'wïst dit fn drie doelpunten uit Indruk ken. Niettegenstaande de Gouda-menschen hard zwoegden om door een tegenpunt de eer te redden, mocht dit hen niet gelukken, dank zij de hechte verdediging in het Al phen-elftal, waarbij keeper van Leeuwen bijzonder uitblonk. De liefdadigheidswedstrijd België Nederland. T HetBelgischeteam. Het Belgische elftal, dat op 6 September fc.s. te Antwerpen tegen een Nederland- sche zwaluwenploeg een wedstrijd zal spe len, waarvan de opbrengst voor liefdadi ge doeleinden wordt bestemd, is als volgt ■amengesteld: Doel: Debia: achter: Swartenbroecks en De Mol; midden: Augustus, Fierens en P. Braine; voor: R'. Braine, Adams, Gillis, Thijs en Houet. Reserves zijn Gaudron, De Groof, Morlot, Glaes en Grimmonprez. Het Bondselftal is zooals wij reeds eer der meldden, als volgt samengesteld: Quax CA. D. O.) dool; v. Haeren (Wilhel- min&X en v. Kol (Ajax) achter; Baldinger (Concordia), Wamsteker CA. S. C.), Visser CSformvogels) midden; Manssen (Excel sior), Ruysch (D. F. C.), Tap (A. D. O), Hesman (N. O. A. D.), Weber (Feijenoord). De oefenwedstrijd van het Bondselftal. Het Bondselftal dat op 6 September in 'Antwerpen een liefdadigheidswedstrijd zal spelen tegen een Belgische ploeg, hield gisteren een oefenwedstrijd tegen een vol ledig Haarlem-elftal. In het bondselftal spoelde Tanis CE.D.O.) tn de plaats van den Noad-speler Hermans, die was ver hinderd. De roodbroeken waren bijzonder slecht op droef, en vonden in het bondselftal een goed sluitende combinatie tegenover zich. Tn de eerste helft wist het bondselftal door Tap en Ruysch reeds een 20 voorsprong to veroveren. Na de rust is het weer Tap, die den stand op 40 brengt, en wanneer Tanis op een wat gelukkige wijze het vijfde doelpunt heeft gescoord biedt Haarlem vrijwel geen tegenstand ineer en brengt Tap den eindstand op 70. Om den Arolbeker. Op het A. F. G.-terrein te Amsterdam is gisteren het nieuwe voetbalseizoen offi cieus ingeluid met de w.edsfrijden om don Arolbeker. De uitslagen waren: R. G. H.—V. V. A. 2—3 Blauw Wit—Z. A. C. 2—0 A. F. G.Spartaan 32 WIELRENNEN DE WERELD-KAMPIOENSCHAPPEN Hoevenaars wint den wegwedstrijd. De Hollanders v. d. Bergh en v. d. Aar bezetten de derde en vierde plaats. De Hollandsche deelnemers aan den wegwedstrijd om het Wereldkampioenscliap hebben Zaterdag een alleszins behoorlijken indruk gemaakt. Onze landgenooten v. d. Bergh en v. d. Aar slaagden erin zich reap, derde en vierde te plaatsen., met een zeer geringen achterstand op den eerst- aankomenden Belg Hoevenaars en den Franschman Bocher, lie als tweede over de eindstreep ging. Het onderling verschil der vier renners zal zeker niet meer dan een half wiel bedragen hebben. Maas kreeg op 50 K.M. voor de finish een aanrijding, waardoor hij van verdere mededinging moest afzien. Ook de Hol lander Muller had pech, 30 meter voor de eindstreep kwam hij te vallen. Doch dit alles heeft niet kunnen verhinderen, dat „de Hollandsche eer" (I) op bevredigende wijze gered is. Aan de start waren Zaterdagmorgen ver schenen 30 renners, de vertegenwoordigers van 11 landen. Het waren: Voor België: 1. Hoevenaars, 2 Verbist, 3 Van Hassel en 4 Francois. Voor Denemarken: 5. Hansen en 6. Maansson. Voor Duitschland: 7. Seisner, 8. Schmidt P Kuntzen en 10 Reitberger. Voor Egypte: Mohamed Madkour. Voor Engeland: 12. Southal; 13. Temme, 14 Wilson en 15 Wild. Voor Frankrijk: 16. Leducq, 17. Blan- fchonnet en 18 Bocher. Voor Hongarije: 19. Bouska, 20. Jersza- bek. 21. Landaniv en 22 Schmidt. Voor Italië: 23. Balla, 24. Ferrato, 25. Cevini en 26 Negrini. Voor Nederland: 27. Maas, 28. Muller, 29 v. d. Aar en 30 G. v. d. Bergh. Ondanks het feit, dat de start reeds om acht uur voorm. plaats had, was do ho la ngstolling toch groot. Prins Hendrik, die vergezeld was van lijn adjudant, loste het startschot Aanvankelijk werd een gelijkmatige gang ingezet. Zooals reeds gemeld, heb ben de Hollanders Maas en Muller nogal met pech- te kampen gehad. Het einde bracht een overwinning voor den Belg Hoevenaars. Uitslag: 1. Hoevenaars (België) 5 uur 34 minuten 49 sec.; 2. Bocher (Frank(rijk); 3. v d. Bergh (Nederland); 4. v. d. Aar (Nederland). FINALE ACHTER GROOTE MOTOREN 100 K.M.-WEDSTRIJD. Grassin wereldkampioen. Snoek goede tweede. 8 r è's en Linart stellen teleur. De omtrek van het Stadion was, zoo mogelijk, nog drukker bevolkt met sport liefhebbers, dan bij een Holland-België ontmoeting om het koperen dingetje. Maar het waren immers wereldkampioenschap pen, waaraan de Hollander Snoek zou deelnemen. En.... al gaf niemand Snoek een schijn van ka us, toch vjas er nog een flauwe hoop, dat die Hollander van den geweldigen kamp tusschen die „grooten" nog partij zou weten te trekken. En zoo zag het tegen half twee al zwart van de menschen. Ontelbaar waren de auto's die, absoluut In een record-aantal aanwezig waren. Preolea om twee uuz werd aangevangen met het eerste niet veel beteekenende ge deelte van het programma, dat door de dui zenden met merkbaar ongeduld word aan gekeken. Een wedstrijd voor amateurs over 800 meter had tot resultaat, dat in de finale daarvan werden geplaatst de renners Tol, Brilman en Van der Kip. De eindstrijd bracht ten slotte een overwinning voor Brilman, die Tol met een halve lengte sloeg. Hierop volgde een wedstrijd met tan- dem-gangmaking voor beroepsrijders, over 8 K.M. Deelgenomen werd door J. Ans- pach, F. Emous en J. Ooms. Eerst moest Hoevenaers, de winnaar van den wegwedstrijd nog even een eere rondje rijden. Hartelijk werd hij door het enthousiast publiek toegejuicht. Hol land weet toch waarachtig wel groote mannen te eerent De wedstrijd achter levende gangma- king, die nu volgde, had goed in orde kun nen zijn, ware het nief, dat het aflossen over het algemeen erg onbeholpen ge schieden. Het overnemen van do tandems... het leek nergens naar. Anspach ging ten slotte het eerst door de finish. Een schitte rende prestatie, dar zijn tandem de zaak voor hem verknoeide. Een premiewedstrijd voor profs, over 4 K.M. had een vlot verloop. P. Kolles won gemakkelijk. Brouwer werd tweede, ter wijl Aandwicl als derde de finish pas- serdo. P. Kossen won 2 premies; Vrees wijk 2; Bontekoe, P. Leene, Engelen, Er- kelens en J. v. d. Berg ieder 1. Toen kwam de pauze, die veel te lang duurde, natuurlijk, omdat het nu Wereld kampioenschappen golden, waarbij de Sta dion-directie de organisatie niet in handen had. Lang werd er gewacht, de teekenen van ongeduld dreigden niet uit te blijven, maar juist toen kwam Linart, die een eere-ronde moest rijden. Luide werd ook hij toege juicht. Een legertje persfotografen tracht te hem op de gevoelige plaat te vereeuwi gen. Een dergelijke ontvangst wachtte ook den anderen deelnemers aan den strijd, Sérès en SnoekI Tegen half vier eerst is alles tot den start in gereedheid Natuurlijk de boven alles te verkiezen flying start. De motoren ron ken en hebben al tal van ronden gemaakt als de vier rivalen het schot afwachten. Als dat valt, schieten zo naar voren. Linart heeft het eerst zijn motor. De volgorde is nu: 1 Linart (gangm. Pasquier Sr.) 2. Snoek tgangm. Pasquier Jr.). 3. Sérès (gangm. Sauge). 4. Grassïn (gangm. Di- dier). Linart gaat dus aan den kop, met Snoek achter zich. De Hollander komt echter niet gauw in de gewenschte snelheid. In de tweede ronde passeert'Sérès hem onweer staanbaar. In de vierde ronde stuift ook Grassin onzen landgenoot voorbij, die nu de rij sluit. Aanvanke lijk lijkt het, of Snoek het tempo niet hou den kan, maar al dadelijk blijkt die ver onderstelling onjuist. Er zijn ongeveer 16 ronden verloopen, als Sérès pijlsnel op Linart afgaat. De Belg weet dezen aanval echter bijtijds af te slaan. Snoek maakt van de gelegenheid gebruik zijn achterstand tot 20 M. te ver kleinen. Zoo rijden met een niet groot on derling verschil de vier stayers in de baan. Volgordo: 1. Linart, 2. Sérès, 3. Grassin, 4 Snoek. Do eerste 10 K.M. duurden 8 min. 33 3/5 seconde. Linart weet zijn voorsprong nog iets te vergrooten. In de 53ste ronde zien we een strijd tusschen Grassin en Sérès, die voor eerstgenoemde niet goed afloopt. Grassiu die zijn landgenoot wil passeeren om de tweede plaats te bezetten, lcomt voor de open tribune te zwemmen. Zijn gangma ker, Didier, let niet op en zoodoende komt hij een baan achtera Snoek kan nu zonder strijd de derde plaats innemen. 20 K.M. afgelegd: 16 min. 48 4/5 sec. In de 58ste ronde doet Sérès een po ging om den kop te nemen. Linart geeft feilen strijd èn even rijden zij naast elkaar, dan raakt Linart.... los! Sérès heeft de leiding. Snoek neemt de kans waar en laat ook den Belg achter zich. En onze landgenoot is op een goedkoope wijze aan de tweede plaatd gekomen. Grassin, die hard werkt om zijn ronde achterstand in te halen, loopt steeds meer en meer in. Hij komt ook Linart voorbij en jaagt Sérès, die Linart in de 71e ronde zijn eerste lap bezorgt Ook Grassin doet zulks en Snoek, die door Grassin inmid dels gepasseerd is, weet eveneens Linart te lappen. In de 76ste ronde lukt het Grassin ein delijk zijn landgenoot te passeeren. Sérès laat los. Grassin passeert hem en be zorgt Linart zijn tweede lap. En Snoek doet maar weer evenzoo. 30 K.M. zijn afgelegd in 25 min. In de 85ste ronde gaat Grassin op Sé rès af en na een fellfn tegenstand wordt deze door zijn landgenoot gelapt. Snoek is er als de kippn bij en rijdt kalmpjes achter Grassin aan. Linart wordt nog twee maal gepasseerd. Grassin heeft het tempo dan zoo opgevoerd, dat hij Snoek in den rug kijkt, die nu opgejaagd wordt en ge vaar loopt zijn tweede plaats achter Sérès te verliezen. Inderdaad wordt hij gepas seerd in de 113e ronde. Snoek is nu derde. Onderwijl krijgt Linart de derde lap. Gras sin zet een geweldig tempo in, maar Sérès laat hem niet passeeren. Toch moot hij ten slotte in de 122e ronde zwichten. Doordat hij losraakt, neemt Grassin gemakkelijk den kop, gevolgd door Snoek, die van deze gelegenheid wel profijt weet te trekken. Sérès is nu een baan achter. Linart heeft nu reeds een achterstand van 8 banen. 50 K.M. zijn afgelegd in 40 min 59 1/5 sec. Ook de krachten van Sérès schijnen min der te worden hij k.an tenminst don ra- zendon Grassin geen tegenstand meer bie den. Nu is hij reeds twee ronden achter. Snoek houdt zich nog kranig en spurt aar dig bij. Sauge, de gangmaker van Sérès, let bij den volgenden aanval van Grassin niet op. Hij ziet niet, dat Sérès los laat, waar door deze maar op de vluchtlatten gaat rij den en zoodoende banen achterstand boekt. Hij komt steeds meer achter. Weldra is hij 10 maal gelapt. Doch ook Linart heeft het in dien tijd moeten ontgelden. Als nog 90 banen moeten gereden worden, weet Grassin Snoek te lappen. In de 164ste ronde geeft Linart even strijd bij een aan val van Grassin, maar al spoedig wordt hij voor de 11e maal gepasseerd. Nog 72 ronden moeten gereden worden en de Belg is voor de 12e maal gepasseerdl Het slot van dezen rit behoeft geen verdere beschrijving. Grassin was de on betwistbare wereldkampioen! Na een uur zijn afgelegd 74 K.M. 460 M. Snoek wordt nu ook door Grassin nog eens gelapt, maar dan is het ook welle tjes. Tot een derde ronde achterstand be hoeft het gelukkig niet te komen. Uitslag: 1. Grassin (Frankrijk) 1 uur, 20 min. 4/5 sec. 2. Snoek (Nederland) 1100 Meter. 3. Sérès (Frankrijk) 20 ronden. 4. Linart (België) 24 ronden. In het U. G. I.-truitje gestoken reed Grassin van alle zijden toegepuicht, 'n eerc- ronde. Zijn bloemen stond hij Snoek af, hetgeen hem opnieuw een applaus be zorgde. Snoek werd na afloop op de schouders het middenterrin opgedragen, onder luide toejuichingen. Geleerden en kunstenaars in Holland natuurlijk nog veel meer toege juicht dan sport-helden natuurlijk, want wij zijn een cultureel volk. De sprintwedstrijd te Rotterdam. Meijer en Mazairac hebben gisteren op de wielerbaan te Rotterdam gereden. De wereldkampioen Meijer behaalde een on betwiste overwinning. Moeskops te Parijs weer geslagen. Gisteren is op de Buffalobaan te Parijs een revanche-wedstrijd gehouden van de wereldkampioenschappen korten afstand voor profs, waaraan Kaufmann, Schilles, Michard en Moeskops deelnamen. De nieu we wereldkampioen Kaufmann, werd met drie overwinningen wederom eerste: Moes kops de oude wereldkampioen kwam met drie nederlagen op de laatste plaats. De glorie-dagen van „Big Pete" schijnen wel voorgoed voorbij. CRICKET AjaxTe V/erve. Onder vrij slechte weersomstandigheden werd gisteren op 't Ajaxveld deze friendly- game gespeeld, waarvoor Ajax den beker wedstrijd tegen H.C.G. II gewonnen had gegeven. Ajax, hoewel twee invallers tellend, was te sterk voor To Werve, waarin slechts enkele geroutineerde spelers huizen en won dan ook met innings en 70 runs. En dat, terwijl de match-bowlers Eigeman en Rice niet eens bowlden en de change- bowlers aangezet werden. Wat bowlen be treft, was Te Werve niet veel zwakker, maar fielden en batten waren veel minder Ajax wou den toss en verkoos te fielden. Van der Reyden nam alras de eerste wickets en bleek ook verder vol verrassin gen voor de batsmen, van wie hij er zes uitkreeg. Wempe had drie anderen en één ging run out. Het totaal werd 62 runs. Stelling l.b.w. v. d. Reyden 13, van Wijk c. Eigeman b. v. d. Reyden 0, van Milligen c. Hoogenstraaten b. 15, Kerbert c. and b. v. d. Reyden 3, v. Manen b. v. d. Rey den 2, van Ooy c. Wempe, b. v. d. Rey den 2, Stickland c. Wempe b. v. d. Reyden 21, v. d. Staal run out 4, Latenstein b. Wempe 1, Scheffer not out 0, Becker b. Wempe 0. Beys 1. Van der Reyden bowl de 63, Weinpe 323. Toen Ajax daarna ging batten, vielen de wickets van L. Janssen, du Pon en Hoogenstraaten zon der dat ej een run gescoord was. T. Jans sen en Wempe brachten echter verbetering en toen Janssen voor 24 verdwenen was, was het Eigeman, die met Wempe voor de winnende runs zorgde. Eigeman maakte 35 runs in snel tempo eer hij gevangen werd. Van der Reyden ging kort daarna door eigen schuld run out voor 1. Josson sloeg 14 runs, eer hij, thans door Wempe's schuld, run out ging. Daarna gingen Hofsteenge en van Helvert voor 0, doch voordat Rice een bal gehad had, werd Wempe met zijn century in 't uitzicht, op gelukkige wijze voor 92 runs gevangen. Rice bleef met 0 not out en met 7 extra's werd het totaal 172. Van Ooy had met 3— 26 de beste bowlingscijfers. Van Milligen met 364 was veel duurder en Stickland nam een wicket ten koste van 77 runs. De tweede innings van Te Werve werd een ware processie. Slechts één man met 12, haalde de dubbele cijfers. Vijf men- schen gingen voor 0. Kerbart b. Wempe 2, van Wijk c. L. Janssen b. Wempe 0, van Manen b. Wempe 4, Stelling run out 0, van Milligen c. L. Janssen b. Wempe 0, van Ooy b. v. d. Reyden 0, Stickland b. du Pon 9, Scheffer b. du Pon 0, van der Staal b. Wempe 12, Latenstein b. Wompe 5, Becker not out 1. Extra's 5, totaal 40. Wempe, die een goeden dag had, nam 6 wickets voor slechts 18 runs, van der Rey den 18 en du Pon 27. Donderdag a s. gaat een combinatie van Ajax II en L.C.C. een wedstrijd spelen te gen Phoenix in Den Haag. ATHLETIEK. De Ncd. Alhletiek-kampioenschappen te Eindhoven. Op het Philips' Sportpark te Eindhoven zijn gisteren de Ned. Athlctiekkampioen- schappen die op 10 Juli j.l. te Utrecht waren begonnen voortgezet. Verschillende nationale records werden verbeterd. Het record kogelstooten, op naam staan de van B. van Hemert met 12.211 M., ging er aan en werd door den kampioen van 1924, J. Selman, op 12.55 M. gebracht. Het gelukte Gubbels, van Pro Patria ziia record 350Q M. snelwandelen van 16 min. 10.2 sec. op 16 min. 6 2/5 boo. te brengen. Mevr. M. Schilling van „Hygiea" (Den Haag) brak het record verspringen met aanloop, dat met 4.82 M. op naam stond van Mej. J. J. de Vink. Het nummer 4 X 400 M. estafette bracht eveneens een nieuw record. Quick (Nijme gen) liep dezen afstand in 3 min. 84 1/5 sec., (oud record 3 min. 49 ree.) Voor het verloop der wedstrijden ver wijzen wij naar de onderstaande uitsla gen: 200 M. Ie serie: 1. Van den Berghe (Sparta, Rotterdam) 24.1 sec.: 2. S. Farro (BI. Wit) 25 sec.; 2e serie: 1. Reuser van Alphen (Quick) 24 1/5 sec.; 2. Van Dorst (P. S. V.) 244 sec.: 3e serie: 1. Van Maa- nen (A. V. W.) 24 1/5 sec.: 2. Herzber- ger (P. S. V.) 24.3 sec. Beslissing: 1. v. d. Berghe 23 1/10 sec.; 2. van Maanen 23 6/10 sec.; 3. Herzber- ger. 800 M. lo serie: 1. P. v. d. Ven (P. S. V.) 2 min. 134 sec.; 2. H. Visser (Feijen oord) 2 min. 14.3 sec.; 3. J. de Cler (V. en L.j-, 2e serie: 1. F. C. du Hen (Hercu les) 2 min. 8 see.; 2. W. Bolten (A. V. 1923) 2 min. 8 1/5 sec.; 3. J. Stoltenkamp Beslissing: 1. Visser 2 min. 4 3/5 sec.; 2. Bolten 2 min. 6 1/5 sec.; 3. du Hen. 50ü0 M.: 1. J. Zeegers (A. V. A. C.) 16 min. 25 3/5 sec.; 2. Bullaert (Pro Patria) 16 ntiri. 31 3/10 sec.; 3. Wolf (V. en L.) 3500 M. Snelwandelen: 1. G. A. Gubbels (Pro Patria) 16 min. 6 2/5 sec.; 2. S. Boo- gaerd (Pro Patria) 16 min. 30 5/7 sec 3. P. H. v. Doesburg. 400 M. hindernis. Ie serie: 1. Britstra (H. V. V.) 1 min. 2 7/10 sec.; 2. Huybers (Feijenoord) 1 min. 2 7/10 sec.; 2e serie: 1. J. Haitsma (A. V. 1923) 1 min. 5 sec.; 2 P. Ramakers (P. S. V.) 1 min. 7 sec. Beslissing: 1. Huybers 1 min. 1/10 sec.; 2. Britstra 1 min. 2 sec.; 3. Haitsma. 4 X 400 M. estafette: 1. Quick (Nijme gen) 3 min. 37 1/5 sëc.; 2. A. V. 1923 3 min. 39 7/10 sec.; 3. Philips S. V. 4 X 80 M. estafette (dames): 1. Hygiea (Den Haag) 43 9/10 sec.; 2. Philips S. V. Verspringen met aanloop (dames): 1. Mevr. M. Schilling (Hygiea) 5.19 M.; 2. Mej. A. Mallon (Quick Gouda) 5.08 M.; 3. Mej. Hussus 4.98 M. Hoogspringen zonder aanloop: 1. W. R. v. d. Kuip (BI. W.) 1.40 M.; 2. G. Britstra (U. V. V.) 1.35 M.; 3. H.- Huberts (Quick N.) 1.31 M. Polstok verspringen: 1. Runia (Zee macht) 8.74 M.; 2. Spaarwater (A. A. G.) 8.644 M.; 3. Haitsma (A. V. 1923) 7.96 M. Kogelstooten: 1. J.- Selman (A. V. 1923) 12.55 (nieuw Nederl. record); 2. H. Ka merbeek (P. S. V.) li.63 M.; 3. A. Stecker (Quick) 11.14 M. Discuswerpen: 1. Selman 37.38 M.; 2. v. d. Kuip 34.17 M.; 3. Kamerbeek 83.96 M. Touwtrekken (lichtgewicht): 1. Arnhem II; 2. Kunst en Kracht (Gulemborg); Arn hem I gediskwalificeerd. Touwtrekken (zwaargewicht): 1. Arn hem I, 2. Arnhem II; 3. Kunst en Kracht. 10.000 M. snelwandelen: 1. Gubbels 49 min. 11 9/10 sec.; 2. Ekkers 53 min. 17 9/10 sec.; 3. v. Doesburg. Verspringen met aanloop: 1. J. H. de Boer 6.84 M.; 2. J. G. Britstra 6.47 M.; 3. G. v. Erp 6.08 M. (Tel.) ZEILEN. Zeilwedstrijden „Braasscmermeer" Gisteren zijn op het Braassemermcer zeilwedstrijden gehouden, met als uitslag: Regenbo'ogklasse: 1 Brasem, eigenaar Oscar Nathan, Amsterdam, 1 uur 39 min. 3 sec.; 2. Meteor, eigenaar A H. Hueber, Den Haag, 1.40.49; 3. Jan, eige naar Rooclhooft, Amsterdam, 1.42.16. V r ij b u i t e r k 1 a s s e: 1. Astra, eige naar C. Sillevis, Alphen a.d. Rijn, 1.43.35; 2. Dyana, eigenaar C. v. Staveren, Oude- Wetering, 1.45. Tjotters: 1. Piek, Alphen a.d. Rijn; 2. Wiertsma, Alphen'a.d. Rijn. Veensche booten: 1. Picknick, eig. M. Turk, Roelofarendsveen. 1.51.27; 2. Martien, cig. S. v. Mur, Roelofarendsveen, I.58.49; 3. Betsie, eig. Mokkestorm, Riju- saterwoude, 2.0.30. ZWEMMEN. Twee records verbeterd. Bij de gisteren te Breda gehouden zwem wedstrijden, zijn tweo nationale records verbeterd. Mej. Den Turk zwom het nummer 100 M. rugzwemmen met 1 2/5 sec. beneden recordtijd, n.l. in 1 min. 29 3/5 sec (oud record 1 min. 31 sec.) Mej. Baron verbe terde haar eigen record (1 min. 17 8/5 sec.) over 100 M vrije slag en zwom die afstand thans in 1 min. 16 3/5 sec. De heer A. C. H. van Senus deed nog een poging om het record 200 M. school slag te verbeteren, maar hij bleef 1/5 sec boven recordtijd POSTDUIVEN. „De Zwaluw" Heden hield bovengenoemde_ vereeni- ging een wedvlucht vanaf Gómpiègne, Afstand 330 K.M. De duiven werden los gelaten om 7 uur voorm. Aankomst als volgt: I M. G. van Adrichem, 11.48.10; 2 idem, II.52.43; 3. N. J. van der Krogt, 12.5.51; 4 M. G. van Adrichem, 12.21.3; 5 R. I Waasdorp, 12.22.22; 6 M. G. van Adri chem, 12.36.30; 7 R. I. Waasdorp, 12.45.8; 8 N. J. van der Krogt, 12.49.5; idem, 12.54.19; 10. M. G. van Adrichpm, 1.0.36; II N. J. van der Krogt, 1.1.30. Het- hokkenkampioenschap jonge duiven met zilveren medaille werd behaald door den heer M. G. van Adrichem, die zich alle vluchten als eerste wist te plaatsen. De tweede prijs (bronzen medaille) werd gewonnen door den heer R. I. Waasdorp. Door één der leden werd een medaille beschikbaar gesteld voor de duif of doffer, die met de navluchten de meeste punten behaalt. LUCHTVAART. Een vliegtuig vermist. Een prinses als passagi jc. Er wordt te Londen een vliegtuig ver mist, dat in particulier eigendom is. Vrij dagmiddag om 4 uur 20 verliet het Lyinp. ne met bestemming naar Parijs De bo- •uurder, tevens eigenaar, is mr. Lesley Hamilton. Hij heeft een passagier aan boord, n.l. de prinses Loewenstein- Wertheim, geboren Lady Anna Saville, die sedert jaren bekend is door haar enthou siasme voor de luchtvaart. Het vliegtuig is echter door een Fransch vliegkamp gesignaleerd, zoodat het in elk geval zonder ongelukken over hel Kanaal is gekomen, doch men weet niet, wat er verder mede is gebeurd. De passagier, prinses Lüvvenstein-Wert- heim, huwde in 1897 mei prius Ludwig Karei von Löwenstein-Wertheim. Deze sneuvelde twee jaar later in don Spaansch Amerikaanschen oorlog, waarin hij aan Spaansche zijde streed. De jtrinses kLcLt in 1917 een vliegtuig en beeft daarmede vele luchtreizen gemaakt. Lesley Hamilton is een bekend aviateur, die met de prinses als passagier in de race rondom Groot-Brittannië om de „King's Cup" heeft deelgenomen. De nieuwe vl egdienst naar het Oosten. De Imperial Airways Limited heeft voor vijf jaar het vliegconlract gekregen voor exploitatie van den dienst EgypteIndië, De maatschappij krijgt er een jaarlijkscho subsid:o vöor, die 87 000 p.sfc. niet mag te boven gaan. Men kan dit contract beschouwen als den eersten stap naar uitbreiding op groote schaal van de burgerlijke luchtvaart-; diensten voor het Rijk. De maatschappij heeft op zich genomen minstens een week-* dienst in be de richtingen te onderhouden. De route is 2500 mijl lang en loopt van El Kaniara, aan den oever van het Suez- kanaal via Bagdad naar Karachi in In dië. De eerste halte is Ramleh. in Palestn na. Vandaar vliegt do machine ever de heuvels voorbij Jeruzalem naar Amman. De Syrische woestijn wordt overgestoken naar Ramadi, aan de Euphraat, van waar het verder gaat naar Bagdad, totaal^ 800 mijl. Het tweede deel van do reis wordt afge'egd in zes étappes in twee dagen; de nacht wordt doorgebracht in een der woestijnkampen. Het toestel volgt da Euphraat tot Basra, gaat dan over de Per zische Golf naar Bushire Jask en verder naar Charvar, dat vijf uur vliegen van Karachi af ligt. Aanvankelijk zullen a'leen reizigers worden vervoerd tusschen Cairo en Basra, want liet onmlddelb'jk doel van den dienst is tijd te winnen voor den postdienst naar Ind:ë. Een brief, in Londen gepost, zal met den vliegdienst Ind;ë in zeven dagen be reiken; de gewone mail eischt vijftien da gen. Voor reizigers van El Kantara naar Bagdad biedt de nieuwe vliegdienst groote voordooien. De zeereis tusschen de twee plaatsen duurt twee weken; het vl'egbrg doet er een dag over. De vlieger vindt z:jn tveg over de woestijn dóór een duidelijk spoor te vol gen, dat door een tractor is geploegd Met tusschen ruimten van 200 mijl zijn er ge schikte terreinen voor nood!andiu:eu; daar is ook benz'ne besch kbaar. i 3 m STOOMV. MIJ. NEDERLAND. BENGKALIS arr. 23 Aug. te Amsterd. KANGEAN (uitr.) vertr. 22 Aug. van Antwerpen. PRINS DER NEDERLANDEN arr. 22 Aug. te Batavia. VONDEL (uitr.) pass. 21 Aug. Gibraltar. KON. NED. STB. MAATSCHAPPIJ. HAARLEM vertr. 18 Aug. van Mexil- lones. AURORA vertr. 22 Aug. van Rotterdam. HERMES vertr. 22 Aug. vaij. Amster dam. ORESTES vertr. 22 Aug. van Rotterd. KON. H0LL. LLOYD. DRECHTERLAND vertr. 22 Aug. van Rotterdam. KALCION LIJN. JULIANAPARK vertr. 22 Aug. van Rot terdam. STAD ARNHEM arr. 21 Aug. te Buenos Ayres. HOLLA*'D-AFRIKA LIJN. RANDFONTEIN (uitr.) pass. 21 Aug. Perira. HOLL. BRITSCH-IND1E LIJN. KOUDEKERK vertr. 22 Aug." van Ant werpen. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. OLDEKERK (thuisreis) arr. 21 Aug. te Singapore. SALABANGKA (thuisr.) pass. 21 Aug. Ouessant. HOLL. WEST-AFRIKA LIJN. ALBIREO (uitr.) vertr. 21 Aug. van Bordeaux. DELFLAND (uitr.) arr. 21 Aug. te Ko- tonow. JAVA vertr. 22 Aug. van Hamburg. REGGESTROOM (uitr.) vertr. 20 Aug. van Las Palmas. RIJNLAND (uitr.) arr. 22 Aug. te Lago! VLIET,AND (tluiisr.) wérd 22' Aug. U Freetowi verwacht. JAVA CHINA JAPAN LIJN. TJIWONG arr. 21 Aug. te Batavia. ROTTERDAM SC HE LLOYD. PATRIA vertr. 22 Aug. van Rotterdam RINDJANI (thuisr.) vertr. 21 Aug. va» Singapore. STOOMV. MIJ. „OCEAAN". ADRASTDS vertr. 22 Aug. van Rotle» ELPENOR vertr. 21 Aug. van Stagapo» TROILUS vertr. 20 Aug. van Marseül» PATROCLUS arr. 22 Aug. te Sum. j'

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6