De heer Verheijen Is van meening, dat jeer zeker aan die organisaties en vereen., cit arbeiders bestaande, gratis de beschik king moet gegeven worden; hij heeft reeds (willen voorstellen voor die organisaties lo kalen te bouwen en kan daarom nu met het voorstel de Lange meegaan, doch hij iwil alles gratis geven, ook licht, etc. De voorz. merkt op, dat B. en W. slechts een greep hebben gedaan, overtuigd alsze waren, dat men hiertegen wel zou opfb- men. De heer v. Wijk is er niet voor om alles maar gratis te geven, de gebouwen ei schen toch ook onderhoudskosten, schoonhouden, etc., hij zou daarom van iedere VeTeeniging een kleine vergoeding iwenschen. De heer de Groot is de meening van den heer v. Wijk toegedaan. De heer Verheijen meent, dat de heeren «de Groot en v. Wijk de bedoeling hebben «de school productief te maken; daarom geeft hij B. en W. in overweging de 3 eer ste lokalen te doen verbouwen, dan is het tennrnste iets en dan zou een kleine ver goeding gevraagd kunnen worden. De ,voorz. doet toezegging dit te zullen over wegen. De heer Boheemen wil K. D. 0. tot de begrooting vrijgeven, dan kan men nader «ien. Besloten wordt dan K. D. 0 tot Nieuw jaar het schoollokaal gratis af te staan. B. en W. bieden den Raad de bsgroo- iing aan. Er zijn een drietal vragen ingekomen Tan het lid Verheijen. Eerstens of B. en W. mededeling kun nen doen, wat er toe geleid heeft om van Beuningen politieagent te maken. Ten 2de of Ged. Staten het indertijd be loofde financieel onderzoek reeds hebben ingesteld. Ten 3e of B. en W. bereid zijn in een Gecombineerde Openbare Vergadering de kwestie deurwaarder Goljée te behandelen en de geheimhouding der vergadering van 17 Maart op te heffen. De voorz. antwoordt, dat hij, wat de 1ste Traag betreft, er niets van zeggen kan, wijl hem er niets van bekend is, omdat de Burgemeester dit alleen gedaan heeft. B. en W. is er niets van bekend, dat Ged. St. dit financieel onderzoek hebben inge- eteld. Wat de kwestie Coljée betreft, deze is volgens hem opgelost, daar Goljée weder om voor een half jaar is benoemd, en wat opheff'ng geheimhouding verg. 17 Mrt. betreft, dit moet eerst met Veur besproken worden, dan kunnen B. en W. iiT volgende verg. praeadvies uitbrengen. De heer Verheijen is met deze antwoor den verre van tevreden; in He benoem:ng van v. Beuningen is niemand, zelfs de "Weth. niet erkend. Hij vindt dit peen or ganisatie voor een Gemeente en kan de handeling van. den Burg. niet goedkeuren. Een ernstige afkeuring aan het adres van den Burg. vindt hij hier zeker geplaatst, daar hij eenieder hoeft miskend. Hij dient een motie van afkeuring in aan het adres van den Burgemeester. Daar Ged. St. tot nu toe hel beloofde on derzoek niet instelden, geldt hier ook een afkeuring aan hun adres. Wat de zaak Goljée betreft, deze is vol gens spr. nog lang niet opgelost; hij dringt er bij den voorz. op aan om spoedig een Gecombineerde Openb. Verg. te houden en de geheimhouding der verg. van 17 Mrt. op te heffen, daar hij anders tot publici teit zal moeten overgaan om zijn stand punt uileen te zetten. De beer de Lange kan de motie Ver heijen niet aannemen; hij wil wachten tot de volgende vergadering, als de Burg. er is en vraagt, of Verheijen zijn motie zoo lang wil aanhouden. De heer v. Wijk vraagt, of v. Beuningen geschikt is. Do voorz. licht dit toe en zegt, dat V. B. Indertijd in Den Haag een exa men voor politie heeft afgelegd. De heer Nieuwenbroek wenscht het voor stel de Lange te ondersteunen en te wach ten tot de Burg. present is De heer. Verheijen zegt, dat hier alles op de lange baan wordt geschoven; hij zou hier, evenals hij in het „Haagsche Volk" deed, kunnen spreken over den dictator Keijzer, die alles doet zonder iemand te erkennen. Ind:en er ook geen verandering komt en de Raad maar blijft voortgaan alles goed te keuren, wat B. en W. voor stellen, en de Burg. kan doen, wat hij wil, dan zal hij het hoogerop zoeken. Er moet verandering komen in dezen rommel, al dus spr. De heer de Lange kan de woorden van den heer Verheijen niet goedkeuren. Hij toftu den heer V. willen vragen, wanneer do Raad steeds alles maar goedvindt en de Burg. kan doen wat hij wil. De heer Verheijen blijft zijn motie hand haven. Het voorstel de Lange, als zijnde het verststrekkende, om de motie aan te hou den tot de volgende vergadering, wordt in «temming gebracht en aangenomen met 91 stemmen. De heer Verheijen dringt nog eens op spoed aan, wat betreft de kwestie Coljée er. de opheffing geheimhouding en wil spoedig een Gec. Vergadering, daar hij niet van plan is lang te wachten en B. en "W. anders de gevolgen dienen af te wach ten. Dé voorz. zegt toe, dat deze zaak met Veur zal'besproken worden en er dan ver der zal gehandeld worden. Er is ook .nog een vraag ingekomen van de R. K. fractie wat B. en W. denken om een collecte met open schaal in de Ge meente te houden voor de ramp van Bor- eulo en in Brabant. De voorz. vindt dit uitstekend, doch vraagt, hoe zij gemeend hebben ddt te doen. t De heer Verheijen zegt, dat in alle bla den kan gesteund worden; dus dat een •chaalooilecte niet veel zal geven. Hij ia te echter niet tegen. De heer Nieuwenbroek zegt, «dat de frac tie meende, dat het initiatief van den Raad Woest uitgaan en dat een Commissie dien de benoemd te worden om deze collecte te houden; Stompwijk beeft dan hol zijne er ook toe bijgedragen. Voorgesteld wordt de politie deze collecte te doen houden. Na besprekingen wordt besloten deze zaak te stellen in handen van B. en W. ter spoedige afwikkeling. Hierna gaat de Raad in geheime zitting ter behandeling reclames belastingen. HILLEGOM. Voor de Stormslachtoffers. Op initia tief van Burg. en Weth. dezer ge meente werd Donderdag en Vrijdag een colecte met open schalen langs de huizen gehouden, om de zoo zwaar getroffenen ter hulp te komen. Niet minder dan 40 jonge dames toonden zich terstond bereid tot col lecteeren. De totale opbrengst beliep f 1534.40. Wo moeten eerlijk zeggen, dat dit bedrag ons ten zeerste tegenvalt, het beteokent immers nog geen 16 ct. gemid deld per inwoner! Als wé de opbrengst van Lisse hier naast zetten, dan heeft elke L'sser ongeveer viermaal zooveel gegeven. Nu wanhopen we nog niet: er zal Dinsdag avond in Hotel Sistermans een weldadig heidsconcert voor hetzelfde mooie doel worden gegeven. Geboren: z. van M. van der Steen Roos. z. van J G. W. M. Schilpzand Marseille. z. van G. Schniedewind Smit. z. van W. B. OverbeekeVos. d van H. van Ahswoudevan Dijk. Ondertrouwd:'! J. van Bemmel en A S. M. Th es. Getrouwd: W. A Philippo en J. M. Sehrama. J. van Kampen en J. P. G. Tromp. Overleden: N. J. van Dam 21 J. Wed. W. C. KokBakker, 72 j. NOORDWIJKERHOUT. De Komnqinnefeesien. Do feestviering op 10 September a.s. begint reeds vasteren vorm aan te nemen. Door het bestuur der Oranje-vereenigmg wordt met lijsten ge circuleerd. waarop, naar wij vernemen, flink wordt geteekend. Ook worden reeds prijzen voor de versehi'lende volksspelen, we'ko op d'"en dag zullen gehouden wor den, aangekocht. Ook vernamen wij, dat voor de verschil'ende kormisvermakelijk- heden, zooals luchfschoramel en zweefmo len, enz. flink is ingeschreven, zoodat het dit jaar ook weer een mooi feest belooft te worden. VOORSCHOTEN. Afscheid van de familie Van Kempen. Omstreeks drie uur Zalerdagmidag was het in de onmiddellijke nabijheid van huize „Berbice" merkbaar dat iets bij zonders stond te gebeuren en velen hier van getuigen wilden zijn. O.a. waren aan wezig de burgemeester dezer gemeente, do heer E. Vernède, de waarn. secretaris, de heer A. P. Schram de Jong, wethouder L. H. van Wissen, vele gemeenteraadsle den, de besturen van verschillende ver- eenigingen en vele anderen. Allen waren gekomen om, alvorens de familie Van Kempen onr.e gemeente gaat verlaten, haar persoonlijk do hand te drukken tot afscheid. Nadat allen waren binnengegaan en de hal en salon zich hadden gevuld, richtte burgemeester E. Vernède zich tot den heer en mevrouw Van Kempen en zeido onge veer het volgende: Mijnheer Van Kempenl Toen 't bekend werd, dat u do gemeente wilde verlaten, hebben vele ingezetenen den wensch te kennen gegeven u persoonlijk de hand te drukken tot afscheid, en wij danken u, dat gij ons in de gelegenheid hebt gehteld dit in Berbice te doen. 't Zij mij vergund met een kort woord de gevoelens van allen je gens u te vertolken. 66 jaren hebt gij in on^ midden verkeerd, eerst met uwe broe ders, daarna alleen aan het hoofd van de firma J. M. van Kempen en zonen. Gij hebt u daarin bijzonder onderscheiden; er was een bijzondere verhouding tusschen personeel en patroon, er was meeleven. Ook mevrouw leefde mede met alles. Dit meeleven, dat zoo zeldeu wordt aangetrof fen, heeft een zeer bijzonderen band ge vlochten. Geen vakvereeniging drong op verhoo ging van loonen aan, daar buitengewoon hooge bedragen aan loonen werden betaald Bovendien zorgde gij voor inrichtingen voor sociale beteekenis en voor vermaak van uw personeel. Geen wonder is 't dan ook, dat de oude garde hier tegenwoordig wilde zijn en't ons allen spijt u niet meer te zullen zien komen. In do eerste plaats is dit fe danken aan de buitengewoon gunstige verstandhouding en in de tweede plaats aan uw eenvoud en jovialiteit. Toen ik in 1893 hier kwam leerde ik u kennen. Ik had 't voorrecht velo feesten met u te mogen meemaken, feesten zooals ik elders weinig heb aangetroffen. Allen, die u hebben gekend, zooals ik, zullen dit willen beamen. Maar met alleen was u fa brikant, aan alle belangen van do gemeen te hebt gij u willen geven, zoowel aan het kerkelijk- als het gemeenteleven. 38 jaren zijt gij lid van den Raad geweest, waar van 15 jaar als wethouder. Op 32-jarigen leeftijd deedt gij uw intrede als lid van den Raad. Met onbezweken trouw en plichtsbetrachting hebt u alles vervuld, ook in de betrekking als wethouder. Niet, dat daar geen critiek was, integendeel, maar er was een geest van samenwerking en, al was u afgevaardigd door do A. R. partij, hebt gij toch altijd het algemeen belang van Voorschoten op den voorgrond weten te stellen. Alles hebt u met uw beste vermogen gedaan en daardoor een band gelegd van vriendschap. Het spijt ons uw vriendelijk woord, uwe raadgevingen in de vergaderingen van ons college te moeten missen. Maar niet alleen als wethouder en gemeenteraadslid, ook als bestuurslid, der verschillende vereeni- gingen alhier. Wanneer u straks, op Marlot gezeten, nwe herinneringen op zult halen, zult gij bedenken, hoe wij als bestuursleden der Koningin Wilhelmina-Vereeniging bij de feestviering met den kinderoptocht voor aan liepen; tegenwoordig rijdt men in groote rijtuigen. Zult gij denken aan de zilveren koe, die moest worden verloot. Ook in die vereenigingen waart gij steeds een man van plichtsbetrachting en trouw en was steeds mijnheer Van Kempen op de vergaderingen het eerst op het appèl. Wij zijn ook dank verschuldigd aan mevrouw Van Kempen. Hoe dikwijls hebt gij uw man niet moeten missen. Thans is hij geheel voor u en uwe kinderen. Er zijn veel menschen, die aanLu veel te danken hebben, maar u wilde 't niet we ten. 't Was steeds: „Laat uw linkerhand niet weten wat uw rechterhand doet". Bij deze menschen welt hedenmiddag een traan in de oogen voor 't vele goede, dat zij van u hebben ondervonden. Wij had den u graag gehouden, maar moeten er in berusten. Echter mogen wij u niet laten gaan zonder eene kleine herinnering mode te geven, vergezeld van een album, tevens als dankbetuiging van de Boerenleenbank voor wat gij hebt gedaan als lid van den Raad van Toezicht. Wij wenschen u het beste toe, dat God u in ruime mate zal ze genen en dat gij ook nog 'ns in Voorschoten zult komen kijken, waar veel liefde, veel waardeering voor u is. In de hal was intusschen opgesteld een salon-schemerlamp, welke na deze toe spraak aan de familie werd aangeboden. De beer J. M. van Kempen Sr., daukte hierna met een enkel woord voor het aan geboden souvenir en zeide o m. dat hij veel steun en goeden raad had ondervonden van zijn vrouw. Hij herinnerde er aan, hoe hij hier in Voorschoten als vreemde was gekomen en thans 'n geschenk in ont vangst mocht nemen van vrienden Dit cadeau, aldus de heer Van Kempen, treft mij en 't doet mij goed. Ik zal Voor schoten niet vergeten. Spr. ging na hoe hier eerst was een hertenkamp, daarna een fabriek, gesticht door zijn vader, geen tram en nu een electrische, hoe men destijds per trekschuit Voorschoten bereikte, dat zoo goed als niet bekend was. Er was geen post kantoor. Scholen zijn er bijgekomen, gas is ingevoerd en electriciteit zal komen. Spreker ziet voor deze gemeente een goede toekomst en spreekt den wensch uit dat 't nooit zal worden geannexeerd. Hij wenschte allen Gods besten zegen toe, want: aan Gods zegen ia alles gelegen, Spr. hoopt dat vele Voor3chotenarcn en oud-personeel zijn lamp in zij.ie nieuwe, woning zullen zien branden. Door liet blij ven lezen van do plaatselijk* bladen blijft hij op de hoogte van wat in Voorschoten geschiedt. Spr. dankt tenslotte allen nogmaals voor dit geschenk en de hartelijke woorden en wenschen. Nadat ververschingen waren aangeboden werd een ieder in de gelegenheid gesteld persoonlijk den heer en mevr. Van Kem pen de hand te drukken, een handdruk, die getuigde van oprecht gemeende toegene genheid, hoogachting en dank voor het vele goede, dcor hen ondervonden, hetzij persoonlijk of in het algemeen. Het album met namen is uitgevoerd door onzen plaatsgenoot, den heer Jac. Verhoog Op het titelblad staat: „Inwoners van Voorschoten en de leden der Goöp. Boerenleenbank, uiting gevende aan hunne groote waardeering voor de vele en goede diensten door Johannes Mattheus van Kempen Senior bewezen aan de Gemeente en Goöp. Boerenleenbank, bieden ter gelegenheid van zijn vertrek uit deze gemeente dit album met het daarbij heboorend souvenir als huldeblijk aan." Het geheel is gedekt door het wapen van Voorschoten en doet den teekenaar alle eer aan. Jubileum. Zaterdag herdacht de heer J. van der Zwart het feit dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij de Zilverfabriek te Voorschoten. Des middags werd de jubilaris per auto van huis gehaald en feestelijk ln do fa briek ontvangen. De Directeur, de heer Hensing, felici teerde de heer Van der Zwart op harte'ijko wijze en sprak den wensch uit dit ook ie kunnen doen hij een volgende mijlpaal in de loopbaan van den jubilaris. Daarna bood hij een couvert met inhoud en nog eenige geschenken aan. De heer J. Braegaar overhandigde na mens het personeel een divan met kleed en bijbehoorend tafelkleed. Hij wees orop hoe hij 25 jaar geleden „Jaap" als jongen bij zich in de leer gekregen had en het hem thaus een bijzonder genoegen was dezen jubilaris te mogen begroeten. Voor het Harmoniegezelschap „Benve- nufo", waarvan de hoer Van der Zwart be stuurslid is, sprak de voorzitter, de hoor A. Meershoek, eenige waardeerende woor den en overhandigde een couvert met in houd. De heer Van der Zwart dankte daarna kort voor alle bl-'jken van belangstelling welke hij had mogen ondervinden. Met eenige vroolijko stukjes van het mu ziekcorps werd de feestelijkheid beëindigd Voor de StormslachtoTfers. De collecte voor de slachtoffers van de stormramp heeft opgebracht de som van f 1163 82. Welverdiend is een woord van dank door de dames en heeren. die zich beschikbaar hebben gesteld om deze gel den-in te zamelen tot leniging van don nood der slachtoffers. Hondsdolheid? Gistermorgen was do hond van don heer A. alhier hoogstwaar schijnlijk aangetast door hondsdolheid. De menschen werden verzocht met het oog op het gevaarlijke brest de kinderen binnen te houden, daar het beest de straat was opgerend. Do eigenaar van den hond waarschuwde de politie om de hond te la ten doodschieten, doch voordat men klaar was om den hond het leven te benomen viel het beest dood néder op de straat. Ongeluk. Tgen de landbouwer L. de J. gistermorgen ter kerk reed, liep onderweg het lomoen van den wagen, waardoor de wagen met de inzittenden te water ging en omkantelde. De inzittenden liepen al len lichte verwondingen op. Het paard werd gegrepen door den heer Jac. Meijer. SPORT EN WEDSTRIJDEN Katholieke Sportvereenigingen. Verleden week Maandag las ik met be langstelling hetgeen volgens Kapelaan Groot de Bisschoppen van Nederland hadden uitgesproken omtrent de sportbe oefening, dat n.l. alle roomschen ook in de beoefening der sport roomsch georga niseerd moeten zijn Ik zal het natuurlijk wel laten de staf te breken over een voorschrift van onzen Bisschop; dat komt oen onderdaan niet toe; maar toch werd dat artikel van kap. Groot daarover mij een aanleiding tot schrijven. De kapelaan boude het mij ten goede, als ik maar ronduit do waarheid zeg. Graag zou do Sporfadviseur zien, dat alle jongens van de stad, die aan voetbal doen en katholiek zijn, zich ook katholiek organiseerden, en dan noemt hij do R.-K. S. V. „Leiden" de aangewezen club voor allen. Hoe goed de adviseur het misschien ook bedoelt, als hij zich voorstelt, dat het ooit mogelijk zal zijn, om alle roomsche voet ballers lid te laten worden van „Leiden", dan vergist hij zich op -een heele erge ma nier. Ik meen, dat het de lucht zal zuiveren, als deze guaestie eens voor 't publiek ge bracht wordt. Het is nu eenmaal een feit, dat de verschillendo soorten van jon gens zich niet verdragen in één club. Mis schien dat deze of gene „Leidcn"-speler dit niet met me eens is; wanneer ge het echter vraagt aan hen, die goed in de voetbalwereld thuis zijn, dan krijgt go van allen hetzelfde antwoord: „ook op kleinere plaatsen redt ge het niet, als ge alle roomsche jongens wilt bereiken, met één voetbalclub". Dit nu is vast en zeker ook in onze stad een feit. Men kan het misschien betreuren, maar een feit is het en daaruit volgt do conclusie, dat de Eerw. Adviseur dus goed zal doen, als hij bevordert de oprichting van een tweede R.-K. club in de stad, waarin dan weer eens audersoortige jon gens komen dan in de R.K.V.S. „Leiden". Mijn inziens behoeft dit aan „Leiden" geen afbreuk te doen, omdat degenen, die de andere club zullen formeeren, toch niet tot het lidmaatschap van „Leiden" geneigd zijn. Wel kan er voordeel in gelegen zijn, vooreerst door het onderbrengen van ver schillende jongens, die nu „neutraal" spe len; vervolgens, wannéér er wat tactisch wordt opgetreden, kunnen daardoor do onkosten voor R.K.S.V. „Leiden" kleiner worden, als er van hetzelfde terrein ge bruik gemaakt wordt. In dit laatste geval zal door het toevloeien der inkomsten ook do mogelijkheid bestaan tot verbetering van terreinomstandigheden, als kleedhuis en tribune. Natuurlijk denk ik me in, dat die twee clubs niet vijancjlg tegenover elkaar staan, maar broederlijk samenwerken tot het ééne doel: het groot-maken van de room sche sport, opdat er straks geen enkele jongen meer voorwendsel kan vinden, zich niet-katholiek te organiseeren voor zijn ontspanning. Inderdaad zio ik hierin een oplossing van veel moeilijkheden, en, als de Sport- adviseur, kapelaan Groot, het met me eens zou zijn, geloof ik, dat we in onze goede stad, die zich toch op katholiek gebied best kan vertoonen, een verbetering zullon krijgen, en verschillende jongens gemak kelijker lid zullen worden van een R.-K. Voetbalclub. Zoo bied ik mijn opinie aan en hoop, dat ze ook werkelijkheid worde, zonder ongenoegens dan cn zonder -geldverkwis- ting Voetbal-! iefhebbor. De Redactie van „De Leidsche Cou rant" was zoo goed, mij inzage te geven van bovenstaand schrijven." Ik nam er met groote belangstelling kennis van. Maar misschien ziet onze Voetbal-liefhebber do zaak toch een beetjo al to eenvoudig. Laat ik beginnen met te zeggen, dat ik wel vind, dat hij in hoofdzaak gelijk heeft; het is ook mijn eigen ondervinding in deze zaken. Doch mijn groote moeilijkheid is: hoe krijg ik die jongens? Als het alleen om de jongens ging, was het misschien nog te doen, maar de jongens hebben ook ouders. En, als nu de ouders zelf niet het inzicht hebben, dat hun jongen ge vaar loopt, als hij niet-katholiek is geor ganiseerd, dan vindt de jongen het heele- maal niet noodig en misschien zelfs, of wel zeker, voelt hij zich „iets", omdat bij niet in de roomsche vereen tging hoeft voor zijn ouders. Als we op dit ^mnt iets zouden willen bereiken, dan moeten eerst de ouders tot het goede inzicht zijn gekomen, dat n.l. een roomsche jongen thuis hoort in een roomsche voetbalclub, en altijd, meer of minder, gevaar loopt in een neutrale ver- eeniging. Dat inzicht schijnt heel moeilijk te zijn; ten minste, dat veronderstel ik hierom, omdat tot heden nog maar één moeder bij me is geweest, om over de bplangen van haar jongens te spreken, en do an dere ouders, wier kinderen aan 6port doen, het gewoon schijnen te vinden, dat do kinderen naar een neutraio club gaan, daar zoo zeggen ze natuurlijk er geen roomsche club bestaat, passend voor hun jongens of meisjes. Maar nu moet me toch de vraag van het hart: moet dus de Kerk, of moet de priester eerst een organisatie oprichten, of zijn de ouders, die de eerste jeugdver- zorgers zijn, zelf niet het eerst verplicht, de handen ineen te slaan en de belangen hunner kinderen te behartigen. Denkt men niet een beetje te veel, dat het roomsch organiseeren maar een „aardigheidje" is van een of ander pries ter, terwijl toch in werkelijkheid de oudera zelf de aangewezen personen zijn om voor de belangen hunner kinderen en hef geldt hier ziel sbclangcn op te ko men en hfird te werken? Als Sport-liefhebbor mij te hulp wil ko men om deze moeilijkheid uit den weg te ruimen, dan is zijn komst mij heel aan genaam. Voorloopig zou ik mo al heel tevreden voelen, als dit geschrijf ten gevolge had, dat de ouders van hen, die voetballen in neutrale clubs, eens wat voeling met el kander hiolden, en daarna met mij kwa men praten, om dan to zien, of de op richting van een tweede club van „ander soortige" jongens zin en reden heeft. Heel graag wil ik daartoe medewerken. Kapelaan GROOT Sportadviseur VOETBAL. DIOG. VOETBALBOND. Ncderlaagwedslrijden Lisse IE.H.S. I 1—4. Onder leiding van scheidsr. S'oette stel- len heide elftallen zich op. E. H. S. telt 2 invallers. Lisso wint den toss en H S. trapt af tegen wind. Al spoedig volgen eenige doorbraken der gasten d e onder broken worden door het achtertrio. Een corner op Lisso-doel wordt goed verwerkt. Dan volgt oen sne'le aanval van Lisse, maar hun schot faalt en belandt achter doel. Aanval op aanval volgt en do keeper wordt in 't nauw gebracht, zoodat hij den bal nauwelijks kan verwerken. Dan komt een snelle aanval en is het onze mid voor die zijn club de leiding geeft 10. Hier door n et ontmoedigd gaat E. H. S. ten aanval over en .heeft Sprok eenige harde scholen te verwerken. Even wordt gepau zeerd voor een buitje regen. Bij het begin volgt een aanval der gasten en weten zij voor rust tweemaal te doelpunten. Rust treedt in met 12. Na de bhee volgen van beide kanten doorbraken welko stuitten op de sterko achterhoeden. Bij een snellen aanval der gasten em het ontactisch opt'eden der achterhoede wordt de 3de goal geforceerd. 13. De Lissers doen hun best. Aanval op aanval volgt, maar de achterhoede geoft geen kaas. Wederom wordt het leder ver-" werkt naar onze zijde, en bij een schermut seling voor doel ontstaat do vieTtle goal. 14. Lisse geeft de moed op en E. n. S. doet haar best het doel nog eenmaal t« doorboren, doch als Stoetto einde fluit, heeft E. H. S. verdiend gewonnen, waar-» door zij do prachtige beker bóschklwiai gesteld voor de nederlaag-wedstrijden, heeft verdiend H. D. G. uit Heemstede al- zoo de lauwerkrans in de nederlangwcd- strijden, door Lisse te verslaan mot 23. R.-K. V. Zondag 23 Aug. mcdaiP1- 'rijd tus schen Teylingen I en" Vitrix I r"' 'cm. Als scheidsrechter van Dorp blaast ver schijnt Teylingen inot twee en Vitrix met één invaller. Voor den aftrap biedt cap tain Slaver zijn collega onder eenige toe passelijke woorden bloemen a'in elke in dank worden 'anvanrd Ne aftrap gaat het spel dadelijk gelijk or> en neer en worden de beide doelverdcdigcrs aan don tand trevoelt, irr.r ,-en in goede conditie. Zeer snel verplaatst de bal van doel tot doel; eenige corners leveren niets op. "Wederom een aan .'al van Tey lingen welke tot corner wordt gewerkt. Dezo wordt goed genomen en door der mid denvoor, ineens keihard in 'eseU« —0. Vitrix niet ontmoedigd, blijft good aanval len en Doris krijgt eenige goedo schoten te verwerken. «Snel gaat lit wede-rm op het Vitrix-doel aan. Do back laat den bal voor den keeper loopen, do links-binncu schiet toe, bereikt den bal f Tde*. 20. Vlak daarop Is bet ruston. thee schijnt Vi x go-d g daan te hebben. Zij spelen beter dan voor den rust. Maar ook Tevlipgen is 'n r wordt dan een goeden wedstrijd gespeeld met Vitrix iets in de meerderheid, een snelle uitval van Vitrix, de midvoor gaat er van door, ledereen denkt aan een doel punt, doch Doris loopt uit, 1 'i voor zijn voeten vallen en redt ecu - 'oel- punt. Even 1 >r het Tpvlin^er-doel e*1 1 mMvnnv i.n houdbaar in 2—L Vitrix komt nu gewel dig opzetten om den Tevlin gen doet zijn best om de leiding ie hou den. Het gelukt haar haast nog deze lo vergroofën, maar de paal kwam Vitrix'- keeper te hulp. Nog eenige aanvallen volgen mi scheids rechter van Dorp, die goed voldeed, blaast einde en Teylingen heeft de door 4 sup porters uitgeloofde .medaille in do wacht gesleept. Daarna volgde voor de serie 2e afd. Teylingen TI en Blauw Zwart II. Dadelijk 'na den aanvang zaten al de spelers goed op den bal Het spel ging vlug op en noor. De backs bewerkten het gevaar waardoor de keepers niet veel (o doen "kregen, en rust ging in met 00. Na de rust hetzelfde spel, met Tevlin gen iets in de meerderheid maar tol doel punten kom» het niet. Eindstand 0O. Tweemaal 1% minuut verlengen. In do eerste IVk minuten maakte de midvoor van Teylingen 2 doelpunten en met (lezen stand het einde. Hierna de wedstrijd Lisse III en E. M. P. ITT welke door E. M. S. mot 2—1 werd gewonnen. De uitslagen zijn dus als volgt:' Teylingen 1Vitrix I 21 Teylingen IIBI. Zwart II Lisse III—E. M. S. Ill 1—2 NED. VOETBALBOND. Alphen IGouda I 30. Op het terrein der A. V. V. Alphen'' werd gisteren ten bate van liet N. O. G. een wedstrijd gespeeld tussrhen bovenge noemde elftallen, die met 30 in het voor«^ deel van „Alphen" eindigde. In de eer* «to helft van den wedstrijd wogen beidé partijen veelal tegen elkaar op en brak do runt puntloofl aan, doch daarna kwam „Alphen" allengs in de meerderheid eft

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5