[Si REGENMANTELS 1 Z :JMP,©, Brand to Rotterdam. Gisteravond tegen zeven uur werd brand ontdekt in het sousterrain van het kolos sale gebouw van do N.V. Textiel Algemee- ne Industrie, gelegen hoek Aalbrechtkado en Grofhandstrant. Dikke rookwolken stegen uit het bene dengedeelte van het gebouw op. Voorbij gangers die dit bemerkten, waarschuwden onmiddellijk de brandweer, die na korten tijd ter plaatse verscheen. Inmiddels was door enkele brandweerlieden 't vuur aan getast met een slang op de fabrieksleiding Daarna maakte de brandweer gebruik van drie stralen op do waterleiding. Daar do brand zich in aanvang reeds, zeer ernstig liet aanzien, werd ook een stoomspuit ont boden, doch deze behoefde gelukkig geen dienst te doen. Hoofdman Merrer kon om streeks acht uur het brandweermaterieel laten inrukken. In het benedengedeelte van het huis waren groote hoeveelheden jute en zakken opgeslagen. Deze werden weg gedragen, opdat men zoo dicht mogelijk bij den vuurhaard kon komen. Dit vorder-, de geruimen tijd, en eerst laat kwam men hiermede gereed. De schade is vrij aan zienlijk. Omtrent de oorzaak van denbrand tast men nog in het duister. Insluiping in een kerk. Te Rijsbergen is Donderdagavond te ft uur ongeveer, toen de kerk nog openstond, een drietal individuen ingeslopen in de R. K. Kerk, waar zij enkele offerblokken onereerden en van hun inhoud ontdeden. Ongemerkt hadden zij het kerkgebouw ook weer verlaten. Toen even daarna de koster in de kerk kwam, ontdekte hij wat met de offerbus sen was geschied en gaf daarvan onmid dellijk kennis aan de politie, die onver wijld on onderzoek uittrok. Hierbij kwam men te weten, dat een drietal vreemdelingen, na de kerk bezocht ie hebben, met een met fruit beladen hand wagen het dorp waren uitgereden in de richting van Etten. Even buiten de plaats brachten zij nog een bezoek aan een buis. waar op dat oofrenblik alleen een der kinderen thuis was, om te drinken. Bij hun vertrek na men zij echter den aangeboden melkkan mpn op hun weg. Zoodra do vrouw des huizes thuiskwam verwittigde het kind haar wat er met de melkkan gebeurd was en ook hiprvan werd direct kennis gege ven aan de politie, waardoor deze het spoor van de vreemde en indringerige gasten loerde kennen. Do politie zette nu in die richting haar onderzoek voort en vond het was echter nu reeds 10 nur geworden aan den weg naar Eften het drietal verscholen achter een houtstapel, waar zij zich zoogenaamd ter ruste wilden begeven. In de nabijheid stond ook de wagon met fruit en onder bet fruit trof de politie verschillende in- brekerswerktnigen aan, zoodat vermoed mag worden, dat het plan om te gaan rus ten niet bijster vast stond. Het trio werd nu aangehouden en de wa gen met do gebeele lading werd in beslag genomen, waarna den volgenden morgen de drie indringers naar Breda werden ge transporteerd. „Tijd". INGEZONDEN MEDEDEELING. Ei Enorme sorteering. Zeer voordeelige prijzen. S3aarf.su. 114, ÏJmuIden binnengebracht twaalf overle venden en het lijk van den kapitein van 'do Finsche bark „Tjerimai". Do trawler heeft Zaterdagmorgen vroeg 'in de Noordzee op ongeveer 200 mijlen afstand van IJmuiden deze bark overva ren. De bark, die als ballast zand in had, zonk onmiddellijk. Twaalf opvarenden werden gered; de kapitein werd vermoe delijk door een stuk wrakbout gedood. Zijn stoffelijk overschot werd naar de Algc- meeno Begraafplaats to IJmuiden over gebracht. Een mijnschacht ingestort. Gisteren stortte de nieuwe schacht op de Dominiale mijnen te Heerlen, waar mede men al ver gevorderd was, ten ge volge van het drijfzand in. Er kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Naar verluidt zitten voor 20 a 80.000 gulden machinerjeën onder het zand. Een knaapje door den trein verpletterd. Zondagmiddag is door den trein van half twee een 7-jarig knaapje overreden nabij den overweg van het spoor aan den Kostverloren Straatweg onder Zandtvoort. De afsluilboomen waren neergelaten. Per- aonen die voor de boomen stonden te wach ten, hebben niets van den knaap gezien. Vermoed wordt, dat hij onder de prikkel draadversperring van de spoorbaan is öoorgeloopen en nog de rails heeft willen ovorsteken. Daar de woning van zijn Ouders in do onmiddelijke nabijheid van Öen overweg staat, is de knaap misschien wat al te overmoedig geweest. De machi nist, die hot plotseling gevaar zag, zette dadelijk alle remmfii aan. Zoo sterk werd geremd, dat later de remmen eerst losge- fcet moesten worden. Nog hadden de om- itanders, hoewel verschrikt door het sner toend geluid der aangezette remmen, geen ideo van wat er gebeurd was, voordat de Jnachinist het verminkte lijkje van den |ongen G. tusschen de raderen der ma chine uithaalde. Het kind was geheel ver pletterd, Diefstal In een hotel. Den heer O. M. te W a d d i n x v e e n is tijdens zijn verblijf te Brussel in een ho tel een portefeuille met 600 gulden en 100 francs ontstolen. Een pseudo-Nederlander Fit Lonneker wordt aan Tub. het vol gende bericht: Eenigo jaren "geleden vervoegde zich een man aan de afd. Bevolking van het Amsterdamsche stadhuis, niet het verzoek om als ingezetene te worden ingeschreven. Hij gaf op TT. te heeten en ingezetene der gerrmene Lonneker te zijn. en, om zijn be wering te staven, vertoonde hij eenige pa pieren, waaronder een geboorte-acte. De man werd inderdaad als inwoner van Amsterdam ingeschreven. Nadat hij eenieon tijd in de hoofdstad des lands had vertoefd, werd hij werkloos, en, daar Tui zonder middelen van bestaan was, werd hij verwezen naar de werkloo- zenkas en liefdadien instellingen, die hem steungelden verstrekten. De man maakte kennis mot een Duitsche vrouw, met wie hij dezer daeen in het huwelijksbootje wilde stapnen. Daartoe moest hij weer naar het stadhuis om de noodige papieren te fnonoTv Do Amsterdamsche Teeherche, die bij het g eval te pas kwam en die reeds eerder verdenking tegen H. had op gevat, verzocht de politie te Lonneker om inlichtingen. Toen kwam aan het licht, dat H., zooals de bedoelde persoon voorgaf {e heeten, nog steeds in deze gemeente woon achtig was. Van een getoond portret van den Amsterdammer herkende de vrouw van H. een zekeren E. W., een Duitscher, die eenige jaren geleden een aantal weken te hunnen huize had vertoefd. Zaterdag is de pseudo-Nederlander door eenige rechercheurs naar hier overge bracht. Do man hield aanvankelijk stokstijf vol, dat hij werkelijk H. heette. Ten slotte viel hij door de mand en bekende, dat hij de papieren van H. gestolen had en jn Am sterdam een valschen naam had opgege ven. Onder den naam H. heeft hij zelfs in Juli jl. aan de stemming voor de Twee de Kamer deelgenomen. Voorts bekende hij in werkelijkheid E. W. te heeten en Duit scher (e zijn. De man heeft zich schuldig gemaakt aan overtreding van art. 128 van het "Wetboek van Strafrecht, waarop een jaar gevangenisstraf staat, terwijl werk- loosheidskas en liefdadige instellingen door hem zijn opgelicht. W. is weer naar Amsterdam teruggebracht. H. had in al dien tijd de gestolen papleren niet behoe ven te gebruiken en %was daardoor met de vermissing ervan niet op de hoogte. Een bijzondere appelboom. Een appelboom in den tuin van den heer Voorbraak, agent van politie te Winscho ten, slaat dit jaar voor den tweeden keer in vollen bloei. Buiteni, Berichten Noodweer in Joego-Slavië. De geheele pruimenoogst verwoest. Vrijdagnacht heeft in het Westelijk deel van Servië een ernstig onweer, gepaard gaande met hagelslag en wolkbreuken, gewoed in de omgeving van Valjevo. De hagel vernielde den geheelen pruimen oogst. Eenige huizen werden ernstig be schadigd. A.lle vensterruiten in Valjevo zijn door den hagel verbrijzeld. Ook de wijnoogst is vernield. De schade wordt op verscheidene millioenen dinar geschat. Daar do streek van Valjevo do rijkste pruimenstreek van Servië is, is do Joego slavische pruimenexport wel ernstig ge troffen. Hevige wolkbreuk In Midden-Dultschland. Donderdagavond heeft zich boven Gerb stadt, Belieben en Sangerhausen vier maal een wolkbreuk ontlast. In deze bergachtige streek werden door de geweldige hoeveel heden water de straten ln stroomende bee- ken veranderd. In Gerbstadt werden negen woonhuizen, vijftig bijgebouwen en talrijke muren door het water meegesleurd. Onge veer twintig gezinnen zijn dakloos. Groote hoeveelheden vee, voornamelijk klein- en pluimvee, zijn verdronken. Nabil Hettstadt werd de spoorwegdijk door het water on dermijnd, hetgeen ook bij Sangerhausen het geval was. Gerbstadt in Pruisisch Saksen is 'n plaatsje met c.a. 6000 inwoners. Belleben telt c.a. 1300 inwoners en Sangerhausen c.a. 13000 inwoners. Pestgevallen In Griekenland. Het Grieksche gezantschap meldt, dat volgens het Grieksche ministerie van Hy giëne vijf pestgevallen te Piraeus zijn ge constateerd, waarvan drie doodelijk. Drie gevallen zijn eveneens geconstateerd op booten, afkomstig uit Alexandriö. De noo- digo maatregelen tegen verdere versprei ding dezer ziekte zijn genomen. TrelnhcicJno In Colorado. Nabij het kleine stadje Grauiio (Colo rado), aan de zijde van de Arkansas-ri- vier zijn twee pleiziertreinen vol met rei zigers op elkaar geloopen. De Oostwaarts- gaande trein, had geen opdracht gekregen om te Granite op het passeeren van den anderen trein te wachten. De machinisten van beide locomotieven, die de onvermij delijke botsing zagen aankomen, redden hun leven door in de Tivier te springen. Maar de beide stokers hadden daarvoor geen tijd en werden gedood, terwijl 15 pasagiers ernstig gewond werden. Toen de wisselwachter op het volgende station vernam, dat de Oostwaarts gaande trein zonder te stoppen gepasseerd was, begreep hij wat er was gebeurd. Hij waar schuwde oogenblikkelijk het Roode Kruis, dat een hulptrein uitzond, die op de plek aankwam net voor de botsing plaats had Groote brand te Antwerpen. Vrijdagavond is de houtzagerij der fir ma Storms, gelegen tusschen de Genua- en Gadixstraat te Antwerpen door brand vernield. De schade wordt op 2 millioen francs geschat. Brand op een Duitsch schip. Een draadloos bericht van het Duitsche stoomschip Emil Kirdorff (5695 ton), op weg van Jokohama naar Hamburg, zegt, dat op het schip brand is uitgebroken. Het bevindt zich op den Indischen Oceaan. Bandietcnovcrval. Aan de „Berl. Lok Anz." wordt uit War schau gemeld: Tusschen Shitomir en Nowograd In Wolhynië werd een met militairen en be ambten der sovjet-republiek bezette auto mobiel door bandieten overvallen. Tien inzittende van den auto werden ge dood, de anderen zwaar gewond. Alle in- zitenden werden beroofd. Russische miltairen ondernamen later de vervolging der roovers, die in een dorp gevlucht waren. Het dorp werd door de troepen be stormd en in brand gestoken. Meerdere bandieten werden gearresteerd Een vermetele posidiefstal In Engeland. Een vermetele berooving van den motor- postwagen had plaats nabij Shrewsbury (ten N. W. van Birmingham) op den open baren weg. De wagen, die van Shrewsbury zakken met brieven en postpakketten naar de plaatsen in de nabijheid bracht, had de post afgegeven aan het kantoor te Cres- sage, alwaar de achterdeur van den wa gen weer met het hangslot werd gesloten, voordat de wagen naar de enkele kilome ters verder gelegen volgende plaats reed. Ongeveer halverwege moest de wagen langzaam een tamelijk steilen heuvel oprij den en men vermoedt, dat de dieven zich nabij die plek aan een kant van den weg verborgen hadden en toen de wagen den heuvel opreed ongemerkt te voorschijn zijn gekomen en snel achterop den wagen de afsluiting verbroken en er een zeven of 1 acht voorhanden liggende zakken uitge trokken hebben. De bestuurder van den wagen bemerkte van een en ander niets, vond echter bij aankomst in do volgende plaats de deur van zijn wagen open en de zakken ver dwenen. Hij ging snel terug, maar vond niets op den weg liggen. Naderhand werden nabij den heuvel in een veld drie of vier open gesneden zakken gevonden, maar dezo be vatten alleen kranten, die blijkbaar niet van de gading der dieven waren geweest. Vier andere zakken, met brieven en post zakken zijn verdwenen. Een aquarium-haal. Uit München werdt gemeld, dat ïn liet aquarium van do verkeerstentoonstelling een baai is geboren. Het is zeer zeldzaam, dat een haai in gevangenschap het „le venslicht aanschouwt" en voor zoover men zich kan herinneren moet dit sedert 16 jaar niet zijn voorgekomen. Het jonge dier Is 12 c.M. lang, het is in een bijzondere af deeling van liet aquarium overgebracht. Nederlandsch Oost-Indië. Semarangs haven gestoten. De prauwenvloot ernstig beschadigd. De vloot van het prauwenveer te Sema- rang ls tengevolge van onoordeelkundige behandeling door ongeschoold tijdelijk personeel dermate beschadigd, dat de di rectie in överleg met de .groote suikeraf- schepers besloot, de prauwen voorloopig op te leggen voor reparaties, welke noodig zijn daar de grootste suikerverschepingen in September te verwachten zijn. De ter reede liggende schepen zullen worden af geholpen. Na heden (Maandag) worden geen vrachtschepen meer geholpen. Het vervoer van pasagiers en post gaat door Lloyds seint nog, dat de toestand ernsti ger is, dan hij zich liet aanzien. De haven zal worden gesloten en de vrachtschepen worden naar andere havens op Java ge dirigeerd. UIT DE O^QOfiMG ST0MPWIJK. Gemeen 3raad. De belasting v/eer op 't oude. Over beschikbaarsteüen van localen. vragen van den heer Verheijen. Woensdag 19 Aug. nam. 7.30 uur kwam de Raad der Gemeente Stompwijk in open bare vergadering bijeen. Voorz. wetli. Wijsman, l.-b., aanwezig alle leden, behalve de heer v. Dam. Do voorz. opent de vergadering met ge bed, waarna de notulen worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen zijn ó.m.: De goedgekeurde rekening der Huurcommissie over 1924. Schrijven van B. en W. van Voorburg, dat do bouwkosten der M. U. L. O. school aan de Luslhofl. hebben bedragen f107.608.27. Later krijgt Veur de rekening, wat betaald moet worden. Schrijven van Comm. der Koningin, dat aan burg. Keijzer voor 6 weken verlof is verleend. Bericht is geko men van Gem. Bestuur v. Voorburg, dat weth. v. d. Griendt en de heer Schencke komen om te confereeren met de Comm. der Lichtbedrijen over de Gasfabriek, etc. B. en W.'stellen voor alle stukken voor kennisgeving aan te nemen. De heer Verheijen vraagt, hoe B. en W. staan ten opzichte van een uitbreidings plan; hij noemt de gevolgen op, veroor zaakt door het niet-aauwezig zijn van een dergelijk plan en geeft in overweging, dat B. en W. zorg dragen, dat er spoedig een goed uitbreidingsplan komt. De voorz. zal in de volgende vergadering hierop nader terugkomen. De heer Ver heijen zou wenschen te weten, naar aan leiding van het schrijven Gem. Voorburg over Gasfabr., of B. en W. de Comm. der Lichtbedrijven in staat acht een dergelijk persoon als de heer Schencke te woord te staan. De voorz. merkt op, dat men nog niet weet, wat gedaan zal worden; men weet nog niet, wat Voorburg wil; men kan lar- ter altijd nog een technisch persoon aan stellen. Hierna worden de stukken voor kennisgeving aangenomen. 3. In de Commissie tot onderzoek Ge meenterekening 1924 werden benoemd de heeren Keukenmeester, do Lange, de Groot, Verheijen en v. Wijk en in de Comm. begrooting 1920 de heeren v. Dam, Verhedjen, Boheehen, v. d. Meer en v. Wijk. Alle heeren namen hun benoeming aan. 4. De wijziging besluit tot voorloopige vaststelling der GemeenteTekening dienst 1923 werd z. h. s. goedgekeurd. 5. De rekening 1924 en begrooting 1920 der Gezondheidscommissie wordf z. h. s. aangenomen. 6. Een request is ingekomen van de 2 onbezoldigde ambtenaren ter secretarie om een gratificatie. B. en W. stellen voor deze gratificatie evenals het vorig jaar weder om to verleenen en wel ieder een bedrag van 1100. De heer de Groot kan hiermede nog ni( aceoord gaan; hij Ls van meening, dat der ambtenaren veel werk verrichten voo Veur en bovendien den Gem.-Ontv. ter zijd staan; nu vindt hij f 100 in verhoudin tot Veur, dat maar f 50.geeft, wel vee De voorz. licht dit echter nader toe. Daar B. en W. inzake punt 8 adres vaj den heer Meijdt om herziening zijner jaar. wedde, praeadviseeren hiermede te wach ten tot de begrooting, stelt de lieer de Groo voor met hot, verleenen der gratificalii eveneens zoolang te wachten, daar dit au ders niet juist' zou zijn tegenover den heei Heijdt. Do heer Keukenmeester kan hiermedi niet accoord gaan, daar het hier over 192{ gaat en het werk gedaan is en de begroiy ting handelt over 1926; de ambt. zouden dan over 1925 niets krijgen. Do heer Verheijen zegt, dat de Groot zija voorslel moet wijzigen en voorstellen onj over 1926 f 200.te geven. De heer de Groot wijzigt zijn voorslel in zooverre, dat deze zaak bij de begrootiiij •behandeld zal worden, doch dat do ambt* naren in ieder creval over 1925 f 100.- zu'len krijgen. Z.h.s. aangenomen. 7. Het voorstel van B. en W. inzake aau vaard'ng aangeboden accoord door hel Rijk betreffende vordering Centraal Ver-i rekenkantoor voor Brandstoffen wordt s h. s. aangenomen. 8. B en W. stellen voor, inzake adro: van den heer H. W. Heijdt om herzieniuj zijner jaarwedde, hiermede to wachten lo de behandeling der begrooting- z. h. goedgekeurd. 9. Inzake het adres bewoners Leidsche kade tot verwijdering der aschschuur, stel len B. en W. voor dit adres terug te zendei naar B. en W. om praeadvies, daar dif adres wat laat is ingekomen. Eenige hem ren voeren hierover het woord en vindei het noodzakelijk, dat de schuur verdwijnt Waarom nu nog te wachten? De heer de Groot merkt op, dat het adres er nu is en vraagt of de Raad zich niet kan uitspreken om de schuur te doen ver dwijnen en dat aan B. en W. ongedragen wordt naar een andere plaats u'l te zem en te onderzoeken wat de kos'on zul'eii zijn. Daarop dient de heer do Groot een 7oorstcl in om de aschschuur to doen vcm dwijnen en B. en W. te macht-gen vew dero stappen te doen. Wordt z. h. s. aangw nomen. 10. Voorstel B. en W. tot verbenen van subsidie aan het „Wit-Gele Kruis" la Le>'dschendam. De voorz. dee't mede, dal het voorstel van B. en W. was om subsidia te verleenen naar het ledental, daar het (och niet aangaat om evenals Veur f 200.-< te geven, wijl het ledental te Ledscheiw dam heel klein is. Ofschoon direct is gea vraagd het ledental op te geven, aldus da voorz., heeft men tot nu toe geweigerd dit te doen. Do heer de Lange merkt op, dat hij „weigeren" wel v^t sterk vindt uitgedrukt; dit zal wel vergeten zijn. De heer Verheijen vindt het n:et mee! als plicht dat zooiets direct opgegeven wordt; we behoeven toch de menschen niet na te loopen met geld, aldus snrhij ach het dan ook niet noodïg, dat hier nog eens om gevraagd wordt. Daar het ledental niet is opgogevon, kun nen B. en W. geen voorstel doen en wordt besloten af te wachten. 11. Voorstel inzake schoolartsen. B. en W. stollen voor te wachten tot de behan deling der begrooting. Do heer Verhe:jen heeft er --'Mg op le gen; hij heeft nu al zoolang gewacht en wil nu nog wel een paar maanden wach ten; hij hoont echter dat de schoo'arls dan ook komen zal. Het voorstel van B. en \V. wordt z. h. s. aangenomen. 12. Er is bericht ingekomen van Ged. Staten, dat zij met het vermenigvuldigings- cijfer ad 2V\ pet niet accoord gaan; zij staan er op, dat dit op 2A pet gehouden wordt en vragen daarom het desbelreffom de raadsbesluit te wijzigen, omda» de in komsten to laag worden en de begrooting nimmer sluitend gemaakt kan wordeD. De heer Vei-heijen merkt op, dat Ged. St. gemakkelijk kunnen vragen dit beslui! te wijzigen; hij is van het schrijven van G!ed. Staten niet overtuigd en wil 2K pet. handhaven; men kan later altijd nog zien. De heer v. Wijk vindt het weiivg uitluu len, als later dat K pet. toch nog moei ?e-« haald worden; dat valt dan nog meer le gen, wo kunnen dan beter 2 lA pet. bom den, aldus spr. Do heer Verheijen zegt, dat er pas oordee'd kan worden, als de inkomsten van het Rijk binnen zijn; hij vraagt, of B. en W. reeds kunnen zeggen, waf de im komsten over 1925 zijn. Mochten deze niet hooger dan f 65.000.zijn, zooals geschat is dan valt zijn bezwaar weg en moet bel vermenigv.cijfer 2 Vi bl'jven. De voorz. merkt op, dat dit moeilijk te zeggen is; de inkomsten zijn op f65 000 geschat, omdat deze in dalende b'jn zijn. Ook hij is zeker voor belastingVerlagi doch is- van meening, dat het moeilijk gaat. Na nog eenige besprekingen wordt net voorslel van B. en W. om 2 lA pet. (o hom den. Z. h. s. aangenomen. Er is een adres ingekomen van do Gym nast i ek-Vereer i ging K. D. O. om voor het houden van oefeningen bun gratis 2 maal per week een schoollokaal af to staan. B. en W. stellen voor toe to stemmen voor f 75.per jaar en aTo te maken on- kosten voor rekening der Verceniging. De heer de Groot wist, dat dit verzoek zou komen; hij kan niet begrijpen, dol Ik en W. voor een dergelijke Verecniging 211 een bedrag vragen, daar deze geen bnam ciën heeft. Het is toch een zaak van algemeen Wj lang en van groot nut. Daarom stelt h'J voor het lokaal gratis af te staan: te meer, daar er meer vereenigingen zijn, die F2", tis over een lokaal beschikken. De heer Keukenmeester zegt, dat Holl. Mij. van landbouw ook gratis va een lokaal gebruik maakt en kan daar i met het voorstel de Lange accooid gaaft* De poging tot moord tc Amsterdam. Over de vermoedelijke poging tot moord in de Lassusstraat te Amsterdam, ver neemt de „Tel." nog: Bij nader onderzoek van het restant van het bedwelmingsmiddel is gebleken, dat dit van betrekkelijk lichten aard was. Het schijnt een middel te zijn, dat bij operaties aangewend wordt alvorens een zwaarder verdoovingsmiddel den patiënt wordt toe gediend. Met dat al ligt do bedoeling van den'medicus in het duister, want indien hij de vrouw uit den weg wildo ruimen, waar om paste hij dan niet een ander middel toe? Het onderzoek heeft nog iets eigenaar digs uitgewezen. En dat is, dat de dokter dc bewuste dame te middernacht eveneens een bezoek heeft gebracht. Toen hebben zij samen zitten praten en heeft hij haar, raar wo reeds medden, 'n glas port inge schonken. Daar de vrouw hom niet ver trouwde, dronk zij het glas niet op, maar zette het weg. Ook zijn dc verdere handelingen van den dader eenigszins nader gepreciseerd. TTij vluchtte te kwart voor drie het perceel Las susstraat 5 uit met achterlating van zijn colbertjas. In zijn hemdsmouwen is hij over de schuttingen geklommen. Aan een achterraam van een der huizen in de De Lairessestraat klopte hij aan. De bewo ner, die met zijn echtgenoote sliep, werd wakker en vroeg door de hor, die in het raam stond, wat de nachtelijke bezoeker wenschte. Deze verklaardo toen, dat hij twist met zijn vrouw had gehad en over do tuinschuttingen gevlucht was, daar zo hem bedreigde. De bewoner van do De Lairessestraat liet hem door en de dader vlood weg door de voordeur. Vervolgens begaf hij zich naar een ga rage en huurde een auto. Doch het toeval wilde, dat deze wagen spoedig een aanrij ding kreeg en defect geraakte. De medi cus kocht toon van den chauffeur voor een goeden prijs z'n chauffeurspak en pet en was spoedig in de duisternis verdwenen. Men heeft zijn spoor dien geheelen dag vrijwel kunnen volgen. Zoo bracht hij den nacht, volgende op dien van het drama, door in een logement op de Martelaars gracht. Een zijner familieleden ontving kort daarop een schrijven, waarin hij mode- deelde zich in het IJ te zullen verdrinken. Op last van den commissaris van het bureau Overtoom, den heer Dijkstra, heeft men ter plaatse gedregd, doch er werd niets gevonden. Het drama te Kootwijk Omtrent de brandstichting te Kootwijk, waarna do dader zich onder den trein wierp wordt nader vernomen, dat deze, een 17-jarige ex-kellner, uit wraak handel de en zoowel in het hotoi-nension 't Hil- letjo als in de aan denzelfden eigenaar toebehoorende boerderij Het blauwe paard brand heeft gesticht. Beide gebouwen zijn afgebrand. Tramongeluk In een motorwagon der Haarlemsche tram werd Zaterdagmiddag een 15-jarig meisje tusschen Halfweg en Amsterdam onwel, waarom zij zich uit het geopende venster boog en daarbij met het hoofd te gen een der palen van het net aansloeg. Zij bekwam vrij ernstige kwetsuren; na in Slotordijk voorloopig verbonden te zijn, werd zij per tram verder naar Amsterdam vervoerd en daar per ziekenauto naar het Binnengasthuis overgebracht. Auto-ongeluk. De arbeider M. v. d. Berg uit Didam, die zich vasthield aan een vrachtauto, werd Zaterdagmiddag onder Ede bij het pas seeren van een anderen auto, aangereden. De man werd inwendig zwaar gekneusd. Door een dorschmachine gegrepen Te Clinge is de landbouwer S., toen hij lusschen een rosmolen en een dorsch machine wilde doorgaan, door de ma chine gegrepen en den volgendon morgen aan de gevolgen overleden.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4