Firma j/pTdRIESSEN SPORT EN WEDSTRIJDEN PE WERELD-KAMPIOENSCHAPPEN. Schitterende verrichtingen onzer amateurs. Moeskops geslagen. Zaterdag was het de eerste dag der we reldkampioenschappen. Toen wisten zes Hollanders zich in de kwartfinales te plaatsen. He tweede dag, die. de beslissing zou brengen van de wereldkampioenschappen over den korten afstand, heeft daarmede niet weinig verrassingen gebracht. Onverwacht was het groote aantal toe schouwers, dat gisteren in het Sportpark de wedstrijden volgde. Reeds lang vóór twee uur in den na middag, was het Stadion zoo goed als ge heel gevuld en bood het ongeveer den aan blik, als bij een internationale voelbal- ontmoetfng. Het aantal auto's, dat in rijen op het voorplein, ja zelfs binnen de Sladionmuren, geschaard stond, was zeker niet minder, dan bij een dergelijk sport evenement. He tweede verrassing was het schitterend figuur, dat onze amateurs Jaap Meijer, Mazairac en B. Leene, sloegen door zelfs den buitenlandsche mededingers geen der- d e plaats af te staan! Zij hebben daardoor eventjes het maximum-aantal punten, dat te behalen viel voor den Beukelaar-prijs, ingepikt, zoodat Holland leidt met 9 pun ten, terwijl Zwitserland en Frankrijk met resp. 5 en 4 pnt. volgen. De verrichtingen van Piet Moeskops en Klaas van Nek hebben echter een ieder diep teleurgesteld. Van Big Peters machti gen stijl was niet veel te bemerken en in zijn strijd tegen Schilles in de demi-finale scheen hij waarachtig in taktiek tekort ge- echoten te zijn. Van Nek liet zich in de kwart beslissing reeds door Michard klop pen en Van Kempen kon het tegen Schilles niet bolwerken. Zoo hebben onze beroeps- renners in het algemeen een maar matigen indruk gevestigd. Precies om twee uur namen de wedstrij den een aanvang. He eerjie rit van de kwart-beslissingen van den wedstrijd over den korten afslaDd voor amateurs werd door onzen landgenoot B. Leene met bijna een lengte voorsproug pp den Franschman Galvaing gewonnen. De Duitscher Oszmella ging bij den twee- 3en rit tegen Biocchi (Italië) als eerste over de eindstreep. He derde rit was voor onzen Mazairac, die op zijn slofjes Krewer (Duitschland) klopte. Ten slotte won ook 'Jaap Meijer zijn rit tegen Steffes (Duitsch land). De kwart-beslissing voor de profs, had n et zoo een vlot ver'oop, doordat de start dor eerste rit tusschen den Engelschman Bailey en Kaufmann (Zwitserland) telken male mislukte Toen de bewuste rit ten slotte overgereden werd, zegevierde, zooals verwacht Kaufmann gemakkelijk. Klaas van Nek bleek tegen de takliek van Michard niet opgewassen. A's een roofvogel vloog deze na eerst wat te hebben gebalanceerd omlaag en kwam op 200 M zoo naar voren, dat Klaas niet voldoende kon bi,(spurten Michard won met een halve lengte. (Laatste 200 M. 14 sec). Na heel wat gebalanceer is in de volgen de rit van Kempen aan den kop gekomen. Sch'lles schiet hem echter voorhij en wint met ruim een lengte. (Laatste 200 M. 13 4/5 sec Moeskops wint van Degraeve zooa's h'j wil (Laatste 200 M. 13 2/5 sec). De nu volgende wedstrijd voor amateurs, die moer als toegift bedoeld is, behoeft geen b jzondere bespreking. 1. Hansen. 2. Graue. 3. Mermillod. Verreden wordt nog een internationaal Criterium op race-motoren. 1. Herku'e jns (Holland). 2. Borholti (Italiè). 3. Baude- locque (Frankrijk). Onder geweldig enthousiasme van het publiek plaatst Jaap Meyer zich voor Oszmella met verscheidene lengten. Maar de stemming stijft noe meer a's Mazairac t<\gen zijn landgenoot Leene uitkomt en fraai, zeer sportief, wint. En toen kwam de groote teleurstelling. Big Pete werd geklopt. Het was de Franschman Schilles. die hem met een bandd k'e achter zich liet. In den aanvang was deze kamp buitengewoon interessant. G ruimen tijd stonden beide reune-s. die hun staaltjes van takt-ok lieten zien, geheel stil. Totdat Moeskops de leiding nam en die moest afstaan aan zijn tegenstander. De finale voor de amatenrs wordt nu tusschen twee landgenooten verreden. Het zijn Jaap Meijer en Mazairac, die be den eveneens zeer favouriet blijken te zijn. Meijer gaat na veel gebalanceer het eerst naar voren. Halverwege de baan schiet Mazairac vooruit met Meijer vlak achter z ch, die hem nog juist bij de finish weet voorbij te spurten met een halve lengte verschil. Onder daverend °-eiii:eh van het publiek schudt Mazairac den Amsterdammer de band, die op zijn beurt den Bergen op Zoomer zijn bloemen afstaat Na het spe len van het Wilhelmus door het orkest, rij den be'den een eere-rondje. Moeskops kan het ook niet tot een derde plaats brengen, Michard kk>pt hem met een gering verschil. B. Leene, onze emi nente amateur, brengt hef er beier af. Hij zegeviert in goeden stijl over den Duit scher Oszmella en heeft zoodoende eraan meegewerkt, dat voor de amateurs de eer ste, tweede en derde plaats door Hollan ders bezet zijn. Het wereldkampioenschap voor Profs op korten afstand wordt door Kaufman in zijn bekenden langen spurt op Schi1les ge wonnen. Van de start af is het tempo al ongewoon snel en na 100 in de tweede ron de, neemt de Zwitser zijn eindspurt, met Schilles aan zijn wiel. De Franschman knn hem echter niet voorbij komen en met een 'lengte blijft Kaufmann eerste. Het publiek brengt den Zwitser een geweldige ovatie. De indruk, die ons baanpuhliek gister- in Jdag op de buitenlanders gemaakt moet hebben, kan niet andera dan, uit sportivie- teitsoogpunt gesproken, gunstig zijn. Bij do mooie overwinning van Schilles op Van Kempen en Moeskops lieten de duizenden toeschouwers zich niet onbetuigd en juichten elke goede prestatie der bui tenlandsche mededingers spontaan toe. Nationale betrouwbaarheidsrit „Swift". De Leidsche Ren- en Toeristvereeniging „Swift" heeft een nationalen betrouwbaar heidsrit uitgeschreven voor amateurs, nieuwelingen en veteranen. Deze rit wordt gehouden op 6 September van Leiden naar Utrecht en terug. Aan een twintigtal vereenigingen *is deelname verzocht. De inschrijving sluit op 2 September. ATHLETIEK. De wedstrijd Holland—W. Duitschland. Een Duitse he overwinning met 14 punten De atliletiekwedstrijd NederlandWest Duitschland. we'ke gisteren op het Quick- terrein te Nijmegen plaats had, werd bij gewoond door ongeveer- 2500 personen. De resultaten waren als volgt: 400 M 1. Stevens (D.) 51.8 sec.; 2. Gerz (D.) 52 3 sec 3 ,Reuser (H 4. Kat (H.) Duitschland 7 p., Holland 3 p. 100 M.: 1. v. d. Berghe (IT 10 8/10 sec 2. SchüUer (D.) 11 sec.: 3. Lamp (H.); 4 O'to (D) Holland 6 p., Du tschland p. 5000 M 1. Tomberg (D 15 min. 58 S/10 sec: 2 Bedorff (D.) 15 nvn 59 sec.: 3. Dul- laart (II.) 16 min 32 8/10 sec 4 Klaasse (H.) Duitschland 7 p., Ho land 3 p. Discuswerpen: 1. Paulus (D 39.68 M.: 2. Steer (D.) 37 45 M.: 3 Solman (H.) 35.75 M.; 4 Eyskor (H.) 34 75 M. Duilsch- land 7 p., Holland 3 p. Polsslokhoogspi ingen: 1. Adams (D.) 3.45 M.: 2. Rnnia (H 3.40 M.; 3 Raltua (D.) 3 2G M.; 4. Klinkenberg (H.) 3 M. Duitach'and 6 p.. Holland 4 p. 110 M. hindernis: 1 Paulen (D.) 16 2 sec.: 2. Spel (H 16.8 sec 3. Kaan (H.); 4. Ackcrmann (D.) Duitschland 5 p., Hol land 5 p. Pau'en, die de leiding noemt, weel zich op de eerste plaats te handhaven. 1500 M.: 1 Cornelius (D 4 m n. 15.3 sec.; 2. Duhen (H 4 m n 16 sec.; 3 Hohl (D 4. Rotteveel OH) Dui'schland 6 p.. Holland 4 p. Vèr-sprinpen: 1 De Boor (H.) 7.04'2 M 2. Dobermann (D.) 6.93 M.: 3. Boot (H.) 6 27 M.: 4 Esser (D.) 6 25 M Holland 6 punten. Duitschland 4 punten. 800 M 1. Ufer (D.) 2 min. 8/10 sec.; 2. Hohl (D.) 2 min. 1.2 sec.; 3. Visser (EL); 4. Botten (H.) Duitschland 7 p., Holland 3 p. Speerwerpen: 1. Hauer (D 54.70 M. 2. dr. Schlunder (D) 53.90 M.: 3 Gchttd (H 48.30 M.; 4 Knol (H.) 46 10 M. Duitsch land 7 p.; Holland 3 p. Hoogspringen: 1. Th es neb (TT.) t-80 M 2. Bührraann (HO-1.75 M 3. Paulen (D 1.7.0 M 4. Polmever (D.) 1 65 M. Holland 7 p. Duitschland 3 p. Thesingh egaliseerde met een snrong van 1.80 M. het Nederlandsch record. 4X100 M. estafette: 1. Ho'a'nd in 43.4 sec. (met De Boer. Ey9kcr, Lamp en v. d. Berge): 2. Duitschland 43 5 sec. (met Olto, Schüller, Esser en Most). Holland 2 p., Duitschland 0 punten. Totaa'uitslanr: 1. Duitschland G3 punten. 2. Holalnd 49 punten. „De Crl." VOETBAL. NED. VOETBALBOND. Alphen I—V. V. A. 3—4. Gisteren had een vriendschaonelijke wedstrijd plaats tusschen Alphen I en de Amsterdamsche 2e klas/^ V. V. A waarin deze laatste met 43 overw nnaar bleven. Tijdens de rust werd gecollecteerd voor de ramp Ie Borculo, welke collecte de som van f 42opbracht. R.-K. FEDERATIE. Om den Bisschopsbeker. In de demi-finale om den Bisschopsbe ker heeft de R.-K S.V. „Leiden" met 31 het onderspit moeten delven tegen de Overganger Wilskracht te Amsterdam Een verslag van den wedstrijd plaatsen we morgen. DIOG. HAARL. BOND. R.-K. Sportver. „Lisse". Zondag worden de Nederlaagwedstrij den voortgezet tegen Graaf Floris I uit Den naag. Om 2.45 fluit scheidsrechter Stoetto opstellen. Graaf Floris wint den toss en Lisse speelt voor zon Al spoedig gaan de T.issenaren ten aanval over. Van beide kanten wordt goed voorgezet tot ten slotte de doelpaal redding brengt. Gr. Fl. weert zich bijzonder, en liet achtertrio geeft geen schijn van kans. Plotseling volgt een snelle doorbraak van de T.isservoorhoe de, de linksbinnen plaatst voor doel en de mid voor zorgt voor de eerst goal. 1—0. Wederom volgen eenige vlugge aanvallen, die rakelings over de lat gaan. De links buiten probeert den gastenkeeper een paar maal, maar deze weet alle gevaar af te wenden. Bij een vluggen doorbraak der gasten en een misverstand der beide backs, forceert de midvoor den gelijkma ker. 11. Lisse gaat weer ten aanval over, maar weet het net niet te vinden. Bij een voorzet van don rechterwing neemt de rechtsbinnen den bal over en zendt hij kei hard in (21). Oeruimen tijd zweven de Lissenaren voor het doel, maar hun scho ten falen, tot ten slotte de linksbinnen liet leder weet te bemachtigen, en den keeper nogmaals moot visschen. (31). Aanval op aanval volgt en de linksbuiten weet voor rust nog eenmaal te scoren. (41). Nog eenige aanvallen der gasten en het is rus ten. Na de thee wegen in het begin beide partijen tegen elkaar op. Tot ten slotte Gr. Fl. het overwicht krijgt en het geruimen tijd den keeper lastig maakt. T.isse komt vurig opzetten maar de aanvallen worden onderbroken. De rechtsbuiten bemachtigt het leder en van 20 meter afstand zet hij keihard in. (51). Kort hierop volgt we derom een snelle doorbraak en wordt de keeper voor de zesde maal gepasseerd. De moed raakt er uit bij de gasten, waardoor Lisse vrij spel krijgt. Bij een aanval der gasten wordt do bal corner verwerkt, wel ke goed genomen, onschadelijk wordt ge maakt Hierna volgt het einde met een 61 overwinning voor Lisse. Om 12.30 uur speelde Lisse II een friendly game tegen een studentenelftal, welk laatstgenoemde wist te winnen iüet l—O. A.s. Zondag krijgen we E. H. S uit Haar lem op bezoek voor den laatsten neder laagwedstrijd. CRICKET. De uitslagen. Ajax slaat V. R. A. Ajax heeft gisteren op waardige wijze de competities besloten met een overwin ning op V. R. A., dat voor een van de sterkste Nederlandsche elftallen geldt Over alle linies was Ajax sterker. Hoofd zakelijk echter Ajax' superioriteit in t' Dolden heeft haar de punten bezorgd. Bij V. R A. werden vele runs cadeau gegeven en enkele kansen gemist. Bij Ajax was 't fielden uitstekend en daardoor was de Ajax'-aanval gevaarlijker dan die van V. R. A., al had die dan ook een Rinckcr, die goed op dreef was. Wat batten betreft, zijn beide teams 't zelfde, n.l. zeer zwak. V. R. A. won den toss en zond Ajax 't veld in, met 't oog op den dreigenden re gen. Deze berekening kwam echter falie kant uit. 't Bleef droog, maar donker, zoo dat de batsmen in 't nadeel waren. Bij de lunch waren er vijf wickets neer voor 55 runs en Hamburger en Leeser goed inge speeld. Toen echter Wempe op third-man Looser mooi uitving, was 't met V. R. A. gedaan en 't totaal werd 68. De scores wa ren: W. de Koster b. Eigeman 9, J. de Koster l.b.w. Rice 14, J. Eilers b. Rice 9, J. Rincker c. Jösson b. Eigeman 6, Mr. G. Hamburger b. Rice 14, K. Leeser c. Wem pe b. du Pon 11, J. de Meyere b. Eigeman 6, J. Stroeve l.b.w. Eigeman 0, R. de Gor ter b. Rice 0, J. v. d. Cliijs idem, B. Meyer not out 1. Extra's 7. Totaal 68. Eigeman 423, Rice 527, du Pon 17. Wempe 04. Ajax opende daarna met Schilthui- zen en Eigeman, die hoewel soms aarzo- lent, de score tot 30 opvoerden, eer Schilt- buizen den bal in zijn wicket sloeg en kon gaan. T. Janssen en Wempe hielden het even uit op de mat, maar maakten weinig runs. Hoogenstraaten echter wist het bowlen meester te blijven en als laatste man ging hij voor een kalme 27 uit, waar mee hij Ajax de overwinning bezorgde. Achtereenvolgens zag hij Eigeman, L. Janssen en Wamsteker verdwijnen, zon der dat 't V. R, A. totaal gepasseerd was. Toen du Pon echter op de mat kwam, kwamen ook de winnende runs, doordat du Pon goed runde, 't geen bij de anderen nog wel eens te wensch- n overliet. Rice, v. d. Reyden en Josson konden daarna kalm de score tot 192 opvoeren, waarbij van der Revden eindelijk eens de dubbele cijfers baalde De scores luidden; Scbilthuizen pl. o. w. h. Rincker 23, Eigeman b. Rincker 18, T. Janssen b. Rincker 1, Wempe, b. Rincker 4, Hoogenstraaten c. Leeser b. Rincker 27, L. Janssen c. v. d. C.hijs b. Hambur ger 4, Wamsteker c. de Meyere b. Rincker 0, du Pon c. Eilers b. v. d. Cbijs 3, Rice b. Rincker 6, v. d. Reyden c. d. Gorter b. Rincker 11, Josson not out 2. Extra's 3. Totaal 102. Rincker 8—18, v. d. Chijs 1— 29, Hamburger 119, Stroeve 03. Ajax won dus met 34. runs op de eerste "innings. De overige uitslagen der 1ste klasse lui den: H.D.V.S.—V.V.V. Gewonnen door H. D.V.S. met 50 runs op de le innings. H.G.G. IIR. en W. Gewonnen door H.G.G, II met 127 runs op de le innings. P.W.H.G.G. I Gewonnen door H. C C. I met innings en 60 runs. Ajax II—V. 0. C. II. Gewonnen door het sterke V. O. C met innings en 23 runs. Ajax II verloor ook den toss, maar moest batten. Tegen de kampioenen viel de score van 71 nog mee. Van Goor en Er- mors 6, de Jongh 2, Hofsteenge 10, v. Helvert 16, van der Mey en Wempe 0, Brouwers 7, van der Kaaden 5, Jansen 11, Extra's 8. K. v. Everdingen nam 1 16, Dubru 417, A. Stenger 428, L. In gelse 02. V. O. C. II wist dit totaal ge makkelijk te passeeren doqr een century van L. Ingelse, die 105 runs scoorde. Ver der zorgden K. v Everdingen met 13, A. Stenger met 21, Dubru met 17, Dulfer met 20 en G. Leeman met 31 not out. dat de V. 0. C.-aanvoerder op 218 voor 5 de in nings kon sluiten om Ajax 2 nog eens in te sturen. Dank zij een prachtige 60 not out van Van Helvert, deed Ajax een goede poging de inningsnederlaag te ontkomen. Onder groote spanning viel echter 't laatste wicket op 124 en Ajax bleef 23 runs on der 't benoodigde totaal. Hofsteenge had er nu 3, Ermors 16, de Jongh 7, van Hel vert 60 not out. Van der Mey 14, van Goor 1, Jansen 4, van der Kaaden 4, Wempe 8, Brouwer 0, Extra's 7. Dubru 235, Van Everdingen 423, A. Stenger 223, L. Ingelse 119, van Herwaarden 07. Hiermee is de competitie afgcloopen en resten alleen nog enkele friendly games, eer de voetbal gaat rollen. Ajax I is door haar overwininng een paar plaatsen ge stegen. Ajax II zal wel bedenkelijk afge zakt zijn. De overige uilslagen der 3de klasse lui den: A.G.C. IIR.C.H. Gewonnen door R. G. H. met 105 runs op de le innings. R.G. n. 161 A.G.C. II 56 en 114 voor 7 (ge staakt). V.V.V. ITTVleermuizen. Gewonnen door V.V.V. ITT met innings en 71 runs. V.V.V. III 150. Vleermuizen 60 en 19. Ingezonden Mededeeling. HUIS VAN VERTROUWEN boter markt 2 - leiden Sportbekers - Medailles etc. 1967 VRAAGT CATALOGUS - PRIJ" COUflANT WATERPOLO. Het IJ kampioen van Nederland. Door een 31 overwinning op de G. Z. C. heeft het IJ z:ch gisteren verzekerd van het kamp oenschap van Nederland. Het v/as een fraai gespeelde wedstrijd, waarin Het IJ technisch en taclisch de meerdere was. De uitslagen. Kampioenschap van Nederland. Gouda: G. Z. C—Het IJ 1—3 Reserve tweede klasse B. Gouda: G. Z C. II—L. Z. G. II 5—0 Builen de competitie. Gouda: G Z. C. Ill—L Z G. III 4—0 L. Z C. II en III—Gouda. De laalste kans om aan di* onderste plan's in hare afdee'ing te ontkomen heeft L. Z. G. IT gisterenmiddag ongebruikt la ten voorbijgaan. Met'50 heeft G. Z. G. II (afd. kampioen) verd'end gewonnen, zij 't dan dat die cijfers iets geflatteerd waren L. Z. C. II moet nu a s. Donderdagavond tegen A. Z. III (No 'aatst reserve 2e kl. A) spelen om uit te maken wie van de twee den degradatiewedstrijd tegen de kamp van de reserve 3è kl (Nereus II?) mag spelen. L. Z. C. III leed haar eerste nederlaag in dit se zoen. Als verontschuldiging voor den 40 uitslag kan gelden, dat het ze vental verschillende in va'Iers Jelde. SCHERMEN. Cm den v. Limburg Sfirum-beker. Gisteren werd te Noordwijk de perso- neele sabelwedstrijd om den v. Limburg Sti rum-beker gehouden. Voor de finale klassificeerden zich. de hoeren Lugtenburg, Fratermnn en De Jong met zes. Nederpett en De Groot-met vijf. W. Driebergen en Hagens met vier en Peelers met drie overwinningen. De laatste twee partijen brachten de be slissing: Driebergen sloeg Ncderpelt met 42, waardoor De Jong zijn laatste par tij legen De Groot met 40 moest winnen om als overwinnaar uit bet strijdperk te komen. Het resultaat was echter 41, waardoor de beer W. Driebergen winnaar werd. De volledige uitslag luidt: 1. W. Drie bergen 6 gewennen partijen en 16 ontvan gen treffers: 2. A. E. W. de Jong 6 crew. p. en 17 ontv.mirc-n trpffür-: 3. P Frntorman 3 gew. p. 19 nntv. tr.4. N. Ncderpelt 3 gew. partijen 22 onv. tr.. 5. Ha G. Hagens 3 gew. p. 23 onlv. tr 6 P. Lugtenburg 3 gew. n. 25 o»1 tv Ir 7 Peelers 2 gew p. 22 onfv. tr.; 8. G. J. de Groot, 2 gew. p. 24 on tv. tr. SCH/SK-N. Zomerwedstrijd "'dsr.pp Schaakclub „Phiüdor." Tn dezen wedstrijd werden nog de vol gende partijen gespeeld: W. H v. d. Nat Tr. maakt remise met W. F. Snieder en wint van W. Reeaar, G. Bosscha wint van P. J v d. Zeeuw. Van der Zeeuw verliest van Van der Nat, H. T de Nie remise met Snieder. POSTDUIVEN. „De Blauwband". De Postduivenvereniging „Do Blauw hond te Alpbon aan den Rijn hield Zon dag een wedvlucht van Chimaij, afstand 232 K.M Van iedere liefhebber werd de eersfr. duif als volgt geconstateerd: 1. Joh. v. d. T.Tssel 1!411, 2a H Ver kor 111Ri.?. 3 .T Verver 11—19—56. 4 Cr Stapper 11—27—13. 5. R Kuipers 11 27—46. 6 .T van Canel 11—23—50, 7 J Dood akker 11—33—10. 8 J Rboda 11 3417, 9. Th Bnhlmann 114154. „Sleeds Speller." De postduivenvereniging „Steeds Snel Ier" te Noordwijk hield Zondag een wed vlucht vanaf Gbima'y, afstand 243 K.M Losgelaten 7 uur. De aankomst was als volgt: 1. .T. Rakhorst 11.24.46: 2 V Fbs- liente 11.32.12: 3 N. Meiier 11.33.56: 4. V Flwheute 11-37 12: 5. A W Krol II 10 32 6 .T Rakhorst 11.41.46; 7. V Ebsheute 11 15.39 Met deze vlucht werd tevens hef kam pioenschap voor jonge duiven vervlogen, hel welk gewonnen werd door V. Ebsheute. die hiervoor pen zilveren medaille ver wierf. LUSHTmtUtT. Ernstig vliegongeluk in Irak. Door een zandstorm overvallen Twee vliegtuigen van den postdienst Basjra-Bagdad werden Woensdag in de huurt van Ur overvallen door een zand storm en moesten landen. Een slaagde daarin, doch de andere verdween uit het gezicht. De mechanincien werd eenige uren later door Arabieren gevonden, ter- wiil hij half waanzinnig en verdorst de woestijn ronddwaalde. Zij brachten hem naar het spoorwegstation. Gistermorgen werd de vermiste machine twee mijl bui ten Ur geheel verbrijzeld teruggevonden. De officier-vlieger Titzgerald lag dood on der de ru'nes. Gemengde Berieüiten De vergiftiging te Westerlee. Naar de „Stand." nader verneemt, wordt bij het vergiftigingsgeval op de ling te Westerlee in hel Westlaod sterk gedacht aan arsenicum-vergiftiging. Men neemt aan, dat de melk van een koe, wier zieke uiers met arsenicum bo, handeld waren, oorzaak is van het ongeval In die richting beweegt zich dan ook 't on- derzoek der politie. Van de 15 patenten veilingbezoekera uit alle doelen des lands zijn eenïgen weor hersteld, anderen liggen met koorts u bed. Een griezelige vondst. Te Middelburg is ïuen bezig een oudog dijk, die tlians geen dienst n.ter doet, graven om den grond te gebruiltn bij dra aanleg van een nieuwen dam over de v^t. Bij dit graafwerk is men geslootfii op e<;a aantal geraamten, aJthaua gedeelten v>,q geraamten, vooral ook. hoofd^u. en rui.i deze doodshoofden tilten meestal zware ijzeren kettingen niet schakels van vers-jiiil lende grootte. Uit dit laatste zou kunnen worden vastgesteld dat de k et Ling en -Ja. tceren uit dun tijd dat ze nog met de hand werden gemaakt. De nog mooie witte Uin- den in verschillende doodshoofden gevnn. den doet aannemen, dal het hier veelal jonge mannen betreft. De ketLiugeu verlui), non vooral aan het einde een pin, die ver- moedelijk in een paal of eeji muur is be- vestigo geweest. Het deel der gemeente waar de dijk zich bevindt, moot vroeger don naam van galgenveld hebben geli.ul. Dit wijst er op, dal liet zeer vermoedelijk met den ^ood gestraften zijn die hier in massagraf werden hegraven. liet graaf, werk ter plaatse zal nog worden voorlgezot om na te gaan of nog iets is te vinden, dat nadere aanwijzingen geeft. Een ongenoode gast. Vrijdagnacht is een man door een epen- staand venster van een slaapkamer in de woning van de wed. Meuleiibeld, gelegen in de Rutstraat te Almelo, geklommen/ waar een kostgangster sliep. Hij groep het meisje aan, waarop (leze hevig begon te gil Ion, zoodat buren en politie spoedig tor plaatse waren. De kerel heeft zich tijdig uit de voeten weten te maken. Diefstal op een schip. Uit Gorcum wordt aan de „Tel." ge meld: Terwijl een rivierventer hij een Rijn- schip op de Merwede, te rhoogle van Har- dinxveld aanroeide, vloog de knecht van den schipper naar hel vooronder, greep daar een portefeuille en wat nog meer van 'waarde in z'jn bereik was, sprong fluks in de schuit van den parlevinker, gooide hot touw los, en dwong dezen hem aan don wal te zetten! De vluchteling, een Belg van geboorte, is met de boot van de reederij Fop Smit naar Dordrecht gereisd co verder per spoor naar Rozenrlaal. Door het optredpn van de rivierpolitie en den burgemeester van Hardinxveld, is liet gplukt den dief in Roozendaul op 10 sporen en te arresfeeren Ean nachtelijke aanval. Zondagavond passeerde een landbouwer van Rii' - verd met paard en wagen het dorpje Ripn. Toen de bestuurder hel paard naar het oordeel van D. Mukler aldaar, mishandelde, maakte deze den vo.eimin een aanmerking. Op hetzelfde opgenhük kwam een knecht van den hoer uit een Ivr- berg en deze meende, dat Mulder het lo gen hem had. Na eenig geharrewar ging men uiteen. Doch Woensdagavond wilden twe« knechten van den landbouwer S. IT en L. S„ blijkbaar de herrie voorzetten. Zij gin gen Mulder te Rien, die reeds ter rusts was, een bezoek brengen. Kom er af! werd er geroepen Doch Mul der bleef on bed Toen gingen beid en oen ladder np om de verblijfplaats 7an Muidot te bereiken. Deze stond nu op eu ging naar beneden. Nauwelijks onder zes oogen of Mulder werd toegevoegd: „Als je aan rn'n broer komt, kom je ook aan mij!" waarop een hunner onmiddellijk daarop een revolver!in te voorsehiiTi haalde en Mulder in den hatt schot. Beiden verlieten na deze wandaad zoo gauw mogelijk, de woning en kozen het hazenpad. De getroffene waarschuwde de politi' sn fietste vervolgens naar den dokter le Res terenddie het kogelt ie uit de wonde ver wijderde. Inmiddels had de politie bpide personen aangehouden en ter beschikking van den burgemeester van Hennaaderadeol <p "Worn mels gesteld. „Leeuw. Crl" Een vliegtuig in zee gevallen? Vrijdagmorgen werd het strand le Zand- voort in rep en roer gebracht door de me dedeeling, dat een vliegtuig in zee zou zijn gevallen We vernemen daaromtrent da' Vrijdag morgen do politie werd opgeheld door den lieer v. G., werkzaam op Schiphol, die ver telde, dat hij, toon hij met een dame op het Zuiderstrand liep te wand-Ten, in de verte vanuit zee een vliegtuig met erooll snelheid zag naderen Dit viel plotseling i" zee en zonk blijkbaar dadelijk, vlak nabij een visschersschuit., die daar aan hel vis schen was. Nadat nog eenige'inlichtingen waren ingewonnen hij den hr-er v. 0.. ^tn» de commissaris van politie, de heer In- vink, met epn motorboot van den lieer 1. rle Hurk. in zee en voer ongeveer 20 K M- ver. Hij bereikte de U. K. 4, die daar a"0 hef visschen was en vroeg om inlichtingen. Doch de dekknecht bleek zoo doof !e zit"» dat men aan de inlichtingen niet vee! had. Toen hebben de opvarenden van de torboot den omtrek afgezocht, om te *i«,n of er ergens een olievlek zichtbaar wan U werd echter niets gpvonden. Alleen a? carbidbus. Een en ander bewijst natuur lijk niet, dat er geen vliegtuig gevallen doch de waarschijnlijkheid is echter niet groot. Door de politie werden onmiddellijk 'n' lichtingen gevraagd aan de Kony 1,0 Schiphol. net nadere onderzoek heeft •/olgnna ..Tel definitief aangetoond, dat het g®* rucht zonder grond was. -

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6