De Orkaan in het Oosten des Lands gedrukt. Ken ondergrond van fijne sL.iger- ïjnen, die te zamen eene straalsgewijze, van de rozet uitgaande meerkleurige figuur vormen, draagt links en rechts van de ro zet in verticale richting het woord .Am sterdam" en daaronder den datum van het biljet. Boven en onder de rozet zijn op denzelfden ondergrond de serieletters en het nummer van het biljet aangebracht. Het geheel is gevat in een m'et kleine ro zetten opgevulden rand, die" zich op het rechtergedeelte voortzet als eene rechthoe kige lijst om het watermerk. De ruimte voor het watermerk is ook aan de keerzijde onbedrukt gelaten. Boven en onder het watermerk is in een kleiner letter- en cijfertype nogmaals de serie- aanduiding en do nummering van het bil jet aangebracht, De biljetten zijn gedrukt op aan alle zij den recht afgesneden papier van ongeveer 17 bij 10 centiemeter en worden ter voor zijde voorzien van den stempel der hand- teekening van den président en den secre taris. Be biljetten zijn gedateerd van 1 Maart 1924 af. WONINGBESLUIT. Bij Kon. besl. van den 28s!en Juli 1925 (Slbl. 338) worden in het Woningbesluit te tekenen van 1 Juli 1925 de volgende wijzi gingen gebracht: le. Aan artikeUö wordt een nieuw lid toegevoegd, luidende als volgt: „Indien uit de statuten of de akte blijkt, dal de vereeniging, vennootschap of stich ting uitsluitend of in hoofdzaak met eigen dan wel van particulieren of particuliere Instellingen geleend kapitaal baar doel zal nastreven en dat zij zich niet om geldelij- ken steun tot eene gemeente zal wenden, zullen de statuten of de akte. behalve het geen daarin overigens teT voldoening aan wettelijke bepalingen moet worden opgeno men, moeien bevatten: a eene bepaling en voorschriften als be doeld ip bet eerste lid, onderscheidenlijk onder a en b; b. het voorschrift, dat vervreemding of bezwaring van de onroerende goederen der vereeniging, vennootschap of stichting niet anders zal kunnen geschieden dan met goedkeuring van Gedeputeerde Staten of, bij weigering van deze, met goedkeuring van Onze Ministers van Arbeid. Handel en Nijverheid en van Financiën en indien de vereeniging, vennootschap of stichting voorschot genoot van het Rijk, zoo'ang dat voorschot niet is afgelost, mede met goed keuring van die Ministers; c. het voorschrift, dat na intrekking der toelating en, zoolang deze niet is ingetrok ken, na ontbinding of opheffing in acht zullen worden genomen de regelen, die Onze Ministers van Arbeid, Handel en Nij verheid en van Financiën alsdan zullen stellen met betrekking tot voorschol, dat de vereeniging, vennootschap of stichting van het Rijk mocht hebben genoten en goe deren. die zij daarmede mocht hebben ver kregen d. hel voorschrift, bedoeld in het eerste lid onder g. met dien verstande, dat bet be doelde verslag mede zal moeten worden ge zonden aan Gedeputeerde Staten en dat de toezending aan Burgemeester en Wethou ders niet za! zijn vereischt; e. het voorschrift, dat wijziging of aan vulling van de statuten of van de akte, dü:.rin aangebracht nadat de toelating is verleend en voordat zij is ingetrokken, tel ken male slechts van kracht zal zijp van den dag, vo'geride op d en, waarop de toe- hting door Oris is gehandhaafd"; 2e. artikel 20 vervalt. Bit besluit is in werking getreden den f£den Augustus 1925. NED. R. K. GRAFHISCHE BOND. De jaarvergadering. Onder leiding van den hec-r Gh. J. van Dries kwam te Utrecht de R. K Grafische Boud in jaarvergadering bijeen Be voor zitter zette in zijn openingswoord uiteen, dat in het boekdrukkers- en boekbinders bedrijf de toestand nog zóó weinig roos kleurig is, dat men rekening^rnoet houden met de harde waarheid, dat hpf grootcte deel der werkloozen in dit bedriif daarin niet zal kunnen terugkeeren. Tn het steen- drnkkersbedriif is het beter. Baar heerscht pronte concurrentie en men moet op zijn qui vive zijn tegen een aanslag op de loonspositio Rpr. heette daarop welkom den Bondsadviseur pastoor Th. J. van Wijk van Woudsend, den heer Deudekom, vertegenwoordiger van hef Graphisch Centraal Verbond in Duitschland en den Gntenberger Bond, alsmede, de heeren Hoffman, Schipper en van ïngen Sehenau, vormende het Bagelijksch Bestuur van den Chr. Grafischen Bond in Nederland. In verband met het Zaterdag en Zon dag te vieren feest van den Bond, deelde epr. verder medé dat eerstens besloten is nog 10 patiënten de volgende week te doen opnemen in het Sanatorium „Berg en Bosch" van Herwonnen Levenskracht. Op 15 Aug. aan de zieke en uitgetrokken vc-rkloozen een uitkeering te verstrekken: Voor gehuwden van 20, voor ongehuw- den van 10, terwijl aan trekkende werk loozen een extra-uitkeering op dien da tum zal worden verstrekt van 10 aan gehuwden en 5 aan on gehuwden. Baarna heeft de Bondsadviseur onder daverend handgeklap :op de borst van den «ecretaris van den Boud, een der stichters, den heer J van Eijndthoven, het eerekruis fcPro Ecclesia et Pontifice" gespeld, daarna hij hem hartelijk toesprak, het geen de voorzitter herhaalde, zijn dank baarheid uitende voor wat het hoogste kerkelijk gezac door deze daad aan de or ganisatie heeft gedaan. Vervolgens werden de jaarverslagen uit gebracht. Daaruit bleek, dat het ledental eind 1923 bedroeg 3901, tegen 3949 op 31 Bec. 1924. Zes correspondentschappen wer den opgeheven, zes werden er gesticht. Aan contributiën werd, ontvangen 122.476.37$. Het weerstandsfonds vor derde 8000 en de uitkeeringen aan de *erkloozenkas vorderde f 42.339.59i Bij de besprekingen over de verslagen verklaarde het Hoofdbestuur van meening te zijn, dat inzake de standorganisatie- kwestie te Schiedam de gedragingen der leden daar wel verklaarbaar, doch niet verdedigbaar zijn. Bedoelde aangelegen heid zal tot in de hoogste instantie worden behandeld om naleving van de arbitrale uitspraak te verkrijgen. De jaarverslagen en de begrooting slui tend op een wederzijdsch bedrag van 120545 werden goedgekeurd. Tot bestuursleden werden herbenoemd de heeren G. C. Rinker (Groningen) en P. v. d. Staak (Leiden.) Besloten werd voorts toe te treden tot het Reserve-weerstandsfonds van het R.K. Werkli eden verbon d Nadat een voorstel-Eindhoven om nog meer controle uit te oefenen op het beheer der afdeelings-penningmeesters was aan vaard en een voorstel-Rottcrdam om al daar de bondsvergadering te houden was ingetrokken, werd de vergadering na rond vraag gesloten. Herdenking van het 25-jarig bestaan. Het zilveren feest van dezen Bond, dat te Utrecht wordt gevierd, is kerkelijk be gonnen met een H. Mis en generale II. Communie in de Kathedraal, waarbij de Bondsadviseur een toespraak hield. Vervolgens verzamelden zich de ruim 270 feestgangers om met de tram naar Zeist en van daar te voet naar Rijsen- burg, naar het Dr. Schaepman-monument, te gaan,«waar de geestelijk adviseur der afdeeling Utrecht Br. R.' Hegge de aan wezigen toesprak er op wijzende, dat bij feestelijkheden als déze de Katholieken er prijs op stellen hulde tc brengen aan de nagedachtenis van den grooten Katholie ken emancipator Dr. Schaepman, die als eerste adviseur van den Utr. Bfbcesanen Bond de arbeiders tot zelfstandigheid poogde te brengen. Daarop werd het Strijdlied gezongen, waarna de feestgangers een wandeling door de bosschen maakten en vervolgens, naar Utrecht terug keerden. In het gebouw voor Kunsten- en Weten schappen had aldaar een officieele recep tie plaats. Des avonds had in den Schouwburg'een opgewekt feest plaats met medewerking van een cabaret- en kluchtspel-ensemble en een strijkje. Het Haagsche Eouwvakconflict geëindigd. De staking en uitsluiting opgeheven. Na een conferentie tusschen vertegen woordigers van de Bouwvakpatroonsorga nisaties en van de werknemersbonden, die dezer dagen plaats had, en waarop over eenstemming werd verkregen over de wij ze, waarop het conflict in de bouwvakken te 's-Gravenhage zou kunnen worden be ëindigd, is thans inderdaad door beide partijen besloten de staking en uitsluiting op te heffen. Besloten is een commissie in het leven te roepen, welke een tarievenregeling zal samenstellen, welke regeling zal gelden tot 1 Maart 1926. Deze commissie zal be staan uit vijf patroons en vijf werkne mers, die zoo spoedig mogelijk door beide partijen zullen worden aangewezen. Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen deze commissie reeds binnen en kele dagen te doen bijeenkomen, om haar arbeid aan te vangen. Voorts kunnen wij nóg mededeelen, dat maatregelen getroffen zijn, opdat reeds heden het werk zal kunnen worden her vat. Conflict In den melkhandel. De Zuid-Hollandsehe melkhandel hoeft aan 'het bestuur van den Bond van melk veehouders, gevestigd te Rotterdam, be richt .gézonden, dat hij het standpunt van den bond, dat de grondprijs van de melk met ingang van Zaterdag j.l. met 1 cent per liter verhoogd moet worden, niet kan ileelen. Aan de afdeclingsseeretqrisspn is mits dien vanwege het hoofdbestuur telegra fisch kennis gegeven, dat van vandaag af alle daarvoor in aanmerking komende contracten vervallen. Ket gevolg daarvan is, dat een belangrijk deel der leveranciers geen melk meer aan den handel zal leve ren. Op de voorziening van de burgerij met melk. zal dit conflict vermoedelijk geen merkbaren invloed hebben. Letteren en Kunst Tweede intern, congres vcor Beiaardkunst in Den Bosch Vrijdagmiddag is het congres geopend in de groote zaal van het Casino met een toespraak van don Commissaris der Ko ningin in Noord-Brabant, mr. A. E. J baron van Voorst tot Voorst. De heer M A. Brandts Buys te Velp, algemeen voor zitter van het congres, sprak een dank- en begroetingsrede uit. Inplaats van jhr. mr. A. F. O. van Sasse van Ysselt sprak dr. Gaspari over dc vroegere carillons in den St Janstoren te 'e-Hertogenbosch. Daarna volgden lezin gen van den heer Brandts Buys over Toe- ramende belangstelling voor Beiaarden in Nederland, van dr. G. van Doorslaer te Mechelen over Het aandeel van Zuid-Ne derland in de ontwikekling van Beiaarden, heiaardkunst en Prosper Verheyden uit Antwerpen, secretaris der Beiaardschool te Mechelen, over Beiaardkunst in Frank rijk. Vrijdagavond heeft de overdracht van het nieuwe carillon door de Bossche bur gerij aan de gemeente geschonken met eenige plechtigheid plaats gehad in den tuin van het Casino. Mr. R. Tilman, voor zitter van 's Bosch Belang, droeg het ca rillon over. Dx burgemeester, mr. F. J. van Lanschot bedankte, waarna de drie beiaardiers Jef Denijn uit Mechelen, Fer- nand Dedouter uit Bergen 'klaas) en Robert Dierick uit Gent het carillon heb ben bespeeld. MEDEDEELINGEN VAN HET NED. R.-K. HUISVESTINGS COMITÉ Het bestuur van het Ned. R.-K. Huis- vestings-Comité to 's-Hertogenbosch deelt ons mede: Blijkens uit de getroffen gemeenten in Noord-Brabant en Gelderland ontvangen berichten, is op dit oogenblik onderbren ging van dakloozen niet noodig, zoodat de comilé's daarvoor voorloopig geen verdere maatregelen behoeven te nemen. Ook is aan het Comité uitdrukkelijk.me degedeeld, dat op dit oogenblik geen gif ten in natura verlangd worden. Mocht daraan later behoefte blijken, dan zal daarvan nog mcdedceling worden gedaan. Be Gómité's worden dus uitgenoodigd thans alleen gelden in te zamelen en dit te doen met den grootsten spoed. Het Bestuur wcnscht er uitdrukkelijk den nadruk op te leggen, dat het over het goheele land een hulpactie onderneemt en dat de opbrengst daarvan bestemd wordt voor de geteisterde streken, zoowel in den Geldersehen Achterhoek als in Noord-Bra bant, voor zoover voor de giften niet een uitdrukkelijke bestemming is aangegeven. Voor de actie in de Provincie Noord- Brabant achter treedt het R.-K. Huisves- tings-Comitê krachtens de opdracht van den heer Commissaris der Koningin in dat gewest op als het officieele inzamel- comilé, dat zijn actie in Noord-Brabant geheel en al voeren zal ten behoeve van de slachtoffers in Noord-Brabant. Wie in Noord-Brabant echter zijn gave ook voor Borculo enz. zou willen hestem- men, wordt daartoe de gelegenheid gege- Ven door dit bij zijn gift te vermelden. Overigens komen dus alle in Noord-Bra bant ingezamelde gelden ten goede aan de Noord-Brabantsche slachtoffers. Dit is niet het geval met de opbrengsten der inzamelingen in andere provinciën. Deze worden bestemd voor het doel, dat door de schenkers wordt opgegeven en voor zoover dit niet geschiedt bestemd voor alle getroffen gebieden. Nogmaals wordt verzocht bij het zenden van giften de bestemming te willen aangeven. Het Bestuur heeft reeds een onderhoud gehad met een vertegenwoordiger van den Noord-Brab. Christ. Boerenbond, die be sloten heeft een krachtige actie te onder nemen onder de Noord-Brabantsche hoe ren, waarvan het resultaat aan het R.-K. Huisvesting-Comité zal worden ter hand gesteld. Be eerste opwekking is reeds in het orgaan van den N. C. B. verschenen. Volgen de andere groote organisaties spoedig in denzclfden geest? Dezer dagen "wanneer de opbrengst van de eerste inzamelingen der afdeelingen zal ontvangen zijn, zal de eerste verantwoor ding der ontvangen giften plaats hebben. In Limburg heeft de Commissaris der Koningin gaarne het aanbod^van het R - K. Hui svestings-Gomüé aanvaard om gel den in die Provincie in te zamelen. Per circulaire heeft Z. Ex. den Burgemeesters met aandrang verzocht genoemd Comité ..in zijnen van oprecht naastenliefde ge- tuigenden arbeid ter zijde te willen staan". Aan de Burgemeesters wordt het ove rigens overgelaten naar plaatselijke om standigheden te handelen, doch zoo moge lijk samenwerking met de plaatselijke afdeelingen van genoemd oomité verzocht, Het Comité heeft in Limburg zijn werk zaamheden gesteld onder het bescherm heerschap van een Provinciaal Comité, waarin zitting hebben Z. B. H. den Bis schop van Roermond, de Commissaris der Koningin en de leden van het Gedepu teerd Bestuur. De in te zamelen gelden zijn bestemd tot leniging van den nood van allen, zon der onderscheid van Godsdienst, dio in ons land door. de Stormramp zijn getroffen Mocht bij het doen van giften door do schenkers het voorbehoud worden ge mankt dat zij slechts voor eene bepaalde gemeente of voor bepaalde personen be stemd zijn, don zal aan die voorwaarde worden voldaan. He' Bestuur van het Ned R.-K. Huisvestings-Comité DE MAATREGELEN DER REGEERING. Het ,.Hbl." verneemt, dat de rijksgebou wendienst te Den Haag de leid'ng zal heb ben van den wederopbouw van het ver woeste Borculo. Maandag zal een bouwbu reau door dien dienst te Borculo worden gevestigd,'welk bureau zal staan onder lei ding van den architect Westerhout, voor loopig bijgestaan door vier technische ambtenaren uit Den Haag. Maandag zal reeds een begin worden gemaakt met den aanvoer van materialen voor de eers'.o herstelLngen. Het bouwbureu van den rijksgebouwen dienst zal aan de werkzaamheden alleen technische leiding pc.en. Be uitvoerig zal geheel wordén overgelaten aan bouwkun digen ter plaatse. Ook zal zooveel mogelijk gebruik worden gemaakt van do werk krachten te Borculo Do kosten van den wederopbouw zullen ten laste komen van hel fonds, dat zal wor den ■gesticht door het nationale steuncomité tot leniging van den nood in de geteisterde streken. Dil comité zal Maandag door -den minister van Binnenlandsche Zaken, jhr. De Geer. officieel worden geïnstalleerd. Het fonds van het comité zal worden ge vormd uit particuliere bijdragen in den lande Mochten op den duur de gelden jan het fonds ontoereikend zijn, dan zal de regeering te zijner tijd overwegen in hoe- verre ook de Staat tot een wederopbouw kan bijdragen. Aangezien de bedoeling is, dat met' zooveel mogelijk werkkrachten zooveel mogelijk werkzaamheden tegelijk worden uitgevoerd le Borculo, zal veel kas geld noodig zijn. In verband daarmede zal de regeering voor het fonds van liet comité bij wijze van renteloozo voorschoften spe ciale creuieten beschikbaar stellen. Het werk zal dus nooit door gebrek aan kas geld behoeven te wachten. De besteding dor gelden van het fonds door het bouwbureau zal geschieden onder de comptabele con- troflo van den accoutantsdienst van Rijks directe belastingen. Zooals gezegd zal de technische leiding van den wederopbouw te Borculo bij het bouwbureau van den rijksgebouwendienst berusten. Ter voorkoming van beslechting van mogelijke geschillen over de volgorde der werkzaamheden zal boven het bouwbu reau een commissie van advies worden ge steld, waaTin zitting zullen hebben de hee ren mr. J. B. Kan, secretaris^neraal in algemeenen dienst, voorzitter; J. 0. E. ba ronvan Lynden, hoofd van den rijksgebou wendienst; ir. Bremer, rijkebouwmeester; iemand van de afdeeling Landbouw van het departement van BinnonTandsche Za ken en iemand van de generale thesaurie. Bezo commissie van advies zal dus meer de algemeene leiding van den wederopbouw hebben. NOODWONINGEN VOOR BORCULO. 'Do burgemeester van Borculo deelde Za terdag een verslaggever van de „Tel." me de, dat onderweg is naar Borculo een extra trein, geheel geladen met materiaal van de fabriek „Padox". De trein daartoe is gratis ter beschikking gesteld door de di rectie der Staatsspoorwegen. In dezen trein zijn verpakt 45 noodwoningen. Als een be wijs, hoe enel daarmee gewerkt wordt, diene, dat met Óen» bouw Zondagmorgen om zes uur zou worden aangevangen, terwijl do directie van de fabriek „Padox" heeft aangenomen, dat alle woningen Zaterdag a s. gereed zullen zijn, om de bewoners tc ontvangen. BEGRAFENIS VAN DE SLACHTOFFERS Vrijdagmorgen is te Borculo op het R. K. kerkhof een der slachtoffers van de ramp begraven, n.l. de 64-jarige Grutsbo- ven. In den stoet,' die zich van het gemeente huis af door de bouwvallen van het stadje naar het kerkhof bewoog, bevonden zich, naar het „Hbl." meldt, de burgemeester jhr. De Muralt eïi de gemeente-secretaris, de heer PouLe. Aan de groeve-s>?ak pastoor Kroot een enkel woord. „Wij staan," zei hij. ..thans aan bet graf van een der slachtoffers van de grootste ramp, die ooit deze gemeente heeft getrof fen. Wij allen, en dat mogen wij niet ver geten, moeten dankbaar zijn, dat niet meer slachtoffers vielen. Wij hebben no0" geen lijd gehad hieraan te donken, omdat wij nog niet geheel tot ons bewustzijn zijn ge komen. Wij leven thans nog in een roes, wij hebben een kort vreeselijk oogenblik doorgemaakt en het is een wonder, dat er met meer dooden zijn te betreuren. Alien hebben wij gedacht, bij ilil ontzettend ge beuren: „Het gaat verkeerd met mij1'. Vreemdelingen verbazen zich over de bier aangerichte verwoesting. Hier ligt nu een der slachtoffers. In de tien jaren dat ik aan hel hoofd sla der pa rochie kende ik hem n:el anders dan als een braaf man. Wij hebben gezien wat een mensch is en hoe alles door hem tot stand gebracht iu een oogenblik kan worden weg gevaagd." Hierna legde de 'burgemeester namens de gemeente oen krans on het graf. Vrijdagmiddag 1 uur is hot tweede slachtoffer van do ramp te Borculo de s agersknecht M. Nijenhuis, grafwaarts ge dragen. In den stoet, die van het gemeen tehuis vertrok, liepen behalve de familie laden de burgemeester, de gemeentesecre taris en ds. Ort. De belangstelling was groot. De loraardcbestellin i geschiedde op de gedeeltelijk verwoeste algemeene begraaf plaats. Toen de lijkkist in de proeve was neer gelaten sprak de burgemeester woorden van troost lol dc weduwe en legde hij na mens do geheele gemeente een krans op het graf. Vervolgens sj rak ds. Ort woorden van troost en deelneming. Om 2 uur v erd hot stoffelijk overschot van den 11-jtrigen Groo'ers op dc alge meene begraaplaafs teraardebesteld. D>' stoet vertrok van het verwoeste oüderljk hu:s Yan den gestorven knaap. Op de be graafplaats sprak de burgemeester tot do ouders, het broertje en zusje woorden van troost en hij verzekerde dal de geheele ge meente doelt in hun zwaar verlies. Hij legde namens de gemeente 'n bloemstuk op het gr.af. Daarna spraken ds. Ort en het hoofd van de school, de heer Baarslag. DE EERSTE RAADSZITTING NA DE RAMP. Zaterdag had, meldt do „Tel,", de eerste officieele raadsvergadering plaats na de ramp. Op plechtige wijze opende de burge meester de vergadering en hield een toe spraak tot den Raad, waarin hij het ont staan en het verloop van de ramp besprak en uitvoerige mededelingen deed omtrent het overleg met de Regeering. Vooral maakten zijn woorden diepen in druk, (oen hij de vergadering verzocht op te staan ter herdenking van de dooden. Sommigen raadsleden was het moeilijk hun tranen te bedwingen. Nadat de enkele minuten stilte ter herdenking van de doo den waren afgeloopen, las de burgemeester een bericht voor aan dc bevolking. Hij gaf hierin te kennen dat de herbouw spoe dig tot stand zal komen, en dat men hier op erustgesteld kan zijn. Besloten werd een telegram van dank te zenden aan H. M. de Koningin, aan II. M. de Koningin-Moeder en Z. K. H. Prins Hendrik, en aan de Regeering. Het oudste raadslid, de heer N. Elsas, dankte ook den burgemeester voor zijn snel en energiek optreden. VRIJSTELLING VAN PERSONEELE BELASTING VERZOCHT. Naar wij vernemen, heeft de burgemees ter van Borculo den minister van Finan ciën verzocht, het daarheen te leiden, dat UIT DE RADIO-WERELD. Waf 8r vanavond t« hooren Is. 4.20 Londpn 805 M. Qauserie en cou» cert. Mtinohen 485 M. Conreot. B.05 Radio-Paris 1750 M. Concert. B.20 London 865 M. Dansmuziek, Berlijn 600 M. Concert. München 48Ö M. Githeravond. 8.30 Hilversum 1050 M. Vóór-avond concert. 6.20 Hamburg 895 M. Concert. 1 7.35 München 485 M. Italiaansche ett Bulgaarsche volksliederen. 8.15 Hilversum 1050 M. Aansluiting aan het Kurhaus te Scheveningen. Volks concert. Het Residentie-Orkest, onder lel-" ding van Ignaz Nerumnrk; Soliste: Mar garete Abler, zang. Aangeboden door N.V. Philips Radio en de N. S. F. Progrmama? 1. Variationen ueber ein Thema von Haydn J. Brahms; 2. Aria uit „Odysseus" (Pene-* lope ein Gewend wirkend) Margarete Abler; 3. Adieu „Obligaat altviool; Jean Devert( J. Rogister: 4a. Ein Schwan. Edv. Grieg, b. Solveigs Wiegenlied (Uit Ibsen's „Peer Gynt") Margarete Abler. (Pauze). ö.Symphonie Nr. 8 Es-dur (Eroica) a. Al-< legro con brio; b. Marcia funebre o. Scherzo, d. Finale. 8.20 Londen 365 M. en Daventry 1600 M. Een uur uitgezonden door Luna Park. Birmingham 475 M. Gemengd program. Bournemouth 885 M. Populair sympbo» nie-concert. Cardiff 350 M. Concert. Manchester 375 M. Pianoforte-recital. Newcastle 400 M. Populair programma. München 485 M. Opvoering van „Philotas" treurspel van Lessing. 8.35 Brussel 265 M. Fragmenten uit do operette „Les eloches der Corneville". De Bildt 1 100 M. Weerbericht 8.50 Berlijn500 M. Wagner-avond. Hamburg 395 M. Concert. Münster 410 M. Oude muziek. 9.05 Radio-Paris 1750 M. Concert. 9.20 Londen 365 M. en Daventry 1600 M. Round the stations Petit Parisien 345 M. Concert. 10.35 Londen 365 M. en Daventry 1600 M. Viool-recital. 10.50 Hamburg 395 M. Dansmuziek. door toepassing van de betrokken bepalin gen, de inwoners van hot stedelijk deel van Borculo (dus zonder de buurtschappen) zullen worden vrijgesteld van betaling van porsoneele belasting over het loopende be lastingjaar, aangezien het voornaamste belastingobject is verdwenen. STEUNACTIES. EEN GIFT VAN H M. DE KONINGIN. H. M. de Koningin hooft oen bedrag van 10.000 ter beschikking gesteld van het Nationaal Steuncomité ten behoeve van do slachtoffers der stormramp op 10 Augus tus. Een f)ifI van 10.000 dollars van het Amerikaansche Roede Kruis. Het Amerikaansche Ronde Kruis hoeft aan het Hoofdbestuur van het Ned Roo- de Kruis telegrafisch van zijn groote sym pathie in de stormramp blijk gegeven, onder medodoelinc 10.000 dollars over Ie maken voor leniging van den nood in do geteisterde gebieden. Roode Kruis-ccllectc te 's-Gravenhagc De colleete, Zaterdag te 's-Gravenhage door het Roode Kruis ton bate van de slachtoffers gehouden, heeft ruim ƒ28000 opgebracht. Weldadigtieidsnrentbricfkaarten. Men meldt aan het Haagsche Aneta- kantoor: De Luchtvaarfafdeeling to 8oesterberg heeft eenige luchtfoto's gemaakt van de verwoesting van Borculo, welke foto's met welwillende medewerking van de firma Sythoff te I. e i d e n in den vorm van briefkaarten gereproduceerd worden. Deze kaarten worden morgen, uiterlijk Woens dag, in den handel gebracht togen den prijs van 0.15 per stuk. De opbrengst zal door do Luchtvaartafdeeling worden af gedragen aan het Nationaal Steuncomité. Een eer voile vermelding. Door den Directeur-Generaal der Pos terijen en Telegrafie is het volgeude hij dienstorder ter kennis van hel personeel gebracht: „De adjunct-commies bij den P. en T. dienst R. G. B. J. Timmer te Arnhem (postkantoor) en de kantoorbediende lo kl. W. Raayen te Doesburg, beiden tijdel. werkzaam te Borculo, zijn er ondanks bij zondere moeilijkheden, in geslaagd, om in den nacht van den llden Augustus, elders gevestigde autoriteiten omtrent omvang en beteekenis van de ernstige ramp, welke vóór enkel uren die gemeente getroffen had, in te lichten. Zij hebben daardoor in belangrijke ma te bijgedragen tot bespoediging van do maatregelen tot bulpverleening, en zich derhalve tegenover de gemeenschap zeer verdienstelijk gemaakt". De dikste bcom bezweken. Als bijzonderheid meldt men aan liet „Vad.'k dat te Oele (gemeente Hengelo), „do dikste boom in Nvderlapd" (ruim 8 meter omvang), tengevolge van den orkaan bezweken is. Geen Koninginnefeest ts Zutphen. De Zutphensche Oranjecnmmissie heeft besloten meldt de Zulph. Crlmot het oog op de ramp in de naaste omgeving, op 31 Augustus a.s. geen feest te vieren. Zij ver zoekt alleen, don verjaardag van de Ko ningin te herdenken door het algemeen uitsteken van de vaderlandsohe driekleur. Het geld, dat anders door dc burgerij voor dit feest zou worden afgedragen, kan beter bestead worden voor de slachtoffers van de catastrophe. Geen kermis te Escharen. In de raadsvergadering van Vrijdag i» mededeeling gedaan van een telegram van de Koningin, waarin zij haar •hrlm-ming uitspreekt in de ramp, die een deel van dc bevolking dezer gemeente h'-eft getroffen. De raad achtte het ongewenscht dat dit jaar met uiterlijk feestvertoon kermis ztfi worden gehouden. j

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5