Fa. J. C. v. d. STEEN Co., Pieterskerkgracht 18 VRAAGT STEEDS men geopend Hebben, terwijl men zonder Doodzaaak do straat niet door mag. Ook op andere wijze wordt den bewoners tan het beruchte huis het leven ondrage lijk gemaakt, meldt de „Tel.", De winkeliers uit de buurt weigeren een parig hun levensmiddelen te verschaffen, zoodat dé politic het gezin van het noodige Inöet voorzien. Er heeft zich een buurtcomitó gevormd, iom het graf van de kleine Marietje, zoo boette ze, te doen dekken met een krans •n steen. Men wil op den steen zetten: 2 Aan onze kleine martelares. Omtrent die kleine martelares en de tra gische omstandigheden, waarin zij leefde, meldt het „Rott. Nwbld.": Iemand, die geruimen tijd in de onmid dellijke nabijheid van de familie S. heeft gewoond, deelde ons mede, dat twee jaar geleden de 'vrouw van S. is weggeloopen. Het was geen wonder, volgens onzen zegs- man, want de behandeling die de vrouw Van den man had te ondergaan, was verre Van correct en met de kinderen gebruikte bij al niet meer consideratie. Eenigen tijd na haar vlucht, was de Vrouw over loodsjes en tuintjes terugge gaan naar het huis om twee barer kinde ren, de oudste en de jongste, weg te halen. Zij wilde ook nog het middelste meisje grijpen, maar juist kwam de vader thuis en zoo werd do poging van de moeder om 'de onschuldige kindertjes aan de handen Van vader to ontrukken, verijdeld. Het overgebleven meisje, Marietje, bleef alleen bij haar vader achter, on zag moeder met baar zusjes de vlucht nemen. Sinds geruimen tijd woont do man met Zijn vader, moeder en zuster en zijn kind in de Corverstraat. En de buren, zoo ver telde men, hebben meermalen geklaagd over de wijze, waarop men daar het kind icheen te mishandelen. Er was trouwens, Volgens onzen zegsman, al jaren geleden over den man geklaagd. Zes jaren geleden zou de Kinderpolitie reeds van alles op de hoogte zijn gebracht, maar van die zijde meende men geen reden te hebben om in te grijpen. Zaterdagmiddag, zoo zei men, was het Weer bar. Marietje was door baar groot moeder voor straf opgesloten op de veranda aan den achterkant van het buis aan de Corverstraat. Uren lang moest het kind 'daar zitten, en het deed niets dan schreien: Opoe, opoetje, ik zal nooit meer huilen, mag ik binnenkomen? De buren hoorden het geweeklaag en menig hart klopte luid van ontroering. Men riep de grootmoeder toe: wordt je nou Dooit wijzer? En daar opeens ging de warandadeur teen eindje open; een arm kwam te voor schijn, greep het kind bij den arm en trok bet naar binnen. Do omwonenden konden door de geslo- ïen deur het gejammer van het kind hoo- ïen. Ongetwijfeld Tammelde men daarbin nen het meisje af. Om zes uur kwam de vader thuis. En bet gekerm nam nog in hevigheid toe. Naar men zegt, schijnt het kind van een trap to zijn afgegooid, want men hoorde een aan houdend bonzend geluid. Toen zagen de achterburen wederom de verandadeur open gaan en de vader van het meisje begon een geweldig spektakel te maken. Hij riep: Wat hebben jullie te maken met wat ïk met dat kind doe? Al wou ik ze. Meteen, tegen het schelden der buren in, ïrok de man het kleine meisje naar buiten en kwakte haar ruw tegen een blinde muur aan. De buurt was een oogenblik stom van ontzetting. Dat heb ik gedaan! riep do man. Het meisjeskopje hing slap van het lichaam af. Toen, zoo vertelde onze zegsman, is het Und weer naar binnen gehaald, en daar heeft men haar onder de kraan van de gootsteen gehouden. Een poasje later kwam de man weer te Voorschijn, roepend: Ga maar naar do politic jullie! Ik heb bet toch in drift gedaanl En verdween weer. Nogmaals kwam hij buiten, nu, zooals ïnen ons vertelde, om zoete broodjes te bakken. Hij deed het heel kalm. Iemand, die in de Bingleystraat vertoefde ©en bewoner van de Hooidrift, is Zaterdag avond van de mishandeling van het kind Sog aangifte gaan doen bij de politie in het ureau aan de Voorhaven. Zondagmorgen heeft dr. Houtman een bezoek gebracht bij de familie 8 en be tond het kind gestorven. Do doodsoorzaak jras echter niet vast te stellen. Die Zondag was juist vaders verjaardag. Terwijl Marietje's lijk in huis lag, werd 'er, zoo vertelde onze zegsman, druk feest Jevierd. Maandagmiddag is de vader van Ma- Met jo S. gearresteerd. Hij kwam van zijn Vrerk, het terrein van de Rotterdamsche iLloyd. 's Morgens had hij aan zijn collega's Verteld, dat z'n kiud Zondagmiddag „zacht en kalm was overleden," ofschoon hij aan anderen weer zou hebben verteld, dat het kind een stuip had gehad of van een stoofje zou zijn gevallen. Bij de arrestatie van den man waren de buurtbewoners uiterst opgewonden. Men Wilde hem lynchen. Een riooldeksel had men al half open gelegd, met het doel om den man er met het hoofd naar omlaag in te stoppen. Op den Schiedamschenweg wilden bouwvakarbeiders hem zelfs aan politiehanden ontrukken. Daarna uitte zich de woede der omwo nenden op het huis, waarin de grootvader en grootmoeder van de overleden kleine zich bevonden. Zelfs, zoo vertelt men, hebben moeders fian kinderen aardappelen gegeven om het huis er mee te bekladden (een zielige Wraakneming). Woensdag verscheen de grootvader voor bet publiek, dat zich in groepjes voor de 'deur had opgesteld, zoo vertelt men. Hij ©prak: „Het kind is niet dood, en over Veertien dagen zullen jullie het weer voor bet raam zien zitten, want de ziel komt Weer terug." INGEZONDEN MEDEDEELING. DE CENTS I cHQCflLAOEF^>ft<wAI ITFITSRFEP EN GROS Verkrijgbaar bij de H464 EN GROS Men vertelde ons ook het volgende: Eenige dagen geleden zou de vader tegen zijn vrouw, de thans half-radelooze, hebben gezegd, wijzend op Marietje: Dezo gaat er aan, en die andere twee ook! En 's mans zuster vertelde aan de buren: Dat kind zal niet lang meer leven, want ze speelt altijd met het gaskraantje. Woensdagmorgen, in de vroegte, dwaal- do er een vrouw door de Corverstraat, een Wanhopige, die wraak eischte. Zij moest worden weggeleid. Het was de moeder van Marietje. Buitenl. Berichten Uit het land der spoorwegongelukken. Vijftien gewonden bij een botsing in Normand ië. Uit Parijs Wordt gemi ld, dat 15 perso nen gewond zijn bij een spoorwegongeluk te St. Auhin, aan het lijntje tusschen Caen en de kust, alwaar twee treinen stampvol Zondagsreizigers door het weigeren van een wissel met elkaar in hotsing kwamen. Het spoorwegongeluk bij Tours De Kamera fgeva a rdigdo voor Sarthe, Jean Montigny, heeft aan den minister van Publieke werken een schrijven gericht, waarin hij er op aandringt dat de admi nistrateurs van de betrokken spoorweg maatschappij zullen vervolgd worden we gens doodslag door onvoorzichtigheid. Het Is dezen afgevaardigde n.l. gebleken, dat het spoorwegnet bij Tours schandelijk slecht in orde is. Onlangs zag hij dat eenige kilometers voorbij St. Antoine de. rails bij bet voor bijrijden van een leege goederentrein In den gTond drongen en den indruk maakten van te golven. Nadat de trein voorbij was, ging Montigny kijken; het bleek, dat de rails niet meer door de dwarsliggers ge steund werden, maar in het zand wegge zakt waren. Onmiddellijk stelde hij den stationschef daarvan op de hoogte. Dezo zeide hem reeds lang op vernieuwing te hebben aangedrongen, dat deze was toe- gezegl, maar dat andere lijnen die nog slecht ?r waren, vóórgingen! Om zooveel mogelijk ongelukken te voorkomen was last gegeven hier langzaam te rijden. Ongeluk in de Tirolsche Alpen. Vier toeristen uit M n c h c n doodgevroren. Het plotselinge omslaan van het weer beeft Zondag in het Kaisergebergte (Tirol hij de Beiersche grens) 4 slachtoffers ge- eischt. Van de toeristen, die een groep van dat gebergte, den Wilden Kaiser bezocht hadden, werden er Zondagavond acht ver mist. Een reddings-expedilie klom van bet Stripsen-joch naar don Totenkirchl en trof daar nog vier toeristen.levend aan. De anderen waren tengevolge van do koude en de vermoeienissen in de sneeuw omgeko men. Drie van hen lagen in de z.g. gidsen- hut. De dooden, die uit München afkomstig waren, zijn naar Kufstein overgebracht. Ook in de overigo deelen van Oostenrijk is gisterenmiddag het weer plotseling, om geslagen. hetgeen mot een sterke tempera tuurverlaging en hevige stormen gepaard ging. De storm hield ook heden aan, zoo dat de vliegmacbino van den dienst Inns- briickWeenen niet kon vertrekken. In Pörtschach aan de W^rthersee in Karin- flix bij Klagenfurt zijn vele gebouwen door den storm beschadigd. Wolkbreuk boven Detroit. Twee personen zijn gedood en schade ten beliope van 4 millloen dollar is aan gericht door een vreeselijke wolkbreuk, welke boven de stad Detroit heeft gewoed. Dreigende overstroomingen van de Rio Grande del Norte. Do Rio Grande staat zoo boog, dat er overstroomingen dreigen. Aanvankelijk liepen de steden El Paso en Juarez ge vaar. Dit gevaar is thans geweken, doch thans worden de landerijen in het lagere gedeelte van de vallei van El Paso be dreigd. Ernstige botsing op een onbewaakten overweg. Te Wesembeek bij Brussel had Zaterdag een droevig ongeluk plaats op een onbe waakten overweg in de Marcellisstraat. De trein, welke vau Brussel was vertrokken naar Tervueren Teed op een brouwers- wagen van de fa. Furman van Corten- berg, waarop een knecht, genaamd De- coste, gezeten. De wagen was met twee paarden bespannen. Den ongelukkige werd een been afgereden en zwaar inwen dig gekneusd. Hij werd ijlings naar het gasthuis Saint-Jean te Brussel vervoerd, alwaar bij spoedig overleed. De paarden werden ge wond en de camion vernield. Ongelukken tijdens het Engels she week-end Het week-end heeft op do Engelsche we gen verschillende menschenlevens ge- eischt. Door ongelukken kwamen tien per sonen om het leven, terwijl vier-en-twin- tig werden gewond. Een stier overwinnaar van een Goliath. Zondagavond te 8 uur was een van uit Bourget vertrokken vliegmachine, dat hui ten den piloot en den mecanicien, 8 passa giers en koopwaar aan boord had, tenge volge van een lichte averij, genoodzaakt te landen in een weiland, waarin zich een stier bevond en ander vee. Doer hot ge brom van don motor werd de stier woe dend en rende uit allo macht naar de vliegmachine en stiet deze met geweld, tot verbazing der passagiers, omver. Deze, evenals de piloot, bleven onge deerd. Het vliegtuig moest buiten gebruik gesteld worden. Do stier werd zwaar ge wond. SPORT VOETBAL. De competitie-indeeling. De „Spkr." meldt, dat in de Zaterdag jl. gehouden vergadering der afdeelingsbe- sturen van de afd. I en II de indeeling der eerste klasse clubs in het Westen als volgt is vastgesteld: Afdeeling I: Sparta, Stormvogels, Blauw Wit, B. G. H., 't Gooi, H. V. V., H. F. G., D F. G., Unitas en V. O. G. Afdeeling II: H. B. S„ Feijenoord, Ajax, Z. F. G., E. D. O., Haarlem, Excelsior, A. S. C., U. V. V., Spartaan. Om den Zilveren Bal. Do wedstrijden om den Zilveren Bal v'n- dit jaar plaats op 6, 13 en 20 September. Aan do wedstrijden zullen de navolgende vereenigingen deelnemen: Sparta, V.O.G., Excelsior en Feyenoord te Rotterdam; H. V.V., H B S., Quick en ADO in Den Haag; en verder Haarlem, D.F.C. te Dordrecht, D.H G. te Delft en Be Quick te Groningeu. Het programma luidt als volgt: Zondag 6 September: A: 1011 uur: ExcelsiorD.H.C, B: 11.15—12.15: A.D.O.—Quick. C: 12 301 30: D.F.G.Feyenoord. D: 1.45—2.45: V.O C H B S. E: 34: SpartaBe Quick. F: 4.15—5.15: H.V.V.—Haarlem. Zondag 13 September: G: 1011 uur: W'nnaar AWinnaar B. H: 11.15—12.15: Winnaar D—Win naar C. J: 23 uur: Winnaar EWinnaar F. Winnaar van den wedstrijd J. is vrijge loot en komt direct in den eindstrijd. K: 3 304.30: Winnaar GWinnaar H. Zondag 20 September: L. Eindstrijd 2.30: Winnaar JWinnaar K. CRICKET. Flamingo'sFree Foresters. Onder begunstiging van fraai cricketweer ving gisteren te Haarlem de Free Foresters- cricketweek aan. Kessler won don toss en koos batten. In de aangekondigde samen stelling was één wijziging. Voor Dé Kessler speelde Ir. G. Bouwmeester. De scores van den ee'/sfen dag luiden: le innings der Flamingo's: H. van Ma nen bowled F. Joy: M. Jansen c. Hollins b. Me. Donnell 24; R. Vis bowled F. Joy 0; A. Schill bowled K. E. Cooper 32; J. van Eeglien bowled K. E. Cooper 0; H. A. J. Kessler c. Burlton b. Mc. Donnell 31; S. Posthuma bowled K. E. Cooper 2: P. Bouwmeester c. Wilkinson b. Joy 81; J. Schmeinsk St. Wilkinson b. Joy 0; J. Posthuma bowled F. Joy 0; J. Koeleman not out 19; extra's 11, totaal 200. Val der wickets: 1—0 (1), 20 (3), 3 55 (2), 4—55 (5), 5—62 (4), 6—68 (7), 7—167 (6), 8—171 (9), 9—175 (10), 10— 200 (8). Bowlfngcijfers Free Foresters: F. H. D. Joy 5—48, W. H. Taylor 0-37, A. T. Burl- ton 18, H. G. Mac Donnell 264, Maj. K E. Cooper 3—22. Free Foresters le innings: Jibnston bow led Koeleman 15, Maitland c. Bouwmees ter b. Jansen 30, Hake not out 11. ZEILEN. -r Om den One Ton Cup. D e „Prinses Juliana" w 1 n t. Gisteren is op de Zuiderzee onder lei- ding van de Koninklijke Nederlandsche Zeil- en Roeivereeniging voor de 18e maal om den One Ton Gup, of volgens de offi- cieele benaming om den Coupe de Cercle de la Voile de Paris gekampt. Voor de eerste maal werd deze belang rijke internationale krachtproef in zesme- terjachton in ons land gehouden, omdat bet 't vorig jaar den heer Hibma in En- gelscho wateren voor de eerste maal ge lukt is den beker te winnen. En angezien de bepaling geldt dat de wedstrijd gehouden wordt in 't land van den winnaar in het voorgaande jaar, genoot Holland ditmaal voor de eerste maal de eer. Do deelname was tot slechts drie jach ten beperkt, het Fransche jacht Illusion van den heer Amlré E. Collet uit Le Havre bestuurd door den heer Pierre Arbaut, het Noorsche jacht Jan II van A. Fred. Kla- vene»ss Jr. uit Oslo, bestuurd door Janto Magnum Konow en het Nederlandsche jacht Prinses Juliana van het Syndicaat Juliana, gezeild door den heer J. G. Hib ma, met de heeren van Gampen, Doedes en de Vries Lentsch als helpers. Ook do beide buitenlandsche jachten hadden een bemanning van 4 personen in totaal. Om 1 uur werd vanaf 't startschip het sein tot vertrek gegeven. En alle drie toonden hun bijzondere bedrevenheid door op 't juiste moment door den start te gaan 't Was op dat oogenblik tamelijk wind stil, de Westenwind, eenigszins Noordelijk georiënteerd, hadden de zeilers half achter half aan stuurboord. Zeer gelijk ging men af. Eerst na 10 minuten ging do Juliana iets naar voren en zakte de Illusion eenigs zins af. Toen om de eerste boei gedraaid werd had Hibma een voorsprong van 40 seconden, doch dat voorliggen op dit eer ste deel beteekende later do overwinning. Tegen wind in bruisend toonde de Friesche zeiler z'n bedrevenheid eerst recht en lang zaam maar zeker liep hij uit. Hij passeer de 't startschip met ca. een minuut voor sprong voor de Illusion, die door 'n han dige manoeuvre de Jan II op de helft van de baan do 2de plaats afsnoepte. De tweede helft vond bij toenemenden en ten slotte zelfs vrij feilen wind plaats. De Prinses Juliana heeft zich op dit gedeelte der baan prachtig gehandhaafd, maar ook de Jan II heeft kranig werk geleverd. De Franschman zakte op 't eind Iets af. On der groote geestdrift van de volgboot en van allo bij den finish gemeerde jachten passeerde de Prinses Juliana 't eerst de eindstreep, de Noor was tweede en de Franschman dorde. En zoo is dan deze in ternationale krachtmeting op onze mooie Zuiderzee met een Hollandsch succes in gezet. De tijden waren: 1. „Prinses Ju liana", 1 u. 45 m. 50 s.; 2. „Jan II" (Noorwegen), 1 u. 46 m. 44 s.; 3. „Illu sion' (Frankrijk) 1 u. 47 m. 24 s. Wat, na do slechte verrichtingen der laatste dagen door weinigen verwacht werd, is geschied. De „Prinses Juliana" heeft gezegevierd. Het begin is goed geweest; de prijs kan dus gewonnen worden. Wel een groote moreele steun zal deze overwinning voor dat kranige viertal Nederlandsche zeilers zijn, die al kunnen zij het ontberen, aan spraak maken op groote belangstelling en dat niet alleen in watersportkrihgen, doch ook daarbuiten, omdat zij hier den naam hoog houden van hun land in een tak van sport, welko niet alleen de oudste, doch te vens de specifiek Nederlandsche genoemd kan worden. POSTDUIVEN. „De Gevleugelde Vrienden." De postduivenvereeniging „Do Gevleu gelde Vrienden", te Alphen aan den Rijn, hield Zaterdag een wedvlucht van Soignies, afstand 152 K M. Duiven los 12.30 uur. Wind West. Aankomst als volgt: 1. J. de Jong 3—15—40, 2. R. Munster man 31624; 3. P. G. Borgers 3195 4. C. v. d. Laken 32143; 5. R. Munster man 3—25—19; 6. F. Blom 3—25—40: 7 R. Munsterman 32842; 8 Dezelfde 3 28—43; 9. H. Bauer 3—31—13: 10. A. Hoogendoorn 332—23; 11. P. G. Borgers 333—25; 12. F. Blom 3—33—51; 13 P. G. Borgers 34019; 14. G. Ververs 34417; 15. R. Munslernian 8—4515: 16. G. Hulseher 3—46—56: 17. G. Ververs 3_48—11; 18. F. Blom 348—51; 19. G. v d. Laken 3497; 20. G. Hulscher 3 49—37; 21. G. Ververs 3—50—8; 22. H. Bauer 35314; 23. A. Hoogendoorn 3 53—29. ..De Blauwband." De postduivenvereeniging ..De Blauw band" te Alphen aan den Rijn, hield Zon dag een wedvlucht wan uit Soignies. Dui ven los 8 uur. De luitslag was als volgt: 1. P. A. van Vliet 11—20—36; 2. J. v. d IJsel 11—21—2; 3. J. van Gapel 11— 2114; 4. G. van Gog 11—21—52; 5. G. van Ofwegen 1125—41: 6. J. van Nes 11—26—9: 7. G. Stapper 11—29—47: 8. R. Kuipers 1132—5: 9. J. Roodakker 11—32—12: 10. H. W. Martens 11—32—36 11. F. H. Bahlmanu 11—36—3; 12. H. Vergeer 114039. „De Zwaluw". Wedvlucht van „De Zwaluw", Voorscho ten, vanaf Soignies. Afstand 180 K.M. Los om 8 uur voorin. Aankomst als volgt: 1. M. G. van Adricbem 111028: 2. K. I. Waasdorp 11—18—3; 3. M. Cr. van Adricbem 111915; 4. K. I. Waasdorp 11—29—30; 5. N. J. v. d. Krogt 11—31 —15; 6. K. I. Waasdorp 11-32—27; 7. M G. van Adricbem 113240; 8. K. I. Waasdorp 113424; 9. Dezelfde 1138 19; 10. N. J. van der Krogt 114013. Na afloop werden de volgende prijzen too? <ïe ouJe Hulvenvïuchtcn 1925 reikt. Hokkampioenschap (zilv. med.) wim, K. I. Waasdorp met 80 punten. 2e (bronz. med.) winn. M. G. v. Adrichett 42 p.; le prijs Orléans (bronz. med,) Wj. K I. Waasdorp; le prijs Bordeaux (for,, med.) winn. A. do Graaf, 2.50 vooi kampioenduif werd gewonnen door K Waasdorp met N 25227258. KERKNIEUWS De Nederlandsche Missievlag De Weleerw. Kapelaan Hellenberg bar, voorzitter der Pers- en PropagaL; commissie voor de missie-ten toonate| te Helmond schrijft aan de „Msb.": - Door het uitvoerend comité voor de a Missietentoonstelling te Helmond (ljj«. Augustus) was het plan opgevat, om| gelegenheid dezer tentoonstelling een lü sievlag in te voeren, waarin de 3 grö: centrale Missiegenootschappen door U? ren zouden worden voorgesteld. Wij m* den het Diocesaan Missiecomitó daan in kennis te moeten stellen, dat het vc. stel ten zeerste toejuichte en dat op t: beurt hiervoor de officieele goedkeuij aanvroeg bij Z. Em. Kard. van Rosm Thans mochten wij door bemiddeling Mgr. Hermus het antwoord ontvang dat luidt als volgt: Monseigneur, Uit uw belangwekkend schrijven heft Wij met groot geüoegen vernomen, hoeveel geestdrift de a.s. Missiefeesten Helmond worden voorbereid en hoe gr de verwachtingen zijn en de hoop, w men op die grootsche manifestatie t* gesteld voor een altijd krachtiger en al] meener uitbreiding der Missie-actie Nederland. En om aan die geestdrift uiting te get en tevens de hoofdgedachte alsook de ri: ting der actie symbolisch uit te druii heeft het uitvoerend comité het schw plan ontworpen in de blijde kleuren cs Missievaan haar program te ontplooien den geloovigen bun missieplicht in i hoofdlijnen voor oogen te houden en ontvouwen. Volgaarne geven Wij Onze goedkenii aan dit scboone plan, dat zeker er toe; bijdragen om de Missie-actie in Neder!; algemeen te maken, om de geestdi spruitend uit de liefde voor Christus, doen oplaaien en om aan de geheelel weging, dien gestadigen vooruitgang schenken, zonder welke zij spoedig zon niet gaan. Wij verklaren dan deze vlag waarvas ons het ontwerp heeft toegezonden als OFFICIEELE MISSIEVLAG VOOR S DERLAND. Intusscben roepen wij over de ond neming en de aanstaande Missiefees! Gods onmisbaren zegen af en zeggen van harte U Monseigneur en al deg« die tot het welslagen van de Helmonda Missiefeesten zullen bijdragen. w.g. W M. Kard. VAN ROSS! Door Z.Eminentie wordt dus door schrijven onze vlag erkend als de offi eele Missievlag voor Nederland. He! daarom van belang een korte lieschrijii hieraan toe te .voegen. De vlag moest i tuurlijk om algemeen gebruikt te wordi eenvoudig zijn; ze stelt slechts voor i wit kruis met aan weerzijden roode groene vakken en in het midden Christusmonogram. Drie kleuren d rood, groen en wit, waardoor ded groote Pauselijke missiegenootschaw verzinnebeeld worden. Het Rood, wii op den „Rooden Paus" den Kardiffl Prefect van de propaganda, stelt n.l. het Genootschap tot Voortplanting des loofs. Daarenboven stelt het rood voor! gloed van zielenijver en de offorvaaid beid tot het bloed der missionarissen. 1 groen, het hoopvolle lentegroen herin ons aan de jeugd en stelt dus voor I Genootschap der H. Kindsheid. Het de kleur boven alle kleuren verheven alle kleuren in zich opnemend, wijst het verheven Priesterschap voor kleurlingen en stelt voor het Sint PeD Liefdewerk tot opleiding van inland* priesters. Verder een pauselijke win (wit-geel) met een rood kruis erop. Deze missievlag nu zal bii gelegen!: onzer Missietentoonstelling plechtig den ingewijd, n.l. op de vergadering' den Priester-missiebond, die Dinsdag d 18en Aug. om 4 uur gehouden wordt.Dj missievlag zal ook in het klein in die' pen hij wijze van' speldjes verkocht wnw Mopq zoodoende deze Missievlag vanj Helmond gaan wapperen over geheel derland en moge zij een nieuwe aansp ring zijn voor alle katholieken, om 'f' allen zonder uitzondering lid te won van deze drie algemeene missiegeo# schappen. Broeders van O. L. Vrouw der Zeven Smarien. In het gehouden Kapittel van de Er' Broeders der Congregatie van 0. L. Vw| der Zeven Smarten le V o o r h o u t is' Algemeen Overste gekozen de Eerw. der Caspar. Z'jn Eerw. was tot M plaatselijk overste van het St Aloys"»5! sticht aan de Elandstraat te Amsterdam Op het Kapittel werd tot 1ste Assi-ta gkozen de Eerw. Broeder Atl)3n3J,| overste van liet Moederhuis, en tot 2de sistent de Eerw. Broeder Rphrem, df' cretaris der Congregatie. Naar Rome. Het Pelgrims-Comité van de Prop.-Vereeniging „De KatholiekeW deelt ons mede, dat de deelname der welke 31 Augustus a.s. aanvangt, - beslist is gesloten. In totaal gaan 2D griins met deze Pelgrimsreis rnye'y treinenloop en verdere bijzonder worden ten spoedigste aan de deein bekend gemaakt.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6