nog TCr vooruit waren! Hel Hollandsclïe elftal won met 41. Een Jaar later kwa^ men de Euitscbers naar Nederland en In Nijmegen moesten zij wederom verliezen, nu met 3—1. In 1923 waren de omstandig heden niet gunstig voor een ontmoeting in Duitschland en we sloegen een jaar over. "Wel kwamen de Germanen in 1924 naar ons land en in Sittard brachten zij een elflal. waarvan zij de beste verwachtingen hadden. Maar de Hollanders spoelden als duivels en versloegen de Duitschers mot niet minder dan 70! Ook in vele gewestelijke en plaatselijke onlmoelingen hebben, op een enkele uitzon dering na, de Ncdevlandsche kaïholieko voetballers steeds van de Jugendkraftler gewonnen Maar mi zeggen ons beriehlen ui' DuTschland andermaal, dat de mannen van Burger en Boulz, hun voornaamste verbandleiter. met den wil om te winnen ernstig bez:eld zijn en een feit is het, dal •wal we onlangs in Essen zagen in don wed strijd tegen hef I). IT. V. B.-elftal, heel wat boter was. dan tol nog voor onze oogen van Duilsehe zijde werd vertoond. Intus- echen zal Jugondkraft al buitengewoon op dreef mnden zijn, om Ie winnen van het Federatie-elftal. want dit heeft in den oefenwedstrijd togen het Gooi verleden Zondag getoond, een eerste klasccploeg 'o zijn. Do namen dor spelers zijn als volgt: doel van Ve'zen. van E M M te Hilversum, achter Fijen, van P. V. C. B. te Amster dam en Scheffers. van Kimbria te Heer len; midden Distelbrink, van B. K. A V. te Amsterdam. Polbaar, van Volharding te Deventer en de Groot, van Vooriri te Utrecht: voorhoede Wiihenga. van B K. A. V. te Amsterdam, van Moessel. van Volhar ding te Deventer. Hovens, van T. A. C. te Togelen. Post, van B. V B. V. Ie Bussnra on v Veenendaal. van P V. C.. tp Utrecht. Het elftal, vergezeld van bestuursleden en supporters, vertrekt Zaterdag en komt Maandag in den voormiddag al weder thuis. Onze jongens zij bet beste succes ge- wenscht en de B K. F. in alle opzichten een voorspoedige reis! H S. De Bfcfflisch- NedeiTamüsche Liefdadigheidswedstrijd. De Sportkroniek meldt: fOfficieoD Aangezien over dezen wedstrijd, die op September op bel nieuwe stadion van de Antwerp F O. gespeeld zal worden, de nicest fantastische verbalen in de pers de ronde doen, moge hier de juiste toedracht van het tot stnndkomen van dien wedstrijd volgen. Het eerst is he' denkbeeld van hef spe len van een BelgischNederlandscben liefdadigheidswedstrijd geopperd in epn particuliere correspondentie van den Ne derlandscben gezant fc Brussel, .Thr. Dr. C G. W F van Vredenburch, mot den heer Mr. J. B Kan, Secretaris-Generaal van Binnenlandsebe Zaken. De beer Kan «telde zich hierover in verbinding met den voorzitter van den N. V B., terwijl de heer Van Vredenburch te Brussel een be spreking bad met den heer Verdijck. den secretaris van den Koninklijken Belgi schen V. B. Hot gevolg van een en ander v/as een conferentie, welke 3 Mei te Am sterdam plaats lfad en waaraan behalve door den heer Van Vredenburch werd 'deelgenomen door de beeren d'Oullromopt, voorzitter van den K. B. V. B., Kips en Hirschman, le en 2e voox'zilter van den N V. B. Op deze conferentie werd een voorste] 'lo/ het spelen van den wedstrijd vasige- st.-id, dat aan de Besturen der beide Bon den zou worden gedaan en dat vervolgens is aangenomen Volgens dit voorstel is deze wilstrijd behoudens de mogelijkheid van een tegen- wedstrijd in een volgend jaar, een op zich zelf staande gebeurtenis, die in gopn enkel opzicht behoort tof de reeks gewone inter landwedstrijden, die België en Nederland plegen, te spelen. Het is een wedstrijd tus- sohen twee Bondselftallen. waarvan de bp- brengst best 'm<l is voor de helft voor de behoeftige Nederlanders in België, voor de andere helft voor een Belgische instel ling, die zich hulp aan kankerlijders ten doel stelt Uit het bovenstaande blijkt afdoende, dat de wedstrijd inderdaad niets anders beoogt, dan liefdadigheid en dat bij den geheelen opzet door niemand ook maar oon oogenblik gedacht is aan het geval- Dijke, of wat anders ook. Alle andere mo tieven, welke men aan dezen wedstrijd bo ven of beneden den Moerdijk gelieft toe te schrijven, berusten op pure fantasie. Gielens naar Utrecht. -T B. Gielens van "Willem IT. die eeni.ge ina'en in het Ned elftal rechtsbuiten heeft gespeeld, is benoemd tot adj.-ins]i°c'enr van police te Utrecht en zal voor Hercules v komen. CRICKET. L C. C.-Ajax II. Ondanks bet. dreigpnde weer bad gis teren een buitengewoon aardig friendlv- gamo plaats tusseben een vrij volledig L. G. G. en een sterk Ajax II. De bowlers hadden den hooien dag op de zachte pitch de overhand en het was dan ook een strijd van lage totalen. Ajax TI scoorde 38 en 51 runs. waartegenover L. C. G. 19 en 45 runs stelde, waardoor het met 25 runs op de 2e innings verloor. Het is evemvpl weer .-en goede ophming geweest en op dezen weg voortgaande, zal T.. G. C. over eeni.ge jaren hef spel geheel ondpr den knie heb ben en bovendien voldoende reserves om op peil te blijven, gezien het toenemend aantal jongeren, dat zich bij L. C. G. aan fluit. Het L. G. C.-bestuur werkt bard, de leden werken hard mee! Wat is er beters oenkbaar in een sportclub? Bovendien be slaat, golooven wij. do helft van 't aantal leden uit (de) Vrinden! Over den wedstrijd het volgéiulc: Ajax II liat eerst en hoewel vier spelers van Ajax I meedoen, ziften allen voor 38 aan den kant. Slechts Josson wist runs te ma ken. Hij scoorde 24 runs, waaronder dri® zessen! Du Pon noteerde een 2. 7' 'jer 0, de Jongh 2, Hoogenstraaten, Ermers en van der Kaaden 0, Jansen 3, van Goor 2, Vrlns not out 2, Smolders 0, ExtTa's 3. De bowlers hadden natuurlijk allen goede cijfers, 't Beste had H. de Vrind, n.l. i1. A. de Vrind had 24 en P. de Vrind 6 29. Heemskerk was 't duurste geweest en had 0—1! L. G. C. daarna ballend, weet niet bo- van 't Ajax totaal te komen, baalt zelfs maar de helft. H. den Holder was top scorer met 5. H. de Vrind, J. Segaar en A. van Es hadden er ieder 2, terwijl Mefsch, Beurze, A. de Vrind en van Wei- zen (not out) ieder één run wisten te loo- pen. A. v. Schie, P. de Vrind en J. J. Heemskerk konden zonder gescoord te heb ben, 't paviljoen weer opzoeken. Er waren 4 extra's, hoewel 't wicketkeepen van Hoo genstraaten slecht was. Ermers bad met 32 de beste bowlingcijfers. Du Pon met 8was iets duurder, evenals Meijer: 13 en de Jongh: 14. Van Goor bad. 01 en is ook nog wel wat te klein voor een match-bowler. De tweede innings van Ajax II leverde 51 runs op, waarvan Hoogenstraaten 19, Meijer 19 not out, van Goor 4, van der Kaaden 2, Jansen, Vrins en Smolders 1, du Pon, Josson, de Jongh en Ermers 0. Extra's 4. A. de Vrind had met 622 mooie cijfers. P. de Vrind kon voor 11 runs geen wicket veroveren en Heemskerk nam 413, 't geen ook zeer goed is. L. C. G. kon dus, door 70 runs te ma ken winnen. Du Pon- (718) zorgde er echter voor, dat het totaal slechts 45 werd, waarvan H. den Holder een goede 10, van Weizen, Metsch en A. de Vrind 6, Heems kerk 5, J. Segaar en van Es (not out) 2, H. de Vrind.. P. de Vrind, A. v. Schie en Hans de Vrind 0. Extra's 8. Du Pon 7 18, Hoogenstraaten 27, van Goor 11, Ermers 02, de Jongh 02, Meijer 014 ZEILEN. Hei „Telegraaf'-jacht door de ..De Ruyter" gewonnen. Op de Zuiderzee vingen gisteren de twee daagsche zeilwedstrijden aan voor de zes- meterklasse, Gisteren werd gezeild om den Telegraaf- prijs, terwijl vandaag een „Het Leven"- prijs de belooning zal zijn voor den win naar. Oorspronkelijk zouden negen zesmeters mededingen maar toen de wedstrijd begon waren er zeven deelnemers. Het waren: Uijlenspiegbel. stuurman Delmonte, (Bel gië): Ciss, stuurman F. Garlier (België); De Puyter. stuurman mr. Carp, (Holland): Hollands Hope, stuurman P. L. Lucassen (Holland): Prinses Juliana, stuurman Hibma (Holland); Braassemermeer, stuur man O. Nathan, (Holland) en Saenden, stuurman W. Schouten (Holland). De ..Illusion" (Frankrijk) was te laat binnengekomen en de stuurman van de Jan II (Noorwegen) was nog niet aanwe zig. Er woei een vrij krachtigen wind uit 't Westen toen de scheepjes vertrokken voor bet afleggen van de Zuiderzeebaan, die tien mijl lang is. De Saenden werd vrij spoedig buiten gevecht gesteld. De saling brak en de strijd moest opgegeven worden. De uitslag was als volgt: 1. Admiraal „de Buy ter" (Carp) in 1 uur 38 min. 28 sec.; 2. Hollands Hope, 1 uur 39 min. 41 sec.; 3. Prinses Juliana, 1 uur 41 min. 17. sec.; 4. Braassemermeer 1 uur 41 min. 45 sec.; 5. Uylenspiegel, 1 uur 42 min. 15 sec.; 6. Ciss, 1 uur 40 min. 35 sec. Mr. Carp is dus de eerste winnaar van het Telegraafjacht, hetwelk hem door den hepr P T„ Lucassen als voorzifter der ..Koninklijke" in bet nieuwe clubgebouw aan de Sixbaven werd overhandigd ZWEMMEN. Nieuw record. V. D. meklt ons uit Stockholm: De Zweedsche zwemmer Arno Borg beeft gisteren opnieuw een record gebro ken door de 1000 M. te zwemmen in 13 min. 17.3 sec. WATERPOLO. S. V. H.—Het Y. De tweede klas (dames) promotiewed strijd S. V. H.Het Y, welke Zondag in de zweminrichting aan den Hoogen Rijn dijk gespeeld zou woTden, is uitgesteld tot 16 Augustus. WIELRIJDEN. De wereldkampioenschappen!. Na afloop van de gisteravond op de Sta- dionbaan gehouden wielerwedstrijden heeft het bestuur van den N. W. B. besloten de amateurs Mazairac, Meyer. Hyzelendoorn en B. Loene naar de wereldkampioenschap pen amateurs korten afstand af te vaar digen. Als reserven zijn aangewezen Piets en L. Leene. Van de Stadionhaan. De uitslagen van gisteren luiden: Sprin(wedstrijden voor amateurs over 800 M. 1e rit: 1. J. Meyer, 2. B. Leene, 3. L. Leene, 4. J, Hijzelen doorn* 2e rit: 1. L. Leene, 2. B. Leene. 3e rit: 1. J. Meyer, 2. Hijzelendoorn, 4e rit: 1. Meyer, 2. L. Lee ne. 5e rit: 1 B. Leene, 2. Hijzelendoorn. 6e rit: 1. Meyer. 2. B. Leene. 7e rit: 1 Hij zelendoorn. 2. L. Leene. Einduitslag: 1. J. Meyer, 10 p 2. B. Leene. 7 p.: 3. L. Leene. 0 p.: 4 J Hijzelendoorn 5 punten. Wedstrijd met levende gangmaking, over 8 K M le rit: 1 P. Ikelaar. in 10.11 15; 2 P Bakker. 30 M 8. G. Erkenlens, 75 M. 2e rit: 1. Ikelaar; 2. Bakker, halve lengte; 3. Fr kelens. Einduitslag: 1. Ikelaar, 2 pt.; 2. Bakker, 4 pt.; 3. Erkenlens, 6 pt. Wedstrijd met race-motoren over 3200 M. le rit: J. H P. Jansen, 2.02; 2. J. Jan sen. b:jna een halve baan. 2e rit: 1. J. Jan sen. 2. v. d. Pijl, 2.12. 3e rit: 1. J. H P. Jansen. 2minuten; 2. v. d. Pijl. Uitslag: 1 J. H. P. Jansen. 2 p.; 2. J. Ja^t.ii, 3 p., 3. J. v. d. Pijl, 4 p. Ingezonden Mededeeling. i Cocas 50 cM. breed J 31 cent per el. Matrasstel j Peluw en 2 kussens compleet lO.Diö Stalen '1 Gezondheids-matras Wedstrijd met motorgangmaking. le rit over 25 K M. 1. Asberg, in 20 37: 2. Bek kering, op 125 M„; 3. Anspach, op 300 M.; 4. Paymans, 7 banen en 390 M. Tweede rit verregend. SCHIETEN. Om den Pijnacker-Hordijk Beker. A.s. Zaterdagmiddag des n.m. 6 308 uur zal geschoten worden om den Piju- ackex-Hordijk Beker. Hieraan zal worden deelgenomen door: Afd. A door: C. P. Kok, Ph. v. d. Drift en J. v Staveren. Afd. Veteranen: J. v. Leeuwen, v. Bergen Henegouwen en H. v. d. Velden. Terwijl de 3 beste schutters van de Afd. B Zaterdag voor 7 uur op de schietbanen te Katwijk worden aangewezen. STflDSKIEUWS R. K„ Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. In het Bondsgebouw hield de afdeeling Leiden van genoemden bond gisteravond ledenvergadering. Na opening doorv den bondsvoorzitter, den heer v. Ham'ersveft, werden door den secretaris, den heer Peeters, de notulen gelezen en onder dank goedgekeurd. Hierna volgden ingekomen stukken en mededeelingen. Inzake de actie voor winkelsluiting op Katholieke feestdagen wees de voorz. op bet schrijven, door liet afdelingsbestuur gezonden aan de B. K. Hanze. Spr. spoor de met klem aan te voldoen aan den wensch van het. doorluchtig episcopaat door, zoo er geen zeer ernstige bezwaren zijn, de zaken op de Katholieke feestdagen gesloten te houden. Vervoleens deelde de Voorz. het een en ander mede aangaande een op te richten propagandaclub. Spr. verzoekt de aanwezigen zooveel mogelijk tegenwoordig te willen zijn op de in Sept. a.s. te houden vergadering ten einde alles in 't werk te stellen, om te ko men tot de oprichting eencr propaganda- club. In verband hiermede wordt ook be sproken het houden van een propaganda- fielstocht met de afdeelingen Hillepom, Lisse, Amsterdam pn Haarlem naar Heem stede (Groenendaal). alwaar door een d<ir leden van het bondsbestuur een korte rede zal worden gehouden. Na eenige bespre king werd besloten de leden aan te sporen zooveel mogelijk aan dezen tocht, welke hoogstwaarschijnlijk op Zondag 23 Aug. a.s. zal gebonden worden, dpel te nemen. Op de eerstvolgende afdeelingsbestunrs- vergadering zal de Voorzittersvacature be sproken worden, zoodat verwacht kan worden dat in September de voorzitters- crisis zal zijn opgelost. Na een onbelangrijke rnndvraag sloot de Voorz. op de gebruikelijke wijze de vergadering, na aanname van het voor ste] om de op de agenda geplaatste mr-tlo- deelingen van het congres tot een volgen de vergadering uit te stellen. Het 25-jarig jubileum van den politieagent W. Post Zooals wij gisteren reeds meldden, bracht het politie-muziekgezelsehap gis termiddag te half zes den jubileerenden agent van politie een serenade. Voorafgegaan door het vaandel en om stuwd door een groot e schare belangstel lenden, trokken de muzikanten naar de woning van den heer Post, aan de v. d Helmkade. Voor de woning werd hall gehouden en nadat ecu lustige marsch ten gehoore was gebracht, noodde de jubilaris de muzi kanten binnen. Nadat eenige wdkome verfrissching was gebruikt, werd het woord gevoprd door den liPer J. v. d. Heyden, die namens het oude vaandel comité zeide, dat dit comité gemeend had niet te moeten achterblijven, om dezen ge- denkwaardigen dag voor den voorzitter der muziekvereeniging tot een gedenk- waardigen te maken. Als blijk van waardeering en sympathie voor alles wat de heer Post voor de mu ziek heeft gedaan, overhandigt spr den jubilaris een vergroofing van het portret van Let geheele muziekgezelschap. De secretaris van liet gezelschap, de heer H. v. d. Schaft, zeide, dat het teveel was om op te noemen, wat de jubilaris voor de muziek had gedaan. Voor dat alles biedt spr. namens de leden en den directeur een fraaie hanglamp aan. Namens de bestuursleden bood de heer J. Dragt den jubilaris vervolgens een tabakspijp in etui aan. De heer IJ. Kuipers voerde nogmaals namens de afd. Leiden van den Alg. Bond van Politiepersoneel en tevens namens den Gentralen Ambtenaarsbond het woord, om te schetsen wat hij vooral voor eerst genoemde organisatie is geweest. Spr. uitte ten slotte den wensch, dat de heer Post na volbrachten arbeid nog vele jaren van welverdiende rust moge genieten en biedt hem tenslotte ook na mens het hoofdbestuur van den bond har telijke gelukwenschen aan. In zijn dankwoord wees de jubilaris er op, dat deze dag hem tot'n zeer aangename gemaakt was, maar daarmede had men zijn taak niet vergemakkelijkt. Van allo zijden had hij zooveel bewijzen van sym pathie ondervonden, dat hij er verlegen van werd. Spreker bedankte vervolgens alle sprekers afzonderlijk, wijzend op de verbeterde verstandhouding onderling, op de aangename samenwerking met de be stuursleden der muziek-vereeniging. in 't bijzonder met secretaris v. d. Schaft, om ten slotte dank te spreken tot den direc teur, die door zijn ijver en vooruitstre vendheid toonde de vereeniging een goed hart toe te dragen en haar daardoor ook In een hoogere afdeeling wist te brengen. Spr. hoopt, dat hij steeds met dezelfde toewijding zich aan het directeurschap zou geven. Spreker brengt voorts dank aan de tam boers der Postharmonie, die zich belange loos beschikbaar stelden, wijl de politie- tamhoer verhinderd was door ziekte, aan de leden der muziekvereeniging der N.Z. H.T.M., aan de afgevaardigden van den Centr. Ned. Ambtenaarsbond, om ten slotte te danken voor de vele geschenken, die hij heeft mogen ontvangen. Nadat nog eenige marscben ten gehoore waren gebracht, werd dg jubilaris te mid den van zijn familie en de muzikanten voor zijn woning gekiekt. De muziek vertrok.... en de gezellige huiselijke stemming keerde weer. De Leidsche Winkelstand Het dameshoedenmagazijn der dames H en "W Middelkoop is verplaatst van Nieuwe Rijn 14 naar Nieuwe Rijn 27, waar voorheen was gevestigd de vleesch- houwerij van den heer "Werner. Het pand leent zich voor dit artikel bij zonder goed. Een ruime etalage en winkel henevens een tweetal expositie-kamers doen de in zoo ruime mate voorradige dameshoeden hijzonder goed uitkomen. Fr behoefde weinig aan den winkel veran derd te worden, alleen de tegelmuren zijn. voorzoover zij niet door wandkasten in beslag zijn genomen, hekleed met fraaie wandversiering, zoodat een en ander een smakelijk geheel vormt. Deze van onds bekende zaak wordt mor- genmidag in het nieuwe perceel ge opend. Cabaretavond in „Zomerzorg". De -ondernemende directie van „Zomer zorg" wil iets goeds en moois aan bieden aan het Leidsch publiek, en had voor gisteren een cabaret-avond georgani seerd. En dat streven van de directie is gewaar deerd geworden! De opkomst was héé' groot. Wij verheugen ons daarover, want het pogen om in onze stad goed amusement te verschaffen, moet ieder Le'danaar sympatlrek zijn. Het amusement was inderdaad goed, zoo als in de onderstaande recensie nader wordt aangegeven. Terecht maakt de re censent een uitzondering voor de danseres, mej. Else Dankmeijer. Deze juffrouw zou zich verdienstelijker maken met b.v. kou sen breien dan door haar ..kunsl"-praes!a- ties. Wie zulke dans-,.kunst" mooi vindt, bewijst ontegenzeggelijk, dat zijn smaak meer of minder kannibalistisch óf hotten- totsch is. Wij geven onzen specialen verslaggever het woord. Als wij eenige beschouwingen wijden aan hetgeen pis leren avond op het tuin-zaal- feesi werd geboden, dan gaat op de allev- eerste p'aats onze groole sympathie uit naar Marie Scliievink en Bombout van Riemsdijk. De eerste deed mol,mooie stem een kostelijke voordracht genieten van een Aria uit. de opera Faust, waarbij zij mot veel charme de schoonheden van haar talent in dienst stelde van de kunst en door een daarna gezongen lied ook de veel zijdigheid van haar kunnen deed uitko men. En toen zij met Jan Rombont liedjes zong aan de piano, waren die wel van een geheel ander genre, in cabaretstijl, doch niettemin hadden beiden gelegenheid een van kunstig-voelen doortintelende weder gave te schenken van wót door het pu bliek in alle geledingen gaarne wordt ge hoord en op prijs gesteld. Tintelend van guitigheid en gezonde humor, waven de door heide gezongen liedjes juweeltjes van smaakvol cabaretwerk. En Jan Bombout bleek hierbij een fijn hegeleider te zijn. die tevens een stem bezit, waardig zich aan die van Marie Scliievink te paren. Vee! ap plaus gewerd hun Aan Jan van Riemsdijk, den mentor van bet gezelschap, den leuken dichter-zanger met zijn Velnwsche Boerenliederen, ons bijzonder compliment. Deze specialist in dit. genre heeft zijn auditorium momenten van echt genot geschonken, door de wijze waarop hij zijn dialectische talenten ten beste, gaf in zijn keurige en boertige voor dracht van de met muzikaal-declamatori- sehe frischheid gegeven nummers. Hij le verde het bewijs, dat echte humor niet be denkelijk van strekking is; er zat ook pit en smaak in de dingen, die hij te genieten gaf. llenri Eiondgeost, bekend aia tooneel- GEMEENTELIJKE AANKONDU^ B. en W. van Leiden, brengen (er ah» meene kennis, dat door hen vergunni^ verleend aan: a. W. Heuvelman en recht verkrijgenden, tol oprichting van een sw derij in het perceel Nieuwstraat No. kadastraal bekend Sectie I No. 2539; b N.V. Nieuwe Leidsche Courant en 'reek verkrijgenden, tot oprichting van drukkerij in het perceel Hooigracht JJ 35, kadastraal bekend Sectie I No. ju c. J. Rodenburg en rechtverkrijgenden w oprichting van een zuivelinrichting in u perceel Bronckhorststraat No. 1, straal bekend Sectie K No. 275 T. De avond-, nacht- en Zondagdienst apotheken wordt van Maandag 2) Juli tot en met Zondag 2 Augu5, tus a.s. waargenomen door de apothe. ken van de heeren: A. J. Donk, Doea, straat 31, telefoon 1313 en C. F. Refti Steenstraat 35, telefoon 136. speler, trad op als declamator en we mo> ten zeggen, zijn klok-helder stemgeluid eerst buiten, was wel in staat de meest yti. zittende te bereiken, en later in de hj| klonk tot in alle hoeken dat sterk articc. leerend geluid door. De toespraak lot de hoofden van Lebsl van Max Havelaar leek ons voor een avoi als deze een minder goede keus, al viel ze^r veel talent daarin te onderkennen. De In. rassiers van Robert, later gedeclameerd gaf een sterk staaltje van wat een woord kunstenaar met zijn stem kan doen. Ten slotte moeten wij eenige woord?! "wijden aan de solo-danseres, die wij li ver op het programma hadden geschrapt Haar dansen 1 en 3 waren wat kleedirj betreft nog al schappelijk, doch 2 en mes nog no. 4 deden ons de verzuchting sla-: ken of met dit gedoe nu een belang diend is en of juist de muzikale en de vor- men -en-li j n en-k un s t niet deerlijk ge. schaad worden. Hiervoor behoeft men geen Nurks te zijn of een der wereld afgestane, ne, doch slechts iemand die hecht aac goede vormen. Zonder dans hadden ut allicht meer kunnen genieten van wat de anderen zoo ruimschoots wisten te bi den. Wij hebben nov vr =e schrijven ons bewondering voor het hegeleidend trio, da1, den geheelen avond in actie zijnde, met de grootst mogelijke veelzijdigheid alles mei echt muzikalen smaak heeft verwerkt. Zalen we eerst, hu Ten in den door de fir- ma Gehrs. Koelman fijn a giorno verlicii- ten tuin, PInvius' gaven joegen ons naaf de zaal, waarin de zoo talrijk opgekomen personen in opofferende? gewilligheid h;l verdere van den avond blijmoedig door brachten. Als de op 6 Augustus te geven Open avond een even groote belangstelling ge niét, dan kan ..Zomerzorg" zege-en. de Lei- denaars le hebben Overdracht rectoraat. Maandag 14 September, des namiddags 2 uur, zal de rector-magnificus der Leid sche Universiteit prof. mr. A. J. Blok, in het groot-auditorium het verslag uitbren gen van de lotgevallen der universiteit in den algeloopen academisch en cursus en daarna de rectorale waardigheid overdra gen aan zijn opvolepr. prof. dr. W. de Sitter. Het Zoölogisch Laboratorium. Het Zoölogisch laboratorium der leid sche Universiteit bestaat dit jaar 50 jaar. De juiste datum is niet hekend Naar aan leiding van dit 50-jarig bestaan zal in het najaar als extra nummer van het vak blad voor Biologen van de hand van dr. G. J. J. van der Klaauw, conservator aan dit laboratorium verschijnen: De geschie denis van het Zoölogisch onderricht aan de Leidsche Universiteit van ongeveef 1750 af. Paard op hol Gisteravond tusschen half acht en acht uur had op den Morsehsingel een ongelnk plaats, dat betrekkelijk goed is afgelo pen. Toen de tuinder Jac. de M. uit Rijn?- burg op den Morschsingel reeds met ea met paard bespannen wagen, geladen rofl bloemen, schrikte het paard door onbe kende oorzaak en sloeg op hol. Ter lioogle van het Militair Hospitaal sloeg het paard zich uit het gareel en toen de be st uurder reeds van den wagen gesprongfi was, sloeg deze om, den kant in en water. De 9-jarige R. de W., die naad den bestuurder had pezetGU, geraakte dwI* te water, doch werd onmiddellijk deer Jac. de M. op den wal gebracht. H,! paard werd op den Morschweg door eenif onbekend gebleven personen tot staas gebracht. De wagen, waarvan alleen bd lemoen gebroken was, werd later dw personeel van De Corver op den wal bracht. Brand door regen Do hevige regenbuien, die zich togen bt' middernachtelijk uur gedurende het z«'are omveder boven de stad ontlastten, hebben, l.oe eigenaardig zulks moge klink®» brand veroorzaakt in het pakhuis lang1- graeht 31. Daar was gisteren een aanw zakken ongebluschte kalk, een hocvedb»1 van 5D0 K G., eigendom van de N.V. Sic* cadoorsbedrijf, v.h. Joh. de Best, opgesp gen. Door een lek in hof dak liep de rp?fj op de ongebluschte kalk, die geblo^f» werd. De hitte, die daardoor ontstond de zakken schroeien. De brandweer» spoedig ter plaatse was, gaf spoedig o^r' vloedig water, zoodat erger werd voorb1" men. Er bing een verstikkende rook. paard, dat in hot pakhuis op stal stonn werd door de brandweer gered. ,t De schade wordt niet door veczekcrik gedekt. Ook een hoeveelheid gipn verloren.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2