SPORT EN WEDSTRIJDEN VOETBAL. KEPERLANDSCHE voetbalbond. De promotie-competitie. Alp hen uitgeschakeld. Gisteren werd te Rotterdam op het Xer- »c-lerreiri de tweede promotie-wedstrijd de 3e klasse Afd. II, S. V. W.—Al ben, gespeeld. De uitslag was een punt- K,s 'gelijk spel. Alphen is nu definitief itgeschakeld voor promotie en de wed- ,jjd VriendenscliaarS. V. W. zal waar- iijnlijk de beslissing brengen. DIOG. HAARL. BOND. De Districtswedstrijden te Lisse Gisteren- vonden op het terrein van de K. S. V. „Lisse" aan de Esschenlaan aangekondigde wedstrijden plaats tus sen de vertegenwoordigende elflallen van Districten Den Haag en Leiden van den h. v. b. grt weder was van dien aard, dat niet ider oen tropische hitte behoefde gespeeld worden. Er stond tamelijk veel wind en den hoofdwedstrijd stroomde zelfs Miigen tijd een overloedige regen neder de talrijk opgekomen aanwezigen, wel- geluigen wilden zijn van deze zeer in- ressanle wedstrijden. Direct kon dan ook Konstaleerd worden, dat er aardig is Kpeeld en het aan spannende momenten iet hooft ontbroken. Bovendien was de [geling van een en ander tijdens de wed- Irijden bij het Lisse-bestuur in goede inden. Te 1.15 had de ontmoeting plaats tns- then do Junioren van het District Leiden iDen Haag. :n. Distr. LeidenJun. Distr. Den Haag 3—0 Als beide elftallen zich opstellen blijkt, hel Leidsche Juniorenelftal eenige in- Jlers telt, het Haagsche is volledig, theidsrechter De Haas geeft het aanvang- enanl en direct ontwikkelt zich een pittig el. Hot is een lust de toekomstige spe- rs voor onze D. II. V. B.-elftallen aan Et werk te zien. Nu eens een aanval van Haagsche dan weer van de Leidsche lorhoede, welke voorloopig aan heide zij- in geen resultaat opleveren. De Haag- he voorhoede spee-lt in deze periode ilfs uitstekend samen. Wie had gemeend, het eerste succes aan de Haagsche zou komen, kwam bedrogen uit. De Ivoor van het Leidsche Junioremelftal anders over, .want hij een alge menen aanval laat hij den Haagschen eper visschen (10). Spoedig Is het dan ,<lon met' ongewijzigden stand. thee schijnt den jeugdigen spelers gedaan te hebben. Van beide zijden jrdt er vurig aangepakt, waarbij het agsehe Elftal beter samenspeelde dan Leidsche. Dan, na 10 min. spelens, ijgt Den Haag een penalty te nemen, Ike sportief wordt naast gescholen, pnige minuten later aan den- overkant sltelfde geval. De Leidenaars willen voor Haagsche sportbroeders niet onder in sportiviteit en laten de kans even- onbenut. Er is nu ongeveer nog eer kwartier te spelen. De Leiden-Ju- :res zetten er nu alles op en zien hun irken beloond als hun midvoor er 2O maakt. Dit is den kleinen Hagenaars beetje te bar, doch hoe zij werken, lukt, en als even voor het einde de idenaars nog een aanval ondernemen 'jn zij van dé gelegenheid gebruik Ie' iken om de score te verhoogen. (30). eindigen wordt geblazen hebben de oren van het District Leiden zich de perderen getoond door met 30 de over inning uit hel vuur tr> sleepen. Voorwaa: narrige prostate. De Hagenaars had- ecliter wel een legenpuntje verdiend islrict LeidenDistrict Den Haag 4-2 Te drie uur nam deze wedstrijd, onder ding van scheidsrechter C. Rassant, uit llerdam een aanvang. Er had zich een- eot aantal belangstellenden om de lijnen icbaard, om getuige te zijn van dezen imp. fen Haag wint don toss en de elflallen Ifen zich als volgt op: 'den: Th. Ruijgrok A. de Groot B. Bekkering kv. d. Zwet A. v. d. Berg P. v. d. Poel d VliiL t A. C. Goddijn G. Roodenrijs Goddijn Jac. Caspers ■berg Passé Saraber Nijland Ramaker t.Bohecmen Koninxs v. Dorst Haanappol Hoogweg Haag Zaat Alvorens beginnen wordt geblazen heet Secr -Penningm. van het District tei- 8. de heer D. Haverkorn, de Hagenaars 'Ikom. Hij riclitt zich tot de spelers in eerste plaats, daarbij den wensch uit rekende, dal het een wedstrijd moge zijn Nschappelijk niet alleen, maar na ir tr genoegen. Ook tot den Voorz. van het "riet Den Haag,-den heer A. Hubatv, M hij eenige woorden, waarna deze 'kt voor de ontvangst en nog een woord 'hulde brengt aan do vereeniging Lisse, Brdoor het mogelijk is, dat deze ont ging tusschen de Districten Leiden on Ï-Hfiag kan plaats vinden, en sluit zich fbij de woorden van den secr.-penning- r, n.l. dat het een genoeglijke wed- moge zijn. Hierna wordt voor Leiden afgetrapt 51 het drie-jarig zoontje van den socr.- ^nem., den jongeheer J. Haverkorn. 'eerste aanval van Leiden wordt be en door een goed schot, het welk echter krd wordt, daar de Haagsche keeper thuis geeft. Even later volgt een aan tier Hagenaars, die op niets uitloopt, Thomas geen pardon geeft en op uit- jndo wijze zijn doel voor doorboring «redt. snel heen en weer en een «pel golft 'Partijtje voetbal wordt te zien gege- •het eene doel is nog niet aan het ge- °otsnapt, of het andere wordt reeds weder bedreigd. Voorloopig blijven 'doel punten uit, hoe hard er ook voor gewerkt wordt. Bij een Leiden-aanval weet de Haagsche verdediging slechts te redden door corner. Deze genomen, levert voor Leiden echter geen resultaat op. Het samenspel der Leidenaars wordt steeds beter, en gevaarlijk naderen zij voortdurend de Haagsche veste. Bij een dezer aanvallen heeft Leiden eindelijk succes. Snel wordt opgebracht en Toon Goddijn jaagt met oen keihard schot den bal in het net (10). Door dit succes aan gemoedigd vallen de Leidenaars vurig aan, en als tien minuten later de linksbuiten een snellen ren met een prach'tigen voorzet besluit, is v. d. Vlugt er als de kippen hij, door met een schitterenden kopbal den voorsprong te vergroolen (20). Hot mooiste doelpunt van den geheelen wed strijd. Do Hagenaars laten zich echter niet ontmoedigen. Zij houden'flink stand en doen alles wat in hun vermogen is om ver der doelpunten te voorkomen, wat hun goed gelukt, zoo zelfs, dat zij het even wicht weten te herstellen. Met Den Haag in den aanval wordt de rust aangekondigd Na de thee blijkt het, datdeze de Hage naars good heeft gedaan. Zij vallen fana- tief aan. Het spel is iets forse her dan voor de rusf, doch niet ruw. De Haagsche voorhoede weert zich geducht en is zoor gevaarlijk, en de Leidsche achterhoede moet alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Zij kan echter niet verhinde ren, dat Nijland voor Den Haag met een onhoudbaar schot doelpunt (21). Even daarna een aanval van Leiden, welke een corner oplevert, doch geen re sultaat afwerpt Onmiddellijk er op volgt een aanval der Hagenaars en deze heeft haast succes als de rechtsback van Leiden zeer gevaarlijk recht op doel terugspeelt. De bal kan slechts met moeite door den keeper ten koste van een corner gekeerd worden. Dpze corner, goed genomen, wordt wcggewcTkf, evenals oen volgende, hierop geforceerde corner, voor de Hagenaars resultaatloos is. De spanning wordt hoe langer hoe groo- ter. De Hagenaars zetten er alles op om gelijk te maken en wij dachten deze reeds te kunnen noteeren, ware niet de "paal in laatste instantie, den Leidschen keeper te hulp gekomen. De Leidenaars pakken nu weer heter aan: Bij een opgezetten aanval wordt een der Leidenaars wat te hardhandig opzij gezet. Het fluitsignaal weerklinkt. Penalty! Deze, door Bekkering genomen, wordt in geschoten, doch moest tot tweemaal toe overgenomen worden wegens overtredin gen. Resiilaat was tenslotte dat Leiden met 31 leidde Dan weer wcderzijdsche aanvallen. Een vrije schop, juist buiten het beruchte gebied, wordt door de Haee- naarsch benut. Zij weten wederom den achterstand Ie verkleinen en dezen te bren gen o]T 32. Er is nog' een kwartier te snelen, en wat de uilslag zal zijn is nog niet te zoggen Van weerszijden wordt gedaan wat mogelijk is. Eindelijk maakt Rooden rijs aan de onzekerheid een einde, door met een mooi schot Leiden's kans op de overwinning te vergroolen Té2). In den restecrétoden tijd wodt van weerszijden geen kans meer gezien den stand te wij zigen. Als scheidsrechter Bassant, die naar ge noegen leidde, inrukken blaast, heeft het vertegenwoordigende Districts-Elffal, even als het Junioren-Elftal, met eere den naam van het Leidsche District hoog gehouden. S. L. C. ITrekvogels 13. Zondag speelde S. L. C. I een wedstrijd tegen de Trekvogels I uit Leiden. Voor de rust waren de Trekvogels iets sterker en zij wisten dit dan ook in twee doelpunten uit te drukken. Daarna pakte S L. G. echter beter aan en nadat de Trek vogels nog een doelpunt gemaakt hadden wisten de Voorschotenaren een verdiend tegenpunt te scoren. Alzoo eindigde deze vriendschappelijk gespeelde wedstrijd met 31 in het voordeel van Trekvogels. LAWTENNIS. De nationale kampioenschappen. Te Hilversum zijn Vrijdag de wedstrij den begonnen om de nationale kampioen schappen. De uitslagen zijn: Heeren-enkelspel: II. Timmer slaat J. Bryan 6—2, 6—8, 0—6, 6—4, 6—2; C. Bruyn slaat H. W. Jordaan 60, 62, 75; mr. M. v. d. Feen, walk over, we gens niet opkomen van Castendijk; Jhr. C. van Lennep slaat Jhr. F. von Heyden 6—1, 6—3 6—1. Dames-enkelspel: Mej. A. Schmier slaat mevr. DrieheekCastendijk 75, 64: mej. II. Bonman slaat mej. M. Loopuyt 60, 60: mej. Canters, walk over, mevr. StroinkCords vrij. Heeren-dubbelspel: Jhr. F. von Heyden en jhr. v. d. Berg van Heemstede slaan J. A. de Gocyen en F. de Bruyn Tengber- gen 61, 62, 61, II. Timmer en C. Brvan walk over, wegens terugtrekken- van G. Scheurleer en mr. A. Feith: W. J. Alsbach en J. Vinkenhorg slaan mr. J. B. Kan en N. N. 63, 61, 63. Dames-dubbelspel: Mej. T. Brauns en mej. J. de Josselin de Jong slaan mej. S. Bauduin en mej. M. Canters 64, 46, 64. Mevr. StroinkCords en mej. K. Bonman sl. mej. A. Schmier en mej. R. Goulmy 61, 6—0. Gemeng dubbelspel: mevr. A. de Bruin Kops en J. Bryan slaan meb J. de Josse lin de Jone en M. J. v. d. Steur 61, 57 60; mej. K. Bouman en T. Timmer walk over. De uilslagen van Zaterdag luiden als volgt: Heeren-enkelspel, demi finale: H. Tim mer slaat C. Bryan 64. 63, 63: jhr. C. v. Lennep slaat mr. M. van der Feen, 6—2, 6—4, 6—4. Dames-enkelspel, demi finale: mej. A. Schmier sl. mej. Castendijk 61, 6—2,; mej. K. Bouman sl. mevr. Stroink Cords 6—0, 6—3 Hoc.en-dubbelspel: Ir. A. Knappert en G. R. Castendijk sl. J. Bartels en C. Muntz, 8—6, 8—6, 2—6, 6—1 en 13—11. Dnmes-duhbdsnel finale: mevrouw SlroinkCords en mej. K. Bouwman sl. mrï. A. Schmier en mej. R. Goulmy 86, 6—1. Gemengd-dubbelspel. Mej. A. Goulmy en jhr. F. von Heyden sl. mej. M. Staab en C. H. Muntz 46, 62 75; mevr. StroinkCords en C. Bryan walk over. Demi "unie mevr. A. de BruvnKops en J. R- an sl. mei. R. Goulmv en .ihr. F. von Heyden 63. 62: mej. K. Bouman en H. Timmer sl. mevrouw StroinkCords en C. Bryan 4—6, 6—2, 6—2. De volledige uitslagen van. gisteren lul den: Heeren-enkelspel finale: Jhr. C. van Lennep sl. H. Timmer 61, 26 64 6—2 Dames-enkelspel finale: Mej. K. Bou man sl. mej. Schmier 62 60. Heeron dubbelspel demi-finale: A. Knap pert en G. R. Castend i k w. o. wegens te rugtrekken van jhr. F. von Heijden en jhr. Van den Rergh mn Heemstede. Fi nale: H. Timme? en C. Bryan sl. ir. A. Knappert en G. R. Castendijk 46, 64, 66—4 Gemengd dubbelspel finaio: Mej K Bnu- an en H. Timmer sl. mej. A. de Bruijn- Kops en J. Ervan 61 62. Het resultaat is nu, dat als kampioenen de volgende personen zijn aangewezen: Kampioen heeren-enkelspel: Jhr. C. van T.ennep. Kampioen dames-enkelspel: Mej. Kea Bonman. Kampioenen heeren dubbelspel: Timmer, Brvan. Kampioe nen dames-dubbelspel: Mej. K. Bouman en mei. A. Schmier. Kampioenen gemengd dubbelspel: Mej. K. Bouman en Timmer. CRICKET Ajax verliest weer Hadden* we gehoopt, dat Ajax met den wedstrijd tegen V.O.C. een betere periode had ingeluid, gisteren wafe 't weer mis. 't Grondfielden was zoo slecht, dat er zeker wel een 40 runs cadeau -zijn gege ven. In plaats van 184 had Rood en Wit zeker niet meer dan 140 runs mogen ma ken, 't geen voor Ajax dan wèl te halen .was geweest. Thans begreep men wel, geen 184 te zullen maken, met 't gevolg, dat, mede door den regen, het batten slecht en zonder spirit was. Het totaal werd 134. dank zij Jansen Jr., Rice en Schilthuizen, die samen 90 runs scotfrden. Rood en Wit won dus met 50 runs. Ajax won den toss en koos fielden. Later bleek dat een gelukkige keuze, want ~Rood en Wit kon in den regen 's middags fielden. Dat het geen bezwaar voor haar was om te winnen, dankte zij aan 't slech te batten van Ajax. Dank zij een stand van over de honderd runs, van Wackwitz .(58) en Reijden (69), werd het van 4-50 na do lunch 4-170''oor Kolden Kórt na elkaar ver dwenen. Toen was het mot R. eu W. ook gauw gedaan en de innings eindigde op 184. Deze cijfers zijn zeer eigenaardig: 4-50, 4-170, 10-184. De scores scores van R.en W. luidden: Van Eghen b. Wempe 24, van Bueren c. Schilthuizen b. Eigeman 1, S. Posthuma b. Eigeman 4, Wackwitz c. Wempe b. Rice 58, Van Manen l.b.n. Wempe 0. Reydon b. Eigman 69, Borne- mann st. Janssen b. Eigeman 0, Davidson c Schilthuizen b. Rice 4, de Jong b. Rice 0, C. Posthuma c. c. d. Reydon b. Eigeman 14. Van den Bogaerdt no! out 1. Extra's 9. Eigeman bohvde 5-66, Rice 3-67. Wempe 2-17. v. d. Reyden 0-15, du Pon 0-9. Ajax Begon daarna met Schilthuizen en .Dozy. Dozy werd voor 5 runs achter het wicket gevangen. Wempe hield even stand, maar voor hij goed en wel ingespeeld was, werd hij op diep third man gevangen. Eigeman wist het tot de thee uit te hou den, maar kort daarna werd hij voor 6 gebowld L. Janssen hield daarna Schilt huizen. die goed stond te spelen, oen tijdje gezelschap en de score rees aardig. Een eenvoudige bal van Posthuma Sr. stelde Jansen voor 24 buiten gevecht. Zijn broer ging met zoo'n zelfden bal voor 11, even eens door een verkeerden slag. Schilthuizen liet zich daarna voor 40 door een langen bal bowlen en du Pon ging denzelfden weg als de Janssens: b. Posthuma, Rice, die keurig stond te slaan, zag daarna nog Wamsteker voor 0 als slachtoffer van Posthuma's verleidelijke 'balletjes vallen. Met van der Reyden, die ditmaal een poosje zijn wicket ophield, voerde hij de score op tot 134. waarna hij door Jansen Jr. als plaatsvervanger voor een der ver trokken R. en W.-spelers, gevangen wprd voor 26. Van der Reyden dacht daarna dat Josson toch wel gauw out zou gaan en trachtte te hiflen, dus was hij spoedig uit De scores waren: Schilthuizen b. de Jong 40, Dozy c. van Eeghen b. Reydon 4, Wempe c v d. Bogaerdt b Reydon 6, Eigeman b. Posthuma Sr. 6. L. Jansen, idem 24, T. Jansen idem 11, Rice c. sub stitute b. Posthuma Sr. 26, du Pon b. Posthuma Sr. 3. "Wamsteker idem 0, van der Reyden c. and b. Reydon 5, Josson 0 not out. Extra's 8 totaal 134. Reydon 3-35, C. Posthuma 6-40, Posthuma Sr. 0-24, de Jong 1-27. Het verloop der overige wedstrijden was, volgens „de Courant" als volgt: H. D. V. S Hilversum. Draw. Hil versum le innings 170 (jhr. W. v. Speng- ler 47, H. v. Boven 87), H. Offerman 4 voor 48. A. Offerman 4 voor 61. P. Kap- pelhof 1 voor 8. H. D. V. S. le innings 27 voor 1 (ge staakt wegens regen). H. C. C. IV. O C. I. -Gewonnen door H. C.. C. I met 188 runs op de le innings. H. C C. le innangs 272 voor 7 (ges'oten) (M. Jansen 62, R Vis 38, E. Jansen 40 not out, A. Schill-26, H. v. Manen 25, G. Bouwmeester 26) East 4 voor 61. V. O. C. le iDnings 84 (F. v. Herwaarden 22), M. 'Jansen 2 voor 20, P. Jansen 8 voor 20, A. Fokker voor 19. V. O. O. 2e Innings 18 voor 0* HaarlemV. R. A. Draw. Haarlem le innings 61 (P. Sanders 19, W. Schots man 12), Rinoker 8 voor 41, v. d. Chijs 2 voor 17. V. R. A. le innings 61 (Wde Koster 18, J. Rincker 11), A. Maas 3 voor 80; J. Schmeink 7 voor 26. Haarlem 2e innings 109 voor 7 (geslo-; ten). (F. Jaski 27, J. Schmeink 27 not out), Rinckor 4 voor 53, v. d. Chijs 8 voor 48. V. R. A. 2e innings 48 voor 4 gestaakt. (Hamburger 19*, Rincker 14). Maars 2 voor 31, J. Schmeink 1 voor 17. Phoenix IIAjax II Ajax II bleek inderdaad le zwak voor het versterkte Phoenix II, maar toch nog sterk genoeg om het tot een runs-neder laag te beperken. Ajax TT batte eerst en hoewel niemand in de dubbele cijfers kwam, werd het to taal nog 46, waarvan Hoogenstraaten 0, v. Helvert 4. de Jpngh 8, Meyer 8, Wempe Sr. 0, Van Goor 7, v. d. Kaaden 1, Brou wer 7, Jansen 0, Sloots 0, Ermers 2 not out. Extra's 9. Greimering, een match bowler van Phoenix I, nam 8-22, Ver- steegh 2-1, Bods Prell 0-14. Phoenix II beantwoordde dit totaal vrij schraaltjes met 111, 't geen veel minder was dan verleden week tegen H.C.C. IV. C. Borsboom had hiervan 18, H. Bors- boom 29, Greunering 7, Versteegh 9, Lob 9, Everard 1, Karthaus 18, Lampe 8, Everard 4, Bodo Prell 0, Wunder 0 nol out. Extra's 13. Meyer nam 3-19, Ermers 2-36, de Jongh 2-14, van Helvert 2-29. Door een prachtig gespeelde 38 not om van Th. v. Helvert wist Ajax II daarna voor 7 wickets de benoodigde 65 runs te maken, om de inningsnederlaag te voorko men. Hoogepstraalen had er nu 3, Van Helvet 38 not out, de Jongh 0, Meyer 10, Wempe 0, van Goor 6, van der Kaaden 0 not out. Brouwer 0, Ermers 0, Sloots en Jansen did not bat. Extra's 9, totaal 67-7. Greunering had weer mooie cijfers: 5-11 en Versteegh 2-12. Phoenix won dus met 65 runs op de le innings. VleermuizenA. C. C. II. «-a Deze In Bussum gespeelde wedstrijd, bracht een onverwacht einde, doordat de Amsterdam mers, die met één run op de eerste innings de leiding hadden, in de tweede, innings der Vleermuizen toen er 2 wickets meer waren voor 28 runs niet verkozen ver der te spelen, ofschoon er nog meer dan voldoende speeltijd was. De scores, luiden Vleermuizen 55 en 28 voor 2 (opgegeven door A. G. G. II). A, G. C. II 56. R. C. H V. V V. III. T- Gewonnen door R. C. H. met innings en 37 runs R. O. H. 202. V. V. V. Ill 46 en 119. H. O C. IVV. O. C- IT. Gewonnen door V. O. C. II met 96 runs op de le in nings, V. O. C. II 154. H. C. G. IV 58. Toen TI. C. O. voor de tweede maal in ging en 99 runs bij elkaar had, werd de strijd gestaakt. ZEILEN. De One-Ton-Cupwedstrijden. De prinses Juliana zeilt voor Nederland. Naar aanleiding van de voorwedstrijden, welke Zaterdag en Zondag op de Zuiderzee zijn gehouden is besloten dat de 6 meter ..Prinses Juliana" 2 Aug. a s. den One Ton Cup zal verdedigen. Een groot en welver diend succes voor den heer Hibma, die het vorige jaar den prijs won. Verschillende landen hebben zich terug getrokken, zoodat Nederland ditmaal slechts tegen Frankrijk en Noorwegen zal moeien strijden. ZWEMMEN. Wereldrecord 500 M. verbeterd. Dit Gothenburg wordt aan de „Grt" ge meld: Avne Borg verbeterde het wereld record zwemmen over 500 M vrije slag met 7'10 sec. Het oude record behoorde eveneens aan Arne Borg met 6 min. 19.7 seconden WATERPOLO. De competitie. G. Z. C. afdeelingskampioen. Gisteren werd te Gouda de wedstrijd G. Z. C.U. Z C. met niet minder dan 100 door de Gouwenaars gewonnen. De Goudsche Zwemclub heeft daardoor voor de derde maal hel afdoelingskampioen- 6chap behaald waardoor zij tegen dc ver eeniging Het IJ zal moeten spelen om het geheele kampioenschap. Ook in het jaar 1922 moest zij met deze vereeniging om de eer spelen, waarbij Het IJ de meerdere bleek. In het jaar 1923 behaalde de G. Z. C. bet landskampioenschap door den A kampioen Dolfijn tweemaal te kloppen. Ook dit jaar gaat de strijd weer tcgon liet I.T cn hel zal ons niet verwonderen indien de Gouwenaars ditmaal het landskam pioenschap behalen. Voor de reverse tweede klas B. wonnon de G. Z. C.-reserves van de Hillegersberg- 8che dito's. De competitiestand luidt thans: Eerste klasse B. gesp.gew.gel. vl. v.-t. pf. gem. G Z C. I 5 5 40—5 10 2 U. Z. C. I 5 3 2 10—24 6 1.20 I.. Z. C. I 6 2 4 17—24 4 0.66 Maas I 44 7—21 Reserve 2e Klas B. gesp.gew.gel. vl. v.-t. pt. gem. G. Z. C. II 5 4 1 10— 4 8 1 60 H.ZenP.C II 6 3 1 2 12—11 7 1.16 S. V. H II 0 2 1 2 6— 5 5 1 Maas II 6 2 4 8—12 4 0.66 L.-Z. C. JT6123 6—94 0.60 WIELRENNEN. v- Van de Rijswijksche baa«,. Do dreigende regenlucht en het maar matige programma waren oorzaak, dat de belangstelling nog al wat te wensch en over liet. Nauwelijks waren de wedstrijden reu half uur begonnen of er moest reeds we gens regen gestopt worden. Toen het na drie kwartier nog niet droog was en er veel kans bestond, dat de baan niet moer droog zou worden, werden de wedstrijden uitgesteld tot Dinsdagavond 7 uur. De resultaten van hot verredene luidon: Sprintwedstrijd voor Amateurs over 800 M. waarbij de nos. I uit elke serie In de finale komen, terwijl de pos. 2 een repe- chage rijden. lo serie: 1. L. Leene; 2. Knoppert; n. g. W. de Wolf, Th. Hofland en Wortel. 2e serie: 1. B. Leenon; 2. P. Arnoldus, n. p. A. Rich en J. Bemmerswaal. Se serie: 1. R. Bobbe, 2. Th. Innemec n. g. Duivenbode en H. v, d. Leun. 4e serie: 1. Pohl; 2. H. van Duyn, n. g. Zwaard, C. v. d. Moer en C. v. d. Broek. De wedstrüd achter groote moforen tus schen Miquel, Torricelli, Lejour, Asberg en Pnymans wordt afgobeld, juist als do renners gereed staan om na een mislukte start opnieuw te vertrekken. Van de Stadionbaan. TTot voornaamste nummer van de wed strijden van gisteren was do 100-K M. achter motorgangmaking (250 ronden) tusschen de vier Hollandsche cracks Storm, Sehlebaum, Blekemolen en Leddy, waarna de winnaar met Snoek zal mogen deelnemen aan de wereldkampioenschap-' wedstrijden. Pe uitslag werd als volgt: 1. Blekemolen in 1 uur 20 minuhn 15 seconden (nieuw baanrecord), 2. Leddy op 60 M., 3. Sehlebaum op 5 ronden en 300 M., 4 Storm op 8 ronden en 320 M. De verdere uitslagen luiden: Sprinfwedstrijd voor nieuwelingen, le rit: 1. Gerritsen, 2. Brands, 3. Janbroers, 2e rit: 1. J. C. Hijzelendoorn, 2. Kalb, 3. Madiol. Se rit: 1. Koopman, 2. Goedk oop, 3. v. d Valk. Beslissing: 1. Hijzelendoorn, 2. Gerritsen. 3. Koopman. Koppelwedslrijd voor amateurs over 30 K.M., met 5 klassementen. Totaal-uitslag: 1. Gcbr. Sl ,ker, 22 p., 2. MullerWijnands 18 p., 3. Roelo—Zend- velf, 12 p.. 4. TolKrundert, 11 p. Wedstrijd voor beroepsrijders over 4800 M. met 3 klassementen. 1. klassement: 1. Vreeswijk, 2 v. d. Berg, 3. Erkelens. 4. Straat, 2e klassement: 1. V.oeswijk. 2 v. d. Berg, 3. Straat, 4, Erkelens. 3e klasse ment: 1. Vreeswijk, 2. v. d. Borg, 3. Straat, 4. Erkelens. Tandemwediiri-d voor profs. 1e rit: 1. A and.--,vielv. d. Bore: 2. Rn-aan Bakker; 3. Vreeswijk -Erkelens; 4. Slraat Wiorsmn. 2- rif: 1. Rustrann V. kor; 2. Vrooswijk- Erkelens: 3. StraatWior« sma (Aandowic!-v. d Berg govallenl. 3e rit; 1. RustrannBakker; 2. Vreeswijk Erkelen*: 3. StraatWiersma. Totaal- uitslag: 1. BnsfraanBakker, 4 p., 2. V.oeswijk—Erkelens, 7 p., 3 Straat— W.-orsma, 10 p. Aandewiel v. d. Berg ge val'm. Moeskops en de wereldkamDioenschappen. Do onderhandelingen tusschen Moes-" kops en de n. W R. zijn op hot ongonblik, naar wii uit vertrouwbare bron vernemen, zoover gevorderd dat bijna als vaststaan de kan worden aangenomen, dat Moes kops aan de wereldkampioenschappen zaJ deelnemen. WepwèJstrrrlen, wereldkampioenschap pen. Naar wi.i vernemen hoofl het bestuur der N. W. R besloten do volgende renners af Ie vaardigen naar de wereldkampioen schappen op don wog: Maas, Mnllor, Van dor Aar, Van Rosen ^r. Eerste -reserve if J v. d. Berg, tweede Bömer. De Nederlandscho amateurs die dcslnemen aan de werpldkainniaenschappen. Aan de wereldkampioenschappen wiel rennen zal deelnemen de zuidelijke crack Ma zairaci Voor de bezellirig dor drie andere plaat sen zal DniWerdag a.s. een wedstrijd plaats bobbén tusschen bot viertal Leene, Resell va.n Drakcsteijn. Jaap Meijer en Hijzelendoorn in een match A qua tie. De drie besfon van dit viertal worden aangewezen, welde drie renners dan met Mazairac voor de tfcreldkampioenscbap- pen zullen slarlen. AUTOMOBILISME. De groote snelheidswedstrijd van de Automobielclub de France. Ascari gedood. Gisteren hadden op de autobaan te Li-» nas-Montlherv de jaarlijksche wedstrijden plaats van de Fransche Automobielclub om den grand prix. Hef'was voor de elfde maal, dat deze prijs werd verreden. De afstand bedroeg 1000 K.M. (80 ronj den elk van 12 K.M. 500 Ar.). De prijzen waren als volgt: Eerste prijs (voer den besten tijd: fes. 150.000; tweede prijs frs 30.000; derde prijs frs. 20.000. Ingeschreven waren de volgende nier ken: 1 Sunbeam (Sograwe), 2 Sunbeam It (Ginlio Massefti), 3 Sunbeam 111 (Gomel- li). 4 Bugalli (Gonstnnfini), 5 Rugatli II (Pierre de Vizacya), 6. Bugalti III (Jules Goux), 7. Bugatii IV (Ferinond;. 8. Bu galti V (Forestio), 9 Delage I. II. Ill en IV resp gereden door Albert Divo. Robert He- noist, Paul Torchy en Louis Wagner, 13 Alfa Romeo I, II en IIII gereden door Ascari, Gampari en Brilli Pari, 16 Matliis (de Brémond), 17 Parry Thomas (Eh'idge). Ascari had niet zijn Alfa Romeo 1 het ongeluk den bocht te scherp te nemen en sloeg om: ernstig gewond werd hij opgeno* men en hij stierf korl daarop. De uilslag is dal Robert Benoist won (merk Delage); hij logde den afstand in 8 uur 54 min. 41,2 sec. af, (gemiddelde uursnelheid van 112 K.M. 150 M. Records tijd 1922 F. Nazarro met een Fiat 127.67(1 K. M J

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5