Verbrande Huid r •wordt In con heorenhuis aan het Grooïe Oost. Hot aantal leerlingen is 20. Overste is father Th. Lefeber, en professoren do Z.Eerw. heeren v. Liempt en Leysing. Dit is het tweede Missiehuis in Noord- Holland. landmen tuinbouw Stand der landbouwgewassen op 22 Juli. Aan het overzicht betreffende den stand der landbouwgewassen op 22 dezer, onder medewerking der Rijkslandbouwconsulen- ten, samengesteld naar gegevens verstrekt door de correspondenten der directie van den landbouw en door het Kon. Nederland- fiche Meteorologisch Instituut, is het vol gende ontleend: In het oog.stbericht van 17 Juni 1925 werd opgemerkt, dat sommige gewassen, en in 't bijzonder de haver, sterk van de droogte begonnen te lijden, terwijl voor de out wikkel ng. der gras'anden eenige regen buien zeer bevorderlijk zouden zijn. Tot 19 Juni bleef het droog weer en na d en datum volgden eenige regenachtige dagen, met vrij sterke temperatuursverla- laging gepaard gaande. De hoeveelheid neerslag bleef echter in Juni aanmerekl jk benetien de normale: de totale maandsom was 39 m.M. tegen 57 normaal. De gemiddelde maandtemperatuur week nagenoeg niet van de normale af. In de eerste .dekade was de dagelijksche tempe ratuur er 3 gr. boven, in de 3e 3 gr. tot 4 gr beneden het normaal. Het aantal uren zonneschijn bedroeg 219 tegen 187 nor maal. Van 1 tot 20 Juli was het meest droog •weer. Enkele onweersbu'en, vooral op den löden der maand, brachten regen, maar over het geheel genomen was de hoeveel heid neerslag gering. D temperatuur was in de eerste dekade 1 gr. en in de 2e 2 gr. tot 3 gr. boven het normale, terwijl het aantal uren zonneschijn 14G bedroef, tegen 128 normaal. Behoudens een:go dagen in de 2e helft van Juni is dus na de verschijning van het voorgaande oogstbericht het weer over het algemeen droog en zonnig geweest. Voor de akkerbouwgewassen was deze weersgesteldheid tot op dit oogenblik over het algemeen nog niet bijzonder ongunstig. He wintergewassen profiteerden er van al wordt hier en daar de klacht vernomen, dat de rogge wat te snel rijpt.- Ook de zo mergewassen leden over het algemeen nog niet veel van de droogte. Het'vlas bleef achter te kort, terwijl dit ook het geval is met de haver: in sommige streken was echter de verzorging van het gewas en vooral dö grondbewerking daarvan de voornaamste oorzaak. Op de hooge zandgronden en de zware kleigronden is de behoefte aan regen thans echter sterk merkbaar. De gras- en klaverlanden hadden veel sterker van do droogte te lijden; van het nagras komt op vele plaatsen, vooral als de hooioogst laat is geweest, weinig of n'ets terecht. Op verschillende plaatsen moest reeds tot bijvoederen van het vee in de weiden worden overgegaan. Ziekten traden tot heden niet veel op; In Groningen had de zomergerst veel vap roest te lijden; in Gelderland en Noord- Brabant wordt geklaagd over schade door de fritvlieg aan de haver aangericht; de boonen hadden in Noord-Holland en Zee land van bladluizen te lijden, terwijl de erwten in Zuid-Holland, Zeeland en Gro ningen vrij sterk door „de worm" werden aangevreten. De aardappelen hadden weinig last van ziekten: loofziekten traden tot heden in de .Veenkoloniën veel minder op dan in an dere jaren bet geval is. Kippenpest In Zuid-Limburg. Voor eenigcu tijd stierven aan den Beitel Ie Simpelveld, 'n groot aantal kippen. Aan vankelijk dacht men te doen te hebben met cholera, doch toen de ziekte zich uit breidde naar Kerkrade, Witlem en Spek- holzerheide en ook daar honderden kip pen stierven, stelde men een nauwkeuriger onderzoek in, en bleek het te zijn de z.g. „kippenpest", een zeer besmettelijke ziekte. De heer Dr. Duysens, welken wij om in lichtingen hieromtrent vroegen, aldus de „Tel.", deelde mede, dat het inderdaad juist is, dat hier -de kippenpest heerscht en dat in circa 20 boerderijen, in deze ge meente gelegen, honderden kippen ge storven zijn. De besmetting was gekomen door invoer van kippen uit België en wel uit de streek van Luik en omgeving, waar langen tijd die pestziekte geheerscht heeft. Thans echter is men begonnen de ziekte doelmatig te bestrijden; invoer van kippen en daardoor besmetting vindt niet meer plaats. Doordat de besmette plaatsen geheel uit gestorven zijn, vermoedt men dat men de ziekte te boven gekomen is. RECHTZAKEN f HAARLEMSCHE RECHTBANK Voor deze rechtbank heeft de zaak ge diend tegen den horlogemaker v. d. J., te H ille g om, die beschuldigd wordt brand te hebben gesticht in het perceel Hooge Werfstraat te Haarlem, en wel op den Tweeden Pinksterdag. Bekl. ontkende. Eisch: 11 jaar gevangenisstraf. Gemengde Berichten Moordaanslag op een meisje te Woensel. k Het slachtoffer niet in r levensgevaar. Gisterenavond omtreeks 10 uur heeft li> de „Hemelrijken" te Woensel, een moordaanslag plaats gehful. De 20-iarige !A- C. J. Br., gewezen kantoorbediende te Eindhoven had nl. tot voor eenigen tijd ibmgang gehad met de 21-jarige Wilhelmi- na B., fabrieksarbeidster, wonende ïn de Hcemskerkstraat te Woensel. Na de Eind- bovensche kermis had het meisje de ver keering afgemaakt, waarover bij den jeug digen Br. groote verbittering was gerezen. Volgens zijn eigen bekentenis had hij ge tracht het meisje te vergeten door in Den Haag werk te. zoeken. Zaterdag echter was hij naar Woensel teruggekeerd, waar hij gisteren Wilh. B. ontmoette. Toen het meis je op zijn vraag om de verkeering met hem weder aan te knoopen, een weigerend antwoord gaf, viel hij haar aan met een geopend mes in de hand. In do hierop volgende worsteling bracht Br. het meisje een diepe steekwonde toe in rechterboven- arm en borst. De klerk van het commissariaat van po litie, de heer Van Keulen, die direct na den aanslag daar passeerde, arresteerde den dader met behulp van een persoon uit het publiek. Br. legde op het commissariaat van po litie een volledige bekentenis af, waarin hij verklaarde het voornemen te hebben gehad om het meisje te dooden en daarna zelfmoord te plegen. Het slachtoffer van den aanslag, dat niet levensgevaarlijk werd gewond, is naar het ziekenhuis overgebracht. Het ongeluk op de vuurwerkfabriek te Maartensdijk. Bc meesterknecht D., die Vrijdagavond bij den brand in een loods op de vuurwerk fabriek van de firma Ruysch te Maartens dijk bij Utrecht ernstig is verwond, is dien nacht overleden. Een auto-ongeval door een kwajongen veroorzaakt. Men meldt ons uit Vlaardingen: Zater dagmorgen reed de 38-jarige K. v. O. uit Maassluis den opzit van den Omring naar den Schiedammerdijk op in een luxe auto. Van den tegenovergestelden kant kwam een jongen, die een handkar, welke hij zon der toestemming van den eigenaar had medegenomen en zeer onvast door hem bestuurd werd. Toen de autobestuurder voor het slingerende voertuig wilde uit wijken, bleek do jongen den wagen niet meer meester en reed hij recht op den auto aan. Om een aanrijding te vermijden gooide de chauffeur hot stuur om, waar door de auto van den dijk reed en totaal vernield bleef liggen. De bestuurder kwam met den schrik vrij. Kind van een fiets gevallen en overreden. Gisterenmorgen is op den Muiderstraat- weg te Amsterdam een droevig ongeluk gebeurd. Een man reed op het fietspad, terwijl achter hem in een mandje z'n kindje van 3 a 4 jaar gezeten was. Daar achter reed de moeder. Plotseling kwam het rij wiel van den man in een hoop mul zand terecht en door den schok viel het kind et uit. Het gebeurde vlak voor een zware vrachtauto, geladen met melkbussen, van een Amsterdamsehe melkinrichting. De tijd voor den bestuurder was te kort om bet stuur om te werpen of te remmen. Het ongelukkige wicht, dat op den rijweg ge vallen was, word door de wielen gegrepen en gedood. Het tragisch ongeval gebeurde onder de oogen van de moeder. Ernstig motorongeval. Op den Woudonbergscheweg te Zeist kwam Zaterdag de onderwijzer De Man uit Maarsbergep met zijn motorrijwiel hij het uitwijken voor een automobiel in het land naast den weg terecht. De onderwij zer geraakte met zijn hoofd tusschen zadel en stuur beklemd, waardoor hij een gapen- do wonde en een hersenschudding be kwam en in levensgevaarlijken toestand per politieauto naar het ziekenhuis ver voerd moest worden. Zijn broer die op de duozitting meereed werd licht gewond. Tragisch sterfgeval. Een tragisch sterfgeval heeft zich te Veendam voorgedaan. Een gehuwde zoon uit het g<>zin Klein werkte tot voor kort op de fabriek. Vrijdag trok hij echter naar het veld om koren te zichten. In verband met de hitte dronk hij wellicht wat te voel kouden drank. Des avonds 5 uur keerde hij van het veld terug. Denzelfden avond moest de dokter komen. Zaterdagmorgen om 10 uur was de jongeman van 28 jaar, die het vorig jaar huwde, reeds overleden. Dit sterfgeval is des te tragischer, daar verleden jaar de vader alsmede een klei ner kind tijdens een hevig onweer door den bliksem werden getroffen en gedood. Trap van een paard. In bet ziekenhuis to Hoogeveen is Zater dag overleden de 20-jarige smidsknecht H. Nijmeijer van Koekange, die dezer dagen een beslagen paard naar de weide zou te rugbrengen en daarbij een trap tegen den buik kreeg, tengevolge waarvan hij is be zweken. Pink afgebeten. Dezer dagen werd een dochter van den veehouder Bte Zwaagdijk hij het voede ren van een nen tonghiaar lijdende koe, een pink afgebeten. Thans is hetzelfde on geluk haar jongsten broer overkomen. Ongeval bij hfct zwemmen. Woensdag had de 1 eer W. N woonach tig te Millingen, zich hij het duiken in de zweminrichting te Epe ernstig bezeerd. Hij is Vrijdag aan de gevolgen daarvan in een ziekeninrichting te Utrecht overleden. Door de hitte bezweken. De 10-jarige dochter van den landbou wer S. te Bergentheim, is door de hitte be zweken. De 59-jaripe vrouw van den trambe stuurder van Dijken, te Groningen, is ten gevolge van de warmte ineengezakt, toen zij' op bezoek was by een familie aan het Gedempte Zuiderdiep en is aldaar overle den. Uit Dantumadeel wordt gemeld: De 44-jarige I. H. te Broek is door de warm te bevangen en overleden. Door den bliksem gedood. Mej. B. te Epe is Vrijdagavond bij bet ophangen van wasebgoed in den tuin bij haar woning, door den bliksem getroffen Vrijdagmiddag Is de 10-jarlge Klaas Miederaa, te Gaast, tijdens een kort hevig onweer door den bliksem getroffen en ge dood. Te Wolvega is de arbeider Sietze v. d. Molen, uit Oldelemer in het hooiland te Munnekeburen door den bliksem gedood. Het onweder. Vrijdagavond is door het inslaan van den bliksem het boerenhuis van den heer Heinen op „Beiers", te Winterswijk, afge brand. Vier koeien en eenige varkens zijn omgekomen. Niets is gered. Alles was ver zekerd. Aziatische cholera? De leider van den ontsmettingsdienst te Deventer, dr. A. J. Fischer, heeft Donder dag onmiddellijk de noodige maatregelen genomen ten aanzien van het stergeval, waarbij aan verschijn selen van Aziatische cholera werd gedacht. Het kindje, dat 9 maanden oud was, is na een lijden van twee dagen overleden. De uitwerpselen zijn ter onderzoek opgezon den. De noodige ontsmetting heeft dadelijk plaats gehad, de ter plaatse gebruikte melk werd in beslag genomen. In eerlijke handen. Zaterdag deed C. S. uit Son aangifte bij de politie te 's-Hertogenbosch "dat hij 800 verloren had. Spoedig meldde zich J. M. W. conducteur van de stoomtram op Eind hoven, die het geld gevonden had en het den eigenaar ter hand stelde. Er van door. De 17-jarige J. U. is uit de woning van zijn pleegouders te Kaatsheuvel verdwe nen. Tegelijk met hem wordt vermist een bedrag van 555, waarvoor de menschen een koe wilden koopen. Inqezonden Mededeelinq. WA Wie iets goeds weet te waardeeren, Zal steeds Erdal prefe- reenen. -het goede oude merk Ontrouwe postambtenaar. De centrale recherche te Rotterdam heeft aangehouden den klerk eerste klasse der posterijen H. A. de R., die verdacht wordt van verduistering van inleggelden op de Rijkspostspaarbank tot een .totaal bedrag van 2100. Nader wordt nog gemeld, dat deze amb tenaar reeds een maand lang fraude pleeg de ten nadeele der Rijkspostspaarbank. Wanneer iemand een bedrag op zijn spaarbankboekje kwam storten, schreef hij het juiste bedrag in op 't hoekje, doch op zijn eigen register boekte hij een lager be drag. Het verschil behield hij voor zich zelf. Zoo bad hij 'n inlage van 1000 met 100 in zijn register verantwoord en de resteerende 900 ten eigen bate aange wend. In totaal hoeft hij zoodoende een bedrag van 2100 verduisterd. Het feit werd ontdekt, doordat een der inleggers een bedrag opvroeg, dat honger was dan de registers der Rijkspostspaar bank aanwezen. Daardoor was argwaan gewekt en werden de boeken van den ver dachte ten deze onderzocht. De man is ter beschikking der Justitie gesteld en overgebracht naar het huis van bewaring. Ongeregeldheden op Katendrecht. Men meldt uit Rotterdam aan de ..Tel.": Don laatsten tijd hebben herhaaldelijk rel letjes op Katendrecht plaats. De ongere geldheden op Katendrecht zijn van die jaarlijks wederkeerende gebeurtenissen, die de politie handen vol werk geven. Thans is die periode weer aangebroken. Zoo werd Vrijdagavond een vechtpartij aan de Linker Veerdam met sabel en gummistolc uit elkaar geslagen. Deze op roerige elementen maken, dat de survcil- keronde politie op Katendrecht. soms wel eens ten onrechte sabel en gummistok ter hand neemt. Dat gebeurde Vrijdagnacht, toen twee agenten op den Breedc Hilledijk een 20-jarigen jongeman wegens openbare schennis der eerbaarheid, deswege wilden verbaliseeren. A. was naar huis gegaan. Vóór de deur waren zijn vader en moeder bezig kleeden te kloppen, toen de agenten daar kwamen vragen naar hun zoon. De vader zeide, dat hij zelf wel den naam van zijn zoon kon opgeven; een woorden wisseling ontstond, waarbij een der agen ten met den gummistok den vader een klap tegen hef hoofd gaf. Daarop kwamen de moeder en de zoon tussohenbeide. Bij het gevecht werden alle drie het slachtoffer. De vader kreeg een wond achter het lin keroor, de moeder een sabelhouw over den linkerarm, die leelijk aankwam en de zoon een wondp aan het hoofd. De verwondin gen waren vadien aard, dat men de drie slachtoffers naar het ziekenhuis Coolsin- gel moest vervoeren om daar behandeld te worden. Een ernstig onderzoek, dat voor de agenten weinig goeds belooft, wordt in gesteld. Spaarlampen. Een epaarlamp ie een lamp, waarmede de N.V. Philips Gloeilampenfabrieken steeds veel succes hebben gehad. Zij ge ven voldoende licht ln beperkte ruimte, ter wijl het stroomverbruik zeer gering is. Er waren echter enkele van die lampen, waaruit de parafine droop. Door Philips Gloeilampenfabrieken i6 echter nu de fout ontdekt en uitgesloten, zoodat do spaarlamp thans bedrijfszeker en de kleine onaangenaamheden tot het verleden behooren. Buitenl. Berichten Een Russische boerderij door bandieten geplunderde De bewoners vermoord. In den nacht van Woensdag op Donder dag heeft in het dorp Ratxlinei bij Moskou een vreeselijke misdaad plaats gehad. Te gen elf uur in den avond werd aan de deur geklopt van de boerderij van een zekeren Dimitriwitsj, die daar met zijn vrouw en zijn moeder woonde. Zijn zoon, leeraar aan het gymnasium te Rsjew, bracht met zijn gezin enkele dagen bij zijn vader door en was op dat oogenblik ook op de boer derij aanwezig. De zoon ging op het kloppen naar de deur, doch nauwelijks had hij deze ge opend, of hij kreeg met een zwaar voor werp een slag op het hoofd, die hem den- schedel verbrijzelde. Intusschen was zijn moeder ook naar de deur gesneld en zag in het duister eenige mannen staan. Deze vie len haar aan, bonden haar een doek voor de oogen en stopten haar een prop in den mond. Later verklaarde zij aan de politie vluchtig eenige gemaskerde en gewapende mannen te hebben gezien. De vrouw van den leeraar werd door revolverschoten in het hoofd gewond, na dat de bandieten het huis waren Tiinnen- gedrongen. Hetzelfde lot onderging de andere vrouw. Ds eigenaar van het huis had zich in een achterkamer verborgen, doch hij werd door de roovers, die twee uur lang het huis doorzochten, ontdekt en met re volverschoten gedood. Het kind van den leeraar en diens moeder zijn de eenige overlevenden van dit bloedbad. De misdaad werd den volgenden dag Ontdekt door een buurman, die de deur openvond, en dichterbij komend het lijk van den leeraar zag liggen. Men vermoedt, dat de bandieten' veel geld dachten te vinden, daar de leeraar, den vorigen dag aan het station bad opge geven, dat hij een koffer met een groot be drag aan, geld verwachtte. Het onderzoek van de politie is tot dus verre zonder resultaat. Noodlottige brand nabij Londen. Drie menschen omgekomen. Een noodlottige brand had Zaterdag plaats te Perth, in de nabijheid van Lon den! Daar* geraakte het huis van een lid der Londcnsche beurs plotseling in brand. In korten tijd was het geheele gebouw ver woest. De zoon van den eigenaar, een knaap van 4^ jaar, en twee pleegzusters kwamen in de vlammen om. De eigenaar van hel huis kwam eerst den volgenden morgen 8 uur uit Londen terug; hij vond ziin kind dood en zijn huis een ruine. Daar de brandweer te laat was gewaarschuwd, kon geen doeltreffende hulp meer worden verleend. Bovendien werden de blusschingspogingen door gebrek aan water belemmerd. Aardbevinq In fa Pyreneeën. Te Borce en Espe (Benedpn-Pyreneeën^ is Donderdagavond een hevige aardschok gevoeld. Meubelen warden omvergeworpen, sehoorstppnen stortten in. Menscbenlevens zijn gelukkig niet te betreurpn. Aardbevingen voorsoeld. De Tlaliaai sche geleerde Bcndoni meent verschillende aardbevingen te kunnen voorspellen. Dp eerste aardbeving, welke 26 dezer zou plaats vinden, zal haar cen trum hebben in Alaska. De andere, welke or> 30 Juli plaats bepft. zal de Japansche eilandpn teisteren. Opgemerkt wordt, dat seismologische waarnemingen van Bcn doni dikwijls juist zijn gebleken. Tyrhusaevallen te Praag. Gedurende de laatste dagen zijn te Praag verscheidene tvphusgevallen voorgekomen Vrijdag bedroe* het aantal aangetaste personen reeds 71. Treinbotsing. Nabij Bratislava heeft een treinbotsing plaats gphad. Twee passagiers werdei ge dood, zestien gewond o. w. een ernstig. Kanteel te Clermont Ferrant afoehrand. Het groote kasteel van den hertog van Monfnensier te Clermont Ferrant is door brand vernield. Het bevatte ontzaglijke rijkdommen op artistiek en historisch ge bied en o.a. voor een waarde van verschei dene millioenen aan kant. Innezonden Mededeelino. door de Zon. Smetten en Stiikloopen van de Huid. Gebruik Purol. Doos 30 cents. 214 UIT OE 0F»!£EVWG RIJNSBURG. Gemeenteraad. Besprek'ng over den toestand van verschillende wegen. Vergadering van den Raad dezer ge meente op Donderdagavond half 8. Voorzitter de heer J. L. Bosschieter, burgemeester. Afwezig (met kennisgeving) de heeren de Haan en Brussee. De Voorz. opent 3e vergadering ambtsgebed en leest daarna de L der beide vergaderingen, die verva worden goedgekeurd. De Voorz. doet mededeoling van gekomen stukken, waaronder oonige siven van Ged. Staten, behelzende got ring van genomen raadsbesluiten alt van de begrooting voor 1925; een v& van de Ned. Ver. voor Landverblijf, als lid tot deze vereeniging toe te tn hierop wordt afwijzend beschikt- schrijven van Ged. Staten, dat voor leerlinge die de H.B S. voor MeisjpSi, den bezoekt 178.151 is verschuldigd gelijks voor de H.B.S. v. jongens J\\ per leerling voor 2 leerlingen; een g! ven van de Gezondheidscommissie Katwijk en Omstreken, bevattende A ming van ontvangsten en uitgaven i 1926, het door de gemeente Rijnsbm te dragen bedrag is ƒ85.18, te pfo op de gemeen tebegrooting voor 1926 Ingekomen is voorts een adres vat bestuur der Ghr. H.B.S. te Leiden, dende verzoek om een financieele bi# voor de op die school gaande kinder® deze gemeente. Het gvraagde bedrar 26.26 voor 1 leerling. B. en W. stellen voor, dit bedrag het bestuur der Chr. H.B.S. uit te k« waarmee de Raad accoord gaat. B. en W. stellen voorts aan den voor, twee leeningen, tezamen 1145 waarvan de eene ongeveer f 59 000 is en de andere ongeveer f 55.000 draagt, terwijl de renten resp. 6l/j 61/4 percent zijn, te converloeren ia band met den gewijzigden rentestand Bij conversie is een extra bedrag 1145.48 (1 pet.) verschuldigd, waai B. en W. machtiging aan den raad gen, hetwelk de Raad toestaat. B. en W. zien n.L kans een leenii gen een belangrijk minder percenlai krijgen. Eenige posten der begrooting 1924 den gewijzigd. Ingekomen is een schrijven van Staten, dat deze niet goed keuren de leeningen voor den Fordautomobiel l schrijfmachine, aangezien de aflost termijn op 8 jaar gesteld is, hetgeen Staten te lang vinden. De afloopinj mijn wordt nu gesteld op 5 jaar. Aan de orde komt de machtiging B. en W. voor herstel van den toren reparatiekosten bedragen 250. - nog komt 60 voor de vaan. De heer Schoneveld, weth., wijst dat deze reparatie betreft de spits vas toren. De Voorz. deelt mede. dat de dei van de Smidssteeg door Rijnland is gekeurd. Vervolgens wordt bes'ofen tot op® verhuring van een strook grond acht O. L. School. B.-en W. stellen voor, die strook, verhuren voor den tijd van 5 jaar, a handsche verhuring, is niet geooi daarom moet deze strook publiek verb worden De Raad gaat hiermee accoo De Voorz. deelt mede, dat er binna brandkranen zullen worden geplaaW vendien zal er een op de Zand laan de Baron van Wassenaerslraat gepl worden, waarmee de Raad accoord gj De vergoedingen voor hen, die hebben verleend voor de paardeni worden vastgesteld als vorig jaar. Bij de rondvraag vraagt de heer Jo of er niet nog een verkeersspipgelf plaatst kan worden op den hoek vas Voorhouterweg en de Smidssteeg bö Gouden Bal. De Voorz. merkt op, dat het op 't blik hier abnormaal druk is: als d< van Wassenaar naar Katwijk gom zal het verkeer sterk verminderd zijs De kosten van een verkeersspiezd ongeveer 125. Aangezien de Raad met dit verzool den heer Jonker accoord gaat, zulli en W. deze zaak zoo spoedig mol onder do Oogen zien. De heer v. d. Gugten bespreekt do kwestie van de Zandlaan. Willen W. de Maatschappij niet eens aansi ven, dat zij den grond tusschen rails verharden. Het is daar zeer ge' lijk. De Voorz. wijst er op. dat dit een is, niet van de tram, maar van de t te; deze is verplicht daarvoor te De heer v. d. Gugten vindt het noodig, den weg aldaar te verbreeda is beslist noodzakelijk. De heer Schoneveld, weth., veslij de aandacht op, dat meer dan een jaar geleden door den Raad twee bi ten zijn genomen, een met betrekkin! de snelheid van de Iram, een ander betrekking tot de snelheid van dó aul( hielen, en de raad heeft die bosluiltj heden nog nietterugontvangen; zelfs ten B. en W. niet waar ze zijn, of ze de Kroon zijn opgezonden, of dat i gens anders zijn. De heer Schoneveld bespreekt den stand van den Noordwijkerweg, die te wensehen overlaat. Spr. heeft voorts bezwaar legen zwemmen in het Kanaal hij den Bu weg de laatste dagen met het warme Ook herinnert spr. zich het adres de beide kerkeraden inzake het zitten liggen aan de openbare wegen; is geen werk van eemnakt? Spr. vraagt.tenslotte of het bestuur niets kan doen tegeir den ad® tratieven romslomp in verhand mei schoolonderwijs? Is het noodzakelijk zulke groote hoeveelheden papier, dü1 doelloos, verzonden worden? De Voorz. antwoordt, dat do veroiw voorschrijft, ook schoolgeldkoliiertf zenden aan do schoolbesturen, die z& nen; dit is een verplichting. Te half 10 sluit de voorzitter do bare vergadering en gaat de Raad n heime zitting. NIEUW-VENNEP. Dcor de warmte bevangen. Tto jarigen zoon van do wed. Offn"! alhier voelde zich, waarsehijid'fl de warmte bevangen, piolse»'?' wel. De onmiddellijk ontboden kon slechls den dood constateeren.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4