RAZORINE IJ. Al;. Kuil. Hand. Idl De Hitte ÜW GILETTF. CF SCBÊÈS NIET HEER SCHERP anderen 'dan hen, die naar redelijk In zicht als logeergasten in dat logement zijn te beschouwen. (In vorenstaande bepaling zijn de door ons gespatieerde woorden, bij deze wets wijziging ingelascht. Eet zoogenaamd „trac toeren der bezoekers" door den vergun ninghouder wordt hiermede dus óók straf baar gestold. Red.). De bepaling betreffende het intrekken coner vergunning door Ged. Staten, ver meld in art. 28, sub lo. der Drankwet, is gedurende één jaar na den dag, waarop de, in den aanhef dezes bedoelde algemee- ne maatregel van bestuur in werking treedt voor zoover betreft de bepalingen van dien bestuursmaatregel, niet van toepassing op logementen, waarvoor op genoemd tijdstip een vergunning voor den verkoop, alleen aan logeergasten was verleend. Deze wet is in werking getreden den 2Ion 'Juli j.J., behoudes de bepalingen, verband houdende met den vorenbedocldcn maatre gel van bestuur, welke van kracht worden met ingang van den deg, waarop die maatregel in werking treedt. Ingezonden Mededeeling veroorzaakt vaak Hevige Hoofdpijn; een paar Mijnhardt's Hoofdpijnta bietten doen deze spoedig bedaren. Glazen buisje GOct. Bij Apoth. en Drogisten. 13574 DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. De Raad der gemeen te vergadert op Woensdag 29 Juli, des na middags te 3Vt uur Agenda: 1. Voors'el var B. en W. om op zijn verzoek met ingang van 1 September 1925 eervol ontslag te verleenen aan den ge nre,skundige P.'Maats a Stilling a's ge meente-geneesheer cn om met ingang van denzelfden datum a:'s zoodanig ie benoe men den geneeskundige W. van der Windt. 2. Voorstel van B. en W. (ot het ver leenen van een subsidie ad f1500.aan het Bestuur der Vcreeniging tot bestrij ding der Tuberculose alhier. 3. Adres van de afd. Alpben aan den Rijn van bet Centraal Genootschap voor Herstellings- cn vneaniiekolonies om sub sidie uit de gemeenl.'kas met voorstel van B en W. 4. Voorstel van B. en W. tot bet aan gaan eener overeenkomst met de N.V. Ned. Tcrmo-Chemische Fabrieken te Amster dam. 5. Voorstel van B. en W. lot bet ver leenen van oen crediet van f 1000.voor het opmaken van voorloopige plannen van slachthuisbouw. 6. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op de heffing van keurloon. 7. Voorstel van B. en W. tot conversie van vijf 6 pet. en een van 5 pet. geld- leening in een 5 pet. leening. 8. Voorstel van B. en W. om aan het 'Algemeen Armbestuur af te lossen de aan do gemeente geleende som van f 24000. eulks in verband met plannen van den ver- ttxmw van het Weeshuis aan den Ouds- hoornschen weg. 9. Voorstel van B. en W. tot aankoop 'van verschillende slrooken grond aan de Hooftstraat ter toevoeging aan de straat. 10. Voorstel van B. en W. tot wijziging 'der verordening voor de openbare lagere scholen en het onderwijzend personeel dier scholen in deze gemeente. 11. Voorstel van de Commissie voor het ontwerpen van strafverordeningen tot wij ziging der Algcr.icene Politieverordening. 12. Voorstel van B. en W. om in te gaan op een voorstel van liet comité «ot behartiging van de belangen der gerech tigden in liet restitntiefonds van het O. V. iB. om een aecoord met den staat aan Ie gaan inzake betaling van door hem ver schuldigde gelden. 13. ü«tder voorstel van B. en W. in take de aanschaffing van cocosmatten ten behoeve van de Gemeentesecretarie. 14. Voorstel van B. en W. (ot wijziging van de gemeente-begrooting dienst 1925. Personalia. Voor het examen hoofd akte is te 's-Gravenhage geslaagd do heer iJ. Dwarswaard, alhier. Gevestigde personen van: Til burg, L. C. A. van Rijen en gezin, schil- 'derskn. Grijpcnsteinstr. 40 Zuid- Beijerland, J. van Es en gezin, scliccpma- kerskn., Wilhelminastr. 52 Koude kerk, D. Noorlander, arbeider, Grijpen- sleinstr. 20 Leiderdorp, A. de Jong, echtg. van D. Nooi;lander,-id. 20 Leiden, 'A. Onderdelinden, scheepmakerskn., Zeil- makerstr. 29 Leiden, J. W. Visser, id. id. 29 Zwammerdam, B. Tb. Hendriks, arbeider, Vinkebuurt 11 Utrecht, J. M. iVersteegen echtg. van B. Tb. Hendriks, id. 11 Zocterwoude, M. W. Janmaat echtge. van C. M. van Haastrecht, Koord einde 57 's-Gravenhage, E. M. Brand echtg. van C. J. Marsé, Schoolstraat 28 Eeimuiden, M. E. Marsè, id. 28 Hoorn, C. Terhorst, naaister, Hooftstraat 23 [Woerden, B. M. de Jong echtg. van A. P. Chardon, Cnephoek 3 Woubrugge, H. Staal en gezin, arbeider, Hoorn 75 iWoubrugge, G. van der Veen, arbeider, Hoorn 75 Vertrokken personen naar: Rotterdam, Oranjebooms!r. 47, H. Ver boom, dienstbode Bodegraven, H. van Hof (wed. W. Broere) Utrecht, Balistr. 'J. Boer, smidskn. Leiden, Bloemisten- ïaan 21, C. Montanus echtgen. van S. C. iVlaardingerbroek Ned. Oost-Indië, Ba tavia, M. N. Schouten Vlaardingen, Edith van Moor Rotterdam, Tuindorp, G. Jansen, bloemistkn. Katwijk a. cl. Rijn, Kerkpad 4, G, Huisdier Ter Aar, P. Straver, arbeider Leiden, Rijn- en Scbickade 86, Agnes Kooijman Helder, Fabrieksgracht 14, .T. A. Haring Iva- merik, A. Nap Rijuzalerwoude, Sijtje H AZF.RSWCUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Dinsdag, 28 Juli, des voormiddags te 19 uren. Onderwerpen ter behandeling: 1. Inge komen stukken. 2 Aanbieding Gomeonte- Rckcning over 1921. 3. Aanbieding Reke ning van het Watcrleidinbecirijf over 1824 4. Benoeming Commissie tot liet nazien der Rekeningen. 5. Beslissing over eene laadplaats aan Jen Voorweg 0. Benoe ming gemeente-opzichter (Sollicitanten: J. Dekker, W. Buitenhuis en J. Lindenbuf 7. Adres der Ghr. II. 13. S. te Leiden om bijdrage in de onderhoudskosten voor een leerling uit deze gemeente. 8. Goedkeuring Rekening GezondbeidscommissTo 1924 en Begrooting 1926. 9. Vaststelling Supple toir Kohier hondenbelasting 1925. Geboren: Maarten z. van II. van Vel de en J. v. d. Linden Apollonia Johan na d. van C. J. Westgeest en A. J. v. d. Poel Klazina d. van B. de Vogel en P. G. do Graaff. Overleden: Cornelis van der Werf, wed nr. van Maria Wilhelmina Buring 73 j (overleden te Noordvvijkerhout) Mar- garetha Hinkcnkemper wed. van Frederik Ouwendijk 81 j. Gehuwd: A. van Elswijk 24 j. en D. van 't Woud 20 j. C. Endcveld 23 j. en 5. A. Binnendijk 22 j. Ondertrouwd: A. v. d. Lelie 47 j. en J. H. Noordam 39 j. A. Bogerman 24 j. cn M. Matzc 25 j. NIEUWVEEN Speldjesdag. Zondag hadden zich eenigo Jongedames belast met den ver koop van Speldjes ter bestrijding der kos ten voor T. B. C.-lijders, die verpleegd worden in een Sanatorium. Dc opbrengst bedroeg f 46.88/4. Zeker voor onze kleine plaats een mooi bedrag. Het plaatselijk Comité brengt dank aan de dames, cb'e zich voor deze nuttige instelling zooveel moeite hebben getroost. WOERDEN De feesten voor Koninginnedag Na eenige vergaderingen is men deze week gereed gekomen met een voorlpopig programma voor de a s. feesten van Ko ninginnedag. Jaar'ijks wordt door deze vcreeniging een feest voor jong en oud ge organiseerd ter gelegenheid van bet ver jaringsfeest van II. M. de Koningin, üe bezwaren, aan de Ie houden feesten ver bonden, worden telken jare grooter. Het grootsto bezwaar vormen vooral dc finan ciën. Do onkosten van zoo'n feest worden betaald van do opbrengst van de telken- jare te houden collecte, plus een k'eine geraeentesubsidic. Door de steeds kne'len- der wordende baud der bezuiniging bij ons gemeentebestuur wordt bet verkrijgen van subsidie vóór dit doel telkenjave slechter. Do opbrengst der collecte is meestal on geveer gelijk, doch nimmer nog voldoende geweest voor de bckost g:ng van een kin derfeest; rest dus nog de volksfeesten. Dit jaar zijn de financieele eischen weder aan merkelijk grooter geworden. Andere jaren stelden zich ongeveer grat's do toen bier beslaande drie muziekverecnigingen be schikbaar om dc feesiclijkheden op te luis teren. Dal zal niet meer geschieden. Het muziekcorps Crescendo heelt opgehouden te beslaan, dat der R.-K. Volksbond zal voortaan alleen maar in bet bondsgebouw optreden, zoodat dus het fanfarecorps Ex celsior nog over is. Do kas van deze ver- eoniging is echter van dien aard, dat zij de kosten van verzuim barer leden en ook verdere kosten voor deze medewerking n et meer kan dragen. Wil dus Koninginnedag bare feesten door muziek opluisteren (en wat is nu een feest zonder muziek) dan zal ook dit geld bosten. Men hoopt dan ook, dat èn de inwoners bij de collecte èn ons gemeentebestuur bij do bepaling van bet bedrag der subsidie, eens flink royaal zijn, opdat ook dit jaar weder een echt nationaal Kinder- en Volksfeest kan wor den gehouden. Het voorloopig samengestelde program ma is als volgt: Koraa'muziek van den toren, Optocht, Zangbulde der schoolkinderen, daarna kinderspelen. Namiddag: Historische op tocht door do Uianjevereenigng „Pro Patria", voorstellende verschillende merk waardigheden uit de geschiedenis vanaf 100 jaar voor Christus tot op heden. Des avonds: Zanguitvoeringen door de verschillende plaatselijke Zangvereenigin- gen. Over dit deel van hot programma wordt nog door do vereënging geconfe reerd. Den dag wenscht men te besluiten met een lampion-optocht, waaraan ver bonden prijzen voor de mooiste lampions en voor de mooiste groep. R.-K. Volksbond. Morgen is er een buitengewone algem. vergadering van den B.-K. Volksbond. Deze vergadering is aangevraagd door een groep leden. Winkelweek. Er is thans een comité gevormd van enkele winkeliers, dat zal trachten in de week van 25 Augustus tot 3 September alhier een winkelweek met éta lage-wedstrijd fo organiseeren. Daar in die week verschillende feestelijkheden wor den gehouden, meent men, dat dit een zeer practische attractie is. Keurde dc vo rige keeren een jury de Etalage's, thans wenscht men dit op ccn ander wijze te doen cn de uitspraak hiérvan te laten doen door liet publiek. De volgende week zal een vergadering van winkeliers worden uitgeschreven. Dan komen wij hier wel na der op terug. Badhuis. In de laatst gehouden raadszitting is na oen breede discussie aan C. F. ^3nel grond toegestaan voor den bouw vau een pakhuis en een badhuis. Voor bet laatste doel zal genoemde heer trachten een stichting in het leven te roe pen om een dergelijke inrichting te doen rendeeren. Er is nu een inschrijving ge opend om aandeden te plaatsen ad 10. om zoodoende liet benoodigde bedrag bij een te krijgen. Uit deze aandeelhouders zal alsdan een bestuur worden gekozen. Een Amusements-bond? Op initiatief van bet bestuur der Gemengde Zangver- een iging „Oefening en Stichting" zal men tc dezer plaatse trachten tfc komen tot op richting van een bond van plaatselijke amusementsvereenigingen. Het doel van dezen bond is: Meeïdero samenwerking der verschillende vereenigingen alhier te verkijgen, o.m. bij het bepalen van data's van uitvoeringen om in een kleine plaats als "Woerden to voorkomen dat er to veel in één week of op één avond komen. Naast dezo hoodpunten kan men nog meerdere detailpunten toevoegen omtrent zaallniur enz. Het plan is ons zeer sympathiek. "Wij hopen dat het ook voor uitvoering geschikt mag zijn. Erin gelcopen. Twee jonge bewoners van een woonwagen kochten van een ijs venter een ijswafel. Toen zij deze hadden verorberd, weigerden zij to betalen. Do politio werd ermede in kennis kesteld, die hen arresteerde, vermoedende, dat ze nog wat te goed hadden. Het bleek echter, dat do boete, waarvoor /ij gesignaleerd ston den, juist was betaald. Zij betaalden nu do ijscovcater, doch ontvingen een proces verbaal wegens venten zonder vergunning, terwijl van één de fiets werd in beslag genomen, omdat hij geen belastingplaatje had. Een oplichtster. In October 1923 was bij de fa. G. alhier een dameshoed gehaald op naam van een dienstbode bij een be kende familie alhier. Bij onderzoek was later gebleken dat men met een geval van oplichting te doen had, daar aan de. be wuste dienstbode van een en ander niets bekend was. Deze week is do politio op hot spoor gekomon van de daderes. Het bleek to zijn de 19-jarige M. B., alhier. Zij heeft nu bekend. Tevens is tegen baar proccs-verbaal opgemaakt wegens het vloeken op den openbaren weg. Bloemen stelen. Do plantsoenen, zoo konden wij vcor eenigen tijd in ouzo ge meente lezen, worden aan de goede zorgen van het pubüek toevertrouwd. Hoewel deze bordjes zijl weggehaald, wordt over bet algemeen door het publiek hier nogal aan voldaan. Een enkele maal komen klach ten bij de politie in over vernieling der plantsoenen, doch door de aanwijzingen, hierbij mag het haar dikwijls gelukken de daders te vinden. Zondag zijn ook weder twee jonge meisjes gesnapt bij liet bloemen stolen. Een proces-verbaal volgde, wat voor hen geen prettige gevolgen zal heb ben. ZOTERWOUDE (Dorp). De Harddraverij. Dezer dagen ver gaderde weder bet bestuur der Harddra verij vcreeniging tot verdere uitwerking der feestplannen Er werd besloten een hard draverij te houden, toegankelijk voor allo paarden, die op 26 Augustus as. reeds 6 weken in de gemeente zijn, en in volle eigendom toebehooren aan gemeenlenaren. Als baan is aan Ie wijzen de Scbenkelweg, lengte ongeveer 275 M terwijl voor paar den die reeds een le prijs hebben gewon nen,'of die'geregistreerd zijn, een handi cap wordt toegepast van 25 M. De volgende prijzen worden toegekend: le prijs f40, le premie f20, 2e premie f 10, le troostprijs f 15, 2e troostprijs f 7.50. Nadat de eerste helft is afgereden, en er geloope» wordt om prijs en pre- mieën, ontvangt ieder afgeloopen paard f5, of anders gefcegd, ieder in le omgang winnend paard ontvangt als prijs minstens f5, wat voor prijs eu premie winnend ver hoogd wordt tot bovengenoemde bedragen. Bii het loopen om den troostprijs ontvangt ieder in 1ste omgang winnend paard min stens een aanmoedigings-trooslprijs van f 2.50, wat voor dc le en 2e troostpremie- winners verhoogd wordt tot de reeds ge noemde bedragen. Ook de namiddagfeesten zijn geregeld als volgt: de nationale ring- rijderij voor paren zal zijn gecoslumeerd of versierd, en, dn acht genomen de ver schalende toezeggingen rlie reeds gedaan zijn, belooft het iets grootsch te worden. Het bestuur hoopt dan ook. dat niet al leen zeer vele gemeenlenaren zullen mee doen, doch dat ook vele van andere plaat sen onzen feeststoet zullen vullen. Voor deze wedstrijd zullen prijzen en geld worden be schikbaar geste'd "behalve een eereprijs, welwillend beschikbaar gesteld door den eerc-voorzitler, burgemeester P. Wap. Ver dere 'bijzonderheden, ook van aangiften, zullen nader per advertentie worden be kend gemaakt. Gemengde Becietiten Ongeluk in een vuurwerkfabriek. Drie gewonden. Gisteravond omstreeks zes uur had in een der gebouwtjes van de vuurwerkfa briek der firma Ruijsch, gelegen op grond gebied van de gemeente Maatensdijk bij Utrecht, eene ontbranding paats. In een der loodsen waren twee arbei ders en een meesterknecht aan liet „ver teren" van prijskardoezen. Plotseling is een der kardoezen ontbrand. In 'n oogwenk stond het gehecle gebouwtje, dat van bout is opgetrokken, in lichte laaie. Be twee arbeiders kouden bet eerst uit bet ge bouwtje vluchten, terwijl zij toch nog vrij erstige brandwonden opliepen, doeh den meesterkocht, een zekeren D. uit Utrecht, gelukte dit niet zoo spoedig. Gelijk een brandende fakkel kwam de man uit het gebouwtje; al zijn kloeren stonden in brand Hij viel neer op een grasveld, zoodat de vlammen spoedig gedoofd waren. Daarna vroeg bij zijn vrouw en kinderen te waar schuwen. Het bleek, dat hij zeer ernstige brandwonden bad bekomen. Alle drie wer den naar de Rijksuniversiteit te Utrecht vervoerd. De twee arbeiders konden na ver bonden (e zijn, naar buis gaan. Het gebouwtje is geheel afgebrand. De oorzaak van het ontbranden van de kar does is nog onbekend. Vast staat echter dat de arbeiders geen vuur gebruikt bob ben. De poitie te Maartensdijk stelde on middellijk een onderzoek In naar het ge beurde. De meestcrkecht kon even na het onge luk niet verboord worden. De beide arbei ders zijn door den rijksveldwacht ver hoord. Dit is in korten tijd het vierde ongeluk deze fabriek heeft plaats gehad. Een auto tweemaal over den kop Eén doode Te Gennep is een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Dc auto van den lieer Vertholcn de Salve de Bruneton, wonende op het buitengoed „Frieswijk" te Diepenveen, sloeg over den kop, tweemaal achter el kaar, doordat een band van den wagen liep. Dc chaufeur kon nog uit den wagen komen, do heer en mevrouw Vertholen maakten de buiteling mee. Mevr. Vertho len brak een been en kreeg een kaakfrac- tuur. Do heer Vertholen werd aan het hoofd verwond. Mevrouw Vertholen is 's nachts overleden. Het motcr-cngeluk te Scheveningen Omtrent het ongeval, Donderdagavond op de Nieuwe Parklaan, waarbij de Am- stcrdamsche advocaat, mr. Herman J. Keyzer, het leven verloor, wordt nog het volgende vernomen: Mr. Keyzer logeerde met zijn eclilge- nootc in het Oranje-Hotel te Scheveningen en was gisteravond naar Den Haag ge weest. Hij wilde een bezoek brengen aan zijn broer, Dr. Keyzer. die op de Nieuwe Parklaan woont. Hij verliet dc tram en schijnt toen zeer onvoorzichtig de straat overgestoken te zijn. Uit ile richting Scheveningen naderde toen een motorrijder, die zeer luid en dik wijls signalen gaf. Dit trok zelfs do aan dacht van voorbijgangers, die zulks later aan de politie verklaarden. De heer Keyzer heeft echter geen acht geslagen op bet getoeter van den motor; dezo wilde op het laatste oogenblik nog uitwijken, maar het was reeds te laat en mr. Keyzer liep tegen de zijspan van den motor op. Do aangeredene viel voorover en brak zijn linker-onderbcen. De motorrijder, de heer W. N. uit de Jan Blankenslraat, zou volgens de mee- ning der politie, absoluut geen schuld aan het ongeval hebben. Mr. Keyzer werd direct naar het Zieken huis gebracht, waar bij een half uur later overleed. Volgens den dokter is do dood niet toe te schrijven aan de bekomen verwonding, maar is een gevolg van den schrik en de doorgestano emotie. Mr. Keyzer, die 60 jaar oud was, leed aan een hartkwaal en een hartverlamming beeft vermoedelijk een einde aan zijn leven gemaakt. Een ernstig ongeluk voorkomen. Omdat een trein naderde, waren Donder dagmiddag de afsluilboomen van den spooroverweg aan don Spaarndammerdijk to Amsterdam gesloten. Nadat de trein was gepasseerd en de hoornen waren opgehaald, reed een auto, die voor de boomen had staan wachten, op. De seinhui,swachtcr zag toen plotseling nog een trein naderen, hij liet de afsluitboomen weer zakken met het gevolg dat een der boomen op den kap van den auto kwam, waardoor deze beschadigd, en de boom ever de -spoorbaan werd gedrukt. Door de trein onmiddellijk tot stilstand te bren gen, is erger voorkomen. Volgens verkla ring van den spoorwegwaohter werd zijn aandacht afgeleid door twee personen, die zieh onrechtmatig op den spoorweg bevonden. De moord met roef te Culemborg. J. D. Vermeulen tc Culemborg heeft Don derdag een adres gezonden aan de Ko ningin, waarin hij „namens de bevolking van Culemborg" H. M. met den mcesten aandrang verzoekt, den Minister van Jus titie op te dragen, een degelijk onderzoek te doen instellen naar do bedrijvers van den moord met roof in December 1923 en Culemborg le verlossen van een commis saris, van politie, „over wien de ingezete nen zich tegenover de gehecle wereld scha men." Cholera. Naar wij vernomen, zijn bij een kind van het gezin T. te Diepenveen vermoedelijk ver schijnselen van Aziatische cholera aangCr troffen. De vereischte medische voorzorgs maatregelen zijn genomen. Bloedvergiftiging. Te Steenwijk is dc ecblgenoote van don sigarenmaker van Eerten aan bloedvergif tiging overleden. Zij bad een puistje op dc wang opengekrabt. Verdronken. To Britswérd is een li-jarig meisje van schipper B van bet schip gevallen en ver dronken. De doodeiijke draad. Gistermiddag is do 17-jaripo boerenar beider P. o. IT. te Labbegat, hij Waalwijk, die bezig was eenige werkzaamheden aan oen dak te verrichten, mol een electrisclio kabel in aanraking gekomen en onmiddel lijk gedood. Doodelijke val. Donderdag is de 16-jarige zoon van den molenaar T. den Otter te Best (N.-B.) uit den molen gevallen. De dood trad oogen- blikkelijk in. Onweer. Te Posterholt, waar gelijk gemeld, twee personen door den bliksem werden gedood, werden vier woningen getroffen. Brand werd niet veroorzaakt. De bliksem sloeg eerst in de woning van den landbouwer J. Bösch: diens ecblgenoote werd tegen don grond geslagen. Toen zij door haar echt genoot en haar zuster naar het diebtsbij- zijnde slaapvertrek werd gebracht, sloeg de bliksem voor de tweede maal in. Dc man en de zuster vielen bewusteloos neer Dc zuster, Helena van Helden, bleek door den slag godcod. Op hetzelfde oogenblik sloeg de bliksem in een huis aan de over zijde van den weg bij mevrouw wed. Wehr rnann. De 25-jarige zoon werd bij dezen slag op den grond geworpen. Zijn moeder tilde hem op, doch spoedig volgde een tweede slag, die den jongen doodde. Nog sloeg de bliksem in dezelfde omge ving in twee woningen, dc aanwezige kin deren vielen op den grond, doch hier werd niemand gedeerd. Te Gasselte is tijdens een hevig on weer een drietal koeien in de weide door den bliksem gedood. Ingezonden Mededeelin; Schaft U geen nieuw aan, doch bei, deze kosten door aankoop van hetAi kaansche wondermiddel Prijs f 0.50 bij Uw Kapper, VERLENGT OEN LEVENSDUUR! Denneweg C40 - Den Na: Zwaar onweder boven Twente. Gistermiddag woedde boven Oost-Ti te een buitengewoon zwaar onweder. gepaard ging met slagregens en la slag. Tal van boomen werden onlwjt of door den bliksem getroffen, schoor nen werden afgerukt. Op onderscfo plaatsen sloeg de bliksem in. zonder ter brand te veroorzaken. Een huis den heer W. Blijdenstein te Ensd staande te Oldenzaal en bewoond door jachtopziener J. de Lange, werd door bliksem getroffen en brandde tol grond toe af. Alleen de levende have gered worden. De 16-jarige dochter van den i bouwer F. Snoeijink te Ambt-Hardes Is op het land tengevolge der hitte zweken. De hitte. Te Hem, gemeente Venhuizen, is (lag een landman, Knol genaamd, op veld door do warmte onwel geworden 's nachts daarop overleden. Donderdag is op den Wilpschen onder Voorst do mandenmaker J. Hors Deventer door de warmte bevangen en een wagen gevallen. Hij werd bewustó opgenomen en naar het ziekenhuis voerd, waar bij korti na aankomst ist leden. Bij de manoeuvres om den Hard en bij Ede zijn verschillende soldaten danig door de warmte bevangen, dal bnrgergeneesheeren er aan te pas ma komen om de militairen bij te brengen Gebrek aan water. Door de aanhoudende droogte is r lal van Friese lie dorpen groot gebrel drinkwater. Hier en daar wordt het drinkwaterleidingen in grootere plas! elders uit meren aangevoerd en per nier tegen 2 a 3 cent verkocht. Doordat de meeste slootcn droog moeten in Schoterlnnd tal van boerea melkvee in het land drinken brengen, water komt uit de pohip op de boei cf wordt gehaald uit vaarten of kanaf Brand te Sappcmeer. Donderdag ontstond door onbel oorzaak brand in de machinefabrid smederij van de sago- en kleefstof!! brick „Molke" te Zuidbrock van de fi Scholten te Groningen. De smgderij bi de geheel uit doch het grootste verlio het verloren gaan van de voorraad men en modellen. Verzekering dekt schade. Valsche guldens in omloop. Zoowel te Oude Pekela als te E zijn valsche zilveren guldens in oi gebracht. Verscheidene daarvan 6 bet jaartal 1923, doch missen het: schrift. Bij eenige oplettendheid zijn muntstukken zeer wel van echte te w scheiden. Valsche Enyelsche Bankbiljetten Bij een wisselkantoor in de Passaj 's-Gravenhage werd Donderdag door Engelsch sprekend heer een 35-tal bs biljetten van een pond ter omwiss aangeboden. Dit geschiedde en eenigen tijd later selde de houder van het wisselka voor een tot nu toe onbekend gebleven soon Hollandsch geld in tegen bil/ van een pond sterling. Hij gaf den o kende een achttal biljetten. De overblijvende 27 ponds-biljclleni den korten tijd daarna (loor den ba van het wisselkantoor aangeboden Cook's reisbureau. Dit bureau weigerde echter de k biljetten te acceptecren, daar ze vero» lijk valsch waren. Toen het advies van de Nedcrlaol' Bank gevraagd werd, werd ook vaa zijde het vermoeden uitgesproken, dat de. 27 biljetten 21 valsch waren. De bankbiljetten zijn door de pobw beslag genomen en naar do valsche P centrale te Amsterdam 'opgezond# nader onderzoek. Een ondankbare gasf. Door een botelhoudster in dc' Duynstraat te 's-Gravenhage is bij de litie aangifte gedaan dat door een I soon, dien zij uil medelijden in do bfi had gelaten en hen^ iets te eten b» geven, een portemomiaie met f21- haar mantelzak is gestolen. Op haar* wijzing kon de politio korten W' aanhouden T. II. I., zonder beroep* delijk verblijf houdende in een htP Bij fouilleering werd de porie®* en het geld op hem bevonden. J Hij heeft bekend den diefstal te hebben. Uit de oude kous. 5 Ten huize van den koopman L' Reeuwijk wordt J (550 aan guldens*11' den tientjes vermist. We gaan vooruif. Te Odijk (kir.) kwamen een I'«ir lieden per auto langs do hulzen den, boenen en oud ij/.er op meldt de }1Msb."

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4