Gegarneerde Salonwiegen 5t 8.50 A. WAALS I bij de volgende onderhandelingen over een colectief contract onder het oog te zullen tien. Een voorstel-Rotterdam werd na toelich ting door den voorzitter der afdeeling, den heer Van Haaren, afgevoerd. Het luidde: De algemeene vergadering spreekt de nood Zakelijkheid uit, bij de onderhandelingen te voeren voor het opnieuw afsluiten van het colectief contract, die regelingen wel ke worden voorgesteld om te worden op genomen in het colectief contract en wel ke 'n principieelc of zakelijke ondergrond hebben, waarover op de eerste plaats in den bond eenstemm gheid moet beerschen, eerst dan een punt van bespreking te doen zijn, als daarover in den bond de mee- img is vastgesteld. De bedoeling van de afdee'ing is, dat de gedachtengang, ton grondslag liggende aan dit voorstel, zal doorwerken. Omtrent de kwc<slie van de borgstelling ■waren door de afdeelingen Breda, Den Haag, Alkmaar en Amsterdam voor'stel- 'lon ingediend. Het hoofdbestuur sympa thiseerde bet meest met bet Amsterdam- ecbe. Dit beoogt de samenwerking met an dere landelijke patroonsorganisatie en een commissie te benoemen van vooraanstaan de personen buiten het bedrijf, welke com missie tot taak zal bobben het thans vigee- rende systeem van borgstelling te beoor- deelen. De afdeeling Den Haag wees er op, dat reeds een staatscommissie de zaak onder het oog heeft gezien. Is het nu niet beter, het rapport d er commissie, dat gereed moet zijn, af te wachten? Het hoofdbestuur legde er nadruk op, dat inzage van bet rapport tot nog toe ge weigerd is. Men kan er echter nogmaals op aandringri hel ter visie te krijgen. Het Amsterdamsche voorstel werd aan vaard. De afdeeling Den Haag zette uit een, dat in de bouwcommissies van de Ka mers van Koophandel de zaak kan worden ter sprake gebracht In dit verband herin nerde de d'recteur van het bondsbureau, de heer Berger aan een rapport van de be doelde commissie van de Ufrechtsche Ka- mor, dat hij van groot belang noemde. Het hoofdbestuur aanvaardde voorts de opdracht stappen te doen, welke er toe kunnen leiden, dat bij bestedingen vóór de opening der biljetten de begrooting worde bekend gemaakt en dat de gunning ge schiedt aan die inschrijvers, waarvan de inschrijving het kortst bij die begroo ting i#». In de voortgezette vergadering van den Nedorlandschen Bond van B. K. Bouwpa- troons heeft het hoofdbestuur nog op drachten aanvaard, overleg te plegen met de besturen van vereenigingen en vakor ganisaties van industrieelen over het in eigen beheer uitvoeren van timmer- en metselwerk door de groot-industrie, de af deelingen te wijzen op het belang van over leg met de Kamers van Koophandel, en bij den minister van arbeid te pleiten voor rechtsgelijkheid bij het voor eigen reke ning uitvoeren van werkzaamheden door werknemers na don wettelijken arbeids tijd. Aan hot bestuur werd overgelaten, de plaats voor dè volgende jaarlijkschc ver gadering te bepalen. Bij do rondvraag werd door do afdeelin gen Den Haag en Amsterdam de wen- schelijkheid bepleit van overeenstemming Jn de patroonsorganisaties alvorens de on derhandelingen met de arbeiders over Vernieuwing van bet collectief contract te beginnen. De voorzitter stelde daartegenover, dat de katholieke organisatie haar standpunt van te voren wil vastgesteld zien en aan 'geen gescharrel van 75 cent uurloon aan bieden en toch op 80 of 85 cent afsluiten wil meedoen. In deze discussie werd even eens de vraag naar voren gebracht of het afstemmen van het collectief contract, zoo als het na de onderhandelingen op 10 Februari in concept gereed was. moest worden beschouwd als een motie van wan trouwen in bet hoofdbestuur. De beide afdeelingen ontkenden dit, h. i. hadden de afdeelingen deze houding aangenomen omdat zij van meening waren, dat geen emolumenten meer aan do arbeiders kon den worden toegestaan. Van de bestuurs tafel werd de opmerking gemaakt, dat bij aanvaarding van het concept collectief contract hef hoelo conflict in Den Haajr zou voorkomen zijn. In zijn toespraak tot sluiting van de ver gadering heeft de lieer Schiphorst de beste wenschen uitgesproken voor bet herstel van den voorzitter, den heer Fransen, en Woorden van waardeering aan diens Werkkracht en capaciteiten gewijd en dank 'gebracht aan de ontvangende afdeeling en de regelingscommissie, die met den heer Jansen als voorzitter de feestelijkhe den zoo goed had geregeld. De heer Bchuurmans uit Amsterdam huldigde den Voorzitter voor zijn leiding en de voorzit- ïer der afdeeling Rotterdam, de heer Van Haaren dankte de afgevaardigden voor hun aanwezigheid en prees de rogclings- Commissie voor haar arbeid. In huishoudelijke zitting werden vervol gens het conflict in Den Haag en de hou ding, door den Bond daartegenover aan Je nemen, besproken. Ten slotte is een boottocht op de rivier gemaakt en is het vliegveld Waalhaven be zichtigd. Vragen van Kamerleden f Deleerarensalarissen Door den heer Suring waren de volgpn- 8e vragen gericht tot den Minister van pnderwijs, K. en W.: I. Is het den Minister bekend, dat er Xneerdere op 81 December 1924 gehuwde ton met hen gelijkgestelde leeraren zijn bij bet middelbaar en voorbereidend hooger Onderwijs, wien ingevolge artikel 27 van bot Bezoldigingsbesluit 1925 een zoodani ge persoonlijke toelage is toegekend, dat hun inkomen over 1925 minder bedraagt dan 90 pet. hunner jaarwedde, volgens het Bezoldigingsbesluit 1920. zooals d t be- 8rag voor hen op 1 October 1924 was be paald?. .iiiiii1 II. Is de Minister niet van oordeel, dat dit niet in overeenstemming is met de uit drukkelijke verklaring van Regeeringszijde, dat voor gehuwde ambtenaren gedurende 1925 de toestand van 1 October 1924, voor wat betreft het uit te keeren salaris, zou blijven gehandhaafd? III. Is de Minister bereid, maatregelen te treffen., waardoor ook aan de in vraag I. bedoelde leeraren in 1925 een inkomen zal worden verzekerd, overeenkomende met het bedrag, dat door hen aan salaris op 1 October 1924 werd genoten? De Minister beeft hierop thans het vol gende geantwoord: I de omstandigheid, waarvan in de eer ste vraag wordt gewag gemaakt, is den -onderge toekende bekend. II. In de bedoelde passage van de door hem in de vergadering van de Tweede Kamer van 5 November 1924 uitgespro ken rede heeft de Minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw, voorzitter van den Raad van Ministers, slechts be sproken en op bet oog gehad de alge meene regelng van het nieuwe Bezoldi gingsbesluit en, zooals uit dien hoofde ver klaarbaar is, hierbij niet rekening gehou den met de afwijkende voorziening, die in 1924 voor een dee' der leeraren bij het M. O. en het middelbaar nijverheidsonder wijs is getroffen, door in aanmerking te nemen de verlenging van den werktijd in 1923. Ten gevolge van die afwijkende voor ziening zijn do bpdoelde leeraren tegen over de overige ambtenaren feitelijk in het voordeel gebracht, omdat bij de laatstbe doelde ambtenaren met de verlehging van den werktijd geen rekening is gehouden, toen ttot salariskorting werd overgegaan. Beëindiging van die voorzien'ng mocht daarom redelijk worden geacht. Nochtans kan niet worden ontkend, dat door de verklaring van den Minister van Binnen'andsche Zaken en Landbouw, let terlijk opgevat, bij de bedoelde leeraren de verwachting kan zijn gewekt, dat hun por 1 Januari 1925 niet een nieuwe korting zou worden opgelegd. 1IT. Op grond van het vorenstaande zal alsnog een wijziging van het Bezoldigings besluit worden uitgelokt, krachtens welke uitsluitend over 1925 aan bedoelde leeraren het salaris, hetwelk zij op 31 December 1924 genoten, wordt gegarandeerd. Het ligt echter in de bedoeling, tijd'g een regeling te treffen, waardoor het bij zondere voordeel, hetwelk zij uit dezen hoofde genieten, met ingang ven 1 Januari 1920 komt te vervallen. Ingezonden Mededeeiing. Bij SVluggebeten en Beten van Andpre Insecten geeft het inwrijven met PUROL dadelijk verlichting. 1140S Semengdo ierichten Botsing tusschen een auto en een motorfiets. Twee gewond en. Op den Haarlemmerweg, bij den twee den molen voorbij don- Uitweg, bet z.g Groene wegegtje, had gisterennamiddag een ernstige botsing tusschen een automo biel en een motorrijwiel plaats. Een Studebaker-auto uit Amsterdam reed in de richting van Halfweg. Ter plaat se voornoemd passeerde hij links een vrachtauto, een verhuiswagen. De Stude- baker kwam goed om (le vrachtauto heen, maar tot recht begrip van wat nu volgde, dient men te weten, dat het oude rijwiel pad, links van den weg, zoodanig verzakt is, dat de straatklinkers over een paar hon derd meters acht a tien c.m. boven bet rij wielpad uitsteken een toestand die over dag, maar vooral 's avonds leveffsgevaar lijk is en gpen oogenblik langer besten digd mag blijven. Bij liet passeeren nu van den vracht auto kwam de Studebaker mot bet linker- wiel van den lioogen kant der steenen af De bestuurder wilde nu weer naar rechts zwenken, tegen de steenen op, teneinde het midden van den weg te beréiken. Hij wrong zijn stuur met kracht naar rechts, maar reed toen met zijn wagen tegen de kleine steentjes naast den weg der Electrische Spoorwegmaatschappij op. In zijn verbou wereerdheid stuurde bij toen weer zooda nig naar links, dat bij tegen het talud aan de linkerzijde "van het oude rijwielpad op vloog om aan dpn berm van den weg tegen den slootkant in bet zand te blijven ste ken. Tegelijkertijd, dat de Studebaker tegen het talud opvloog, kwam het motorrijwiel uit Halfweg de Studebaker tegemoet rij den. Met volle kracht reed het motorrij wiel tegen den auto op. De bestuurder en zijn eebtgenoote. die achterop zat, worden van liet motorrijwiel geslingerd en moes ten zwaar gewond naar het Binnengast huis vervoerd worden. Het echtpaar, aan den Haarlemmerweg woonachtig, is in lief ziekenhuis opgenomen moeten worden. Do Sliulebakor is door de politie in be slag genomen. De bestuurder werd op het politiebureau aan den Admiraal de Ruy- terweg geboord Hij schijnt met een snel heid van 50 a 60 K M. gereden te hebben. De warmte van V/oensdag. Woensdag in den namiddag omstreeks 8 uur (zomertijd) was de temperatuur ge stegen tot 34.2 gr. C. (94 gr. F.) Hiermede is echter nog niet het record geslagen, hoe wel het niet tfeel beeft gescheeld. De hoogste temperatuur, welke hier in de laatste 15 jaren is waargenomen, is 35.0 G. Deze kwam voor 28 Juli 1911. Maar behalve op dezen datum is sedert 1911 niet meer zoo'n hooge temperatuur waargenomen als Woensdag. De hoogste standen waren 34.0 gr. G. in Augustus 1911, 33 2 gr. C. in Juli 1912, 33.4 gr G. in Juli 1915 en 33.7 gr, C. in Juli 1923. Ingezonden Mededeeiing. skss in diverse uitvoeringen Gaan wij echter een aantal jaren ver der terug dan vinden wij nog de volgende hooge temperaturen voor den Haag. 21 September 1899 33.5 gr. C. en 20 Juli 1900 34.4 gr. C. Uit een en ander blijkt wel dat de warm te van Woensdag iets buitengewoons is geweest. De temperatuur kan echter in Neder land nog hooger stijgen. De hoogst beken de Ihermometerstanden zijn de volgende: Mei 33.6 Maastricht 1892. Juni 36.5 1858 Juli 36.3 1911 Augustus 37.0 1857 September34.3 1906 Slachtoffers van de warmte. De ongeveer 50-jarige vrouw van J. W. te Stadskanaal is tengevolge van de warm te overleden. De landarbeidster E. Schut te Eenrum is tengevolge van de hitte overleden. Bij aankomst te Rotterdam van de electrische tram, zijn Woensdag twee da mes, de 67-jarige M. W. D. en de 75-jari- ge J. V. door de warmte bevangen. Zij werden door den geneeskundigen dienst behandeld, en daarna'per auto huiswaarts gebracht. Gisterenmorgen is aan een steiger van een veerboot aan het Westplein, de. 55-ja- ï-ige "los-werkman L. P. van D., door de warmte bevangen on naar de post Leuven- haven gebracht. Na bij te zijn gebracht, kon hij huiswaarts keeren. Bij het verrichten van werkzaamheden aan boord van het EAgelschc stoomschip „Clan Macquarie", liggende in de IJssel- haven te Rotterdam, werd de 46-jarige ba- venarbeider D. G., vermoedelijk door de warmte bevangen, onwel en zakte in el kaar. Enkele oogenblikken later was hij overleden. Poging tot doodslag. Uit Amsterdam wordt gemeld: Het huis je van den landarbeider Haverman, staan de op den Spaarndammordijk, nabij Slo- terdijk, is herhaaldelijk het tooneel van ruzie en onaangenaamheden. Het schijnt, dat de 52-jarige eebtgenoote van Haver man iemand is. die een zeer zenuwachtig gestel heeft, dat zich telkens opnieuw in bet maken van twist manifesteert. Zoo ging het ook Woensdagavond. Zij werd in een hevige ruzie met haar man gewik keld en het gevolg was, dat zij niet naar haar slaapkamer ging, doch naar het zol derkamertje, waar baar beide zoons slie pen en waar ze meer, haar toevlucht zocht, wanneer er kwesties waren gerezen. Daar bracht ze den nacht door. Gister morgen om zes uur ging haar man naar het zolderkamertje met de bedoeling den twist bij te leggen. Doch toen bij een naar woorden had gesproken, sprong de vrouw plotseling op en gaf hem met een stuk hout, hetwelk zij naar bed had meegeno men. een klap. Dit maakte den landarbei der zoo driftig dat hij ook een stuk hout greep en haar eenige slagen op het hoofd toebracht. Het slachtoffer viel bewusteloos achterover. Haverman, die het hoofd geheel was kwijtgeraakt, rende de straat op en doolde geruimen tijd door de omgeving.Eenige uren later was hij éenigszins gekalmeerd en hij richtte zijn. schreden naar het poli tiebureau op den Admiraal de Ruyterweg. alwaar hij zich aangaf. Inmiddels had de politie ook van ande re zijde kennis van hef gebeurde gekregen, zoodat een inspecteur mot eenige beambten reeds op weg was naar de bewuste wo ning. De vrouw werd in het echtelijk bed op de benedenverdieping aangetroffen. Na dc bewusteloosheid was zij een weinig bij gekomen en was naar heneden gestrom peld. Zij bloedde hevig en was er slecht aan toe. Per ambulance-auto van den Ge neeskundigen Dienst werd zij naar het Wtlhelminagasthuis vervoerd. Het verhoor van den dader hij was zoo opgewonden, dat hij zich van kant wilde maken berustte bij den commis saris. den heer Hulseboom. Hij legde na tuurlijk een volledige bekentenis af. De toestand van de vrouw is ernstig. Herhaaldelijk bad de politie in genoem de woning reeds assistentie verleend. Doodelijk ongeval. Op de Nieuwe Parklaan bij het Gevers Deynootplein te Scheveningen heeft zich gisterenavond een ernstig ongeval voorge daan. De reeds bejaarde en sedert tal van ja ren hij de Amsterdamsohe rechtbank als advocaat ingeschreven mr. H. J. Keyzer uit Amsterdam die op genoemden weg wandelde, kwam, vermoedelijk tengevolge van aanrijding door een motorrijwiel, te vallen, waarbij hij zijn linkeronderbeen brak. Door den Eersten Hulpdiens werd mr. K. naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd, waar hij echter zeer spoedig na aankomst overleed. De juiste oorzaak van het ongeval staat nog niet vast. Wel is echter uitgemaakt, dat den motorrijder geen schuld treft. De politie stelt nog een nader onderzoek in. Verdronken Gisteravond is de heer J. Wilbers, leeraar aan de Ambachtsschool te Roer mond, bij het baden in den Heelderpeel verdronken. Uit de Waai bij Emijk is opgevischt het lijk van een 14-jarigen jongen, vermoe- lijk een Duitscher, dat reeds een veertien dagen in het water had gelegen. Te Zwartemeer is het 3-jarig zoontje van den schipper Hoving in het kanaal ge raakt en verdronken. Een kind van schipper W. B., te Stadskanaal sloeg gisteren over boord en verdronk. Woensdagavond is een 5-jarig knaap je te Arnhem van de Rijnkade in den Rijn gevallen. Een man die het knaapje na sprong wist het op het droge te brengen doch de levensgeesten waren reeds gewe ken. Kind verbrand. Te Dronrijp is een meisje van den heer W. v. d. W. in een pan met kokende melk gevallen en aan de gevolgen overleden. Aan brandwonden overleden Te Zwartemeer viel het 3-jarig zoontje van den arbeider Kemper in een pot ko kend water en bekwam zulke hevige brandwonden, dat het aan de gevolgen overleden is. Aan de gevolgen overleden. Men meldt uit Helmond: De arbeider Jos. Verouden, die ernstige brandwonden had bekomen bij de ontplof fing in de fabriek van de firma van Don gen, is hedennacht aan de gevolgen over leden. Verkapte bedelarij In den gemeenteraad van Middelburg werd er op gewezen, dat zicli daar een soort van verkapte bedelarij voordoet, n.l. door vrouwen, die met kinderen naar de stad komen, om zich op Donderdagen door vele vreemdelingen te laten kieken. De burgemeester deelde mede reeds zelf tegen dit kwaad te zijn opgetreden én de politie te hebben opgedragen ook scBerp er op te letten. Geheime distilleerderij te Rotterdam. Reeds eenige weken geleden had de po litie te Rotterdam de mededeeiing gekre gen, dat in een perceel aan de St. Maria- straat een geheime distilleerderij was ge vestigd. Woensdag heeft de politie van het bureau in de Witte de Withstraat daar een inval gedaan, maar men vond niemand thuis. In de keuken werden de verschil lende onderdeden aangetroffen voor een distilleertoesleï; terwijl in ""de kast verschil lende flesschen reeds bereide drank wer den gevonden. Al de toestellen werden in beslag genomen. De bewoner, dc 36-jarige J. W. J. werd ter zake van het houden van een geheime distilleerderij in bewaring gesteld. Inbraak. Woensdag werd te Bloemendaal kennis gegeven, dat er was ingebroken in de tij delijk onbewoonde villa van mevr. de wed. H. aan den Parkweg in het Park. De chauf feur Z. had opgemerkt dat ongenoode gas ten in de garage waren geweest Hier werden eenige sleutels gemist waarmede men zich toegang had verschaft tot den brandstoffenkelder. Vandaar kwam men f.n den wijnkelder. De politie had Woens dagavond posten uitgezet, waut er bestond een kansje, dat de inbrekers terug zouden komen, wat werkelijk gebeurd is. Omstreeks 10 uur waren zij weer in de villa, wilden toen zij onraad bespeurden vluchten, maar liepen in den tuin in handen van de poli tie. Het waren drie jóngens van 16 jaar, J. van D., J. B. en II. S. allen uit Haarlem. Ontvreemd waren o.a. twee geldbusjes met ruim 40. Zij'hebben bekend en zijn in arrest gesteld. Inbraak bij Blikman en Sartorius. Men meldt ons uit Amsterdam: Heden nacht heeft men zich door inklimming toe gang welen Ie verschaffen tot de magazij nen van Blikman en Sartorius op het Rokin. Groote hoeveelheden vulpenhouders en ever-sharp-potlooden zijn gestolen, ter waarde van eenige duizenden guldens. De daders zijn nog niet aangehouden. Tot straf overgeplaatste belasting deurwaarders. Eenigen tijd geleden zijn vier ambtena ren bij de belastingen te Eindhoven gea schorst, onder vermoeden dat zij de kosten van dwangbevelen ten eieen bate hadden aangewend, aangezien zij niet verant woord waren. De commissie van onderzoek is, zegt „Het Volk", na een minutieusen arbeid van weken, tot het oordeel gekomen, dat de schorsing moet worden opgeheven en do ambtenaren bij de inspectie elders geplaatst moeten worden. Het bedrag dat blijkens het administratief onderzoek door de ambtenaren in 's Rijks kas gestort be hoort te worden, acht de commissie te hoog, daar er motieven zijn om te doen aannemen, dat inderdaad van verschillen de dwangbevelen de kosten niet ingevor derd zijn, en zij dus niet ten laste van de verdachten kunnen gebracht worden. Niettegenstaande dit advies worden de ambtenaren van K. en R. (kassiers) toch nog voor een hooger bedrag aansprakelijk gesteld, nl. voor 1300 en 650. Zij zul len hiertegen bezwaren inbrengen bij den minister. v. K. is met 1 Augustus overgeplaatst naar de inspectie Amsterdam D. B. R. met denzelfden datum naar Groningen le afd en v. d. Br. naar Roermond. De overplaat- singskosten komen ten laste van de be trokkenen zelf. Na lange jacht gepakt. Toen de internationale trein. welke van Roosendaal naar Antwerpen vertn dezer dagen aan het station (e Roosenj stond, werd de gérant van de reslam. gewaarschuwd, dat de bediende B., dier het restauratiewagentje langs do' trej, gaat, den reizigers meer berekende dan tarieven toelaten. De klacht bleek gegrond, de gérant ha den reizigers, wien door B. te veel waii genomen, zijn excuus, en zei hem na trek van den trein onmiddellijk zich bi te vervoegen. L Dit schijnt B niet erg naar den zin weest te zijn; hij reed het restaural gentje van het tweede perron over de lijnen, schijnbaar om zich naar het le begeven. In werkelijkheid echter hij het wagentje met de achterwielen de machine van den voor vertrek g( staanden trein; de machinist echter dit in de gaten en liet hem het ki weghalen. Toen echter de trein in beweging duwde B. het volgeladen wagentje Echen den tender en den eersten wi Natuurlijk werd het geheel vernield kwam de inhoud over de rails te li^ B. sprong op de treeplank van een gen, opende een coupé en reed mede Antwerpen. De maréchaussee beproefde Anti telefonisch te waarschuwen, wat niet vlug genoeg gelukte, zoodat het mogelijk was vóór aankomst van den de politie aldaar te verzoeken den vhj teling aan te houden. Per auto gingen dadelijk eenige mi' chaussees naar Antwerpen en zochten eenige leden der Belgische recherche I f den nacht naar B., die ook nog gel" zijn patroon onder zijn berusting Doch vruchteloos. Toen de Hollandsche politie was trokken wisten de Antwerpsche roe: cheurs evenwel B. aan te houden. Hij» naar Roosendaal overgebracht, och tl de trein binnenstoomde. zag hij kans den coupé te springen. Vlug klom hij het hek, vluchtte, achtervolgd door chaussée en beambten, over de terrt sprong over sloot en en heggen en kwi een tuin, waar hij zich schuil hield. Hier eindigde de sensationeele doordat de vluchteling werd gepakt. Waarschuwk.g. Alvorens in relatie te treden met chael Rudolf Goossens, geboren 25 1888 te Rheden en thans wonende te nenburg (postadres Halfweg) binnen gemeente Haarlemmermeer, handi' onder den naam van Gerbrands of ook van „Nederlandsch Reclamebureau", de Burgemeester van Haarlemmermet langhebbenden in overweging goede lichtingen in te winnen bij den inspi van politie te Hoofddorp (Haarlei meer) omtrent de opgedane ervaring anderen, met wie deze man zaken In daan, speciaal contracten heeft afj tot het plaatsen van advertenties in ander handelsadreshoek. Buiten!. Berichten'! ULI De hittegolf in het buitenland. Denemarken zwaar geteistei De hitte en droogte in Denemarken: thans van dien aard, dat zij een emï gevaar vormen voor den oogst. In Kol hagen had de thermometer een cijfer reikt van 34.35 graden in de schaduw. Enkele gevallen van zonnesteek hi zich reeds voorgedaan. Van e enin gang zijnden trein klom een passagier den coupé op het dak vau den wt Slechts met zeer groote moeite slay men er in hem naar beneden le krij? Gisteren sprong plotseling een man een gracht in het centrum van de stad; verdronk. j De arbeiders in de Deensche ijzerinds trie hebben den eisch gesteld 's naclils' ir.ogen arbeiden, daar overdag wegens hitte de toestand ondragelijk is. Wolkbreuken in Amerika. Uit Trinidad (Colorado) wordt gen#! Tengevolge van twee wolkbreuken de rivier buiten haar oevers cetldf. Honderden huizen werden onder gezet, bruggen werden vernield, wegbanen weggespoeld. De schade eigendommen toegebracht, is groot, soonlijke ongelukken worden echter gemeld. De typhus in Duitschland. In het stadje van Groot Berlijn Bl zijn gevallen van typhuis voorgel^ Te Berlitz zelf en naaste omgeving gevallen bekend geworden, waarondl mot doodelijken afloop. De magistraat van Berlitz heeft klaard, dat geen informaties over de len gegeven zullen worden. Een Wolff-tclegram meldt nog, typhusgevallen te Berlitz waarscl een gevolg zijn van den slechten ti van het water. De autoriteiten hebben alle maal getroffen om een verder om zich heen, pen der epidemie te voorkomen. De G taste personen zijn naar het ziekl van Berlitz overgebracht en staan' de strengste quarantaine, net karakti ziekteverschijnselen is naar het van lichten aard. Groote boschbranden in DuitschW In de nabijheid van Rathenow schen Stendal en Berlijn) is ecu pe boschbrand uilgebroken. Op hot blik branden 10.000 morgen boscl). loopig bestaat er geen vooruitzicht op perking van het vuur. .u Ook uit andere doelen van ^u"8®3 worden bosch- en heidebranden gflD Badgast en redders verdronk*"- Te Biarritz is hij het haiku in Amerikaansebo verdronken. neu, die haar trachtten te redden, dronken eveneens.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4