Weede Blad een leven boete. Maandag Juli (925 "uit'be feeis COLIJN KABINETSFORMATEUR, baar nummer van Zaterdagavond Nederlander (C. H.) met beschouwing over de opdracht aan den Colijn. Jlet gejuich hier met teleurstelling werd het bericht vernomen, dat de jntrin de vorming van het nieuwe Ka- I bad opgedragen aan den Minister Financiën, den heer Colijn. billende pers-stemmen vond men .n ons blad. janen van beteekenis hebben nu een- ]tot taak zich te verzetten tegen ver- zich te harden tegen verguizing. __jr Colijn wordt overvloedig gele ed echoden zich te oefenen in beiden. Nederlandsche burger, die zich verre beide oefenterreinen, maar die lig bekommerd is over het belang van Tolk, zal niet alleen de keuze der Ko- eerbiedigen, maar zal onmiddelllijk jmmen, dat de heer Gollin vele eigen- ppen bezit, welke deze keuze, in de ren omstandigheden, rechtvaardigen, altijd woTden gevorderd tot door- der maatregelen, noodig om de [oitcaven te brengen op lager peil, dan 1925 is bereikt een vaste hand en doorzettingsvermogen, beer Colijn bezit beide, isfwijsbare eisch, bij het doorvoeren i maatregelen, is echter, dat geen e volksbelangen worden geschaad 1st de financieele hervormer bewaard Ie voor botsing met het recht. Dit was xief niet tegen den beer Colijn, legen het Regeeringsregime der i twee jaren dat aan dien twee been eisch somtijds werd te kort ge- i De beteekenis van deze grief wordt iederland door velen erkend. Helaas, door de redactie van „De Standaard", haar hoofdartikel van Woens- IL j wraakt eenige critiek, van Christe* JEslorische zijde uitgesproken, en ht is juist de erkenning van het l« bet bewogen zijn met het lot van mik, 't welk gevaar loopt aan het glijkste onrecht- ten prooi fe vallen, Ie kracht gaf tot het reddingswerk." alleen gelooven alle Christslijk- ri'cbcn dit gaarne; maar hunner- is daaraan nimmer eenige twijfel poken. echter is de zaak. Bij dit reddings- aangevat met het edelst bedoelen, lfre maatregel ja ook de wijze van ring van eiken maatregel ge moeten worden aan dien tweevou- eisch: geen schade aaD werkelijke Wangen, geen botsing met het recht. Christelijk-bistorischo zijde werd malen twijfel uitgesproken of aan die aarde steeds is voldaan, t is teleurstellend als in opebouwen- rin, met het oog op hefgcea komen deze dingen gewezen wordt, dat Sandaard" dan spreekt van „onver- wrdelijk geschrijf". Kan men dan niet voor een enkel maal doordrin- ol hetgeen de ziel van half een volk ift? BIMNEffiLAHD nieuwe bezuinigingscommissie. Haar taak. lor het lidmaatschap van de bezuini- ïommissie zijn uitgenoodigd ver lende handelsmenschen, vertegenwoor i van groote handelshuizen. De nieu- onmiiesie zal een gansch andere op- it hebben. .Was de commissie onder itterschap van mr. P. Rink gebon- tón een onderzoek naar de inrich ting en de werkwijze der Departementen, onder generaal Pop zal zij hebben te ad- viseeren over de mogelijkheid van versobe ring van den geheelen staatsdienst. Fransch op de lagere schoei. Een wetsontwerp. Ingediend Is een wetsontwerp tot wijzi ging van de lager-onderwijswet 1920. Aan do memorie van toelichting is het vol gende ontleend: Nu de Eerste Kamer het door het Tweo- de Kamerlid Mej. Westerman ingediende wetsvoorstel tot wijziging van art. 3 der Lager Onderwijswet 1920 niet hoeft aange nomen, acht de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen het wen^chelijk dat de overgangstermijn in de eerste tweo leden art. 193 dier wet met een jaar wordt verlengd. Naar men uit de gevoerde gedachtenwis- seling mag afleiden is de verwerping door de Eerste Kamer los van de algemeeno strekking van het voorstel sterk be- influenceerd door de overweging, dat bij dit voorstel het verband met andere bepar- lingen der wet niet voldoende was overwo gen en dat er niet voldoende reden voor een initiatief-voorstel bestond na de door de regeering omtrent deze zaak gedane mededeelingen. Deze opvatting van de zij de der Eerste Kamer en het feit van da aanneming van het wetsvoorsteld door de Tweede Kamer kunnen tot gevolg hebben, dat van regeeringswege een wetsontwerp tot regeling van dit onderwerp wordt in gediend. Met het oog op die piogelijkhetd is het wenscholijk, voor de scholen, die nog zijn ingericht overeenkomstig art. 2bis der wet op het lager onderwijs van 1878 en dit krachtens de overgangsbepalingen van art. 193 der fegenwoordieo wet niet langer dan tot 31 December 1925 kunnen blijven, dien toestand, hangende de over weging der zaak, te bestendigen. Verlen ging voor één jaar komt dus den minister voor dat doel voldoende voor. Wettelijke regeling voor het Auto-bus- verkeer. Invoering van een vergunning stelsel Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging van de wet van 23 April 1880, be treffende de openbare middelen van ver voer, met uitzondering der spoorwegdien sten. Dit wetsontwerp heeft betrekking op de auto-bussen, en beoogt tot een wettelijke voorziening rr.et betrekking tot het auto- bussenverkeer to komen, door invoering van een vergunning-stelsel De vergunningen zullen moeten worden aangevraagd (tot het in werking brengen van autobusdiensten') bij Ged. Staten der betrokken provincie, die een beslissing ne men, nadat gedurende 30 dagen voor ieder een do gelegenheid heeft opengestaan, be zwaren tegen de aanvragen in te brengen. Tegen de beslissing van Gedeputeerde Stalen staat voor ieder belanghebbende beroep open op de Kroon. Het in werking brengen van een auto- busdienst zonder vergunning zal gestraft worden met hechtnis van ten hoogste twaalf dagen of geldboete van ten hoogste ƒ150 Tegen de instelling van het, door de commissie-Patijn geopperde centrale toe zicht bestaat bij den minister voorshands bedenking. De standplaatsaftrek bij de Spoorwegen. Hot advies van den Loonraad. De loonraad voor de Ned. Spoorwegen, die to Utrecht op 16 en 17 Juli vergaderd heeft onder voorzitterschap van mr. Koo ien. hoeft o.a. besloten aan de directie te adviseeren om te bepalen, dat ten aan zien van de beambten met bezoldiging per jaar, die op 31 Dec. 1923 in dienst waren en sedert eerstgenoemdon datum iü dienst gebleven zijn, voor de berekening der bezoldiging in de vierde loonklas.se de vaste standplaatsaftrek voor de schel len 1, 2 en 8 van 280 tot 210 per jaar en voor de schalen Sa tot en met 15 van 320 tot 270 per jaar teruggebracht wordt. I« dezelfde omschrijving adviseert de Loonraad den vasten standplaatsaftrek voor beambten met bezoldiging per uur van 12 cents op 9 cents per uur terug te brengen. Tevens adviseert de Loonraad als over ga ncsbonalineen. dat bij d"> invoering van' de nieuwe loonregeling niemand recht streks in bezoldiging zn! achteruitgaan. In de schalen, waar de nieuwe maximum bezoldiging óf (en) ten gevolge van den nieuwen vasten standplaatsaftrek voor de lagere schalen boven de oude maximum- bezoldiging uitgaat, zullen zij, die het oude maximum op 1 Jan. 1926 reeds bereikt hebben of alsnog in den loop van dat jaar zullen bereiken, ten minste een jaar lang in het genot dier bezoldiging geweest moeten zijn, vóórdat zij boven dat bedrag voor periodieke verhooging in aanmer king zullen komen. Overigens zal bevordering volgens de nieuwe regeling plaats hebben. Een vleesch-exporl-controle. Hoe dit zal werken. Naar de „Slagerscourant" van be trouwbare zijde verheemt zal binnen af- zienbaren tijd het plan tot het instellen van een vleesch-export-controlo-sfation verwezenlijkt worden. Naar het blad meent te weten heeft de regcering principieel baar goedkeuring reeds aan dit plan gehecht. In hoofd zaak komt het plan hierop neer: Het te stichten vleesch-export-controle-station zal een semi-officieol regeerings-instltuut wor den, waarover do regeeriug het toezicht krijgt. Uit de belanghebbende landelijke organisaties, de landbouwbonden, don Ne- derlandschen Bond van Vleesch-expor- teurs en de Nederl. Ver. van baconzou- ters zal een consortium gevormd wor den, dat de leiding van het te stichten con trole-station op zich zal nemen. Het conflict In de bouwvakken te 's-Gravenbage. De Ned. R.-K. Bond van Bouwpatroons houdt zijn jaarlijksche vergadering op 21 en 22 dezer te Rotterdam. De afdeeling Den Haag heeft verzocht aan de agenda het volgende punt toe te voegen: De Nederlandsche R.-K. Bond van Bouw patroons, in jaarvergadering bijeen, gehoord de besprekingen inzake het conflict en de uitsluiting te 's-Gravenhage, draagt het bondsbestuur op al die maatre gelen te treffen, welke ter voorbereiding van een landelijke uitsluiting noodig zijn, machtigt het bondsbestuur om, in over leg met den Neutralen Landelijken Pa troonsbond, ten spoedigste tot een lande lijke uitsluiting over te gaan, indien de organisaties der werklieden niet boreid worden bevonden op de voorwaarden, bij den Rijksbemiddelaar d.d. 11 Juli j.l. door de patroons aangeboden, den strijd op te geven. Door de arbeiders zijn nieuwe voorstel len gedaan, welke luiden: „Het L. G. C. wordt op de bekende voor waarden door beide partijen aanvaard en de stakingen, ook die in Den Haag, wor den opgeheven. De Haagsche patroonso^ ganisaties verbinden zich, om binnen een week na opheffing der staking, met de werknemersbonden over een tariefregeling in onderhandeling te treden. „Deze onderhandelingen zullen worden gevoerd op den grondslag van de bestaan hebbende tarieven en zoodanig worden ge leid, dat uiterlijk binnen een maand na het beëindigen van de staking overeen stemming is bereikt." R.-K. Centraal Bureau voor onderwijs opvoeding. Men schrijft uit Rome aan de „Msb.": De „Osservatore Romano" stelt in een zijner laatste nummers wederom den Ita- liaanschen Katholieken Nederland als voorbeeld. En dit maal mrt betrekking op het Nederlandsche R.-K. Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding. Het artikel bespreekt uitvoerig alle in Nederland bestaande inrichtingen van on derwijs en opvoedingsinstituten, hun werk wijze, organisatie en bereikte resultaten. De schrijver komt tot de conclusie dat alle in Nederland bestaande katholieke onder wijsorganisaties model-inrichtingen zijn en spoort do Italiaansche katholieken dringend aan spoedig met Nederland als voorbeeld aan het werk te gaan. Bureau Alg. R.-K. Werkgeversvereniging Ht bureau van de Alg. R.-K. Werkge versvereniging en hot Verbond van R.K. Werkgevedsvakvereenigingen zal, naar „De R.-K. Werkgever" bericht, op 30 Juli verplaatst worden van Prinsengracht 721 FEUILLETON. aar den roman van LULU VON STRAUSZ UND TORNEY. —O— (Nadruk verboden die wendde het hoofd om en zag "at kind heen naar het portret, slechts eenmaal in dat blijde ge- 'isu Slechts eenmaal nog die stem [Is weer de oude, duizendmaal met ▼erstikte kreet van verlangen ln iel! zou hij nu zijn? Zij had niets 'an hem gehoord. Zij wist niet eens, 9 vier jaren sinds zijn vertrek in Rotenhof op verlof geweest *ie had ze het ook moeten hoo- ps andere buren hadden zich sinds dan vroeger van haar terugee- met Rotenhof, waar men zich Bog het meest met haar had bezig- B| was natuurlijk sinds dien alle omgang gestaakt. Uablen was voor Annelie verdwe- Bjt de wereld. als ze daar zoo stond in gedachten, voelde Annelie hoe N hand de hare vatte, j-jje moest den smartelijken trek op at hebben gezien; hij stond naast stak haar ernstig de foto toe. 11 boos, moeder, dat ik het por- wilde hebben?" vroeg hij schuch ter. „Daar ik wil het niet meer ik wil braaf zijn?" Annelie keek een oogenblik ln do reine diepten der donkere kinderoogen; dan bukte zo zich vlug, legde de armen om zijn hals en drukte haar gezicht in zijn zachte, lichte lokken. „Mijn jongen!" zeide ze slechts zacht. Het was ondankbaar, nog somber te zijn. Was het niet genoeg, dat in de boete voor haar schuld nog zoo'n rijk, haar heele leven vullend geluk lag? En het vervulde werkelijk haar leven en vergroeide er hoe langer hoe inniger mee. Annelie nam nu Kareltje, die steeds grooter en verstandiger werd, overal mee, ook op haar inspectietochten in de stal len, op weiden en velden. Zij verheugde zich over zijn vlugge opmerkingsgave en zijn kinderlijk verstandige oordeeltjes. Dikwijls liet ze den jongen ook alleen in bosch en veld ronddolen, als zij zelf of tante Lena geen tijd hadden, zich met hem te occupeeren. Zij was zelf als kind niet verweekelijkt of al te zorgzaam vertroeteld. Het was haar lief, als Karei vroeg zelfstandig werd en leerde klaar te komen met het leven. Tante Lena was wel iederen dag opnieuw bezorgd, als hij wegliep', maar Annelie glimlachte over haar angst. De jongen was immers groot en verstandig, bijna zes jaar. De boerenkinderen van zijn leeftijd liepen allang alleen, waar ze wil den. En dan had hij Bruno immers bij zioh, die was een betrouwbaar bescher mer. In den beginne had Annelie weliswaar de heimelijke vrees gekoesterd, dat hij, wanneer hij zoo rondzwierf zonder haar, op een onzaligen keer dopr onnadenkend kindergezwets of ook van kwaadwillige menschen hooren zou van zijn vaders <iood en wat daarmee samenhing. Van haar huispersoneel was ze zeker, die zou den deels uit vrees, den goeden dienst te verliezen, deels uit aanhankelijkheid, niets zeggen maar de andere menschen in het dorpl s Kareltje wist immers, dat zij niet zijn echte moeder was. Annelie had hem van zijn ouders verteld, zij had hem do gra ven gewezen op het kerkhof en er hem dikwijls een bloem op laten leggenl klaar hij dacht er weinig aan. De ouders, die bij den goeden God wa ren, interesseerden zijn levendige natuur al lang niet meer zoo veel als het werke lijke, tastbare, bonte leven om hem hoen. Het was Annelie zoo goed. Later zou ze hem wel alles vertellen, als hij groot en verstandig genoeg was om te brgrijpen en te vergeven. Want nu kon het zijn vertrouwen slechts schokken, zonder dat hij het goed verstaan kon Maar spoedig zag ze, dat haar vrees noodeloos was. Zoo levendig en vertrou welijk Kareltje thuis was, tegenover ieder, dien hij kende, zoo schuw was hij meest tegenover vreemden. Bovendien had hij zooals ieder kind, dat uitsluitend met vol wassenen samenleeft, geen speelkameraad jes noodig, ja ze waren hem zelfs lastig, wanneer ze bij zijn wilde, zelfgevonden spelen zijn bedoeling niet snel genoeg be grepen en uitvoerden. Zoo maakte hij zijn dooltochten dan ook alleen met zijn trouwen kameraad te Amsterdam naar Lange Voorhout 10, Den Haag. Eecieagfle Berichten Ongelukken. De omstreeks 50-jarige timmerman Kor- ver te Zaandam viel uit de gooi van een in aanbouw zijnd perceel. Zwaar inwendig gekneusd werd de man opgenomen en naar hot ziekenhuis vervoerd, waar hij gisteren is overleden. Te Zaandam is een transportarbeider werkzaam aan de rijstpcllerlj „De Phoe nix", bij het naar boven sjouwen van een baal rijst komen te vallen. Hij werd zooda nig gewond, dat opneming in de kliniek noodzakelijk was. Zijn toestand laat zich ernstig aanzien. Verdronken. Sinds Vrijdag werd in het gezin van den heer Hofman te Delft vermist hot 7- jarig zoontje, dat omstreeks 1 uur de wo ning had verlaten om naar school te gaan. Hij heeft deze echter niet bezocht. Zaterdagmorgen omsrteeks 11 uur ls het lijk van den knaap uit de Srliie opgo- haald. Door den schrik. Tijdens eeu hevig onweer schrikte de kellner N. D. T. te Nijmegen zoodanig bij een hevlgen donderslag, dat hij het stuur van zijn rijwiel kwijt raakte, met het ge volg dat hij door een spiegelruit viel Bloedend verwond aan hoofd en handen werd hij ln een naburige apotheek ver bonden. De ruit, ter waarde van 240, was niet verzekerd. Een vrouw verbrand. Vrouw B. te Kerkrado geraakte Vrijdag avond bij het aansteken van een kachel in brand. In vlammen gehuld liep zij naar de buren, die het vuur bluschtcn, doch de brandwonden waren zoo hevig, dat zij Za terdagmorgen is overleden. De vrouw was 20 jaar oud en laat een kindje van drie maanden achter. Droevig. Te Amersfoort moest een meisje van 4 jaar op haar zusje van negen maanden, dat in de buitenlucht op een lakentje en kussen lag, passen. Het meisje legde het kussen op de kleine en liep weg. Lator vond men het kindje gestikt. Ernstige mishandeling. Vrijdagmiddag heeft bij een burentwlst de 24-jarlgo arbeider P. L. te Ooltgens- plaat de 6Ö-jarige vrouw van P. P. zoor danig met een riek toegetakeld, dat zij ern stig gewond werd. O. a. bleek een pees in de arm afgesneden. De dader, die zeer slecht bekend staat, werd door do politie gearresteerd en ln verzekerde bewaring gesteld. Keteloniploffing te Rotterdam. Op het emplacement van het station D. P. te Rotterdam ontstond Zaterdagmorgen even voor negen uur een ontploffing in de groote locomotievenloods, die gelegen ia nabij de Diergaarde. In de 80 Meter lange loods bevindt zich in oen afgeschoten ge deelte een groote donkeyketel, die dient voor het drogen van zand voor de locomo tieven. Het personeel was tot negen uur aan het schaften, zoodat bij de explosie in den donkeykotel gelukkig niemand in het ketelhuis aanwezig was. Ook de zich in de zelfde loods bevindende smederij was ver laten. De explosie gaf een enormen knal. Het bovengedeelto van den donkeyketel scheurde af en werd veertig Meter verder door het dak van de smederij geslingerd. Het dak van de loods werd dientengevol ge ter plaatse vernield. Er was ook niemand in de smederij. Er is aanzienlijke materieele schade aange richt. Boven den ketel bevond zich een 10 h 12 Meter lange afvoerpijp. Ook deze werd weggeslingerd en kwam huiten de loods neer. Daar ter plaatse bevond zich ook geen mensch. Van do locomot ievetr- loods zelf werden alle ruiten vernield. De groote toegangsdeur ls er als hot ware uit- geslagen. Het ongeval is betrekkelijk goed afgeloo- pen, daar geen persoonlijke ongelukken vallen te Iietreuren. „Tel." Een varend café bij Schiedam gezonken. Onlangs was te Rotterdam een betonnen •- 'hip gch I. jerie'jf u i café. Daar lief birr vrrguruing k >ji krijgon urn zijn bedrijf uit odTenen, ging hot' naar vei^ctiilleti.l» nntere n. Vrijdag •"OU het schip naar Rotterdam terug wor den gesleept, doch nabij het Slernboscli hij Sclisrdam is het 6(51 ton groote v:uir- ttiig door on'»vken Ie .*nrz*Mk g. ronken. Aan Van der Grasf's Berging Mij. is opge dragen te trachten het vaartuig te lichten. Valsche guldens. Men meldt uit Winschoten aan de „Msb" De in den laatetcn lyd hier in Ivlag genomen valsrhe guldens komen, nanr vermoed wordt, over de grens naar one land en hebben evenals verleden 'aar in beslag genomen guldens een slechten klauk, als ze bij echte guldens worden rur- geleken. De meeste der valsche guldens heWv® geen jaartal of bet jaartal 192.1. In do modder gestikt. Do 50-jarige Gerrit Vos te Delft, is Zn- terdagmiddag nabij de „Hoorn", met zijn rijwiel in een sloot langs den weg gemakt gd in de modder gestikt. Een goede vangst. Door de politie té Nijmegen werd in een volkslogement een zekere A. M stoker van beroep, aangehouden. M. Is afkomstig uit Duisburg en stond gesignaleerd voor drie maanden gevangenisstraf, wegens mishan deling. Bovendien werd hij gezorht als ver dacht van een in 1923 gepleegden kerk diefstal. Ten slotte zij nog vermeld,' dat de burge- meester van Wamel kennis heeft gegeven van de vermissing van het ijzeren s'eep- schlp Elisabeth, waarop de aangehoudene schipper was. Diefstal van eollecte-gelil. Te Mijdrecht is uit de sacristie der R K. Kerk geld ontvreemd: ongeveer 50 60 aan centen, uit de kerkezakjes afkom stig. Inbreker op sokken. Te Maastricht werd de politie Vrijdag gewaarschuwd, dat bij de firma F. In da Kleine Staat, Iemand bezig was aan da luiken van da juwelierszaak te breken. Eenige agenten, dia per fiets er op uitgiu- gen troffen op de Markt een persoon aan, die op zijn sokken liep, en op hef gezicht dor politie hard wegliep. Da man, die werd aangehoudpn hield zich bij het verhoor van den domme. Hij was do Duitsrhe ver ver, J. M., afkomstig uit Ragen. MVstfa- len. Papieren had hij niet bij zich Buifesisl. Ce storme.-i tc Hongkjng. Nog 180 slachtoffers. De „Evening Standard" berirht uit Hongkong, dat een negental huizen door zwaren storm en na wekenlange hevige slagregens, zijn ingestort. Behalve de 150 personen, dio tijdons de stormen gedood zijn, zijn nog 180 CLineezen onder de puinhoopen bedolven. Dnar in een tijdsver loop van vier uren 20 c M. regen viel, wer» den overal hevige overstromingen ver oorzaaktEen hooge wal in het Westen der stad brak door den druk van het water door, waardoor aarde en rotsen op de nieuwe huizen stortten, die elk vier ver diepingen hoog waren. In totaal waren 200 Chineezen onder de puinhoopen bedol ven, doch hiervan konden een twin lig'al door de politte worden gerod. Do gehcele stad ls overstroomd, terwijl de schade nog niet kan worden overzien. Daar de staking nog altijd voortduurt, zijn voor het weg ruimen dor puinhoopen geen arbeiders te krijgen. Het moerendeel der straten is niet te passeeren en do geheele stad vormt dan ook een beeld van troostelooze verwoest ting. Peuter meldt uit Hongkong, dat onder het buis, dat zooals wij gisteren reeds mededeelden, onder aarde werd bedolven, tot nu toe 15 lijken zijn geborgen. Fen vijftiental personen werd gewond en moest naar het hospitaal worden overgebracht. Alle slachtoffers, uitgezonderd twee In diërs, zijn Chineezen. Uit Hongkong wordt gemeld, dat nlle hoop op redding van de personen, die door do Vrijdag aldaar Ingestorte huizen bedolven werden, thans onee^evon wordt. Bruno en Annelie liet hem gaan, wan neer en waar hij wilde. Als hij terugkwam, mot verhitte wangen en bestoven schoenen, had hij altijd hon derderlei merkwaardige dingen gezien en beleefd en vertelde het op zijn vurige, le vendige manier. Er was een wereld van levensfrisch- heid en stijgend verwachten in dozen slanken jongen, die de krachtige schoon heid van zijn vader scheen geërfd te heb ben; en iets van die frischheid»ging door hem in het heele leven op Martenhof over Hij was de band tnsschen het heden en do toekomst, de komende generatie met haar jonge verwachtingen. En het voorhanden zijn van dien band eerst geeft aan ieder menschenhc.staan den inhoud het uitzien over den dood heen, niet alleen in eeuwigheid zoekende, maar ook in aardsche gedachten. Het was een heldere Septembermorgen. Annlie had met den rentmeester de da- gelijksche bespreking gehouden en ging nu langzaam over het goed naar huis, toen Karei van dó poort op haar toe kwam loopon, reeds van verre met den hood zwaaiend. „Moeder, moeder", riep hij ademloos, „raad eens wat ik gezien hebl Ik ben den goeden man tegengekomen, den echtpn goeden man van het portret. En gesproken heb ik hem ookl" Annelie bleef staan, een plotselinge schrik voer door haar leden. Zou het waar zijn? Kareltje had sintl - dien eersten keer vaker naar het portret van Leo gevraagd, en naar kindermauier er een voorliefde voor gehad maar liet was toch wel onmogelijk, dat hij naar het kleurlooze portretje den echten num her kende. Het moest een vergissing rijn, een verwisseling. „Kareltje, je droomt", zeid<» zij kalm, „je kent hem immers heelemaal niet!" „Toch wel moeder!" zeido het kind ijverig. „Precies betzelfde gezicht en do vriendelijke oogen. Ik weet het zeker. En hij heeft immers met me gepraat en Bru no geaaid en naar u heeft hij ook gevraagd moeder!" Annelie bloosde hevig. „Ga het tante Lena maar vertellen, Karei, ik heb geen tijd" zeide ze haastig Gehoorzaam, zij het ook een beet ja ont goocheld, liep de kleine weg. en onmid dellijk daarna klonk zijn heldre stem in den tuin, waar hij tante Lena onder den beuk gevonden had. Annelie ging met onrustige gedachten het huis binnen. Leo weer hier in haar nabijbeidi Na dat, wat Kareltje vertelde, kon ze er am per meer aan twijfelen. Hoe kwam het toch, dat do joncetn met hem gesproken had. Hij was toch anders altijd zoo schuchter tegenover vreemden! Het moest wel de vriendelijke, zonnige manier van Leo Dahlen zijn, die zijn schuwheid verdreven had, Annelie was het immers ook zoo gegaan, toen ze hem had leeren kennen. Ieder had immers aan stonds gr.v i met hem te doen gebad. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3