Advertentièn. 111 OM ff Haarlem la benoemd de Eerw. Zuster Cigna. Ho afgetreden Overste, de WelEorw. Zuster Hildegard, verblijft reeds geruimen tijd voor haar gezondheid te Ems. „HAGEVELD" TE HEEMSTEDE. De plechtige consecratie van de Kapel. Zooals gemeld, heeft heden de plechtige Consecratie plaats van de kapel van het nieuwe „Hageveld" te Heemstede, waarvan wij in ons nummer van j.l. Zaterdag een uitvoerige beschrijving hebben gegeven. De „Msbd." geeft volgend relaas van de feestelijkheden, die er gisteren aan den vooravond plaats hadden: Nadat te 5 uur de Metten en Lauden werden gezongen ter eere der martelaren, •wier reliquieën in het altaar worden inge sloten de réliquieën van den H. Bonifa- cius en van de Martelaren van Gorcura stonden opgebaard in de kapel kwam Mgr. A. J. Gallier, vbrgezeld van Mgr. M. P. J. Molmann, te half acht uur precies op Hageveld aan. In wijden kring rond het grasperk vóór het huis geschaard, zongen de studenten den hoogen bezoeker, die op het bordes ontvangen werd Moor de geestelijkheid van liet huis met aan het hoofd den Regen', den hoogeerwaarden heer T F. Ebbink- huysen, een geestdriftig welkomstlied toe. Afwisselend lieten zich dan het koor en de harmonie der studenten hooren, waarna oen der studenten van de hoogste klas de volgende toespraak tot Mgr. hield: ..Nu Hageveld bevoorrecht wordt TT te mogen begroeten op den vooravond van den dag, waarop de voltooiing van het nieuwe sonrnarie gaat gezien worden., ge voelen wij ons gelukkig uitdrukking te mo gen geven aan onze dankbare 'iefde jegens U. Monseigneur. Ongeveer drie jaar geleden zijt gij hier heen gekomen om uw groolsch onderne men. den houw van een nieuw Hageveld te beginnen en hebt gij den eersten steen voor dit huis geleg'd. Morgen zal door de Consecratie van de nieuwe kapel de sluit steen door U worden aan^bracht en het door TJ voltooide werk geheel aan Hem •wor'lPTi opgedragen, in Wien3 naam en •tot Wiens eer het begonnen is:' „hic do mus dei est". Drie jaren zijn verstreken, drie jaren van de meest ver strekkende zorgen, die G:j ,,in fide nihil ha es: tans" op Uw hoo gen leeftijd nog hebt willen aanvaarden voor Uw Hageveld, jaren, waarin wij heb- Ivn gebeden, dat het U gegeven mocht wor den Uw werk voltooid te ziien. Nu is gekomen die dag door Gods ge nade U en Hageveld bereid. Sta ons dan toe. Monseigneur, onze vreugde te uiten en onze dankbaarheid te betuigen: vooreerst aan God, maar naast Hem aan U, die zulk oen schiMerend nieuw Seminarie voor Uw Bisdom hebt-willen stichten. Het oude Hageveld was in den loop der jaren onvoldoende gebleken en jaarlijks moesten er worden afgewezen, jaarlijks trokken er weg van hen. d:e toch zoo gaar- ïie naar Hageveld waren gekomen. Daar naast stond het feit dat Uw bis dom met de zoo ve'e. zoo groote parochies s'eeds om meer priesters vroeg- Toen de oorlogsjaren dan ook voorbij waren, be sloot Gij Uw reeds zoo lano- gevormd plan voor de stichting van oen nieuw Senrnarie ten uitvoer te brengen. En zou de last van ïorgen en moeilijkheden groo' zijn, groo'er varen Uw geloof en onwanke'b.aar vertrou wen op God. Gesteund door de prijzenswaardige of fervaardigheid van zoovelen en begun^t^d door Gods zeereu, door zoove'er gebed afge smeekt, hebt Gij «zonder aarzhlen den houw voortgezet, znodaf hier nu staat een mo numentaal Hageveld, schitterende getuige- n;s van de liefde Uwer geloovigen en van vrijgevigheid, schitterend getuigenis voor al van Uw zegenrijk bestuur. Voot ons, Monseigneur, staat Hageveld vooral als een heerlijk monument van Uwe liefde en zorgen voor ons. uitverkoren om een priester Gods te zijn. Die hefde deed U eenmaal spreken dat wii Uw meest gel^fde Irnderon waren. En van dit woord hebben wij de heer'ijkstrt getuigenis in den houw van dit nieuwe Seminarie en wel op heel biizondere wijze in den bouw der kapel Monseigneur, onder Uw bisschoppelijk bestuur z'in er doo~ Uw «tchIo zorgen in JTaarlem's bisdom zeer talrijke nieuwe pa rochies gesticht om te voorzien in de gres- teliike nooden van dit diopecs, waar de ka tholieke beweging steeds toeneemt. Vele kerken z'jn door U gebouwd. Ook nu moest cr een kerk worden gebouwd, maar nu niet ,om te voorzien in de noodon eener pa rochie, maar een kerk voor Uw Seminarie, waarin zij moeten gekweekt worden die als priesters eenmaal moeten uitgaan tot de menigte en die in de parochie Gods genade moeten dragen tot hen, die haar" zoozeer behoeven. Maar dan ook moest volgens Uw plannen deze kapel uitmunten in pracht en schoonheid, want hiei verblijft Chris-' fits op wel bijzondere wijze te midden van de uitverkorenen uit de Zijnen. En dit huis, gewijd aan de opvoeding der toekomstige geestelijken. Christus is het die Zijn uitverkorenen tot het pries terschap bijeenbrengt Hij schat de waar de der jeugdige priesterlijke zielen zoo hoog, dat Hij hen zelf wil geleiden, omge ven met Zijn teederste zorgen; Zelf heel bun geestelijke ontwikkeling wil beharti gen om hen tot ware apostelen te maken. •Ta, van Christus, blijvend bij Zijn uitver korenen hier in Hageveld's kajpel, zijn vooral Broere's woorden van toepassing: ,.Hier mint God en leert Hij minnen" Hier doet Hij ons hart ontgloeien van liefde Jegens Hem, hier leert Hij ons beter be seffen de verhevenheid van ons levensdoel, miaar dan ooi de levensplichten, die daar aan beantwoorden: gehoorzaamheid en of fervaardigheid, naastenliefde en strijd vaardigheid voor de zaak van Christus, opdat wij ons, door Zijn genade geholpen, vormen tot die heiligheid, welke zoo noo- dig is om aan Gods roeping eenigszins te kunnen beantwoorden. Een oud leeraar van Hageveld sprak eens: ..TTageveld is niet s'echts. eer» gebouw, Hageveld is een gedachte, een richting, een geest, een altijd voortlopende geest". Men heeft gezegd dat in Hageveld deug delijkheid en levens-ernat, blijmoedigheid en opgeruimdheid zich zoo heerlijk ver- eenigd vonden. En de verklaring hiervan? God dienen. God beminnen, is het voornaamste vak op Hageveld. De loeraar i3 Christus zelf, .(ie doceert met de krachtige stem der liefde. Hij is het, die Hageveld maakt tot die rich ting. dien altijd voortlevendon geest, die Hageve'd maakt tot het heerlijkste ver blijf voor wie er zijn en tot de heerlijkste herinnering van wie er waren en die Ha geveld een glansrijke toekomst vprzekert. Daarom, Monseigneur, als Uw 'kennen en benvnnen van Hageveld U er toe ge bracht heeft de kapel te maken tot het glaWrijke middelpunt van heel den houw, mogen wij dan TI hiervoor eerbiedig dan ken. Van dank spreken onze woorden, mogen van dank spreken vooral ons gebed en onze deugd. Morgen vooral, als Gij voor hot eerst in de nieuwe kapel het H. Misoffer zult op dragen, zullen wij bidden, dat God Haze- re!d zegene en dat Hij U nog vele jaren bs- houde, onda/t Gij in ons de vruchten van Uw liefde en zorgen moogt aanschouwen. Be jveren willen wij ons tenslotte om Uwe wenschen in vervulling te doen gaan, dat wij, door Gods genade geroepen tot het H. Priesterschap, hier ons mogen vormen tot deugdzame, heilige priesters, die later zullen kunnen werken tot heil van bet U toeverfrouwde diocees en die door TT kweekt hier fri dit Hageveld, voor TT mo gen zijn Uw grootste roem en heerkjkste kroon." Ten slotte nam Mgr. Callier, nadat de •studenten zich voor hem verzameld had den, zelf het woord en sprak als volg': Geliefde Studenten, Ik dank U hartelijk voor de feestelijke ontvangst mij bereid en voor de goede wenschen, welke gij bij monde van uwen woordvoerder tot mij hebt willen richten. Ook en vooral dank ik U voor de gebeden, welke gij al de jaren van den bouw en van uw verblijf hier, maar vooral gedu-ende deze dagen voor mij Imht gestort. Moge voorts de feeste lijke stemming van het oogenblik in uwe wenschen te m jnen opzichte blijven voort leven. Ik heb dezer daven Tuist de meenn'g hooren verkondigen dat het nieuwe Hage veld eigonlijk te mooi was KVner kon het echter zeker niet, waar nu reeds de kans op spoedige uitbreiding bestaat Wat mij betreft, ik geloof niet, dat het te mooi is. en voor miin toekomstige pvies- fpT.s 's mij niets te mooi (applaus). Veel liever was mij intussehen het woo"d dat ik in een ander blad gelezen heb. dat uit hef nieuwe Ha^evoM bVek hoeveel de geloovigen van Haarlem's diocees voor hun priesters over hebben. Ik b.-r> dan ook zeer dankbaar voor de milde offervaardigheid., welke mij hielp, dit solr(terend gebouw tot stand te bren gen. Moge men het al te mooi v'nden. ik hoop. da' aHen, d:e hier worden opgevoed, een heerlijk voorbeeld voor geheel hef bis dom zullen worden, en men zal gehrgeo: het moois'e van Hnar'em's lvsdom zijn degenen, die uit Hageveld zijn voortgeko men (app'aus). Zegenend trok Mgr. zich daarop terug. Omstreeks half elf wachtte «hm studen ten een bbide verrassing. Eensklaps straalde heel hef comp'ex van gehouwen in den fantastisch rooden gloed van Bon- ganlsch vuur. terwijl op den trans van den kapelkoepel feestklaroenen gestoken wer den. Een rijk vuurwerk, dat don wensen ..Leve Hageveld" ontplooide, besloot de zen luisterrijken avond ZIJN KIND. (Een beeld uit het gevangenisleven). Van pon der kerktorens in het centrum van Berlijn sloeg het 8 uur in den morgen. Tn het nabijgelegen politiebureau rustten de agenten van den nachtdienst uit. De commissaris van crimineele zaken W. sloeg juist zijn mantel om. om naar huis te gaan, toen een politiebeambte haa«lig het kleine bureau binnentrad, waar hij zich bevond. Goed, dat ik u nog vind. mijnheer dp commissaris. Wilt u onmiddellijk bij mijnheer den pnlitieraad komen? Ik had de opdracht u dpsnoods uit uw woning te halen. Weldra stond de geroepene voor den chef, wiens vroege verschijning op oen buitengewoon geval duidde. Zooals ik hoor, hebt ge nachtdienst gehad, beste W., begon deze, des te meer betreur ik het, u niet de noodige rust te kunnen gunnen.... U moet onmiddellijk afreizen. Gisteren voormiddag is Sehaffel uit het tuchthuis uitgebroken en heeft uit do woning van den vlak daarbij wonenden geestelijke eonige kleedin es tukken gestolen na een corridordeur te hebben ingetrapt. Men vreest, dat er in den omtrpk weer misdaden zullen worden gepleegd, waar om de directeur van bet tuchthuis bii den minister om een epschikt ambtenaar heeft gevraagd, die trachten moot den misdadi ger in zijn vlucht na te gaan. Tk ben onmid dellijk met het geval in kennis gesteld en daarom al zoo vroeg hier. Neem maar 100 mark hij de hoofdkas op: hier is een ché- oue en een legitimatiebewijs. Om 9 uur vertrekt de trein. De zaak is bij u in goe de handen. Adieu, beste W., goed succes. De commissaris deelde zijn huisgenootcn de reden van zijn wegblijven mede »n reed naar het station. Weldra zat hij in den trein, die hem naar het niet al te ver ver wijderd doel zou voeren. Ziü krachtig, ge zond gestel deed hem spoedig de vermoeie nissen van den nachtdienst vergeten Hij ging eens kalm over de zaak nadenken, 't Was ook psychologisch wol een interes sant geval, voor zoover het de persoon van den misdadiger betrof. Deze was van een goede familie. Sehaffel, op het oogenhlik 36 jaar, was, toen hij zijn 17e jaar had be reikt, voor dpn hendel bestemd geworden en bij een ijzerhandelaar in de loer gedaan. Spoedig had hij zich een groote vaardig heid in deze branche eigengemaakt, deed kleine uitvindingen, op allerlei sloten van toepassing, die door zijn patroon zelfs werden gepatenteerd en voor hem het ge volg hadden, dat hij spoedig een aardige positie kreeg. Toen de leerjaren waren ge ëindigd, werd hem het vooruitzicht ge opend te eeniVer tijd als deelgenoot in de zaak te worden opgenomen; voorloopig ontving hij reeds een flinke verbetering van salaris. Dez ruimte van geldmiddelen werd evenwel zijn ongeluk. Zooals helaas zoo dikwijls, kwam hij in verkeerd gezelschap, verviel van kwaad tot erger, bestal de fir ma voor een aanzienlijk bedrag, onder verzwarende onisfandigh°den en de voor heen zoo oppassende, veelbelovende jonge man door zijn familie verstooten, werd wel dra het hoofd van een gevaarlijke dieven bende. Geen slot was zeker voor zijn hand, ofschoon hij het slolenmakersambtcht niet eens had geleerd. Eenige jaren later scheen er evenwel een omkeer bij hem te komen; een vrouw was daarvan de oorzaak. Een arm bedro gen dienstmeisje, dat in het water was gesprongen om een eind aan haar leven te maken, werd door hem gered, toonde zich zeer dankbaar jegens haar redder en reikte hem haar hand ten huwelijk. Een vriend zijner jeugd nam hem in zijn dienst en de gevreesde misdadiger veranderde in een braaf, oppassend werkman. Nu zes jaar geleden evenwel was zijn vrouw, na een knaapje het leven te heb ben geschonken, gestorven. Deze wreede verstoring van het huiselijk geluk kon de in den grond des harten niet slechte, maar uiterst zwakke man niet doorstaan. Hij begon te drinken, tot hij weer tot een misdadiger was gezonken. Het kind had bij bij een oude oppassende vrouw ter verzorging gegeven; deze stierf evenwel toen het 2 jaar oud was. Sehaffel trouwde toen een ander en liet deze 't kind over. Hij verklaarde haar, dat zè een hemel op aarde zou hebben, zoolang zo goed voor den knaap zorgde; in het tegenover gestelde geval evenwel had ze zijn wraak te vreezen. Voor het geval dat een straf van eenigszins langen duur hem van haar en het kind gescheiden hield, had Sehaffel, om beiden toch een onbezorgd bestaan te verschaffen, een tamelijke groote som vastgezet. Dat alles was bij de politie bekend. Nu had Sehaffel weer twee jaar achter de muren van het tuchthuis door gebracht en zich daar zoo goed gedragen, dat men hem, met het oog op zijn handig heid en lichaamskracht, verschillende werk zaamheden in den tuin liet verrichten. Ook dit wist de heer W., de commissaris van politie, en hij vermoedde, dat Sehaf fel bij die gelegenheid was ontvlucht. Zijn vermoeden bleek weldra zekerheid te zijn, toen bij aan het tuchthuis was aan gekomen. Sehaffel had bij het afladen van ijzermaterianl een anders niet gebruikte, meer naar binnen gelegen poort door mid del van een krommen spijker geopend, twee uur later hij het water halen uit het buitenste gedeelte van de plaats de vlucht genomen en zich in de woning van den geestelijke van de noodzakelijkste kleeding- stukken voorzien. Het viel den ervaren politieman onmid dellijk in, dat er wel iets bijzonders moest zijn gebeurd, dat Sehaffel. die over zes weken de vrijheid zou hebben herkregen, zijn vooruitzichten zoo geheel en al had opgeofferd door ontvluchting, met diefstal gepaard gaande. -In die richting wilde hij ook zijn maatregelen nemen. Daarom vroeg hij de afschriften te zien *van de brieven, die de vluchteling had ontvangen. Deze bevatten weinig bijzon ders: alleen de laatste, niet onderteekend, luidde als volgt: Beste Gustaaf, ik deel je mede, dat je lieve kleine jongen het slecht heeft. Zij heeft het geld er doorgebracht, slaat je arme jongen en Iaat hem avond aan avond bij de Konïngsbrug lucifers- vor- koopen, waar het kind van koude half dood vriest. Zie, dat je daarin verande ring brengt. Sedert de ontvangst van den brief had Sehaffel, zooals de commissaris vernam, in een zeer gedrukte stemming verkeerd. Plotseling schoot den heer W. iets te binnen, wat op de laatste gevangenneming van Sehaffel betrekking had. Deze had plaats aan het ziekbed van zijn kind. Hij had toen gemakkelijk kunnen ontsnappen, maar de politieambtenaren, aan wie hij zich gewillig overgaf, vonden hem in tra nen badend over den kleine gebogen. Ook nog enkele andere bijzonderheden de liefde van den gevangene voor zijn kind betreffend, herinnerde de heer W. zich. Hij hield zich dan ook slechts kori in de gevangenis op en nam den eersten trein, dien hij bereiken kon, waarmee hij des avonds 7 uur in de stad terug was. Tevoren had hij aan twee zijner beamb ten een telegram gezonden om hem aan het station af te halen. Dat Sehaffel naar een niet vei' van het tuchthuis gelogen klein station was ge- loopon en vandaar met den trein naar de hoofdstad was gegaan om zijn kind te wreken, stond voor den commissaris vast. Sehaffel was misschien sedert dion mor gen reeds op de plaats zijner bestemming geweest, maar had natuurlijk slaipwegen moeten gebruiken om vrouw en kind te vindon. Of hem dat. al zou zijn gelukt was een andere vraag, maar bovendien meen de de commissaris ook wel te mogen aan nemen, dat de vluchteling aan het laatste station voor de hoofdstad zou zijn uitge stapt om minder spoedig ontdekt te worden En dat zou hem oen tijdverlies .hebben veroorzaakt, waardoor hij niet voor den avond zijn doel zou hebben kunnen berei ken. De beambten wachtten hun chef op. Een hunner droeg hij op, zich aan de Koningsbrug te posteeren en de lucifers- te-koop-biedende kinderen in het oog te houden, waarbij hij hem nauwkeurig om trent den vluchteling inlichtte. Met den anderen beambte reed hij onmiddellijk naar de Fischerstrasse, waar Schaffel's vrouw woonde. De mannen vonden hot huis in rep en roer, de onwaardige vrouw, die den verbitterden vluchteling geen re kenschap van haar gedrag had kunnen geven, baadde in haar bloed. Hij had haar twee steken in de borst gegeven. Het ziekenwagentje, dat haar naar het ziekenhuis zouvbrengen, wachtte. Vanuit drie schuilplaatsen hielden de beambten de Koningsbrug in het oog, waar een aardig blond kereltje lucifers te koop aanbond met afwisselend succes. Eindelijk trad een vrij goed gekleed man van een krachtige gestalte op het kind? toe en begon er schijnbaar onverschillig tegen te praten Alsof hij groote haast had, liep de commissaris beiden voorbij en verschool zich ongemerkt achter het gedenkteeken van den Grooten Keurvorst. Hij had onmiddellijk Sehaffel hprkend. Mijn arme jongen, mijn fief kind! snikte de groote, krachtige man, nam den knaap op den arm en kuste hem. De voorbijgangers bleven staan en keken naar hem. Op hetzelfde oogenblik trad de commissaris naderbij en legde hem de hand op den arm. Ben je al vrijgelaten Sehaffel? vroeg hii vriendelijk. Eén enkel oogenblik kwam de zucht paar vrijheid hij den aangesprokene tegen de aanhouding in verzet. Het kind in den linkeram houdend, gaf hij met de rechter vuist den commissaris zulk een krachtigen stoot, dat deze tegen het gedenkteeken tui melde. Thans schoten evenwel de be ambten toe en pakten den vluchteling beet, die het nuttelooze van verder verzet inziende, zich gewillig overgaf. Dat was niet mooi, Sehaffel. zelde de commissaris, maar ik vergeef het je, ik weet alles. Mijnheer de commissaris, ik heb nu ook nog een moord op mijn geweten. Wat moet er van mijn kind worden? zuchtte de gevangene Nu, zoo erg is het nog niet. Ze zal er wel weer bovenop komen. En als een goed woord wat voor je doen kan, zal lk het doen.' En wat je kind betreft, tot het weeshuis het opneemt, blijft het bij mij. Sehaffel boog zich over de hand van den commissaris en kuste die; toen stapte hij met het kind en de drie beambten in een droschke, die ben naar hot hoofdbureau van politie brcht. ..Geld." VRAGEMBUS Vraag: Welke is de besté weg per fiets van Utrecht naar Driel? Hoeveel KM? Antwoord: Er zijn in Gelderland twee platasjes, die luisteren naar den naam Driel. Wij geven hier beide routes: 1. Utrecht, Houten, Schalkwijk, Culem- borg, Buurmalsen, Geldermalsem, Mete ren, Waardenburg, Tuijl, Zalt-Boinniel, Driel. Afstand 42.7 K.M. 2. Utrecht, De Bildt, Zeist, Driebergen, Doorn, Leersum, Amerongen, Rhenen, Op- heusden, Lakemond, Randwijk, Heteren, Driel. Afstand G1.9 K.M. Vraag: Wat is de naaste weg per auto van Leiden naar Medemblik en hoe veel K.M.? Antwoord: Leiden, Sassenheim, de Leeghwater, Venneperdorp, Hoofddorp, Sloten, Amsterdam, Buiksloot, Purmer- end, Oosthuizen, Hoorn, Wognum, Ben- ningbroek, Midwoud, Medemblik. Afstand 96 KM gtooreswaaptfisapiefstsn STOOIHV. MIJ. NEDERLAND. JOH AN DE WITT, vertr. 15 Juli van Batavia. RONDO (thuisr.) arr. 12 Juli te Ham burg. KARIMOEN (uttr.) vertr. 14 Juli van Suez KON. NED. STB. MAATSCHAPPIJ. POLLUX vertr. 15 Juli van Amsterdam AURORA arr. 14 Juli te Piraeus. GERES vertr. 14 Juli van Piraeus. DIDO arr. 15 Juli te Amsterdam. HEBE vertr. 14 Juli van Carthagena. STELLA vertr. 14 Juli van Livorno. TELLUS vertr. 14 Juli van Patftis. THESEUS arr. 14 Juli te Bilbao. KON. HOLL. LLOYD. GELRIA vertr. 15 Juli van Amsterdam. ZEELANDTA vertr. 15 Juli van Amster dam. KON. PAKETV. MIJ. TASMAN vertr 14 Juli van Singapore. KON. WEST-IND. MAILDIENST. ALKMAAR (thuisr.) arr. 12 Juli te Corral. BREDA (uitr.) vertr. 11 Juli van Valpa raiso. DELFT vertr. 15 Juli van Amsterdam. DEUCALION vertr. 14 Juli van San chez. HAARLEM (uitr.) arr. 13 Juli te Callao. ORANJE NASSAU (tbuisr.) vertr. 16 Juli naar Amsterdam. AMERSFOORT arr. 15 Juli te Amster dam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BREEDIJK arr. 14 Juli te Boston. NOORDERDITK arr. 14 Juli te San Pedro. NIEUW AMSTERDAM vertr. 14 Juli van Rotterdam. RIJNDAM arr. 15 Juli te Rotterdam. SPAARNDAM arr. 13 Juli te Bilbao. HOLL. BRITSCM-INDIE LIJN. BILDERDIJK (uitr.) arr. 14 Juli te Bombay. HOOGKERK arr. 15 Juli te Rotterdam HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. GEMMA (uitr.) vértr. 13 Juli van Co lombo. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KAWI (thuisr.) vertr. 14 Juli van Port Said. ROTTERD. ZUID-AMERIKA LIJN. ALCYONE (uitr.) arr. 14 Juli te %B.- Ayres. ALHENA (thuisr.) arr. 14 Juli te Vic toria (verb). STOOMVAART Mlo. „OCEAAN." TEIRESIAS, arr. 15 Juli te C 'ombo. GLAUCUS vertr. 13 Juli van Kobe. Holland Express Compagnie, Bijk. Leiden. Breestraat 102. Teleph. 2461. Organiseert Privé- en Gezel- schapsreizen. Zorgt voor Uw Spoorweg biljetten, Hoiel- reserveering,Vlieg en Zecpassage's. Bagage- en Reisongevalien- verzekerlng. 7565 „SINT BAVO" Godsdienstig Weekblad voor r.et Bisdom Haarlem. Geeft wekelijks 16 bladzijden onderhoudende en leerzame tekst Steunt het Liefdewerk der Arme Nieuwe Parochiën 7063 Per 3 maanden fl.OO VRAAGT PROEFNUMMERS Administratie: IRÖMPSTR. 80 - VELSERÖORÖ Direct gevraagd, wegens teleur stelling, een R.X. KINDERMEISJE, niet beneden 16 jaar, v. g. g. voorzien, voor noodhulp of voor vast. 7550b Adres: Mevr GUSSENHOVEN. Groenhovenstraat 3, Leiden. Gevraagd tegen half Septem ber een Flinke BAKER, in burger gezin. Brieven bureau van dit blad onder No. 7557b. Gevraagd een nette LOOPJOftGEN. Zich aan te melden bij de Firma P. A. DOZIJ, Geverstraat 46, Oegstgeest 7537b VERLORENS eeu zilveren rozen krans, gaande van de Schulpweg tot over Duiuscboteu. Tegen belooning terug te bezorgen by P. DUI VENVOORDEN, Agent van dit blad, Noordwijkerhout. 7552 NAAIMACHINES worden vakkundig en afdoende gerepareerd. Prijsopgaaf vooraf, ïe koop: best werkende ge bruikte Naaimachines f7.50, f 1U, f 15, f 17.50 en f 20 (gegaran deerd). JOH. ENGEL Co., Janvossensteeg No. 60. 7542b 52 ALT!!! Groote stukken zoolleer voor weinig geld. Komt U ook eens kijken. TJ zult verbaasd zijn over de lage prijzen. Gummi- zooien vaDaf 30 cent. KEES VAN HALDEREN, Lokhorststraat 18. 7563 b NAAIMACHINES. Piecord f 37,50, Ossa 4". Singer f49. Stoewer fö-'.'-O, Gritzner f60. Naumann 160.-, Vesta f6">. Veritas 165. Kindernaaimacbines f7.50, Eiken Macbinetafels f7.50. Beleefd aanbevelend, ENGEL en Co., JanvosBensteeg 60. Vertrouwd vakkundig adres. 3'•47 b Gedenkt het Liefdewerk Adres: ZITA-VEREENIGING, Galgewater 5a, Lelden. 11741 Telef. No. 1639 De Leidsche Courant Bureau RAPENBURG 10 Tel. Int. 935 - Giron. 103003 R. K. Dagblad voor Leiden en Omgeving 't welk den meesten waarborg biedt I doelmatig succesvol fj Advertee re n Vraagt Proefnummers! Vraagt Prijsopgaaf!

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6