win j c.i. or „DE C.L.O.C." Ingezonden Mededeeling. FIRMAWED.A.J.COPPENS, SCHIEDAM. ttandsbond, waarvoor 3e voorziKcr, de heer Ed. Schtirmann op geestdriftige wijzo dankzegde. Een concert in „De Hertenkamp" hield <le congressisten des avonds nog lang in gezelligen kring bijeen. "Woensdagmorgen om even over tien werd de algemeene vergadering geopend. De voorzitter der recipieerende afdeeling, de heer I. Vos, sprak een woord van wel kom. Nadat de heer Schürman voor deze hartelijke ontvangst had dank gezegd,hield hij een openingsrede. De voorzitter verklaarde hiermede de vergadering voor geopepd en verwelkomde nog in het bijzonder den vertegenwoordi ger van den Ned. R.-K. Middenstandsbond den heer C. Struycken, en den secretaris van den Middenstandsraad, den heer L. Diieckmann. De secretaris doelde vervolgens rnede, dal de Ministers van Arbeid, Handel en Nijverheid, Financiën, Binnenlandsche Zaken en Landbouw Justitie en Water- slaat bericht van verhindering hadden gezonden, doch vertegenwoordigers had den aangewezen, die in den loop van het congres zouden komen. Nog deelde de secretaris mede, dat 22 Kamers van Koophandel haar vertegenwoordigers had den gezonden. Aan de orde werd hierop gesteld de be handeling der jaarverslagen, die zonder discussie werden goedgekeurd onder dank zegging aan secretaris en penningmeester. Do begrooting voor J926 werd vastge- eleld in tol aal op S 18000, waarbij een nadeelig saldo van 2000 wordt geraamd De begrooting gaf geen aanleiding tot be spreking. In het groepsbestuur A worden bij en- kole candidaatstelling herkozen verklaard de aftredende heeren J. H. K. W. F. van Dommel te 's-Gravenhage, J. A. v. Os te Nijmegen en Ed. G. Schürmann te Rotter dam. Tot leden van den Middenstandsraad voor 1926 werden aangewezen voor groep A do heeren L D. J. Gorris te Locnen a. d. Vecht en mr. M. J. Wolff te Arnhem en voor groep B de heeren L. de Groot te Rotterdam en S. P. Lips te 's-G venhage. Door het algemeen bestuur werd mach tiging gevraagd om na het tot stand ko men van de reorganisatie van den Hoo- gen Raad van Arbeid de personen aan te wijzen, die namens den Ned. Midden standsbond in dit college zitting zullen ne- mon. Deze machtiging werd verleend. Door de Commissie inzake het Coopera- tie-vraagsluk, werd een uitvoerig rapport uitgebracht waarvan do conclusies ziju:dat theoretisch de waarde van coöperatie voor don midenstand vaststaat; dat er in coö peratief optreden, mits doelmatig toege past, voor den middenstand veel bruik baars is: dat bij het in praktijk brengen van coöperatie eerder fouten worden ge maakt in de leiding dan in het particulier bedrijf en de geringste tekortkom.ng in leiding en beheer veel noodlottiger is dan hij een gewone zaak en dat de midden s'land daarom zeer voorzichtig dient to wcik te gaan hij de toepassing dor coope- rigfl Utrecht kon zich niet met d conclu sies voreenigen en stcide wijzigingen voor Besloten werd do conclusies der com missie en de wijzigingen door Utrecht voor gesteld nogmaals aan de ledea toe te zen den om daarover in een volgende vergade ring hesluiten te kunnen nemen. Bij de rondvraag werd o.m. gewezen op nitverkoopen in cafe's waartegen krachtig moet worden opgetreden en op de nood zakelijkheid van hot voortzetten der actio tegen het cadeaustelsel. Hierna werd de algemeene vergadering gesloten. Om 2 uur ving in de groote zaal van het Concerthuis het congres aan. De voorzitter van het algemeen bestuur, do heer Ed. G. Schiiimann, heette bij de opening van het congres welkom den voor zitter van den Middenstandsraad mr. A. baron van Wijnbergen en de vertegeuwoor «Jigers van H H. Exc. de ministers van Financiën en Waterstaat, de heeren K. S W. C. de Coster en G. W. G. v. d. Voort Maarschalk (applaus). Nadat besloten was een telegram van hulde te zenden aan H M. de Koningin, verleende de voorzitter bet woord aan den eersten praeadviseur den heer N. F. Ep- kema, bestuurslid der Vereeniging Handel en Nijverheid Ie Rotterdam, ter toelichting van het reeds gepubliceerde pr'aeadvies: „Middenstand en jeugdorganisatie". Hierop werd gelegenheid gegeven tot bespreking. De voorzitter wenschto de conclusie, door den praeadviseur voorgesteld, eenigszins to wijzigen en deze te laten luiden als volgt: liet congres spreekt als zijn overtuiging vit, dat het in hot grootste belang van den Nederlandsche Middenstand is de jonger© middenstanders aan zich te binden, en uit dm wensch fiat het bondsbestuur onver wijld maatregelen trcffe, waardoor het als centraal punt leiding zal kunnen geven aan -Je Lij den bond aangesloten vereenigmgen De praeadviseur kan zich met deze ge wi jzigde conclusie vereenigen, die hierna met algemec-ne stemme n wordt aangeno men. Aan de orde komt een voorstel van het fondsbestuur tot het treffen van een rege ling met middenstandsorganisaties in het buitenland, waardoor aan jongelieden, zeons van georganiseerde middenstanders, gelegenheid gegeven kan worden, hunne vakopleiding buitenslands te genieten of le voltooien. Na toelichting door den heer A. Ingenool wordt overeenkomstig het voorstel van het B. B besloten en de uit voering afgedragen aan het Bondebureau. De heer Adelsbergcn licht een voorstel der Deventer Handelsvereeniging toe, in zake de noodzakelijkheid van verlaging der Post- en Spoortarieven in Nederland. Besloten wordt aan de directies der Pos terijen en Spoorwegen een motie te rich ten, waarbij op verlaging der tarieven wordt aangedrongen. Aan het slot der vergadering heeft do heer R. J. Koopmeiners uit Rotterdam een IZ.B5 OCI Lllëf UCIICICI „I KldÜllljU 13.50 Franco Huis per Liter, enz. Tot 22 dezer onze bekende LIMO NADE-SIROPEN ter verdere intro ductie ad SO cent per Liter, in plaats van f 1.35. Anno 1625. 'H' redo gehouden over „Het euvel der opzet telijke wanbetaling". De heer Koopmeiners noodigde de mid denstandsorganisaties uit onverzwakt haar actie voort to zetten tegen de wanbetalers. Door applaus ondersteunde de vergade ring dit voorstel. De heer do Coster, vertegenwoordiger van den Minister van Financiën, dankte hierop namens Z.Exc. voor do uitnoodi- ging. Met vreugde zeide spr. gehoord te hebben dat de meerderheid het gevoelen niet deelt van den afgevaardigde van Soest om het tafellaken tusschen de regeering door to snijden. De Minister van Finan ciën beschouwt do middenstanders niet als fiscalo objecten maar ziet ook hun belan gen. Spr. heeft op dit congres gezien een geest om tot vermindering van regeerings- bemoeiing te komen. Dit is ook de meening van dert minister, die voorstander is van he' vrije bedrijf. Met den wensch dat de bond in kracht moge toenemen, besloot spreker. De voorzitter antwoordde dat er hij den middenstand geen streven bestaat om het taffellakon mot de regeering door te snij den. Evenmin is de middenstand tegen de ambtenaren, maar wel tegen overtollige ambtenarij. De middenstand zal het gezag blijven steunen, zooals hij steeds de hoek steen van het gezag is geweest. Mr. A. baron van Wijnbergen, voorzit ter van den Middenstands raad, wees op een drietal punten welke de middenstand in acht heeft to nemen. Ten eerste dat het noodig is dat de middenstand niet vergete dat, wanneer men voortgaat met de toepas sing van de wetenschap en daarmede geep gelijken tred houdt de ontwikkeling van re ligie en moraal, die vooruitgang niet vruchtdragend zal zijn. Ten tweede, dat men niet vergete dat de wet van den arbeid de mersehheid nog altijd boheerscht en ten derde dat men poge den menschen en vooral de jeugd levensvreugde bij te bren gen. opdat zij het lijden, dat nog steeds moet worden gedragen, dienstbaar maken tot verhooging der levensvreugd. De voorzitter dankte den beer van Wijn bergen en uitte den wensch, dat de midden stand nog lang van zijn voorlichting ge bruik zou mogen maken. Nadat mr. A. F. van Hall nog een woord had gesproken over de beteugeling deT wanbetaling sloot de voorzitter de eerste zitting van het congres. Om 7 uur had een gemeenschappelijke maaltijd plaats waarbij de burgemeester van Assen, de regeeringsver tegenwoordi- gers en baron van Wijnbergen mede aan zaten. USMD- E?i TIII^SSÖ^ in dezelfde provincie gedaan. Door den smid Osinga te Gasselternijveensche mond ie een nieuwe aanaarder gebouwd. Bij een gehouden demonstratie voldeed het werk aan de aanwezigen geheel aan de eischen hoewel het werktuig den schoffel niet in alle opzichten kan vervangen. De commis sie ter heoordoeling achtte het vooral voor bezitters van groote bedrijven, die meer sehoffelwe.rktuigen bezitten, de aanschaf fing van belang. In den hof. Van het zaaien hangt veel af. Dit bleek me dezer dagen op nieuw, toen een goede kennis, een begin neling, klaagde over het niet- of slecht- opkomen van vele zijner zaden. Zie hier eenige algemeene regelen! In den regel zaait men te vroeg. Daar zijn er dio reeds in April, wanneer het weer bijzonder mooi is, het zaad van fijne bloemen in den grond brengen. In den vrijen grond zaaie men evemvel niet eerder dan einde Mei, in den tijd dat de ergste nachtvorsten voorhij zijn. Men make dan den grond zeer fijn en effen, en zaaio hij voorkeur bij regenachtig weer, liefst in den vroegen morgen, zeer gelijk matig over het geheele perk. Zeer fijne za den vermenge men vooraf met wat zand, werke die niel onder, doch drukke ze al leen zeer zacht aan met een plankje. Gro vere zaden werke men over 't algemeen slechts zóóver onder, als de eigen dikte bedraagt. Korrels en pitten worden ge poot. Na de zaaiing zorge men te groote uitdroging van den grond tegen te gaan. Deze moet vochtig blijven, wat men het best bereikt, door met matten of iets der gelijks te bedekken en af en toe matig te begieten. Het is een dwaling te meenen, dat bezaaide perken niet begoten mogen worden omdat dan het zaad zou „ver stoffen": bij droeg weer is gieten zeer noodig. Men wachte zich echter te gieten, zooals wij dikwijls zagen: het water met volle handen uitgudsend uit den emmer. Bij zulk „gieten" is het geen wonder, dat het zaad niet of slecht opkomt, daar het dan goeddeels is- uit- en weggespoeld. Zijn de plantjes opgegaan, dan zorge men, alle onkruid bijtijds uit te roeien, opdat niet later door de groote wortelvertakkingen ook de bloemplantjes mede worden uitge haald. Ook te dikke stand dezer plantjes moet vermeden worden daar ze zich bij gebrek aan ruimte niet goed kunnen ont wikkelen. "Wij herhalen de twee voorname eischen voor het opkomen van bloemza den zijn: niet te vroege en «Set te diepe zaaiing. Onderzoek uw aardappelvelden! Laat, zoonoodig u onderrichten omtrent de ken teek enen van verschillende aardap pelziekten, als blad rol, topbont, zwartbee- nigheid e.a. Verwijder de zieke planten, om verdere hesrnetling, ook van het poot- goöd voor 't volgende jaar te voorkomen. Het tijdig rooien geeft geen verlies, de andere brengen des te meer op. Het land vrij komende van de vroege erwten, kan nu met andijvie beplant worden; eerst den grond goed los maken: neem de sterkste planten uit het zaaibed en dun dit tevens uit. Bescherm nu bessen door een net te gen de vogels: ze houden vooral ook van zwarte bessen: deze vrucht is, tot gelei bereid, een uitnemend middel tegen ver koudheid. Door linnen gaas langs de hoo rnen te hangen, kunt ge uw perziken tegen de wespen beschermen. Voel niet met do vingers of de perzik al zacht wordt; de minste aanraking geeft later vlekken en rotting. C. B. WAT ELKE MAAND TE DOEN GEEFT. (2de helft Juli). Juli heel Hooimaand wat niet zeggen wil, dat in die maand bepaaldelijk de hooi ing geschiedt of moet geschieden. .Men hooit of maait wanneer de grootste massa verteerbare voedingsstof aanwezig is. Is het gras „hard geworden, dan zit er te veel rnwvezel in, en is de vertoerbaarheid minder geworden. Tijdig maaien is dus reeds hierom gewenscht, maar heeft nog andere voordeden. De zode loopt beter uit, wordt dichter en fijner bij vroegtijdig af maaien; er ontwikkelen zich meer zij scheuten en nitloopers, waardoor men la ter een beter sluitende zode verkrijgt. Men blijft ook beter de onkruid-planten baas. Wordt telken jare laat gemaaid dan gaat de zode achteruit. Bi.i tijdig maaien is de volgende snede vroeger, en gpeft door gaans ook meer massa. Een vorigen keer haddpn we het over de ongewenschte boterbloemen in de wei^ dit jaar zoo bui tengewoon talrijk. Daartegen wordt nu in het „Alg. Ned. Lbld." aangeraden: het af zichten niet afmaaien, want dan ver nietigt men het grasvan de bovenein den der doorgeschoten stengels, waaraan de bloemen zitten. Als men dit doet vóór het rijp worden van 't zaad dan heeft die kamp het volgende jaar minder planten. Het zichten kost weinig tijd en valt juist op een moment dal er niet veel te doen is. Evenwel: een grondiger bestrijdings middel blijft bet wieden, dal men steeds kan toepassen, als de drukte niet groot is. Hel zij herinnerd, dat de botevbloem ver giftig is: hot vee versmaadt hel. maar des winters op stal is het wel gedwongen er van te eten lot schade dor melkgift den groei Bovendien komen dan de zo den met den mest op de vaalt, en zoo weer op het land terecht Onlangs maak ten we melding van een bietenschoffel, een practische vinding van don heer J. Doornbos Ez. te Schildwolde. waarvan we nu kunnen zeggen, dat ze ons zeer goed voldoet. Een nieuwe vinding is infusschen l'IT DE OMGF.VINS KATWIJK AAN ZEE. Personalia. Te Rotterdam is ge slaagd voor het examen nuttige handiver- ken mej. M. Siderius, alhier. LEIDSCHENDAM. Personalia. Naar men ons mededeelt, is mej. Faas, de Zuster van hei Groene Kruis, alhier, geslaagd voor het examen ter bestrijding der t.b.c.: de Zuster Yan harte proficiat met dit mooie succes. Wilhelminafeesten. Wanneer wij de groote reclamebiljetten der Wilhelroina- Vereen., die zoo allerwege zijn opgehangen eens bekijken, dan beloven de feesten op a.s. Woensdag en Donderdag, 22 en 23 Juli wederom schitterend te worden. Reeds Dinsdagavond zullen de feesten worden ingezet met muziek door het dorp en concert op het Sliusplein; Woensdag morgen is wederom de optocht der school kinderen naar het feestterrein en daarna de bekende kinderspelen, des namiddags zijn er groote volksspelen, terwijl Donder dagmiddag de groote nationale ringrijderij wordt gehouden. De vele vermaokelijkheden,-die op 't feest terrein zullen komen, zullen het noodige voor een gezellige feestviering wel bijdra gen en zullen er bij oud en jong de stem ming wel inhouden. Indien het weer dus meewerkt, zullen het Woendsag en Donderdag een paar drukke dagen worden te Leidschendam De Damstraat. Ondanks de waar schuwingsborden op beide einden der Damstraat, schijnen sommigen het met de snelheid in deze smalle en gevaarlijke straat niet zoo nauw te nemen, en, wan neer er dan ook geen politie in zicht is, wordt er dikwijls met groote snelheid ge reden. Reeds meermalen heeft het ons verwon derd, dat hier niet meer ongelukken ge beuren, vooral bij het uitgaan der Zuster school, wanneer honderden kinderen naar builen stroomen en intusschen auto's, fiel sen, etc. zeer dikwijls met groote snelheid, zelfs soms in razende vaart passeeren. Wanneer zullen de bestuurders van auto's, rijtuigen, fietsen, etc. eens wijzer worden en hier dit kleine stukje van nau welijks 100 Meter eens wat kalmer rijden om zoo niet roekeloos het leven van hun evenmensch in gevaar te brengen en een ieder met een gerust hart de Damstraat te laten passeeren. WARMOND. De Waterleiding. Over de Wat er'e.i ding, aansluiting en ta rieven kunnen wij het volgende medede len, ten deelc roods vastgelegd in de veror dening, ten dcele in de laatste vergadering aangevuld of gewijzigd. Onder voor huishoudelijk gebruik'', wordt verstaan het gebruik voor drink-, wasch-, bad- en schrobwater, spijs bereiding. doorspoeling van privaten, be sproeiing en soortgelijke naar het oordeel der Directie. „Voor Industrie en andere doeleinden", wordt verstaan het gebruik op ruimer schaal. De aansluiting is verplichtend indien het aan te sluiten perceel niet verder is gele gen dan 40 Meter van de hoofdbuis. Zou iemand een perceel aangesloten heb ben, en daarachter perceelen, dae verder zouden ligegn dan 40 meter, doch toch tot hetzelfde erf behooren, of wanneer achter gelegen perceelen uit het. aangeslotene wa ter betrekken, dan zal of de andere percee len aangesloten moeten worden, of voor het geldend tarief aangeslagen worden. Vrijstelling kan verkregen worden, als een perceel water bezit van dezelfde kwa liteit als het waterbedrijf levert. De gemeente betaalt de kosten van den aanleg der dienstleiding met inbegrip van de afsluitkvaan met toebehooren aan de hoofdbuis, van den hoofdafsluiter met leegloopkraan, en van eventueel in deze leiding te plaatsen watermeter, maar niet langer dan 15 Meter uit de grens van den weg waarin de hoofdbuis is gelegd en niet meer dan 1 Meter in het perceel. De verplichtingen voor de verbruikers worden dezen later verstrekt. In hoofdzaak zullen de bepalingen gel den van de L. D. M., waarvan in enkele ge vallen voor bestaande perceelen zal kun nen worden afgeweken. De aanmelding voor aansluiting re •">- schied zijn, en de aansluiting tot stand ge komen 6 maanden na oplevering en In werking treding van het waterleidingbe drijf. De heer Molhuizen, als gedelegeerde der gemeente in de commissie van advies voor het waterleidingbedrijf, kon mpdedeelen, dat reeds een aanvang was gemaakt met een geleidelijke vulling van de toren aan de Wasbeekerlaan en de spuiing al spoedig verwacht kon worden. De heer Oudshoorn deelde mede, dat reeds 54 aanvragen zijn ingekomen. De heer Hoijl vertelde, dat de zaak voor „Warmunda" reeds in orde was. Om den bewoners melerlniur uit te sparen zal deze DP b.v. 2 motors geleverd worden, en. blijkt dat geen onnoodige wnterverspilling plaats heeft, dan zal dit bestendigd blijven. Ook is hier rekening gehouden met hel tarief, dal anders door de hooge huur waarde, te hoog zou kunnen worden voor die woningen. Dg heer v. Schie kreeg toezegging, dat personen, die hun perceelen niet konden doen aans'niten, in de gelegenheid zou den gesteld worden leidingwater te beko men, ook voor schippers, terwijl de sport wereld wel aan de Jachthavens terecht zal kunnen. Het vastgestelde tarief luidt als volgt: Perceelen n. Huur- Bedrag p. Maximum waarde 3 mnd. aantal M3. onbelast 2.50 8 M3 van 100.— 3.50 9 M3 van 150.— 4.50 10 M3 van 200 6.50 12 M3 van 250— 8— 13 M3 van 300 9.50 14 M3 van 350.— 11— 15 M3 van 400 12.— 15 M3 van 500 15.— 15 M3 van 600 16.— 20 M3 van 700 18.— 20 M3 van 800— 20.— 25 M3 van 900.— 22.— 25 M3 van 1000 24.— 30 M3 van 1500 26.— 30 M3 Overwator 30 cent per M3. DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Goed afgeloopen. De machinist W. Vis, werkzaam aan de machinefabriek „De Industrie", werd hedenmorgen door een as gegrepen. De kleeren werden hem van hei lichaam gescheurd. Doordat de machine onmiddellijk werd stilgezet, kwam V. er mot eenige lichte ontvellingen af Dr. v. N. verleende geneeskundige hulp Te water. Gisteren is in het Alpren- sche Rietveld een maaimachine bespan nen met twee paarden van den landbou wer v. V. te water geraakt. Na veel moei te slaagde men er in, de dieren uit de vrij diepe sloot op het droge te brengen De bestuurder wist zich tijdig in veilig heid te stellen. STÜDSPflEIIWS IN MEMORiAM PROF. A. TH. SE1JSENER. Een hevige ontroering zal de dood van onzpr> geliefdon adviseur tev pe" de R. K onderwijzerskringen van Leiden eD omstreken. De waarheid, dat wij zoo tragisch onzen geestelijken leider verlo ren. wil slechts langzaam lot ons doordrin gen. Zoo kort geleden immers was hij nog jeugdig en in volle krachten. We kunnen niet nalaten heden nog, een paai' zeer korte woorden aan onzen profes sor te wijden. De weinige jaren, dat wij hem als ad viseur onzer vereeniging mochten hebben, zijn voor de veveeniging de beste geweest. Hij was de geheime stuwkracht, hij ont brak nimmer op een bijeenkomst, hij was de groole ijveraar voor onze geestelijke be langen. d h had ook open oc vror mate- rieele nooden. Zijn weldoordachte opmerkingen wer den steeds op hoogen prijs gesteld. In onze vergaderingen was hij een der onzen. Toen we den Godsdienstcursus opricht ten, vonden we in hem weer een warm voorstander en een grooten stenn. Hoewel over wein g tijd meer beschik- GEMEENTELIJKE AANKONDIguÜ Stichting van lokalen voor gewoon |a, onderwijs aan de Krauwelsteeg. B. en W. van Leiden brengen ter oc bare kennis: I. dat de Raad dezer gemeente i„ op 13 dezer gehouden vergadering) besloten aan het Bestuur van het Ges» „De Voorzienigheid" te Leiden eene i goeding toe te kennen, als bedoeld in- kei 84 der Lager-Onderwijswet 19201 dë kosten van stichting van lokalen, stemd voor gewoon lager onderwijs a Krauwelsteeg; II. dat binnen dertig vrije dage^ rekenen van heden af, ieder ingeqj en bet schoolbestuur van bovengen» Raadsbesluit bij Gedeputeerde Staten Provincie Zuid-Holland in beroep kan men. N. C. DE GIJ SELA AR, L VAN STRIJEN, Secretaris."' Leiden, 16 Juli 1925. B. en W. van Leiden, brengen ter meene kenis, dat door hen vergun^ verleend aan: a. de firma H. M. -Bicgg rechtverkrijgenden, tot oprichting vy bakkerij en kokerij in het perceel J straat no. 55, kadastraal bekend gg te Leiden, Sectie B, no. 1694: b. Rh rier en rechtverkrijgenden, tot oprij van een brood-, koek- en bankelh) in het perceel Zuidsingel nos. 21 a kadastraal bekend gemeente Leiden, G no. 2565; c. de firma Kraan ent?, wegen en rechtverkrijgenden, tot y ding van de timmerwerkplaats in 1( ceel Oude Rijn no. 94, kadastraall gemeente Leiden, Sectie H no. KathoSieke Agen LEIDEN. Vrijdag en Zaterdag gelegenheid aanmelding reis Nijmegen gebouw, 7.308.30 uur. Maandag Prop.-club „St. Cafl R. K. Volksbond, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondij der apotheken wordt van Maand; tof en met Zondag 19 Juli a. genomen door de apotheken van ren P. du Groix, Rapenburg 9, ti en G. H Blanken, Hoogewcerd 17 502. kende gaf hij zich gaarne, om zaak. Voor den cursus hs de dood van lit gevoelig verlies. "We kunnen echter de Voorzi niet doorgronden en moeien wel j gedachte wennen, hem verloren le I Er rest ons slechts, voor den do bidden; misschien storten we morgei ons morgengebed in de hooi vooi' gedichtenis van onzen adviseur. Het gebod van duizenden kindei gelijk naar omhoog gestuwd tot vo troon van zijn Rechter, zal niet hoord kunnen blijven. Laat het ons een troost zijn, dat voor hem nog kunnen doen. N. B. M. VREEB11 Secretaris R. K. B^z. wijzers vereeniging Afd. en Omstreken. Nederlandsche zwakke kïndere Het is bekend dat voor de uilï van zwakke kinderen niet veel gedai worden zonder geld. Maar toch zonder veel geld nog heel veel gedai nen worden wanneer alle comité'sj ne zoowel als de groote, eens flu best wildeu doen om vrijplaatsen in gezi te verkrijgen. Dal kan toch niet ea sentoer zijn, dunkt ons. We hebha afgeloopen 10 jaren niet minder f vrijplaatsen voor builonïandsche gekregen. Zouden er nu niet een f» zend plaatsen zijn te vinden zwakke Nederlandsche kleinen? Z< saam-hoorigheidsgevoel, onze liefd voor onzen birmonlandschen niet zóó groot zijn? Dat wil er hij in en daarom is het mot vertrouwen toch ook me! aandrang, dal wij i roep doen op al onze comité's, yoo op het platteland: helpt ons aan v r ij p 1 a a t s «3 het Nederlandsche kin Doet daarvoor nu eens krachtig I Gaat de Ubekende gezinnon eens tracht om voor eenigen tijd landsch kind, dat niet ziek doch zwak is, in hun woning op te doen gelijk zij het vroeger zoovele buite» tjes gedaan hebben. Stelt hen gera kind wordt tevoren door den dol keurd. Men haalt, dus niemand in 1 gevaar voor de omgeving zou kunfll veren. Wij plaatsen de kinderen zo" gelijk van hun ouderl. huis,om onge' te bezoeken te voorkomen.De vrecsi is overigens ook ongegrond. Onze' gen zijn, dat men daar vrijwel g# van heeft. Als gij Uwe actie begint, steil D verbinding met de plaatselijke gf1 heid en tracht haar steun voor di| werk te verkrijgen. Een aanspofl een opwekking van den Pastoor 1* deren verrichten. Tracht ook samenwerking te zoo de Boerenbonden. Die hebben io leden getoond de grootste steun tl Stichting te zijn. En zouden die niet opnieuw willen zijn, nu heil gezondheid van het zwakke Nedeo stadskind? Gaat dus aan den slag, maar 4 spoedigl Vooral de spoedig nadert cantietijd is zoo uitermate gesch' uitzending, omdat de kinderen school niets verletten. Laten de

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2