ZwedenHongarije 62. Do gisteren te Stockholm gespeelde in ternationale voe thai wedstrijd Zweden Hongarije eindigde in een 62-zege voor de Zweden. Met rust was de stand 80. N. V. B. en R. K. F. Het eenigen tijd geleden door de R. K. F. opgezegde contract met den N. V. B. la voor het N. V. B.-bestuur aanleiding geweest oen conferentie aan te vragen met het R. K. F.-bestuur, teneinde tot een nieuw contract te geraken. „Mndmsg." NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Promotie misère. Wij schrijven nu ongeveer half Juli en nog is het einde van de promotie voetbal wedstrijden der 2e klasse niet te overzien, want de beslissing die gisteren vallen moest, is uitgebleven, daar S.V.W. in Go- rinchem, Vriendenschaar met 20 klopte. Door dezen uitslag verkregen de drie ge gadigden „Alphen", „Vriendenschaar" en S.V.W. nu allen 4 punten, waardoor zij thans weer opnieuw kunnen beginnen. In Gouda werd de promotiewedstrijd Olympia IILugdunum II gespeeld, die door do Gouwenaars met 10 werd ge wonnen. Nederlaagwcdstrijden L. F. C. De uitslagen der NederlaagwecLstrijden ran L. F. C. luiden: 1F. C. Ill—Alphia I 1—3. 1. F. G. IVLeidscho Boys 11. IF. C. V—Raceël II 4—2. L F. G. VILeidsche Boys II 3—0. DIOG. HAARL. BOND. Jaarvergadering D. H. V. B. Gisteren werd in het gebouw „Veritas", Westeind© 15 te Den ITaag de 6e alge- meene jaarvergadering van den D. H. V. B. gehouden. Te circa half twee wordt door den heer H Tutter op de gebruikelijke wijze ge opend. Hij begint met te zeggen dat het hem genoegen doet de aanwezigen, die van zoo'n groote belangstelling blijk ga ven, welkom te heeten, waarna spreker overgaat tot het houden van zijn openings- rod.'. daarbij memorerende wat in het aficloopen jaar is gepasseerd. Hij wijst op de gehouden missie wedstrijden, waar- ui! blijkt, dat de spm-tbeweging niet alleen de sport beoefent om de sport doeh deze ook aanwendt om de missiegedachte te versterken. Vervolgens wiist hij op de verschillende lustrumvieringen dor hij den D. H. V. B. aangesloten vereenigingen De Voorz. kan niet nalaten van deze plaats een woord van dank te spreken san den oud-adviseur Kap. Looyaards, voor al hetgeen deze steeds in het belang van den D. H. V. B. heeft tot stand ge- bracht, waarmede de vergaderden, luid npnlaudiseerende instemden. De nieuw-benoemde Adviseur. Rector Braakman, voor het eerst bij een algemee ne vergadering aanwezig heette spr. wel kom: hij memoreerde wat deze reeds :n het helang van het pnlrnnaatswezen bad verricht en hoopte, dat ZijnEerw. steeds niet lust en ijver zijn lyaehten zal willen geven aan de R. K. S^ortbeweging. Spreker wijst verder op de opening en Ingebruikneming van lief R. K. Sportpark Duvvesteijn te Botterdam, en liet daarbij de waarschuwing hooren met dergelijke instellingen voorzichtig te zijn. en vooral te letten op de finantieele draagkracht der resp. vereonigingen. Wij mogen ons nPef gronter voordoen dan we zijn. De R. K. Athletielcheweging verkeert thans in het stadium, dat samenwerking tpsschen de resp. Bonden is verkregen, weshalve spr. een beroep doet op aller Efeun en medewerking. De Voorz. vestigt er verder de aan dacht op, dat er aangename verstand houding met de R. K. Federatie bestaat, ven dat de werking der resn Districten meer en meer aan het doel beantwoordt, waf vreugdevol stemt en het geheel ten goede komt. Na nog een beroep gedaan te hebben op de vereenigfngen mede te werken tot sterking van het scheidsreehterscorps en te helpen dit op hooger peil te brengen, verzoekt liij de Pers daartoe ook te willen nWowcrkcn Moor de functionarissen steeds de hand hoven het hoofd te houden Daarna wordt do agenda behandeld. "De notulen worden zonder op of aan merkingen onder dank goedgekeurd. Door den afgevaardigde van Zwaluwen, Amsterdam werd het jaarverslag van den Secr.-Penningmeester beerrtiseerd, o.a: competitieleiding en Me bekende kwestie Medemblik, tevens zag hij .gaarne dat de wedstrijden voor den Bisschopbeker vroe ger warden vastgesteld zoodat deze ver speeld is voordat de competitie begint. De Secr.-Penningmee.star. de heer Kruy- ver beantwoordt spreker naar genoegen. Bij het verslag van de Pers en Propaean- da-Gommi8sie maakt de afgevaardigde van Wilskracht Amsterdam eenige op merkingen. waarvan de Voorz. der Pers en Prop.-Comm., de heer H. N. Smits ge bruik maakt om eenige woorden daarover te zeggen. De afgevaardigde van Goncordïa', Hil- legom. treedt in een uitgebreide discussie over dit verslag en haalt daarbij tevens aan de kwestie, welke is ontstaan door het niet spelen van de oefenwedstrijd van het D. H. V. B.-elftal op het Concordia- 'terrein. Hij vraagt daarbij een definitie op de vraag aan wie de schuld van het voor gevallene is. De Voorz. antwoordt den af gevaardigde van Concordia dat de elftal commissie in deze buiten haar boekje is gegaan. Hij hoopt de taak van de opnieuw te benoemen elftalcommissie nader te om schrijven, opdat xnlks niet meer kan plaats vinden. De afgevaardigde van Concordia vraagt daarna of het gepubliceerde verslag het oorspronkelijk ingezonden verslag dezer commissie is, hetgeen hp meent te moeten belwijfelen. De Sccr.-Pcnningm. geeft toe, j dat het een gewijzigd verslag is, waarin hij de noodige, door het bestuur gcwensch- te veranderingen, heeft aangebracht. De vergadering sprak als haar meening uit, dat zij er op stond het origineele verslag te hooren, waarna de Voorz. toezegde dit zoo spoedig mogelijk in de Sport-Illustra- tie te doen plaatsen. Alle jaarverslagen werden verder, na dat dank gebracht was aan de samenstel lers, goedgekeurd. Het nadeelig saldo over het afgeloopen boekjaar, een bedrag van f 246.55 zal hoofdelijk omgeslagen woTden over de verschillende vereenigingen. De thans aan de orde zijnde bestuurs verkiezing had tot resultaat dat de aftre dende heeren H. N. Smits, A. Hubaty, E. A. Leenderts en G. Kuyper werden herko zen en tot bestuurslid voor het Noorden werd aangewezen de heer Luifs. Hierna werd aan de agenda toegevoegd het punt: Motie van de Voetbalvereeniging P. V. C. te Utrecht, waarin zij voorstelt de R. K. Federatie te reorganiseeren om daaruit tot stand te brcDgen één R. K. Voetbalorganisatie vormende den R. Kath. N. V. B. De afgevaardigden van Wilskracht, Amsterdam, V. V. Z. Zaandam en P. V. C. B. Amsterdam voerden hierover het woord, het voor en tegen bepleitende. Het bestuur nam het standpunt in, wat door den heer Smits in de Maasbode van Zon dag 12 Juli is gepubliceerd, wat door den Voorz. werd voorgelezen en waarmee men acroord ging. De heer Smits spraje daarna nog een woord over deze gewichtige kwestie, en zette een en ander duidelijk uiteen. Ten slotte diende hij de volgende motie in, welke luidt als volgt: „De vergadering van den D. H V. B., gehouden op 12 .Juli 1925, in „Veritas" te Den Haag; gehoord de motie der vereeniging P. V. C. te Utrecht inzake de wenschelijkheid tot slichting van een landelijken Bond, in de plaats van den tegen woord i gen Fede ratieven organisatievorm; gelezen het besluit van de jaarvergade ring van R. K. P. V. B.; aan de Federa tie te verzoeken deze aangelegenheid in studie te nemen; gehoord de besprekingen ter vergade ring; overwegende, dat afgezien van verschil lende andere factoren de tijd vooralsnog niet rijp geacht moet worden voor de stich ling van een Nationalen Bond; overwegende, dat echter de werkwijze in den huidigen Federatievorm verbeterd kan worden; van oordeel, dat deze verbetering drin gend noodzakelijk is, o.m. ten aanzien van een meer vruchtbaar contact tus schen de Bonden in het Centrale punt (Federatie) en ten aanzien van de samen stelling en werkwijze van de algemeene vergadering der R. K. F.; van oordeel, dat indien deze verbetering worde ingevoerd, vruchtbaarder en krach tiger werk dan van den huidigen Federa tievorm kan worden verwacht; spreekt den wensch uit: le., dat een Commissie uit de Federatie worde benoemd, die onverwijld aan het werk ga om na te gaan, welke maatrege len noodig zijn om tot de verlangde verbe tering te komen; 2e. dat eventueele wijzigingen in het re glement zoo noodig op een bijzondere Federatievergadering worden behandeld, opdat de verbeterde toestand in elk geval met het "seizoen 19251926 kan worden ingevoerd. Draagt den afgevaardigde ter Federatie vergadering op deze resolutie aldaar voor te stellen en met kracht te verdedigen." Deze motie wordt met algemeene stem men aangenomen. De bogrooting voor 19251926 wordt daarna na eenige op- en aanmerkingen vastgesteld. Hierna werden door den Gompetitielei- der de Kampioensdiploma's uitgexeikt. Wat Leiden IV betreft, is de Competitie leider een bericht geworden, dat in den stand een fout schuilt waardgor het nog niet zeker is, dat Leicfen IV kampioen ha- rer afdeeling is, hetwelk nader zal worden onderzocht. Hierna hield de nieuw-benoemde Advi seur van den D. H. V. B. een kernachtige rede waarin hij duidelijk deed uitkomen de noodzakelijkheid van de principieele R. K. Voetbalorganisatie en waarin hij betreurde de desertie van enkelen onzer naar het neutrale kamp. Hierna had de verloting plaats van Loterij-beker, welke beschikbaar was ge steld voor die vereenigingen welke een werkzaam aandeel hadden genomen in den lotenverkoop. De R. K. Sportvereeni- ging „Leiden" was de gelukkige. De Voorz. overhandigde aan Leiden onder hartelijke woorden dezen beker. De heer A. Meers hoek bracht daarvoor dank. Als leden voor de kascommissie werden aangewezen de heeren: Ter Laan. Ammer- laan en Verheggen. Daarna komt in behandeling de reeds door ons gepubliceerde reglementswijzi ging, van art. 100 H. Regl. Het eerste gedeelte van het voorgestelde wordt door de vergadering goedgekeurd, doch het tweede gedeelte, wat behelsde, dat de wedstrijdformulieren binnen 24 uren nadat de wedstrijd is geëindigd, moe ten zijn gepost, wordt ingetrokken daar er nog al wat grondige bezwaren werden tegen ingebracht. Ala afgevaardigde naar de vergadering van de R. K. F. werd door de vergadering aangewezen de beer P. van Calcar Jr. te Zaandank Bij de bepaling van de plaats voor de volgende jaarvergadering werden een drie tal plaatsen genoemd n.l.: Schiedam, Am sterdam en Haarlem. Na eenige bespre kingen wordt besloten de volgende jaar vergadering te Haarlem te doen. plaats vinden. Van de rondvraag werd door velen ge bruik gemaakt. Door den afgevaardigde van V. V„ Z. (Zaandam) werd uitvoerig besproken de Westie Medemblik. Tevens besprak hij de houding van Leonidas te Rotterdam. Na hierop door den Voorz. te zijn beant woord vraagt hij nogmaals het woord. Hij doet dit namens de Huldigingscommissie, ingesteld tot huldiging van het D. H. V. B.-bestuur. Na eenige sympathieke woor den overhandigde hij een couvert met in houd, bijeengebracht door de vereenigin gen van den D. H. V. B., waarover het be stuur naar goeddunken kan beschikken. De Voorz. is verrast door dit blijk van waard'eering en dankt namens zijn roede- bestuurderen daarvoor. Hij wil dit blijk erkentelijkheid slechts aanvaarden onder een voorwaarde, dat deze gelden ter beschikking gesteld worden als eerste gift voor een te stichten steunfonds van den D. H. V. B. Er zal in de Sport-Illustratie binnenkort een oproep worden gedaan aan verschillende personen en vereenigingen voor vrijwillige bijdragen ter staving van de Bondsfinantiën. Het begin zal met deze gelden zijn gemaakt. Spr. hoopt, dat het veler navolging zal vinden. Ook de kwestie Leiden-R. K. A. V. wordt nog naar voren gebracht waarover zich een discussie ontspint tusschen D. H. V. B.-bestuur en afgev. Wilskracht cn Leiden. De zaak zal nader worden onder zocht. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorz. te circa half zeven de vergadering. Technische sectfe D. H. V. B. Do technische voorvergadering van D H. V B. clubsi welke in de competitie der R. K F. spelen, heeft Zaterdagmiddag in het gebouw St. Ba.vo te Haarlem plaats gehad onder voorzitterschap van den heer G. Kruijvcr, die memoreerde, dat de competi tie in het afgeloopen seizoen goed verloo- pen is. Voorstellen zijn, aldus spr., niet in gekomen. Spr. geeft evenwel een voorstel inoverweging, tot wijziging van de compe- titre-indeebng der overgangsklasse, nJ. om die te lezen als volgt: Noord: H B.C.. de Meer. RK.A.V, Wilskracht, P.V.CB R.K B V., E.M.M., en L:mvio. Zuid: P.V.C., Vooruit, Futitudo, Celer, Excelsior, Graaf Willem2, D H.L. en Wil helmus. Over dit voorstel voeren verschillende heeren het woord. Sommigen bestrijden deze indeeltng, vooral in verhand met de ongunstiger indeeling voor de Zu:delijke clubs. De Noordelijke clubs verdedigen het voorötel-Kruijver, waartegen o.m. op gemerkt wordt, dat dit zich niet aansluit bij de eenmaal gemaakte promotic-regeling en dat het, voor de rust in de organisa'tie, waaraan behoefte bestaat, noodig is vast le hóuden aan de eenmaal gemaakte techni sche regelingen. Daartegen werd opge merkt, dat de bestaande regeling door ver schillende Noordelijke vereenigingen on der protest is aanvahrd. De Federatie-secretaris merkte op, dat Utrecht stellig niet met deze nïeuw-ont- woTpen regeling, accoord zal gaan. Zes van de aanwezige overgangers spreken zich uit voor het nieuwe ontwerp, onder eenig voorbehoud. Graaf Willem gaf de voor keur aan de oude indeeMng. Besprekingen werden daarna nog ge voerd over de tweede klasse-indeeling, en het scheidsrechterswezen. De officieuse competit.ie-indeeling van de afdeeling waarin de R.K'S.V. „Leiden" het volgend seizoen zal uitkomen is vastgesteld als volgt: Dnnk, Leiden, Graaf Floris V, Graaf Willen II 2, T.Y.B.B., G.D.A., Duiven. Concordia. De laatste drie vereenigingen zullen nog promotie-wedstrijden moeten spelen, daar slechts 2 plaatsen beschikbaar zijn, zoo dat één vaft haar afvalt. 4e Nederlaagwedstriid Llsse I—E.M.S. I 5—0 Onder, leiding van scheidsrechter Platte stellen heide elftallen zich op. Lisse telt 4 invallers. E. M. S. wint den toss en Lisse speelt voor zon en wind. Al spoedig moet de E. M. S.-keeper een gevaarlijk schot kecren van den linksbuiten. Op het Lisser-dool zien we hetzelfde gebeuren, maar de keeper is actief en weet alle ge vaar te voorkomen. Een corner op het I.isser-doel wordt wederom tot corner ver werkt, welke, goed genomen, onschade lijk wordt gemaakt. Dan komt de Lisser- voorhnede opzetten en forceert een prach tige doorbraak, doch de rechtsbinnen schiet naast. Lisse blijft voor het vijandig gebied zweven, een schitterende voorzet van den rechtsbuiten volgt en door het talmen van den linksback scoort de mid- voor (10). Niet tevreden hiermee zien we dadelijk 't zelfde gebeuren en verhoogt de mid-voor den stand (20}. Even voor rust krijgt de rechtsbinnen een mooi aan gegeven bal en hij scoort onhoiidbaar (3-0). Kort hierop is het rusten. Na de thee krijgt E.M.S. al spoedig een vrije trap te nemen, maar de keeper stompt fraai weg. Na 10 min. spelens krijgt Lisse een corner, welke de linksbuiten ineens inzet. (40). Prachtige snel opgezette aanvallen forceert Lisse, doch de schoten gaan over en naast. Nu wordt het Lisse doel in benauwdheid gebracht, een prach tige kopbal gaat rakelings de lat over. Aanval op aanval wordt onderbroken en de keeper weet alle gevaar te voorkomen. Een corner op het Lisse-doel gaat verlo ren. Even voor het einde ontstaat oen schermutseling voor het E.M.S.-doel, de keeper mist en de linksbinnen scoort houdbaar (50). Hierna volgt het einde met een verdiende overwinning van I.isse. Als Llsse steeds voor oogen houdt, dat samenspel doet overwinnen, zal de club in het district Leiden voor de a.s. competitie een goed figuur slaan. A.s Dinsdagavond om 8 uur algemeene jaar vergadering met een belangrijk program ma. Komt. allen. R.-K. Sporlvereenlging A. V. V. Onder begunstiging van prachtig zomer weer werden gisteren op het A.V.V.-ter- rein een tweetal wedsrtïjden gespeeld. Van 12 uur speelden A.V.V. III en R.I.A. II vriendschappelijk, waarbij de junioren dikwijls aardig spel te zien ga ven en heide partijen aan elkaar gewaagd bleken: het resultaat was een gelijk spel: 22, hetgeen de verhouding zeer goed eergeeft. Om 2 uur traden Leiden IVA.V.V. II tusschen de lijnen voor de Winnaarsronde 3e Afd. dor Serie. Een mooie wedstrijd is het niet geweest, daar Leiden IV dikwijls al te forsch speelde; hetgeen aan het spel niet ten goede kwam. A.V.V. speelde een aardig partijtje en wist de geboden kan sen heter te benutten dan Leiden; boven dien kwam het telkens van plaats veran deren bij Leiden hun niet ten goede; zoo dat A.V.V. ten slotte verdiend met 3—1 de overwinning behaalde en daarmee den Jen prijs in de 3de Afd. won; Leiden IV dus den 2den prijs latend. Hot Amateurselftal van A.V.V. speelde te Stompwijk voor de Serie van S.N.A. te gen D.O.S. I uit Roelofarendsveen, en moest mot 1-0 het onderspit delven. Het was een genoegelijk partijtje, waarin de achterhoede der Amateurs uitblonk; onge oefendheid was hier de hoofdoorzaak dat verloren werd; toch zal dit elftal bij goede oefening, waarmede nu spoedig begonnen zal worden, zeer zeker nog goede resulta ten bereiken. KORFBAL. Jaarvergadering Ned. Korfbalbond Gisterenavond werd in l'Europe de jaar vergadering van den Ned. Korfbalbond gehouden onder voorzitterschap van den heer N. Bropkhuyzen. Na uitreiking der kampioensmedailles, uitgereikt aan de navolgende vereenigin gen Westerkwartier (kampioen van Ne derland) Hercules, E.K.C.A., D.V.DEK. C.A. II, Groenzwart en Eibernest, woïdt overgegaan tot punt 3 der agenda, n.l. mededeelingen, w.o. tevens de rondvraag was inbegrepen. Hiervan maakten ook afgevaardigden een zeer druk gebruik en brachten de ge moederen soms wel wat al te heftig in be weging. Na bespreking der jaarverslagen van secretaris en penningmeester, werd overgegaan tot goedkeuring der begroo ting 19251926, waar naar aanleiding van een niet sluitende begrooting ten be drage van f 500, do navolgende motie in gediend en aangenomen werd. De algemeene vergadering van den Ned. Korfbalbond; gehouden op Zondag 12 Juli 1925 te Utrecht, gehoord de be spreking betreffende de werkwijze van het Bondsbestuur, verzoekt nog op deze vergadering een commissie te doen be noemen, welke zal hebben te onderzoeken, of en zoo ja, op welke wijze de werkwijze van het B.B. meer in overeenstemming kap, worden gebracht met de financiën van den Bond. Het bestuur werd als volgt samenge steld: N. Broekhuvsen (voorz.); H. Rib bels Jr.; Mr. H. W. Vliegen; Mr. B. A. G. Smeets; S. A. Wilson:- S. H. Koster en K. J. Heyboer. In de commissie N. K. B.-erkende bon den werden gekozen de heeren Nïc. Broek huvsen (N. K. B.), voorz.: Iz. A. J. de Wilde (A. K. B): H. D. W. V. d. Honk (H K. B); Dr E. J. O. Wiebols (N. H K B.): P. J. Sluiseman (O. K. B): en Nic. Brockhuysen (N. K. B.); plaatsver vangende leden J. F. Gronle (K. E. K.*"B J Frissel (Noord Korfbal-verbond): J. H. Nijland Visser (N. H. K. B.) en M. de Leeuw (R. K. B.) Omtrent een verzoek van D. D. V. om hij keuze het volgende seizoen in de eerste klasse te worden ingedeeld werd door meerderè sprekers, o.a. door J. F. Saar- berg, mr. H W. Vliegen, C. Boekei, het woord gevoerd. Een desbetreffende motie, door den heer J. F. Saarberg ingediend, werd ten slotte met 57 tegen 64 stemmen verworpen. LAWNTENNIS. Om de Davis-Cup. Holland slaat Voor-lndië 41. Bij de voortzetting der wedstrijden te Noordwijk. gespeeld tusschen Holland en Voor-lndië om-de Davis Cup. hebben Za terdagmiddag in de dubbelspelen van Len- nep en Diemer Kool gezegevierd over Hadi en Dr. Fyzoe met 64, 62 en 63. Onder enorme belangstelling en begun stiging van fraai weder zijn gïstornrddag de ten nis-wedstrijden om de Rav;s-Cim te gen Voor-lndië geëindigd iget een 4—1 ^overwinning van de Hollanders. De beide enkelspelen, die nog op het pro gramma stonden zijn als volgt gewonnen: D:emer Kool slaat Fyzee: 75, 61 en 64; Van Lennep slaat Mohan Lal: 62, 64 en 75. Holland komt dus nu in de finale (Euro- poesche zone) tegen Frankrijk. WATERPOLO De competitie De Goudsche Zwemclub is er in ge slaagd de U. Z. C. op eigen terrein met 80 te kloppen. De competitiestand in deze afdeeling luidt thans: gesp. gew. gel. verl. v.-t. pnt. gem G. Z. C. 3 3 25-4 6 2 U Z. C. 3 2 1 7-13 4 1 33 I. Z. C. 5 2—3 16-19 4 0.80 Maas 3 3 6-18 In de Res. tweede klasse B. verloor L. Z. C. II met "20 van G. Z. C. II (men zie het verslag van het zwemfeest der L. Z C.), terwijl de H. Z. en P. G. II met 21 won van S. V. H. II. De stand luidt hier thans: gesp. gew. gel. verl. v.-t. put. gem H.Z.enP.C.TI 3 3 7-3 6 2 - SV.H. II 3 2 1 6-4 4 1.33 GZ.C. TI 2 1 13-2 2 1 L.Z.C. TI 3 1 2 3-6 2 0 66 Maas TT 3 *3 3-7 WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toeristvereenigïng Swift". Gistermorgen liet „Swift" een 1 K.M. sprint verrijden waarvoor zoowel van de zijde der renners als van het publiek veel Di belangstelling was, terwijl alles m delijk verliep. Nadat do series de herkansing demifinale waren verreden moest nale de beslissing brengen, waarvo start werden N. Kop, J. v. d. "Will Brouwer en B. Meijer. Laatstgea zorgde dezen morgen voor buiten, verrassingen door zich steeds zeer plaatsen. Ook nu in de finale waj prachtige strijd 'te zien, waarbij minimumverschil J. v. d. Wilfc 2e B. Meijer, 3e N. Kop, 4e J. c wer. Hierna had de prijsuitreiking welke werd gehouden in de verga: van den heer Briejer. Na een hartelijk woord van en dank voor de belangstelling bij,j ten van „Swift" tot de aanwezigen; te hebben, feliciteerde de waarn.-vo de renners N. Kop, A. Hillebrand, Brouwer en B. Meijer voor de gjt prestatie in de 60, 100, 30 en 1-K] ten waardoor zij de winnaars zijn den met resp. 7, 12, 15 en 21 punt Hierna werd medegedeeld dat Hulst, die na ruim 7 weken in heM minagasthuis te Amsterdam te pleegd, j.l. Donderdag naar het senhuis alhier vervoerd is, en ni zoek toestemming heeft gekregen huis te gaan op Maandagmiddi blijk van sympathie wilden di hem een bloemenhulde brengen, a wensch er bij, dat G. Hulst weerj geheel hersteld in het midden van mag terugkeeren Van dc Rijsvrijksche baan. Het 100-K.M.-nummer achler motoren werd gisteren op keurigi gewonnen door don Franschmao !i sin in 1 uur 17 min. 55.8 sec., 2b i 6 ronden en 320 M., 3 Blekemola i ronden cn 390 M., 4. Spoek op 2.' en 350 M. De sprintwedstrijd? over 800 amateurs werd gewonnen door J. pen, 2e A. v. d. Giessen (banddih De tandemwedstrijd voor amata 1200 M werd gewonnen door d> B. en L. Leene met 4 punten; 2.1 Brilman 5 p.; 3. Hijzelendoony i Bremer 9 p De koppelwedstrijd over 20 KI gewonnen door v. d. EndeP. X i p.; 2. Bobbev. Duvn, S. v. Kemp Giessen Van Je Rotterdamsche ba Bij de gisteren gehouden t werd G. Vreeswijk uit Alphen Rijn in den sprintwedstrijd to over 750 M. eerste in de eerste i mi-finale, tweede in de finale lengte verschil achter P. van 1 Het koppel v d. Brussche—i werd in 3 min. 11 7 sec. eerste in tervoïgingswedstvijd voor profs. In den koppelwedstrijd over kwam hetzelfde koppel 'als derde 8 p SCHAKEN. Zomerwedstrijd Leidsch Schf gsnootsc^ le groep: G. Bosscha wint n v. d. Nat Jr. 2e groep: W. de Bruin wint van Francois. A. Th. Cahen afgebroken M. M. Segaar. 3e groep: D. de Jong wint van Jongepier. 4e groep: Th. A. M. Gouwenl beide partijen van D Beuth.-F. afgebroken partij met Ph. S. d Kanter. G. Schoppen wint van 3 ben. Partij gesnoeid in de eerste gi Opening Caro Kami. Wit: G. Bosscha, Zwart: Nat Jr; 1. e4 c6 2. d4 dó 3 e5 I ff) 4 5. Dd3: o6 6. f4 Dh6 7 Pf3 c5 9. 0—0 Lc7 10 1)3 h6 11. Pi cd4; Tc8 13 Pc2 Pb4 14 Pb 1 LM: 16. f5 Pe7 17. fc6 fe6- 18. Pt Le3 Db2: 20 Tabl T>3 21 Pe2 P?5 23. T.f2 Da3: 24. Tb7: Ih! Kf7 26 Pd2 TcO 27. Dh5t Ke7 29. Le3 Pgfi 30. TfR Telt 31. J Tb7t zwart geeft op (met in 5 POSTDUIVEN. „De Luchtbode". Gisteren hield de L. P V. bede" haar eerste wedvlucht duiven, vanaf Roosendaal. moedelijk om 10.30 uur in vi g steld, bereikt als volgt hun hol |j 1. C. v. d. Linden 11.25.21: len 11.26.42; 3. R. P. A. 112? de Wolf 11,41.51; 5. L. v d. S 11.42.42; 6. D. v. Mosseveld 11$ Volkers 11,52.21; 8. «N. de Ha« 9. I. Veiibrief 11.59 57; 12.20.0; 11. A. N Erades 12.31, „De Ooievaar". De postduivenvereniging vaar" te Wassenaar hield Zow jonge duiven een wedvlucht zendaaL Afstand 70 K.M. In steld 9 uur. De uitslag is als A. de Smit 11.30.24; 2. H. Goit 3. H. Gordijn 11.39.45: 4. G 11.43,36; 5. A. de Smit 11.5T-. Smit 11.48.6: 7. W. KnijnenhJ 8. H. Gordijn 11.50.30; 9. 11.55.20; 10. C. Sijbesma 11J Knijnenburg ,11.57.40; 12. 12.5.26; 13. C Sijbesma 12.6. Sijbesma 12.9.42. De Luchtsport. De Postduïververeeniging sport" te Zoctermeer—Zegvra terdag een wedvlucht vanaf Afstand 80 K.M. De duiven t 30 min. in vrijheid gesteld. volgt: 1 J. Lexmond 3.16.18; - 3. J. Veelenturf 3.20.18; 4. j- 3.27.10; 5. H v. Vliet 3 29.5 lenturf 3.32.29 7. .T. Lexrr><« J. Veldhuizen 3.39.33; 9. id Lexmond 3.47 41: 11. J VeP 12. J. Veelenturf 3.53.13

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6