Je Leite Courant" Tweede Blad Maandag 13 Juli 1925 BINNENLAND HET VOLK" BEGINT DE LEUGENS IN TE TREKKEN. Machteloos tegenover de zich steeds hooger opstapelende bewijzen en dag aan dag steeds scherper door ons in het nauw gedreven, gedwongen vermoedelijk mede door de tegenspraken, die uit de lezers kringen van „Het Volk" bij de redactie in komen, begint het blad, nog eergisteren braveerende, dat het „over het geval Brunssum met de „Tijd" nog eenige appel tjes zou schillen", in zijn nummer van Zaterdagavond de dikste leugens in te trek ken. Gelijk men zich herinnert, had „Het Volk" den len Juli onder het opschrift „Hoe kapelaan Merkelbach zich weerde" geschreven: „In het dorp kan kapelaan Merkelbach zich niet stilhouden, en voor de woningen van enkele onzer partijgenoo- ten schreeuwde de eerwaarde heer: „Hier heb je vrij zuipen, hoera!" Ofschoon dag aan dag door ons aange maand dezen laster tegen den geestelijke Ie herroepen, van wien het officieele poli ticrapport verklaarde, „dat hij niet naar het gevecht heeft staan kijken en zeker niet heeft opgehitst", komt „Het Volk" thans, eerst tien dagen later na het ver spreiden van den laster, verklaren: „Dat hij het echter geweest is, die ge roepen zou hebben, gelijk onze berichtge ver meedeelde: „Hier heb je vrij zuipen", daarvan konden wij geen bevestiging krij gen. Wat wij uitdrukkelijk vermelden, omdat wij niet door onnauwkeurigheid zelfs in de onbeteekenendste details den tegenspraak-redacteur van „De Tijd" 'grond voor zijn gewone leugen- en Iaster- conclusie -willen geven Dit is nummer één eindelijk! De tweede grove „VoIk"-leugeu tegen de Limburgsche geestelijkheid, die immers „de boertmenschen van Nolensnad opge hitst, was de mededeeling in vette letters jan het hoofd van het verkiezingsblad, dal op den vooravond der verkiezingen werd verspreid-en luidde: „De pastoor mobiliseert de Burgerwacht tegen onze propaganda" en na de bekende andere leugenachtige mededeelingen: „De pastoor rag het alles aan en lachte." Thans wordt „Het Volk" uit den hoek gedrongen met de volgende verklaring: Verder is in de eerste berichten over deze kwestie ook sprake geweest van den pastoor. Deze heeft, voor zoover wij kon den nagaan, .niets met het geval te maken. De geestelijken in Limburg dragen geen al Ie duidelijke distinctieven van hun rang, wat er toe leidde, dat onze menschen, die niet dagelijks met hen plegen om te gaan, spraken over den pastoor, waar kapleaan llerckelbach werd Bedoeld." Ziedaar de intrekking van de tweede leugen. Het gaat langzaam, hgt gaat uiterst moeilijk bij „Het Volk," maar het moet nu wel, want de leugenachtige bra- oie was te zeer in den kijkerd geloopen, er waren te veel getuigen en te overstelpende bewijzen. Ditmaal kon d tegenspraak niet onbeantwoord blijven, gelijk gemeenlijk ge schiedt, als „De Tijd" weer het bewijs van I oen „Volk"-leugen tegen een geestelijke beeft gebracht, en ook was het thans on doenlijk, den laster quasi vol te houden Diet het beroep op een correspondent, die Tertrouwen heet te verdienen, terwijl de bewijzen er zijn, dat hij het niet verdient. Ditmaal dan in naam der S..D. A. P. Koest het. Want wij hadden „Het Volk" een beleedigingsproces van den pastoor fan Brunssum aangekondigd, indien de fester niet werd herriepen. En, hoe pijn lijk de operatie ook werd, ditmaal moest *e! gehoorzaamd worden aan het her baalde: ..Du solist!" FEUILLETON. EEN LEVEN BOETE. 1 Naar den roman van LULU VON STRAUSZ UND TORNEY. O— (Nadruk verboden.) I) Annelie luisterde al niet meer naar haar totwoord: zij ging moede op een stoel zit- l?D en keek 'n oogenblik in gedachten Kct wijd-open oogen ih de vlam der lamp. ..Tante Lena, wat heeft hij toch gezegd, p ik had hem nooit liefgehad? Was dat niet?" De oude dame zag haar treurig aan. •>Ja kind" zeide ze „en. het verwondert c- ook niet, als hij dat zegt ..Maar waarom dan, tante Lena?" -Omdat je het zoo weinig getoond hebt, Annelie" antwoordde tante Lena aarze- Bcht °ok al dikwijls ge- i.Getoond? waarom moet men dat dan ®öjj bijzonder toonen?" Annelie zag de JJe dame verbaasd vragend aan. „Tante •ff'. a's Wö bidden, gaan we toch ook "•p in het openbaar 6taan, dat de men- het zien, en daarom denkt toch nie- tod aanstonds van ons, dat we goddo- zijn." .jJa kind heb je hem dan werkelijk Nehad?" liefgehad?" herhaalde Annelie jjjj Lena, ik kon immers niet anders! 200 Boel anders dan ik ik kon dikwijls niet begrijpen maar ik Intusschen zijn wij er nog niet. Het blad heeft nog o kapelaan Merkelbach, die immers voor den pastoor heet te zijn aan gezien, den blaam laten zitten van die an dere leugen: „De pastoor zag het alles aan en lachte." Ook die moet tegengesproken. Vooruit „heraus damit". En daarna wachten wij tegenspraak van den laster, dat lo. de Katholieke optocht uittrok „om onzen partijgenooten slag te leveren; 2o. dat aan 't hoofd twee geeste lijken trokken, die „begonnen te razen en te tieren"; 3o. dat „met sabels" is gevoch ten; 4o. dat de roode partijgenooten zich als zoete jongens hebben gedragen, enz. enz., al hetwelk reeds door den Burge meester van Brunssum openlijk als leu gens is gebrandmerkt. „Tijd". Met corj'ict in -an. Conferentie met den rijks- bemiddelaar en een voorstel van patroonsbonden. Zaterdagmorgen heeft de riiksbemidde- laar de heer ir. L. A. Fruytier, een nieu we conferentie gehad met de besturen der landelijke patroons- en werknemersorga nisaties in de bouwvakken, ter bespre king van het Haagsche conflict. Dn Rijksbemiddelaar heeft in deze con ferentie een voorstel gedaan, dat tot strek king heeft de tarieven in Den Haat* ge heel ter zijde te stellen. Dit voorstel is uit voerig hesnroken, doch de besprekingen hebben nog geen resultaat opgeleverd, om dat de organisaties zich daarover nog moesten beraden. Van patroonszijde wordt nog omtrent deze"fconferentie gemeld: De conferentie heeft tot resultaat gehad, dat van patroonszijde het volgende voor stel is gedaan, teneinde te trachten een eind aan dit langdurige conflict te maken. Naar aanleiding van het besluit door de besturen der samenwerkende patroons organisaties te 's-Gravenhage genomen, om gedurende deze contractperiode het werken in aangenomen werk voor het met sel-, opper- en voegbedrijf aan hun leden te verbieden, doen de landelijke patroons bonden het voorstel aan de werkliedenor ganisaties om, tot aan den tijd, dat het landelijk collectief contract afloopt er mede accoord te gaan, dat in Den Haag, bij opheffing van de staking niet anders dan in daggeld zal worden gewerkt. Wanneer dit voortel door de werklie denorganisaties wordt aangenomen, zijn de - landelijke patroonsbonden bereid alsnog het landelijke collectief contract 1925-26 aan te gaan op de voorwaarden door den rijksbemiddelaar mr. de Vries in zijn com promis-voorstel neergelegd, echter met de restrictie, dat niet mag worden gestaakt, noch uitgesloten voor kwesties welke bui ten het lapdelijk collectief contract vallen. Dit voorstel was ter conferentie nog niet geformuleerd. Beslóten is, dat het ge redigeerd en daarna aan den rijksbemid delaar ter doorzending naar des werklie denorganisaties gezonden zou worden. Verkiezingspropaganda. Volgens „Het Volk" heeft de Minister van Oorlog een schrijven gericht aam den commandant der luchtvaartafdeeling te Soesterberg, waarin dien commandant een ernstig onderzoek is opgedragen om trent het volgende: Bij den Minister van Oorlog moet de mededeeling zijn binnengekomen van par ticuliere zijde, dat op een der compagnies- bureaux der luchtvaartafdeeling een biljet is opgehangen tijdens de verkiezingsda gen, waarop onder meer te lezen stond: „Colijn moet weg". Bovendien zou op dat bureau propaganda tegen de candl- datuur Colijn zijn gemaakt. De Ministerzou hierover een ernstig onderzoek' wenschen en met spoed rap port veryvachten omtrent de voor die pro-, paganda verantwoordeijke personen. KERKNIEUWS. Merkwaardige Lourdesgenezing. Te Lourdes heeft zich een nieuwe merk waardige genezing voorgedaan. Eén der Spaansche pelgrims, mevrouw Julia Ventura van Barcelona, was zoo goed als stervende naar Lourdes ge bracht. De laatste 9 jaren was zij voortdu rend bedlegerig geweest. moest hem wel liefhebben, meer als alles op de wereld! Waarom zou ik anders ook wel „ja" hebben gezegd, toen hij mij vroeg?" „Arme Anneliel" zeide tante Lena zacht. „Waarom zegt u dat?" Annelie was op gesprongen, haar diepe stem beefde van opwinding. „Leo komt immers terug, tante Lena morgen al hij moet im mers ik zal hem alles uitleggen Zij hield op en wendde het hoofd om alsof ze luisterde. „Tante Lena" zeide ze na een poosje halfluid „of ze hem al gevonden hebben daar buiten? Of zou hij daar den hee- len nacht blijven liggen?" Een huivering liep over haar leden. De oude vrouw zag schuw naar haar op. „Annelie, kind, hoe kon je dat toch doen?" zeide ze, de hand voor de oogen slaande. In Annelie's gezicht kwam een harde trek. „Ik moest het doen", zeide ze luid, „die man heeft zelf de schuld.... niet ik.... Wij zullen naar bed gaan tante Lena", voegde ze er na een poos opstaande aan toe, „u bent moe en ik ik heb rust noodig. Annelie stond alleen aan hot open ven ster van haar kamer en zag uit in de duisternis. Er hing een zwoele drukkende atmosfeer; slechts nu en dan streek een koele wind langs haar voorhoofd. Misschien streek diezelfde koelte ook den stillen man daarbuiten over het koude, witte cre'nat. Toen Annelie daaraan dacht, liep weer een koude rilling over haar In het medische rapport, aan haar ziek te gewijd, wordt verklaard, dat zij long tering had in een vér-gevorderd stadium. Zij kon geen vast voedsel meer tot zich nemen en melk was haar voornaamste voeding Zij kon nog slechts zwakjes spreken en was bijna tot een geraamte weggeteerd. Gedurende de reis naar Lourdes en In het „Hospice de Notre Dame" aldaar viel zij verscheidene malen in zwijm en men verwachtte, dat zij ieder oogenblik in zulk een bezwijming zou blijven. Naar de grot gebracht en in de piscine ondergedompeld, verklaarde zij zich eens klaps genezen te gevoelen. Zij sprak met luide, heldere stem, de kleur keerde op haar wangen terug, zij kon weer loopen en vroeg om voedsel. Een eerste onderzoek op het bureau der medische constateeringen te Lourdes wees uit, dat haar ziekte geweken was. Een telegrafisch verzoek werd naar Barcelona gezonden om volledige rappor ten omtrent haar vroegeren toestand. Den volgenden dag werd het geval door vijftien doctoren besproken. Zij allen on derteekenden de verklaring, later op den dag door dr. Marchand, den president van het medisch bureau uitgevaardigd, dat mevrouw Juli Ventura plotseling ge nezen was, dat alle sporen der ziekte uit de longen verdwenen waren, welke nu ge zond bleken, terwijl de ademhaling geheel vrij en regelmatig was. De genezene was dien dag tegenwoordig bij de openbare dankzegging voor de groo- te gunst, die zij ontvangen had. Doofstommen-Bedevaart naar Lourdes. Van 6 tot 12 Augustus a.s. zal onder leiding van 5 verplegers en een pleegzuster een groep van 120 doofstommen, zoowel uit het instituut te St. Michiels-Gestel als uit andere plaatsen van het land, een pelgrimstocht naar Lourdes ondernomen. Innezonden Mededeeline. -poetst licht uit Sé Gemengde Berichten Verdronken. In het Wilhelmina-kanaal te Tilburg is de 65-jarige H. v. d. B. uit Rotterdam te water geraakt en verdronken. Trap van een paard. De heer G. Spitters uit Zevenhergschen- hoek, die Woensdag op de tentoonstelling van het Stamboek het Nederlandsch Trek paard te Dordrecht een trap van een paard togen het onderlijf kreeg en in het R. K. Ziekenhuis te Dordrecht werd opgenomen, is gisterenmiddag aan de gevolgen over leden. Overreden. Te Koudam (Fr.) is het zoontje van schipper de J. door een vrachtauto overre den en aan de gevolgen overleden. Doodelijk ongeval. Bij de kanaalwerken te Wessem go- raakte Vrijdag de 19-jarige arbeider P. B„ ledematen: zij sloot het venster en begon rusteloos op en neer te loopen. „Ik heb geen schuld" herhaalde ze zichzelf. Zij wist het toch zeker. Waarom lag dan toch nog die loodzware druk op haar hart? Waarom kon ze dat eene beeld niet uit haar gedachten kwijt worden, dat haar steeds nog bijna lichamelijk tastbaar voor oogen stond? „Een mensch vermoord", had Leo ge zegd, „om een dier een ellendige jaebt- passie!" Alsof het haar te doen was geweest om dien eenen reebok. Het onrecht niet te dulden het recht te beschermen daar om ging het haar tocht De menschen waren reeds uit zichzelf geneigd het vrouwenbewind, geringschat tend te bezien, het niet voor vol en ern stig te nemen. Wie kon haar kwalijk ne men, dat ze de teugels strak hield? Streng maar rechtvaardig die stelregel was al tijd de leidende geweest. Jawel, het recht was ook beschermd ge weest, als ze den houtvester gezonden had. Misschien zou de strooper heelemaal niet gedurfd hebben het geweer aan te leggen, als een man tegenover hem gestaan had, in plaats van een vrouw, die hij daarmee gemakkelijk schrik had meenen aan te jagen. Maar het was nu eenmaal gebeurd! Een ongeluk dat het zoo moest komen, maar het was den man zijn eigen schuld. Waar om was hij niet op den goeden weg ge bleven. De vrouw en het kind nu ja, daar was het treurig voor. maar had zoo'n mensch dan een stuk voor zijn familie lusschen een paar kipwagens bekneld. Hij is aan de daarbij bekomen verwondingen overleden. Door een krankzinnige aangevallen Toen Vrijdag de arbeider B. te Hoorn, om 4 uur 's morgens naar zijn werk ging in een van de naburige dorpen, ontmoette hij bij het spoor een half ontkloeden man, die op hem afkwam en hem qp don grond wierp. B. stond op en nam de vlucht naar zijn huis, achtervolgd door zijn aan valler, die nog eenige malen kans zag hem neer te slaan. Toen de politie kennis van het geval kreeg, gelukte het deze den ongelukkige, die uit Berkhout afkomstig bleek, naar het ziekenhuis te transporteeren. Een woest motorrijder. Vrijdagavond, omstreeks halfelf zagen twee agenten van politie op het Valken- boschplein te 's-Gravenhage een motorrij der zonder licht rijden. De man reed met groote snelheid. Zij waarschuwden hem tot driemaal toe halt te houden. Een der agenten riep zelfs:: „Halt, ik schiet." De motorrijder reed echter door, waar op de agent werkelijk schoot. De vluchte ling werd getroffen in zijn hoofd en in een voet. Er werden totaal vijf schoten gelost, waarvan drie in de lucht en twee op den vluchteling. Toen de motorrijder werd aan gehouden, bloedde hij hevig. Hij werd naar den gemeentelijken geneeskundigen dienst gebracht. De verwondingen waren niet van orn- stigen aard. De motorrijder was de 18-ja- rlge K. de B. uit de Imhoffstraat. De mo tor bleek niet zijn eigendom te zijn; hij had deze geleend van een vriend. Van politiezijde wordt medegedeeld, dat de agent, die geschoten heeft, vrij uit gaat. De houding van den motorrijder was van dien aard, dat de agenten slechts kon den denken aan een ernstig feit, in ver band waarmede de motorrijder trachtte aan de politie te ontkomen. Nader wordt nog gemeld: Toen de motorrijder aangehouden was, en de agent hem een verklaring vroeg van zijn zonderling gedrag, deze naar den motor ging met het oogenschijnlijk doel om weer weg te rijden. De agent was hem echter voor en nam het rijwiel in beslag. De jonge man heeft een schampschot aan zijn achterhoofd opgeloopen en ls ge troffen in zijn hiel. De -kogel drong de hiel in en kwam in de holte van den voet weer naar buiten. De hoofdcommissaris van politie en de commissaris van afd. G. hebben Vrijdag nacht dadelijk het onderzoek ter hand ge nomen en ofschoon de uitslag van het voorloopig onderzoek er op wijst dat den agent geen blaam treft, zal uiteraard de justitie van deze zaak moeten kennis ne men en nader moeten beslissen. Vechtpartij in een café te Rotterdam. Vrijdag kwamen twee als heer geklecde personen het café „Hippos" aan de Sohie- kade te Rotterdam binnen. Daar een hun ner, de 30-jarige A. O. uit de Oppert in beschonken toestand verkeerde, weigerde de caféhouder voor hem te tappen. Zijn kameraad bestelde toen twee glazen bier. De caféhouder stemde er in toe, hom die te geven, mits ze achter elkaar werdén op gedronken. De kameraad dronk het eerste glas uit, kreeg toen zijn tweede glas, doch hij reikte dit toch aan zijn metgezel over. Deze nam het aan, waarop de caféhouder het hem uit de hand sloeg. Er ontstond daarop een vechtpartij, waarbij de kellner, de 44-jarige W. van G. tusschenheide kwam en den beschonkene zoo stompte, dat deze met het hoofd achterover tegen de toonbank viel. Ten gevolge van den val kreeg A. O. een hersensohudding. HIJ bleeft bewusteloos liggen. Per auto van den G. G. D. is hij naar het ziekenhuis aan den Bergweg gebracht, alwaar hij ter verpleging Is opgenomen. Do kellner W. van G. werd wegens mishandeling in be waring gesteld. Hij geeft voor, uit zelfver dediging te hebben gehandeld Een lieve zoon Een man van 34 jaar,, die wegens hot plegen van verschillende diefstallen ln totaal 12 jaar in de gevangenis had door gebracht, keerde dezer dagen, kort na hot ondergaan van zijn laatste vonnis, naar de woning van zijn ouders te Arnhem terug. Alleen zijn moeder was thuis; tij dens zijn bezoek zag de man kans om uit kunnen zijn? Zij, Annelie kon zich die menschen toch een beetje aantrekken, voor hen zorgen, de vrouw werk geven om wille van Leo. Ze zou het hem aanstonds zeggen, zoo dra hij terugkwam: dat zou hem tevreden stellen. Maar wanneer zou hij wel komen. Als hij nu inderdaad niet terugkwam als het hem met zijn woorden ernst was geweest! Annelie bleef op haar rustolooze wande ling door de van het doorzichtige halfdon ker der zomernacht gevulde kamer plot seling staan. Ze voelde dat die gedachte haar als een brandende angst doorrilde. Was het dan mogelijk? Kon ze hem verliezen om dit dit meeningsverschil? Hij was toch anders zoo mild en breed in zijn oordeel waarom was hij dan juist hier zoo hard, waarom rekende hij haar als schuld aan, wat slechts uitoefe ning van haar recht geweest was? Wanneer ze zoozeer maar eens kalm konden spreken! Maar als hij nu werkelijk niet terugkwam? Het kon immers niet zijn! Annelie zette zich moe op den stoel aan het venster en leunde het hoofd in de hand. Het was alsof 'n borg op haar drukte. Eerst bij de gedachte, hom te verliezen, werd haar duidelijk, wat bij haar was. Zijn zonnige, levensblije wezen was als een openbaring van iets nieuws, iets heer lijks, dat in den kring van haar ernstige leven gekomen was, en zichzelf onbewust had ze die invloeden op zich laten in werken. Maar zooals ze zich voor iedere gevoels uiting schaamde zoo onderdrukte haar UIT DE NADIC-WE^ELD. Wat er vanavond te hoeren is. 4.20 MiincHon 4.S3 M. Concert 4.35 Hamburg 395 M. Concert. 4.50 Frankfurt »T0 M. Concert 5.20 Londen 365 M. Dansmuziek Berlijn 500 M. Con. ert Zurich 515 M. Concert. 6.— Hilversum 1050 M. Kincforuur (jo. 6.20 Hamburg 395 M. Concert. 7.00 Hilversum 1050 M. Vóór-avond-, concert. 8.15 Hilversum 1050 M. Kurhauscou* eert. Volksconcert. 8.20 Londen 365 M. en Chelmsford 1600 M. Concert met medewerking v.m het Orkest, van muziek, betrekking hein bende op het leger, de vloot en de lucht-» vaart. I The Royal Navy. The Band: Mar. h" „Our Fleet" (Safroni); Grand Fantn- „Britannia" (Shipley Douglas). Introdu cing1: „Hearts of Oak"; „Nancy Lee"; ,,T':o Tar'a Farewell"; „The Lass That Loves a Sailor'"; „The Saucy Arethusa"; ..Peaceful Slumb'ring on the Ocean"; „Rocked in the Cradle of the Deep"; „The Bay of Biscay"; „Blow the Man Down"; „Tom Bowling"; „Britannia's the Pride of the Ocean"; ,,AJ Tight Little Island''; „The Stormy Winds Do Blow"; „Soon We'll Be in London Town"; „The Midshipmite"; „The Sailor's Hornpipe"; „Rule, Britannia." Leonard Salisbury: „The Old Superb" (Stanford); „Ben the Bo'eun" (Adams). At SeaMay, 1916. A Radioview of War-Time Service. Lofty: Henry Oscar. Biil: A6hton Pcarse. The Band: Naval Patrol, ..Br tain's Frst Line" (Williams). 9.05 II The Army. The Band: Graudr NationqJ Fantasia (Kappey); Synopsis: Introduction; Rumours of War; Props As-» sernble; The Embarkation; On Board; Hi* sembarkation; The Camp at Night; TfoN Enemy Attempts a Surprise, but is F led; The Battle; Finale, „Seo the Conquer ring Hero Comes"; „Rule, Britannia"; „God Save the King." Leonard Salisbury: „A Soldier's Song*1 (Mascheroni); „The Drums" (Salisbury)'. The Band: „Martian Moments!' (arr. Win-» tor). „The Heel of Achilles." A Comedy Ra* dioview of Peaco-Time Service. Ginger! Raymond Trafford; Shorty: Tarver Penna, The Band: Grand Military Tattoo (J. Mackenzie Rogan). 10.— III. The Royal Air Force. The Band: March, „Trough the Air* (J. Am era). Leonard Salisbury: „The Finest Job of Afll" (Erio Coa/tos). The Band: Royal Aifl Force Marches. „Hymn for Aviators" 'C. H. Parry). (Solo-Cornet, Mus. E. J. Tam-» plin). „Slow March" (Ceremonial) (York Bowen); „Royal Air Force March Past" (Walford Davies); ..God Save the King". 8.20 Birmingham 475 M. Concert —4 Bournemouth 385 M. Populaire avond —4 Manchester 375 M. Lichte muz ok en ho* mor. Newcastle 400 M. Vocaal- en. :n* strum en taal concert. 8.35 T)e Blldt 1100 M. Weerbericht. —4 Brussel 265 M. Fragm ui' ..Mvyi Hek'oM'V operelle. 8.50 Frankfurt 470 M. ..Der flieeend» AtzF', klucht. Hamburg ;395 M. Milltai* re muziek. Milnster 410 M. Platduitsche avond, waarna zang en klassieke dansmu* riek. Zürich 515 M Russ'sche liederen. 9.05 Radio-Paris 1750 M. Ttaliaanseho muziek. 0.20 München .485 M T/v-i-.. .y t >lo bergen. 9.50 Berlijn 500 M Coneeri, Home 425 M. Nieuws en concert een, jas van zijn vader een sleutel te ha-» len, een kast te openen en daaruit f155 te ontvreemden. Met dit geld, dat niet aan zijn vader toebehoorde, maar door deze was ontvangen om aan anderen af te dragen, maakte hij zich uit de voeten. HO ging naar Nijmegen en maakte daar goeden sier, doch werd spoedig ge arresteerd, naar Arnhem overgebracht en in het huis van bewaring ingesloten. IT ij was nog in het bezit van ongeveer f 70. De vader heeft nu een aanklacht tegen zOn zoon ingediend. De ingestorte huizen te Diemen Naar het „Hbld". verneomt is thans do oorzaak vastgesteld van het instorten van natuur ook schuw iédere opwelling v in warmer gevoel als iets, waarover men zich moest schamen. Dat zO zijn aanzoek aan nam, was meer gebeurd, geleid door een bijna instinctmatige neiging, dan ln hot klaar bewustzUn van haar liefde voor hem. Hun korte verlovingstijd bad nieta aan baar veranderd, en er was eerst een schok geweest, die tot den bodem van haar ziel doordrong, om de liefde, die erin sluimerde, te wekken tot volle inzicht van eigen kracht. Annelie boog het hoofd en vouwde do handen, terwijl zo daar zoo zat; het was haar alsof de stroom van gedachten over haar heenstormde en lederen tegenstand meesleurde. Steeds slechts dat eene dat eene hij moest immers terugkomen. Het kon immers niet anders! Als het maar eens morgen was! Be uren gingen zoo langzaam, zoo langzaam daarbij was het drukkend heet in de kamer, zoodat Annelie amper meer ade men kon. Zij stond op en maakte hei venster weet open. Nog steeds die wondorlijke, zomer-* sche nachtstemming drijvondo wolkon, geen ster, en toch iedero lijn van eenl struik, iedere lichte steen op den weg duidelijk zichtbaar. Weeke, hèete lucht, vochtig en door den krachtigen geur van de overal te land# bloeiende aren doortrokken een stem* ming van ingehouden hartstocht, geheim* zinnig werkende levenskrachten, zwijgend* verlangens Het was stil, slechts van den dorpskerk* toren sloeg de klok twee slagen. (Wordt* vervolgd)]

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3