Kiest KOOL Rb K. Amstel-man bleef twee lengten achter. Tijd van Pieterse 0 min. 28 sec. Voor het hoofdnummer de Oude acht bestond veel belangstelling. Aan de start 1 Nereus, 2 Hoop, 3 Amstel. Even gaat bet gelijk, dra evenwel schiet Nereus een laflengte voor op De Hoop en een halve op Amstel. Ook in deze race kan Amstel het niet bolwerken en de leiders zijn niet lang na het vertrek een lengte voor op de blauwen De Hoop blijft in de onmiddel lijke nabiiheid van de studenten hangen, maar ondanks den krachtlgen langen slag, dien ze blijven volhouden komt Ne reus steeds meer naar voren. Plotseling vangt de slag van De Hoop een snoek en dan heeft Nereus licht tusschen de booten gebracht. Amstel komt ook weer wat bij, maar niet veel De witten herstellen zich. Kunnen evenwel niet voorkomen, dat de studenten met twee lengton winnen. Tijd 7 min. Amstel was ver achter. Jonge twee B. Aan de start: Triton, Nautilus, Die Leijthe. Interessant was dit nummer niet zoozeer, omdat Nau tilus spoedig een voorsprong neemt en dien allengs vergroof. Die Leijthe was en bleef derde. Triton deed tegen het einde rog een vergeefsche poging om in te loo- pen. Tijd Nautilus 0 min. 4 sec..2. Triton 2 lengten, 8 De Leijthe R lengten. .Tonge acht A. Nog spannender dan de strijd der oude achten was die in dit nummer tusschen Willem III (boei I), Triton (boei TT) en Njord boei III). Reeds dadelijk blijkt, dat Willem UT het lempo niet kan volgen en de Amsterdam mers liggen spoedig op de derde plaats Maar buitengewoon vinnig gaat .het tus schen Njord en Triton toe. Triton heeft heel lang de leiding met een halve lengte. Maar wanneer Niord komt opzetten volgt een buitengewoon snannende boord aan boord-race De dui- denden die zich langs de Amsteloevers ge schaard hebben schreeuwen en juichen dat het een aard heeft Telkens doet Njord pogingen om een voorsoron" te neTnen. maar alsnog lukt het niet. Bij Poseidon doof Njord een laatste poging met een scherpen puurt en zie: de boot schiet voor uit langs Triton. De Utrechtenaren boeken dra een lengte achterstand. Voorbij de brug nog een scherpe eind spurt. Niord houdt moedig stand en wint met een halve lende in R min. 57 sec. In een noe beteren tijd dus (3 seconden ver schil) dan die van de oude acht. Willem ITT was ver achter. Vier zonder stuurman. Aan de start; 1 Amstel. 2 Laga. Deze race van de stuurmanlooze vieren was zeer spannend, omdat de kracht van bnide ploegen niet veel uiteenliep. In den eindspurt won Laga meer en meer terrein en ging het eerste door de finish, Amstel X lende achterlatend. Tiid R min. 20 .sec. •T o n g e S k i f f A, Aan dc start: 1 Unop (TV Boher), 2 Willem TTT (Bot.O Uitslag 1 dr. Bohrer in 7 min. 23 sec2 Bots (vele lengten). De uitslag van het stijlroeien voor da- iuoq «snnioTcs was: 1 Dordt, 2 Nereus Ono-eveer half zes waren de wedstrij den afa-cloopen. die zich fn een buitenge wone belangstelling hebben mogen ver heugen. De meeste overwinningen, nl. vijf, wer den door Nereus behaald en wel in de nummers- Oude vier, twee zonder stuur man. Oude Vier 2e klasse, jonge vier B en Oude acht. Njord volgt dan mot 3 ovcrwininnc-n in do nummers: Overr.aadsohe vier, Jonge Vier A en Jonge Acht A. T.aga had succes in 2 nummers: Jonge Acht B. en de vier zonder stuurman.- De Hoop bracht het evepauns tot twee overwinningen in: Oude skiff en Jonge skiff A. Willem TTT ook 2 overwinningen, nl. in de .Tonge twee A en Jonge skiff B. Ley the, Spaarne en Nautilus moesten zich elk mot één nverwinninw tevreden stellen, resnecfieveliik met Oude twee. Overnaadcphe twee -beginnelingen en Jon ge twee B. Om den Teleoraafbeker. Naar wij vernemen heeft de Neïeus- aoht zich teruggetrokken voor den wed strijd om den Telegraafbeker, een en ander in verhand met het starten op Henlev. Ook de Amstel-acht zal niet deelnemen, zoodnf overblijven de Hoop en Laga. Bij de gehouden loting is uitgemaakt, dat de race Woensdagavond a.s. kwart voor acht wordt geroeid. Boei I heeft De Hoop, Laga boei II. Nereus-acht naar Henley. Naar wij vernpmen zal de Nereus-acht, die gisteren op de Koninklijke het num mer oude acht won. deelnemen aan de wedstrijden te TTenley. welke binnenkort zullen plaats vinden. Aan de wedstrijden om den Telegraafbeker doet Nereus in verband hiermede niet mee. WATERPOLO. De uitslagen. Eerste Klas B. L. Z. C O. Z. C. 1—9 Z. C.Maas uitg. Res. Tweede Klas B. Maas IIH. Z. en P. C. II 13 Dames. Eerste Klas. ~r H D. Z R. D. Z. 5—3 H Z. en P. C. I—A. D. Z. 1—2 L. Z. C. I—0. Z. C. I 1—0. De tweede wedstrijd van het eerste polo- aevental der Leidsche Zwemclub is op een debacle uitgeloopen. Niet, dat een neder laag niet verwacht werd. Verre van dat Men kon redelijkerwijs niet andere ver wachten en alleen over de hoe grootheid bestond alleen eenig verschil van meening. De Goudsche Zwemclub heeft echter op afdoonde wijze haar meerderheid over de jongste eerste klasser getoond. De eerste helft van den wedstrijd zou dit resultaat niet hebben doen vermoeden. Bij de rust toch had de L. Z. C. met 10 de leiding en de verwachtingen waren daardoor nog eenigszins hooggespannen. Er waren ech ter in deze heelen wedstrijd twee factoren, die dezen uitslag bewerkstelligd hebben. In de eerste plaats werd de Leidsche mid- achterspeler naar zijn meening te veel vast gehouden door IJsselstijn, waardoor de Leidenaar van zijn kant verschillende male over zijn tegenstander heonzwom, maar even zooveel malen een vrije worp tegen zich toegekend zag. Toen zich dat reeds eenige malen herhaald had werd de be trokken speler uit het speelveld gezonden en aan de G. Z. G. een strafschot toegekend, die de partijen op gelijken voet bracht. Toen gaf de Leidsche achterspeler zijn te genstand vrijwel op en had IJsselstijn vrij gemakkelijk spel. De tweede factor, die het spel gedeeltelijk beinvloedde was het feit, dat Buys, telkens als hij vrij voor doel wilde opzwemmen om $en hem toegespeelden bal op te vangen, hij door den Boer werd overzwommen,, waardoor tegen dezen even zoovele vrije worpen werden gegeven, die alle niets op leverden. Over het algemeen lag de Leidsche voor hoede veel te ver van 't Goudsche doel om succes te boeken en doelwachter Slop heeft dan ook een heel gemakkelijken middag gehad. Beide partijen stellen zich onder leiding van scheidsrechter.van Olst- als volgt op: L. Z. G. J. Goekoop J. J. de la Court W. F. v. Ingen Schenau N. N. W. v. Leeuwen J. Buys Th. v. Helvert W G. Bokhoven A. A. IJsselstijn v. d. Ree J. C. den Boer S. H. Smit G. Ruiters A. C. Slop G. Z. C. Als de scheidsrechter beginnen fluit is de G. Z. G. het eerst bij den bal en na eenig heen en weer plaatsen schiet IJssel stijn over het doel. Dan onderneemt de Leidsche voorhoede eenige aanvallen doch Buys wordt vastgehouden en als hij einde lijk een kans krijgt schiet hij juist in han den van Slop. Een onverwachtsch schot van v. d. Ree slaat Goekoop corner, die niets oplevert. Als v. Helvert een vrijen worp te nemen krijgt geeft hij mooi over aan Buys die een fiksch schot op doel lost, doch den Boer tipt den bal -in zijn vaart even aan en het leer gaat over het doel corner. Goekoop aan den anderen kant redt eens mooi en als Buys weer een goed schot lost slaat Slon den bal uit het doel. Als Ruiters dan v. Helvert vasthoudt, wordt de Gouwenaar achter de Kin gestuurd en v Helvert neemt den strafworp onberispelijk (10). Van beide zijden worden nog verschillende scho ten gelost, doch door slecht richten leve ren zij niets op en onveranderd komt de rust. In de tweede helft bleek rle superiori teit der gasten maar nl te duidelijk. Als reeds spoedig IJsselstijn de partijen op gel ij ken voet bron et (1:1). wordt het over wicht der G. Z. C. steeds grooter. Dan wordt de Leidsche mïdachferspeler achter de lijn gezonden en IJsselstiin maakt 12. Eenmaal zoover komt de G. Z. C. steeds ge vaarlijker opzetten en IJsselstijn scoort nummer drie en vier. Bokhoven maakt 15, IJsselstijn 1R, Bokhoven 17 en 18. en IJsselstijn 19. De Leidenaars konden er niet vee] tegen uitrichten en zoo werd de tweede wedstrijd met dikke cijfers verloren. ATHLETIEK Twee Ned. records verbeterd Gisteren werden op het Haarlemferrein te Schoten nationale atletiekwedstrijden gehouden ter gelegenheid van het eerste lustrum der H.A.V. -.Haarlem". De vrij sterke wind was van invloed op de pres taties, maar desondanks werden eenige records verbeterd, n.ï. op de 300 Meter hardloopen en twee Eng. mijl snelwan delen. «Dc uitslagen hiervan luiden: Twee Eng. miil Snelwandelen: T. C. A. Gubbels (Pro PatriaY, 14 min, 84.5 sec. (Nieuw Ned. Record): 2. S Bogacrt (Pro Patria), 14 min. 51.2 sec.; 3. J. M. "Was- mus (Trekvogels), 15 min 0.6 sec.: 4. B. Veen (te Werve);. 5. P H. v. Doesburg (BI. Wit): fl. Fckers (BI. Wit) 300 AT Hardloopen: 1 W. Kat. A. V. 1023, 33.7 sec 2. G. Weber. A V. 1023. 38.7 sec.: 3. J. de Gier, V. en L., 4. D Prins. Graaf Willem 2 G. Weber liep in zijn serie de 300 M in 38 sec., waarmede hij het Ned. record met 2 sec. verbeterde. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toerlstvereen. „Swift". Gisteren werd er door de renners in twee groepen gereden, n.l. zij die al reeds een lsten of 2den prijs hadden gewonnen en zij die nog geen lsten of 2d en prijs hadden gewonnen. Het eerst werd nu gestart door de ,2de groep en die moesten 20 K.M. rijden. Hierin startten A. Polanen, J. J. Brouwer en J. Bekooy. De heer Chr. Velthuizen, die de controle waarnam aan het keer punt, moest Polanen nog helpen, daar deze bij het keeren viel. De uitslag is in deze groep geworden: le pr. J. J. Brou wer (tuubband), aangeboden door Chr. v. d. Pluim, 2e pr. A. Polanen (tuubband); 3e pr. L. Bekooy, een stel Lapeze toeclips. De tijd van Brouwer was 41 min. 6 3/5 s. Hierna deden de winnaars van le en 2e prijzen een sprint over 300 M. le serie 1. N. Kop 28 3/5 sec., 2e J. G. Brouwer; 2e gerie 1. B. Meijer 32 3/5 sec. 2. A. Hillebrand. H. J. Jaspers had een stilstaand num mer, waardoor hij kwam te rijden tegen J. G. Brouwer en A. Hillebrand. De eer ste werd geplaatst in de finale. Jaspers behaalde de overwinning in 28 2/5 s. Finale: 1. Kóp, tijd 26 3/5 sec. 2. B. Meijer, 3. Jaspers, zoodat deze de 3 me dailles verdiende. J C. Brouwer kon zeker niet zoo snel meer gaan, daar hij de 80 K.M. van de D. O. S.-rit ver binnen den vastgesteiden tijd achter den rug had. VAN DE RIJSWIJKSCHE BAAN. De kampioenschapen van Nederland. P. v. Kempen sprintkampioen Leddy en Anspach in de stayersfinale. De eerste dag der Nederlandsche Wie lerkampioenschappen op de Rijswijksche haan werd door het weer niet bijzonder be gunstigd. l»e voorspellingen omtrent de resultaten van het sprintnunimer zijn volkomen be waarheid, daar v. Kempen, Leene en van Nek in de finale uitkwamen, waaruit Piet v. Kempen tenslotte als winnaar te voor schijn kwam. In den wedstrijd achter groote motoren over 50 K.M. werden Frans Leddy en Anspach eerste en tweede, zoodat zij a s. Zondag in het kampioenschap over 100 K. M. mee zullen rijden. Do volledige uitslagen luiden: Kampioenschap van Nederland over 81'0 M. voor prof6: Jc serie: de nos. 1 en 2 worden go- plaalst. 1. K. v. Nek, 2. G. Bakker; n.g II. N ankman, Ghr. Koppen. 2e serie: 1. G. Leene. 2. Joh. Bustr'aan; n.g. A. Kloppen burg, Pachbiors. 3e serie; P. v. Kempen, 2. N. de Bruyn; n. g. F. F. Ermous, P. Straat. 4e serie: 1. J. M. Willems, 2. W. van Duyn; n.g. F. de Vreng, L. J. IJzerloo 5e serie: 1. J. Tulleken, 2. W. Ooms; n. g. P .G. Ikelaar, P. J Verheggen. 6e serie: 1 P. Leene, 2. A. v. d. Bogaerd; n. g. E. A. Engelen, H. Duim, 7e serie: P. Kossen, 2. G. Bontekoe; n.g. Kolles; W. .B. v. Geluk. 8e serie: 1. L. Didier, 2. Aandewiel; n.g. Van Hall, Biesterveld. Kwartfinales. De nos. 1 en 2 worden geplaatst, de nos. 3 uit elke serie rijdon een herkansingsrit. le serie: 1. K. v. Nek, (laatste 200 M. in 12.4 sec.); 2. P. Leene, 3. Kossen; n.g. Bustraan. 2e serie: 1. v. Kempen ,2. v. d. Bogaerd; 3. Willems; n.g. Bakker. 3e serie: 1. Leene, 2. De Bruyn, 3 leng ten; 3. Aandewiel; n.g. Tulleken. 4e serie: 1. Bontekoe, 2. Ooms op een lengte. 3. v. Duyn; n.g. Didier. Herkansingsrit: 1. Willems; n.g. Aando- wiel, Kossen, v. Duyn. le demi-finale (de nos. 1 komen an de finale). 1. K. van Nek, (laatste 200 M. in 13.4 sec.)n.g. v. d. Bogaert, De Bruyn. 2e demi-finale: 1. P. v. Kempen (laat ste 200 M. in 13.6 sec.); n.g. P. Leene op een lengte, Ooms. 3e demi-finale: 1. G. Leene; n.g. Bonte koe, Willems. De fihale. le rit: 1. P. Kempen, (laatste 200 M. in 12.8 sec.), 2. G. Leene op een lengte, 3. v. Nek, vele lengten. 2e rit: 1. P. v. Kempen, (laatste rit 290 M. in 13 sec.) 2. G. Leene (een wiellengte); 3. v. Nek. 3e rit: 1. P. van Kempen (laatste 200 M. in 13.2 sec.), 2. Klaas v. Nek (half wiel); 3. Gerard Leene. Totaal-uitslag: 1. Piet van Kempen 3 pilt. 2 «Gerard Leene, 7 pnt., 3. Klaas v. Nek 8 pnt. Wedstrijd achter groote motoren over 60 K.M. tusschen Frans Leddy (Verbrug- gen), S. J. Bekkering (P. de Roos), R. Anspach (Van Feggelen), W. Paymans (Klunder), H. Asberg (Koppens, A. v. Stel (L. Glaes); Fr. Wiersma (Bontekoe). Uitslag: 1. Frans Leddy tijd 41 min. 2 3/5 sec.; 2. R. Anspach (6 ronden, pl. 15 M.); 3. W. Paymans (11 ronden); 4. Arie v. d. Stel (llronden, pl. 280 M.); 5. 5. J. Bekkering (13 ronden, pl. 200 M.) H Asberg en Fr. Wiersma opgegeven. MOTORRIJDEN. Een succes voor Herkulljns. De bekende Nederlandsche motorrijder H. Herkulijns won gisteren te Parijs in recordtijd den Grand Prix Anzani op een „Indian". SCHIETEN. Leidsche Schietvereeniging „Willem Teil". De jaarlijksche onderlinge voorjaarswed strijd, welke „Willem Teil" ieder jaar houdt, heeft dit jaar later plaats gehad dan gewoonlijk; de oorzaak daarvan is, dat zij in het begin van dit jaar nog een ju bileumwedstrijd onder haren leden heeft gehouden als vervolg op haar grooten Na- tionalen wedstrijd ter herdenking van haar 25-jarig bestaan in 1924. De uitslag vaii den wedstrijd is als volgt: Personeele baan marga. Max. 60 punten, le pr.-verg. zilv. med. W. Hannaart 55 p., 2e pr. zilv. med. H. v. Benten 53, p., 3e pr. verg. br. med. W. Alphenaar 53 p., 4e pr. bronzen med. D. D. de Gunst 52 p. Vrije baan marga. Max. 72 punten, lc pr. H. Brouwer, 72 p., 2e pr. J-. de Witt, 70 p., 3e pr. D. ,D. de Gunst 70 p., 4e pr. J. Balkestein 69 p., 5e pr.rEL v. Bonten 66 p. Kampioen max. 120 punten Ph. L. v. d. Drift 110 p. Personeele baan buks. Max. 100 punten, le pr. verg. zilv. mod. Plf. L. v. d. Drift 97 p., 2e pr. zilv. med. D. D. de Gunst 97 p, 3e pr. verg. br. mpd. M. Hannaart 93 p., 4e pr. bronzen med. L. de Witt 90 p. Vrije baan buks Max. 200 punten, le pr. D. D. de Gunst 195 p., 2e pr. L. de Witt 195 p., 8e pr. M. Hannaart 193 p., 4e pr. H. Brouwer 192 p., 5e pr. H. v. Benten 190 punten. Rozenprijs over alle bannen vprg. z. med. H. Brouwer 65 rozen. Troostprijs verg. br. med. N. N. POSTDUIVEN. „De gevleugelde vrienden." De postduivenvereen „De gevleugelde vrienden" te Alphen aan den Rijn hield Zaterdag een wedvlucht vanaf Orleans, afstand 510 K.M. Wind: W N.W., de duiven werden gelost 7.50 uur, aankomst als volgt: 1 A. Joha 3.24.57; 2. R. Mun- sy?rman 3.28.21; 3. A. M. de Heij 3.29.43; 4 W. Blom 3.30.31; 5. S. Bonte 3.41.6; 6. G. v. d. Laken 3.44.48 7. A. Joha 3.45.32 8. R. Munsterman 3.46.47; 9. idem 3.55.57. DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Een mislukte fusie. Men vindt in dit blad een aankondiging van de ledenver gadering der Wilhelminavereeniging waar in o m. sprake is van een geweigerde fusie dezer vereeniging met de Ghr. Oran- jevereen. tot gezamenlijke feestviering op 31 Augustus a.s Over deze mislukte onderhandelingen hebben wij eens nader ons licht opgesto ken. De zaak zit blijkbaar aldus: Meermalen is de „officicele" wensch ge boord dat de twee Oranieverpenigingen hier ter plaatse, i.e. de Wilhelminavereen. en de Chr. Oranjeveren., haar. program ma's zooveel mogelijk zouden zoeken te combineeren. Dit symptoom van een- drachtelijkheid in Oranje-vreugde ware o.i. ongetwijfeld toe te juichen. Inderdaad heeft de Wilhelminavereeniging daaron contact gezocht met de Ghr. Oranjevereen., waarbij zij verschillende Ingnjnende pro gramma-wijzigingen aanbood. Zoo wilde de Wilhelminavereeniging het programma der Chr. Oranjevereen. grootendeels over nemen, hef kinderfeest op verzoek der Chr. vereen, op het terrein van de Mar- fhastichting houden en op den dag van de bioscoopvoorstelling pn het vuurwerk alle op het terrein der Wilhelminavereen. on® gestelde tenten etc. gesloten en onvprlieht houden. Mochten er voor leden der Chr. vereen, ook dan nog bezwaren zijn, dan was de Wilhelminavereen. bereid het vuurwerk, de clou van het feest, af te steken aan 's-Molenaarsbrug. Hot feest terrein zou in dat geval toch gesloten blijven, totdat de Kerkdiensten in onz« gemeente ziïn afeoloopen. Doch de Ghr. Oranievereen. weigerde de aangeboden fusie. Zijn wij goed ineelicht dan stelde de vereen, de voor dè Wilhel minavereen niet te aecepteeren eisch. dat alle feesten op een nieuw terrein, d.w.z. niet het terrein waarop de Wilhelmina vereen. sinds jaar en dag haar Vden ont vangt, te doen houden. De Wilhelmina vereen. wenschte blijkbaar zich zelve, als vereeniging met vele leden, niet geheel en al weg te ciiferen, zoo hebben wij begre pen. en weigerde dit laatste. Hieron is de fusie, welke men stellig een verheugend feit had mogen noemen, gestrand. De Wilhelminavereen. meende op tege moetkoming der Chr. Oranjevereen. ie mogen rekenen omdat, waar men onder handelt de tegemoetkoming van beide kan ten moet komen. Door deze langdurige besprekingen is, naar wij vernamen, het plan voor een openluchtspel, reeds opgegeven moeten worden omdat het daartoe uitgenoodigdi? gezelschap zich niet langer op sleeptouw wilde laten nemen. Met dat al ziet het er naar uit dat van een samenwerkende feestviering te Alphen dit jaar weinig zal komen. Zooals de aan kondiging in dit blad aanwijst wil de Wil helminavereen. volgende week een defini tieve -beslissing nemen. Toch schijnt zich naar wij bij geruchte vernamen een nieuw gezichtspunt in deze kwestie to openen. Onder voorbehoud deelen wij mede dat op initiatief van Dr. Lovink Maandag a.s. een vergadering wordt gehouden om te komen tot een op lossing door eenderde feestcomité. Of dit toch een combinatie betreft of' een geheel onafhankelijk van beide Oranje verenigingen werkend comité kunnen wij thans nog niet melden. BOSKOOP. R. K. Boerenleenbank. Vrijdag hield de afd. Boskoop een algeaneene vergade ring in het R. K. Vereenigingsgebouw. De voorzitter, de heer G. Klijn, opende met een korte inleiding do vergadering. De notulen der vorige vergadering werden, behoudens een kleine aanmerking van den heer A. Brand Pzgoedgekeurd. Bij de behandeling der rekening en balans blijkt, dat er in het afgeloopen jaar aan spaar gelden is ingelegd f 95 502.47, terugbetaald f 92.892.79. Van verstrekte voorschotten terugontvangen f19965 50, geee\en voor schotten f18.560.en werd als winst naar de reserve overgebracht f 904.21. Een. voorstel tot verhoog'ng sa'aras van den kassier met f125.werd met alge- me ene stemmen aangenomen. De voorzit ter voegt hier nog aan toe, dat de kassier zelf deze verhoog:ng niet wilde, doch dat er door de Centrale te Eindhoven op aan gedrongen was, daar 't volgens hen niet voldoende betaald werd. De rekening en balans, welke inmiddels door de hoeren Th. A. Houdijk en N. Bos man was nagezien,.werd in orde bevonden. Het aftredend lid vdn den „Raad van Toezicht", de heer W. v. d. Werf, werd met bijna algemeene «stemmen herkozen, welke deze herbenoeming aannam; hem werd door de voorz tter een woord van dank gebracht voor zijn betoonde ijver Vj de diverse bankaangelegenheden. Tevens werd nog medegedee'd, dat het verboden is lid te zijn van twee Boeren- leenbanken. Bij de rondvraag bespreekt de heer L. van Lint, of het niet mogelijk is. vooral na gez'en h<n verloop van de Hanzebank, dat ook m'ddensfanders Jid kunnen worden van de Boerenleenbank. De voorzitter zegt. dat deze uitsluitend is voor land- en tu-nbouwers, bij enkele af- deelingen kan het wel, doch moeten de le den der afdeeling dan ze'f hiervoor aen- sprakeljik z:jn In deze g^sf, aldus spr., zouden wij het ook wel gedaan kunnen krijgen, doch moet hij dit a'snog sterk ont raden. Nadat door den voorzitter nog verzocht is toch alle propagandisten te zijn voor het bezoeken der Boeren.leenbankvergader;rnr. daar men altijd de helft der leden moet hebbera, wil de vergadering door kunnen gaan, werd deze bijeenknmst gesloten. Ondertrouwd: A. J. Boscehaert en G. J. Bakker. L: de Mik en A. S. Blan ken. Getrouwd: C. Meiderwjjk 25 Paling 21 j. N. Rikaart 27 Schouten 27 j. Overleden: T G. van Wü 16 j. Z0ETERW0UDE (H.-R.) Patronaat. De feestdag vac Aloysius, Patroon van het Jon?! naat, werd gisteren op f eestelij gevierd. Onder de H Mis van hi welke werd opgedragen om 6^ over het Patronaatswerk af |o naderden alle leden tot de H. Ti Als bijzondere attractie voor dj werd door de leden van de Gyn vereeniging „Orde en Tucht" voo» ste maal een onderlinge wek» houden, waarbij als juryleden (u: de heeren Jac. Vrolijk, Karei i| en M. van Buren, allen van Alpt Rijn. Om half twee in den namidj begonnen met de kleinen. Deze goed gewerkt en bij het springen de verwachtingen zelfs overtroffe na volgden de meisjes, die met i ren, vrije- en ordeoefeningen, zwaaien» en passen elkander moes kampen. De afdeeling adspiranten elkaar het kampen nogal gemakb De afdeeling „Heeren" scheen heseffen de ernst van het oogenl oefeningen in het marcheeren, ht verspringen en oefeningen aan i rek werd door dezen getoond waf bekwame leiding en met wat go gepresteerd kan worden. Omstreeks zes uur was de wed! einde. Gisterenavond na liet Lof w? prijzen uitgereikt. Na opmarsch f nasten heette de Pastoor allen welkom, zich verheugende dal ouders de uifnoodiging hebben 1 men. Dit is een bewijs van was en van dankbaarheid voor het r door ZijnEerw. verricht. Velen 7.11 afgevraagd hebben- waarom dez strijd? De wedstrijd is gehoudej kander aan te wakkeren en aan k om in de gymnastiek te bliji werken. Na een woord van dank aan 4 Jury-leden voor hun moeilijke U den met eenige toepasselijke woord? zen aan de winnaars uitgereikt In de afd. „kleinen" werd de behaald door Rinus Zandber) 30^ p.: 2e pr. Bernard Zandlwi 30 p.: 3e pr. Wim Klaver mol 4e pr. Wim van Rijn met 24'i p In de afd. „Adspiranten" wer pr. behaald door Leo van der 1 36 H p.; 2e pr. Gerard Heemskprl 3e pr Henk Zandbergen 33 p Hans Eykel 32'' p. In de afd. „Heeren" werd di behaald door C. H. van Mil mt 2e pr. Nie. Zwetsloot 37f7? p.: 3e Pieterse 36 p.: 4e pr .7 vnn 34 p. Aan de le en 2e prijswira deze afd. varden de. prijzen topge! lof der uiry voor het nummer springen", de hoornste spruw wfl In afd. I Meisjes 1e pr. Mnri met '25/4 p.; 2e pr. Marfe v d. 1 p.; 3e pr. Jansie v. d Valk 22'^ 1 Oer. v. d. Valk 20 p. In afd IT le nr. Toos Hoogra en tevens een Eere-priis voor li aantal punten: 2e nr. Ria T.a.iiri p.; 3e nr. Kea Zandbergen 311 i p. Anna v. d Poel.' 30 p Na het zingen van een ..Lanm leven" voor de Jury en den Gyi mpester. den heer P Bruines w« alle afdeelingen nog eeni-re zeot nummers uitgevoerd Hierbij w« de heeren Jury-leden med^gewei hebben getoond, het niet alleen tt beoordeelen maar het ook zelf I» presteeren. De jongens hebben km wat er door oefening kan worifl Omstreeks tien uur gingen a1l« daan huiswaarts. Hedenmorgen ken de Patronaatsjongens onder van het bestuur na ér Noord wijk. hun vermaak wel 70ETERW0UDE (DORP1 Harddraverij. Vrijdagavond .de het bestuur en commissarissen! draverijvereeniging ter hesnrekinc stelling van Het programma vnn' ten. welke dit in ar z.ul'en word' op Woensdag 26 Augustus. Ter van het 25-jarig bestaan der vr heeft het bestuur gemeend, flink voor den dag te moeten k« groote harddraverij moet eHi'er oieel oogpunt achterwege bliiven, tegenstaande dat, ziet het voorloo gestelde programma er a a n rekb Des voormiddags zal een liaj worden gehouden van paarden v,r tenen. Alsook een tonknuppelweds ingezetenen. Des namiddags zal# nationale ringrijderij voor parfl hebben. Muziek en verschillende zullen natuurlijk op het feestten «Schenkelweg niet ontbreken, k' feest met een groot en schiltef werk zal gesloten worden VRAGEMBUj Vraag: Wat is de kortste «et van Ter Aar naar Wa'erincec' K.M? Antwoord: Tor Aar. Alph'! Rijn, Hazerswoude, Benthuis meer-Zegwaard. Le'dscbendam. Rijswijk, Wateringen Afstand' DAT IS

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6