beiders moreelcn en materieelen sleun te Verleenen, en te dien einde een internatio nale conferentie te houden om de vorm van dezen steun te bepalen. Amerika. Twist om de Noordpool. Canada heeft verklaard, dat al het ge bied, dat zich bevindt ten Noorden van Canada tot aan do Noordpool toe, aan Ca nada behoort. Aan een maaltijd ter gelegenheid van het vertrek van den Noordpoolreiziger Mac- Millan machtigde evenwel Brewster, de gouverneur van den staat Maine, MacMillan om elk door hem ontdekt gebied voor Mai ne op te eischen. tnnezonden Medeiteelinq. Mijnhardt's Hoofdpijntabletten ga stillen spoedig de ergste hoofdpijn ga K'-l Prijs 60ct. Bij Apoth.enDrodishm. Si^NE&LAKD EEN KATHOLIEKE ,i UNIVERSITEITSDAG. 1 Men zendt ons het volgende commu niqué: Op indrukwekkende wijze hebben de Ne- derlandische katholieken gehoor gegeven aan de roepstem hunner bisschoppen, toen die tot hen kwam <>m hunne medewerking te verkrijgen voor de stichting eener eigen universiteit. Die groote en treffende be reidwilligheid heeft bij hare hoogleeraren gedreven als hej ware door een gevoel van erkentelijkheid de gedachte doen ontstaan, hunnerzijds en op hunne wijze iets van hunne kennis en hunne weten schap aan het katholieke volk mede te deelen. Het zou zijn als een wisselwerking. Eene Hoogeschool het Hollandsche woord klinkt toch juist zoo goed als het aan het Latijn ontleende universiteit is een kweekplaats van kennis, bescha ving en ontwikkeling. Zij stelt een aan tal mannen van bijzondere begaafdheid in slaat zich, niet belemmerd door stoffe lijke zorgen, geheel te wijden aan de we tenschap en aldus een middelpunt te wor den een zon'is het oude beeld tot verspreiding van de vruchten hunner we tenschap onder geheel het volk. Zoo is ook do katholieke Hoogeschool bedoeld. De hoogleeraren vormen hunne studenten, hunne kweekelingen, welke dit onderricht later in het volle leven hebben uit te dra gen, en het geleerde te doen strekken tot nut, opleiding en ontwikkeling van den medeanensch. Onze hoogleeraven echter zijn bezield met het verlangen, dien wel doen den in vloed nog "tot breeder kringen te doen in gaan, om in nauwere en nadere aanra king te komen met de breede lagen van ons katholieke volk, dat op zoo ondubbelzinnige wijze heeft getoond, het bezit eener eigen Hoogeschool op zoo b'jzonderen prijs te stellen. Dit leidde er den Rector Mognificus toe zich in verbinding te stellen met hert Cen traal Comité der St. Radboudstichting, dat gevormd wordt door de voorz?tIers hareir diocesane comité's, hoe deze schoone ge dachte zou kunnen worden verwezenlijkt. Met instemming van het bestuur der stichting vergaderde een dezer daeen het Centraal Comité met den Rector Magnifi cus en meerdere hoogleerarên voor een nader overleg. Zij allen verklaarden'z;ch tót deelneming bereid en wilden gaarne een aantal spreekbeurten vervullen. Als vrucht, van het overleg kan worden vastgesteld dat in de weken tussHien 27 September en 11 Oetobor in aPe diocesen en op meerdere plaatsen een TTnïvr-oitp dag zal worden gehouden. Op dien dag zal er een groote h:jeenkomst plaats hebben, waarop een der hoogleeraren van Nijme gen, van voornaam ideëel standpunt en op bevattelijke wijze, eene rede zal houden over een onderwerp van wetenschap, ge- loofsverdediging, letterkunde of geschiede nis, ten einde op die wijze nader met onze katholieken kennis te maken en hen daar door te toonen hoe groof een voorrecht het is dat zij een eigen Hoogeschool hebben gesticht. De leden van het Centraal Comité zullen spoedig in eigen kring de nadere uitvoe ring in hun diocees of diocesane afdeeling bespreken, alsmede de plaatsen vaststellen, waar de vergaderingen zullen worden ge houden. EEN PROTESTMEETING VAN KATHOLIEKEN. De (Katholieke) Maandagmorgen' schrijft: Heerlen heeft gisteren een demonstratie te zien gegeven, zooals er nog zelden een heeft plaats gehad. Zij was bedoeld ais protest tegen de vrij denkexsvereeniging „Do Dageraad'', die reeds vaker 'n schunnig libel aan de mij nen ©n in de kolonies verspreid heeft, doch die het, in den persoon van den scribent De la Roche, met haar laatste pamflet al te bar heeft gemaakt. Dit vieze schrijfsel was op 'n gerafineerde, perfide wijze in mekaar gezet. Het was er op l>erekend om te prikkelen en te beleedigen en „be handelde" op zulk een heilig9chennende inajiier de geboorte van Christus, de H. Maagd en den H. Jozef, dat 'n katholiek het bloed naar het hoofd golft van erger- ai». Wij zijn hier niet verontwaardigd, wij P jn woedend. Mag dat zoo maar in ons vrije Neder land? Moeten we 't, als lamme goedzakken, over z'n kant laten gaan, als een of ander onguur individu want dart is die meneer Dö la Roche! onzen godsdienst, en daar door ons, op zoo'n manier te lijf gaat. Neen, hier in de mijnstreek wilden de katholieken niet behooren^ tot de lamme goedzakken, nog minder tot de goede lam zakken! De bom van meneer De la Roche is ver keerd gebarsten. Hij heeft juist de ener gie en het elan aangewakkerd, en in heel de mijnstreek, in heel Limburg fonkelt de toorn in het katholieke oog, als men spreekt over het vloekwaardig libel. In het „Limburgsche Dagblad" waren herhaaldelijk schrijvers aan het woord, die hun lezers Lot dadenrijke actie opriepen. In vergaderingen van werklieden, boe ren, middenstanders, jong-Limburgers werd met walging gesproken over het stinkend pamflet. En het resultaat van een en ander was, dat hier in de mijnstreek een reuzen-pro testdemonstratie gehouden werd. Tegen 3 uur komen aan het stat'on extra-treinen binnen uit de richting Sit- tard, Maastricht en Kerkrade. In Sittard alleen zijn 1500 extra-kaarten verkocht. Met de trams en auto-bussen worden vele reizigers aangevoerd, uit Kerkrade zijn meerdere honderden aanwezig. Wel dra begint 't om drie uur fel te regenen. Niettemin gaat 't Lof toch door. Het Tempsplein is zwart van de mensc-hen. Als de deken van Heerlen, met het Allerheilig ste komt aangeschreden, knielen de dui zenden, die hier samengestroomd zijn, neer. Pastoor Windhausen van den Mo lenberg bidt voor, gelijk men dat te Lour- des doet. Met name smeekt hij oin vergif fenis voor onze dwalende broeders. Het standbeeld van het Heilig Hart waaraan het Lof gedaan wordt, is prachtig versierd. Deken Nicolaye bidt de acte van eerher stel, waarmede de vele geloovigen luide in stemmen. Het zangkoor der Pancratiuskerk z'ngt liederen ter eere van het H. Sacrament. Deken Franck uit Kerkrade geeft den zegen met. het Allerheiligste. Als nu het Lof geëindigd is trekken de velen, hier gekomen om te prolesteeren, langs het H. Hartbeeld. Er is geen eind aan den stoet. We schatten 't aantal men- achen op minstens 10.000. En velen zingen Congregatie-liederen: „Aan U, o Koning der Eeuwen", „Limburg mijn vaderland", enz. Ook verscheidene opschriften en vaan dels worden in den stoet medegedragen, terwij! talrijke zo een voor de stemming. Niettemin, stemming is er toch, in weerwil van den regen, dart bij bakken uit der- - vaardigs- dat deze duizenden meisjes, jongens, vrouV wen, mannen, voelen, dat de regen die inderdaad fel is hen. niet mag weerhou den om thans de daad van protest te stel len. Zeer vele geestelijken, reguliere en secu liere, zijn in den optocht aanwezig. Als de lang stoet eindelijk in de weide van Witzeld is aangekomen, >memt de heer Vliegen, voorzitter' van den Limburgschen Werkliedenhond, de leiding. Hij geeft het woord aan den heer Mae- nen, die in een keurige speech, de gevoe lens van den dag vertolkt. Na hem spreekt de hoogeerw. heer de ken Nicolaye Hij herinnert er aan. hoe de gemoedelijke Limburger steeds getracht heeft in vrede on vriendschap te leven met protestanten. Israël'eten en on geloovigen. Nu de laatsten echter op ons erf optre den op 'n wijze, zooals dat van de zijde van ..De Dagerand" geschiedt, moeten we ons te weer stellen. Spreker werkte dit thema nader uit en wekte zijn hoorders op zich steeds kathobek te willen toonen in handel" en wandel. Zoo zoetjes aan werd dan de meetipg ten einde gebracht. Juist, omdat 'rt zoo'n slecht weer is ge weest. hebben de deelnemers er aan zoo veel verdiensten er van. De dag is schitte rend geslaagd. f En meneer De la Roche wie is t eigenl'jk. d-'e z:oh achter d:en vreemden naam verschuilt? - moge er de eonclnsm uit trekken, dat men niet moet raken aan den godsdiens' der Limburgers. Collectieve overeenkomsten. Do verbindendverklaring. De minister van Arbeid heeft het ad vies van den Hoogen Raad van Arbeid gevraagd betreffende een voór-ontweip van wet. regelende de verbindend-verkla ring van collectieve arbeidsovereenkom sten. De voorzitter van den Raad zou omtrent dit vóór—ontwerp gaarne prae- advies ontvangen van de commissie XII uit den Hoogen Raad van Arbeid, welke commissie vermoedelijk niet voor Septem ber zal bijeenkomen. In het ontwerp wordt o.a. bepaald, dat de minister bepalingen van een collectieve arbeidsovereenkomst, die voor de regeling der arbeidsvoorwaarden in het bedrijf of het beroep binnen het gebied,, waarvoor zij geldt, overwegende heteekenis heeft, al gemeen verbindend kan verklaren. Deze bepalingen zijn dan, behalve de bepalingen door den minister uitgezonderd, binnen dat gebied bindend voor alle werkgevers en arbeiders ten aanzien van de arbeids overeenkomsten, die naar den aard van den arbeid, waarop zij betrekking hebben, onder een collectieve arbeidsovereenkomst zouden vallen, of vallen. De verbindendverklaring geschiedt voor een bepaalden tijd. Het tijdstip, waarop de werking der verbindenverklaring eindigt, kan daarbij niét later worden gesteld, dan het vroegste tijdstip, waarop de collectieve arbeidsovereenkomst, hetzij ingevolge het bij die overeenkomst bepaalde, hetzij in gevolge art. 1636 O en 1636 B van het Burgerlijk Wetboek, kan eindigen. Aan de verbindendverklaring kan geen terugwerkende kracht gegeven worden. Indien verbindend verklaarde bepalin gen aanneming van werken betreffen, vindt hetgeen in deze wet omtrent arbeids overeenkomsten, werkgevers en arbeiders Is bepaald, overeenkomstige toepassing. Van de verbindendverklaring zijn uitge sloten bepalingen in een collectieve ar beidsovereenkomst, die ten doel hebben: a. invloed of dwang uit te oefenen op werkgevers of arbeiders, om zich bij een vakvereeniging van werkgevers of arbei ders aan te sluiten; b. de arbeiders te be trekken bij de handhaving van de regeling betreffende den prijs, die voor goederen of diensten door de werkgevers van derden gevorderd zullen worden. De staking In de Haagsche bouwvakken. Uitsluiting van alle bouwvak arbeiders op 29 Juni. Naar wij vernemen zal de door de Al- gemeene Patroonsvereeniging tegen 29 Juni aangekondigde uitsluiting alle Haag sche bouwvakarbeiders omvatten. Nu de staking reeds negen weken voortduurt en de stakende metselaars, voegers en opper lieden door de werkende timmerlieden en andere niet-stakende groepen bouwvakar beiders gesteund worden, heeft de A. P. V. besloten tot een algeheele uitsluiting over te gaan, waardoor zij verwacht, een spoe dig einde van het conflict te kunnen be reiken. In totaal zullen circa 3000 bouw vakarbeiders bij de uitsluiting betrokken zijn. Uit de schoenindustrie. D e 1 o one n. De contractueels loonen in de schoen industrie, die elk half jaar naar den loop der indexcijfers worden vastgesteld, blij ven voor het 2e halfjaar 1925 gehand haafd, zooals zij sedert 1 Juli 1924 zijn vastgesteld. Heilig Hart-monument. In de afgeloopen week zijn er op ver schillende plaatsen openbare toewijdingen aan het H. Hart gedaan. De schitterendste manifestatie heeft plaats gehad te 's-Hertogenbosch, waar op het Julianaplein onthuld is een heel mooi H. Hartbpeld, ontwerp van Dorus Herm- sen. Het beeld stelt voor den Christus, be schermend den arbeid en het Huisgezin. Een nieuw ziekenhuis te Tilburg. Het bestuur van het R. K. Gasthuis te Tilburg heeft aan Eduard Cuypers te Am sterdam opgedragen den bouw van een nieuw ziekenhuis, ruimte biedende voor 150 200 bedden. Met den bouw zal zoo spoedig mogelijk worrlen begonnen. De gewone audiëntie van den mi nister "van Arbeid, Handel en Nijverheid zal op Donderdag 25 Juni niet doorgaan. fnnezontfen Mededeelinq. Verandering van spijs doét eten. Maar t leer wil slechts van Erdal weten. •voedt het leder KERKNIEUWS. Mgr. L. Eygenraam. De „Tijd" verneemt, dat Mgr. L. C. L. Eygenraam, in het Mariapaviljoen te Am sterdam is opgenomen tot het ondergaan van een operatie. Deze is naar wensch ge slaagd. De toestand van den patiënt is op het oogenblik bevredigend. Kapelaan J. B. Hendrix. Men bericht uit Den Haag aan de „Msb.": De "YVeleerw. heer J. B. Hendrix, kapelaan der parochie van het H. Hart van Jezus, wordt wegens een ernstige been-kwaal reeds eenigen tijd in het R.-K. ziekenhuis aan het Westeinde verpleegd. Medici heb ben gisteren consult gehouden, waarvan de conclusie was dat het been moet -worden afgezet. Kapelaan Hendrix zou echter eerst nog naar Lourdes gaan om op voorspraak van de H. Maagd genezing te vragen. Hij ver trekt waarschijnlijk reeds a.s. Zondag. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor de openbare zitting staan 63 za± ken op de rol, voor niet-openbaar 6 zaken. A. P. de R., aannemer te O e g s t- geest, heeft een aantal arbeiders laten werken vóór 7 uur in den morgen aan een bouwwerk te Leiden. Beklaagde heeft dat gedaan, doch er wel degelijk aangifte van gedaan ook bij de poiltie, daar hij met het oog op het drukke verkeer op de Haarlemmerstraat, dit werkje, het ver voer van een groote ijzeren bint, in den vroegen morgen heef: willen doen ge schieden. Getuige Vijlbrief, grondwerker te Leiden, kan een en ander bevestigen. De Ambtenaar wil rekening houden met de goede bedoelingen van beklaagde en vraagt daarom 13 boeten van 0.50 Arie Scharbeider te Voorhout, is ten plaste gelegd het niet tijdig inleveren van zijn verhuisbiljet. Beklaagde is niet verschenen. Gehoord wordt zijn patrcon, G. v. Leeuwen, veehouder te Voorhout, bij wieu hij inwonend is, waarna f3 of 3 da gen wordt geëischt. A. H. v. G., slager te Den Haag, heeft vleesch afgeleverd, dat niet ter keuring was 'aangeboden aan het openbaar slacht huis. Beklaagde had niet veel tijd en het vleesch was keurig, fijn en voorzien van het Haagsche keuringsmerk. waarom hij het er maar opgewaagd had. Getuige Buschgem, die het vleesch namens zijn patroon in ontvangst had genomen, had vergeten naar het briefje te vragen, doch heeft het direct ter keuring aangeboden en, het is toen goedgekeurd. Beklaagde staat niet bekend als een vleesch knoeier, waar om 4 of 4 dagen geëischt wordt. M. E., koopman te Leiden, heeft te Leiden nog laat in den avond bij een win kelier aangebeld, staan razen en tieren en tenslotto een vensterluik afgetrokken, omdat hij lucifers wenschte. Juffr. de No bel, als getuige gehoord, bevestigt dit'al les; zij heeft een doosje lucifers uit het raam toegeworpen om van do drukte af te zijn. Jacoba Labordus vertelt als getuige, ook wat zij gezien heeft, waarna 2 X 10 of 2 X 10 dagen wordt geëischt. P. J. J. Jansen, koopman te Den Haag, is ten laste gelegd, dat hij een aanrijding zou veroorzaakt hebben, op de Schouw brug, te Leiden, waarbij een damesrij wiel zou zijn beschadigd. De aangereden dame, mej. Spilker, uit Den Haag, vertelt hoe 't gegaan is. Zij liep naast haar rij wiel over de brug, toen de auto' tegen het achterwiel kwam, en zij zelf, het veege lijf borgend, haar fiets zwaar beschadigd zag. Getuige Spilker, serg.-majoor te Den Haag liep vlak voor zijn echtgenoote en heeft er alzoo niets van gezien voor het geval er lag. Getuige Witteman rijksveldwach ter, heeft niets gezien, doch den indruk gekregen, dat de auto had moeten stop pen. Het was echter een bijzonder druk ken dag, n.l. lsten Paaschdag. Nadat nog gehoord was S. v. d. Heijden, koopman, meende de Ambtenaar het feit niet wettig en overtuigend bewezen en vroeg vrij spraak. B. G. L., leider van een waschinrichting te K a t w ij k, heeft een aantal personen te lang laten werken, wat beklaagde he kent, doch het was daags na Hemelsvaarts dag, om dien dag iets ih te halen. Eisch 7 X 2 boete. J. W. G. H., te K a t w ij k, heeft zon der plaatsbewijs in de tram gezeten. Be klaagde heeft het later in zijn vestjeszak gevonden en nu nog bij zich. Eisch 3 of 3 dagen. P. J. v. L., te L e i d e n, heeft in zijn in richting voor het publiek toegankelijk niet opgehangen gehad de voorgeschreven af schriften der bepalingen daarvoor gel dend. Beklaagde heeft er dikwijls genoeg om gevraagd, doch ze waren niet voorhan den, dus was hij onmachtig er aan te voldoen. Eisch 1 boete. L. B., timmerman te Leiden, heeft zonder licht gereden. Eisch 3 of 3 dagen J. J. v. K.: te Leiden, deed het zelfde om vroeg thuis te zijn. Eisch 2 of 2 da gen. G. Th. H. N. H., kapper te Voorhout heeft hetzelfde gedaan. Beklaagde is veel onderweg, want eigenlijk een salon heeft hij niet. „Dus u is reizend kapper", vraagt de kantonrechter. ..Maar op je dienstrei zen moet je toch licht op hebben". Eisch 2 of 2 dagen. „En Eggen heeft gezegd, dat, als ik mij hier maar liet zien, ik er met 'n paar kwartjes af was?" Er stond trouwens al 50 dagen onder zijn dagvaarding. Had hij dat geweten dan was hij niet gekomen. „Is Eggen zoo goed op de hoogte van de tarieven?" vraagt de kantonrechter. „Ja, 't is toch een man van de Wet', zegt be- beklaagde. De kantonrechter zegt dat de politie niet altijd maar dadelijk behoeft geloofd te worden. W. Br., te Gouda, is niet verschenen ge weest als getuige. Hij mocht niet voor zijn patroon, want deze had van zijn ad vocaat gehoord, dat het niet noodig was. Ze weten het daar ook al weer beter, zegt de kantonrechter. Eisch 6 of 6 dagen. A.V., student te Leiden, heeft met een motorrijwiel te hard gereden. Hij had haast. Waarom haast, zegt de kantonrech ter. Je woont in Leiden en studenten heb ben nooit haast. Eisch 10 of 10 dagen. LEIDEN. Geslaagd voor hel: Candidaatsexamen Ned. Letteren Mej. W. Lindeijer (Kethel en Spaland bij Schiedam) Doctoraal examen taal- en letterkunde v. d. O. I Archipel de heer K. G. Crucq (Den Haag.) STADSNIEUWS VERKIEZINGSVARIA. Vrijdagavond hield de Vrijheidsbond een verkiezings-vergadering, waar de lei- deP dezer partij Mr. H. C. Dresselhuys on haar onderwijsspecialiteit mej. Joh. Wes terman, het woord voerden. De „groote" Nutszaal was nauwelijk half gevuld. De voorzitter, prof. dr. B. D. Eerdmans, leidde de vergadering. De zaal was door den heer Ballego met palmen versierd als een hulde aan den heer Dresselhuys en namens het bestuur der afdeeling van den Vrijheidsbond bood de voorzitter aan mej. Westerman een bloemenhulde aan als blijk van waardee ring voor het door verrichte inzake het herstel van het Fransch op de lagero scncol. t Op de rede van mr. Dresselhuys volgde GEMEENTELIJKE AANKONDIGT GEMEENTELIJKE VISCHVERK(| Aan den Gemeentelijken Viscbn Vischmarkt 18, Telef. 1225 is DlNg verkrijgbaar: SCHELVISCH 4 0.30, SCHOL a ƒ0.16, TARBOT ij per pond en NIEUWE HARING k] per stuk. N. G. DE GIJSELAAR. Leiden, 22 Juni 1925. KafhoBieke Agend LEIDEN. Maandag. Openlucht-Meeting, De Bui te 8 uur. Algemeene Agend LEIDEN Maandag. Concert L. O. V., Zomerzon 8 uur. De avond-, nacht- en ZondagcHensl apotheken wordt van Maandag met Zondag 28 Juni a.s. waarge» door de apotheek van den heer H Proot, Maarsmanssteeg 17, Telef. 435 ti eenig klein debat van den lieer Jonge, candidaat van het Vaderlaj Verbond, dia een beele reeks van be? 11 ven blaadjes voorlas en op die wijj propagandarede voor zijn partij die, J' rechts noch linksch" is, hield. Onder hilariteit der vergadering deze debater door mr. Dresselhuys q doende wijze beantwoord, waan voorzitter de vergadering sloot. Dienzelfden dag hield de Vrij-De Bond een verkiezings-vergadering groote zaal van het Leidsche Volt welke beter, maar ook niet goed bezel Hier was voorzitter prof. mr. Scheltema. Eerste spr. was mevr. Italliev. Embden, die de vrouwe wekte om te stemmen op de Vrijz Democratische lijst, o a. omdat, de I woordige regeering haar best doel li de vrouw achteruit te stellen"! bestrijding van de regeering zcide ji spr. o.m.: „De ware veiligheid vai ;ulden wordt verkregen door de kracht te versterken en do volkswc daardoor te verkoopen". Waarmedi het volkomen eens zijn. Ln waai min. Colijn het ongetwijfeld ook De tweede spreker, mr. P. J Ou der tweede Kamer, hield oen rede, i hij o.m. betoogde, dat "de schoidii tussehen de verschillende partijen deugt, dat er moet zijn democrats conservatief. Anders verloopt de Democratische Partij zeker déze stó bemerking is niet van den iioa Katholieken uii de Parochie „Si. De gewichtige stemmingsdag, nadert met rasse be schreden. Nog slechts enkele dagen en de ki sen en kiezers zullen ter stembus 0] oni te stemmen op een. der van het groote stembiljet, om te p voor of tegen Christus. De propagandisten van alle parliji rusteloos bezig om kiezers voor het men op hun candidaten te winnes sociaal-democraten trekken er onder leiding van hun leider .mr. op uit om vooral ook onze kathol» beiders er toe te brengen op 1 Juli t stemmen. De meesten hunner stellen hun j boven het geldelijke gewin, dat huns roode propagandisten wordt voor geld, doch anderen wankelen steun en hulp.van hunne katholiek ders en zusters noodig om in d« weldieeh strijd staande Ie blijven. Zi ten bezocht en aangemoedigd door onze roomsche propagandist voor den verkiezingsdag en moeten verkiezingsdag zeiven nog een kend woord van onze roomsche pre disten ontvangen Veel werk is er reeds door onze roomsche propagandisten verricht, nog een ontzaglijk deel werk moe! hen verricht worden, te veel voo a a li t a 1, Daarom doen wij een dringend op allen, (lie in staat zijn eenig pn dawerk te verrichten zich onver® propagandist op te geven. Vooral zij, die den verkiezincsi 1 Juli voor het propagandawerk stembureaux zullen kunnen vrij zijn welkom. Ieder propagandist wordt znnvd lijk werk gegeven in zijn eigen oz lijke omgeving. Vooruit Katholieke dus een klein persoonlijk offer If van onze goede- roomsche zaak. Nog slechts enkele dagen en de gestreden. Strijdt mede in Christus' tiaafl Zijn eer en glorie. De dames, vooral haar hulp is op den verkiezingsdag, kunnen n melden hij Mej. Th. Elshof. Hot 19a en de heeren bij een der na' districtleiders: Voor district 1 en 2: B. F old. markt. Voor district 4: G. v. d. Krogt, sclie Veer 34. Voor district 5 en 17: J. vaI Hoefstraat 42a. Voor district 6: F. J. L. Kraaierstraat 20. Voor district 7, 8 en 39: Bots. woudsche Singel 7#. Voor district 40 en 43: P»c'0 dersgracht lOd. Voor district 41 en 42: HouW gracht 24 of J. Kouwenberg, 1" laan 16. Zoek zelf uw district uit, H liefst werkzaam zoudt zijn en f -,aan een der genoemde personen

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2