K. K. K. 6lel lot wijz'ging van ar(. 3 (lev Lager Oa- dcnvijswel 1920, betoogt mej. Westerman, dat verwerping van liaar voorstel nooit zal doen bereiken, «lat het onderwijs in een vreemde taal zal worden stopgezet. Tal- loozo ouders in Nederland zien het nul van dat voorbereidend onderwijs in, en z:i zul'en niet nalaten, zich geldelijke offers te getroos'en om hun kinderen dat ouderwijs dee'achlig to doen worden. Langer doorwerken van den thans ont stallen toestand kan naar de overtuiging van voorslelsler slechts tot schade van hol onderwijs z'jn. Waar thans in een over gangstijdperk gebleken is, dat de afschaf fing lot grooto moeilijkheden heeft ge leid, acht zij het veel heter een toestand in hef leven te roepen, welke den ouden toe stand nabijkomt, geliik zeer vele ouders -wenschen. Laf het openen van de moge- l'jkheid om ook Engelsch of Lui'sch te kiezen tot een soort van anarchie zou lei don, bestrijdt de voorslelsler, met een ver wijzing naar den ouden foes'nnd. waar onder die mogelijkheid ook bestond. Om hot te vroeg beginnen, dat tof klach ten over overlading aan'e'ding gaf, tegen le gaan, heeft voorslelsler gemeend, te moeten voorstellen, dat niet voor de ode klas met dit onderwijs mocht worden be gonnen. Z'j is overtuied. dal nadere pre ciseering haar wetsvoorstel onaannemelijk zou hebben gemaakt voor die leden der Tweede Kamer, d'e op meer vrijheid van hot onderw.i's aandringen en dal ook hier do nraofijk den juisten weg zal wijzen. Lo opmerking, dat voor scholen, waar een vreemde taal zal worden onderwezen, hooper schoolgeld zal moeten worden be taald, acht mej. Westerman onjuist. De restanten van rie blce^^nientoons'.elhng ie Heemstede. Gistermorgen zijn te Heemstede open haar verkocht de verschillende gehouwen, d'e voor de bloemententoonstelling hebben dienst gedaan. Het administratiegebouw bracht f850 op, het regeer nes gebouw £750, het gebouw van het postkantoor enz. £415, de andere gebouwtjes en kiosken kleinere bedragen. Le totale opbrengst was f5167. Het restaurant werd opgehouden voor f2000, de proole kiosk voor f350. He groote tentoonstellingsgebouw is niet ge veild. Gemengde Berichten KERKNIEUWS. Congres van directeuren der Derde Orde te Nieuwe-Niedorp. Men schrijft aan „Le Tijd": Onder groote belangstelling werd Woensdag 17 Juni een uitstekend geslaagd congres gehouden van directeuren der Derde Orde. Tc half twaalf opende de voorzitter pater Aegidius Verkley O.F.M., het con gres, waarin hij zijn vreugde uitsprak over do zeer talrijke opkomst der eenv. geestelijken uit geheel Noord-Hol land. Hij herinnerde aan de groote sympathie van Mgr. A J Gallier, Bisschop van Haar lem, voor de Lorde Orde en las varvolgens een schrijven van Z. L. H. aan het con gres voor. Met algemeene instemming werd beslo ten, aan Mgr. een telegram van dank to zenden. Pater Methodius Mulder O.F.M., bracht verslag uit over zijn district. Uil dit ver slag bleek ten duidelijkste, in welken groo ten inwendigen bloei de Lorde Orde ii' Noord-Holland zich verheugt en welk een heilzamen invloed zij in de parochiën uitwerkt. Vervolgens werd het woord gegeven aan pater dr. Fidenlius van den Borne O.F.M., tot Jtft houden van zijn inleiding De diepere bcleekenis der Derde-O niche- weging. Leze bekende Franciscanoloog wees op de bijzondere beteekenis der te genwoordige psychologische studies over de verschillende richtingen in bet gods dienstig leven. Hij toonde aan. dat d< Frauciscaansche Derde Orde juist dat gene op uitmuntende wijze kan brengen/ wat als hel ideaal van hef godsdienstig leven wordt genoemd: heilige natuurlijk beid. Uil den oorsprong en de eerste ont wikkeling der Derde Orde werd bewezen, dat haar Regel een fundamenlcele richting vertegenwoordigt, waardoor zij zich ge heel en al onderscheidt van de andere veroenigingon, die oen bepaalde devotie of een bepaald werk van naastenliefde be ooeen. Le voorzitter herinnerde in zijn dank woord aan het pas verschenen standaard werk van Pater Fidenlius: „Die Anfange des Franziskanisclien Dritten Ordens." Pater Gunihertus Sloofs O.F.M. zette oorsprong, ontwikkeling en groei van de jeugdorganisatie der Derde Orde uiteen Volgens zijn mededeeling bestonden er op 1 April 1925 65 jeugdafdcelingen met on gevoer 1450 jongens- en ruim 1100 meis jes-Tertiarissen. Hij wees er op, hoe heil- taan» de Derde Orde werkt op internate on in parochiën en wekte de aanwezige geestelijken op, alom tot stichting van jeugdafdcelingen over te gaan. Van gelegenheid lot debat en vragen stellen werd na beide lezingen oen zoo: druk gebruik gemaakt, waarbij veel prac ;iscbe conclusion werden gemaakt. Een gewichtig en belangrijk debat ont stond vooral na de gedocumenteerde en ernstige verhandelingen van de in Noord Holland zoo actueele „Danskwesie", door Pater Methodius Mulder O.F.M. Na eenige mededeelingen van het Gen fraai Bureau sloot de voorzitter het con gres, dat, zooals bij terecht zeide. en door aantal deelnemers en door gehouden zingen en door gevoerde besprekingen buitengewoon mag worden genoemd rijke vruchten zal dragen voor de talrijk bloeiende Derde Orde-vereenigingen Noord-Holland. K' -X- He! tragisch ongeluk te Rotterdam. e e i s c h tot schadevergoeding. Naar V. D. verneemt heeft de advocaat an do nagelaten betrekkingen van den door de politie doodgeschoten molenaar in de Lelftschestraal le Rotterdam, mr. H. van Haeringen aldaar de gemeente Rotter dam aansprakelijk gesteld voor de gevol gen van het noodlottige schot der gemeen tepolitie en op schadeloosstelling van we duwe en kinderen aanspraak gemaakt. Het bericht dat de gemeente vrijwillig schade loosstelling zou hebben aangeboden is niet juist. Tevens vernemen wij dat de N. V. van der Meer en Schoep's Bakkerijen en Han delsmaatschappijen door genoemden ad vocaat een klacht heeft doen indienen bij den officier van justitie le Rotterdam en op een strafvervolging der betrokken po li tie-ambtenaren heeft aangedrongen. Ge noemde firma lieeft nauwkeurig onder zoek ter plaatse dadelijk na het ongeval de overtuiging, dat de politie in haar beleid schromelijk is tekort geschoten en zij niet vrij te pleiten van schuld aan den dood van het slachtoffer. De begrafenis van het slachtoffer. Gisterenmiddag heeft op de Algemeene Begraafplaats Crooswijk te Rotterdam de begrafenis plaats gehad van den molenaar G Ambrosius, die Zaterdagnacht hij de treurige gebeurtenis in de Schicstraat al daar het leven liet. Om half twee verliet de lijkwagen met het stoffelijk overschot het ziekenhuis op den Goolsingel aan de zijde van (1e Chris- pijnlaan en reed langs den tortelen weg raar de Bergstraat, waar de familierijtui gen zich achter den lijkwagen aansloten. Toen de stoet de begraafplaats bereikte, bevond zich daar reeds een groote volks menigte, waaronder hot voltallige perso neel van de maalderij van de N. V. Van der Meer en Schoep's Bakkerijen en Han delsmaatschappij uit de Delftschestraat Mede waren er de wn. hoofdcommissaris van politie, de heer D. A. Gaspers, en de commissaris van politie der eerste afdee- ling, de heer G. H. Hanewinckel, die als blijk van deelneming der politie vertegen woordigden. Van he! paard gesforf. Men* meldt ons uit Ede: Gisterenmorgen is (le Majoor H Zee man, van het 22e regiment infanterie van zijn paard gestort, waarbij bij oen ernsti ge hoofdwonde en een gekneusde pols op liep. Dood gereden. Te Horssen (Geld.) is hel kind van ze keren J. onder een zwaar geladen wagen geraakt en onmiddellijk gedood. Dcodelijk motorongeluk. Uit Neuzen wordt gemeld: De hoofdon derwijzer Bal, van de christelijke school in de buurtschap De Knol, gemeente Hoek, wilde omstreeks 5 uur per motorfiets nog passeeren voor de met weinig vaart hij de halte aldaar aankomende Zeeuwfl®t^- Vlaamsclie'stoomtram. Het rijwiel we'd door de locomo,:ef geraakt en vermeld terwijl de heer Ral met ernstige hoofd wonden in een woning moest worden b:n- nen gedragen. Spoedige poneeskyinrlice hulp kon niet voorkomen, dat de heer B. spoedig overleed, vermoedelijk aan een in wemVge verbloeding. Plotse'inpe dood. Op den Zeeboulevard te Za.ndvorrr! 1; gistermiddag een incident met een au'o ge beurd. Een auto kwam den weg af, tegen het duin op Bij onderzoek vond men den bestuurder dood in den wagen. He! bleek, dat de dood door harlverlamnrng wa; getreden. De overledene was chauffeur b:j een tax'-onderneming hier ter plaatse, en hij was juist van een autorit met passagiert teruggekeerd. Verdronken. Te Zwaagwesteinde is gisternacht d koopman K. E., afkomstig uit Bedoms vaart, verdrenken. Hij iaat oen vrouv 7 jeugdige kinderen achter. Door een drijfriem gegrepen. Gisteren ging in de hlikfabriek van den heer L. te Delft een 18-jarige arbeider in een speelschè hui met een zijner armen een drijfriem hangen om z.g. te schomme len, meldt de „D. G." De riem. die huilen dienst was en op een kussënhlok ruslt< schout' tengevolge van de beweging, die de jongen maakte, op de draaiende as. De jongen werd omhoog gelrokken, hij kon niet meer loslaten, en werd met groote snelheid om de as geslingerd. Vervolgen; viel hij circa 4 M. naar beneden. Met ge broken ledematen en ontveld lichaam werd het slachtoffer door zijn kameraden opge nomen. In zorgvvekkenden toestand is d< jonge man naar het gasbuis vervoerd. Deze drie letters stammen uil Amerika en beleekenen daar de beruchte bende van de Ku Klux Kan. De K. K. K. bestaat nu ook in Holland. Maar gelukkig beleekenen deze letters hier heel wat anders, n.l.ï KATHOLIEKEN KIEST KOOLEN. Mijnongeval. De mijnwerker Tummers uil Mun*L.J geleen is op de mijn Mauri Is tc Lulteïadl met het hoofd tusschen twee kipwagens bekneld geraakt, waardoor dit lichaams deel ernstig gekwetst werd. De getroffen is naar het hospitaal te Heerlen overge bracht. De noodlottige brand te Urniond. Omtrent den noodlottigon brand (e Ur mond, die aan drie kinderen liet' leven kostte verneemt de ,,Tel." nog: Het was tegen elf uur Dinsdag en in hel vredige dorpje Urniond was nagenoeg iedereen in rust, toen men in de woning naast het huis van zekeren Leers wakker werd door het angstig geloei van het vee en buiten komende zag, dat het huis van leers achter in volle vlam stond. Onmid dellijk werden de bewoners en verdere hu ren gewekt. Leers, een weduwnaar, woont daar met zijn zeven kinderen, drie dochters drie zoons en een pleegzoon. De vader en de dochters, die op de eerste verdieping sliepen, vluchtten in hun ondergoed langs de brandende trap de straat op. De 24- jarige oudste zoon, die bij het paard in den stal sliep, werd op het gerucht ook wakker en kon het paard, dat zich reeds iosgewerkt had in veiligheid brengen. De drie andere kinderen, de 17-jarige Alphonse, de 15-jarige pleegzoon Hendrik en de 10-jarige zoon Michaël sliepen op zolder. Ook zij werden door het schreeu wen en kloppen van de buren wakker, doch konden langs de trap niet meer naar beneden komen, daar deze in volle vlam stond, terwijl ook de achterzijde van den zolder waar zij sliepen, reeds in brand was. Aan de voorzijde bevond zich slechts een klein rond dakvenstertje van een veer tig c.M. middellijn, waardoor de drie jonge menschen angstig naar heneden om hulp riepen. Het duurde echter verschei dene minuten eer die kon verstrekt wor den. Men moest eerst een ladder halen uit een naburige boerderij. Intusschen bewogen zich voor het huis de rampzalige vader en de drie dochters handenwringend en schreiend kijkend naar het ronde dakvenstertje op den zol der, waar de vlammen hel uitsloegen en zich zoo nu en dan het hoofd van een der kinderen vertoonde. Eindelijk was er een ladder, die tegen de woning werd gezet. Hel tienjarig zoontje Michaël werd door het dakvenster gestoken en door huren naar heneden gedragen. Hij was bedwelmd door den rook en had ernstige brandwon den. Enkele minuten later gaf hij den geest. De tweede zoon bleef met zijn schou der voor het venster steken. Dit toch was te smal voor het lichaam en toen men trachtte met een bijl hen venster verder open te hakken, viel plotseling de vloer naar beneden en de heide jongelingen verdwenen in den vuurpoel. Intusschen was de dórpsbrandweer ge alarmeerd en na belrekkelijk korten tijd slaagde men er in het vuur te bedwingen Toen vond men de beide, reeds verkoolde, liikeu van den pleegzoon en den 17-jarigen Alphonse. Ook de stal verbrandde geheel en de vier koeien, die zich daarin bevon den, werden 'n verkoolde massa. Slechts een klein deel van hel meubilair kon ge red worden. Een en ander was verzekerd. In het dorp is men zeer onder den in druk van het vreeselijk ongeval. Do arme vader heeft do laatste jaren verschillend' ongelukken gehad. Zoo was het vorige jaar zijn echtgenoote doodgevonden, ter wijl er twee jaar geleden een gedeelte van zijn woning door grondverzakking is In gestort. De begrafenis van de drie slachtoffers heeft hedenmorgen plaats gehad. Gebleken is, dat de oorzaak van den brand is het smeulen van roet, in den schoorsteen, waardoor de houten binten in dien schoorsteen aan het. branden zijn gegaan. Een reuzenbrood. Bakker Meyer te Lichtenvoorde moest deze week een hem besteld krentebrood afleveren, dat de lengte had van 205 cen timeter en 135 pond woog. Het was een geschenk voor een familie, waar het eer ste kind was geboren. Per auto moest het brood op een ladder gelegd, aan het adres worden bezorgd. Brand. Door onbekende oorzaak ontstond den afgeloopen nacht brand in een schuüx achter het perceel van den heer Hooimeyer in de Ileerenstraat te Gouda. Door (len krachtigen wind werden deze schuur de aangrenzende schuren, van de hedten Laurier en Buurman, een prooi der vlam men. Kruitontploffiny. De Hoogeerw. heer Mgr. Theelen bracht Woensdag een bezoek aan de paters Putbroek-Echt, die aldaar een klooster hebben gevestigd. Zooale in Limburg gebruikelijk is bij feesten, werden door de bewoners z.g. „kamers" afg^choten. Bij het vullen dei- kamers met Kruit beging een der toe schouwers de onvoorzichtigheid een stukje brandende sigaar in het kruit te laten val len, waardoor dit ontplofte. Vijf pefsonen werden daarbij gewond, waarvan twee ernstig. Deze moesten zich onder genees kundige behandeling stellen. Inbraak. Gisternacht is ingebroken ten luiize van den tuinder G. Hazen aan den Pijnacker- sclien weg te Pijnacker. Na alles overhoop te hebben gehaal en een flesch wijn te hebben gedronken, zijn de dieven met de contanten en eenige zil veren en gouden voorwerpen, waarhij 2 gouden horloges, per rijwiel vertrokken. Sabotage? In de Strengen te Val the (Drente) zijn gisternacht van drie locomobielen de rie men gestolen, van een andere heeft men het water uit de ketel laten loopeii, zoodat deze verbrand is, en van twee zijn de kis- ten opengebroken en hieruit de sleutels, enz. ontvreemd. Een raar sinjeur. De politie te Rotterdam heeft aangehou den den electricien J. H. K., die zich schuldig heeft gemaakt aan de verduiste ring van een bankbiljet van 25, dat hij van de ca'féhoudster H. W. de B„ uit de Rechthuisslraat had gekregen om in f? wisselen. Behalve dit vergrijp heeft K nog iets anders op zijn geweten. Hij Knoop te kennis aan met verschillende meisjes, die hij om de beurt het hof maakte. Op zekeren dag kwam hij dan met het verhaal dat hij voor hef, dén of ander doel een tien of vijftien gulden noodig had. De meisjes, in goed vertrouwen, gaven hem het geld, maar zagen hem daarna niet meer terug. Vijf keer heeft hij sudces gehad. Hij zal er echter niet voor vervolgd kunnen worden Op het politiebureau zat door verschillen de omstandigheden een vijftal teleurgestel de vrijsters hijeen en het bleek haar al spoedig dat ze allen op dezelfde wijze be drogen waren. Dat verminderde (len lust om den oplichter te „krijgen", de meisjes begonnen het lachlwekkende van het ge val in te zien, werden hang dat het in de krant kwam en de één voor den ander verzocht, om er maar geen werk van te maken. Een trouw dier. Begin Februari van dit jaar had een ingezetene van Heerenveen een hond erkocht van iemand te Noornsterzwaag. Het dier zat bij zijn nieuwen eigenaar al tijd vast. Deze week echter wist het zich, tijdens een nachtelijk onweer, los te scheu ren. En.den volgenden morgen zat het (lier bij zijn ouden baas op den stoep voor do woning; het had den uren langen weg van Noornsterzwaag naar Heerenveen ir zijn eentje afgelegd. De iepziekte. Men schrijft uit Huizen aan de „N. R. Crt.": De gevreesde iepziekte begint, zich in dezo droge Junimaand in de Vechtstreek weer to verloonen. In de omgeving van Loosdrecht staan tot heden gezond geble ven groote iepeboornen nu reeds ten deele in geel blad. Kastanjes hebben het op ver schillende plaatsen in het Gooi reeds fe kwaad. Een partijleider opgebracht. Men weet, dat B. en W. van Den Haag den politiekcn partijen toestemming heb ben verleend om de openbare straat en enkele gemeentegebouwen te vgebruiken voor verkiezinesreelames. „Het Vad." schrijft naai' aanleiding hiervan. Zooals van zelf spreekt, is de politie op de hoogte gesteld van den nieuwen maat regel van B. en W. Dè bewuste brief schijnt echter lang werk gehad le hebben om van (le gemeente-secretarie naar bet hoofdhu ren u van politie le komen. Een dezer nachten arresteerde een agent een nachtelijk straatschilder. De mail log de buitengewone koelbloedigheid aan den dag. Andere jaren namen schilders plakkers dadelijk de vlucht wanneer een agent naderde, maar deze schilder ging ijverig door met on de straat te penseelen. „Kiest L. de Visser, lijst 11". De agent wilde den man verbaliseeren Maar de schilder protesteerde daartegen en zei Lou de Visser zelf te zün en vergunning te hebben van B. en W. De agent geloof de het niet, veronderstellend,dat de, po litie wel op de hoogte gesteld zou zijn wanneer B. en W. zulk een besluit had den genomen. Dus ging liet in optocht naar het bureau. De heer De Visser loonde daar de vergunning. Men bleef twijfelen Was de paraaf van den burgemeester'wel echt? „Wat!" zei de heer De Visser, „zeg dan tegen den burgemeester, dat hij duidelijker schrijft!" Men informeerde links en rechts. Dat duurde eenigen tijd. Het was nacht. En d< chefs sliepen. Wat het aspirant-Kamerlid die de zaak gemoedelijk bleef opvatten, tot de opmerking dreef: „Zeg, schiet wat op, ik word ook per uur betaald" Door het incident is de politie op de hoogte gekomen van'den maatregel. Een onverwachte vischbuit. Woensdagavond is de tankschuit „Am nion" van de Centrale Ammoniakfabriek te Weespercarspel, welke van Duitscbland naar Amsterdam gesleept werd. on den Rijn bij Lobith, op de Hollandsch-Duit sche grens, aangevaren door een 1300 metend schip, dat deel uitmaakte, van een sleep vaartuigen, welke den Rijn opvoer Dc aanvaring werd veroorzaakt, doordal van laatstgenoemd schip het roer onklaar raakte, en had ten gevolge, dat van de 600 Ion ammoOiakwater, welke de ..Amnion" bevatte, er 100 ton in den Rijn stroomd De vermenging van het zoo scherp rie kende vocht met het Rijnwater had ten gevolge, dat kort nadat liet ammoniakwa ter uit het tankschip gevloeid was, een groote hoeveelheid visschen, waaronrle snoeken, karpers en ook zalm. bedwelmd geraakte en aan de oppervlakte kwam drijven. Hel werd een overhaaste visch vangst en menigeen heeft een mooie hoe veelheid visch thuisgebracht De averij welke de ..Amnion" door de aanvaring beloopen had, was van dien aard. dat zij niet verder gesleept kon wor den, alvorens nog 300 ton ammoniakwater waren overgebracht in een andere tank. Daarna zou men in staat zijn de restee- rende 200 ton in „Ammoii" naar Weesper- 1 A - - Za „Tel ..ij hij Sydgat den mist, waarboven T stegen tot een hoogte van 3100 voet. I durende de eerstg^gende twee uren vk, wij hoven den mist, dien wij pas aehiï ons lieten om 8 uur 's avonds. Voor fy overige van den tocht was do ziohtbaa.» beid uitstekend. Waarnemingen oin i uur 's avonds, toonden aan, dat wij er naar het Westen waren afgoiy, aarschijnlijk ten gevolge van den tui' doch wij konden de afwijking niet defi® tief vaststellen. Wij vlogen daarna verb tot een uur in den morgen van den 22st( Mei, waarna de helft van onze benzined was. Wij besloten daarom te dalen. bevonden ons hoven een open plek wal; tusschen het ijs .Gedurende den geheel? tocht hadden wij geen geschikte landing plaats gezien; wij besloten ten slotte liet water te dalen. Onze vrees voor r daling was niet ongegrond: onmidda na de daling raakten de vliegtuigen tu ie;, en dc ijsmassa beklemd. Terwijl trachten de vliegtuigen vrij te maken, k merkten wij, dat zij geheel vastgevror* waren, terwijl de machines ook .ar waren vastgevroren. Uit observatie bleek, dat onze was 87.44 graad noorderbreedte en lQj esterlengte. Dit is 136 geografische mjj|( tn de Pool af. In de 8 uren van onzen vlucht hebb? wij de 1000 K.M. afgelegd. Als wij i tegenwind hadden gehad, zouden wij 5 K.M verder zijn geweest. Wij deden p? lingeu en vonden een diepte van 3750 Verder Noordwaarts stoolten wij op e open zee van ongeveer 100.000 K.M: reikoivde tot ongeveer 88.30 gr. eenige aanwijzing van land. Met het op onze peilingen achten wij het n sehijnlijk, dat verder Noordwaarts deze zijde van de Noordelijke IJszee laj gevonden wordt Rupsenplaag in de Ardennen. De wouden in de Belgische Ardem, worden dit jaar fel geteisterd door ware rupsenplaag. Op sommige plaat zijn de hoornen totaal kaalgevreten. Terechtgesteld. Gistermorgen om 6 uur is door scherprechter Reindel uit Munchen op binnenplaats van de gevangenis te Cob het doodvonnis voltrokken van den 19-j igen Max Schneider uit Neufang, die® Paschen zijn meisje had vermoord. Ontevreden busbestuurders te Pariji Le autobestuurders van Parijs zijn a sabotages taking begonnen. Zij rijden i langzaam ten einde de patroons tot toé ven le d win een Russisch dorp afgebrand. In den nacht van 12 op 13 Juni is geheele, uit 250 woningen beslaande, fe Poechowitsji, gelegen op 60 werst afslü van Minsk, afgebrand. De brand ontsta 's nachts om 12 uur en woedde voo'Hi in den morgen. De oorzaak is onbek maar waar de brand ongeveer gelijkt op vier plaatsen ontslaan is, is zeer sehijnlijk van opzet sprake. Tenger van de ramp, waarhij ook eenige pers zijn omgekomen, zijn meer dan 20001 schen dakloos. Wembley wordt goedkooper. Van a.s. Maandag af zal de er prijs van Wembley verlaagd worden, langdurige besprekingen tusschen liet 1 toons tel 1 i n gsbestu u r 'en de betrokken sp wégdirecties hebben heiden besloten. I aandeel in dezen bij te dragen, HierA wordt dé* toegangsprijs, vervoer van naar Londen inbegrepen, van 2 sh. S voor de Hle klasse, lot 2 shilling en' 3 sh. 9 voor de Te klasse tot 3 shil verlaagd. Deze maatregel heeft ton doel aantal bezoekers te doen toenemen, bezoek is tot nftg toe belangrijk bij van liet vorige jaar achter gebleven. Men overweegt ook de invoering een „sixpence-day carspel te vervoeren, waar men terdag hoopt te arriveeren. Buitenl. Berichten AMUNDSEN WEERGEKEERD. Op Spitsbergen aangekomen. Ook z ij n makkers gered. Uit New-York wordt d.d. 18 Juni seind:: Amundsen is op Spitsbergen te ruggekeerd. Bernon Prentice, de. zwager van Lincoln Ellsworth, Amundsen's tochtgenoot, heeft medegedeeld, dat bij eveneens bericht hoeft ontvangen, dal alle zes leden van de vlieg expeditie behouden zijn teruggekomen. De machines vastgevroren. Volgens een ,,Central-News"-bericht. meldt een telegram van Amundsen het volgende: Na een voorspoedige start, ontmoet ten ONPF.R WH5- Aan het St. Willibroritus-GoflSjH Katwijk a. d. Rijn, examineerden eindexamen B.- 14 candidaten. F. Bensdorp, Amsterdam; H. Mindei Rotterdam; R. van Niekerk, Haarlem; v. d. Grinten, Den Haag; H. v. d. bebn Rotterdam; Frans Strater, Hilversum; Verbuig, Den Haag. Het examen met 5 candidaten voortgezet. Voor diploma B 5 candidaten Ges» •G du Ry v. Beest Holle, Den Haag- Smits, Breda; F. Smulders, Den B Hot examen wordt met 2 candidates gezet. RECHTZAKEN De transito-diefstallen te Rutterdai De Rotterdamsche rechtbank heeft teren uitspraak gedaan in de op A behandelde zaak togen J. M. G.. voed en dc gebroeders L. A. S. en J. H. S.J pers, allen aldaar, en allen gedepS allen beklaagd van diefstal in vereen! subs, verduistering, meer subs, helm?- veroordeelde: den 34-javigen sleeperspatroon l. wegens heling, meermalen gepleee moquette, heerenstof, rijwielbanden traproeden, tot 2* jaar gevangenis*'™ den 37-jarigen sleeperspatvoon J wegens heling, meermalen geploegd,: dezelfde goederen, tot 2ï jaaf gevanp straf; f f den 40-jarigen voerman -t ni. dienst hij de vorige beklaagden, diefstal in vereeniging, mecrmaW pleegd, van dezelfde goederen, t0' gevangenisstraf, met aftrek van in voorloopige hechtenis doorgebraf De eisch was geweest tegen elk broeders S. 3* jaar gevangenisslra gen C. 3 jaar, met aftrek van den voorloopige hechtenis doorgebratp

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 8