KOHSCHULTE's Doodelijk auto-ongeluk. Do 48-jarige wijnkoopersknecht B. K to 's-Gravenhage, liep g'stermorgen in de WiHem do Zwijgeriaan op het trottoir, toon uit do Van BeBverningkstraat een auto In grooto vaart don hoek om reed, het trottoir opsprong en K. tegen een muur van oen hoekhuis duwde, waarbij K. viel en oen schedelbreuk bekwam. De Geneeskundige D'enst werd gewaar- iohuwd en bracht K. naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal, waar hijp gistermiddag ïs overleden. Do auto werd bestuurd door den 22-jari- gon J. H., wonende Van Boetzelaerlaan. en reiziger van beroep. Dezo beweert, dat hij fe:in stuur niet meer meester was, doordat een achterband plotseling leegliep. De auto l.s door de politie in beslag genomen. TT. "werd naar het politiebureau geleid, waar hij, na verhoord te zijn, weer in vrijheid werd* gesteld. Door den electrfschen stroom oedood. Tram-ontsporing. Gistermiddag te ongeveer kwart vóór viif ontspoorden te Amsterdam, naar V. D meldt, door onbekende oorzaak de lo comotief en twee wagens van een uit Purmerend komenden trein van de Noord- ÏTollandsche Tram, even vóórdat de wis sel bij de Meeuwenlaan gepasseerd was. De locomotief en de wagens kwamen 'dwars over den weg te staan. Het tram verkeer heeft hierdoor danige vertraging ondervonden. De treinen, die moesten binnenkomen, konden slechts tot aan de Moeuwenlaan rijden. De passagiers wer den dan opgenomen door een speciaal in dienst gesteld locaaltreintje, dat hen naar bet eindpunt bracht. Omgekeerd zijn ook de passagiers voor uitgaand treinen door dit lokaaltreintje naar de Meeuwenlaan vervoerd, waar zij konden overstappen in de treinen, die binnengekomen waren. Eerst des avonds tien uur was de baan geheel vrij Aanrijding. Te Windcrvank (Gr.) zijn de auto van den heer H. en het motorrijwiel van den heer W., waarop mede diens vrouw zat, Iterwijl in een zijspan wagen zich twee kin deren van W. bevonden, doordat laatstge noemde de auto voorbij wilde rijden, met elkaar in botsing gekomen, met het gevolg, dat alle negen personen in het Oosterdiep geraakten. Door spoedige hulp konden al len gelukkig gered worden. Een vechtlustige pauw. I Men meldt uit Glanerbrug aan de „Msb.": Do heer H. Is eigenaar van een pauw- tiaan, die af en toe met voorbijgangers koekt ruzie te maken. Zoo dezer dagen fweer toetn een vrouw met een kinderwagen )wilde passeeren, stapte het dier op de jrrouw af. Deze nam het kind uit den wa ken en zette het op een loopen. Hierdoor geprikkeld vloog de pauw op het kind en verwondde het in het gezicht, waarna de Ruziemaker den terugtocht aanvaardde. De Verwondingen Weken niet van ernsÖgen Aard te zijn. Nieuwe duinbrand bij Zandvoorï Aan de spoorbaan nabij de Blinkert, is Zondagmiddag weder een duinbrand ont staan, die zich snel uitbreidde in het diebt begroeide terrein, 'n 12tal jongens met inwoners van Zandvoort aan het hoofd, wisten met hard werken verdere uitbrei ding van het vuur te voorkomen. Dit was een moeilijk werk, daar de brand in het dicht begroeide terrein volop voedsel vond en de wind de vlammen nog aanwakkerde De helpers verdienen voor hun goed ge slaagden blusschingsarbeid op deze afge legen plaats wel een woord van lof. On geveer 1 Vt H.A. boschgrond en andere beplantingen in eigendom loebehoorend aan jhr. Quarles van Uufford, is ver brand. De oorzaak is vermoedelijk weer een vonk uit een locomotief. Fraude. Eenige kaashandelaren te Hoorn ont vingen den laatsten tijd klachten over do kwaliteit van de door hen geleverde waar, terwijl zo de overtuiging hadden, dat de klachten ongegrond waren. Bij onderzoek is nu gebleken, dat gedurende de reis de goede kazen werden geruild voor minder waardige, z.g lombokkers. Men vermoedt dat dit omruil;ng geschiedde op het tra ject HoornBotterdam, voor welk vervoer het personeel der Rotterdamsche boot van do firma J. L. verantwoordelijk is. Smokkelaar gearresteerd. Te "Winschoten is Zaterdag de smokke laar A. I., in verband met de aanhouding van 500 liter spriet op den Dollard, gear resteerd. Hij wordt ervan beschuldigd een revolverschot te hebben gelost op een kommies, die verwond werd. Van een ondankbaren veldwachter In een Friesch dorp was de chronome ter van oen veldwachter, waarmede deze de snelheid van passeerende motorrijtui gen controleert, stuk geraakt. Hij leende een stop-watch van een dorpsgenoot, dio cok motor rijdt. Met het geleende horloge controleerde do politieman nu ook diens eigenaar, die.... te hard reed en de wet kent geen uitzondering proces- verhaal volgde. De eigenaar heeft toen onmiddellijk zijn chronometer terug ge haald. »Tel." Een optocht zonder vergunning. Door de politie te Voorburg is proces verbaal opgemaakt tegen enke'e personen, lid van de S. D. A. P., die zonder vergun ning van den burgemeester oen optocht met ontplooide banieren hadden georgani seerd. Een waarschuwing voor ijsventers Gedurende drie dagen der voorgaande week hebben bij 381 bereidei's van con sumptie-ijs de keurmeesters van den Keu ringsdienst te Amsterdam monsters ge nomen. Bij het onderzoek is gebleken, dat in ne pen gevallen de melk, die voor de berei ding was gebruikt, niet gekookt was. Om de bereiders van consumptie-ijs, die een artikel fabriceeren, dat bij onoordeel kundige bereiding gevaarlijk voor de ge zondheid zijn kan, nu eens goed duidelijk te maken, dat de verkoop van consumptie ijs, uit ongekookte melk bereid, niet kan worden toegelaten, is, meldt de Tel., tegen ieder der bereiders van een dier negen monsters, proces-verbaal opgemaakt. 102-jarige overleden. Zondag is te Apeldoorn op ruim 102-ja rigen leeflijd overlpden A pel do or na oudste inwoner, de heer B. G. de Winter, wonen- do aan den Zwolsclienweg. Ruim 20 jaren woonde do overledene, die vroeger koop- vaardij-kapitein was, in Apeldoorn. Zware heilbot. De gisteren van IJsland te IJmuiden aangekomen Duitsche stoomtTeiler Sena tor Dumphen L. U. 27 heeft een heilbot aangebracht, die 200 pond woog. Het beest was twee meter lang en eca meteT breed. Buitenl. Berichten Groote brand irt Hongarije. 20 huizen in de asch gelegd. In de stad Gyongyös zijn tengevolge van een brand, die door een storm nog aange wakkerd werd, twintig huizen in de asch gelegd. De schade wordt op twee millioen kronen geschat. Hef vuur woedde juist in de stadswijk, die bij den grooten brand in 1917, toen bijna de geheele stad werd ver woest, gespaard bleef. Bliksemslag in een schoolgebouw. Drie dooden, vele gewonden. Tengevolge van het inslaan van den blik sem in een schoolgebouw te Breckingridge (Texas) zijn 8 pers. gedood en een aantal gewond, waarvan vijf of zes waarschijn lijk doodelijk. Op het oogenblik van den ramp waren toevallig zeer veel menschen in het gebouw bijeen. Trambotsing te Berlijn. 25 passagiers gewond. Gistermorgen had in de Potsdammer- strajsse te Berlijn een ernstige trambitsing plaats. Een tram reed in volle vaart op een andere tram in, die bij een halte stil stond. Hierbij werden 25 personen ge wond. waarvan enkele zeer ernstig. Het onmiddellijk ingestelde onderzoek wees uit, dat de bestuurder van de eerste tram nriet tijdig genoeg geremd had. In den aan hangwagen van de stilstaande tram bra ken alle ruiten; van de passagiers maakte zich een paniek meester. De schuldige be stuurder werd direct ontslagen, terwijl een vervolging tegen hem zal worden ingesteld. Auto-ongeluk bij Dover. Drie dooden, vijf gewonden. In Dover heeft Zondag een auto-bus- ongeluk plaats gevonden. Een autobus met passagiers is daar, toen zij van Dover Castle de heuvel af reed, omgeslagen, zoodat de wielen omhoog staken. Twee der inzittenden, een echtpaar, werden gedood en vijf anderen zwaar gewond. Auto-ongeluk In Westfalen. Een autobus met 50 passagiers omgeslagen. -Zondagavond had om twaalf uur op den landweg van Schwerte naar Westhofen een ernstig auto-ongeluk plaats Een autobus, waar'n zich 50 personeq bevonden, sloeg plotseling om. Daarbij werden 80 perso nen min of meer renstig gewond. In den loop van den nacht-konden de meesfen na het aanleggen van een verband huiswaarts keeren. Vijf zwaar gewonden bevinden zich nog in het ziekenhuis. De verdwijning van Amundsen. De eerste reddingsexpeditie begint haar werk. Volgens een telegram van boord van de „Fram" van Spitsbergen1, is de eerste red dingsexpeditie voor Amunsen Zaterdag in de A-dventbaai aangekomen. Z;j heeft on middellijk de medegebrachte vliegtuigen uitgeladen; reeds in den volgenden nacht werden proefvluchten gedaan in het helle schijnsel van (Ie middernachtzon. De ex peditie zou gasteren naar het Deneneiland vertrekken. Aardschokken op Formosa. Zondag hoeft zich bij Karenko (Formosa) een aantal aardschokken voorgedaan, wel ke groote schade aan de gebouwen toe brachten. Tot heden toe worden geen slachtoffers gemeld. Het ongeluk me! den express Parijs-Berlijn Omtrent het ongeluk met den express ParijsBerlijn nabij Landrecies, in het departement du Hord, in den nacht van Vrijdag op Zaterdag, vinden wij nader vermeld, dat het ongeluk ontstond doordat een goederentrein van achteren op den stilstaanden sneltrein liep. De locomotief van den goederentrein verbrijzelde den goederenwagen en het postrijtuig, die het achterste gedeelte van den express vorm den. Van de zich in het postrijtuig bevin dende beambten werd er één gedood en werden er acht gewond, waarvan drie ernstig. Storm en regen te Berlijn. Te Berlijn ging het omslaan van het weer mot storm en regen gepaard', ten ge volge waarvan Zondag op de meren in de nabijheid van Berh'jn verscheidene onge lukken plaats vonden. Hierbij vonden drie personen den dood. Door den regen is aan den waferuood, die zich onaangenaam deed gevoelen, een einde gekomen. In verbam" met de inmid dels uitgevoerde werken verwacht men, dat wanneer een nieuwe hitte-golf zal in treden, de Charlottenburger Wasserwerko beter aan do grootere behoefte zullen kun nen voldoen. Ziektegevallen In een Engelsch kamp Drie en twintig man van do Londenschc territoriale troepen, die het week-end doorbrachten in het kamp te Haves Com mon, Bromley, zijn Zaterdagmiddag plot seling ernstig ziek geworden en overge bracht naar het hospitaal. De dokter was niet in staat met zekerheid zijn diagnose te stellen, doch aangezien zich vergifti gingsverschijnselen voordeden, wordt aan het eten van ondeugdelijk voedsel gedacht De stakingsonlusten In Nieuw-Schotland. Uit Toronto wordt gemeld; De British Empire Steel Corp. schat de schade, aan gericht door de stakers in haar magazijnen gedurende de laatste twee dagen op 100.000 dollar. Vijf magazijnen werden geplunderd, en een in brand gestoken. In Caledonia staken de stakers de ma gazijnen in brand, terwijl de politie niet in staat was dit te verhinderen. Een ge mengd detachement infanterie en artille rie is thans naar Cape Breton gebracht. De minister van Arbeid verklaarde in het Lagerhuis, dat dit niet uitsluitend ter bescherming is van de een of andere bij zondere particuliere onderneming, doch slechts voor de handhaving van de rust en de orde in de mijndistricten. Ondanks de aanwezigheid dor troepen worden verdere moeilijkheden verwacht. Ingezonden Mededeeling. BEHANGSELPAPIEREN DE NIEUWSTE PATRONEN. DE VOORDEELIGSTE PRIJZEN. VANAF 67o Cts. 6422 UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Ongerief. De rails, welke dienen moe ten voor materialen tot verbetering van den Wassenaarschen weg, worden tot groot ongerief van vele langs den weg wo nenden en vele tuinders reeds nu gelegd tot midden in het dorp, n.l. tot den Grooten Steeg. Het is nog niet te benaderen, hoe lang men de last van deze werkzaamheden nog zal ondervinden, doch in ieder geval tot in het najaar KATWIJK. De Cantinebeker. Naar we vernemen zal de aangekondigde schietwedstrijd om den „Cantinebeker" wegens onvoldoende deelname niet doorgaan. Ter verduidelij king diene dat deze „Cantinebeker" alzoo niet is genoemd omdat deze speciaal voor gebruik in den Can tine bestemd is doch zoo' genoemd omdat de beker is beschik baar gesteld door sergeant Schouten, den exploitant dor Cantine bij de schietbanen OUDE-WETERING. Bijzondere school. Maandagmorgen vond in allen eenvoud de opening en in wijding plaats van de R. K. school al hier. Des morgens om negen uur (Zomer tijd) werd in de parochiekerk in tegen woordigheid van alle schoolkinderen, on derwijzend personeel, den edelachtb. heer Burgemeester, den gemeente-secretaris, kerkbestuur en vele ouders een stille H. Mis aan God opgedragen om den zegen van den H. Geest af te smeeken over deze school. Na de H. Mis gingen de school kinderen naar de school waar de zeer- eerw. heer Raken, pastoor, de inwijding van de bestaande school verrichtte. Na deze plechtigheid richtte Z.Eerw. het woord tot de kinderen hun me'dedeelende dat na jaren van wachten en strijd einde lijk de wensch van ouders en kerkbestuur in vervulling is gegaan zoodat Oude-We- tering thans in het bezit is van een Room- sche school. Spr. zette de beteekenis van deze Roomsche schol nader uiteen en deelde den kinderen mede, dat bij tot pa troon der school had uitgekozen den hei lige Venantius. Zijneerw. schetste in het kort de geschiedenis van dien Heilige en spoorde de kinderen aan de deugden van dien heilige na te volgen. Vervolgens spoor de hij de kinderen aan tot gehoorzaam heid aan het onderwijzend personeel en spTak tot slot den wensch uit dat deze school rijpe vruchten in de toekomst moge afwerpen en de kinderen later degelijke menschen mogen worden voor Kerk en Maatschappij. Hij dankte nog den heer Burgemeester voor de vele moeiten en opofferingen, welke hij zich heeft moeten getroosten, en hij hoopte dat deze school deugdelijk en netjes zal worden verbouwd. Hierna voerde hel woord de edelachtb heer Burgemeester, die het kerkbestuur van harte geluk wenschte met de tot standkoming van deze school. Het heeft volgens spr wel bijna 4 juren geduurd vooraleer de wense.hen van het kerkbe stuur ingewilligd konden worden, doch thans i? dit alles een feit geworden. Veel heeft spr. moeten verduren van de voor standers voor het behoud van deze school, daar zij steeds hebben getracht een ander beeld te geven van het standpunt van het gemeentebestuur, dat niets anders ten doel had dan bezuiniging voor de Gem. Spr. hoopt dat het hoofd der school met zijn onderwijzeres die beiden nog jong en krachtig zijn het onderwijs aan die school op een nog hoog peil zullen weten te brengen en hij vertrouwt dat de ouders en de schoolkinderen eendrachtig zullen saamwerken om dat doel te bereiken. Tot slot voerde nog het woord het hoofd der school die aan schoolbestuur, ouders en kinderen vroeg om steun bij zijn moei lijke taak. Het onderwijzend personeel zal dan van zijn kant alles doen om het onderwijs on een zoo hoog mogelijk peil te voeren. Hij bracht nog een woord van dank aan den heer Burgemeester voor den reeds ondervonden steun en hij hoop te in de naaste toekomst op de medewer king waar noodig van het gemeentebe stuur te mogen rekenen, waarna bij de school voor geopend verklaarde. De school die er erg onooglijk uitziet zal binnenkort deugdelijk worden ver bouwd, hetgeen aan het onderwijs ten zeerste ten goede zal komen. VOORSCHOTEN. Melkprijs. De melkprijs in deze ge meente is met ingang van Maandag j.l. met 1 cent per Liter verhoogd. WARMOND. IJken. Donderdag, 18 Juni, is er ge legenheid tot het ijken van maten en ge wichten, aan de ziekenbarak achter het Postkantoor. Die het vergeet, kan later er voor bekeurd worden, en is zijn maten of gewichten ook nog kwijt. DE RUN 'TREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. R. K. Kiesvereeniging. Woensdag avond zal voor de R. K. Kiesvereeniging als spreker optreden Mr. Bomans. Op deze vergadering, welke om 8 uur aanvangt, mag niemand ontbreken. Het onderwerp geldt de a.s. verkiezingen. Waar deze van zeer groot belang zijn, wekken wij alle R. K. Kiezers en Kiezeressen met klem tegenwoordig te zijn. Nogmaals ieder eenigszins tegenwoordig kan zijn kom! Volksconcert. Onder begunstiging T' bijzonder fraai weder gaf de Harm0' „Crescendo" gisteravond in de muziek!» aan de Van Boetselaerstraat, onder leidj! van haren directeur den heer Hupkensi Leiden, het eerste volksconcert van de» zomer. Het programma, uit negen nun mers bestaande, werd vlot en onberispeljf ten gehoore gebracht. Het publiek, dat i! zeer groote getale was opgekomen, llf droeg zich ordelijk. Moge dit aldus'voort blijven duren; dan zal onze muzieklieven, de bevolking nog vele malen van mooie kunstavond kunnen genieten, fy directeur en het corps voor hetgeen zij ot gisterenavond te genieten gaven alle lot BODEGRAVEN. D. Turkenburg. t Maandag alhier aan de algemeene begraafplaats!,! aarde besteld het stoffelijk overschot vj den heer D. Turkenburg, in leven diro'. teur der N. V. Turkenburg's Zaadhamt. en Wethouder dezer gemeente. Achter de lijkkoets, bedekt met en achttal kransen, volgden 16 rijtuigen ei een groote menigte te voet. Onder de belangstellenden merkten o a. op den heer van Dobben de Bruijp burgemeester, en den heer Le Coullre, ou-il burgemeester dezer gemeente, den Gemepc', tesecretaris, den heer Loman, het bestum van „Het Groene Kruis", het bestuur dei knapenvereeniging „Timotheus", en* hft personeel. Op het kerkhof werd het wooij gevoerd door Ds. Gunning uit Bilthoven, die den overledene veel bezocht had tijdoni zijn laatste ziekte, Burgemeester Vat Dobbe de Bruijn, wethouder van de Mart', de heer De Bruin namens „Timotheus', de heer Loe Gro namens het Groene Kruii en de heer Blazer, meesterknecht der fu ma, namens het personeel. De heer Bli zer herinnerde aan de laatste woordn van den heer- Turkenburg tegen zijn zo« „Piet, denk er om, wees altijd goed voci het personeel". Een dankwoord namens de familie wcri gesproken door Ds. Wijngaarden o) Westmaas, zwager van den overledene. NIEUWKOOP. R. K. Kiesvereeniomg. Zond&g ver- gaderde de B. K. ïvesvereen in het ,Pj, tron a ais gebouw. Door den heer Domsdorf werd op duidf lijke wijze uiteengezet, welke gewichtig taak de k'ezer heeft le vervullen op dn dag van de verkiezing. Snr. sche'sle hii a's een plicht voor de R. K om te stem men op de B. K. Lijst, en, al mogen er ver schillende bezwaren beslaan, aldus -fv, op den dag van verkiezing moet alles zijn. Verder uit spr. den wensch. dal a'- len zouden stemmen op no. 1 van de R. K lijst Met aandacht werd de spr. gevolgd, cj wiens rede een harteVjk apllaus volgt. Hierna werd de wensch naar voren p bracht, om een reglementswijziging in i voeren, om den voorzi'tcr te doen. k:e» door de leden en niet meer door het b stuurOok wprd nog besproken, da» ii Noorden geen Kies vereen'ging bestaat wat gevaar kunnen opleveren vonr b> aanstaande verkfezmg. Na nog enTceVw deren besprekingen werd de vergadepiij door Pastoor van Dijk met gebed gesloten NIEUWVEEN. Gemeénteraad. Pensioenregeling gemeenteamb'fr naren. Afwezig de heer A. A. van Leeuwen nv: kennisgeving. Na ouening door den VoorzitgeM en notulen. ïneckomen Stukken: M<>dode* ling van het Ministerie van Onderwin, 'h- f 6960 is uitgekeerd voor het onderwijs. Verzoek van de heeren Penneburg, Vvj Eijk. familie Bezuijen, om gedurende da Zomertijd het sluitingsuur te bepalen oj 11 uur, op welk verzoek gunstig wordt be schikt. Verzoek van T. Gersie om kwijtscheldini van f25 belastingschuld. Van de handje wezen, als zijnde ongemotiveerd. Schrijven van Ged. Stafen betreffend' het Raadsbesluit inzake pensioenregeling der gemeente-ambtenaren. Ged. Stalen meenen dat door d't besluit enke'e niei"|' ambtenaren bevoordeeld worden, dj' 'slechts 4 pet. pensioen bijdragen terwijldl oude 8 pet. storten. Ged. Staten willens- le ambtenaren 4 pet. laten biidragw. Door den Voorz. wordt de zaak nader toe gelicht Vanaf 1913 zijn do ambtenaren aangenomen op salaris met pensioenaftw van 8 pet., terwijl later do nieuw nabe stelden tegen 4- pet. aftrek zün aangeno men. De heer Rijlaarsdam merkt op dat zn|s! hij hem niet bekend was. De heer Hoopof- vorst zegt, dat er zeker meer heeren zi:n, die zulks, niet wisten, daar er altijd is?*- sproken over 8 pet. waarop de Voorzitlo' antwoordt dat zulks niet de schuld is van B. en W., dan hadden de heeren eerst d> zaak moeten onderzoeken. .De heer Quo''' zegt, verheugd te wezen, dat het raadspf* sluit niet is goedgekeurd Hij vond het Pp5 smaad voor onze ambtenaren die allo nu toe trouw hun plicht vervulden. Zjt* wij naar vele andere gemeenten, in den mobilisatietijd veel geld werd b steed ten koste van de gemeente, torn' bij ons door trouwe plichtvervulhng op de voordeeligste manier werd l«lj£* deld. En nu die ambtenaren te beknibr len op hun salaris, is ongemotiveerd heer Rijlaarsdam zegt, dat wij niet- aiwfj dan uit bezuiniging hebben gewerkt heer Qwelle antwoordt, dat wij er waar hier toch zoo slecht n et voorstaan. hebben de belasting met 2 pet. kunnen v" lagen. De heer Hoogervorst zegt, aat op de eerste plaats de bezuinig ng het tief is, maar op de tweede plan ,c rechtvaardigheid, daar een kleine jP inwoners sterk wordt bevoordeeld de groote massa inwoners, ch* Werïr, 3ocE men moe'f zfefi maar even ver plaatsen in de omstandigheden, waaronder het beroep vaak moet worden uitgeoefend. Intusschen, zoo eindigde de hoofdcom missaris het onderhoud, is mijn meening thans nog gebaseerd op het voorloopig onderzoek en zal ik voor mijn eind-con- clusio den verderen loop moeten afwach ten." Verdronken. Zaterdagavond geraakte een bij het Roeiorshoofd, te Middelburg, zwemmende en duikende 13-jarige jongen met zijn hoofd op een steen. De jongen werd ver bond en kwam nog even boven, streek met de hand door het haar en zonk toen weg. Na lang duiken en zoeken door personeel van het loodswezen werd de ongelukkige weer boven gebracht, maar het mocht zelfs na een kwartier niet gelukken de levens geesten op te wekken. Een vi8scher, die in de buurt lag met zijn schip, weigerde zijn boot af te geven, en beriep zich er later op, dat daar zwem mende jongens wel eens meer zonder re den om hulp roepen. Intusschen zal de politie een nader onderzoek naar deze wei gering van hulpverleening instellen. Eerf gezelschap van twaalf jongelui uit Rotterdam spelevaarde gisteren op de Morwode; men landde te Werkendam. Een 21-jarige jongen van het gezelschap ging zwemmen en verdween plotseling in do diepte, 's Avonds is zijn lijk opgehaald. Kerkdief aangehouden Te Nuth werd Pinkster-Zondag in de parochie-kerk een offerblok geledigd. Do politie heeft thans den dader aangehou den, zekeren B. uit de gemeente. Hij be kende. De geheime distilleerderij te Barneveld. Omtrent do ontdekking te Barneveld van het frauduleus fabriceeren van sterke drank kan nog worden gemeld, dat hier bij betrokken zijn de koopman J. van B., aldaar, de caféhouder H. van R., te Koot- wljkorbroek en de landbouwerszoon G. B., te Woudenberg, die allen reeds een beken tenis hebben afgelegd. De distilleerketel die nu eens op deze plaats en dan weer elders werd gebruikt, is bij een landbouwer onder Renswoude in beslag genomen. Geheel afgescheiden van bovenstaan ge val, hebbpn de rijksambtenaren uit Barne veld en Olterlo, bijgestaan dor de rijkspoli tie, ook te Harskamp, ten huize van A. K., een distilleertoestel in beslag genomen Ook deze persoon heeft een volledige be kentenis afgelegd. Verduistering. De recherche te Arnhem heeft aangehou den Q. P. Bfiliaalhouder van een stof zuigermaatschappij, wegens verduistering van gelden in dienstbetrekking, van een automobiel ten nadeele van een automo bielmij. en wegens oplichting tot een be drag van f 1000. De verdachte is ter be schikking van de justitie gesteld en naar het huis van bewaring overgebracht. B:j Ypelaar klom Zondag een jongen, waarschijnlijk met de bedoeling een vogel nestje uit te balen, in een paal van de üecfrische centrale. Hij kwam met den élecfrischen draad in aanraking en werd ©nm:dd<*1l,'jk gedood. G:stern amiddag moest een werkman in den kelder van perceel Haarlemmer- «trnat 85 fo Amsterdam eenige werkzaam heden verrichten. Terwijl hij met de voe ten In het water stond, gebruikte bij een ïooplamp met defecte fitting, hetgeen ten gevoeg© had. dat hij een electrsc.he stroom van mopr dan 400 volt doer bof licha-am kreeg. Do man was terstond dood. I Ernstig ongeluk. Zaterdagmiddag heeft bij de machine fabriek van Eigee aan bet Noordcrbuiten- epaarne te Haarlem een ernstig ongeluk plaats gehad. De schilder De Laat was werkzaam in een schip, dat vóór de fa briek lag. Fr viel toen een stuk ijzer van een kraan naar beneden, en dit kwam op 'den schilder terecht. Zijn rcchteronder- hern werd verbrijzeld, zijn rechterarm ernstig beschadigd, en ook krcpg hij nog een onbeduidende hoofdwond. Hij werd overgebracht naar het St. Elisabethsgast- huis, waar hom hef rechter-onderbeen werd afgezet. De toestand van den getrof fene is thans vrij goed.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4