\hern, te 's-Gravenhage, 8. Lucky Day van S.-tronosse von Werthern, gereden door den heer De Boer; 4. White Head, van ncvr. Warnecke, te 's-Gravenhage. E. V. Principal van P. J. F. Wlttemae- kcra te Scheveningen, Zware klasse: 1. Pretty Boy, van Ad Klebe, te Rotterdam (mevr. Klebe); 2. Mars Hill, van H. Hertz berger, te Rotterdam (Ad. Klebe); 8. Safe ty, van Ad. Klebe; 4. Daylight, van mevr. Rijken8; E. V. Hasan, van de Tattersal- raanege, fe Scheveningen (mevr. Van Ho- boken) en King, van gen.-majoor G. F. In- singer, te 's-Gravenhage. Hierna streden do eerste- en tweede-prijswinnaars uit beide klassen om den beker, die gewon nen werd door Matador, met moj. Langen. III. Tandems, ingeschreven 5, uitgeko men 4 ;1. Essex Princess en Yorkshire Venus, van H. F. I.ooman, te Nijmegen; 2. Visey Ophelia en Newton Report, van H F. Bultman; 3. Henriette en Dolly, van G. A G. Deterding, te 's-Gravenhage; E V. Princess Champion en Wonder, van H. F Bultman, gereden d »or den heer Rik- kera, uit Antwerpen IV. Concours eenspannen. Open klasse, boven 1.55 M. Ingeschreven 11, uitgeko men 0. 1. Histon Leopard, van gekr Van der Haar te Zeist; 2 Essex Princess, van H. F. Looman; 8. Beele's Eaton Kink Chancellor, van Douarióre A. Drory de Perez, te Voorst; E. V. Lendal Bridge Sur prise, van gebr. Van der Haar, Proctor Sensation van A. J. de Kamer, te 's-Gra venhage, en Jaak, van J. G. Th. KÖller te 's-Gravenbage. V. Landenwedstrijd, Springconcours Voor Nederland, Zwitserland en Duitsch- land kwamen elk vier paarden uit. Do uitslag bracht aan Nederland de over winning met totaal 12 fouten, dan volgde Duitschland met 10 en Zwitserland met 30 fouten Ons land werd vertegenwoor digd door luit. A. Colenbrander, luit G. P. de Kruyff, ritm. Chr. Labouchère en kapt. Le Heuz. VI. Vierspannen. Ingeschreven en uit gekomen 4. 1. H. F. Bultman, met Visey Ophelia, Newton Report, Gatenor Victor en Hoskwolt's Prize; 2. dezelfde, met Wonder, Melodie, Lady Love en Princess Champion, voorgereden door De Ridder uit Amsterdam; 3. Firma G. M. van der Kuylen, te 's-Gravenhage; 4. J. C. Th. Köller, te 's-Gravenhage. VII. Springconcours, ingeschreven 53, uitgekomen 23. 1. Luit. Glaes de Koenig (Stockholm) met Top Twig, 0 fouten, tijd 1 min. 49 4/5 sec.; 2. luitenant G. W Ha- gelin (Göteborg) met Warius, 2 fouten, tijd 2 min. 1 4/5 sec.; 3. luit. E. R. Miville (Bern) met Apache 20, 4 fouten, tijd 1 min. 41 sec.; 4. dezelfde, met Ramuntcho, 4 fouten, tijd 1 fnin. 481/5 sec.; 5 luit. G. P. de Kruyff, met King of Hearts, 4 fouten, tijd 1 min. 50 sec.; 6 Graaf W Ho- henau (Berlijn), met Semper Avanti, 6 fouten, tijd 1 min. 431/5 sec.; 7. luit A. Colenbrander, 6 fouten, tijd 2 min. 8/5 sec.; 8. Ritm. Labouchère te Amersfoort, met Jopio Slim, 8 fouten, tijd 2 min. 2/5 sec.; E. V. Graaf W. Hohenau met Tommy 8 fouten; Fr. A. Schuster (Berlijn) met Andreina, 10 3/4 fout. De voornaamste uitslagen van gisteren luiden: Défilé voor twee- of meerspannen. In geschreven en uitgekomen 7, alle twee spannen, behalve 1 vijfspan. 1 5- F. Butman te Hoofddorp (vijfspan) 2 Henriette en Dolly van G. A. G. Deter ding Jr. te 's-Hage, 3 Span vossen van M. W. J. Baron van Lijnden te 's-Hage, 4 Henri en Nico van J. G. Th. Köhler te 's-Hage. Beker der Kon. Ned. Jacbtvereeniging (laatste proef, bebendigheidsparcours). 1 Maj. W: Fehr (Bern) met Fleurette, 0 fout, tijd 1 min. 39 4/5 sec., totaal 58 punten; 2 luit. R. Baarnhielm (Göteborg) met Reseda, 0 fout, tijd 1 min. 31 sec., to taal 56 1/3 punten; 3 Lt. C. L. Hollert te Amersfoort met Polly, 0 fout, tijd 1 min 34 sec., totaal 561/3 punten; 4 Tattersal Manege te Scheveningen (Mevr. v. Hobo ken) met Voske, 4 fouten, tijd 1 min. 36 sec., totaal 52 2/3 punten; 5 K. E. Veltman to Overveen met Kreuzritter, 8 fouten, tijd 1 min. 29 sec., totaal 51 punten. E. V.: Dr. M Graf Esterbazy (C/.eklesz) met Huszar, 8 feuten, tijd 1 min. 24 sec., totaal 48 1'3 j «1 .ten. Bchendighoids-springconcours. Aange- tcven 55, uitgk. 27. I Robert Treek te Berlijn met Diabolo, 0 fout, tijd 2 min. 14 1/5 sec.; 2 Graf W. Hohenau te Berlijn met Semper Avanti, 0 fout, tijd 2 min. 35 3/5 sec.; 3 luit. A. Go- lonbrander te 's-Hage met My Darling. 2 fouten, tijd 2 min. 12 2/5 sec.; 4 dezelfde met Gaga, 2 fouten, tijd 2 min. 141/5 sec.; 5 Kapt. G. le Heux te Bergen op Zoom met Preten, 2 fouten, tijd 2 min. 29 sec.; f Luit. E. R. Milville te Bern met Rogata 0 fouten, tijd 2 min. 52 3/5 sec.; 7 Luit. Hlaes de Koenig te Stockholm met Tip Twig, 4 fouten, tijd 2 min. 9 2/5 sec.; 8 Graf W. Hohenau met Henry, 4 fouten, tijd 2 min. 19 sec 9 dezelfde met Tommy 4 fouten, tijd 2 min. 34 4/5 sec. Draverijen te Heemstede. De uitslagen van gisteren luiden: A. Korte baandraverij handicap voor Nederlandsche geregistreerde paarden, die niet meer dan 2 eerste prijzen gewonnen hebben op korte of lange baan. Afstand 700—800 M. 1. Nonnie B (L. Ensing) 790 M. 2. Baan veegster (G. Waterhout) 800 M. 8. Laura If (J. Vergaai) 700 M. B. Korte baandraverij handicap voor olie in Nederland geregistreerde paarden. Afstand 700800 M. le serie: 1. Royal Mac (M. Kout) 765 M. 2. Leitstern (J. Leeuwen) 760 M. 8. Nonnie B (L. Ensing) 700 M. 4. Pall (K. Bakker) 780 M. 2e se rie: 1. Laura (H. J. Vergaai) 700 M. 2. Cath. Spier (J. r. Leeuwen Jr.) 790 M. 3. ïsidora (E. de Koning) 720 M. 4. Ooststar (P. de Boer) 720 M. 3e serie: 1. Emigré (J. Kruithof) 790 M. 2. Dienares (J. de Vlieger) 750 M. 8. Quimperlé (J. v. Leeu wen). 4. Sen. Axbond (M. Kout) 765 M. 4e serie: 1. Fine (J. Seidhoff) 740 M 2. Bnanveegsfer (G. Waterhout) 710 M. 3. Lady Chimes (K. Bakker) 780 M. Finale: 1. Emigré 1 min 10 sec. 2. Fini. 3. Royal Mac. 4 Laura H. G. Kortebaandraverij voor alle paarden, die in draverij B gestart hebben (behalve den prijswinnaar.) le serie: 1. Ooststar. 2. Lady Chimes. 3. Dienares. 4. Laura H. 2e serie: 1. Leitstern. 2. Nonnie B. 3. Sen. Axbond. 4. Cath Spier. 3e serie: 1. Quim perlé. 2. Baanveegster. 3. Pall. 4e serie: 1. Royal Mar. 2 Fini. 3. ïsidora. Finale: 1. Leitstern 1 min 11 sec. 2. Quimperlé. 3. Royal Mac. 4. Ooststar. ^De Crt." POSTDUIVEN. ,,De Blauwkras." Uitslag der wedvlucht Orleans op 14 Juni 1925 van de postduivenvereniging ,,De Blauwkras (welke niet is aangesloten bij den Leidschen Postduivonbond), af stand hemelsbreedte 508 K.M. In concours waren 129 duiven, welke om 7 uur worden gelost en als volgt hunne hokken bereik ten. Wij vermelden alleen de prijswin- ners: 1. G. Spek 5.3443; 2. J. den Hollan der 5.34.55; 3. G. Gijzenij 5.46.37; 4. II. ten Wolde 5.49.25: 5. J. Spek 5.56.28; 6. J. G. Cané 5.58 39; 7. N. Vogelenzang 6.8 33: 8. W. Steenbergen 6.17.35; 9. J. Sehreuder 6 22.36; 10. H. Flandrijn 6.30.21 11 P. v. d Leek 6.48.30; 12. J. Marijt 7.1315. UITWASSEN VAN SPORT. In het jongste nummer van de „Olym piade" is opgenomen een lezenswaardige beschouwing over „Uitwassen van Sport" De aanhef is de volgende: „Hot is ons, eerlijk gezegd, een raadsel, dot de sportwereld zelf niet meer dien plicht begrijpt om tegen het verkeerde, dat in haar naam geschiedt, op te komen Wie veel met mcnschen omgaat, wie nog pas het sportdebat in de Tweede Kamer heeft bijgewoond, wie zijn oor te luisteren legt in kringen van ontwikkelden, van autoriteiten, hij komt al heel snel tot de conclusie: dat aan de sport zelf onnoem lijke schade wordt toegebracht door haar uitwassen. Men vereenzelvigt die met de sport, en zoo men dit al Diet doet dan constateert men toch, dat de ware sport niet krachtig tegen de valsche sport optreedt, en men keert beide den rug toe. De sport heeft in Nederland nog lang niet de sociale positie veroverd, waarop zij recht heeft, en de hoofdoorzaak daarvan ligt in het feit, dat niet voldoende onder scheiden wordt tusschen sport en „sport" en dat de sportwereld zelf te weinig doet, om daaraan tegemoet te komen." Do schrijver neemt dan speciaal pu blieke. boksvertooningen onder handen naar aanleiding van een wedstrijd, onlangs in Scheveningen gehouden. Wij hebben tegen dergelijke vuistslag gevechten vroeger reeds meermalen pro test aangeteekend en onze sportrubriek vrij gehouden van de gebeurtenissen dier „noble art". Onze stem was echter als die eens roepende in de woestijn en de laatste tijden meenen zelfs katholieke bladen voor bokswedstrijden plaats te moeten inrui men. Het toppunt werd wel bereikt door de „Maandagmorgen" welke den wed- elrijd in Scheveningen tusschen den Hol lander Van der Veer en een Zweedsche be roemdheid door „een specialcn verslag gever" liet beschrijven en zoo waar een interview met den afgeslachten buitenlan der zijn lezers als iets bijzonders wist voor te zettenI Stof voor een volgend artikel over den schrijver in de „Olympiade" levert thans de Motorclub Rotterdam, die aankondigt dat hij op Zondag 14 Juni een „non-stop praestatierit RotterdamGroningen in één dag" organiseert, waarbij de eersto deelnemer des morgens om 4 uur te Rot terdam zal starten, terwijl des avonds om streeks 8 uur de eerst aankomende wordt terugverwacht. Let wel: een rit van 's' morgens 4 tot 8 uur zonder te stoppen.... 'en dat alles op Zondag! Is het wonder, schrijft de „Msb.", dat ook niet-vooringenomen buitenstaanders een verkeerd begrip gaan krijgen van wat men onder „sport" te verstaan heeft nu sportmenschen zelf dergelijke „prestatie"- ritten gaan op touw zetten. En is er dan wel reden om een veront waardigd gehuil aan te heffen als er in deze van „paganisme" wordt gesproken? LUCHTVAART. De GordGn Bennet! wedstrijd. Veenstra toch winnaar? Er is thans een nieuw telegram ontvan gen omtrent de landing van de ballon „Prins Leopold" en wel een telegram van de ballnnvaarders Veenstra en Quersin zelf. Zij bevestigen het eerste telegram, n.l dat zij bij Kaap Torrinan normaal zijn geland, doch dat kort na de landing de ballon door een plotselinge windvlaag werd gegrepen en verder zeewaarts dreef. Daarna zouden zij in zee zijn gedaald en door een schip onder kapitein Corrnbedo naderhand zijn opgepikt. De aëronauten voegen er aan toe, dat zij in het bezit zijn van al hun instrumenten en het landings certificaat hebben geteekend. De Belgische Aero-club deelt thans mede dat in dit geTal Veenstra als winnaar moei worden geschouwd. De feiten zullen echter rooals van zelf spreekt eerst nog moeten worden onderzocht. DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Gemeenteraad. Een vergissing van den B. 8. Woningbouw. Vrijdag kwam de Raad in openbare ver gadering bijeen. Voorzitt» burgemeester Colijn. Afwezig de heeren J. van Geldcren en J. J. GrootendoraL Eenige ingekomen stukken van Ged. Sta ten werden voor kennisgeving aangeno men. Mededeeling van B. en W. in verband met de opmerking van den heer Abr. Brand inzake de bestaande gevaarlijke toestanden aan de Zijde. B an W. zijn van meening dat het niet van dien aard ia dat hiervoor groote onkosten moeten worden gemaakt. De heer Brand ia echter niet voldaan en acht het wel terdege noodzakelijk dat er iets aan gedaan wordt. De voorzitter zegt dat wanneer we dat werk goed op willen knappen, er aan de Zijde een trottoir moet komen, wat zeer veel kosten met zich brengt. En daar w© tocli binnen afzienbaren tijd groote veran deringen daar ter plaatse krijgen vonden B. en W. bet daarom beter deze kosten voorloopig te sparen. Do heer Brand zegt dat het niet noodig is een trottoir te maken doch dat er met weinig onkosten eenige verbetring aan te brengen ia. De Voorzitter zegt toe dat de gemeente architect deze zaak zal onderzoeken en de onkosten voor eventueele verandering be groot zullen worden. Aanbieding door B. en W. van de reke ning en verantwoording van het Burgerlijk Armbestuur over het jaar 1924. De Voorziter stelt voor deze bescheiden in handen te stellen van de raadscommis sie voor onderzoek. Er wordt alsdus beslo ten. B. en W. stellen voor om den termijn gesteld voor ontruiming der onbewoonbaar verklaarde woningen Ridrlerbuurt 26 en 27 met drie maanden te verlengen. Wordt al dus besloten. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot aankoop van een schuur, staande ach ter de woningen aan het Torenpad, welke zijn aangekocht bij raadsbesluit van 11 Maart 1925. De heer Spruit wenschte dit punt liovor eerst in geheime vergadering te behande len, en daar bijna allen zich hiermede konden verecnigen werd dit punt aange houden. Op een adres van den heer F. A. L. Servaas alhier, om vergoeding uit de ge meentekas van schade, ongeveer zestig gulden, geleden door een misstelling in een in 1901 opgemaakte akte van den Burg. Stand, adviseerden B. en W. om hierop afwijzend te antwoorden. De heer Brand vindt dit wel waf te erg en is van meening dat beide partijen wel eenige schuld aan het geval hebben en wil het dan ook door beide laten betalen. Spr. stelt daarom voor f30 te geven aan ge noemde persoon uit de gemeentekas ter tegemoetkoming in de gemaakte onkosten. De Voorziter zegt dat de ambtenaar van den Burgerlijken Stand die destijds hier in functie was, persoonlijk aansprakelijk is voor het geval, en meent dat de Raad in deze geen verplichting heeft. De heer Spruit wijst er op dat de Raad •wel t.erdege aansprakelijk is voor een ambjtenaar, dus ook voor dit geval. Na nog eenige besprekingen wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebracht cn ver worpen met 6 derjtl uitgebrachte st unmen. Hot voorstel-Brand hetwelk luidde om 30 te geven werd daarna in stemming gebracht en aangenomen met 10 der elf uit gebrachte stemmen. Voorstel van B en W. om machtiging te verleenen met de N.V. Nederl. Thermo- Chemische Fabrieken, te Arasterdam, een overeenkomst aan te gaan, betreffende het verwerken van afgekeurd vee en vlecsch. De heer Boekraad vraagt naar de duur van het contract. De voorzitter zegt dat. dit is voor 15 ja ren, daar genoemde N.V. vanzelf eenige zekerheid wil hebben. De heer Spruit vraagt of de onkosten van het vervoer ook voor rekening van voornoemde fabrieken komen, wat door de voorzitter bevestigend werd beantwoord. Het voorstel wordt aangenomen. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot voorloopige vaststelling van de vergoe ding over 1923 aan de besturen van bij zondere scholen, ingevolge art. 101 der L. O.-wet 1920. De heer Boekraad b^snreekt de som van f 300, welke op do onkostenrekening der openbare school wordt afgetrolken als- zijnde uitgaven voor verlichting, verwar ming enz. voor het gymnastieklokaal. Spr. is van moening dat de onkosten voor ge noemd lokaal niet zoo groot zijn, en dat door dit geval de andere scholen ook min der uitkcering krijgen. Do voorziter toont echter aan dat de uitgaven voor liet gymnastieklokaal groo- ter zijn als de eerstgenoemde som. dus dat men zich in deze niet behoeft ten achter zien gesteld. Voorstel van B. en W. om te hesluiten tot voorloopige vaststelling van de ver goeding over 1923 ingevolge art. 101 der Lager Onderwijswet 1920, toekomende aan het bestuur der Mulo-school aan de Zijde Do lieer Van Kleef bespreekt de onbil lijkheid in deze. daar deze school gelijk wordt gesteld met scholen welke niet eens den naam Mulo verdienen, en waardoor men dus een lagere uitkeering krijgt als men eigenlijk toekomt. Spr. hoopt alsnog dat de Raad een an der besluit zal nemen. Dn Voorzitter zegt geheel gehandeld te hebben volgens do wet, en gaan B. en W. dus vrij uit. Spr. is ook niet van plan ora daar zoo op eens verandering in te bren gen, omdat men daardoor al spoedig in moeilijkheden komt, gezien de vorige raa dsvergadering. De heer Mesman is van meening, dat men meer op den geest dan op den letter der wet moet Mfen en zag dit in deze ook gaarne toegepast. Na nog eenige bespreking werd htt voorstel van B. en W. In stemming ge bracht en aangenomen roet 9 der 11 uitge brachte stemmen. Tegen de heeren Van Kleef en Mesman. Advies van B. en W. op een verzoek van „Patrimonium's Woningstichting" te Bos koop, de Bouwvereeniging „St. Jozoph" te Boskoop en van de Bouwvereeniging „On ze "Woning" te Boskoop, om toekenning yau een voorschot uit de gemeentekas voor aankoop van grond en voor den bouw van resp. 26, 20 en 20 woningen. De heor Van Kleef wil liever geen mid denstandswoningen bij dezen bouw, zooals er nu acht staan aangegeven, daar dit punt niet de zorg behoeft van den Raad. De Yoorzitter zegt, dat er eenige betore arbeiderswoningen bij zijn doch eigenlijk geen middenstandswoningen, daar dit ook niet de bedoeling is van B. en W., doch men moet uit schoonheidsoogpunt ook wel eens met enkele dingen rekening hou den. Besloten werd dat de gemeente het recht heeft op twee woningen van elke bouwver eeniging, wanneer B. en W. zulks noodig achten voor gemeentcpersoneel. B. en W. stelden voor, dat een bestuurs lid der bouwveroeniging niet als arbeider of aannemer aan den bouw of reparation van de gebouwen mocht werken. Enkelen stelden voor het woord arbei der te schrappen, daar dit wel eens moei lijkheden met zich kon brengen. Na eenige besprekingen werd dan be sloten, dat een arbeider wel aan genoemde huizen mocht werken, al was hij bestuurs lid der bouwvereeniging, doch alleen met toestemming van B. en W. Na nog enkele dingen te hebben bespro ken, werd dan besloten over te gaan tot genoemde woningbouw. Bij de rondvraag zeide de heer Boek raad, dat hij het beter zou vinden, als de Burgemeester meer vrijheid gaf voor het geven van muziek in hotels hier ter plaat se, ook op Zondag, mede in verband met het. vreemdelingenverkeer. De Voorzitter zegt, dat men zich hier wel niet zal beklagen, dat de Burgemeester togen gepast vermaak is, integendeel is hij er sterk voor om de verschillende be volkingsgroepen zoo vrij .mogelijk te la ten, doch spreker is vóór de wjjding van den Zondag en zal hij dit zooveel mogelijk handhaven. De heer Brand vraagt of de werken langs den Reierskoopschen weg, nl. het maken van een betonschoeiing, nog niet uitgevoerd worden. De Voorzitter zegt, dat men bij de ge houden aanbesteding veel hooger kwam als de begrooting was, en dat men nu partieel heeft aanbesteed en wel voor de begrootingssom klaar komt, en dat het werk spoedig zal aanvangen. Verder nie mand meer het woord verlangend wordt overgegaan tot geheime vergadering. Bloemenhandel. Do afgeloopen week is niet gunstig te noemen. Door de warm te der laatste dagen kwamen alle Peonia's tegelijk aan de veiling en waren de prij zen laag. Do rozenprijzen zijn ook belang rijk lager. Zoo werden voor eerste soort rozen waaronder ook Hadley, welke tot nu de hoogste prijs opbracht, verkocht voor 2050 cent per bos van 10 stuks. We zullen hopen dat het spoedig veran dert, waaraan we ook niet twijfelen, als het weer iets koeler wordt. Geboren: Paulus Petrus z. van A. Rijnbeek en M. G. Blonk. Ondertrouwd: C. Vreeken en L. v. Oijcn. Overleden: Grietje Boere, echtg. v. M. Blanken 48 j. Willem Stolwijk 75 j. Mina Rosbergen, echtg. van J. ï\£uni- ker 57 j. NAZERSWOUDE. Personalia. Met ingang van 16 Juni is tot brievenbesteller alhier benoemd de heer H. J. W. Bourgonjé van Leiden. Besmettelijke ziekte. In het gezin van den heer R. in het Oosteinde komt een geval van diphteritus voor bij een 11-jarig zoontje. ZOETEBWQUDe. Openlucht-Meeting Gisteravond werd op een terre:n nabij het Dorp een Roomsclie openliichtmeoting gehouden, georganiseerd dcor de Roomsch Katholieke Propagandaclub „St Paulus", waarop als snrekers optraden de heeren Ir L. J. M. Feber en B. Th. de Wolf. Tegen het aanvangsuur begon in het dorp te belangstelling langzaam to ko men; het weer werkte niet erg mede; een warme zomeravond zou zeker de besto pro pagandist hebben overtroffen. Toch kan het bestuur van de Propagandaclub tevre den zijn. Dóór het aanbrengen van een praclische tribune voor genoodigden (men wist blijkbaar uit welken hoek de wind zou waaien) en de nationale vlaggen, welke met don vrij sterken wind hun best deden, was het een heel mooi mee tingsterrein, waarop ook het vaandel van St. Paulus niet ontbrak. Nadat de fanfare eenige lustige num mertje? ten beste gegeven had.- opende de Voorzitter, de lieer J. G. van Leeuwen, de meeting met den Chr. groet. Het was spr. een eer en genoegen allen het welkom toe te roepen, in 't b'jzonder den beiden sprekers, den heeren Tr. L. J M. Feber en B. Th. Wolf, den Kath. Raadsleden, den Eere-leden, de Propa gandaclub, het bestuur van de R.-K. Kies- vereeniging en de besturen van de ver schillende Sociale ver een i gingen Om merkten we op den HoogEerw. hef" Deken Jansen en do ZeerEerw. Heer Pastoor Meyer. Inleiding Kap. vanDiest De Eorw spr. kan, waar hem verzocht was het smeulend vuur in de harten voor den komenden strijd op te wekken, niet na laten, zijn bewondering uit te spreken voor den grootse) 1 en opzet der propagandaclub Dit schoone werk, tintelend van echt Roomsch gevoelen, heeft ten doel, voor te bereiden voor den grooten strijd bij de a.s. verkiezingen. Daarom aan het bestuur van de propagandaclub, aan d'en groep van jonge mannen, d:e aan de Roomschp zaak hun beste krachten vrijden, onze oprechte dank en warme hulde. Alles te hersteken in Christus dat is noodig. Ten spot van alle opwekking tof den ar beid waait er ever de wereld een zuoht naar genot en gemak; de schallij,, zedelijke waarde der dingen wordt, kop gezet. Alleen het verdiept iDf] naai godsdienstig leven kan brengen. ZijnEerw. wil het verder aan d( sprekers overlaten. De naam Wolf, noeg en is voldoende bekend. Feber is de man van de Miosis man vol roomschen z'n en diep Rede B. Th Wolf Er is wel eenig verschil tnssch© verkiezingsstrijd en andere verkj^ Ir, 1020 z.v. begonnen de vergader!* in Januari en Februari, en in Juni het van geestdrift, on geduldig om de strijd te kunnen strijden. Men zich nu eens af. wanneer is eigent verkiez'ng. Zijn wij te oud gewor) d?e geestdrift op te wekken. Miniüj lijn heeft gezegd: er wordt te veel b Dat geldt niet alleen voor do Anti lutionairen, maar dat geldt ook v(x> Wij hebben geleerd de eenheid." 1? verplicht bijeen te blijven, omdat eenheid onze kracht te vinden is. De grieven van de democraten tj volgende: Het Paasch-Manifest v« heeft men in de steek gelaten, zegt Over het financieel© beleid Is men r lijk niet tevreden. Men klaagt over! ter Aalberse; over de n iet-u it voorin verschillende sociale maatregelen klachten zouden wij wel kunnen vei ten uit het niet-Katholieke kamp, uit eigen gelederen is het onverklaai Spr. gaat do moeilijkheden na waj de regeering te kampen heeft geljl laatste 10 jaren zijn wij, dank zij M Aalberse, vooruit gegaan volgens de- slag van den tijd Wij zien, hoe i-j woningbouw de S.D A.P.'ers uit landen komen kijken om te leeren bij hen in toepassing te brengen, klaagt over verslechtering van wijs, maar is daar wel reden voor, neer wij kijken naar die schoone wen en naar het peil waarop than' bijzonder onderwijs staat." Over hs: 123 zal spr. het niet hebben, dat overlaten aan zijn opvolger, den n de Missie-Actie. Over ^.et processie-verbod zou spr wel warm kunnen maken, maar wij ten niet vergeten dat wij met anden tijen rekening moeten houden. Wij niet altijd op dat Roomsche 'r blijven slaan, wij zouden dan in komst wel eens kunnen verliezen, in het verleden gewonnen hebben, ons niet, de opheffing van het pro; verbod, te ontvangen uit de handea godsdiensthafers. Een van de meest karakteristieke schappen van onze Kerk is haar In een geestdriftige peroratie k; spr. deze gedachte. Hierna hot zingen van het lied: sche blijdschap, en eenige nummen ziek. Rede van i r. L. J. M. Febj Het is allemaal geen rozengeur I woordig. maar nu wij weer staan den verkiezingsstrijd -tegenover ons genstanders, nu beginnen wij weerfc telen en zweren dat wij op 1 Juli u overwinning zullen behalen. Over i( den dezer regeering bestaat hij velen] vredenheid. Wat zijn daarvan do m ken? De bedoeling is niet recht te pi wat krom is. Maar men beeft niet recht van een regeering het onmo? te eischen, omdat z;j een Chr's'eijfe geering is. Het onmogelijke heeft zij niet ki doen: Nederland niet kunnen onttó aan de gevolgen van den wereld-w Het Ministerie-Ruys verdient den dan natie voor haar werk van economise!! constructie; voor de veiligstelling vai gulden, al zal men over de maatrej met het oog op dat doel getroffen. J van meening verschillen. Do samenwerking der drie rees partijen is voor onze regeering den a natuurlijken grondslag. Spr. gaat, 0: aan te toonen, het ontstaan van den li.' na, hoe hiervoor door de Schaepman gewerkt is, en wijst er op,' de krachtsontwikkeling der Christ Staatkunde in ons Vaderland, voor i ipogelijk was door de Katholieken, eenigen die hun eenheid door do e* heen hebben gehandhaafd (luid appJ Hoo men ook over de coalitie denkt:i ding blijft, de z.g. „antithese", de K stelling. Christus heeft gezegd: W voor Mij is, is tegen Mij; in het huis? in de maatschappij en in hel po» leven. Er zullen er zijn die ons program! democratisch genoeg vinden. Maar a» ook zij niet tevreden moeten zijn, en1 inderdaad zijn, als alvast In do vol? regeeringsperiode dit program wordt' wezenlijkt? De democratische gedacb* een grootheid. Spr herinnert aan S:h man's strijd voor die gedachte, b* ware democratie dan niet de splijt'* maar het bindmiddel onzer partij j Daarom, al zijn er fouten gemaakt, ook de partij nog geenszins volmaak1,1 Christelijke regeering blijft alleen fflj lijk op- den .grondslag der samenwerk* partijen. Wat hebben wij te rloen op 1 'talrijk mogelijk, tot den laatslen tot de laatste vrouw, den stemplk" vervullen en stemmen op do Kat®3 lijst (applaus). Na het zingen van: „Aan F, der Eeuwen", werd deze goed :^!1* meeting door den voorzitter gesloten, den wensch, dat het gesprokene zal dragen en do propaganda b'J huisbezoek zal vergemakkelijken. I ZWAMMERDAM. .j Ondertrouwd: B. Th. 26 j. en J. M. Versloegen 26 j kerk 31 j en M. Kranenburg -jkJ. Freeken 23 j. en L. van Ooijön

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6