haald. Verplegers van den Geneeskundigen Dienst, die te hulp geroepen waren, hebben tevergeefs geprobeerd, de levensgeesten weder op te wekken. Door zijn eigen auto overreden. De knecht van den heer Van B. uit Zcd- dam, is op vreemde wijze pnder zijn auto terecht gekomen. Hij had deze op zijn tocht te Ulft neergezet. Toen hij zijn reis ging voortzetten, kwam deze dadelijk in bewe ging. Do man werd toen door zijn eigen auto overreden. Men denkt, dat kinderen aan den auto hebben gemorreld. De man werd ernstig gewond. Door een schot hagel getroffen. Tn het Gasthuis te Delft berden ter ver pleging opgenomen de woonwagenbewo ner V. en diens vrouw, die nabij De Lier door een schot hagel uit een dubbelloops jachtgeweer aan de beenen werden ver wond. De man die het grootste deel van de lading in de dijbeenen kreeg werd het ernstigst verwond. Tot nog toe tast men omtrent het af gaan van het schot in het duister. Vol gens andere woonwagenbewoners zou het geweer boven uit den wagen gevallen zijn en daardoor afgegaan. De getroffenen be vonden zich niet in den wagen toen het schot viel. De rijkspolitie was spoedig ter plaatse en stelt een onderzoek in. Goed afgeloopen. Te Ede reeds de heer S. op een fiets met zijn 3-jarig zoontje op de stang van het rijwiel, toen van weerszijden een auto naderde. Bij het uitwijken voor den eenen werd hij door den andere aangereden. Hij had de tegenwoordigheid van geest het kind bij de borst te grijpen en aan den kant van den weg te werpen. Zelf kwam de heer S. onder de auto. Nadat deze met veel moeite was opgelicht, werd S. er be wusteloos onder uit gehaald. Do ontboden geneesheer constateerde dat het geval goed was afgeloopen. De heer S. had al leen de beenen gekneusd en eenige ont vellingen opgeloopen. Zijn zoontje had door den smak, behalve een lichte hoofd wond en ontvelde handjes, geen kwetsu ren bekomen. Duinbrand. Bij de Kook op Texel, heeft Vrijdagmid dag eon groote duinbrand gewoed. Onge veer 4 H A. duinterrein zijn verbrand. De brand is gebluscht door 40 werklieden, die gedeeltelijk per auto waren aange bracht. Do oorzaak van den brand is on bekend. Boschbrand te Woensel. Zaterdagmiddag woedde nabij 't Bjjks- krankzinnigenge8tieht te Woensel nabij Eindhoven een felle boschbrand, die aanvankelijk reusachtige afmetingen aan nam en schier onblnschbaar scheen. Door het kranig optreden van de Eindhovensehe brandweer en politie was men na een aan tal uren het vuur meester. Ruim 1 H.A. bosch, toebehoorendo aan den heer Th. Kerssemake.rs, werd een prooi der vlam men. De oorzaak is vermoedelijk het ach teloos wegwerpen van een brandende ciga- ret. sigaar of lucifer door een Voorbijgan ger. Poging tot Inbraak In een R. K. Kerk. Door eenige agenten is Zaterdagmorgen aangehouden M. H. v. T., varensgezel, zonder vaste woonplaats, die verdacht werd van poging tot inbraak in de R. K. kerk aan den Wassenaarschen weg te 's-Gravenhage. De agenten bemerkten, dat een ruit reeds was verbroken. Een fietsendief gearresteerd. Te Haarlem is aangehouden de 27-ja- rige I. den A. uit Den Haag, die zich beeft schuldig gemaakt aan verduistering- van fietsen in Haarlem, Den Haag, Delft en Botterdam. Ook wordt hij ervan ver dacht eon coupon en een paar hecrencos- tuums te Haarlem te hebben verduisterd. De man heeft in drie dagen tijd bij een rijwielreparateur in Haarlem vijf fietsen verkocht tegen zeer lage prijzen. Een fiets met een rijwielnlaatje, werd voor het spot prijsje van 0 van de hand gedaan. De rijwielreparateur A. R. is als verdacht ▼an heling ook aangehouden. Mooi werk van politiehonden. Zaterdagmorgen omstreeks zes uur kreeg '6^ Haagsche politie bericht dat er ingo- broAan was in de ververschingstent van Simonis op den Waalsdorperweg hoek Baamweg. Daar de omgeving nog niet door voorbijgangers betreden zou zijn, werd onmiddellijk de hondenbrigade ge waarschuwd. De honden kregen lucht en vonden spoor. Al snuffelend trokken ze hun begeleiders mee naar den Harstonhoek weg, waar ze twee mannen aanblaften. Een andere hond had een spoor in de dui nen gevonden en krabde onder een struik 15 doozen sigaretten op. De doozen kwamen nit de kiosk. Zonder twijfel heeft de poli tie de daders ln handen. Geheime distilleerderij. Rijksambtenaren, bijgestaan door dp Rijkspolitie te Barneveld, hebben een paar personen aangehouden, die hebben bekend zich aan het frauduleus fabriceeren van sterkedrank te hebben schuldig gemaakt. Het hiervoor gebezigde dlstilleertoestel is ln beslag genomen. Nieuwe opllchterstruc. Dr. K. K., directeur van de Rotterdam- sche Diergaarde, beeft bezoek gehad van een man, die zich Van G. noemde en zeide een voorname positie te bekleeden te Solo, op Java. Hij waa er, zoo vertelde hij, on der meer belast met een gedeelte van bet beheer van de diergaarde en hij was ln ■taat en bereid, dingen, welke hij over had, kosteloos aan de Diergaarde te Rotterdam te staan. Tijdens het gesprek vertelde hij dr. K. ook, dat hij met rijn broer, diens ▼rouw en dochter in het Zuid-Hollandsch hotel op de Korte Hoogstraat gelogeerd had, en dat zijn broer, die postdirecteur in Friesland was, plotseling was vertrok ken, met medeneming van een hem toe- behoorende koffer, waarin zijn geld zat Daarom vroeg hij 25 te leen, welk geld Lij den volgenden dag per postwissel zou terugzenden. Hij kreeg het geld en ver trok. Denzelfden avond kreeg dr. K. een brief je van hom, waarmee hij een jongen zond en waarin hij dr. K. om 0.75 verzocht, want hij had een pond elft gekocht om mee te nemen voor zijn schoonzuster, die jarig was. Aan dit verzoek heeft de direc teur van de Diergaarde niet voldaan; hem was inmiddels gebleken, dat ln het Zuid- Hollandsch hotel van een verblijf aldaar van den man niets bekend was. De directeur van de Rotterdamsche Diergaarde vult deze bijzonderheden nog aan met de mededeeling, dat de man, die een heelen middag met hem heeft zitten praten, zóó goed op de hoogte was met het vak en de relaties ter zake van de Dier gaarde met den Soeaoehoenan van Solo, dat hij wel den indruk moest krijgen, dat wat de man zei, inderdaad allemaal waar was. Mooie legaten. Door wijlen mej. M. J. G. van der Poel, 31 Mei jl. te Zaltbommel overleden, zijn de volgende legaten vermaakt; 3000 aan het Instituut tot onderwijs voor blinden te Amsterdam; 1 8000 aan de inrichting voor doofstommenonderwijs te Rotterdam; 8000 aan de vereeniging het Nederland- sche Kankerinstituut te Amsterdam; 8000 aan de Ncderlandsche Vereeni ging tot hulp aan lupuslijders te Amster dam; 3000 aan „Pro Senectute" te Am sterdam; 3000 aan de Noord- en Zuid- Hollandsche Reddingsmaatschappij te Amsterdam. Deze legaten zijn vrij van successie- en andere rechten; zij zijn ech ter belast met vruchtgebruik. „Tel." Inqezonden Mededeeling Buiten!. Berichten Ontploffing. Volgens een bericht uit New York heeft bij Atlantic City een ontploffing plaats ge had aan boord van het pleziervaartuig „Crystal", waarbij 5 personen gedood en 21 gewond zijn De ontploffing was een ge volg van de achteloosheid van een passa gier die een eindje sigaret wegwierp, dat in petroleum terecht kwam! Een orkaan boven Minnesota. Volgens een draadloos bericht zijn ten gevolge van den storm, die in do nacht van Vrijdag op Zaterdag boven Zuid-Min- nesota beeeft gewoed, eenige personen ge dood en velen gewond. De materieele scha de bedraagt voleens de voorloopige schat- ting 500.C30 dollars. De hittegolf in Parijs. De hittegolf maakt in de volkswijken te Parijs talrijke slachtoffers. Zaterdag zijn drie onbekenden tengevolge van een zonne steek overleden. De temperatuur bereikte des middags een hoogte van 30 graden Celcius, wat sedert 50 jaar niet is voorge komen. Ook In Hongarije een hittegolf. Sedert eenige dagen wordt ook Honga rije door een hittegolf geteisterd, welke tal van ongevallen heeft veroorzaakt en ook aanzienlijke schade aan ^den landbouw heeft toegebracht. Treinbotsing In Frankrijk. Vrijdagnacht heeft een treinbotsing plaats gehad in het station Aulnoye. De sneltrein ParijsKeulen werd in de flank gereden door een goederentrein. Het ver keer werd versperd. Er moeten vele per sonen gewond zijn Een griezelige vondst te Marseille. Men heeft dezer dagen te Marseille een griezelige vondst gedaan. In een verzegel de kast in het laboratorium van den arts Bougrat werd een lijk gevonden. Het bleek het lijk te zijn van den wissellooper uit Marseille, die op 14 Maart verdween, juist op den dag, dat hij 80.000 francs had ont vangen. De wissellooper was vroeger te gelijk met den dokter in militairen dienst geweest. Men vermoedt, dat deze hem heeft vermoord en het lijk in de kast heeft verborgen. Huwelijk In de gevangenis. Max Hoelz, de uit de opstanden in mid- den-Duitschland beruchte communist, is volgens een bericht van de „Berl. Lokal- anz." uit Breslau dezer dagen ln de Bres- lauer strafgevangenis, waarin hij zich ter uitboeting zijner straf bevindt, gehuwd. Zijn vrouw is een tot levenslange tucht huisstraf veroordeelde communistische geestverwante. Als getuigen fungeerden twee commu nistische partijleiders te Breslau. LAND- EN TUINBOUW Uitvoer van boter en kaas. C r i t i o k Onder het opschrift Rechteloosheid ln het kwadraat schrijft het Algemeen Zuivel- en Melkhygiënisch Weekblad, naar aanlei ding van de bekendmaking van den mi nister van arbeid, handel en nijverheid, dat met ingang van 1 Juni vergunningen tot uitvoer van boter en kaas, voorzoover van het verbod van uitvoer van deze goe deren niet bij algemeen voorschrift dis pensatie is verleend, voorshands door of namens hem kosteloos en rechtstreeks ten name van den aanvrager zullen worden afgegeven, welke afgifte uitsluitend zal geschieden, Indien blijkt dat in elk geval afzonderlijk bij de Rijkszuivelinspectie te gen den uitvoer geen bezwaar bestaat: „Het is bekend, dat belangrijke groepen der belanghebbenden zich ernstig verzet ten tegen het geheele uitvoerverbod en van meening zijn, dat dit onrechtmatig en uit den booze is. Indien het de regeering er om te doen is, om op cynische wijze blijk te geven dat zij zich van dit verzet niets aantrekt, dan is bovengenoemde be schikking daartoe wel het middel. Want deze beschikking beteekent, dat voortaan de Rijkszuivelinspecteur op zijn eigen houtje en zonder eenig voorschrift in acht te nemen zal bepalen, of boter en kaas zonder Rijksmerk zal worden uitgevoerd of niet. En dit dan nog niet eens in het algemeen, maar in ieder geval afzonderlijk Toen in den oorlog uitvoervergunnin gen werden gegeven, had men nog de goede gewoonte om een algemeen geldende, voor ieder gelijk zijnde Tegeling vooraf bekend te maken, waarnaar iedereen zich te gedragen had, maar waaraan iedereen ook gelijke rechten ontleende. Zoo'n rege ling werd door den verantwoordelijken minister bij officieele beschikking gepubli ceerd Zelfs dit vindt men nu niet meer noodig: een bepaalde ambtenaar zal wel beslissen, wat wel en wat niet mag worden uitgevoerd en hij kan dit regelen in ieder geval naar zijn persoonlijke inzichten, zonder aan eenig voorschrift gebonden te zijn. Wij wenschen goed te worden verstaan: de persoon van dengeen waarom het hier gaat sluit iedere gedachte aan willekeu rige bevoordieeling uit. Principieel veran dert dit overigens niets aan ons bezwaary dat practisoh vooral gelegen is in het feit, dat er ten aanzien van de wenschelijkheid van den uitvoer van bepaalde producten verschil van meening kan bestaan. De on- zee inziens juiste houding van den Staat is deze, dat het individu vrij moet zijn om .uit te voeren wat het wenscht en dat het een onmogelijkheid is om van regeerincs- wege te bepalen wat wel en wat niet uit gevoerd mag worden. De Staat gedraagt zich dan ook ten volle naar dit beginsel en mengt zach niet in den Nedei-landschen uitvoerhandel: alles mag uitgevoerd wor den behalveboter en kaas zonder Rijksmerk. En daarvan is de uitvoer niet onbepaald verboden, doch zij mogen alleen uitgevoerd worden als de inspecteur van het Zuivel wezen het goedvindt I" De Vieeschkeuringswfct K1 a oh t e n Door de Hollandsche Maatschappij van Landbouw is een uitvoerig sohrijven ge richt tot het Koninklijk Nederiandsch Landbouw-comité in zake klachten over de werking der V'eeschkeuringswet in Noord- en Zuid-Holland: Naast verschillende juist omschreven feiten komen algemeene klachten der af- deelingen voor. Zoo vindt men algemeen, dat de keuring bij noodslachting dikwijls^ te lang op zich laat wachten. Vooral de omstandigheid dat 's Zondags niet wordt gekeurd, is in den warmen tijd ven het jaa-»- dikwijls zeer nadeelig voor de be treffende personen. Andere bezwaren zijn: Te groote keuringsdistricten voor één keurmeester; te klein afzetgebied van voorwaardelijk goedgekeurd vleesch, ver oorzaakt door belemmerende bepalingen omtrent het vervoer van d:t vleesch van de eene gemeente naar de andere. Onbil lijkheden in keurloonheffing door de ge meenten. De omstandigheid, dat voor vee, dal klaarblijkelijk zal worden afgekeurd, toch nóg keurloon wordt geheven in meerdere gemeenten, is oorzaak, dat nog vaak gestorven dieren in stilte worden be graven. Bij den geringen omvang van de gemeenten werken de lnvoerbepalingen zeer belemmerend op den handel. De tijd, noodig voor keuring met den broed stoof, is in de practijk meermalen te lang, vooral .in den zomer. Dan komt het voor, da* vleesch wordt goedgekeurd, dat na den uitslag bij de tweede keuring moet worden afgekeurd. De duivensport Schadelijk voor de gewassen In de kortgeleden gehouden vergadering van het dagelijksch bestuur van de Noord-Brabantsche Maatschappij van Landbouw is o.a. behandeld een brief van de wildschade-comm'8«ie in Westelijk Noord-Brabant. Hierin wordt gewezen op het op verschillende plaatsen tegenwoor dig voorkomen van veel postduiven, welke nel onwaarschijnlijk belangrijke scliade zullen toebrengen aan de land- en tuin- bouwgewassen. In overweging wordt ge geven, er bij het provinciaal bestuur op aan te dringen, evonila in Zcei nd. een verordening in het leven te roepen, waarbij het opgesloten houden der duiven voor een gedeelte van het jaar wordt geregeld. Besloten wetrd bij de Z.L.M. informaties in te winnen en de meening van de afdee- lingen in dezen te vragen. UIT PE OMGEVING ALKEMADE. Verlaging telefoontarieven. Met in gang van 1 Juni j.l. is er een aanmerkelij ke verlaging gekomen, in de tarieven voor het voeren van interlocale gesprekken en is aan den kring een belangrijke uitbreiding gegeven. Voor 0.20 per 3 minuten kan men voortaan spreken met de volgende plaatsen: Aalsmeer, Aarlanderveen, Abbe- nes, Alphen aan den Rijn, Bennebroek, Benthuizen, Boskoop, Hazerswoude, Hoog- made, Hoofddorp, Hillegom, de Hoef, Kaag, Koudekerk, de Kwakel, Langeraar, Leiden, Leiderdorp, Leimuiden, Lisse, Nieuwkoop, Nieuwveen, de Meye, Nieuw- Vetinep, Noordwijk, Noordwijkerhout, Oegstgeest, Oude-Wetering, Oudshoorn, de Rijk, Rijnsaterwoude, Rijnsburg, Rijpweto- ring, Sassenheim, Ter Aar, Uithoorn, Voorhout, Warmond, Woubrugge, Zeven hoven, Zoeterwoude en Zwammerdam. Voor Oude-Wetering vallen Benthuizen en Bos koop uit. Geboren: Wilhelmina Cornelia, d. v. Hyronimus Simon Petrus Vrijburg en Ida Petronella Maria Kaptein. Catharina d. v. Gerardus Jacobus van Leeuwen en Wil helmina Mathilde Belt. Johanna Wil helmina d. van Johannes Leonardus Ver haar en Clazina Johanna van Es. Nic'o- laas z. van Johannes Halvemaan en Corne lia Spring ln 't Veld. Cornelia Johan nes Antonlus z. v. Willem Rietbroek en Pe tronella de Groninger. Jacobus z. van Johannes Petrus de Hollander en Jansje van den Oever. Anna Marie d. van Teu- nis Cornells Los en Gerritje Weststeyn. Jacobus Nicolaas z. van Theodoras Spruit en Johanna Anna Bakker. Ondertrouwd: Jacobus Petras Strijk en Lena Maria Theodora Bakker. HILLEGOM. Perkbepianting. Nu de bloeitijd der bolgewassen, die in onze plantsoenen zoo schitterend hebben gesierd voorbij is, willen we op deze zaak nog even terugkomen. Hillegommer en buitenstaander zijn ver rukt over wat er in die beplanting te aan schouwen is geweest. In de eerste plaats is de volle aandacht geschonken aan do vormen der perken. Hiervoor komt een eere-saluut toe aan den heer J. Breedveld, onze alleszins bekwame gemeente-opziclir ter. Aanvankelijk meenden we, dat een speciale tuinarchitect de ontwerpen had samengesteld, totdat we zeer toevallig aan het juiste adres kwamen. Gedachtig aan de spreuk: eere wien eere toekomt, maken we den heer Breedveld ons compliment voor de groote vakkunst, die bij hem heeft voorgezeten. De gemeente-arbeider S. Warmerdam is degene, die deelt in deze hulde. Maar een smaakvolle verdeeling van den te beplanten grond is natuurlijk niet alles. Zelfs zou het oog weinig gestreeld zijn geworden, indien niet'voor uitstekende col lecties bollen ware zorggedragen. Het zou ons te ver voeren, indien we al len wilden onnoemen, die in dezen getoond hebben, dat het hun ernst is met de ver fraaiing van Hi.legom's plantsoenen: we hebben voor ons een lijst van schenkers, die respect afdwingt. Het Kweekersgenootschap had in dezen meer, veel me^r kunnen doen, want zijn le dental, dat daadwerkelijk deelnam is poo- ver en we hopen van harte, dat deze ver eeniging volgend jaar met do schenkers van heden zal wedijveren Om niemand der welwillende gevers uit te sluiten zullen we geen namen noemen, doch allen namens Hillegom's burgerij har telijk dank zeggen voor hetgeen werd ge- praesteerd. Maar niet alleen is kwistig gegeven, de soorten waren meer dan prima: er is ter beschikking gesteld het beste, wat gegeven kon worden. En wat werden ze met zorg geplant! Dwalingen zijn dan ook vrijwel niet voor gekomen en de arrangeeringjwas tip-ton. Maar naast de gebrachte en zoo zeer verdiende hulde past ook een woord van dank aan het publiek, dat zoo ruimschoots getoond heeft mede te willen werken aan de verfraaiing van onze toch reeds zoo mooie plaats. Waar soms door kleinere jongens en meisjes 'flioe aantrekkelijk en bekoorlijk toch zijn bloemen) gepoogd werd een enkele bloem tè verschalken, daar waakte het publick met de politie mee, om alle perken ongeschonden te behouden. En dat is gelukt, hetgeen de beste aanbeve ling is voor het a.3. voorjaar. Kortom, dankbaar mogen we terugzien op deze eerste proeve van perkbepianting en met zekerheid kunnen we zeggen, dat volgend iaar de Gemeente rekenen mag op de hulp der hoeren bloemisten en kweekers, opdat Hillegom het bloemondorp der gan- sche streek bij voortduring zij! Ondertrouwd: J. Griekspoor en P Schniedewind. C. J. G. L. Plasmeijer en J. C. van der Meij. M J. Zandbergen en J. C. M. 0udeja?i8. Th. de Vroomen en S. J. Zandbergen. Th. H Out en M C. Lemmers. H. Azier en E. C. Andrea Getrouwd: C. Dannijs en T. Rijpke- ma. Geboren: z. van C. van de Loo en de Rooij. d. van C. C. Lommerse en Zee straten. z. van A. M. van der Meij en Diemei. z. van G. Gabel en Ravenhorst. z. van M. van der Schoot pn Hop penbrouwer. d. van G. van Eijk en van der Voort. Overleden: J. J. van Beek d 7 m. KATWIJK AAN DEN RIJN. Velling. Op Woensdag 17 Juni a.s. zal de Tuinbouwver. Katwijk en Omstre ken een vergadering houden waar als voornaamste punten besproken zullen wor den verschillende veilingaangelegenheden en vaststellen der datum dat met veilen zal worden begonnen. Krlngwedsirijd. De Kringwedstrijd te houden door de burgerwachten uit Rijn land-Zuid met Rijnsburg als gast uit Rijn land-Noord, zal gehouden warden op Dins dag 14 Juli a.s. des namiddags vanaf 5 uur aan de Rijksschietbanen alhier. Hier aan zullen deelnomen de burgerwacht» uit Voorschoten, Rijnsburg, Valkenburg Katwijk. Geschoten wordt op schijf gerwacht, 2 proefschoten en 6 verpück schoten. Vermoedelijk zullen 5 B-klassen a 0 G-klassen meedingen. ju Ongeval. Gistermiddag deed zich jei ongeval voor dat best afliep, doch dat 'b evengoed een menschonleven had kunnen 1 kosten. Zekere de Zwart uit Rijnsbur» ongeveer 21 jaar, lijdende aan toevallen i liep in de Voorstraat op de tramrails en bleef, toen de tram naderde, als iemani die het bewustzijn verloren heeft, staan 1 De wagenbestuurder remde uit all.e macht 01 doch kon niet meer verhinderen dat flj m Z werd omvergereden. Gelukkig voor Dj #r Zw. schoof de tram hem vooruit over den weg, zoodat hij er, wat toch wel iets bui. '8 tengewoons is, afkwam met gesclieurdj I? kleeren. Getuigen waren aanwezig, die van Di de onschuld van den bestuurder overtuigd 01 «varen, De Zw. werd met denzelfden tram naar Rijnsburg vervoerd. d iel SASSENHEIM Personalia. Voor het ophalen van "e beer ln deze gemeente zijn dit jaar be. noemd de gebrs. Kniest, die tevens belast zijn met het opruimen van de vuilnisbelt, Wegverbetering. Vrijdagavond bad ten Raadhuize een vergadering plaats van eigenaren der perceelen aan de Oostzijde van de Hoofdstraat vanaf de woning Hoofdstraat No. 120 tot aan de Wasbee- kerlaan, ten einde te geraken tot verbree- ding van den Rijksweg door het aanleg. gen van een voetpad en het maken van r(j een trottoir. Aan de uitnoodiging lot bijwoning dezer vergadering werd door 20 personen gevolg gegeven. Een voorstel van den voorzitter, om een strook grond af te staan, zoodat j alsdan 5 Meter achter de bestaande boe- menrij beschikbaar komt, waarvan onge veer 2 Meter voor verhoogd voetpad en 3 Meter voor rijweg, ontmoette bij verschil- lende aanwezigen bezwaar, zoo Jat bleek, dat dit plan niet'voor verwezenlijking val* i baar was. Een voorstel van den voorzitter om ge- noegen te nemen met een wandelpad van 2 \'i a 3 Meter werd gunstig ontvangen. De aanwezigen waren genegen om den be- noodigden grond aan de gemeente af te staan, terwijl de toezegging werd gedaan I; dat de boomen zullen worden gespaard en zoo mogelijk nieuwe boomen zullen worden bijgeplant. Ten slotte werd besloten ieder belang* hebbende nog 8 dagen in de gelegenheid Ie stellen om op het eerste voorstel terug (e komen, daar de kósten aan dit plan verbon den voor het grootste deel door het Rijk worden betaald, terwijl het vereenvoudigd •plan waarschijnlijk ten laste der gemeente moet komen Geboren Apolonia Maria Elisabeth d. van J L. v. d. Zwct en Ph. J. M. van Vliet. Pieter "Willem z. van A. Voge laar en C. Mulder Harraina Jantina d. van A. P. Aangeevibrug en A. G. JCruijff, Johanna Adriana d. van H. ten Bosch' en M. A. Vrijburg. -Johannus Petrus Hendrikus z, van C Hogervorst en H. v, d. Steen. Overleden P. Alkemade 80 j. echtg. van J. v. Bentem G. Plaemeijer 0 jaar. E. J. Kabhoovd 78 j. wed van A. Hiujsman VOORSCHOTEN. Collecte. De collecte tijdens de Vroeg mis on de Hooemis in dp parochiekerk van den Heiligen Laurentius alhier, voor den nanköon van pen baldakijn met lantaarns heeft opgebracht de som van 270. De baldakijn en'lantaarns werden-gisteravond bij dp sacramentsprocessie voer do eerst# maal in Gebruik Genomen Onnewp.nsrhf bezoek. Toen r'e land bouwer J. D. zich naar het land begaf om zijn gros té maaien, kwam hij tol de zeer onnaneenamo ontdekking dat de machina onbruikbaar was gemaakt Een ongeval. De gebrs. A. van alhier begaven zich van uit Oegstgeest huiswaarts met paard en tilbrv en- hadden onderweg het ongeluk, dat da as brak. Nog bijtijd' kon het paard tot stilstand worden ge bracht.- Na zich van een andere wagen 'e hebben voorzien, kon men de reis vervol gen. WASSENAAR Nieuwe school. Het R.-K. Schoolbe stuur alhier heeft besloten over te gaan tot stichting van een schóól voor uitge breid lager onderwijs. Het onderwijs, dat 'met "1 September as. zal aanvangen, wordt voorloopig gegeven in 'n drietal lokalen van de R.-K Jongens school aan de van Heeckerenstraal. Tot hoofd dezer school is benoemd de heer J. J van Duur en, onderwijzer aan do Jongensschool alhier. Wegverbetcring. In den Katwijksclien weg bij de grens der gemeente wordt ren goedp verbetering aangebracht. De scher pe hoek, die daar tot dusverre bestond en die vaak oorzaak was van ongevallen, zal nu verdwijnen. ZO ETER MEERZEG WA ART. Verbetering van den weg van Delft naar Zegwaart. Ged. Staten van Zuid-Holland stellen voor te besluiten den weg loopende va» Delft (Kromme Heul) naar Zegwaart (P'- latusbrug) met de daartoe behooren'tó kunstwerken en bermen in onderhoud ea beheer over te'nemen en te verbeteren, op voorwaarde, dat de gemeenten Delft, PH" nacker en Zegwaart 10 pet. bijdragen in M kosten van verbetering en de helft der bes ten van onderhoud bijdragen. De ver^" ring zal bestaan uit een lengte van w M. steenslagverharding, 4240 M. klinkcbe- strating en 1400 M. kcibestrating. D^o kos- ten hiervan worden geraamd op f 472.0 Correspondentschap. Tengevolge van de ongesteldheid van onzen correspon dent, neemt de heer S j. Hoog111 het correspondentschap tijdelijk waa,rj Voorzoover dat nog niet bekend mee zijn, verzoeken wij besturen van verce gingen enz. hiermede rekening te vmie houden.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4