fweede Blad binnenland HET GEHEIM VAN DE ZEE. Vrijdag 12 Juni 1925 Ned. R- K. Huisvestings-Comité. gfopzetting der.Duitsche hulpactie. "fta de Oöstenrijksclie hulpactie, nadert u 00j{ de Duitsche hulpactie haar defi- ,j|ief einde. Binnen enkele weken moeien ille nog in ons land vertoevende Duitsche [inderen, die met do transporten van het 5 j K. Huisv.-Gomilé zijn megekomen, laai' hun land zijn teruggekeerd. De aatste gelegenheid om kinderen naar Juilschland terug te zenden is met het ransporf, dat op 16 Juli zal vertrekken. Jaarna acht het Comité zich ontslagen ran alle verplichtingen en zorgt het in oen geval meer voor de terugzending der inderen. Elk heroep daarvoor op het Co- t nii(' zal dan vergeefsch zijn. Kinderen mogen alleen in Nederland I üjven wanneer do Duitsche ouders d,aar oor schriftelijke toestemming geven, li Wals dit met de Oöstenrijksclie kinde- cn het geval is geweest, zullen de pleeg- uders in dat geval een gezegelde verkla- ing moeten teekenen, waarin zij verkla- i en alle verantwoordelijkheid voor de kin- leren van het Comité over te nemen en licli verhinden de verdere zorg voor de inderen te. zullen dragen en zelf voor jen terugkeer dier kinderen te zullen zor- en. Met liet vertrek van den trein van 16 fnli vervalt dus voor het Comité alle ver- ïtwoordelijkheid voor de nog in ons land vertoevende Duitsche kinderen en alle aanvragen om hulp of vergoeding zullen jaarna worden afgewezen, i Pleegouders van Duitsche kinderen zul len dus goed doen .om zich onmiddellijk oor de terugzending der kinderen tot de ilaalsclijkc Huisv.-C.omité's te wenden. Jichtige heffing van de directe belastingen Een mini s t er i e el e circulaire. 'De Minister van Financiën heeft aan de ipli'okken belastingambtenaren de volgen- In circulaire gericht: Met betrekking tot de uitvoering der ?et van 29 April 1925 (Stbl. no. 171) op genomen in circulaire no. 1732 tot bevor- lering van de richtige heffing der directe belastingen, heb ik de eer u het volgende oede te deelen. j;t Ligt in mijn voornemen, met 't verleo- icn van de in art. 1, tweede lid, der wet he loeide machtiging, d.i. de machtiging lot aslstelling van 'n aanslag met toepassing v. genoemde wet uiterst spaarzaam te zijn pkaar alleen. Ie geven in gevallen, waar- ia twijfel, of de handeling valt onder de omschrijving van het eerste lid van het irtikel 'is uitgesloten. Do inspecteurs dienen hiermede hij het aanvragen der machtiging rekening te houden. Voorts zullen zij niet uit het oog aoeten verliezen, dat de wet niet gericht is legen schijnhandelingen waartegen lok voortaan zonder gebruik te maken van de onderwerpelijke wet, kan worden opge reden en dat zij evenmin van toepas sing is op rechtshandelingen (geen schijn handelingen zijnde), zooals schenkingen van kapitaal of van eene lijfrente, afstand 'an vruchtgenot, enz., waardoor het ver- nogen of het inkomen daadwerkelijk ver- iiudering ondergaat. Alvorens de machtiging te vragen, dient 'de inspecteur den belastingplichtige op te roepen cn hem in de gelegenheid te stel len zijn standpunt toe te lichten. Blijkt bij hél onderhoud, -met een belastingplichtige, die in het verleden door misbruik van de rormen van het recht belasting heeft ont gaan, dat hij ernstig voornemens is, zich voor het vervolg van dit misbruik te ont houden, dan dient het vragen van de machtiging achterwege te blijven, zoolang do betrokkene zich overeenkomstig dat voornemen gedraagt. Zoo zal, oln een voorbeeld te noemen, niet de nietigheid van handeling van het oprichten van cene FEUILLETON. door ANDRé SAVIGNON Geautoriseerde vertaling (Nadruk verboden) 18) '"Maar levendige protesten volgden op doze woorden en een boer, wiens droog en ïimpelig gezicht leek gesneden uit een ouden boomstam, stond op en verzekerde: Vergis je nfot: Antoine Le Dreff beeft z'i11 schaapjes op het droge, allang. En a]s bij al eens een keer mistast, bij heeft Z|ch maar te bukken om een anderen keer r?,ak ,slaai1- Do zee heeft hem nog niet M'e millioenen gegeven, die ze verbergt. Het is best mogelijk, kwam toen de herbergier er tusschen, met het gezicht van iemand, die op de hoogte is, het is «jest mogelijk, dat liet niet heel lang meer "ui't of ze leggen er de hand op. Hier in de huurt?aan de kust? vroeg een van de jagers, die deze opmer- "'o blijkbaar zeer de moeite waard vond. Ja, hier vlak bij, tusschen do rotsen en verder op in zee. Ik zou er iets om dur- u verwedden, dat hier minstens zooveel nokken ligegn als bij Ouessant, als je ze aar weet te vinden. Wat zegt n er van, _onoer Perzeau, vervolgde hij, terwijl hij jmmaal wendde tot den andereu ja- die lang was van postuur en met zijn ^1 (end Gn nochtans nadenkend gezicht n. contrast vormde met zijn melgözel, 'jn idee is, dat die ouwe rót zijn buit nen heeft. Denkt u dat ook niet? naamlooze vennootschap, door middel waarvan in vorige jaren belasting is ont gaan, behoeven te worden ingeroepen, in dien de inspecteur reden heeft om aan te nemen, dat de verkregen winsten voor zoover goed koopmansgebruik niet. mede brengt dat zij worden gereserveerd in het vervolg op regelmoligo wijze zullen worden uitgedeeld. Wordt hij het vaststellen van den aan slag in de inkomstenbelasting van een aandeelhouder eerer naamlooze vennoot schap, die vennootschap als niet bestaande en dus haar bedrijf als het bedrijf van' den aandeelhouder aangemerkt, dan zal de dividend- en tantièmebelasting van de uit deelingen en salarissen als een op do opbrengst van het. bedrijf drukkende last moeten worden beschouwd. In voorkomende gevallen dient de wet ook in het voordeel van den" belasting plichtige te worden toegepast. Bijvoorbeeld indien een naamlooze vennootschap, die als niet bestaande wordt aangemerkt in eenig jaar een verlies heeft geleden, zal dit verlies voor de toepassing van de wet op de inkomstenbelasting als een verlies van de aandeelhouders in aanmerking moeten worden genomne. De behandeling van een vraag, als be doeld is in artikel 3 der wet (d.i. een vraag of een beraamde rechtshandeling onder de wet zou vallen), dient met den grootst mogelijken spoed plaats te heb ben, met dien verstande, dat het antwoord in den regel uiterlijk binnen een maand •aan den belanghebbende wordt toegezon den. Aan den steller der vraag dient, des- verlangd, de gelegenheid te worden gege ven zijn standpunt mondeling toe te lich ten, terwijl hem, zoo noodig, een nadere schriftelijke verklaring omtrent de bedoe ling van de voorgenomen rechtshandeling dient te worden gevraagd. In daartoe lei dende gevallen zal hij ontkennende beant woording der gestelde vraag het noodige voorbehoud belmoren te worden gemaakt. Voorshands zullen do inspecteurs een ontwerp voor de te nemen beschikking aan het Departement ter beoordeeling heb ben in te zenden. Een exemplaar van de vraag wordt, na door den inspecteur te zijn gewaarmerkt, hij de beschikking aan don belanghebben de teruggezonden. De in het laatste lid van artikel 4 be doelde nadere aanslag moet niet als een na vorderingsaanslag worden beschouwd; hij wordt, mitsdien zonder de hij navorde ring voorgeschreven verhooging opgelegd. Le Sage Ten Broek-Biblioiheek. Een vergadering. - De Vereeniging voor de Le Sage-ten- Bi'oek-Bibliotheek en Braille-maandsclirift vergaderde Woensdag j.l. te Utrecht in liet "B. K. Weeshuis, onder voorzitterschap van mevr. Van Dommelen te 's-Gravenha- ge. Na een H. Mis in de kapel van het weeshuis begon de bijeenkomst, aan liet begin waarvan de nieuwe presidente door fr. M. Adrianus, directeur der bibliotheek,» werd begroet. Daarop had de begroeting plaats van den nieuwen geestelijk advi seur, den Weleerw. pater van Meeren- donk 5r.-J Frater Adrianus zeite de verhouding uiteen, die bestaat tusschen' den R. K. Vrouwenhond en de Le Sage ten Broek- verëeniging. Aan den Vrouwenhond heeft de vereeniging veel te danken, maar het is gewenscht, dat de plaatselijke comité's zelfstandigheid behouden. De werkpro gramma's der twee organisaties loopen immers te ver uiteen, dan dat men den ar beid als één geheel zou kunnen beschou wen. De Vrouwenhond moet dan ook niet rechtstreeks invloed uitoefenen op het be noemen der bestuursleden van de plaat selijke comité's. Dit moet uitgaan van het hoofdbestuur 'der bibliotheek. Een en an der is in het belang van dit speciale werk. Er heeft zich een geval voorgedaan, dat in een plaats waar de bestuursleden van liet comité door personen, die de Vroivwen- bond aanwees, zijn vervangen, de jaarlijk- sche productie van 48 banden daalde tot 6 banden. Een feit, dat aantoont, hoezeer de zelfstandigheid der comité's ge wensclit is. De notulen der vorige vergadering wer den goedgekeurd. Een voorstel tot wijzi ging van het huish. reglement inzake de periodieke aftreding van liet hoofdcomité werd na discussie verworpen. Bedoel je Antoine Le Dreff? Ja, de visscher van Kergrall. Maar de man, wiens opinie men wensch- te te vernemen, had blijkbaar dezen avond geen. lust om te praten. Met een vaag ge- haar maakte hij er zich af. Een stilte vol teleurstelling viel in: men droomde van goud en het meerendeel der bezoekers was verlangend om-opnieuw het luchtkasteel op te houwen, waarover ze in geestdrift raakten. En daarom wendden ze zich met een goedkeurend geknik naar dengeen, die het volgende in liet midden bracht: Een ding verwondert me en dat is, dat Mengham Le Dreff nog niet eens is ko men opzoeken. Want je kan er van op aan Mengham is ook iemand, die zijn woordje zal meespreken. Mengham onderbrak hem een jonge man met een lange kiel aan, die er uit zag als een paardenhandelaar en wiens sjees zoo juist voor do herberg had stilgehouden, liet is nog geen twee uur geleden, dat ik zijn schip voor Por.sal gezien heb Het schijnt zelfs, dat hij daar al een maand ligt. Van dat oogenblik Avas aller aandacht gespannen, omdat Mengham in hoogst eigen persoon naar hier was gekomen. De mannen keken elkaar aan, verbaasd over dit feit, terwijl ik geprikkeld door alles Avat ik zoo juist had gehoord en toegevend aan ik weet niet welke dAvaze opwelling, verklaarde, dat Mengham zich on 't oogen blik te Brest bevond en niet te PorsaT. „Eu wat zijn schip betreft," vervolgde ik, „dat heeft gisterenavond juist Ouessant verla ten: ik Avas aan boor-d" Het jaarverslag van de secretaresse, mej. J. J. Weve, le 's-Gr a ven ha ge geAvaag- de van een voorspoedig jaar. Een der oudste comité;s dat te Leiden, herleefde en er kwamen vijf nieuwe hij, t.Avte Enschedé, Hengelo, Lichtenvoorde, IJmuiden en Hilversum. In voorbereiding is de oprichting van comité's te Hoorn, Bergen op Zoom, Dongen en 's-Hertogen- bosch. In totaal zijn er nu 40 Averkzaam. In verschillende plaatsen werden lezingen of propaganda-dagen gehouden. De helft van de netto-opbrengst kwam daarbij di rect aan het blindengesticht te Grave. Vele Averker.de en confribueeronde leden traden toe. Het totale aantal werkende leden steeg van 777 lot ruim 900, Avaarvan er 551 onder de di\*erse comité's werkzaam zijn, de 'anderen rechtstreeks met Grave in verbinding staan. Het aantal contribuee- rende leden steeg van 1625 tot ruim 1700. Frater Adrianus gaf tenslotte een de monstratie met hel nieuw braille-schrijf- loestel door hem uilgevonden. Het biedt o.a. het voordeel, dat het papier aan twee kanten kan heprikt Avorden, hetgeen een hesparing van 50 pet. aan papier oplevert. Met lussclien-puntsclirift kan dit nog Arer- boogd Avorden. Het brengt dus ook mee een uit winst van ruimte hij het opbergen der hoeken. Het verkregen schrift is ne gatief. Denkelijk zal dit toestel slechts 30 gulden behoeA-en te kosten, als er meerde re worden aangemaakt. Binnen enkele maanden zal het algemeen zijn diensten kunnen Arerrichten. Federatie van vereenigingen van Boekdrukkerspatroons. Gisteren hielden de leden Aran bovenge noemde federatie le Vlissingcn eene alge- meene vergadering. Deze vergadering is Aroorafgcgaan door een boottocht met de mailboot „Oranje Nasau" van de Maatschappij Zeeland, tij dens Avelke vaart, die door schitterend Aveer begunstigd werd, aan boord werd ge dineerd. Bij terugkomst te Vlissingen werd per extratram naar het Grand Hotel Brit- lannia gereden, Avaar een uitA'oering werd hijgeAvoond van het bekende Zuid-Beve- landsche a Gapella koor onder leiding van den heer Cl. Houtekamér. De lieer S. Korlhuis, voorzitter der fe deratie bracht dank voor het ten gehoore gebrachte en A'erzocht het koor het Zeeuwscli-Volkslied te zingen, aan welk A'erzoek werd voldaan, terwijl alle aamvezi- geu staande meezongen. In den middag werd na afloop der ver gaderingen met autobussen naar Middel burg gereden voor een bezoek aan de markt en dc verdere bezienswaardigheden waarna een rondrit over Walcheren volgde. Gemengde Berichten De Schelde verloren. Do door een Duitsche bergingmaat- schappij 'gedane pogingen om de op 8 Maart aan den Hoek van Holland gestran de sleepboot Schelde te bergen, zijn niet gelukt. Het werk is gistermiddag gestaakt De misdaad te Souburg. Gisterenmorgen ie halftwaalf Averd te Vlissingen op de Groote Markt door de politie zekere A. F. I.. 33 jaar oud, gear resteerd. Deze man Averd geconfronteerd met het meisje uit Souburg, dat, gelijk wij gemeld hebben, is aangerand en ernstig mishandeld is. Het kind herkende hem hij ■confrontatie dadelijk als do man, die do onzedelijke handelingen pleegde en haar daarna met een mes een snede in den hals heeft toegebracht. De arrestant bekende volledig. De poli tie stelde den dader de \rraag of het zijn bedoeling geAveest Avas het meisje le doo- ,den, opdat zij niet zou kunnen navertel len, Avat er was gebeurd. Uit do verklarin gen van den man bleek, dat hij het meisje, nadat hij haar dc Avonde had toegebracht, met liet gezicht in het gras gelegd en haar de hand voor den mond gehouden had, zoodat zij niet kon schreeuwen. De dader is daarna weggeloopen. Het kind is opge staan en heeft, zooals wij meldden, den weg naar huis gevolgd. Onderweg kwam zij iemand tegen, die haar naar dr. Plugge heeft gedragen, van wien zij de eerste ge neeskundige hulp verkreeg. De toestaiid ,van liet kind is thans zeer goed. De man Men kan mij gelooven, dat deze bewe- ring mij een aardig succes bezorgde, zoo Avas hun nieuwsgierigheid gewekt. En naar de manier waarop ze me allemaal aan gaapten, begreep ik, dat ze mij hielden voor een soort van Avereldwonder, vooral toen ik nog nader uitlegde, dat ik tot de bemanning van de „Zeemeeuw" behoorde, waarvan de kapitein Hector Prigent nie mand anders dan mijn oom Avas. En ik was verbaasd te moeten constatoeren, dat het meerendeel, van mijn toehoorders, of schoon Ave hier toch in de huurt van de kust Avaren zoo absoluut niets wisten van het hergen van wrakken, dat dit Averk hun vol geheimzinnigheid leek. Den volgenden morgen verliet ik vroeg tijdig den herberg en kwam na een lan gen tocht bij mijn bloedvcnvanlen aan, hij wie ik tivee dagen bleef. Daarna her vatte ik mijn reis, ditmaal om me weer aan boord te blppven. Ik had nog een twaalftal kilometers' af te leggen, toen ik eindelijk in een streek belandde, waarvan de Avoeste verlatenheid een depri meeren- den indruk op mijn maakte. De Avog liep door een" moerasachtige vlakte zonder cenlge hut of plantengroei, die den aan blik cenigszins verlevendigde. Enkel een paar hoornen, die door den wind gebogen hun bladorlooze lakken ten hemel hieven, stonden hier en daar. Ik herinnerde me uit mijn kinderboeken afbeeldingen van dergelijke hoornen, die groeiden in een fan tastische wereld, met takken als armen en becnen, met bultige stammen a's lichamen en met gezichten, die grijnsden in hun toppen. Zoolang het dag Avas, had ik moed genoeg, Maar toen de zon Avas onderge- zou hedenaAond naar Middelburg overge bracht worden. De getuige, die gezien heeft, dat de onverlaat na zijn daad door een laantje geloopen is, hooft hem her kend. Lijk aangespoeld. Gisterenmorgen is te Zandvoort aange spoeld het lijk van den 28-jarigen Amster dammer C. V., die Zondag hij het baden in zee is verdronken. Verdronken. In de spoorkolk te Minister dam (Gr.) is de 23-jarige landbouwer Oudman, hij het zwemmen verdronken. Hij Avas on go-: Ivuwd. Gistermiddag te lialflwee is te Dor drecht hij liet lossen van hout. de 40-jarige R. H. Dijkstra, te Avater gevallen en ver dronken. Hij laat een vroiuv en vijf kinde ren achter. Een beproefde familie. Zondag is in de Hoevensche Beemden hij St. Willebrord de arbeider M. Thijs verdronken. Hij kwam uit een gezin A'an 12 kinderen waarvan er 8 henevens de a ader en de moeder door ongelukken het leven verloren. Door een autobus gedood. Woensdagmiddag is op den Haakberg- schen grintweg te Buurse een auto-onge- luk gebeurd met doodelijken afloop. Een tAvintigjarige boerenknecht van den land- houwer M. te Bnurse en geboortig uit Lie ten (Did.) wilde zich per fiets naar een bruiloft le Haaksbergen hegeven. Hij greep zich vast achter een juist passceren- (lo autobus van den autobusondernemer M. Bij een bocht in den weg liet hij echter dc bus los en week met zijn fiets naar links uit met het noodlottig gevolg, dat hij terecht kwam ouder een juist uit andere lichting komende bus van denzelfden on dernemer. De ongelukkige was onmiddel lijk dood. Den chauffeur treft geen schuld. Motor-ongeluk. Woensdagavond is op den Rolterdam- scheweg te Delft de heer Geantelle, uit dc Korte Pannekoekstraat le Rotterdam, met zijn motorfiets met zijspan legen een boom gereden, doordat het stuur defect raakte Zijn vrouw werd uit de zijspan geslingerd en brak beide beenen. Per ziekenauto ia zi.i naar haar woning te Rotterdam ver voerd. De lieer Geantelle zelf bleef onge deerd. Bijtijds gered. Do 9-jarige A. V. uit dc Gheynstraat, te 's-Gravenhage, had zich Woensdag, hij het zwemmen, te ver in zee gewaagd en ver keerde in levensgevaar. Door een brigadier van politie AA'erd het knaapje gered. In bewusteloozen toestand wercl cIc jon gen op het strand gebracht Avaar de inmid dels gewaarschuwde Geneeskundige Diepst kunstmatige ademhaling toepaste. Het ge lukte de levensgeesten Aveer op te Avekken, waarna do knaap naar zijn woning ver voerd kon Avorden. Oplettend machinist. Woensdagochtend Averd, meldt de LeeiiAv. Grt, de sneltrein LeomvardeuSneok even vóór den onhewaakten overweg tusschen Scharnegoutum en Snoek door krachtig remmen tot stilstand gebracht. Zonder op den aansnellenden trein te letten, stak na melijk een bespannen wagen- de lijn over. Toen de trein tot stilstand gebracht Avas, Avas het laatste gedeelte van den wagen juist OA'er de rails gekomen, zoodal. onge lukken wonder hoven wonder niet zijn voorgekomen. Twee kinderen op stap. Blaricum Averd Woensdagmiddag in op schudding gebracht door het plotseling verdwijnen van twee 3-jarlge kinderen. Beide kinderen, meldt de Gooi- en Eom- lander, waren om halftwaalf nog gezien, moesten om twaalf uur komen eten, docli do kinderen waren nergens te vinden. Ein delijk, omstreeks half vijf, Averclen de kin deren door een der familieleden op do Blaricumscho Meent, nabij de Woensber- gen, aangetroffen, waarheen dit tweetal samen gewandeld was. Doodmoe en Avarm, doch ongedeerd, keerden de verlo ren schaapjes in Ac ouderlijke Avoning terug. Twee boerderijen sn asch gelegd. Uit Eindhoven Avovdt aan de „Tel." ge gaan, begonnen mijn lot het uiterste ge spannen zoniiAven me toegankelijk te ma ken tot allerlei dwaze schrikbeelden, die oen te levendige verbeeldingskracht toovert uit alles, Avat niet direct begrijpelijk is. Een hollen weg, dien ik door moest, leek me le Avemeien van sluipende schaduwen: ik spitste mijn ooren hij het minste geluid. En het gebeurde, dat bij een kromming A an den weg, ik een oude vrouw bemerk te. met lompen bedekt en als plotseling uit den grond opgerezen, die zich ophield bij" het allerellendigste soort van woonwagen- tje, dat men zich denken kan, niet veel meer dan 'n groote kist op liclNo wielen geen paard, geen ezel om hot le trekken, maar alleen een geit, diie aan den berm van den weg liep le grazen. Goeicn avond, zei ze legen me. Een beetje laat om zoo heelemaal in jc eentje rond to Avandelen. Goeien avond, antwoordde ik. En toen merkte ik, lino hard haar slem klonk, bijna mannelijk. Stop eens even, beval ze. Doch ik verlangzaamde slechts mijn pas en terwijl ik haar in het oog hield tracht te ik me ongemerkt te verwijderen. Wel verduiveldKan je niet Mij ven staan? Wat bon jij voor een schuwe vogel? Ben jo soms hang voor me? Bang voor een ouwe atouav. Ik was alles behalve bang voor oinve vrouwen in het algemeen, maar deze* dame in haar plunje van lompen, stelde me toch niet precies op mijn geraak, daarvoor was haar stem te weinig liefelijk on rook haar adem le veel naar rhum; en ik hield heelemaal niet van oude vromven met zulke Üir DE RADIO WERELD. Wal er vanavond te hoor en is. 4.45 uur Hilversum 1050 M. üamescau- scrie. 4.50 Berlijn 500 M. Namiddageomvrt 5.20 Miinchen 4S5 M. Concert. 5.30 Hilversum 1050 M. 1. tJnsere Garde (Marsch). 2. Jubel Ouver ture (,Wober>. 3. Les Fleurs (Valse). 4. Slavische Tiinze (Dvo rak). 5. Hans en Grietje (opera fantasie). Pauze. 6 Vori Glüek bis R. Wagner (potpourri). 7. Modoslio (Baynes). 8. Polonaise A-Dur (Chopin). 9. Nur Aver die Slïensucht kennt (Tscliaikows- ky) 10. Finale. 6.20 Hamburg 395 M. Platduilsclie gedichten. 6.35 Eiffeltoren 2600 M. Concert. 7.Londen 365 M. Muziek. 8.10 Hilversum 1050 M. Kapitein Quant over de kruiser „JaA'a". Daarna gramaplraonplateu. 8.20 Londen 365 M. en Chelmsford 1600 M. Fransche en Spaanscho muziek. Overture, „Phédre" (Massenet). „The American Flap per in Paris". Symphonic Poem, „Le Rouet d'Omphale" (Saint- Saens). „Loin du Bal" (Gillet). French Chansonettes. Amour, dis-moi", „Mignonette", ,Pe- 1 ronille" (Weckerlin). „Bonton de Rose" (Lamballe). Bal lol Music' „Faust" (Goimol), Spa nish Royal March (Goffrie), „El Pano Dioruno", „Asturiaua" „Jo la", „Nana" (A Cradle Song), „Seguidilla Murciana" („Seven- Spanish Songs"), Waltz. „Espa- na" (Waldtcufel), Spanish Bal let Music (Dêsormes), „Habane ra", „Seguidilla" („Carmen"), Suite. „La Feria" (Laconic.) 8.20 Birmingham 475 M. Bourne mouth 385 M. Manchester 375 M Newcastle 400 M. Concerten. 8.20 Hamburg 395 M. „De Roop", tooneelspel. 8.35 Brussel 265 M. Concert. 8.50 Berlijn 500 Nr., Miinclien 485 M. Munster 410 M., Rome 425 M. Concerten. S.50 Züricli 515 M. Fransofio avond. 850 j, Frankfurt 470 M. „Georges Dan- din", comedic v. Molière. 9.05 Radio-Paris 1750 M. Fvagmen- ten uit „La Bohème". meld: Gisterenmorgen woedde een felle brand in het dorpje Leende, ivaarbij twee groote boerderijen in .asch gelegd en vijf gezinnen dakloos werden. De brand ontstond in do boerderij van den landbouwer J. van Hoof., welke hof stede annex winkel, een prooi der A'lam- mon werd. Tavoo koeien en oen varkon kwamen in de vlammen om. Het rieten dag van de n aas tb ij gel ego iv boerderij van de weduAve Frans Asten Averd spoedig door het vuur aangetast, niet liet goA'olg, dat ook deze hofstede in vlammen opgiug. Hier kon echter veel van den inventaris gered worden, als ook het vee. Assurantie dekt de schade. Do oorzaak is onbekend. Een begin van brand aebluscht. In het perceel aan liet Oude' Delft, Ie Delft, waar thans hot Burgorliik Armbe stuur zijn zetel Irarft, vernam Woensdag avond omstreeks negen uur do wachl cenig geknetter,'aldus meldt de Tel Bij onderzoek bleek, dat op één dor zolders aan de achterzijde van liet gebouw brand aa as ontstaan. De politie-hraudweor, vlug lor plaatse, had het vuur spoedig ge doofd. Hierdoor is een der fraaiste Oud- Hollandsehe gebouwen in deze stad be- Avaard gebleven. Het huis Avas aaiwanke- ijk een patriciërswoning, later ingericht tot Latijnsche school, daarna tot gomeon- te-werkinrichting en is thans, zooals ge zegd, in gebruik hij liet Burgerlijk Ariuhe- stuur. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in liet duister. Haardieven. In Nijmegen blijken haardieven aan het Averk le zijn. Gisterenmorgen avoi-cI in liet Park aldaar een 17-jarig meisje door (Avee individuen achtervolgd en beroofd pezige armen, zulk een doordringenden hl;k en een vreemd haardje, dat zich met alle geweld vcrtooiieh Avildo in de huurt van haar kin en rondom haar lippen. Geef me je hand, beval zo me, als in een opAvelling van vriendschap, maar Ie-» gelijkertijd had ze mijn hand al gegrepen en klemde haar als in een tang. Waar ga je naar toe? vroeg ze en probeerde haar slem zachter te laten kl'n- kon. Naar Porsal. Bij die Avoorden Avendde zich haar sto kende blik van me af en ik zag, dat ze ge- haren maakte landwaarts in. Toon ver-» scheen van achter een hoorn, die op ceni- gen afstand stond, het hoofd van een man. En toen nog oen ander hoofd en toen nog twee andere hoofden en Vervolgens schou ders en armen, die ik voor takken had aan gezien en dro of vier mannen, die er niet precies deugdzaam uitzagen, kwamen ach ter de hoornen le voorschijn, Avaarachler. zij zich met opzet hadden verhorgen-en na derden. Zachtjes begonnen ze met elkaar te pra ten en het oudo Avijf vergat haar leeftijd en was heeleiuaal veranderd. Onder haar rok uit zag ik oen broekspijp le voorsch'jn komen en ik wist nu met zekerheid, dat het een man was. Eindelijk Avendde zich een van die indi viduen tot mij, begon le grijnzen en zei: Zoo, is 't wel waar, dat je niet bang bent jonge-juffroiiw? Zonder twijfel maalde hij met dien 1 i 1 el van jongejuffrouw cei? zinspeling op mija baardeloos gezicht. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 7