86 Leidsche Courant' 'weeds Blad RAD! O Zaterdag 30 Mei 1925 UIT BE PERS NA DEN PELGRIMSTOCHT. Do Tijd houdt volgende nabetrachting: „De nawerking van de grootscke ceremo- £n, te Rome voltrokken, duurt onvermin- ,rd voort, en de verhalen der weergeko- en oogetui gen houden de indrukken le- \dig, door de tienduizenden opgedaan; de Heiligverklaring en de ontvangst pelgrims ten Vaticane bijwoonden. In laad is de vorige week in de Eeuwige ad een stuk Nederlandsche geschiedenis jespeold en nog lang zal het zijn invloed de katholieke openbare meening in ons bd doen gevoelen. pVant wat wij schreven op den vooiv ond van den grooten dag, was niet te •rk uitgedrukt. Katholieke Nederland heeft in deze irtverheffende dagen te Rome geleefd, heeft zijn gebeden, gedachten en ge- elens vereenigd met die van het Door- :ktig Episcopaat, de gezaghebbende ker" Iijko en wereldlijke overheden en hei gewoon groot aantal katholieke landge- oten, die bij deze gelegenheid pel- imeerden naar Rome, waar bet hart der fi ristelijke wereld luider heeft geklopt, Welk een voldoening vol blijdschap is voor Neerlandia Gatholica geweest, dat zegenrijke burgemeesterszoon van Nij- egen, voor God machtig in woorden en den, werd verheven t ot de eer. der al ta in. Welk een verrassing, die de vreugde ilmaakte en met den lioogsten jubel ver- 'B ilde, dat de Stedehouder van Christus op onzen Heiligen Landgenoot in de- Jlfde kerkelijke plechtigheid voor de volle rgadering van Kardinalen, Patriarchen, irtsbiss choppen, Bisschoppen en groo- der aarde in den St. Pieter uitriep tot teraar der Kerk en hem een plaats gaf i ider de vlammende geesten, die de gan- ir she gemeenschap der Heiligen op dezo ueld verlichten, onze geschiedenis k-onden wij tot isver bogen op Nederlandsche Heiligen, een Nederlandschen Paus, op Neder- ïidsche Kardinalen en glorierijke verle- nwoordigers van ons geloof, maar eerst dert den voor alle eeuwen onvergetelijken x emelvaartsdag van dit jaar, mag de Ne il irlandsche Kerk roemen, dat uit -haar algemeene Kerkleeraar met den weer- ans der Goddelijke Wijsheid is opgegaan verlichting van het. Oosten en het Wes- Van welk een beteekenis zijn, in de stra- u van dit onder Hollands korenmaat uit haalde en op den kerkdijken kandelaar plaatste licht de overige plechtigheden •or de leiders en pelgrims der Nederland- Kerk geworden. De H.H. Geheimen, celebreerd door onze Herders in de erken van Rome, de bijzondere en alge- eene audiënties ten Vaticane, de harte- ke vaderlijkheid der toespraak en ont- mgst door Z. H. den Paus vol opletlend- id en goedheid voor het Katholieke No rland, de intentie en aanzienlijkheid der ft, welke voor de hoogere wetenschappe- vorming van onze geestelijkheid zal enen, de broederlijke.geest aan den feest- aaltijd, waar het Comité tot regeling der ederlanclsche Bedevaarten de aanzien- jkste pelgrims vereenigde, de -ontroeren- piëteit van het gedenkuur op het 'Cam- Santo, waar Dr. Schaepman zijn af streden hoofd, in de schaduw van St. ieter. voor do eeuwige rust nederlegde en k nieuw geslacht van het strijdbare Ka- iclieke Holland, dat hij toerustte, den •lm der onsterfelijke dankbaarheid gaat iderleggen, eindelijk de fijne attenties en lovkeur, waarmee onze Doorluchtige aiisbisscho-p en Bisschoppen, onze aalslied en en de leden der katholieke islocratie als landgenooten en familie- ten van den nieuwen Heilige en Kerk- eraar te Rome zijnonderscheiden, cdaar heilige en roemvolle herinnerin- leragge dragen naar ons vaderland, a<ar zij ten allen tijde blijven bloeien." UIT DE OWSGEWIMG alkemade. Geboren: Dirk z. van D. Boot cn C. ü'gunst Willem Gijsbertus Johannes van J. Baas en G. van Wijk Cornelia •hanna Maria d. van J. van Hameren G. Turk Maria Gcertruida d. van G- van der Meer en K. M. Zandvliet. Gehuwd: Adrianus Johannes Hogen- c,ra jrn. 25 j. en Brigilta Adriana Huig- oot jd. 26 j. katwijk aan zee. Badkoetsen. Sinds eonige dagen was een kwestie gerezen tusschen B. en W. izer gemeente en den pachter van het tand voor badkoetsen en strandstoelen, el ging in hoofdzaak over de plaats waar iden genomen mochten worden. B en zagen zulks gaarne gebeuren huiten drukste gedeelte. De heer v. Duin, de raman, wenschte zich te houden aan de wone plaats, op het drukste gedeelte. ans is de kwestie opgelost. Do stoelen badkoetsen mogen op de gewone plaats ■nven. Op Zondag echter zullen geen ba- •Q genomen kunnen worden. Dit is al- 'hüf eGn ^eine verbetering. Nu nog eeps '""J1,, schip gemaakt op het „Stille katwijk aan den rijn. «herleiding. Sinds ruim een jaar L 0 verordening van kracht waardoor ere ingezetene, wonende aan weg of waar een hoofdhuis der waterlei- öelpgen is, verplicht is, zich aan te sluif en aan hot buizennet der waterleiding En zoo als zulks steeds pleegt te gebeuren wacht men met dergelijke minder ge- wenschte zaken tot het uiterste. Dit uiter ste schijnt thans wel zoo ongeveer geko- pien. Vorige week ontvingen alle niet-aan- geslotenen een waarschuwing om zich zoo spoedig mogelijk aan te sluiten, terwijl gisteren verschillende ingezetenen die nog niet aangesloten zijn een waarschuwing om binnen 8 dagen een aanvrage tot aan sluiting te doen. Mocht zulks dan niet zijn gebeurd, dan zal procesverbaal volgen. Op heden zijn nog niet van hoofdbuizen voor zien: Bruggestraat, Nieuwe Commandeurs pad, gedeelte Achterkerkweg achter de Geref. School. LISSE. De Burgemeester. Bij Koninklijk be sluit is de heer G. J. M. Eenhuis herbe noemd tot burgemeester dezer gemeente. Brand. Gistermiddag vroeg ontstond er een begin van brand op het erf van den lieer H. P. alhier, dat werd opgemerkt door den lieer P., welke daar vlak bij in pension is. Aanstonds werd de brandweer gealarmeerd doch al spoedig bleek dat de spuit niet behoefde uit te rukken. Den vorigen dag was op het erf wat oud papier verbrand en nu was tegen den morgen een in de nabijheid staand kippenhok in brand geraakt welk brandje men met eenige emmers water spoedig meester was. Geboren: Maarten z. van J. M. Baak en P. Kortekaas Cornelia Anna d. van G. Lascaris en M. Vreeburg. Ondertrouwd: N. va n der Linden en A. van Vliet N. A, J. Vorhoexks en J. J. C. M. Timp. Gehuwd: J. A. Schilder en A. Does- wijk E. Scholte en A. Roodenburg W. C. van der Velden en J. v. d. Bent P. D. van Teilingen en T. de Graaf. Overleden: Fendrica van Dam wed van P. Nigten, 72 j. Johannes Martinus van Veen eclitg. van A. J. Mathlener, 66 j. NOQRDWIJK. Jongensdag van den Patronaten Districtsbond in bet Dekenaat Noordwijk. Evenals vorig jaar heeft de District- bond van Jongens-Patronaten in ons De kenaat op 2en Pinksterdag een grootsche bijeenkomst georganiseerd waartoe alle leden der Jongenspatronaten in onze streek worden te zamen geroepen. Het program van dezen dag is deels een, gods dienstige, deels een gezellige bijeenkomst, doch voorop staat het godsdienstige n.l. de vereering van onzen Priester Marte laar, den Gcloofverkondiger en Bloedge tuige der Vader van het Katholieke volk- in ons*gewest, den H. Jeroen. Het is voor al een selioone gedachte om met onze Palronaatjongens ter bedevaart naar St. Jeroen te trekken, om daar, waar het ge beente rust van onzen grooten Heilige, dank te brengen voor den onwaardee'rba- ren schat van ons H. Geloof, lof te zin gen Hem, die onze ouderen den weg ten hemel wees, te bidden, dat H. Geloof met zijne hulp altijd te bewaren. Want een bedevaart naar St. Jeroen is naast, een heerlijke geloofsuiting, vooral in onze dagen een machtige bede om dat geloof standvastig te bewaren. Het. program van den dag is als volgt: 's Morgens algemeene H. Communie in de eigen Parochiekerk van de Patronaat- jongens met de algemeene intentie: Het behoud van ons H. Geloof. Des middags te 2 uur arriveert men te Noordwijk, stalt fietsen enz. op het sportpark van het Pa tronaat en gaat groepsgewijze naar de Kerk. Hier ontvangt ieder een liederen- bundeltje en wordt er te half drie, na een liedje te hebben gezongen, do processie- kaars gewijd en plechtig geofferd. Daarna volgt processie met de Relcquiën in den- tuin. Begeleid door het Hilegomsehe Mu ziekkorps zingen de jongens uit hun boelc- .ie de liedjes mee, terwijl er tusschen de liedjes door gebeden wordt. Aan bet rust- altaar gekomen wordt het H. Gebeente daar uitgesteld. Door den Eerw. Voorzit ter van don Bond worden er de intenties voorgelezen, welke de jongens bij hun Eerw. Directeur te voren kunnen inleve ren, en de gebeden daarvoor gezamenlijk verricht, terwijl den Directeur van hef, St. Jercenspatronaat de Weleerw. heer kapelaan C. J. Hesp er een predicatie zal houden. Na afloop daarvan trekt de pro cessie de kerk weer binnen, waar een nlochtig Lof wordt oedaan, voreering der RchVrniën en een liedje tof slot. Ziedaar het program van het geestelijke gedeelte, waarbij alle Pafvonaatsjongens uit het Dekenaat Noordwijk zullen tegen woordig zijn, terwijl ook hoogstwaar schijnlijk de patronaafsjoneens-uit Oegst- geésl, Voorschoten en Leidschendam te gast zullen zijn. om zich te vereenigen tot een massale huldiging van ónzen H. Ge loofsheld. Maar ook ontspanning en trae- taHe zal deze bijeenkomst van Patronaats- jongens vergezellen, immers ook het Pa tronaat geeft, behalve godsdienstles of oefening, ruim gelegenheid tot ontspanning en vermaak. Daarom gaat om 4 uur de optocht vanaf de kerk, naar het Sport park. wat lief Patronaat van Noordwijk zoo gelukkig is te bezitten, ora daar een tractatie in ontvangst te nemen en naar hartelust te spelen. ITet eerste Junioren- elftal van Noordwijk's patronaat zal een voetbalwedstrijd spelen tegen dat van Hil- legom en de massa jongens zal zich wel bezig houden met het verloop van dat nog altijd amusante jongensspel gade te slaan. Als bijzondere attractie zal optreden de beroemden artist Mr. Korvera met een uitgebreid mooi program. Een en ander zal worden opgeluisterd met muziek, ter wijl om 6 uur ieder weer naar huis trekt. De jongensdag is een beeld van het Pa tronaat; wat het is en hoe het werkt en heeft daarom ook wijselijk beide elementen van godsdienst' en vermaak in zich opge nomen. Alle patronaatsjongens uit ons Dekenaat en ook natuurlijk alle commissie-leden, worden met de Eerw. Directeuren dus Maandag in Noordwijk verwacht. Maar laat ook degenen, die belang stel len in wat er voor de jongens gedaan wordt, komen kijken naar deze demon stratie. Dal zal den Districtsbond ten goe de komen, maar ook den bloei van ieder afzonderlijk patronaat bevorderen Ingezonden Mededeeling. NATION ALEBANKVEREENISING ALPHEN a. d. RIJN. N Houdt zitting te 12622 ROELOFARENDSVEEN DONDERDAGen ZATERDAG ROELOFARENDSVEEN. Pastoor Th. J. F. Bergansius. Vrij dagmiddag deed de nieuw benoemde pas toor zijn intrede in ons dorp. Vanuit Leiden per auto door het kerkbestuur en don oudsten kapelaan afgehaald trok on zen Herder onder klokkengelui en muziek langs den met vlaggen ge tooiden dorpsweg naar de pastorie. Aldaar aangekomen werd hij allereerst verwelkomd door den scheidenden Herder den Zeereerw. heer W. I. M. Herscheit. De weleerw. heer E. Mathot richtte hierna het woord tot pas toor Bergansius en zeide dat het hem een groote eer en een waar genoegen is onze nieuwe pastoor een hartelijk welkom na mens -geheel Katholiek Roelofarendsveen toe te roepen. Spr. sprak den wensch uit dat Pastoor Bergansius een lang, vrucht baar en vredig pastoraat in de Veen zal mogen tegemoettreden. Vervolgens werd door een der leerlingen van de meisjes school een welkomstgroet gericht tot den! pastoor. Door de jongens en meisjes van de parochiale scholen werd een welkomst lied gezongen, terwijl de Harmonie na een marschje „liet lang zal hij leven" inzette, hetwelk door allen uit vollen borst werd meegezongen. Door eenige kleinen van de bewaarschool werd een achttal bouquet- ten pastoor aangeboden, die deze kleine peuterljes allervriendelijkst dankzegde. Hierna kreeg de Pastoor het woord die met vreugde terugzag op zijn 13-jarig pastoraat in Overzande, waar liij met Gods hulp zoo heerlijk en vruchtbaar had gearbeid. Het verheugde spr. echter dat Z. D. H. de Bisschop hem had benoemd tol pastoor dezer parochie, omdat hij reeds wist dat de parochianen van de Veen zoo irinig godsdienstig zijn. Spr. hoopte dat /le parochianen Pastoor Herscheit zullen blijven eeren en gedenken in hunne gebe den. Hij hoopte voorts dat de parochia nen hun nieuwe Herder dezelfde eerbied, liefde cn aanhankelijkheid zullen bewij zen als zij steeds aan bun vorigen her der hadden bewezen en sprak den wensch uit dat bij onder Gods zegen vruchtbaar in deze parochie zal mogen werken. Hij bracht tot slot nog een woord van op rechten dank aan allen voor de hulde hem lieden gebracht en hij dankte vooral den weleerw. Heer E. Mathot voor de tot hem gesproken woorden en hij hoopte! vooral op zijn stehn te mogen rekenen. Hiermede was de plechtigheid geëindigd. Tweeden Pinksterdag zal de nieuwe pas toor door den Zeereerw. lieer Deken van Al]«hen plechtig worden geïnstalleerd. Poldervergadering. Donderdag had in café van den heer Bakker alhier de verga- gadering plaats van stemgerechtigde inge landen van den Veender- en Lijk er pol der buiten de bedijking. Nadat door den voor zitter den heer S. van Ruiten de vergade ring met een woord van welkom was ge opend las de secretaris de notulen der vorige vergadering voor, welke onder een woerd van dank werden goedgekeurd en vastgesteld. Hierna was aan (te orde de rekening over het dienstjaar 1924. Dezo rekening werd vastgesteld aan uitgaven tot een bedi-ag van 19.774.585 en aan ontvangsten tot een bedrag van ƒ23.768.445 alzoo sluitende met een saldo van 3993.86. Naar aanleiding van dit. groote saldo deelt de voorzitter mede, dat dit ziin oorzaak vindt in het feit dat de laatste termijn van de levering der motor en pomp alsook het honorarium van den ingenieur nog niet zijn betaald en dit zoo ongeveer het zelfde bedrag zal uitmaken als het saldo aanwijst. Voorts verklaarde de commissie van on derzoek tot nazien dor rekening bij monde van den heer W. v. d. Zwet alles in orde te hebben bevonden. De begrooting 1925 sloot met een be drag aan ontvangsten en uitgaven ad 10.703.41. Alvorens de begrooting werd goedgekeurd ontstond nog een zeer lange discussie betreffende het machinegemaal. Om reden dat de machine steeds nog zoo veel gebreken vertoont en zelfs van dien' aard, dat voor' eenigen tijd hevigen regen val en buitengewoon hoog water zij geheel haar dienst weigerde kwam de vraag naar voren wat het bestuur pleegt te doen met liet batig saldo. Algemeen was de geest der vergadering met betaling van don laatsten termijn nog te wachten en niet tot betaling over te gaan alvorens blijkt dat de machine geheel aan hare eischen voldoet. Door den voorzitter werd medegedeeld dat het bestuur dienaangaande een confe rentie heeft gehad met den leverancier en den ingenieur en eerstgenoemde zich be reid heeft verklaard (len garantietijd met een half jaar te verlengen en wel tot 1 Januari 1926 onder voorwaarde dat de bediening van (le machine dan geschiedt door een deskundige. Na een nog zeer lange discussie komt ten slotte liet voor stel uit (le vergadering dat wanneer van do zijle der ingelanden voor 1 Januari 1926 geen vergadering wordt opgeroepen het bestuur gemachtigd wordt de laatste termijn alsook hel honorarium uit te beta len. Dit voorstel werd door het bestuur geaccepteerd en werd vervolgens do be groot Lng goedgekeurd. De omslag per H.A. werd bepaald op 18. Het bestuursvoor stel om den molenaar J. Cozijn voor het jaar 1925 nog zijn halve tractement te geven benevens vrij wonen onder voor waarde dat Cozijn moet malen, wanneer UIT OE RADIOWERELD Wat er vanavond te hooren is 5.20 uur. Hamburg, 395 M. Populair Concert. 5.30 Hilversum, 1050 M. Vóór avond-Concert: 1. Einzug der Gladiatoren. 2. Espana Waltz. 3. Ouverture Semiramis. 4. Mein Vetter Nick. 5. Fantasie „Tanhauser". Pauze. 6. Die Die Kinokönigin (potpourri). 7. Solveigs Lied, Ases Tod (Grieg). 8. Boerenvisschers- Dans. 9. Fanfaisie „Tosca". 10 Finale. 5.35 Eiffelloren, 2500 M. Concert. 6.35 Miinchen, 485 M. Concert. 7.20 Chelmsford, 1600 M. en Car diff, 350 M. „Cosi fan Tutte". Muziek van Mozart. 7.20 Louden, 365 M. Een uurtje in een restaurant, gevolgd door oude populaire muziek. 7.20 Birmingham, 475 M. Concert. 7.20 Bournemouth, 385 M. Concert 7.20 Manchester, 375 M. Dans avond. 7.20 Newcastle, 400 M. Concert. 7.20 Hamburg, 395 M. „Die lustigen Weiber von Windsor", komi sche opera. 7.35 Brussel, 265 M. Kamermuziek. 7.50 Frankfurt, 475 M. Liederen en gedichten van Heinrich Heine. 7.50 Münstej', 410 M. Wunschabend 7.50 Rome, 425 M. Nieuws en con cert. 7.50 Zurich, 515 M. Concert, 8.05 Radio-Paris, 1750 M. Gala concert van de „Matin". 8.20 Berlijn, 500 M. Vroolijke wij zen. 8.35 Petit Parisien, 345 M. Dans muziek. 9.50 Alle Brilsche stations: Dans muziek van het Savoy Hotel tc Londen. Voor Zondag. 1.30 uur: Hilversum, 1050 M. Tentoon- s tellings-concert. 2.20 Bournemouth, 385 M. Concert. 3.20 Londen, 365 M. en Chelmsford 1600 M. Orkestmuziek. 3.20 Birmingham, 475 M. Orgelmu ziek en zang. 3.20 Manchester, 375 M. Orkest en zang. 3.20 Münster, 410 M. Volksconcert. 4.20 Frankfort, 470 M. Namiddags concert. 6.30 Hilversum 1050 M. Vóór-avond concert. 7.20 Münster, 410 M. Offenbach- concert. 7.50 Londen, 365 M. en Chelmsford 1600 M. Godsdienstoefening. 7.50 I'h'ankfurt, 470 M. „Die Appel- manner", blijspel. Waarna con cert. 8.05 Manchester, 375 M. Concert. 8.20 'Londen, 365 M. en Chelmsford 1600 M. Concert. „Song of India" (Rirnsky-Kor- sakov). „Song of the Volga Boatmen" (Traditional Rus sian). „I'm Seventeen Come Sunday", „The Sprig of Thy me". „The Wragglc-Taggle Gipsies" (English Folk Songs). Three Harpsichord Sonatas (Scarlatti). Allegro Vivace, in D Major; Siciliano in F Major; Prestissimo in A Major. „Deli, vieni alia finestra" (Mozart). „Request" (Franz). „Nymphs and Shepherds" (Purcell). „The Early Morning" (Graham Peel). „Faery Song" (Rutland Boughtori). Nocturne in D Flat (Chopin). Toccata (Sgambafi). „Dawn" (Blumenthal). „En Bateau" (Debussy). Voortzet ting te 9.35 uur. „Bush Night Song" (James) „In Summer Time on Brodon" (Graham Peel). „Andante Religioso" (Thomé). 8.20 Birmingham, 475 M. Populai re klassieke muziek. 8.20 Bournemouth, 385 M. Herden king van Gibbons. 8.20 uur: Cardiff, 350 M. „Do Lento" uit de Jaargetijdeu van Ilaydn. „Do verlossing" (3de deel) en „Pinksteren" van Gounod. 8.20 Newcastle, 400 M. Concert. Voor Maandag 12.05 uur: Radio-Paris, 1750 M. Concert. 1.20 Münster, 410 M. Balalaika orkest. 1.30 Hilversum, 1050 M. Tentoon stellingsconcert. 2.20 Birmingham, 475 M. Concert. 3.20 Londen, 365 M. Muziek. 4.20 Frankfurt, 470 M. Namiddag concert. 6.30 Hilversum, 1050 M. Vóór avond-concert. Geen kinder- uurtjo. 7.20 Londen, 365 M. en Chelmsford 1000 M. Concert. Ouverture, „Tantalusquen" (Sup pé). March, „The Mad Major" (Alford). „O Don Fatale" („Don Carlos", Verdi). „Serenade". (Strauss). „A Wembley Yarn" Irish Songs and Stories. „In a Garden of Roses" (Saudorson) „At Love's Beginning". (Liza Lehmann). Intermezzo, „Sizi- lietta" (Blon). Cockney Suite (Kelelbey). „Sea Wrack" (Ha milton Harty). „Voici Noel" (Weckerlin). Entertainment „A Night in Venice" (G.Lucanto- ni). „Wicked Cupid" (H. Tro- tere). „Kentucky Dixie Way" (Goetz). „What the Engino Done". „What Could Be Fai rer Than That?", „I Don't Cai-o What I Do" (Peter Bernard). Selection, „No, No, Nanette" r (Yo umans). 7.20 Birmingham, 475 M. Dansmu ziek. 7.20 Bournemouth, 385 M. Concert. 7.20 Cardiff, 350 M. Gevarieerd program. 7.20 Manchester, 375 M. Radio- revue. 7.20 Newcastle, 400 M. Concert. 7.20 Münster, 410 M. Balalaika- orkest. 7.50 Frankfurt, 470 M. Pinkster- concert. 8.05 Radio-Paris, 1750 M. Concert. 9.50 Alle Britsche stations: Dans muziek van het Savoy Hotel le> Londen. Een radio-rede van Colijn. Naar De Standaard meldt, zal do heer H. Colijn op den voor-avond der verkie zingen, 30 Juni, een radio-rede uitspreken Radio ter haringvangst. Gisteren vertrok van Vlaardingen ter haringvisscherij de eerste Nederlandsche haringloggor „Ophir" VI. 184, voorzien \an een radio-telegraaf en -telefonie-in- stallatie. Dit is het allereerste Nederland sche zeeschip, hetwelk gebruik zal maken van do radio-telefoon. Bedoeld schip be hoort aftn de N.V. Visscherij Mij. „Vul kaan". Verwacht mag worden dat deze nieuwe gebeurtenis oen belangrijke vooruitgang zal beleekenen in den verouderden loc- stand, waarbij de haring-renders, na bet vertrek van hun schip, nagenoeg alle voe ling hiermede verloren Bovendien zal do VI. 184 door middel van bare telefonie- zendnr, in voortdurend contact blijden met de andero schepen dezer maatschappij, welko voorzien zullen zijn vin telefonïe- ontvang-toestellem Innezonde- Mededeelinn Wenscht U een goed Radio-toestel? Wendt U tot ons. Grootste sorteering Onderdeelcn, etc Vraagt onze nieuw verschenen geïllustreerde Catalogus. 11901 N.V. S.E.M.C.O. v.h. GEERAERTS-IiEL'TER LEIDEN - MARE 70 - TEL. 1118 het bestuur dit noodig oordeelt word met algemeene stemmen aangenomen. Tot le den van de Commissie van onderzoek der in het volgend jaar af te leggen rekening werden benoemd de boeren Tv'. J. l'Ami, P. v. d. Meer en J. v. d. Meer en tot plaats vervangende leden de heeren G. Termeulen, E. Elstgeest en Huigsloot. Daar de rond vraag niets belangrijks opleverde werd hierna de vergadering gesloten. RIJNSBURG Bloemenhandel. Al waren de prijzen redelijk, toch waren in verband met de komende Pinksterdagen, hoogere prijzen verwacht. De Pioenen, de z.g. „Boeren- pioenen, zijn door de warmte van de vori ge week allen ineens in bloei gekomen en door de daarop volgende koude dagen ziin de soorten die dan volgen niet tot rijpheid gekomen. Zoodoende een tekort aan deze bloemen met als gewoon gevolg booge prijzen. Roode Pioenen gingen van 5 5.90, terwijl de witte gingen tot 6.80 per 100. Pyrethrums varieerden van 0.45 tot 0.90. Andere soorten in de prijzen van Woensdag 1.1. RIJPWETERINti. Aanbesteding. Bij de onlangs gehou den aanbesteding voor het bouwen van een schuur voor rekening' van den lieer J. van Benten werd als volgt ingeschreven S. Strijk, aannemer voor 2080, A. A. Brand, timmerman, voor f 1679, en G. P. Jansen, timmerman, voor 1972, allen van hier. Het werk werd gegund aan A. A. Brand als laagste inschrijver. SASSENHE1M. Bouw. Naar we vernemen is door het Bouwkundig Bureau „Verhoog" al hier, het verbouwen van villa „Even Bui ten", voor rekening van den heer H. van Zonneveld alhier, opgedragen aan de fir ma J. Dijkstra en Zn. alhier. WASSENAAR. Geboren: Pelronella d. van K. van den Bosch en T. van der Niet Alida Agnes d. van J. J. Zoetemelk en M. P. Parlevliet Catharine Margarelha" d. van J. Ivorbee en J. C. E. Buis Johan na Carolina d. van J. Parlevliet en J. P. Langonberg Gatharina d. van D. Hart en T. Wassenaar Wilhelmina Maria (1. van J. van 'Rooijen en O. Th. van der Wieion Cornelis Herman z. van G. Koopman en B. Sissingh. Ondertrouwd: J. P. Kortekaas en Th. Groenendijk J. J. de Mooij en C. A. Knijnenburg If. van der Rots en A E. Wierenga. DE BIJM5TWEEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Bijz. Vrijw. Landstorm. Donderdag avond hail in het Vereenigingslokaal hoek Schoolstraat, een buitengewone ledenver gadering plaats der afd. Alphen a/d. Rijn van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Deze bij eenkomst word geopend door den beer Spreij, waarnemend voorzitter. In zijn openingswoord werd de heer van Dijk door den voorzitter in eenige welgekozen Ihm woor,dingen als lid der commissie gein-» stalleord. Hierna verkreeg het woord do heer van Pelt, secretaris der afdeoling Z.-H. West van den B. V. L„ die in een duidelijke uiteenzetting de noodzakelijk-, beid betoogde van de instandhouding i.'iir het instituut van den B. V. L„ omdat be* commumsme meer den ooit voortwoekert

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3