Hoofdpijn 12608 revolutionairen Duymaer van Twist en Zijlstra, die wel de presentielijst geteekend hadden, waven bijtijds verdwenen; de hee- ren Söheurer, A. Coiijn en Leenstra slem don met de eln-sfclijk-historischen tegen liet amendement, waaraan ook de vrij- heidebonders en de vrijainnig-demoevaten mitsgaders de plattelander Dc Boer hun stem onthulden. Tot de kh ine voorstellen, die daarna zon der stemming werden aangenomen, he lmorde het voorstel van de voorzitters der groote en middelgrcole fracties om, in ver band met de omstandigheid, dal het afdee- lingsonderzoek in vele gevallen zoo weiirg tot zijn recht komt, uitbreiding te geven aan het instituut-, der vaste comnvssi.es, waaraan de voorbereiding van onderwer pen van teclmifichen aard kan worden toe vertrouwd. De heer Van Vuuren (B. K.) opperde wel bedenkingen, op grond van z:jn meening dat de vaste commissie voor bnitenlandsche aangelegenheden onbevre digende ar varingen zou hebben opgeleverd, doch liet het tocli niet op een stemming aankomen. Met wetsontwerp tol regeling van de pensioenen van hel spoorwegpersoneel is oveneons aangenomen. De ingediende amendementen vennoch- len echter geen van alle verandering te brengen ?n het wetsontwerp. Ze vroegen alle te veel (die van Wijnkoop zelfs zoo veel te veel, dat ze meerendeels werden verworpen met de stem van den voorstel ler vóór!); behalve dat van den heer Kui per (verdedigd door den heer Suring), waarbij, voor zoover hun dit nog niet is toegekend, het recht op uitgesteld pensioen bij niet-eervoJ ontslag ook voor spoorweg ambtenaren die vóór 1 Juli 1925 niet-eer- vol zijn ontslagen, werd gevraagd. Dit kon evenwel worden ingetrokken, omdat Mi nister Van Swaay zich bereid verklaarde met de spoorwegmaatschappijen te over leggen omtrent een tegemoetkoming in den zin van bet amendement. Het wetsontwerp werd aangenomen zonder hoofdelijke stemming. De Kamer heeft haar werk beëindigd. De leden, zijn op vacantie gegaan of heb ben het verkiezingspad betreden. Onderwijswetten en Arbeidswet. Meer uitzonderings bepalingen. Thans is verschenen het advies van den Hoogen Raad van Arbeid over de Arbeids wet en de Onderwijswetten, waaraan het volgende is ontleend: Vrijwel eenstemmig is de Raad van oor deel, dat wijziging van artikel 9 van de Arbeidswet niet gewenscht is. Evenals in de bijzondere commissie, uit* den Raad daartoe ingesteld, bleek slechts één lid een andere opvatting toegedaan. Een meerderheid in den Raad acht het echter wel gewenscht, artikel 88 van de Ar beidswet in dien zin te verruimen, dal de daar gegeven uitzondering voor ambachts scholen en vakscholen ook zal gelden voor den arbeid, welke wordt verricht krachtens leerovereenkomsten als geregeld in den tweeden titel van de Nijverlieidsonderwijs- wet en krachtens andere vormen van vak opleiding, welke aan bepaalde sociale en paedagogische eischen voldoen. Omtrent die eischen werden in de ver gadering van den Raad, in aansluiting aan hel praeadvies der commissie, ver schillende wensclien uitgesproken. Eenige leden gaven als hun oordeel te kennen, dat kinderen beneden 14 jaar in geen geval, ook niet voor het ontvangen van een vak opleiding, langer dan 4J4 uur in een fa briek of werkplaats mogen vertoeven en dat het aanvullend theoretisch onderricht in de daguren moet worden verstrekt. Ook spraken eenige leden den wensch uit, dat het aangaan -van leerovereenkomsten ten behoeve van kinderen beneden 14 jaar slechts zou worden toegestaan voor kinde ren, voor wie geen gelegenheid is ouder wijs te genieten. Intrekking of wijziging van de wet van 20 Mei 1922, houdende goedkeuring van de conventie van Washington betreffende de vaststelling van den leeftijd, waarop kin deren mogen worden toegelaten tot het verrichten van arbeid in nijverheidsonder nemingen, acht de Raad. evenmin als de commissie, noodig. Enkele leden maken echter bezwaar te gen een zoo ruime opvatting van het be grip ,,écoles professionnelles" als de com missie en de Raad aanbevelen. Ten slotte acht een deel van den Raad bel gewenscht uitdrukkelijk als zijn oor deel uit te spreken, dat waar uit de door de commissie uit den Raad bijeenge brachte gegevens blijkt, dat er voldoende schoolruimte voor een 7e, leerjaar aanwe zig is. dat over een voldoend aantal leer krachten beschikt kan worden en dat bo vendien het aantal kinderen, hetwelk thans van een 7e leerjaar verstoken blijft, niet zoo groot is, dat hun opname de onder wijskosten in belangrijke mate zou ver- grooten het dringend noodig is. de wet van 30 Juni 1924. waardoor de invoering van het verplichte 7e leerjaar tot 1 Ja nuari 1930 is uitgesteld, in te trekken. Een ander deel van den Raad i« met de bijzondere commissie van oordeel, dat de Raad zich van het uitspreken van een oor deel omtrent dit onderwer" dient te ont bonden omdat zulks hem tv"» is «evrangd en omdat de Raad te d en aanzien niet competent is. Uitvoering der Radenwet. H e f a a n t a 1 1 e d e n d e r R. v. A r b ei d Staatsblad no. 189 bevat hot besluit van 13 dezer, tot intrekking van het K. B. van 28 Maart 1919 (St.bl. no. 137) tot instel ling van een alg. maatregel van bestuur als bedoeld in de art. 9 en 54 der Raden- wet gewijzigd hij dat van 24 Juli 1923 (St.bld. no. 377). Ingetrokken is thans voornoemd besluit Cn bepaald is: voor den Raad van Arbeid te Amster dam, bedraagt het aantal leden 10: voor den Raad van Arbeid te Rotter dam 14; Ingezonden Mededeeling. I!£ UITSLUITEND IN KOHSCHULTE's BEDDEN- EN TAPilTMAGAZIINEN U ZULT TEVREDEN ZIJN OVER KWALITEIT EN 11788 LAGE PRIJS. voor de Raden van Arbeid tc >»Graven- hage, Utrecht en Arnhem 10; voor de overige Raden van Arbeid 8 leden. Dit besluit treedt in werking met in gang van den tweeden dag na dien der dagteekening van het Staatsblad, waarin het is geplaatst. Het MeinbecHjf in de sigarenindustric. De centrale werkplaatsen. Blijkens h-jr eindverslag van de commis sie van rapporteurs over het ontwerp van wet lot wijziging van het "Zevende hoofd stuk B d v Saiat&begrootiug voor 1925, verklaarden eenige leden zich bezwaar lijk te kunnen vereenigen met den post van 50.000 voor inrichting van gebou wen tot zoogenaamde centrale werkplaat sen voor de sigarenindustrié. In de Memo rie van Totdichting wordt reeds toegege ven, dat het"zoo goed als zeker is, dat het thans aangevraagd bedrag niet tevens vol doende is voor de inrichting van centrale werkplaatsen in andere centra buiten Am sterdam. Het staat dus vast, dat andere dergelijke aanvragen zullen volgen. De leden hier aan het woord hadden daarom ernstig bezwaar den eersten stap in deze richting, waarvan niet is bekend, waar toe die ten slotte zal leiden, te doen. De wet op de Coöperatieve Vereenigingen. Inwerkingtreding op 15 Juni. Staatsblad no. 206 bevat het besluit d.d gisteren, houdende vaststelling van het tijdstip van inwerkingtreding der wet van 28 "Mei 1925 (Stbld. no. 204), houdende nieuwe wettelijke regeling van de Coöpe ratieve vereenigingen. Bepaald is, dat deze wet in werking •treedt met ingang van 15 Juni a.s. Verlaging van Telefoon-tarieven. Binnen een kring van 1 5 K. M. Met ingang van 31 Mei a.s. zal voor in terlocal telefoongesprekken, waarvan de kantoren van aanvrage en bestemming 15 kilometer of minder van elkander verwij derd zijn* 20 cent (en voor dringende ge sprekken 60 cent) per drie minuten ver schuldigd zijn. Do kosten van deze ge sprekken waren tot dusver 35 cent on 1. Provinciale Staten van Zuid-Holland. Benoeming. Het centraal stembureau voor de verkie zing van de leden van de Provinciale Sta ten van Zuid-Holland, heeft in zijn gister middag in het raadhuis van Den Haag gehouden zitting, ter voorziening in de vacature in de Staten, ontstaan door het ontslag nemen van den heer B.- J. Gerret- son, te Rotterdam, benoemd verklaard als Statenlid de heer A. N. Vaandrager, te Rotterdam. Mr. M. I. Duparc t Mr. M. I. Duparc, chef van de afdoeling Kunsten en Wetenschappen van het depar tement van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, is te Parijs plotseling overle den. Uit den Rotterdamsehcn Raad. De gemeenteraad van Rotterdam heeft den vermenigvuldigingsfactor voor het be lastingjaar 1925-'26 bepaald op 1.3. Voorts heeft de Raad besloten om op de loonen en salarissen van het gemeenteper- sonecl met ingang van 1 Juni a.s. lijdelijk en wel uiterlijk tot 1 Mei 1926, een korting van 2 pet. toe te passen: B. en W. gemach tigd, stappen te doen tot het verkrijgen van eenzelfde korting op de wedden van den burgemeester, den secretaris, den ont vanger, de ambtenaren van den burgerlij ken stand, den hoofdcommissarissen van politie; en tot het verkrijgen van een kor ting van 500, eveneens van 1 Juni a.s. af tot uiterlijk 1 Mei 1926, op de wedden van de wethouders. B. en W. van Rotterdam stellen den ge meenteraad voor, in. beginsel te besluiten, dat, indien de verder te voeren onderhan delingen tot een aannemelijk resultaat lei den, na afloop van de aan de R. E. T. M. verleende concessie (15 October 1927) de exploitatie van de tram, eventueel gecom bineerd niet die van autobussen,'zal wor den gevoerd in den vorm van een gemengd bedrijf. Uitvoer boter en kaas. De Minister van Arbeid, H. en N. maakt bekend, dat met ingang van 1 Juni ver gunningen tot uitvoer van boter en kaas, voor zoover van het verbod van uitvoer dezer goederen niet bij algemeen voor schrift dispensatie is verleend, voorshands door of namens hem kosteloos en recht streeks (en name van den aanvrager zullen worden afgegeven. Deze afgifte zal uitslui tend geschieden, indien blijkt, dat in elk geval afzonderlijk bij de Rijkszuivelin- spectie tegen den uitvoer geen bezwaar bestaat. SPOëlT DAMMEN. Leidsche Damvtreeniging. Gisteravond hield bovengenoemde ver- eeniging in lunchroom Bernsen, Breestraat haar jaarvergadering. De alg. secr., de heer L. K. V. d. Vliat, leidde de vergadering, daar de voorzitter wegens ziekte verhinderd was. Na voorle zing van het jaarverslag, werd een com missie van 2 personen benoemd voor kas controle. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den herkozen de heeren J. Vermeulen voorz., B. Slegtenhorst, secr., L. K. v. d. Vlist, alg. sec. en gekozen de heer J. A. Bernsen, penningmeester, deze laatste in de plaats van den lieer W. J. v. d. Voort, die als zoodanig aftrad. In de komende zo mermaanden zullen de wekelijkschc bijeen komsten vervallen, behalve op den laatsten Donderdag van elke maand, dus wel op 25 Juni, 30 Juli en 27 Aug. Na de gewone rondvraag sloot de voor zitter de niet bijzonder goed bezochte ver gadering. WIELRENNEN Leidsche Ren- en Toer-Vereerfging „Swift". Morge'n zal er een clubtocht gehouden worden naar Amsterdam, waar een bezoek gebracht zal worden bij ons lid G. Hulst in het Wilhelmina-Oasthuis, De samenkomst zal zijn 9.30 uur bij W. Boezelijn. De uitslag der 60 K M. betrouwbaar heid srit is: 1. Chr. Hillebrand; 2. N. Kop; 3. A. Hillebrand; 4. J. G. Brouwer; 5. J. J. Brouwer. Ingezonden Mededeeling. bedaart spoedig door gebruik van een paar Mijnhardt's Hootdpijnfabletten. 60 ct. UIT DE OM96EVIÜG SASSENHEIM IJken. Het jaarlijksche herijken van maten en gewichten in deze gemeente zal plaats hebben op Dinsdag 16 en Woensdag 17 Juni, des voorm. van 1012, en nam van 14 30 uur in de zaal van het K S.A.- gebouw. Gevestigd: C. de Koning, Hoofd straat 67 van Leiden C. J. v. d. Tang Nieuwe Haven 13 van Lisse H. Kobbe, Hoofdstraat 119 van Amsterdam L. Ammerlaan en gezin. Vaartkade 1 van Hazerswoude G. C. Turk, Thy los trant 18 G. J. Elsgeest, Floris Schouten straat 24 van Bloemendaal G. "v. d. Stel en gezin. Bijdorpstraat 30 van Voor hout C. M. M. v. d. Kamp, Teilinger- laan van Noordwijk T. Bos, Klinken berg van Leersum C. W. v. Stijn, Oude Haven 7 van Lisse J. M. den Hollan der, Kerklaan 27 van Voorschoten M. Th. v. d. Hoorn, Nieuwe Haven 1 van Lcimuiden J. Staphorst, Zuilhofstraat 13 van Leiden A. F. v. d. Berg en ge zin. Hoofdstraat 30a van Noordwijk hout Th. G. v. "Wieringen, Menneweg 14 van Woubrugge J. Bax, Hoofdstraat 233 van Voorhout B. M. v. d. Kort, Hoofd straat 229 van Leiden H. Remmers waal, Kerklaan 27 van Noordwijk A. P. Sikking, Menneweg 16 van Warmond D. v. d. Stel, Büdorpstraat 30 van 's-Gra- veland J. Doornbosch, Gharbonlaan 18 van Wilnis J. M. Knoppert, Gharbon laan 9 van Voorhout J. v. Rheenen, Hoofdstraat 145 van Noordwijkerhout. Vertrokken: Th. Verhoeven van Hoofdstraat 119 naar Amsterdam M. C. Huigen van Hoofdstraat 119 naar Mil- lingen M. M. en J. M. A. Langelaan van Nieuwe Haven 21 naar Voorhout A. de Vreugd van Klinkenberg 15 naar Katwijk A. Heleldoorn van v. Heem strastraat 14 naar Delft G. de Boer van Hoofdstraat 170 naar Katwijk M. Dwarswaard en gezin van Hoofdstraat 250 naar Lisse A. M Speelman van Hoofdstraat 105 naar lisse M. Roos, van Zuidhofstraat 210 naar Heemstede C. J. Elsgeest van Floris Schoutenstraat 27 naar Haarlem P. Heemskerk, van Zuiderstraat 29 naar Rijnsburg H. Krogt van Rusthoflaan 9 naar Voorhout M. P. Oosterbeek van Hoofdstraat 152 naar Heemstede A. Luk van Hoofd straat 157a naar Haarlemmermeer P. C. de Groot en gezin van Hoofdstraat 130 naar Heemstede M. C. v. d. Pijl van Menneweg 7 naar Hillegom H. Katten- berg van Klinkenberg 2 naar Reeuwijk M. J. v. Egniond van Hoofdstraat 124 naar Den Haag J. v. d. Sclirier van Oude Poststraat 63 naar Oegstgeest G. v. Elk en gezin van Hoofdstraat 20 naar Noordw ijkerhout. Ondertrouwd: G. N. Rotteveel wed. 32 j en A. Niet jd. 36 j. A. v. d. Nieu- wendijk jm. 27 j. en J. A. Mens iel. 24 j. H. Lagendijk jm. 23 j. en E. v. Halen jd. 21 j. Gehuwd: P. C. de Groot en M. G. Burgmeijer G. Sehrama en M. C. v. d. Pijl J. D. Heijns en A. Keijzer J. P. Balen en A. Luk H. Coiijn en N. A. Oudshoorn J. Aangeenbrug en M. J. Knoppert. Overleden: Mej. J. Th. Remnen 79 j., wed. van G. Blom. WARMOND Filiaal „De Toekomst". Zooals uit de advertentie in dit blad blijkt, zal heden de opening plaats vinden van het filiaal van de electrische melkinrichting „De Toe komst". van den heer J. G. v. d. Horst, die daarvoor onder toezicht van deu heer C. B. de Vroomen, bouwkundige alhier, die ook teekeningen en plannen leverde, een geheel daarvoor ingericht perceel liet bouwen aan het Lockhorstlaantje. Van den Hcerenweg bezien, heeft het nieuwe gebouw een mooi, in het oogval lend aanzien, door den kloeken maar sobe- ren bouw van den 10 Meter breeden voor gevel met spiegelruit en erker. Voor het bedrijfsdoel eisehten winkel en kelder bijzondere zorg, cn deze - is er ook aan besteed. De winkel met de lichte muur betegeling, lichtblauwe verf, witte plafond met electrische lichtbol, waarbij nog ko perwerk enz. komt voor étalage is een beeld van frischheid. In winkel zoowel als in gang en keuken, zijn de vloeren van graniet. De Helder geeft groote ruimte voor ber ging en door de groote diepte garantie in alle opzichten voor haar doel berekend te zijn. Ook voor het^overige is alles door den aannemer Kodl in de puntjes afgeleverd. De aannemers van verf- en glaswerk, de heer v. Tongoren, en van hehangerswerk, de lieer 0. M. v. Stijn, hebben uitstekend werk geleverd. Deze winkelzaak in dit deel der gemeen te zal zeker een onderneming blijken, die slaagt. ACADEMIE-NIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het: Doctoraal examen Indisch recht de heer A. Enda Boemi te Leiden. Doctoraal examen rechten: de heeren E. G. F. Reichenfeld te Leiden en J. B Sens, te Heusden. Geslaagd voor het Doctoraal examen in de Indische letteren: de heer C. G. Berg, te Rotterdam, cum laude. STADSNIEUWS PROF. DR. A. D. DE JONG. t Hedennacht is in het Diaconessenhuis alhier, alwaar hij enkele dagen geleden een buikoperatie heeft ondergaan, overle den prof. dr. A. D. de Jong, hoogleeraar ni de vergelijkende ziektekunde en parasi tologie aan de universiteit alhier. Prof. de Jong is in 1865 geboren te Broek op Langendijk en werd 12 Mei 1907 benoemd tot buitengewoon hoogleeraar aan de medische faculteit van de univer siteit alhier, terwijl op 3 Juni 1920 zijn aanstelling tot gewoon hoogleeraar volgde. Voor zijn benoeming tot hoogleeraar was prof de Jong directeur van het Openhaar Slachthuis alhier. Zwakke kinderen. Met groote dankbaarheid kan het B.-K. Huisvestings-comitó, Kring Leiden, weder om eenige giften bekend maken voor het „zwakke kind", in de hoop dat ze spoedig door nog meerdere gevolgd worden. Uit de spaarpot van de kinderen R.2 Van N. N. 100 Van N. N., voor het zwakke kind E Kapelaan TH. BLOM, Voorzitter. De Leidsche Winkelstand. Iu hel pand Stationsweg 3, waarin voor been gevestigd was de tapperij en slijterij ..De Druiventros", heeft vandaag de fir ma Kasper Hiddink, wiens wijnhandel overal in den lande niet alleen bekend is maar ook een goeden naam heeft, zijn elf de verkoophuis geopend. De zaak ziet er keurig uit. Zonder kost bare verbouwing is hier als bet ware een nieuwe zaak verrezen. De étalage-kasten trekken reeds bijzon der de aandacht. Zij zijn anderhalve Me ter dieper geworden, waardoor de ge- élaleerde artikelen ongetwijfeld beter tot haar recht komen. In den winkel zelf zijn verschillende opstanden aangebracht, be nevens een fustenrek, alles keurig in orde. De timmerlieden Mugge en van Klave ren zorgden voor de uitvoering. Het schilderwerk werd naar belmoren verricht door den heer Joh. J. L. Koet. Als bijzondere reclame wordt tot 6 Juni cadeau gegeven bij een besteed bedrag van 10 een fijn gelakt Japanseb theeblad, bij een bedrag van 2.50 drie glazen. Ons verhaaltje is kort-. We zouden er een „Wijnlied" bij kunnen zingen, doch dat heeft Kasper Hiddink reeds gedaan in de uitvoerige annonce in ons nummer van gisteren. De Leidenaars, wellicht ook velen daarbuiten zullen den weg naar Hiddink wel vinden! De heer J. J. Bredewold, grossier iu koloniale waren, heeft zijn zaak, Papen straat 6a, verplaatst naar Morschstraat 13, en daaraan tevens 'n detailhandel ver bonden. Hij heeft dit pand voorzoover noodig laten vernieuwen door er o. m. nieuwe étalage-kaften in te plaatsen. Het schilderwerk is uitgevoerd door den heer F. Simons Jr., die zijn taak uitstekend heeft verricht en wat oud bleef nieuw beeft gemaakt. De electrische ge leiding is aangelegd door den lieer J. van Rijn, Morschstraat. De heer Bredewold, die altijd liet ver trouwen in zijn handel en gros heeft geno ten van zijn clientele, hoopt ook hier in beide branches dit vertrouwen niet tc beschamen. Wij wensclien den heer B. veel succes met zijn uitgebreide zaak. Voor liet Apothekers-assistenten exa men, groep XIV. zijn opgeroepen 4 candi dates afgewezen 1. Geslaagd de dames: E B. van der Meulen, Semarang, N. van der Plas, Hardinxveld en W. E. Roodzant te Rotterdam. Hedenmiddag is in de La konhal ge opend een tentoonstelling van Hollandsche en Fran sche schilderkunst uit het einde der vorige en het begin van deze eeuw. Hedenmorgen is de 6-jarige G. J. P. toen hij met zijn Vliegende Hollander vanaf de Jan v. Houtkade de Sl. Jacobs- graeht opreed, tegen een voor een brik gespannen paard gereden. Het paard sloeg met een achterbeen legen de Vlie gende Hollander, die tegen het brand spuithuisje geslagen werd. De jongen kwam er met enkele schrammen af. De i E. H. D. verleende eerste hulp. Katholieke Agem LEIDEN. Maandag. Propagandavergadering riabond, St. Jozefgezelleiwi 's middags 2 uur. 5 uur li predikatie, Hartebrugskerk. Maandag. Muziekfeest „Perosi". Woensdag. R.-K. Bond van Spoor Tramwegpersoneel St.-Ra[ afd. Leiden, Zomerzorg, to i Donderdag. R. K. Vrouwenhond, „2| zorg", te 8 uur. Donderdag. Par. Propaganda comité Petrus", Zaaltje Ketelboetej te 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdiem ëi apotheken wordt van Maandag 25 N en met Zondag 31 Mei (le PinksteeI waargenomen door de apotheken der ren D. J. v. Driesum, Mare 76, TelefB en W. Pelle, Kort Rapenburg 12, 594 en Maandag 1 Juni (2en Pinkste r' door de apotheek van den heer C Duyster, Nieuwe Rijn 18, Telef. 523, Van Zaterdagavord 8 n tot Maai 11 morgen 8 uur nemen de volgende artsen den dienst waar: Dr. Horst, Havenkade, Tel. 1577, Dr. Janssens, Rapenburg 49, Tel. I Dr. Overwater, Maresingel 56, Tel. Dr Weebers, Hooigracht 31, Tel. 3 Van Maandagmorgen 8 uur tot Dia morgen 8 uur nemen de volgende artsen den dienst waar: Dr. Boonacker, Hoogewoerd 138, Tel Dr. Overwater, Maresingel 56, TeL Dr. Rassere, Rapenburg 46, Tel. 14f Dr. v. Voorfhuijsen, Heerengracln Telef. 7. De geneeskundige Zondagsdienst Oegstgeest wordt len Pinksterdag genomen door Dr. Varekamp, Telef. 2en Pinksterdag door Dr. Timmori Telef 390. hem hvee vingertoppen werden den. PATRONAATS ARBEIDSBEURS. Fancratius-Patronaa? Tel. 456 Hooigr Aanmelding: Donderdag 89 uur. Aanbieding; 1 Kantoorbedien Programma van het Park-conrer Dinsdag 2 Juni 's avonds 8 uur: 1 Ma uit „Le Cid"Massenet; 2. Ouverture j'étais Roi" Adam; 3. ..Andalucia" 1 Espagnole (le uitv.) Popy; 4. Potp< van Hollandsche Volkszangen, Geij „IndianoW, Fox-Trot Onivas; 6. Wai „Der Vogelhandier" Zeiler; 7. ,.S| mint", marsch (le uitv.) Tnrine. Gisteren is de 19-jarige A. B. drukkerij van Sijtboff's Uitgevers-Mij de Doezastraat met zijn vingers twsa een papiersnijmachine geraakt, waai AGENDA'S NED. R. K. VOLKSBOND. Dinsdag le 8 uur Bestuursvergadei. Woensdag 7.308.30 Rechtsk. Bun Zaterdag zitting Spaarbank van Zitting Voorschotbank van 89 Zitting Retraitefonds van 89 u Zitting Volkstuintjes „St. Isidore* 7,308,30 uur. Zitting „Onze Reiskas" van 7.30—3 Zitting Braodstoffencommissie van -8.39 uur. Zitting „Eigen Huis" 7.308.30 79 uur uitgave boeken Bibliothed 89 uur Belastingsparen. De spaarders worden verzocht de te laten bijschrijven. INTF.RPARQCH IEELE ST. JOZEF GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Zondag, Hoogfeest van Pinksteren, eenkomsten van 12.302,30 uur, van 10.15 uur van 8.159.45 uur; plichte bijeenkomst voor de Gezellen, de plechtige vesper prijsbiljarten. Maandag te 2 uur propagandaverj ring voor den Mariabond in het Bi; Haarlem. Bijeenkomst voor de Gei van 710.15 uur. Dinsdag te 8.30 uur buitengewone eenkomst van alle haudwerkgezellen,^l helniakers, koperslagere, enz. Woensdag Jaarvergadering Retraitt Recolleetieclub Cornelius Musius. Woensdag van 810 uur repetitie dertafel Sebastian Schaffer. Vrijdag te 8.30 uur buitengewone gadering Commissie Ongehuwde Gezf Zaterdag van 99.30 uur zitting kas, en tevens zitting brand stoffen val ning. Gehuwde en Ongehuwde Gezellen neu daaraan deelnemen. Dinsdag, Donderdag en Zaterdag eenkomsten voor de Gezellen van 10.15 uur. Gezellen zijt ge al lid van de Rek club? SI. PETRUS-PATRONAAT. Zondag 3de Zondag ter eere van dö Aloysius, te half acht in de St. Petrud met Alg. H. Communie. Geen Patrom Woensdag te 8 uur repetitie toonee! Donderdag Arbeidsbeurs ST. ANTONIUS-PATRONAAT. Zondag half 5 Conferentie, waarna spanning. Woensdag 7.30 uur Zangrepetitie. Woensdag 8 uur Tooneelrepetitie. Donderdag 89 uur Arbeidsbeurs- Vrijdagavond van 810 uur bijeenh Afd. III Zaterdag 67 uur bibliotheek (ook' niet-ledon) betaling van contributie e"1 legenheid tot sparen Retraite fonds. Van 810 uur bijeenkomst Afd. IR- R.-K. JONGEVRGUWENBGND GR 00 Turncïub. Vrijdag 6 en 7 uur Pic4 kerkhof.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2