A. WAALS HULPGEBOUW Jerde Blad DE BELASTINGEN. Bedden - Tapijten I4.75, I3.50, tl.25 28.00.20.75,13.60 9.25, 7.00, 5.90 4.50, 4.00, 3.50 Vrijdag 29 Mei 1925 de lastige klanten. In een middenstandsblad „De Midden- ndsbond" troffen wij over bovenstaand derwerp een artikeltje aan, dat voor rkooper zoowel als voor kooper (klant) van eenige interess mag worden ge- bt. j,- geloof niet dat de lastige klanten de aadaardigste menschen zijn. Het zijn oof ik algemeen christelijke deugden goede eigenschappen, die het complex •oorzaken dat lastige klant beet. Ik ken niet anders dan dat ik achter ze ge- an heb, en binnensmonds verwenschin- eb gepreveld, die niet zelden in vloe- over gingen, en zelfs heb ik daarbij een neigingen tot mishandeling of jdslag moeten bedwingen. Maar dat he me niet, hiecr hare deugden in alle uit- ne dbeid te verkondigen. Jen lastige klant is geduldig en secuur, gaat niet over een nacht ijs en telt een jinigheid niet te licht. Ze overweegt ïwgezet naar eer en geweten en verant- ofdelijkheid tegenover haar huishoude- budget en haar plichten tegenover in en kroost, wat ze doet. Ze houdt- er van het geld over den balk te werpen, r wil waar hebben voor het bedrag dat besteedt, en zekerheid dat die waar in opzichten deugdelijk is. Ze onderzoekt o dingen om het allerbeste le behouden lis zoo'n juffrouw nu om maar iets eeü- ïdigs te noemen een half el geel katoen nscht te koopen om oude beddenlakens eerstellen, doet ze zulk een inkoop nauw- let. Inkoopen is een zeer belangrijk ding. u iedere zakenman toegeven. Een ede inkooper is voor een zaak goud ard. Dat dus een klant'met zorg inkoopt een winkelier haar niet kwalijk ne- )e juffrouw dan heeft een half el geel oen noodig, hebben we verondersteld, kunnen ook iets anders onderstellen, r ik neem, omdat bet me te binnen liet, maar geel katoen. Ze vraagt dus ar geel katoen en laat zich geel katoen irleggen. Ik weet niet of er vele soorten katoen zijn, maar laten we aannemen er twee soorten zijn, van verschillen- kwaliteit en elk in twee breedtes. Ik zoek vakmenschen niet op technische ten te Ietten, want dit artikel is enkel alleen gewijd aan de lastige klant. De-winkeljuffrouw laat nu twee staaltjes ri. De klant gaad op een stoeltje voor den nbank zitten en bekijkt het gele ka- n, Ze trekt langzaam een handschoen om te voelen aan dat katoen, voor een Ier onderzoek. Ze buigt zich eens voor- ir om het op den keper te bezien. Ze ndt een groote warenkennis voor. Of ze heeft wil ik in het midden laten. Vele |nschen wenden voor meer kennis te heb- ze werkelijk bezitten. Ze bekijkt de ce soorten en vraagt naar den prijs, n koopt zo niet dadelijk het halve el. zou overhaast zijn. Ze moet het eerst het stuk zien. Aan het stuk kan je ak- mecr zien dan aan een klein staaltje, winkeljuffrouw haalt de stukken. De kken zijn zwaar. Ze rolt ze een beetje met inspanning van veel kracht, want ikken zijn onhandelbaar. De klant voelt nog eens aan het katoen met haar ont- loe'de hand, kijkt er nog eens naar,- lar koopt het nog niet zoo maar hals ir kop, want ze moet het eerst nog eens het licht, het volle daglicht zien. De juf- uw moet nu de stukken geel katoen bij winkeldeur dragen, zoodat het daglicht door de ruit ten volle opvalt ©n dan lerzoekt de klant, die we lastig willen enien, maar die toch het recht heeft als iets koopt behoorlijk te onderzoeken ze koopt, het gele katoen nog eens. Ze dan wel een besluit nemen. Ze gaat >r dat doel nog eens zitten op het sfoel- om de zaak ernstig te bepraten. Ze el weten of het rekt of krimpt en goed ill Als het oen heel secure klant is, 'fi ze een staaltje bij zich, waarmede ze n vergelijken, of het aan te koopen gele 'oen wel goed past bij de lakens die ze te 'stellen heeft. Ze haalt dat dan uit haar demonnaie. Het is een heel klein stukje, portemonnaie zit goed verborgen onder haar tascbje en het staaltje zit even ed geborgen in een der vakjes. Het gele '°on komt dan wel bij het staaltje, lar nu moet ze nog weten of ze enkele of hbelo breedte moet hebben. Dit is een ostie van gewicht. Van zeer groot ge- ebt, want te weinig koopen is nutteloos veel zonde! Ze rekent nog eens na ze misschien van de dubbele breedte een el kan nemen, of van de enkele met je achtste kan volstaan. Ze doet dat alles op haar gemak. Ze is jendelijk maar zakelijk en bespreekt het ral ook met de juffrouw. De juffrouw is tourlijk voorkomend. Ik bewonder de orkomendheid van juffrouwen in win- ■s hoogelijk. Men moet daar niet te min er denken, zelfs al neemt men in oogen- jouw dat het een vakkwaliteit is. De 'houw tooh ziet achter haar klant onge lige, minachtende en woedende blik- n- De juffrouw toch is verantwoordelijk voor dat die menschen die stil staan te >eken en hardop te zuchten aan de beurt men foor hun boodschap. Ze moet ern« Snot geval van de moeilijke kant blijven anaelenZe heeft niet de aangename it iy ktePPon. van 't ongeduld, die de '"s klanten achter de lastige hebben, mag niet zuchten, ze mag niet trappelen, •v ^^ensc^'ngen lispelen, niet eens iiV i ma,:ir ze 's gedoemd vrien- Je zijn, zich althans zoo te gedra- o'i^ ac^er de klant znet ze dreigende, v°?vee^e- geéergerde, en zelfs endc gezichten, en menschen zelfs die haar teekenen van medegevoel willen ge ven, of haar aan het lachen willen maken. Maar ze moet ernstig blijven, vriendelijk ernstig tot het laatste oogenblik, tot de klant volkomen besloten1 is, wat ze zal doen. Ten slolte besluit de klant; Het is lang zamerhand om het even geworden of ze al of niet tót aankoop besluit, als ze eindelijk maar zoover komt, dat ze den winkel uit zal gaan. In het geval dat ze tot de aan koop overgaat, geeft ze nog stipte orders, betreffende de bezorging, (dag en uur) en de betaling (kwitantie bijvoegen), of ze neerm het zelf mede, en betaalt dan con tant, zorgvuldig de som gelds neertellend, of met een groot geldstuk, een gulden of rijksdaalder, waarna ze nog veel zorgvul diger de som die ze terugkrijgt narekent. Dan pakt ze behoedzaam de specie in haar portemonnaie, elk soort in zijn eigen vak je, en verlaat vriendelijk, opgewekt en voldaan den winkel, zonder zich in het minst bewust te zijn, dat er eenige ont stemming tegen haar zou kunnen bestaan. Een zucht van verlichting gaat er dan van voor bij de deur lot diep achter in het ma gazijn. Minister Colijn acht eerdere verlaging der uitgaven noodzakelijk; een wijziging van land- en zeemacht wordt in het vooruitzicht gesteld Wijzigingen in de „Weeldebelasting" De verhooging van den kinderaftrek in de Inkomstenbelas ting zal worden teruggebracht van 300 op 200 gld. Verschenen is de Memorie van Ant woord betreffende de wetsontwerpen tot aanvulling der Zegelwet 1917, wijziging der Successiewet, wijziging der wet op de de Inkomstenbelasting 1914, herziening van de Verdedigingsbelasting II en wijzi ging van art. 33 der Leeningwet 1924. Voorshands zou het niet verantwoord zijn het accres van alle middelen tezamen voor 1926 op een hooger bedrag dan 7 10 millioen te ramen. Daartegenover staat dat voor zoover thans reeds bekend is voor 1926 op een bedrag aan nieuwe uitgaven van 7 25 mil lioen moet worden gerekend. Er zal dus nog te voorzien zijn in een dekking van 7 15 millioen. Dat het accres der middelen voorshands nog niet in staat is met den stijgenden uit- gavenlast gelijken tred te houden behoeft trouwens geen verwondering te wekken, indien men nagaat, hoezeer de Staatsfi nanciën nog onder den last der in en na de oorlogsjaren getroffen maatregelen ge bukt gaan. Het is dan ook zonder meer duidelijk, dat men zich aan een illusie zou overge ven, indien men zou meenen, dat na het herstel van het evenwicht der begrooting, waardoor verdere teruggang is gestuit, de normale toestanden in de Staatsfinanciën vanzelf zullen terugkeeren. Om den toestand weder gezond te ma ken, d.w.z. om terug te keeren tot een evenwichtstoestand tusschen het normaal accres der uitgaven en deze middelen, zijn voor zoover de Staat daartoe kan me dewerken verschillende maatregelen noodig, nl. verdere verlaging der gewone uitgaven, daling van den schuldenlast, verbetering van het belastingstelsel. Gelijk de Minister reeds eerder heeft te kennen gegeven, zal de verlaging der uit gaven voor het belangrijkste deel verkre gen worden door wijzigingen in de orga nisatie van land- en zeemacht. Met alle krachten zal er naar gestreefd moeten worden om den schuldenlast te doen dalen; niet alleen door zoo mogelijk versterkte aflossing toe te passen, maar vooral ook door het aangaan van nieuwe leeningen tot het uiterste te beperken. Alleen voor de uitgaven, welke onmid dellijk ten minste even groote inkomsten voor den Staat ten gevolge hebben als de voor de leening verschuldigde rente, zoo als bijv. met het woningvoorgchot het ge val ia, is dekking uit geldleening verant woord. Er zullen eenige veranderingen, spe ciaal in het ontwerp tot aanvulling der Zegelwet 1917 moeten worden aangebracht teneinde te voorkomen, dat enkele groepen der bevolking, tot de minst draagkrachti- gen belioorende, door de verteringsbelas ting te zwaar zouden worden gedrukt en ook overigens deze belasting beter aan bet beoogde doel beantwoordt. Deze nadere wijziging zal tengevolge hebben, dat de opbrengst dezer belasting met een bedrag zal verminderen, dat vol gens een globale raming op 7 3 4 mil lioen 's jaars kan worden geschat. Voorts zal de wijziging van de wet op de personeele belasting" de opbrengst dier belasting met pl.m. 7 1.5 millioen doen dalen. Dientengevolge zal de voorgestelde verlaging van een der overige belastingen noodzakelijkerwijze voor een ongeveer ge- Hik bedrag moeten worden teruggenomen. Deze compensatie zal moeten gevonden worden, door bet ontwerp tot wijziging der Wet op de Inkomstenbelasting 1914 in dien zin nader te wijzigen, dat de op brengstvermindering van 12 millioen op 7 7.5 8 millioen wordt teruggebracht. Daartoe moet de verhooging van den kin deraftrek, die in bet aanvankelijke ont werp op 7 300 was gesteld, teruggebracht worden op 7 200. Vervolgens nader het wetsontwerp tot aanvulling der Zegelwet 1917 besprekend, merkt, de minister op, dat, behoudens de uitzondering, opgenomen in artikel 8IK gaarkeukens e. d. in dat ontwerp belast zijn, alle verteringen in hotels en eethui zen, zonder onderscheid. Daaruit blijkt voldoende, dat, althans voor bovengenoemd onderdeel der wet, veel meer gedacht is aan een verterings belasting dan aan een weeldebelasting. Goedkoops pensions en restau rants buiten de verteringsbelas ting. Toegegeven kan worden, dat er een groote categorie van personen bestaat, die, tengevolge van diverse omstandigheden, genoodzaakt zijn, hun toevlucht te zoeken in goedkoopere pensions. Voor dezulken zou de voorgestelde belasting te drukkend kunnen worden en om dit te voorkomen, heeft de ministpr een aanvulling ontwor pen van artikel 81K, tengevolge waarvan dat artikel ook toepasselijk wordt verklaard op die hotels en pensions, waar de prijs voor volledig pension met algeheele ver zorging, voor één persoon per week niet meer bedraagt dan 7 17.50. Om bovendien tegemoet te komen aan de bezwaren, geuit tegenover de plattelan ders, (lie naar de steden moeten reizen en tegenover de handelsreizigers, die genood zaakt zijn voor hun nachtverblijf en bun maaltijden gebruik te maken van zeer eenvoudige inrichtingen, is artikel 81K bovendien nog aangevuld door het trek ken van een verdere grens. Deze grens bestaat hierin, dat in eet- gelegenheden voor een volledigen maal tijd 1.25, voor nachtverblijf zonder ont bijt 2 en 2.50 voor nachtverblijf met ontbijt kan worden berekend zonder hef fing van recht. Verder meent de minister echter niet te kunnen gaan. Ten overvloede stelt hij voor het in ar tikel 81B genoemde minimumrecht van 10 cent terug te brengen op 5 cent. Om tegemoet te komen aan het be zwaar van vele leden, die het niet verde digbaar achtten, met de hotels en eethui zen, welke reeds zoo zwaar door de perso neele belasting worden getroffen, met een nieuwe belasting worden bezwaard, is in bet ontwerp een bepaling opgenomen, waarbij die personeele belas ting wordt verminderd. Andere wijzigingen» Bij nadere overweging is de minister voorts tot de gevolgtrekking gekomen, dat er ernstige bezwaren bestaan, tegen een opnemen in dit ontwerp van de volgende zaken: a. Antiquiteiten en kunstwerken; b. Taarten, enz. en vruchten. Vooral omdat een goede naleving dezer wet ten aanzien1 van die voorwerpen uiterst moeilijk zal zijn. Hij heeft overwogen, of door een belas ting aan de bron hierin verbetering ware te brengen, doch ook bij bet heffen van een zegelrecht van de facturen van fabrikan ten en importeurs, blijven er tal van be zwaren bestaan, niet het minst omdat de hoedanigheid van fabrikant en kleinhan delaar dikwijls in een hand is vereenigd. Inmiddels slielt hij zich voor nader te onderzoeken of aanschaffing van deze za ken niet beter op 'n andere wijze kan wor den getroffen. In het gewijzigd artikel 81A ten twee den is thans het criterium der belastbaar heid voor kleedingstukken enz. verlegd naar den aard van het kleedingstuk, of van de daarvoor gebezigde stof. Bij de arlikelsgewijze bespreking van het wetsontwerp tot aanvulling van de ze gelwet 1917, zegt de Minister verder, dat hij een artikel heeft laten ontwerpen, waarbij de vraag, of al dan niet van klee dingstukken belasting verschuldigd is, zoowel afhankelijk wordt gesteld van de stof, waaruit het kleedingstuk is vervaar digd, als van den aard van het kleeding stuk zelf, waarbij nog enkele voorwerpen, met de kleeding in nauw verband staan de, zijn genoemd, zooals: wandelstokken, waaiers en parasols. Om ontduiking te voorkomen, moet ook de stof worden belast, waaruit duurdere kleedingstukken in den regel worden ver vaardigd. Ten aanzien van vele artikelen, zo on Is tapijten, voorwerpen van kristal, servie zen van porselein of aardewerk, uurwer ken, enz. is rekening gehouden met veel van hetgeen in het voorloopig verslag is opgemerkt. De gedachte om zooveel mogelijk uit te sluiten die zaken, welke reeds aanleiding geven tot het heffen van andere vrij hooge belastingen, is nog verder doorgevoerd en is aanleiding geweest om de reukwaren, waarvan de meeste een vrij hoog alcohol gehalte bevatten, en taarten en in gele ede vruchten, bij welker bereiding de suiker een groote rol speelt, uit te 9luiten van de belasting. Automobielen zijn geplaatst onder de groep, waarvan 5 pet. geheven wordt In plaats van 10 pet,. De schilderijen zijn uit het oorspron kelijk ontwerp gelicht. Wat de plakzegels betreft, merkt de Mi nister nog op. dat het werkelijk in de be doeling ligt, om evenals bij de effecten- nota's. gebruik te maken van zegels, welke in tweeën gescheurd moeten worden RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIOEN. De Kantonrechter te Leiden heeft ver oordeeld: Wegens dronkenschap: G. W. de G.; E D. V.; J. d. M. Voorschoten; F. A. V. Amsterdam, J. v. H. Alphen aan den Rijn; L. Z. zwervende; B. H. idem; G. K. idem ieder tot 7 5 of 5 dagen; ,T. B.; J. J. AV.; AV. D. ieder tot f 3 of 3 dagen; P. v. D. 5 of 5 dagen; C. A. B. Rotterdam; H. J. zwervende, ieder tot 3 of 3 dagen; we gens loopen op verbonden grond: A. J. A. v. d. T. Haarlem 3 of 3 dagen; H. H. Leiderdorp; W. v. d. B.; D. H.; W. v. E., J. P.: J. H. K. allen te Katwijk aan Zee, ieder tot 2 of 2 dagen; A. van D.; J. v. E heiden te Katwijk aan Zee, ieder tot 7 1 of 1 maand tuchtschool; W. J. T Kat wijk jf 2 of 2 dagen hechtenis; A. D.; N. Ingezonden Mededeeling. HAARLEMMERSTRAAT 54 Houten Ledikanten (2 persoons) I2.00, I0.50, 6.35 Wit lak ijzeren Ledikanten met Spiraalmatras Passende Kapokmatrassen Passende Zeegrasmatrassen 10995 Kinderledikantmat rassen Gekleurde Ledikantdekens 22 D.; A. D. allen te Noordwijkerhout, leder tot 3 of 3 dagen hechtenis; D. J. van D 7 0.50 of 1 dag; G. H. S. Oegstgeest 7 0.50 of 1 dag; M. v. d. L. Oegstgeest 7 0.50 of 1 maand tuchtschool; J. W. W. Noordwijk 3 of 3 dagen; N. D.; A. D.; N. D. allen te Noord wijkerhout, ieder 5 of 5 dagen; A. J. A. v. d. T., Haarlem 3 maal, 3 maal 5 of 3 maal 5 dagen; wegens straat schenderij; J. C. O. 8 of 1 maand tucht school; N. S. Rijpwetering 7 2 of 2 dagen: wegens opgeven van een valschen naam: J de V. ran V. Katwijk aan Zee 3 of 3 dagen; wegens trekdier onbeheerd laten staan: P. K. Noordwijk aan Zee 1 of 1 dag; J. G. Wassenaar 2 of 2 dagen: we gens overtreding der arbeidswet: J. J. G. G. 2 maal 8 of 2 maal 3 dagen: G. M. 2 maal 2 of 2 maal 2 dagen; P. H. v. U 3 of 3 dagen; wegens overtreding der Trekhondenwet: G. van P., Katwijk aan Zee 2 maal 2 of 2 maal 2 dagen; A. S 1 of 1 dag; F. J. R. 1 of 1 dag: we gens overtr. der VleeschkeuringswefJ C. 7 20 of 20 dagen; wegens overtreding der IJkwet: J. B. Rijnsburg 2 maal 3 of 2 maal 3 dagen; J. J. H. Noordwijk aan Ze© 2 of 2 dagen: wegens overtreding van den Keur van Rijnland: G. den D. Azn. Katwijk aan Zee 3 of 3 dagen hechte nis; H. G. Noordwijkerhont 5 of 5 da gen; wegens overtreding van het Binnen- aanvaringsregl.D. N. Rijnsburg 2 of 2 dagen hechtenis: wegens overtreding van het regl. van politi© op het vaarwater tus schen Rijn en Schie: H. J. de V. Schiedam 7 3 of 3 dagen; C van T. Groot-Schermer 3 of 3 dagen; wegens overtreding van het Motorkenfeekenbesluit: J. v. L Oegst geest 3 of 3 dagen: H. G. D. Den Haag 1 of 1 dag; G. de W. Den Haag 2 of 2 dagen; wegens te snel varen: D. de AV.: N. de V. Leiderdorp, ieder tot 3 of 3 dagen; wegens varen zonder vergunning E. *B. Leiderdorp 3 maal, 3 maal 2 of 3 maai 2 dagen; J. K. Leiderdorp 2 of 2 dagen; N. v. d. H. Rijnsburg 2 of 2 da gen; W. H. Zoeterwoude; J. v. d. W.'Voor bout; W. H. Sassenheim: J. W. West- zaan, ieder tot 3 of 3 dagen; wegens overtreding van het Motor- en Rijwielre glement: L. S. Noordwijk 8 of 3 dagen: L. H. van E. Stompwijk; J. Sch.: H. J. ZNoordwijk, ieder tot 2 of 2 dagen: M. G. V. Noordwijk 7 t of 1 maand tucht school; G. S. L. aldaar, 1 of 1 dag: O B. O. aldaar 7 2 of 2 dagen; G. v. R Noordwijk aan Zee 2 maal 1 of 2 maal 1 dag; E. J. v. d. L. Zoeterwoude 1 of 1 maand tuchtschool; met vrijspraak van het meerder ten laste gelegde; H. O. Zoe terwoude; S. v. W. Hazerswoude: H. K Voorschoten; A. N. aldaar; N. J. van H. Alphen aan den Rijn; P. P. Katwijk aan Zee; H. K. Warmond; M. van E. War mond; J. P.' Veur; F. P. Oegstgeest, ieder tot 2 of 2 dagen; J. .T. G. Oegstgeest 1 of 1 dag; H. P. Rijnsburg 1 of 1 maand tuchtschool; M. I). Noordwijker- hout 2 of 2 dagen; wegens overtreding der pol. verord. der gemeente Leiden: A J. M. K. 1 of 1 maand tuchtschool; H J. K. 2 of 2 dagen; Th A. v. G.; J. v. d. B.; J. C.; J. B.; G. J. S. Den Haag ieder tot 1 of 1 dag; P. de Z. aldaar; A. S.; J. W. Oegstgeest; C. B. Hoogmade; R. K. Alphen aan den Rijn; J. J. van T. ieder tot 2 of 2 dagen: N. Z.; G. v. d. T. Schevenïngen; N. v. d. P.; Th. J. S. ieder tot 3 of 3 dagen; L. M. T.; A. A. v. d. M.O V.: H. J. A. van W. Den Haag, M. C. K. Oegstgeest ieder tot 5 of 5 dagen, wegens te Katwijk tegen een muur leunen: A. de V. Katwijk aan Zee; Z. van D. al daar; Lj. v. d. B. aldaar ieder to 2 of 2 dagen; T. R. aldaar 3 of 3 dagen; we gens overtr. der pol. verord. der gemeen te Noordwijk: A. de .T. Noordwijk aan Zee P. J. G. H. aldaar; P. van D. Katwijk aan Zee, ieder tot 2 of 2 dagen; J. P. L. Doorn; J. K. W. ieder tot 7 3 of 3 dagen; C van D. Noordwijk aan Zee; G. v. d. B aldaar; H. P. Rijnsburg, ieder tot 1 of 1 maand tuchtschool: H. v. E Rijnsburg: W. v. E. Pzn. Rijnsburg; J. F. E. B Noordwijk; J. van D G. v. d. V. Sassen heim; N. D. Noordwijkerhout, ieder tot 1 of 1 dag; wegens fe Sas.- i-u o>> oen hondenkar plaats nemenr 2 of 2 dagen: wegens te Zoeter-,vrmde te snel rijden: H. F. E. S. Amsterdam f 5 nf f» dagen hechtenis; TT. do B Kahvijk aan Zee 5 of 5 dagen; wegens oen hond ar beid doen verrichten op pijnlijke wijze: H. V. 5 of 5 dagen: wegens straatschen derij: N. S. Rijpwetering2 of 2 dagen; wegens overtreding der inv wet: J. C. R Af. 10 of 10 dagen: N. V Nionwvoen of 1 dag; wegens overtr. der arb wet: J H. G. 2 of 2 dagen: G H 1 of 1 dag; J. D. Katwijk aan Zee 2 maai 1 of 2 maal 1 dag: C. G. aldaar 2 maai f 2 of 2 maal 1 dag; P. K J2 of 2 dagen; L. V. aldaar vier maal f of 4 man? 1 dag: N. v. T. aldaar 1 of 1 dag; C. de D .Tm. aldaar 5 maal 2 of 5 maaf 2 dgen: R te S. Noordwijk of 3 dagen; J. F. V. Noordwijk 2 of 2 daj?en; S. K. Noord wijk 2 maal 2 of 2 maal 1 dag: L. C. O. Noordwijk 2 of 2 dagen; G. L. v. d B.; •T K. beiden te Noordwijk aan Zee; B. Z. Noordwijkerhout ieder 3 maal 2 of 3 maal 2 dagen; M. S. Warmond 2 maal 3 of 2 maal 1 dag; B. do TT. Voorscho ten 2 of 2 dagen; K. G. T,. Voorschoten 1 of 1 dag; wegens overtreding der VIeeschkeuringswet: A. B. Warmond 3 of 3 dagen; A. C. 5 of 5 dagen: wegens overtr. .der handelsnaamwet: A. W. J. K. 3 of 1 dag; wegens overtreding der Veiligheidswet: J. O. Sassenheim f 10 of 5 dagen; P. J. v. d. W. 6 of 3 dagen; wegens overtr. der Motor- en Rijw.wet: O. A. de J. f 2 of 2 dagen: J. C- T 10 of 5 dagen: C. S. 3 of 1 dag; P van B Noordwijk aan Zee f 10 of 5 dae-fm: Th L. H. Noordwijkerhout f 10 of 1 dag; we gens overtreding van het motor- en rijw. reglement: Th. L. H. Noordwijkerhout f 3 of 1 dag; W. H Voorhout f 10 of 5 da gen; wegens overtr. van den Keur van Rijnland; A. S Zoeterwoude 1 of 1 dag; wegens overtr. der Jachtwet: H. van B. 10 of 5 dagen: wegens overtr der Vis- scherifwet: A. v. d. Z. Noordwijk aan Zee 5 of 5 dagen; wegens overtr. der Vis- scherijwet: A. v. d. Z. Noordwijk aan Zee 5 of 5 dagen; wegens overtr. der Pol. verordening van de gemeente Leiden: J. W. W. zwervende 1 of 1 dag: W. S. (op de keuring van vleesch) f 5 of 5 da gen; H. D. huisvrouw .T. v, d. S. 1 of 1 dag: wegens te Noordwijk op verboden wijze mest vervoeren: W S. Noordwijk san Zee 2 of 1 dag: wegens te Sassen- hoim op een hondenkar plaats nemen: J. 0 2 of 2 dagen: wegens burengerucht! J van E. 3 of 3 dagen; G». r. D 3 nf 3 dagen; wegens een valschen naam op geven: J, F. K. 710 of 1 maand tucht school: wegens overtr. der arh. wet: L. v. B 7 2 of 2 dagen; B v. d AV Noordwijk aan Zeo 7 2 of 2 dagen; G. v d. W. Noordwijk aan Zee 4 maal 7 1 of 4 maal 1 dag; wegens overtreding der invalidi teitswet: P. J. S. Zevenhoven 2 of 2 dagen; wegens overtr. der Wapenwet: H. J. H. zwervende 7 3 of 3 dagen; wegens overtr. der Spoorwegwet: L. M. zwerven de 7 2 of 2 dagen; wegens overtr der Vo-< gel wet: J. v.è 0. Noordwijk 7 2 of 1 dag; wegens overtr. VIeeschkeuringswet: G. IT. Leiderdorp 7 1 of 1 dag: wegens ovor- ttreding dor Woningwei: D. K Noordwijk aan Zee 7 2 of 2 dagen; wegens overtre ding van het BinnenaanvaringsregL: Af. v. Z. ter Heide; G. de K. Nieuwe Brug; D. de V. aldaar, ieder tot 7 3 of 3 dagonf wegens varen zonder vergunning: W. A. S. Noordwijk: W. R. Leiderdorp: J v d. W. zwervende ieder tot 7 5 of dagen; AT. v. d. TT. Noordwijk: P. R Leiderdorp; K van AL ieder tot 7 2 of 2 dngci:: AI. A. v d. H. Noordwijk: AV. R Leiderdorp, ieder tot 7 3 of 3 dagen; wegens het op- gevon van een valschen naam: A de R. Voorschoten 7 1 of 1 dag; G. de 0 Oegst-» geest 7 3 of 3 dagen; wegens overtr. van het Motor en Rijw. regl K. v. \L 2 of 2 dagen; H. Af. 7 2 of 2 dagen: L. D. Woubrugge 7 2 of 2 dagen; W. F. TL; T.. J K.; W. D.; T. A. Zoeter won dn; r,h. Th. G. aldaar; B. de J. aldaar; C. AV. G. Aroor- sehoten; J. v. A. Lisse: N. J TT Noord wijk ieder tot 7 3 of 3 dagen: G O. Kat wijk aan Zee 7 1 of 1 maand tuchtschool; A de R. A'oor^ehofen 7 t of 1 dag: G. de G Oegstgees' 7 2 of 2 dagen: wegens overtr. der Pol. Verord. der gemeente Lelden: I v. d. V A. A P G K G J. AV. Utrecht 7 0,50 nf 1 dag: f .T. TT. v. d. W J A Af B 7 0.50 of 1 maand tucht school; H. TT. V.: J. G. P. Amsterdam; B J. K zwervende: J. K. v d. Af Bent huizen; J. S. ieder tot 7 1 of 1 dag: J v. E. 7 2 of 1 dag: H. V 7 2 of 2 dagen: H. S. K. 7 1 of 2 dagen: W. B Gouda f 10 of 2 dagen; A. M. S. Delft 7 10 of 10 da gen; H. J. de J. Wassenaar: TT. A. Af. Den Haag; G. v. f.. Haarlemmermeer: F). C V. Bnssum: O. A. AT. B., ieder tot f 10 of 5 dagen: G. TT, \r Zoeterwoude 7 15 of 15 dagen; wegens overtr. der Pol Ver- ordening der gem. Noordwijk: D. 0 Xonrd wijk: P. v. d P Noordwiik nan Zee W P. H., ieder lot 7 3 of 3 dagen hechtenis; P. O. Katwijk aan Zee 7 1 of I maand tuchtschool: J. P. K. B Noordwijk aan Zee 7 2 of 1 maand tuchtschool verrens Ie B'ijnsbur? en verboden wijze hip«| vpr- voeren: C H TTiïpoh„r.' f of 2 da-en; wegens te Katwijk tegen oen muur leunen: B. v. d. D. Katwijk aan Zee 7 3 of 3 da gen; wegens te Zoeterwoude te snel rij den: J. G. 7 10 of 10 dagen: wegens te Oegstgeest te snel rijdenG. B Amster-« dam 7 3 of 3 dagen;'AV. G. S. Heemste de 7 10 of 5 dagen: wegens overtr der Afotor en Rijw. wet: AV. G. >8, Heemstede 7 10 of 5 dagen: wegens militaire goede ren verkoopen: J. T. de B. huisvrouw S. 7 5 of 5 dagen; wegens niet do noodige voorzorgsmaatregelen nomen ter voorko ming van gevaar voor personen of goede ren: P. C. K. 3 of 3 dagen; wegens overtreding der Afotor- on Rijw. wet: J. K. Woubrugge 7 15 of 5 dagen; wegens rij den met een rijwiel zonder bel: F. N. 7 1 of 1 dag: wegens overtr. der verord. der gcm. Leiden op do tapperijen: G. de G 7 2 of 2 dagen; N. V. 7 1 of 1 dag: we gens te T.eiden in een autobus rooken W. K AVaddinxveen 7 1 of 1 dag; wegens te I eiden op het slachthuis rooken: P. R- fj 1 of 1 dag.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3