Vrouwen en KOHSCHULTE's builende oogen, grijzend stug hoofdhaar, In het midden gescheiden, bleeke kleur, loopt rechtop; kleeding: grijs colbertcos- tuum, grijze slappe deukhoed; van de da me: 42 jaar, klein en slank van postuur, donker grijzend haar; kleeding: blauw mantelpak, beigekleurigo stofmantel, don kergrijze hoed met voile. Ook bankinstellingen enz. worden tegen genoemde personen gewaarschuwd. Buiten!. Berichten MIJNRAMP BIJ ESSEN. 2000 kilo dynamiet ontploft. Meer dan 200 man in de schacht Uit Essen wordt geseind d.d 16 Mei: In een mijnschacht van de mijn Korst- feld heeft Zaterdagmiddag oen mijnonge luk plaats gehad, waarvan de omvang nog niet te overzien is. De Pruisische mijn- inspectie deelt mede, dat om half vijf in de verschillende schachten 2000 kilo dynamiet in de lucht is gevlogen. De gassen drongen door in de schacht waarin zich de mijnwer kers bevonden. Tot nu toe zijn 1 doode en 25 gewonden naar boven gebracht. In het geheel bevonden zich 238 man in de schacht De ontploffing had 's namiddags half vijf plaats. De oorzaak ervan is nog niet bekend. De mijnwerkers waren voorzien van electrische lampen. Het reddingswerk wordt intusschen zeer bemoeilijkt door de groote verwoestingen, 'die de dynamietontploffing heeft aange richt. Betrouwbare inlichtingen konden aan de groote volksmenigte, die voor de poorten van de mijn wachtte, niet ver sterkt worden. Er bestaat evenwel groote mogelijkheid, dat de meeste mijnwerkers zullen worden gered. Van de arbeiders die zich in de mijn be vonden, zijn volgens een latr bericht nog twee doorlen en vijf zwaargewonden naar boven gebracht, zoodat er thans 3 dooden en 30 zwaargewonden zijn. Nader wordt gemeld, dat het aantal doo den tot vijf is gest'egen. Reeds 43 dooden. Nader wordt uit Dortmund geseind: De explosie op de mijn Korstfeld heeft veel meer slachtoffers geëisebt dan zich naar de eerste berichten der directie liet aanzien. In totaal bedraagt het aantal dooden tot 'dusver 43. Het totaal aantal gewonden be draagt 34. Door den zeer hoogen luchtdruk is de mijn over 300 Meter gescheurd, waardoor het reddingswerk zeer bemoeilijkt wordt. Omtrent de oorzaak van* de ramp zijn nog geen bijzonderheden bekend. Een huis met bruiloftsgasten ingestort. Ongeveer 100 gasten getroffen In het gebied van Zoegdidi (Kaukasus) Is een huis, waarin zich ter gelegenheid van een bruiloft 400 personen bevonden, ingestort. Ongeveer honderd gasten wer den getroffen, waarvan velen ernstig ge wond. Tot nog toe zijn vijf lijken onder do puinhopen vandaan gehaald. Een Lltausch dorp in brand. Vijf personen omgekomen. In het Litausche plaatsje Schucksclme is Zaterdag een groote brand uitgebroken. Volgens de tot heden binnengekomen be richten zijn meer dan 150 huizen in de asch gelegd. De Memeier brandweer neemt aan den blusschingsarbeid deel. Er zijn 5 personen bij den "brand om het leven gekomen. Zware onweders In Frankrijk. Naar uit Perpignan wordt gemeld, heb ben te Roussillon hevige onweders gewoed. Het hemelvuur heeft op verschillende plaatsen schade aangericht. Een kind werd gewond, terwijl een vrouw door den blik sem getroffen werd. In het nabijgelegen gebied aan de Spaansche grens hooft de bliksem verschei dene kudden gedecimeerd. Ook werden twee herders in het gebergte gedood Een Engelsch stoomschip vergaan. Het Engelsche stoomschip „Halderton" is in de nabijheid van de Roemeensche haven Constanza gezonken. Een stoom schip, dat pogingen tot redding der schip breukelingen in het werk stelde, kon slechts een klein deel der passagiers red den. De duisternis bemoeilijkte het red dingswerk ten zeerste. Amok in Dickelvennc. Dickelvenne (Oost-Vlaanderen) werd Zaterdag overhoop gezet door een razend geworden krankzinnige, die rhet een spade de veldarbeiders ging aanvallen. Hij doodde een man en een vrouw en bracht van een derden persoon zware verwondin gen toe. Twee maréchaussée's moesten een geregeld gevecht leveren om den ongeluk kige te overmeesteren. Ingezonden Mededeeling. Meisjes 1 Er is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en behouden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat, dan Purol. 1925 STADSNIEUWS Wetsontwerp Weeldebelasting. Zooals Zaterdag in 't kort gemeld, heeft op de vergadering van de Chr. Midden- ■tandsvereeniging de heer L. Attema, di recteur van het Chr. Middenstandsbureau, het ontwerp-Weeldebelasting besproken. De voorzitter, de heer J. van der Steen, Opende de bijeenkomst met gebed'. Spr. gaf bierna het doel dezer vergadering aan, 'die niet waa belegd om politieke overwe gingen, maar alleen om op zakelijke wijze van middenstanders-standpunt het wets ontwerp te beschouwen. De heer Attema, hierna het woord ver- krijgcTide, deelde mede, dat op 13 Febru ari 1925 door de Regeering een viertal wetsontwerpen werd ingediend, waarvan 3 een verlaging van den directen belasting druk beoogden, terwijl het 4e. het veelbe sproken ontwerp Weeldebelasting, een verschuiving van den belastingdruk be doelde. Door een verlaging van de inkom stenbelasting en een wijziging van de ver- dedigings- en successiebelasting wil de Mi nister van Financiën het complex directe belastingen verminderen, daar het veel te zwaar op de Nederlandsche bevolking drukt en bovendien onbillijk werkt. Die 88.000.000 moeten nu gevonden worden uit de Weeldeverteringsbelasling.' Men kan daar verschillend tegenover staan. Men kan als Speenhoff in de „Te legraaf" de zaak in een bespottelijk dag licht stellen; men kan ook, als de Neu trale Middenstandsbond doet, protestmee tings organiseeren, of ook een politieke hetze ontketenen. Sociaal-economische organisaties bebben echter een andere taak. Zij moeten niet in de regeerstoel gaan zitten of doen wat de taak der volksvertegenwoordiging is. Dg Middenstand heeft zijn belang aan het al gemeen belang te toetsen. De Chr. en R. K. Middenstands-hoofd besturen hebben zich direct met elkaar in verbinding gesteld, toen bleek dat 't hoofd bestuur van den Neutralen Middenstands bond zijn eigen weg wenschte te gaan. Zij brachten hun bezwaren langs organisato- rischen weg hij de Middenstandsraad. Vanuit Middenstandsoogpunt is er veel voor te zeggen, directe belasting door in directe belasting te vervangen. Volgens de cijfers van 't Bureau van de Statistiek gaat 85 pet. van alle belasting betalende burgers een inkomen van 3000 net te boven. Al deze inkomens beneden 3000 zullen dadelijk profiteeren van de verlaging der inkomstenbelasting, terwijl de wijziging der verdedigings- en succes siebelasting de grootere inkomens bedoelt te ontlasten. Het geld, dat hierdoor vrij komt, is noodig voor kapitaalvorming. Elk jaar komen er in ons land ongeveer 25.000 gezinnen bij, waarvan een kapitaal van 25000 maal 12000 300.000.000 be- noodigd is, om woning, onderwijs, werk gelegenheid en al het onmisbare voor het leven te verschaffen. Voor den Middenstand, die van de koop kracht der bevolking leven moet, is hier voor dus alles te zeggen. Volgens het plan "Van den Minister zul len belast worden alle uitgaven, die niet behooren tot het noodzakelijk levenson derhoud. Nauwelijks was het ontwerp ver schenen, of de Middenstandsraad werd bijeengeroepen. Deze raad had een onder houd met den Minister. Z.Exc. was dade lijk tot alle mogelijke medewerking bereid en verklaarde aan deze vorm, die maar willekeurig uit eenige bekende vormen van weeldebelasting uit andere «landen naardo Fransche „Taxe de luxe" was ge nomen, niet te hechten, wanneer de Mid denstandsraad met een ander voorstel kwam, dat langs andere weg het zelfde resultaat zou hebben, met volle svmpathie van den Minister werd toen een Commis sie uit den Middenstandsraad gevormd en door den Minister zelf in contact ge bracht met de desbetreffende afdeeling van het departement van Financiën. Reeds den 4en Maart werd het ontwerp in zijn oorspronkelijk en vorm prijsgege ven, om plaats te maken voor een ont werp, dat door de Commissie uit den Mid denstandsraad zou worden bewerkstel- ligd. Dat is dus reeds het eerste positieve resultaat, dat dóór den Middenstandsraad is bereikt. Na nauwkeurige bestudeering en in overleg met alle mogelijke vakgroepen kwam de Commissie tot de slotsom, dat een geheel nieuw systeem zou moeten worden gevolgd Zooals oorspronkelijk word voor gesteld, zouden ongeveer f 250.000 winke liers belasting moeten Innen; de Commis sie wilde de bëlhsting bij de bron heffen, dus bij fabrikant en importeur. Waar het niet mogelijk is de bron te belasten, zal een omzetbelasting worden geheven. Al leen bij wild, waar de bron niet is aan te boren, zal de laatste verkooper, in casu de winkelier, de belasting zelf moeten innen. Volgens de nieuwe regeling zullen onge veer 25000 fabrikanten en importeurs voor de belasting moeten zorgen. Deze zijn daarvoor administratief veel beter inge richt dan de winkeliers. Een groot fabri kant verklaarde aan de Commissie zijn boekhouding binnen 14 dagen daarvocr te kunnen inrichten. Was oorspronkelijk voorgesteld de be lasting te baseeren op het c»iterium van prijzen, de Commissie achtte prijzen, die aan een voortdurende schommeling onder hevig zijn, in een wet uit den booze en stelde voor de artikelen te belasten, waar door fraude meteen wordt ondervangen. Verder heeft de Commissie verschillende, artikelen, die belast zouden worden, doen vervallen en andere, die h.i. wel als weelde moeten aangemerkt worden, daarvoor in de plaats gebracht. Eventueele conflicten zullen op aandringen van de Commissie niet voor den rechter worden gebracht, maar voor een deskundige Commissie. Tenslotte stelde de Commissie voor, om, wanneer de belastingopbrengst de raming mocht te boven gaan, de meerdere op brengst ten goede te doen komen aan de winkeliers en hotelhouders, om daarmede de zware personeele- en grondbelasting te verminderen en eene zekere vergoeding toe te kennen aan hen, die door deze wet met arbeid belast worden. Het feit, dat Minister Colijn dit voorstel in beginsel heeft aanvaard, mag zeer ze ker als een groot succes voor de Commis sie uit den Middenstandsraad worden be schouwd. In het verdere gedeelte ging de heer Attema dieper op de details in en gaf daarmede een blik op den uilnemenden arbeid, dien den Middenstandsraad voor den geheelen Middenstand heeft verricht. Op deze rede volgde nog een geanimeer de discussie. Ingezondeq Mededeeling BEHANGSELPAPIEREN DE NIEUWSTE PATRONEN. DE VOQRDEELIGSTE PRIJZEN. VANAF 672 Cts. 64 22 Te ruim half elf sloot de voorzitter hierop de vergadering en ging de heer Attema voor in dankgebed. DE RIJNSTREEK WEKELIJKSCH OVERZICHT KAASHANDEL Zooals wij in ons vorig overzicht reeds veronderstelden, kenmerkte de markt van de vorige week zich door een vlotten han del en een verdere stijging der prijzen. De aanvoeren gaven weer stijgende cijfers te zien; te Woerden was zelfs een aan voer van 430 partijen, die voor dezen tijd zeer groot is te noemen. Te Bodegraven waren er circa een 100 partijen minder aangevoerd en moest deze markt, in den wedloop wie de grootste aanvoeren kan boeken, het afleggen tegen Woerden. De markt te Bodegraven wordt thans wel af breuk gedaan door de markt te Alphen aan den Rijn, die de vorige week voor de derde maal in dit seizoen werd gehouden en waar 77 partijen werden aangevoerd. Ongetwijfeld zouden anders het grootste gedeelte van deze partijen naar Bodegra ven komen. Een klein gedeelte moet ook Leiden aan de markt van Alphen afstaan Ondanks de wèl begrijpelijke en systema tische tegenwerking der Bodegravensche kooplieden, laat het zich aanzien dat de verleden jaar, voor de derde maal opge richte markt, meer levensvatbaarheid zal blijken te bezitten dan de vroeger on dernomen pogingen. En werkelijk, naar onze meening, is een kaasmarkt te Alphen in zich zeer goed bestaanbaar. Men be vindt zich daar in het centrum der Rijn streek met een omgeving waar veel en zeer goede producten worden gemaakt en waar de boeren, om den afstand, zeer zeker de voorkeur aan Alphen zullen geven boven Bodegraven. Een zeer gewichtige factor is natuurlijk de prijs dien men in Alphen zou kunnen maken. Blijkt dat er te Bodegra ven op den duur een betere prijs valt te bedingen, dan zullen de levenskansen voor Alphen sterk dalen. Want dat is natuur lijk de factor die bij de producenten den doorslag geeft. De sterk gecentraliseerde handel van Bodegraven heeft een geweldi gen voorsprong op Alphen, waar de han del ter plaatse nog niet van die beteekenls is, dat zij hierdoor de opkomende markt beduidend zou kunnen steunen. De aange voerde kaas te Alphen zal dus hoofdzake lijk door buiten-kooplui moeten worden gekocht. En het hoofdwapen van Bodegra ven nu is, om als één man te schitteren door afwezigheid, en hierdoor te bewerken dat de aangevoerde partijen door gebrek aan koopers niet worden verkocht. Dit laatste zou voor Alphen fataal zijn. Tot nog toe Is er onder de andere kooplui ech ter animo genoeg en heeft .deze bestrij ding nog niet de gewenschte uitwerking. Den voorlaatsten keer hadden enkelen uit Bodegraven het nog gewaagd zich in Al phen te vertoonen, maar zoodra het be kend was, werd er dermate, en van Alle zijden, pressie op hen uitgeoefend, met het gevolg dat verleden week geen Bodegraver zich durfde te vertoonen. Het is ook al leszins te begrijpen, dat Bodegraven sterk ageert, niet alleen omdat het een plaatse lijk belang betreft, maar ook en vooral om Bodegraven als centrum van den kaashan del te handhaven. Dit is het cardinale punt en het zal wèl een merkwaardige strijd worden. Wij zien dan ook met span ning het verloop hiervan tegemoet. De prijzen van verleden week, zooals wij reeds opmerkten, waren voor de pro ducenten zeer bevredigend. Te Woerden werd voor 'n prima partij zware kaas 56 betaald en een goed product, voorzien van Rijksmerk, kon er wel op rekenen meer dan 50 te maken. Reeds deze week waren er al verschillende partijen gras kaas aangevoerd en deze zullen er de vol gende markten hoe langer zoo meer ko men. Hier is ook de prijsstijging der laat ste weken aan toe te schrijven en er is alle reden om te verwachten, dat met 2 of 3 weken, als er alleen graskaas is, de prij zen nog hooger zullen zijn dan nu. De exportkaasjes waren verleden week ook weer gezocht en konden dan ook 'n besten prijs machtig worden. Door de warmte der laatste dagen zijn er hieronder echter velen die zijn gaan „werken" en dan moe ten ze met den prijs „er onder door", zoo dat de verkooper belangrijk minder in het laadje krijgt. Alhoewel de boterprijs te Kopenhagen was verhoogd (7 Kr.) is de prijs hier sta tionair met lagere tend enz, zoodat commis sie noteering 2 ct. p. K.G. lager afkwam en 1.98 noteerde. Ingezonden Stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Een onrechtmatige daad? Het gemeentebestuur van Noordwijk, heeft het Dampad, laatste gedeelte, met pa len afgezet en van rijweg veranderd in voetpad. Dit mag mijns inziens niet, daar deze weg altijd gebruikt is als rijweg en men zijn bestemming niet kan veranderen. Nu schijnt dit een klein burgermans poli- tiekje te zijn om de aangrenzende eigenaars te dwingen grond af te staan voor een rij weg. Een goed advocaat zal aan belang hebbenden hun rechten wel weder weten terug te geven. Hoogachtend: Uw Dw. Dn., V. S. SPORT EN WEDSTRIJDEN VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. H. B. S. verovert het landskampioenschap. Het is H. B. S. gisteren clan eindelijk gelukt, hoewel na zwaren en minder pret- tigen strijd, het kampioenschap van Ne derland definitief binnen te halen. Het was geen voetbalweer en misschien daardoor ook werden de hoofden der spe lers van beide partijen te heet. Daarbij kwam dat H. B. S. ondanks alles wilde winnen en dat Go-Ahead wel eens wilde laten zien, dat de Deventenaren niet voor de Hagenaars behoefden onder te doen. Dat is de onaangename zijde geworden van de overwinning van het landskam pioenschap door H. B. S., waaraan de slappe leiding van den scheidsrechter ook wel debet was. Het eenige doelpunt van den wedstrijd werd na de rust gemaakt door Baar van Slangenburgh. De stand is thans: gsp. gw. gel. vrl. pnt. v.t. gem H. B. S. 7 6 1 0 13 26—7 1.86 N. A. G. 7 4 1 2 9 16—101.28 Sparta 6 3 1 2 7 10—101.16 Go-Ahead 7 2 0 5 4 15—16 0.57 Frisia 7 0 1 6 1 5—23 0.14 Voor de promotiewedstrijden in het Zui- verrastte Roermond door een nieuwe over winning, thans op Alliance, dat met 42 op eigen veld geslagen werd. Alliance heeft een leelijken achterstand bij Roermond-het geen blijkt uit de volgende cijfers: gsp. gw. gel. vrl. pnt. v.t. gem Roermond 5 8 2 0 8 166 1.60 Alliance 4 2 1 1 5 7—7 1.25 V V. V. 5 0 8 2 8 4—110.60 Middelburg 4 0 2 2 2 58 0.50 Ook de gewone competitie telde weer en kele wedstrijden. Fijenoord klopte H. F. C., dat grootendeels met reservespelers uit kwam met niet minder dan 103. Hoe verpletterend die uitslag ook moge lijken, vinden wij het cijfer 3 hier voor Feijenoord toch verbazend slecht. In het Zuiden won Wilhelmina met 42 van Willem II. De uitslagen. Kampioenschap van Nederland. Deventer: Go AheadH. B. S. 01 AFDEELING I. Eerste klasse. Rotterdam: FeijenoordH. F. C. 103 Promotiecompetitie 4e klasse. Utrecht: D. O. O.Hillinen 01 Amsterdam: SwiftWilli. Vooruit 13 AFDEELING n. 2e klasse. Gouda: St. HoogerOlympia O2 Rotterdam: NeptunusTransValia 20 Delft: Xerxes—Concordia 01 Promotiecompetitie 3e klasse. Den Haag: V. I. O. S.Gouda 31 Dordrecht: O. S. S.S. I. O. D. 00 AFDEELING IV le k 1 a 8 s e. 's-Bosch: WilhelminaWillem II 42 Promotiecompetitie 2e klas. Roosendaal: AllianceRoermand 24 Buiten de Competitie. Arnhem: VitesseWest Ham U. 32 Groningen: Be QuickDerby Countv 14 Zaandam: Z. F. C.—N. H. V. B* 3—1 Haarlem: R. C. H.Heracles 41 Leiden: Leidsch N. V. B. XI—AD. O. 3—1 Hilversum: HilversumP. E. G. 40 Dordrecht: W. Jeugd Zwal.Z. J. Zw. 13 Utrecht: Utrechtsch XIHaarl. XI 22 Vlissingen. VlissingenO. D. S. 11 Bodegraven: IT. V. V. II—V. O. G. II 1—0 Gouda: G. S V G. V. B. XT 0—2 Eindhoven: HelmondDe Valk 25 „De Crt." DIOC. HAARL. BOND R. K. Sportvereeniging A. V. V. Gisteren werden de eerste wedstrijden gespeeld van de door A. V. V. uitgeschre ven seriewedstrijden. Ondanks het te war me weer werd er enthousiast en vlug ge speeld en waren de wedstrijden zeer span nend- Van 121 uur bekampten Graaf Wil lem 5 en D H. L. 4 elkaar. Het was een gelijk opgaande strijd, waarbij op het laatst de warmte de spelers te pakken had, D H. L. 4 won ten slotte met 21 en plaatste zich alzoo in de volgende ronde. Van 1.152.15 uur kwamen de Ama teurs A. V. V. tegen Leiden 4 in het veld; hier was een 10 voor Leiden 4 de uit slag, welke uitslag echter geenszins ver diend was, daar het den scheidsrechter, die overigens correct leidde, ontging, dat I eiden's keeper den bal eens achter de doellijn wegkrabbelde, zoodat den Ama teurs een werkelijk doelpunt ontging, ter wijl het doelpunt, hetwelk door Leiden ge maakt werd, in zuivere buitenspelpositie gescoord werd, waarmede den Amateurs de overwinning werd ontnomen; hetgeen zeer jammer was, daar de Amateurs door hun vlug en aardig spel werkelijk ver diend hadden te winnen. De wedstrijd tusschen V. V. P. IDui ven 2 was een vlug en goed gespeelde kamp, die verdiend in een 31 overwin ning voor Duiven eindigde. Ten slotte de wedstrijd Duiven 3S. D. C. 2, een wedstrijd, die van het begin tot het einde spannend was en slechts op het laatste oogenblik in het voordeel van Dui ven eindigde: met 43 plaatste Duiven 3 zich in de volgende ronde. Over den scheidsrechter niets dan lof. Zeer zeker is deze eerste dag prettig en tot aller genoegen verloopen LAWNTENNIS. Om den Davis-Cup. Holland wint van Tsjecho-Slowakije met 32. De verwachting, dat Van Lennep en D:e- mer Kool hei dubbelspel zouden winnen, een verwachting die eigenlijk op geen en kelen grond was gebaseerd, omdat we het dobbelspel der Tsjechen niet kennen, is be waarheid. Met 64 61 86 hebben de Hollanders gewonnen in een aardigen, epannenden wedstrijd, spannender dan de 1 cijfers wellicht zouden doen de eerste set toch was hei 4—4 en-in de derde set leek het of, gingen winnen en wat erger Hollanders uit den zeer goecle raakten, waarin zij speelden, met 53 voor en toen het 5- loor Kozeluh zijn service game, failluTe omdat er door nonchah nig concentratie was. Van de Hollanders heeft uitmuntend gespeeld. Hij had wéér in en was met serve en di slag. Vooral zijn service op Ze hand was uiterst productief i lende malen joeg hij -zijn dr door de tegenstanders. Diemer vooral in de derde set. toen werd, zeer goed. Zijn drive wa en snel, moeilijk te volleeren, den ver in het veld staande Ko; Wat het verloop aangaat: In de eerste set is er snel waarin de Hollanders telkens ai drongen worden, doch waarin l stekend lobben zich handhaven. 43 doch Van Lennep verliest door footfault! Schitterende lol Zemla slecht smasht, geven d; ders 54 en dan wint Kool doo: veeren, zijn service game 64. In de tweede set zijn beide prachtig op dreef. Ondanks goei en diepe drives der Tsjechen heel en al overrompeld, waara footfaults, tegen Kozeluh terect schuld hebben, 61. De Tsjechen spelen in de deri en scherp en bij de Hollanders inzinking. Het. wordt 33 en d Van Lennep zijn service game, c door footfault, 34. Zemla h dan langs dé onzen 53. doch 54. Dan verb'est Kozeluh zijn danks een paar missers van de slaat, misschien in de spanning rallees op 4D,30 double fault! Tsjechen nog een kans krijgen de Hollanders weer op dreef Zij de Tsjechen en geven mooie lol het moeilijk smashen is. Het i voor hen en dan speelt Kozeluh ming-speler) een bepaald slecl game, e'ndigend met double fan De dag van gisteren was er voorspoed en teleurstelling: kor wedstrijd van Timmer tegen 1 die een schitterende overwinning land werd, worden vastgesteld d winning een voldongen feit was, partij werd door Diemer Kool gespeeld. De partij TimmerMacenouer mer op zijn slofjes met 61, 6- De partij Diemer KoolKoz daardoor eigenlijk meer van dei ve waarde, en men zou, gezien i digheden, hebben gedacht dat i der thans zijn beste spel zou ont de eerste sett was hij ook nog w en won hij gemakkelijk met Ga teen kwam liet keorpuilt, de oms die bij onzpn tennisser vaker if toerd, speelde hem ook thans w en de beide volgende setts vorloo den brillant spelenden Tsjech m de laatste sett ontplooide hij wee kracht en in schitterende stijl, vooral ziin gevaarlijke services won hij de vierde sett. Dan werd er een beslis sin? speeld: maar ook hierin is het s] Hollander te mat om succes te niet 26 verloor hij deze. De einduitslag is dus 32 CRICKET. Ajax slaat P. W. met innings i Ajax wint den toss en verkies' op het droge wicket. De pitch (I is echter onbetrouwbaar en so korte ballen, die anders hoog toch laag. Daardoor weet P. V te maken en het totaal van haai nings wordt slechts 24. vooral Van der Reijden, die maar evi wickets voor drie runs nam en Wamstekor als wicketkeeper vi slechts één bijé doorliet. Als P. W. daarna gaat bowlen en Ajax opent met Sigma on blijkt, dat P. W niet versterkt zelfde bowlers als verleden j; Avaarop Ajax gemakkelijk Aveet al sncA-en er eenigen. dooi'dat 7i gemakkelijk denken te doen en op los „ZAvengelen". Alleen Sicn Figeman met 46 en Wempe met komen In de dubbele cijfers Vii zijn uit voor ze de dubbele cijfer ben en drie krijgen geen heui Ajax op 149 voor 6 haar inning einde, (vóór de tijd gaat dring zien er een donderbui opkomt tijd als speeltijd telt) te trachiet nings te winnpn. P. W. moet du maken om dp inningsnederlaag ■men. Het weet het niet vprder dan 60 runs. dank zii goo i boAvl den der Ajaxieden. Du Pon oi zicli door tAvee mooie vangen i veld te doen en "Wentpe door 4 w 4 runs te nemen. Zoo Averd dus P. W. ..tot i geld". Ajax Avas veel sterker ei is er dan ook niet geweest, hoen bliek toch meeleefde en juichte mooie prestatie van vriend of t was overigens merkbaar, dat V' zich op de mat nog niet thuis v er werd stoms zeer onstijlvol ,.g' zooals we het reeds noemden.I De scores luiden: 1 e innings P. W.: N. 3> Meyer b. Eigeman 2: Van Hee Sigma b. Rice 14: Schuit# Eigeman 0: E, Jannink b TA ice I b van der Reyden 2. A. Jannitl d. Reyden 2; G. Jannink c. ani Reyden 2: Wagener b. v. d. Rey derink b. v. d. Reyden 1: Hópin Reyden 1: Muller not out 0. i Bowlingscijfers Ajax: Eigeman ce.27; v. d. Reyden 63 1 Ajax: L. Sigma b. Hüpink 41,

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4