Fa. H. PIANO'S ORGELS VRAAGT OBLIES Banketbakkerij N. B. J. GODDSJN, Lage Rijndijk 12b 53. De HOOVER. DE LEIDSCHE ""COURANT" Vereen., Kruisverbond, Mar ia-Vereen., St Joseph-Vereen., R. K. Land- en Tuin- bouw-Bond en Santos. De Voorzitter van het R K. Huisvesting Comité opende en heette de aanwezigen, inzonder den Zeereerw. Deken welkom. Vervolgens werd het doel der bijeen komst besproken om n.l. te komen tot do oprichting van een afd. van het R. K. Huisv. Comité volgens de nieuwe statuten, welks arbeid in hoofdzaak zal strekken tot het uitzenden van zwakke Holl. kinde ren. In deze afdeelïng moeten zitting heb ben drie personen, welke door het Dag. bestuur van de Stichting zijn aangewe zen, terwijl iedere Kath. Vereen, welke op dit terrein werkzaam is in het comité een afgevaardigde kan benoemen. Na voorlezing van het huishoudelijk regle ment werd den aanwezigen gevraagd, of zij bereid waren als afgevaardigden der verschillende vereenigingen tot de nieuwe 6tichting toe te treden, waarop door allen bevestigend werd geantwoord. Hierna volgden de bestuursverkiezingen en werden de drie personen, de heeren v. Tol, v. Halderen en Pensioen, ook in het nieuwe comité als bestuursleden gekozen. Bij de verkiezing van den voorzitter w'erd de heer Th. v. Tol als zoodanig her kozen; allen namen hunne benoeming aan. De Zeereerw. Deken bracht de herkozen bestuursleden dank voor hunne bereidwil ligheid om de functie, welke zij reeds zoo vele jaren op lofwaardige wijze hadden vervuld weder te willen aanvaarden. Op voorstel van het bestuur, werd onder applaus de Zeereerw. Deken benoemd als Eere-Voorz. van het Comité. Zijneerw. nam deze benoeming aan en bracht er dank voor; spr. vertrouwt met den Voorz. op aller medewerking en hoopt dat in de toekomst veel voor het zwakke kind zal kunnen gedaan worden. Om evenwel dit doel te bereiken, is er geld noodig, en, na eenige besprekingen hieromtrent, werd besloten binnen eenige dagen circulaires rond te zenden ten einde op deze wijze te trachten gelden bijeen te krijgen. Wij vertrouwen dat Alphen'a Katholie ken, die reeds zoo spontaan voor de bul- tenlandsche kinderen hun liefdadigheids zin betoonden, thans ons zwakke Holl. kind niet zullen vergeten. Verkoopinq. Gisterenmorgen had ten overstaan van Notaris R. v. d. Berg de ver- kooning plaats van de tuinderswoning met stalling enz. benevens 2 ooreeelen tuin en weiland, gelegen in den Vrouwengeestpol der te Alphen a. d. Rijn; de perceelen in bod staande voor f 7075 werden niet ge mijnd en toegewezen aan den heer M Ver boom te Woubrugge. Daarna had de afslag plaats van 2 perceo'en weiland, go'^-on langs de Ruige Kade in den polder R'jne- veld te Alphen; perc. 1 in bod staande op f1300.werd afgemijnd op f 10.door den heer J. v. Niekerk, Alphen a. d Rijn. Perceel II, in bod staande op f2325. werd niet "-^miind en toegewezen aan den heer C. W Anker ie "Woubrugge. NIEUWKOOP. Geboren- .Samuel, z. v. B Kalshoven en M. Rodenburg. Ondertrouwd: Adrianus Cornelis Schoordijk 20 j. te Vierland en Adriana Maria van Diemen 25 j. Gerardus Kwakkenbos 29 j. en Sophia Bader 23 j. AANSLAGEN OP STAATSHOOFDEN. Tnde Nederlander schreef V.: Men leest tegenwoordig niet zelden hoe verschillende groepen den eisch van be staanszekerheid doen gelden. De vorsten evenwel, hoe gunstig hunne economische positie ook zij, hebben aan bestaanszeker heid meer behoefte dan iemand anders Dat is nu weer in Bulgarije gebleken, waar koning Boris op een wonderdadige wijze aan een aanslag is ontsnapt. Het leven van vorsten heeft altijd veel gevaar geloopen en doet dat nog. Men heeft nagerekend, dat van 78 romeinsche keizers en tegen-kel- zers er slechts twee een natuurlijken dood hebben gevonden, tenzij zij vooraf gedwon gen of vrijwillig waren afgetreden en van tweehonderd oude Iersche KoniDgen was dat slechts met dertig het geval. Op Hen drik IV van Frankrijk werden niet minder dan zeventien aanslagen gedaan van welke de laatste succes had en ook Napoleon en Louia Philippe stonden aan tal van aan slagen bloot. Geen wonder dus, dat een koelbloedig vorst eens, toen hij aan een aanslag waa ontsnapt, glimlachend op merkte, dat zooiets bij het baantje behoor de. Men zegt ook dat Napoleon III eens, na een mislukten aanslag uitriep, dat hij, in vergelijking met Louis Philippe, nog een flinke marge had, want dat hij eerst aan zijn viorden aanslag was. Toch heeft de angst voor zijn leven het levensgenot van menig staatshoofd ver nietigd en zijn gestel ondermijnd. Men zegt van Cromwell, dat hij geen twee nachten achtereen in dezelfde kamer sliep en Lo- dewijk XVI was tenslotte gewoon, met zijn gezin te gaan middagmalen bij een vrien din der Koningin, omdat hij bang was voor vergiftiging. Oostersche vorsten sluiten zich ook gewoonlijk in hun Paleizen op, zonder het te durven verlaten en de Russi sche Keizer Alexander LI was, bij zijn be zoek aan Amsterdam vol verbazing, toen hij zag, dat Koning Willem III geheel al leen op het balcon stond van zijn paleis, zonder vrees en zonder de minste maatre gelen van voorzorg. De redenen, die tot moord op staatshoof den leiden zijn gewoonlijk van politieken aard, zooals nu weer in Bulgarije is geble ken. Niet door zijn persoonlijke vijanden maaf door zijn politieke tegenstanders werd Caesar geveld. Met een hunner: „Bru tus" was hij zelfs zeer bevriend, maar Lin coln werd in den schouwburg doodgescho ten door een man uit de Zuidelijke Staten, die zich wreken wilde over de nederlaag zijner landgenooten. Tal van staatshoofden of vorstelijke per sonen zijn ook het slachtoffer geweest van Anarchisten, die niet op een bepaald per soon waren gebeten, maar op gezagdra gers in het algemeen. Wij herinneren hier aan den dood van den Franschen Presi dent Sadi Carno, van Keizerin Elisabeth van Oostenrijk, en van Koning Humbert van ItaliS. Als iemand door een ongeluk wordt ge troffen zijn wij licht geneigd te denken aan eigen schuld Hij heeft zijn verdiende loon, dat is dan de slotsom waartoe velen ko men, maar onze Prins Willem, Hendrik IV, Lincoln. Carnot, Garfield, Mac Kinly, Koningin Victoria, en zoovele andere staatshoofden, die aan aanslagen hebben blootgestaan, waren hoogstaande menschen die het beste met hun volk voor hadden en zooveel ondank niet hadden verdiend. Als een Nero of een Domitianus, ten slotte vallen, als Jan zonder Vrees wordt ver moord, uit wraak omdat bij de Hertog van Orleans vermoord had, als een wreede despoot, als Paul I, van Rusland, door zijn eigen omgeving wordt omgebracht, dan kunnen wij zoo iets nog begrijpen hoewel niet verontschuldigen, maar wanneer wij zien, dat ook de deugd niet beveiligt dan denken wij aan de schoone verzen van Vic tor Hugo: „Celui qui fit le crime, G'est la loi du Trés Haut, Eut Ie tréne et Ia longue vie. Et I'innocence (Lodewijk XVI) eut l'échafaud". Ook op het slagveld stonden de vorsten, vroeger vooral, aan buitengewone gevaren bloof Zij warr-n de voorvechters van hun soldaten. Op hen vooral had de vijand het gemunt. Om hen bewoog zich het slagge woel. Speciale lijfwachten moesten hen daarbij beschermen. Later bracht het vol kenrecht mede de vorsten in den strijd te ontzien, al komen zij ook gewoonlijk niet meer in de vuurlinie en al zijn zij gewoon lijk niet meer zichtbaar, maar nog bij Sol- ferino hadden de Oostenrijkers een geheele batterij afgezonderd en een geheele com pagnie Tiroler jagers, om, meer speciaal Napoleon III en zijn staf onder vuur te nemen, en bij Königgratz Cl 866) heeft het leven van den koning van Pruisen groot gevaar geloopen. Tegenover al die buitengewone gevaren staan ook buitengewone voorzorgsmaatre gelen. Amsterdam heeft dat ondervonden bij het reeds genoemde bezoek van Czaar Alexander II van Rusland aan Amster dam. Wij vermeldden ook reeds hoe Oos tersche vorston zich gewoonlijk opsluiten ir hun paleizen. Die zijn dan omringd door kazernes met betrouwbare troepen gevuld. Lodewijk XI, de grondlegger van het ab soluut vorstengezag in Frankrijk, kwam zelden buiten de muren van het feodale kasteel, dat hij zich eenmaal als zetel had gekozen, en in de dagen van koningin Eli sabeth was er in Engeland zelfs een spe ciale vereeniging opgericht tot bescherming van haar leven. Louis Philippe van Frankrijk daarente gen liep in den aanvang zijner regeering soms geheel alleen door de straten van Pa rijs. Wie wilde mocht hem dan aanspre ken. Door zich aldus, democratisch voor te doen, meende hij zich populair te ma ken; maar nadat hij aan enkele aanslagen had blootgestaan, werd hij meer terughou dend en voorzichtig. In Noord-Amerika evenwel is de presi dent nog steeds voor iedereen te spreken en president Mac-Kingley is het slachtof fer geworden van zijn onvoorzichtigheid. In de rij zijner bezoekers stond ook een man, die zijn hand met een doek had om wonden, alsof zij gekwetst was en nie mand vermoedde, dat in die doek het doo- dende vuurwapen was verborgen. BIJ DE VISCHVANGST. Pater Bode vertelt in „De Katholieke Missiën" hoe het christendom langzaam aan invloed kreeg op een heidensch vis- schorsdorp, Lamaleró., op het eilandje Lombley, gelegen In de kleine Soeda- groep. De menschen van Lamaleré zijn in merg en been en bijna niets anders dan vls- schers. Met hun anderhalve meter bree- de en negen meter lange schuiten wagen ze zich tot ver in volle zee, blijven ze soms weken van huis. Langs de kust zijn kleine visschen hun gading en allerlei nietig en glibberig watergedierte, maar op hooge zee zijn het de haaien, dolphijnen, bruinvis- schen en walvischachtigen tot van een lengte van 9 Meter toe. Maar wat moeten of liever moesten die menschen niet alles doen en laten, om een gunstige vangst zich te verzekeren. Flink werken in den vischtijd, iederen dag, dat spreekt van zelf. Maar dat was lang de hoofdzaak niet. Want machtige geesten, talloos waren ze, beheerschten de vis- schenwereld en bestierden ze, hielden de visschen op afstand en in de diepte of dre ven ze de booten tegemoet; bezielden ook de vaartuigen en het vischgerei. En al deze geesten waren de menschen soms goed, soms kwaad gezind. Door offers mossten ze in goed humeur worden gebracht of ge houden. Vooral ook de voorvaderen kon den bij de vischvangst helpen en tegenwer ken. Allereerst, voordat ze op vischvangst gingen uitvaren, moest de molang, de tooverpriester en waarzegger, worden ge vraagd, of de tijden en dagen gunstig waren. Hij immers kende de geheimen der geestenwereld of wist ze te ontdek ken: hij sprak met de geesten in den nachtelijken droom efi zij met hem. Als tot den uittocht besloten was, moes ten eerst de noodige offers worden ge bracht. Vooral ook aan de booten, of liever mis schien: aan den geest van de booten. Om de paar dagen werd een kuikentje het kopje afgescheurd en met het bloed het „boofd". de „schouders" en de „borst" van de boot bestreken. Dikwijls ook werd het kuikentje geroosterd en een stukje gelegd in den „mond" van de schuit. Wee, wie be paalde deelen, bet waren de heilige deelen, van een boot met een mes of een ander scherp voorwerp had durven aanraken Hij was terstond een plotselingen dood gestor ven. „De ple'dangs (booten) zijn ons dierbaar als een kind aan z'n moeder", verzekerde mij een dorpshoofd, „en daarom geven we aan de deelen daarvan de namen van menschelijko lichaamsdeelen." Kort voor den uittocht werden verder de harpoenen, waarmede de groote vis schen gestoken moesten worden, en de tou wen, die aan de harpoenen bevestigd zijn, ingewreven met bijgeloovige „obat", een mengsel of liever kauwsel van allerlei krui den. Tijdens de vang6t dan, zoolang de boot in zee bleef, moest de eigenaar de ingangen van zijn hut gesloten houden, met doorni ge takken versperren, dat niemand uit of in kon. Als ze een visch hadden gevangen, was het verboden, de oogen van het dier aan te raken; of het te ontweien vóór don volgen den ochtend; in geval van overtreding zou den ze minder visch of geen visch meer hebben gekregen. Op zekeren dag zag ik m'n goeie ouwe Bapa Démon hurken op een hooge stel lage, bezig met het uiteensnijden van een prachtigen haai. Ik wenschte hem geluk met zijn heerlijke vangst. Maar Bapa Dé mon wendde slechts even en erg veront waardigd zijn hoofd naar me om en zeide geen woord. Stilletjes ging hij door met zijn werk, z'n geheele ernstige aandacht gericht op den visch en het snijden en vil len. Zonder mij verder ook maar een blik waardig te keuren. Zoo iets was ik niet gewoon en ik verwonderde mij. Maar m'n onderwijzer gaf me opheldering. „Ja", zeide deze, „als Bapa Démon uw groet had beantwoord en met u had gesproken, ter wijl hij daar met den visch bezig was, zou den hem de geesten, aldus zijn geloof, geen visch meer hebben laten vangen." Als soms een boot enkele dagen vergeefs had rondgezwalkt op zee, zonder een visch machtig te worden, werd do hulp der over ledenen ingeroepen. Te dien einde namen dan de familieleden een groot stuk, meest al eigengeweven katoen, een beetje gekook te rijst en 'wat vuur in een kokosdop en gingen ermede naar het gaf van hun doo- den. Daar word, aan het hoofdeind van het graf, het weefsel uitgespreid op den grond De nap met vuur werd .op het graf gezet, geurig hout erin gelegd en enkele korrels van de gekookte rijst erover gestrooid Daarbij spraken ze aldus de dooden toe: „Morgen gaan we visschen, gaat met ons mee en helpt ons". Daarna werd het stuk katoen bijelkaar gepakt, de pot met rijst en de dop met vuur weer opgenomen en ze pelgrimden ermede naar de vunzige stroodaken, waar onder de doodshoofden der voorvaderen van hun stam, tientallen, soms honderden, opgestapeld stonden en lagen. De plech tigheden van zooeven werden hier her haald. De geurige rook van het branden de hout slingerde omhoog rondom die doodshoofden en ging de ruimte vullen. Na afloop namen ze het stuk katoen zorgvul dig weer op, want dat was gevuld nu met de „kewoko's" dat is met de zielen der overledenen en die werden een woonhuis binnen gebracht. Daar lagen dan sirih pruimpjes gereed, één voor elke vischsoort die men hoopte te vangen. Ze gingen een kip slachten en sprenkelden het bloed op de pruimpjes en ook op de deurposten. De kip zelf werd geroosterd en opgepeuzeld De sirihpruimpjes werden naar de boot gebracht daar gekauwd door de mannen en fijngekauwd neergelegd op bepaalde heilige plaatsen van de schuit. Met vernieuwde hoop, met vast ver trouwen zelfs, lieten ze dan den volgenden ochtend heel vroeg de boot weer in zee en zeilden ze uit, zee-in gedreven door den frisschen landwind. HET VERVAARDIGEN VAN POSTZEGELS. Buiten het maken van de teekenÊqg en van de clichés ondergaat de postzegel drie bewerkingen: liet drukken, het gommen en het perforeeren van het papier. Nadat men het beeld heeft uitgekozen, maakt de graveur het origineel in relief op aangenomen grootte in staal, hard brons of men maakt deze teekening langs galva- nischen weg. Op deze manier verkrijgt men koperen stempels, waarop daarna de waarde ge graveerd wordt en die weer op dezelfde manier vermenigvuldigd worden. Men ver krijgt zoo platen van honderd beeMjes, die dan gereed zijn voor het drukken. Het drukken geschiedt naar de typografische methode, die het beste waarborg tegen ver- vaischingen geeft. Eerst gebruikte men een handpers, die weldra vervangen werd door een snelpers, die nog later door een beter systeem verdrongen werd. Vroeger gomde men de bladen met zui ver Arabische gom met behulp van een kwast. Hot drogen gebeurde op houten borden, die men op ramen plaatste. Deze bewerking duurde soms zeer lang, daar men afhankelijk was van de vochtighe d van de luoht. Men kwam dan ook weldra tot een betere inrichting en vulde een bak met Senegalgom, met draaiende rollen bo ven in, waarover de bladen getrokken wer-i den. Ten slotte gebruikte men een mecha nisch droogapparaat. Dit bestaat op zijn beurt uit een aantal cylinders, bewogen mot twee Gallesche kettingen, die de gegomde bladen over de machine trekken. De bladen gaan op een kleinen afstand langs vleugel-i ventilatoren en door gaspitten verwarmde ijzeren platen. Totaal leggen de bladen 121 meter af, wat in minder dan 10 minuten gebeurt. De gegomde postzegelblnden wo.den in twee gelijke deelen gesneden om geperftn reerd te worden. De hoofdzaak van de pern foreermachine is de degel, die steeds verti caal bewogen wordt en die op stalen ponsen werlot, welke in een van gaten voorziene matrijzen plaat indringen Van de te per foreeren bladen liggen er steeds vijf op elkaar in een raam. dat door middel van een tandwiel verschoven wordt. De degel zakt naar boneden en de eerste rij pos'ze gels ia geperforeerd. Na het vereischte aan tal verspringingen van het tandw:el is de perforatie van de vijf bladen klaar Tegenwoordig heeft men vol eens een ar tikel in ..La Science et la. Vie'' nieuwe ma chines. en wel rotatiepersen in gebruik ee nomen waarmee men direct op eegomd pa pier drukt. Deze machines drukken, perfo reeren en nummeren in één bewerking bla den van honderd zegeb, welke zij boven dien rangschikken en in pakjes van hon derd afleveren Deze uitvinding is van groot belang, daar 't bij het maken van postzege's om zoo groote getallen gaat en alles in den tegenwoordigen tijd zoo zuinig moge1 ijle moet geschieden. LEIDEN Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend z!]n. Terugontvangen in de tweede helft der maand April 1925. Brieven Binnenland. Wed. E. W. E. v. d. Bosch, Den Haag Wed. A. Brinkman, Utrecht Dor- drechtsche Beton Mij., Dordrecht De partement van Koloniën, Den Haag Wed. Dr. 'B. van Dijken, Leiden AG. van Eijk. Den Haag C. Faasse, schip per, Welmeldinge Mej. Grun, Leiden station De Hoop, 's-Gravenhage Ka tholieke Illustratie, Haarlem I Koop man, Den Haag Leidsch Dagblad, Lei den Magazijnmeester Artt Inrichtin gen, Delft Noordhrabantsche en Bos sche Courant, 's-Bosch Northam War ren Corporation, Amsterdam Radema kers Cacao- en Chocaladefabriek, Den Haag R. K. Pastorie, Waarde Zeep«- fabriek ,.De Duif", Den Dolder. Briefkaarten Binnen la n d. Mej. Al ie de Beer, Amsterdam J. J. Frunfeen, N. de Groot, Den Haag Wed. B. G. Lemmers, Rotterdam. Brieven Buitenland. Noszoeften Terene Gabantea. Budapest Weisinger, Heidelberg. Briefkaarten Buitenland. Arb. G. P. Voorwaarts, Dusseldorf Frau N. Faupangel, Crefeld Frau G. Heuvers, Karlsruhe Frudi Rhittel, Wien Erna Schmidt, Hannover. 5 briefkaarten zonder adres. 7219 VÊopJjccren ÖEHtYT LEIDEN, Haarlemmerstraat 143 UITSLUITEND ERKEND DEUGDELIJKE FABRIKATEN Buitengewoon Getnakkelyke Betalingscondities Qy KLOPT i n fy Vetgt<r» Av Zuigt Kunt Ge 38 ets per dag «paren-dan'kuntU «en Hoover veroorloven^ «Üe eenige machine.die tegelykertyd klopt» J^eegt zuigt- Telefoneeï of ftchryf ons om nadere mUebtingeo, J. PENSEEL, Lucas van Leydenstr. 2, Leiden n Tel. 2149 Uevraagd: 7243b R.K. DIENSTBODE, bij H. C. VAN NOORT, Hooge- woerd 122. Geen winkelwerk. BOEREN DIENSTBODE. Terstond gevraagd een R.K. Boerendienetbode bij 3. PEN- NING3 Johzn., Noordwiiker- hout. 4307 Wordt gevraagd, zoo spoedig mogelijk, een flinke HULP IN DE HUISHOUDING, v.g.g.vz. Adres: Mevr. C. W- ALKEMADE, Voorstraat 56, Noord wijk. 4833b CONFECTIENAAISTER. Aankomende Confectienaal- ster gevraagd. Brieven bureau van dit blad No. 7249b. Gevraagd: een 1288 FLINKE METSELAAR liefst bekend met betonwerk, by A. VAN BEEK, Hooge Rijndijk 91, Hazerswoude. Gevraagd voor terstond, een SCHEEPMAKERSKNECHT, bakend met IJzer- en Houtwerk, by D. ZOET, Hillegommerdyk No. 51 bij Lisse, Haarlemmer meer. 7251 Gevraagd: een. BOERENKNECHTJE van 14 tot 16 jaar, diegenegen is melken te leeren. Fr. Br. onder No. 7252, aan den agent van dit blad te Lisse. Terstond gevraagd een R.-K. Bakkersknecht. Zioh te vervoegen by L. POST, Mr. Bakker, Nieuw-Vennep, Haarlemmermeer. 7225 EEN JOiJGEN gevraagd voor liohte kantoor- werkzaamheden bij deExpeditie „de Zwaluw", Kaiserstraat 37. Aanmelding 's avonds na 8 uur. Gevraagd een 7238 Halfwas Smidsknecht by JAC. HOERS, Zeewaard. ASSISTENT-ACCOUNTANT heeft nog gelegenheid tot het bijhouden van eenige Admini straties. Behandeling van Be lastingzaken. Brieven onder No. 4347 bureau van dit blad. Gevraagd voor R.K. Jong- mensch KOST EN INWONING, met huiselijk verkeer, in net, degelijk R.K. gezin te Leiden* Brieven onder No. 480S, Agent schap Leidsche Courant Alphen a/d Rijn. TE KOOP Motor, 2 c}rlinder, voor f175. Brieven bureau van dit blad onder No. 7224b. KAASMAKEN. 1905b Alle gereedschappen hiervoor noodig, alleen in de allerbeste kwaliteiten, fabrikaat Blom, bij Firma Wed.F. WOLFF, Handel in landbouwartikelen,Havcn3t>, Leiden. Gevestigd sedert 1849. TE KOOP GEVRAAGD rechthoekig Reservoir, inhoud 8 8V2 M8. plaatijzer, geklonken of gela8cht. Brieven met uiter ste prijsopgave aan het bureau v. d. blad onder No. 7254b Te koop: 7285 2 eROEDSCHE KIPPEN Te bevragen bij P. KORTE- KAA8, Dorpstr. B73 Warmond. KUNSTMESTSTOFFEN uit vocraad leverbaar. VAN VLIET, Rijn- en Schiekanaal, Leiden. Tel 1428, 12229 PRIJSNQTEERING. Vet gerookt Spek f2.25; mager gerookt Spek f275; Reuzel f8.- vetto Lappen f 1.75 alles per 5 pond. Aanbevelend: 7241 JOH. LOS. Oegstgeest. GRASMAAIER!! Voorhanden: prima Zeisen, Strekels, Wetsteenen, Haarspit- ten, Haarhamers en Zeisen- boomen. Voorts Melkgereed- schappen.Tuinbenoodigdbeden, Kippengaas,Prikkeldraad, Har monicagaas, Horrengaas, Var kenstroggen, enz. Bekende kwaliteiten. Billijke prijzen. A. J. HARTWIJK Jr., IJzer- en Touwhandel. Leiden, Nieuwe Beestenmarkt. Voorschoten, Schoolstraat. 7242b Advertesren doet verkoopen. RAPENBURG 10 LEIDEN A Kftnnpprt O °P >4>e Leidsche Cou- rant", het R.-K. Dagblad in Leiden en Omgeving, dat in alle kringen gelezen wordt. Adverteert in »?eJLeitch?,Co"* rant die dagelijks in duizenden exemplaren verspreid wordt en daardoor beslist afdoende publiciteit biedt. Laat Uw drukwerken maken op de Handelsdrukkerij va" "!?e Le"Jr i i i .I sche Courant waar alle voorkomende orders net jes, vlug en billijk worden uitgevoerd Vraagt Prijsopgaaf I Vraagt Proefnummers

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6