Fa. J. Cj. i STEEK £Co„ Pjeterskerkgracht 18 VRAAGT STEEDS POSTDUIVEN. „Dg Oievaar". Uitslag van de wedvlucht gehouden door de postduivenvereniging „De Ooie vaar te Wassenaar van uit Mons (België). Afstand 190 K.M. ,uur van vrijlating 9.30 uur. 1. W. Knijnenburg 12.24.9; 2. H. Gor dijn 12.36.49: 3. W. Donders 12.44.18; 4. H. Gordijn 12.52.54; 5. P. van Rijn 1.2.58; 6. A. A. de Smit 1.3.53; 7. P. van Rijn I.7.58; 8. J. van Veen 1.8.51; 9. G. Noord- over 1.9.55 en 10. W. Knijnenburg 1.13.20. LUGHTtfAART. Het vliegongeluk bij Petten Omtrent het ongeluk met een vliegma chine bij Petten kan nog het volgende ge meld worden: Het vliegtuig had een snelheid van 125 K.M. per uur, toen het tegen den kabel van het oude Engelsche oorl9gsschip vloog Wonder boven wonder werd de vliege nier slechts licht gewond. Het toestel kreeg een versplinterden propeller en in elkaar gedrukte vleugels. Dank zij de te genwoordigheid van geest had de avia- teur den motor afgezet. Wanneer dit niet het geval geweest was. zou èn de vlieger èn de machine zijn verbrand. De zware U-ijzers van den cons'ructie- toren zijn als papier samengevouwen Volgens deskundigen, moet de schok min stens 500 ton gewicht per seconde hebben bedragen. De firma N.V. „Electro I" heeft ernsti ge stagnatie en schade te boeken, daar de toren gedeeltelijk moet worden vernieuwd. Ook de kabel kan geen dienst meer doen. „Tel KERKNIEUWS De heiligverklaring van den Z. Petrus Canisius. N ed er 1 a n d s c h e pelgrims te Rome. Men meldt uit Rome: Z.Exc. de Minister-President jhr. Ruijs ide Beerenbrouck wordt van 1923 Mei te Rome verwacht en zal, zooals vermeld, bij de plechtige Heiligverklaring van den Z. Retrus Canisius, onzen grooten landgenoot tegenwoordig zijn. In „St. Pieter" zal een aparte tribune zijn voor regeeringspersonen en wijl de Zwitsersche Bonds-president, die eerst ook te Rome verwacht werd, niet aanwezig zal zijn, zal onze Minister-President op die tribune waarschijnlijk de eerste plaats .in nemen. Van de Nederlandsche familieleden van den Z. Petrus Canisius, voor wie ook een aparte tribune zal gereserveerd worden zullen waarschijnlijk aanwezig zijn: De familie Ruys de Beerenbrouck: de echtgenoote van onzen minister-president, twee dochters, zoon en schoonzoon; mr. A. baron v. Wijnbergen,lid der Tweede Ka mer en mevrouw en zuster; twee dames Helmich; baron v. d. Heijden van Doornen burg met echtgenoote en dochter en de heer J. v. d. Mortel, burgemeester van Cuyck a. d. Maas. Zooals hekend ie zullen van het hoog waardig Nederl. Episcopaat mede aanwe zig zijn bij de plechtige Heiligverklaring: Z. D. H. mgr. H v. d. Wetering, die zijn intrek neemt in het hotel de Rüssie; Z. D. H. mgr. Diepen, die logeeren zal bij den procurator van het Nederl. Episcopaat mgr. B. Eras. Z. D. H. mgr. P. Hopmans, die zal wonen in de Procure der Premon- etratensers en Z. D H. mgr. L. Schrijnen, die zijn verblijf zal nemen in hotel des Princes. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN Voor openbare behandeling staan 22 zaken, voor niet-openbaar 1 zaak op de rol. Waarnemend griffier is Mr. v. d. Worm J. P., Broodbakker te Leiden, is ge dagvaard voor het feit, dat hij drie werk lieden 's morgens vóór 6 uren in de bak kerij werkzaamheden heeft doen verrich ten, waarvoor hij geen "Vergunning had. Bekl. bekent, doch het kwam doordat plotseling een paar bedienden waren weg gebleven. H. Kasteele, die met Pop en Dingjan die arbeid verricht heeft, wordt als getuige gehoord. De Ambtenaar, overwegende dat bekl. al meermalen is veroordeeld, eischt drie geldboeten van f J 0. S. M. J. W., sigarenfabrikant te Lei den, komt voor eenzelfde feit. Drie vrou wen hebben Zaterdag na 1 uur nog kistjes staan plakken. Bekl. brengt de groote drukte als motief naar voren. Ook de be drijfsleider J. Radmaker, als getuige ge hoord, bevestigt een en ander. Eisch 2 maal f 3 of 3 maal 2 dagen. Th. B. te Leiden, niet verschenen, heeft een rijwiel aangereden, waaraan nogal schade was ontstaan, n.l. f 7, waar voor hij echter te laat kwam dit toegewe zen fe krijgen. Bekl. had echter al toege zegd, dat hij deze zóu vergoeden. Eisch f 5 of 5 dagen. C. v. d. W. te Noordwijk, heeft als aannemer de timmerlieden Kort te Rijns burg en De la Rie te Noordwijk.. langer dan 8 uur laten werken per dag. Bekl. had het aangevraagd, doch er geen ant woord op gekregen en gedacht: geen tij ding, goede tijding. Later had hij geinfor- meerd, en was te weten gekomen, dat er weer andere formaliteiten noodig waren, Waarvan hij nog niet op de hoogte was. Na het hooren van de getuigen Kort en De la Rie, werden 9 boeten van f3 of 9 maal 2 dagen geëischt. P. M. C. F., te Leiden, is ten laste gelegd, dat hij op de Warmonderbrug bij 3e Marepoort, verkeerd is uitgeweken. BekL had er geen erg in gehad. Er Hepen net zooveel meisjes naar de fabriek en die hadden zijn aandacht afgeleid. Hij had echter naar zijn wagen te kijken, meende de kantonrechter. Brandse, koopman, die met zijn motor tegen de wagen was opgebotst, waardoor voorwiel en vork zwaar beschadigd wer den, wijt de schuld aan bekl., zooook ge tuige Bernard Strik, matrassenmaker. Eisch f 4 of 4 dagen. A. M. M., machinist op de stoomtram Leiden-Heemstede, heeft een verbaal ge kregen, dat hij te Sassenheim te hard heeft gereden, en toen er gevaar dreigde, de snelheid niet verminderde. Bekl. zegt, dat hij wel degelijk stoom afgesloten had en, daar de aangereden voerman hem zag, dacht hij, dat deze wel op zijn signaal zou stoppen. C. Zuiderduin, voerman te Noordwijker- hout, vertelt, dat het heel druk was in Sassenheim, vanwege de Narcissen-Ten toonstelling. Er stonden vier of vijf auto's en daar moest hij voorbij. Z.i. had- de tram moeten stoppen. Van Egmond te Sassenheim, die er met zijn auto aan kwam, is van dezelfde meening. Getuige Oudshoorn had het paard gegrepen, doch heeft niet gezien wie er eigenlijk had moe ten stoppen. Bekl. houdt vol, dat na het geven van het signaal de voerman had omgekeken, en hij, daar hij een vaste baan berijdt, recht had met afgesloten stoom door te rijden. De ambtenaar eischt f10 of 10 dagen. J. G. v. V., chauffeur bij de Landbouw, heeft bij het inhalen en voorbijrijden te vroeg weer naar rechts uitgehaald, waar door de auto van den bode uit H i 11 e- g o m, op zij geduwd werd en een melk wagen t je, ook van de Landbouw, omreed. Bekl. geeft de schuld er van aan den Hil- legomschen chauffeur, doch de getuigen, van 't Riet, de Groot, wagenvoerder te Oegstgeest, en Overbeeke van Hillegom, beweren, dat de schuld bij bekl. ligt. Ge tuige Lamens, van Noordwijk, spreekt in het voordeel van bekl., doch de ambte naar acht de schuld bewezen en eischt f 10 of 10 dagen. Thans komt de zooeven getuigende wagenbestuurder A. de Gr. als beklaagde. Hij zou op de Hoogowoerd bij de Plan tage te Leiden geen signaal-gegeven hebben, en een luid signalen gevende auto hebben aangereden. Bekl. zegt wel dege lijk en zeer tijdig signaal gegeven te heb ben, doch bij het getuigenverhoor heeft geen der getuigen het gehoord. De chauf feur van de aangereden auto $n de in zittende bankwerker Mieremet. verklaren uiterst voorzichtig gereden te hebben, wat de getuigen v. Leeuwen, hakker, en J. War menhoven, eveneens kunnen bevestigen Eisch f 5 of 5 dagen. J. M. den H., arbeider te V o o r s ch o- t e n, is ten laste gelegd, dronkenschap en dreigen met 'n revolver.- Bekl. ontkende dronken geweest te zijn, want hij had nQg een half uur geloopen zonder een been verkeerd'te zetten. Wat van deze geschie denis in de krant gestaan had waren allemaal leugens. Z'n baas luste 'm en hij zelf ook wel. Als nu de baas hem gelegen heid gaf om ook eens te drinken kon hij toch kwalijk bedanken. Zijn baas had werkelijk dien morgen te veel op, en was naar bed gegaan. Hij zelf had er mis schien 'n stuk of vier op en was toen net gek. Hij had de baas uit bed getrokken en toen was er wel een kast omgevallen enz. De baas was toen gaan prutsen aan het revolver, doch dat was niet geladen. En toen was de opoe de deur uitgegaan. Ge- dreigt had hij niet. J. A. v. d. Berg, sla gersknechtje, is er aan de deur. geweest. Hij heeft wel gemerkt dat de vriendelijke oude vrouw neerslachtig was. en daarom geinformeerd wat er aan scheelde, toen bekl. net aankwam en hij zelf de vlucht nam. Getuige van Egmond, die blij is dat bekl. geen familie van hem is, is ook op het erf geweest, en heeft bekl. met het revolver gezien. Later is hij met hem ko men praten, doch het was dronkemans praat, die hij verkocht. Bekl. blijft alles leugens noemen. Hij is er echter met Mei vandaan gedaan, anders had hij ook „een dronken droppie" geworden. Hij past nu best op. Eisch f5 of 5 dagen. P. C. v. d. B., instrumentmaker te L e i- d e n, heeft in autobus een sigaar ge rookt. Er was geen bordje met verbod in de wagen, zegt bekl. Eisch f 2 of 2 dagen. P. J. G., bouwkundige te Lei don, heeft verzuimd als getuige te verschijnen, wat bekl. niet kon doen, daar hij verhin derd was. Had het dan laten weten, zegt de kantonrechter. Eisch f 10 of 10 dagen. G. J. v. d. V. en A.-S., losse werklieden te L e i d e n, hebben zonder vergunning van B. en W. muziek gemaakt. Aanvra gen, zegt de kantonrechter, was reeds ge daan, doch afwijzend beschikt. Eisch tegen ieder 50 ct. of 1 dag. W. F. L., slager te Leiden, heeft op den weg gevoetbald, waarvoor f 1 of 1 dag geëischt werd. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK De Rotterdamsche rechtbank heeft in een zitting met gesloten deuren vier zeden misdrijven behandeld. Het O.M., waarge nomen door mr. J. G. Holsteyn, heeft ge- eischt tegen: M. S., gedetineerd, wegens het plegen van ontucht met iemand beneden de 16 jaar, 1 jaar gevangenisstraf. W. V., gedetineerd, wegens eenzelfde misdrijf, 8 maanden gevangenisstraf. N. v. 0., gedetineerde wegens eenzelfde misdrijf, 6 maanden gevangenisstraf. Het O. M. heeft verder geëischt tegen J. K., wegens feitelijke aanranding van de eerbaarheid, 3 maanden gevangenisstraf. FAILLISSEMENTEN Geëindigd: Door verbindend worden eenige uitdee- lingslijst, het faill. van N. A. Heesterbeek te Hillegom (uitk. nihil). INGEZONDEN MEDEDEEL1NG. KWALITEITSreep EN GROS Verkrijgbaar bij de 7222 EN GROS wetenswaardig. De zorg voor de naaimachine. Een naaimachine heeft zorg en een goede behandeling noodig, als men er tenminste geruimen tijd plezier van wil hebben. En dit doelt nog niet zoozeer op een regelmatig kundig onderzoek van een reparateur als wel op de geregelde ver zorging door degene, die de machine ge bruikt. Op vaste tijden moet de machine ge smeerd worden, gewoonlijk is eens in de maand voldoende, bij veelvuldig gebruik echter meermalen. Men neme daarvoor een spuitje met naaimachine-olie en volgt de handleiding, die bij iedere machine wordt verstrekt. Vooral het schuitje heeft met zorg toegevoerde olie noodig. Nadat de machine gesmeerd is, moet men liet teveel aan olie, dat uit de ver schillende gaatjes druipt, zorgvuldig af wrijven en een oud lapje slof een paar maal doorstikken om te voorkomen dal nieuw goed door vetvlekken beschadigd wordt. Om de machine tegen stof en vuil te be veiligen, moet men ze steeds afgedekt hou den .Dadelijk na gebruik plaatst men de kap er weer over, er aandaeht aan schen kend, dat men die steeds nan de goede zijde plaatst. De goederen die gestikt wor den, laten draadjes, pluisjes en stof achter en voor men de machine gaat gebruiken, moet men aan de onderzijde al dat vuil verwijderen en het schuitje met een bor steltje afschuieren. Men kan dan gelijk de spelden verzamelen, die gewoonlijk in den bak onder de machine te vinden zijn. Een naaimachine die verwaarloosd is en in slechten staat verkeert, kan men een behandeling met paraffine geven. Daar door zal de roest en de stroefheid verdwij nen en de machine met minder krachtin spanning toch weer zachter werken. Met een schrijfmachineborsteltje kan men de bijna onbereikbare plaatsen behandelen, doch voordat men de machine weer in ge bruik neemt, moet men de paraffine goed afwrijven en weer met olie bespuiten. Het prepareeren van bloemen. De hoer C. Ouwerling schrijft in „Flora- lia" (Assen): Menigeen zou o zoo gaarne levende bloe men willen bewarpn, bloemen, geschonken in dierbare oogenblikken, in tijd van vreug de of leed, waaraan men gaarne, of met weemoed denkt: voor hen is 't, dal door mij het volgende bloemenprepareermiddel aangeraden wordt. Men neemt fijn. wit zand en wascht dit herhaalde malen, zoodat er zieh geen on reinheden meer hl bevinden en wacht tot dit opgedroogd is. Daarna besproeit men duizend declpn van dat zand met drie deelen stearine, drie deelen paraffine, drie deelen salicylzuur en honderd deelen aleohol. Men zoi-ge er vooral voor het zand goed om te roeren, zoodat ieder zandkorreltje in bovenstaande vloeistof gedrenkt is: waar na men het gopd vlak uitspreidt, om het terdege te laten drogen. Wanneer we zoover zijn, kunnen we tot het prepareeren van bloemen overgaan Hiertoe nemen we een houten kistje en be dekken den bodem met een laagje van het bewuste zand, waar de bloemen op gelegd worden. Nu wordt de verdere ruimte geheel met zand vol gestrooid, zoodat alle bloemen goed onder het zand bedolven zijn. De kist wordt losjes gesloten en twee a drie dagen in een temperatuur geplaatst van pl.m. 30 k 35"graden G. of 94 graden Fahr. Daarna schudt men het zand uit het kistje en worden de bloemen te voorschijn gebracht. Men zal zien, dat de bloemen haar natuurlijke kleur behouden hebben en men nog zeer lang hiervan genieten kan. Wat doet men als een sigaar inbrandt? Een echte rooker werpt haar weg. Maar een zuinige tracht- als hij geen „vlamme tje" heeft, haar weer in het gelijk te la ten branden, door den kant waar de tabak niet doorbrandde, naar boven te houden; want zoo denkt hij dan gaat - de warmte naar boven. Glad verkeerd! Hij moet juist andersom doen. Want het branden wordt bevorderd door toetreding van zuurstof (lucht), en dit is het geval aan de onderzijde; aan den bovenkant trekken verbrandingsproducten i zonder zuurstof door de tabak. VRAGEHBUS Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Hazerswoude naar Nijmegen en hoeveel K.M.? Antwoord: Hazerswoude, Boskoop, Alplien, Bodegraven, Woerden, Utrecht, Zeist, Driebergen, Leersum, Amerongen, Rhenen. Resteren, Oplieusden, Dodewaard Hier, Slijk Ewijk, Oosterhout, Nijmegen. Afstand 114 K.M. Vraag Welke is de kortste weg per fiets van Zoeterwoude naar Schiedam en hoeveel K.M.? Antwoord: Zoeterwoude, Stomp- wijk fMeerlaan"), ZïietermeerZegwaart, Borkel, Rodenrijs, Overschie, Schiedam. Afstand 33 K.M. Vraag. Welke is de kortste wee "°r motor van Leiden naar Breda? Hoeveel K.M Antwoord Leiden, Zoeterwoude, Zoetermeer. Bleiswijk, Rotterdam, Oost hoek, Rijsond. Dordrecht, Wihemsdorp, Moerdijk. Ze\enherpsehe Hoek, Tcrheyden, Brede Afstand 86 K.M UIT HAARLEMMERMEER Gemeenteraad In de raadsvergadering werd medege deeld, dat de gemeentebegrooting door Ged. Staten is teruggezonden met verzoek, eenige wijzigingen aan te brengen. Daar toe werd besloten. Goedgekeurd werd een voorstel om aan den heer P. Herman te Edam een verhooging van f1500 toe te kennen voor het maken van den ligger der wegen. De provincie noemt 50 pet. dezer verhooging voor haar rekening. Be sloten werd aan de gemeente Haarlem over den cursus 19221923 alsnog eeif vergoeding toe te kennen voor het bezoe ken van leerlingen uit deze gemeente van de scholen voor M O. en voorbereidend hooger onderwijs der gemeente Haarlem. NIEUW VENNEP Coöp. Boerenleenbank. Dinsdag avond hield deze Bankinstelling In café Nijssen haar 7de Jaarvergadering. De opkomst was heel goed. De Direc teur de heer P. van Staveren, opent met een woord van welkom en kan met genoe gen coustateeren. dat het bedrijf in het afgeloopen boekjaar alle reden lot tevre denheid heeft gegeven. De secretaris leest, nu de notulen, die onveranderd onder dankzegging worden vastgesteld. Thans komt de Kassier aan het woord, die een financieel overzicht gaf. Verschillende posten werden nader toe gelicht. Het bestuur deelde verder mede, dat de schuld aan de Centrale Bank te Alk maar nog in totaal bedroeg f 11.895.53, welk bedrag vermoedelijk met f2000 door die instelling zelve zal kunnen worden verminderd; dat er in het nu geëindigde boekjaar een winst is gemaakt van f 1010.14 en dat onze reserve is gestegen tot f 7428,08. zoodat het niet is uitgesloten dat men volgend jaar weder geheel zon der schuld is. Verder vermelde het verslag, dat in 1924 waren gehouden 12 bestuursverga deringen en 14 met den Raad van Toe zicht, flat 15 nieuwe leden toetraden, zoo dat het ledental thans 117 hedraagt. Het aantal spaarders bedraagt 286, terwijl 28 •nieuwe werden aangenomen. Er zijn 130 voorschotten in omloop, 25 nieuwe werden verstrekt en 19. afgewezen. De rente voor alle voorschotten werd bepaald op 5.5 pet., terwijl de vergadering het bestuur mach tigde, tot verhooging of verlaging over te gaan, indien de omstandigheden dit ge bieden. De hper C. Baars werd als bestuurslid, de heer J. J. Nijssen als lid van den Raad van Toezicht bij acclamatie herkozen. Het salaris van den Kassier werd vast gesteld op f 750.een der leden gaf het Bestuur in ernstige overweging dit be drag, dat voor het ambt veer te laag moet worden geacht, te verhoogen, zoodra de financiën dit toelaten. Hiervan zal goede nota worden genomen. Vervolgens kwam in bespreking: aan sluiting bij een Centrale Bank. Het Be stuur zag de" Bank het liefst aangesloten bij Utrecht, vooral ook, omdat deze geen bezwaar maakt tegen credietverschaffing aan middenstanders, hetgeen Eindhoven wel doet. De Ring Amsterdam komt tegen aansluiting bij Utrocht op, ofschoon dio Centrale zelf- de toetreding gaarne wil. De vergadering kon geen enkel gezond motief achterhalen, waarop de tegenwerking zou kunnen gebaseerd, zijn, zoodat zij het be stuur machtigde, alles te doen, om de he geerde aansluiting te erlangen. Het Be stuur zegde krachtige medewerking toe. Bij de Rondvraag werd geinformeerd opzichtens het betalen van een evenredig deel in de schuld der Bank voor leden, die door den dood ontvallen, en wier nage laten betrekkingen minder kapitaalkrach tig zijn. Het Bestuur gaf in dezen inlich tingen, die bewezen, hoe het voor alle le den werkt en waarop de vragende betuig de uiterst voldaan te zijn. Nog werd gevraagd of, indien men hij Eindhoven moest aansluiten, er rekening zou worden gehouden met die midden standers, die reeds hij de vereeniging wa ren en of er door de Statuten van dio Centrale Bank ook Bestuursleden zonden moeten bedanken. De inlichtingen waren voldoende duidelijk. Hierna sluiting. Verkeersongevallen. Het paard van den melkslijter P. Baars geraakte door schrikken aan de Vossevaart te wafer. Behulpzame handen boden vriendelijk hij stand, zoodat de wagen behouden bleef. Het paard sprong zelf op den kant, zoodat het ongeval goed afliep. De heer A. van Roode week met paard en melkwagen aan de Hillegom- merdijk uit voor'n motorfiets, waardoor do wagen kantelde. Een bus werd in elkaar gedrukt en de melk ging verloren Do wagen bekwam mede averij. Een leelijfc sehadpnnslio. DE RIJPS TREEK AfnesMen Schs' -'ar*. De scheepvaart op den Rijn te H a r m e* len zal van 18 Mei tot 29 Juni 1925 we gens den bouw eener voetbrug bij T1 voor schepen met een hoogereu last dan. 1.50 M. -f- A P., afgesloten zijn. ZOETERWOUDE. Het Klooster der Paters Kruisheeren. Met den bouw van het klooster voor do Paters Kruisheeren aan den Vrouwcnwe® alhier, is men dezer dagen aangevangen. De bouw wordt uitgevoerd door de firma Bik en Brcedeveld te Leiden. Men hoopt dat een gedeelte in den zomer van 1926 gereed zal zijn. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 20 MeL des namiddags te 2 uur: Agenda: 1. Voorstel van B. en W. tot verkoopi van een perceel bouwgrond^ gelegen aan de Zaalbergstraat, aan den heer II. Bro ker alhier. 2. Voorstel van B. en W. inzake den verkoop voor afbraak van de gemeontowo-' ning en schuur gelegen aan de Prins Hen-: drikstraat nommer 29 en den verkoop van de daarbij staande hoornen op sfnm 3. Voorstel van B. on W. inzake wijzi ging van de kadastrale grootte van het. perceel grond der gemeente, gelegen hij den toegang tot hef. Burgemeester Vtssorpark vanuit de Schoolstraat. 4. Voorstel van B. en W. tot overname in eigendom door de gemeente van gedeel ten openharen weg aan de Emmalaan en Wilholminn straat.' Voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit dd. 2 April 1925 in zake overname grond van de Martha-Slir-h-' ting. 6. Missive van Gedeputeerde Staten waarhij zij enkele opmerkingen maken om-. Irent een drietal ter goedkeuring ingezon den raadsbesluiten dd. 26 Februari 1925, met voorstel van B. en W. 7. Voorstel van B. en W. tot hef be schikbaar stellen van drie lokalen dei openbare school aan den Oudshoornschen weg ten behoeve van de Zondagsschool der Ned. Herv. Gemeente Oudshorn c.n. tegen betaling van een jaarlijkscho vergoeding- van 100. 8. Voorstel van B. en W. inzake hel be roepschrift van J. Oudejans alhier, tegen de afwijzende beschikking door B. on W. op zijn verzoek om vergunning tot het ver bouwen van zijn perceel aan de Juliana- *8traat. 9. Voorstel van B. en W. tot het verh'o- nen van een erediet van 11000.vooi de verzwaring van de hoofdleiding vooi water in de Raadhuisstraat en voor do doortrekking dpr waterleiding in het Ztiid-< einde te Aarlandevveen. 10. Voorstel van B. en W. tot hot be schikbaar stellen van een erediet van 200.ten behoeve van de kaasmarkt-, commissie. 11. Voorstel van B. en W om de goed keuring te hechten aan de rooster der uren. waarop de zweminrichting togen verlaagd tarief is opengesteld. 12. Voorstel van B. on W. tot wijziging van de Bouw- pn Woningverordening. 13. Voorstel van B. en W. tot vaststel-- ling eener verordening op het Waarborg-* fonds in zake woningbouw dezor gemeen te. 14. Voorstel van B. en \V. tot aanvul ling en wijziging der verordening regelen* de de indeeling der gemeente in slemdis- trieten. 15. Goedkeuring van de wijziging van dr begrooting dienst 1924 van het Algomeei Armbestuur. 16. Voorstel van B. on W. tot wijziging van de gemeentehegrootingen dienst 1924 en 1925. R. K. Huisvestings-comité. Gister avond had een vergadering plaats van het bestuur van bet R. K. Huisvesting-Comitff afd. Alphen te zamen met afgevaardigden der volgende vereenigingen: St. Vincea-. tiusvereeniging, De Hanze, B. K. Volkso^ i bond, Herw. Levenskracht. St. Paucratiusv

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 5