Dood door Jenever. 'Dezer dagen dronk een op Borkum wer kende arbeider bij een weddenschap meer 'dan 1 liter jenever. Hij moest deze onbe zonnen weddenschap met den dood bekoo- pen. Kind ta vondeling gelegd. Maandagavond is in de Wijnstraat te Botterdam voor een pand bewoond door 'de familie E. een éénjarig meisje te von deling gelegd. Het kind was in doeken ge bonden waarop een briefje gespeld was toet de mededeeling, dat de moeder uit armoede gehandeld had, en aan de fami lie E., haar verwanten, vroeg het kind bij zich op te nemen. Een rare grap Een jeugdig marinier had zich een toooi dolkmes aangeschaft. Het -werd Maandagmiddag in de Marinierskazerne 'te Amsterdam bewonderd door zijn kame raden. Een collega, afkomstig uit Rotter dam, voegde den eigenaar van het mes, ëen Amsterdammer, in overmoed toe, dat Dij er toch niets mee durfde doen. Hij fou hem er geen steek mee durven toe ren gen. Ten slotte hield de Amsterdam- der het mes voor zich ter hoogte van den buik en zei' „Loop er dan maar eens in". De Rotterdammer gaf aan die uitdaging gehoor, wellicht denkende, dat zijn kame raad het mes op het laatste oogenhlik nog tou wegtrekken. Deze deed dat niet, met bet gevolg, dat het mes in den buik van Jden Rotterdammer drong. Ernstig ge- bond is deze naar het hospitaal gebracht, 'terwijl zijn kameraad in arrest werd ge steld. Het mes is in beslag genomen. Kunsttand Ingeslikt. De 30-jarige landbouwerszoon J. v. G., .Öie woonde tusschen Barneveld en Lunte- ren, heeft de vorige week op een nacht in den slaap een kunsttand ingeslikt. Thans Is hij aan de gevolgen daarvan in het dia- jfonessenhuis te Arnhem overleden. De Jonge Catharlna Het Vrijdag j.l. te Zoutelande aange spoelde lijk is gebleken dat te zijn van den [machinist van de Jonge Catharina, welk ['Schip op 9 April in de Wielingen gezon den is. Het lijk van dezen zeeman, J. P. $3esseler, is Dinsdag tor aarde besteld te Zoutelande, in tegenwoordigheid van den jïheer Zoethout, die als kapitein op het ver- rongelukte schip voer, en een vertegen woordiger der reederij. De malversaties te Veenendaal Ged. Staten hebben het niet-eervol ont- jtóag van den gemeente-secretaris van Vee- Dendaal, A. de K., die wegens malversa ties tot anderhalf jaar gevangenisstraf is (Veroordeeld, goedgekeurd. De justitie te |&rnhem beeft de distributiebescheiden feonder eenige opmerking aan het gemeen tebestuur teruggezonden. Nederiandsch Oost-Indië. Zware brand In Soerabaja. Een zware brand te Soerabaja heeft aan $le gebouwen van de Middle East iFlm Co. 'een schade van f 60.000 en aan die van France Export een schade van 73.000 jtoegebraoht. De brand ontstond ten ge volge van de zelfontbranding van films. Buitenl. BerEchïen Groote brand In Canada. Mayo gedeeltelijk verwoest. Een groote brand heeft gewoed te Mayo, He tweede plaats-in het gebied van den lYoekon, de binnenhaven voor het zilver- toiingebied in de Kenohills. Het hotel, de winkel en andere groote 'gebouwen zijn verwoest. Avonturen van een pseudo-vorst. r De pseudo-vorst Jay Bonsou, die zich j.ernir van Koerdistan" noemt en die reeds vroeger van zich deed spreken, is uit Ame rika naar Europa teruggekeerd. Aan boord van de „Majesfic" Is de vorst" thans uit New-York te Cherbourg aangekomen. Hij stond niet op de lijst der butpassagiers, doch bevond zich onder de gedeporteerde ongewenschte vreemdelin gen. Zijn bagage bestond slechts uit een klein pakje en, toen hij aan land gegaan was, gewerd hem de minzame mededeeling, dat Frankrijk hem slechts zou toestaan, 15 'dagen op Fransch gebied te verblijven, maar ook geen dag langer. De „vorst" glimlachte en zeide, dat hij Daar Londen zou gaan en vandaar naar Beiroet, daar hij represailles van de An- 'gora-regeering vreesde. Maar het is zeer onwaarschijnlijk, dat toen hem te Londen zal toelaten. Hij werd reeds in 1923 uit Engeland gedeporteerd, na 6 maanden gevangenis straf te hebben ondergaan wegens het op bedriegelijke wijze verkrijgen van crediet In het Hyde-Park-hotel. Hij beweerde toen ëen afstammeling van de Pharao's te zijn ©n „millioenen waard te zijn in zijn eigen land." Doch niemand heeft uit authentieke be wijzen kunnen vaststellen, tot welke natio naliteit de „vorst" behoorde. De eerste maal, dat zijn naam publiek enoemd werd, was in 1920, toen bij zijn eroep van kleermaker te Chicago voor Hat van oplichter te New York verwisselde. Hij verklaarde toenmaals, van koninklijke afkomst te zijn en beweerde, dat zijn va- 'der emir Abdullah was. Als andere rela tes noemde hij koning Fuad van Egypto, Ben koning van Spanje, Mustapha Kemal facHa en koning Feisoel. In gezelschap van een dame, die een teen diamant bezette ring in haar neus !g, werd hij door president Harding op Witte Huis ontvangen. Doch spoedig de zijn haastig vertrek en, na in Frank- vertoefd te hebben, arriveerde hij in eland- In Londen leidde hij een dubbel leven, werkte overdag als broekenopperser bij een kleermaker in het Londensche East End en bracht zijn avonden door in hotels in het Weat-End. Daarna keerde hij weer naar Amerika terug, maar moest opnieuw het land verlaten. Hij was in Maart 1923 te Londen terug, waar hij zich voor den „vorst" van Koer distan" uitgaf en de mooiste kamers in bet S&voyehotel bestelde. Zonder zijn re kening te betalen, ging hij naar het Hyde Park Hotel, hetwelk hij verwisselde voor de gevangenis. Zijn deportatie werd bevolen en toen be gon een heen- en weertrekken over den Oceaan, dat nog niet afgeloopen zal zijn, daar geen enkel land geneigd is, hem te herbergen. In Juli van het vorige jaar was hij, even als ditmaal, van New York te Cherbourg aangekomen. In Maart van dit jaar werd hij weer naar Engeland gezonden. Hij weigerdè de derde klasse-passage, welke hem aange boden werd, betaalde eerste klas-overtocht, en dineerde in een grijs tooneeluniform, afgezet met zilveren en met gouden epau letten. Doch hij kwam niet ongemerkt voorbij den politieman, die bij den aanlegsteiger te Liverpool op post stond en een week la ter werd hij weer aan boord van de „Cel tic" gebracht en keerde naar New York te rug, vanwaar hij naar het immigranten depot op Ellis Island werd gezonden, al waar hij word vastgehouden tot zijn thans gevolgde deportatie. EEN BEZOEK BIJ Ex-KEIZERIN ZITA. Nu een ernstig ziek-zijn van ex-Keize rin Zila wordt gemeld, willen wij hier me- dedeelen eenige bijzonderheden over het leven van deze ex-Keizerin. Deze week vertoefde te Tilburg, in het St. Jozefstudiehuis de eerw. Father Wach ter, een Tyroler van geboorte, die 19 jaar werkzaam was in de missis op Borneo. Father Wachter keerde in het begin van dit jaar in zijn geboorteplaats terug om daar zijn welverdiende vacantie door te brengen. Men begrijpt dat hij te Vorarlberg in Tyrol, waar hij geboren is, veel veran derd vond. Natuurlijk wist hij van den rampzaligen oorlog en van de nog ellendi ger gevolgen van deze, maar hij had zich niet kunnen voorstellen, dat er zooveel ver anderd zou zijn. Father Wachter hoorde echter, wat er ook veranderd mocht zijn nog met liefde spreken van den Keizer, die in ballingschap stierf en van de keize rin, die op vreemden bodem met haar ge zin leeft. Toen Father Wachter een pelgrimstocht naar Lourdes maakte, ontmoette hij daar Mgr. Waitz en door diens bemiddeling werd hij genoodigd zijn reis tot over do Pyre neeën uit te strekken en de ex-keizerin, waarvan zijn landgenooten nog met groote liefde spreken, een bezoek te brengen. En Father Wachter heeft dit gedaan. Hij reisde nu over ons land naar Tyrol terug en verbleef deze week te Tilburg. We hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt, „aldus het N. v. h. Z.", en hem verzocht eens iets te vertellen, van dat be zoek aan ex-keizerin Zita, vermoedend, dat dit onze lezers wel belang inboezemen zotv Hier volgt een kort verslag van wat de eerw. Father vertelde. Mgr. Waitz, dien ik te Lourdes ontmoette is apostolisch administrator van bet Duitseh sprekende gedeelte van Noord Ty rol. Hij was de opvoeder van den overleden Keizer Karei en peetoom van een van diens zonen. Aartshertog Felix. Mgr. Waitz wist voor mij toestemming te krijgen aan keizerin Zita een bezoek te mogen brengen op het kasteeltje, dat zij thans met haar gezin bewoont, in het Spaansche stadje I,e(Tueitio, ten N. 0. van Bilbao aan de golf van Biskaije. Aan het station te St. Sebastiano werd Father Wachter, zoo vertelde hij ons, door do auto der keizerin afgehaald en naar haar slot gebracht, dat de Koning van Spanje haar afstond en waar zij met haar gezin hoogst eenvoudig leeft van een klein eigendom, dat zij nog in Hongarije bezit. Het leven op het slot is zelfs sober te noemen. Father Wachter was de gast van de ex-keizerin doch hij logeerde In een hotel in het stadje. Ex-keizerin Zita wijdt zich daar geheel aan de opvoeding van haar kinderen en zeide Father Wachter, zij is een voorbeeld voor alle katholieke moeders. Laat ik n maar eens vertellen de dagmdeeling van Keizerin Zita en dan zult u moeten toege ven dat weinig katholieke vrouwen zoo ernstig haar taak als moeder en opvoed ster vervullen. Om 5 uur 's morgens staat de ex-keizerin op en woont om kwart voor zes de H. Mis bij in de parochiekerk van Lecrueitio. Om 7 uur is er een Mis in de slotkapel waarbij de heele huishouding tegenwoordig is. Do keizerin bereidt zelf haar kinderen voor de H. Mis en de H. Communie vóór. De kinderen, die reeds de eerste H. Communie gedaan hebben, kre gen van haar een kerkboekje met door Zita zelf uitgekozen gebeden. Ik zag, zeide Fa ther Wachter, zoo'n kerkboekje eens in en werd getroffen door de speciale gebeden, die ik er in aantrof, gebeden voor Oosten rijk, voor het welzijn van het land een ge bed voor den spoedigen terugkeer naar het vaderland, een gebed voor do gesneuvelde soldaten en een voor de zielerust van vader. Father Wachter las dien dag "de H. Mis in de slotkapel, aartshertog Felix ver- vulde de functie van koster. Koning Otto eD prins Robert waren do misdienaars Alle huisgenooten woonden de H. Mis bij en naderden tot de H. Tafel. De omgeving van de keizerin bestaat uit ongeveer twin tig personen, alle oude getrouwen die hun diensten belangeloos verrichten. De klei nere kinderen verrichtten de dankzegging na de Mis onder, leiding van de gouvernan te. Na de gebeden voor Oostenrijk, voor het welzijn van. het land en voor de gesneu velde soldaten eindigden de kinderen met een hartroerend -„Pappa von Hfmmel seg- ne nns". Na de Mi9 zaten allen aan het zeer sober ontbijt dat ktstond nit brood en koffie (geen boter). Koning Otto moest om half negen naar de lessen, die hij krijgt onder d* hoofdlei ding van graaf Deyrcnfeldt. De lessen duurden tot twaalf uir. Otto, die den titel voert van koning van Hongarije, wordt al tijd aangesproken met Majesteit, en wordt geheel behandeld overeenkomstig de waar digheid van Koning. Het onderwijs dat hij ontvangt, kan worden gelijk gesteld met een gymnasialen cursus en wordt geheel in het Hongaarsch gegeven. Father Wachter ging met de kleinere kinderen wat wandelen en spelen in den tuin. Dezen morgen met de kinderen heeft me meer dan iets overtuigd, hoe een dege lijke en goede moeder Zita is, zeide father Wachter. Het zijn allerliefste eenvoudige kinderen. Het middagmaal waaraan weer alle huisgenooten aanzaten was ook uiterst eenvoudig, en bestond uit soep, vleesch, aardappelen en groenten, en een toespijs. Na het middagmaal had ik gedurende een half uur een onderhoud met keizerin Zita. Zij moest op advies van den dokter eenige weken rust nemen wegens zenuw overspanning. Zij had dien dag dan ook in afwijking van den gewonen regel niet de vroegmissen bijgewoond, maar was om tien uur naar de Mis in de parochiekerk geweest. De keizerin gaat nog steeds in het zwart gekleed. Een droeve trek ligt op haar gelaat, doch zij is geheel overgegeven aan Gods H. Wil en draagt haar beproeving met geduld. Over politiek werd niet gesproken.. Ik bracht haar de groeten van de bevolking van mijn geboorteplaats, die mij ook eenige kleine geschenken voor haar had den meegegeven. De keizerin was zeêr ge troffen door deze hartelijke attentie van baar volk. Zij sprak veel over haar overle den echtgenoot. Op Madera hebben wij ge brek geleden. O als we er goede hulp had den kunnen krijgen dan zou Karei daar niet gestorven zijn. Op zijn sterfbed liet Keizer Karei zijn oudsten zoon Otto roe pen. „Ik heb u hier speciaal laten ontbie den mijn zoon", sprak de stervende keizer, „om u te laten zien hoe een keizer moet sterven." En nog iederen verjaardag vraagt Zita aan Otto: „Wat hebt gij van daag voor een besluit genomen voor uw volgend leven", en dan zegt hij: „In alles gelijk te worden aan Papa." Keizerin Zita toonde ook groote belangstelling in het Missiewerk. Na het onderhoud met keizerin Zita maakte Father Wachter een wandeling naar het strand met alle kinderen. Ook Otto ging mee, die een alleraardigste be leefde jongen is. Hij toonde een grooten eerbied voor de priesterlijke waardigheid van den gast. Om drie uur moest Otto met de grooteren alweer terug zijn voor de lessen. Father Wachter bleef met de vier kleineren, Elisabeth, Charlotte, Ru dolf, die altijd in het wit gekleed gaat en Karl Ludwig die nooit anders draagt dan wit en blauw, de kleuren van Maria, nog wat aan het strand. Om vier uur werd brood en koffie ge bruikt. Om zes uur hield Father Wachter op verzoek van de keizerin voor heel de huishouding een missielozing over Borneo 's Avonds heeft hij nog een lof gedaan in de kapel. Aan het avondeten, dat bestond uit eert vleeschschotel, aardappelen en brood, kreeg Father Wachter als gast een glas wijn. Den volgenden -morgen heeft Father Wachter weer de H. Mis opgedragen in de slotkapel. De keizerin woonde de H. Mis niet bij tengevolge van haar ongesteldheid Heel het gezin deed den gast uitgeleide Daar den auto. die hem naar Bilbao bracht. Hartelijk namen allen afscheid van hem en de kleinen wuifden den auto na tot hij uit het gezicht was verdwenen. Als herin nering aan het bezoek kreeg Father Wach ter een groote foto van het keizerlijk gezin Zeer voldaan over zijn bezoek aan de keizerlijke familie aanvaardde Father Wachter de terugreis naar Vorarlberg, waar hij den trouwen Tyrolers de groeten gaat overbrengen van' hun keizerin, die daar over de Pyreneeën den dag afwacht, die haar, als God belieft weer terug zal brengen bij haar volk. SPSIBT DE OLYMPISCHE SPELEN 1928 Mededeeling van het Olympisch Comité Het Nederl. Olympisch Comité deelt mede, dat het zich de medewerking ver zekerd heeft van een comité van vooraan staande financiers uit de voornaamste plaatsen van Nederland. De namen wor den binnen enkele dagen bekend gemaakt. Dit comité houdt niet alleen toezicht op het inzamelen van gelden en het tot stand komen van het garantiefonds, maar het houdt ook toezicht op de wijze, waarop deze gelden zullen worden uitgegeven. Het Nederl. Olympisch Comité meent op die wijze zich afdoende gewaarborgd te heb ben tegen elke mogelijkheid van ondoel matige besteding der fondsen, zoodat alle uitgaven, waaronder natuurlijk, ook vallen die voor het gereedmaken van ter reinen en Stadion naar de eischen van het Internationaal Olympisch Comité tot het strikt noodzakelijke beperkt zullen blijven. Verder spoort het Nederl. Olympisch Comité belangstellenden aan tot het spoe dig vormen van plaatselijke comité's in alle gemeenten van Nederland. Deze plaatselijke comité's wordt verzocht, zich direct in verbinding te stellen met het se cretariaat van het Nederl. Olympisch Co mité (Weesperzijde 32, Amsterdam). Zij zullen ten doel hebben, in iedere gemeente de verschillende stroomingen van be langstellenden tot samenwerking te bren gen. Nogmaala wijst het Nederl. Olympisch Comité ex met nadruk op, dat het slagen der zaak vóór het congres te Praag op 25 Mei afhangt van het succes van de Nationale Inschrijving. Daarom moeten de plaatselijke comité's vooral onverwijld hun aandacht hieraan wijden. Het Nationaal financieel Comité Te Amsterdam is gisteren het „Natio naal financieel comité voor de Olympiade van 1928" geconstitueerd. Aan dit comité heeft het N.O.C. opgedragen de actie voor het bijeenbrengen van gelden in Amster dam te organiseeren en als Centraal co mité op te treden voor de verschillende commissies, die zich te Amsterdam en in andere plaatsen voor dit doel reeds heb ben gevormd en nog zullen vormen. Als een der eerste werkzaamheden van het comité zal dit heden (Woensdag-mid dag op de Effectenbeurs, lijsten laten cir- culeeren, waarop giften ten behoeve van de Olympiade zullen worden verzameld. De Voorzitter van het comité is de heer G. M. de Marez Oyens, sn retaris mr. ir. H. J. Kiewiet de Jonge. De geldinzameling In totaal kwam er bij de N. R. Courant op de eerste lijst, gisteravond gepubli ceerd een bedrag aan giften in van f95.688,25; Voor het garantiefonds werd reeds f 70.000.toegezegd, terwijl de N. V. Wernink's Tennisvloeren te Leiden toe zegde': Het maken van de benoodigde Lawntennisbanen (4 stuks) van Gemalen Baksteen, zoo noodig met drainneerende onderlagen, inclusief palen, spannings apparaat en speellinten, uit te voeren in overleg met de Technische Commissie van den Nederlandschen Lawntennisbond De Telegraaf- en het Nieuws van den Dag openen de lijst met een gift van f 10.000.—. Het Vaderland kreeg op zijn eerste lijst ongeveer f 1300.-»- en f 6000.voor het garantiefonds. De voetbal- en athletiekvereeniging Sparta te Rotterdam heeft besloten, voor f 1000 te teekenen op de nationale in schrijving en voor f3000 in het garantie fonds. Te Utrecht is een comité gevormd, met den burgemeester als eere-voorzitter en den heer D. Schuitemaker, hoofdcommis saris van politie, als voorzitter, om gelden in te zamelen voor het doen houden van de Olympische Spelen hier'te lande. To Zaandam heeft zich onder voorzit terschap van dr. J. W. de Goeje een co mité gevormd,, dat zich in de Zaanstreek zal heiasten met de inzameling van gelden voor het Nederiandsch Olympische Co mité. Als secretaris-penningmeester treedt op de heer mr. C. van Sprang, te Zaan dam. Het comité heeft el f 1000 hijeen- gebracht. De heer Henri Ter H OI heeft aan het Nederl. Olympisch Comité het aanbod ge daan, in de revue voor 1926, welke door zijn revue- en operettegezelschap zal wor den vertoond, een op de Olympiade toe passelijk tooneeltje in te lasschen en'daar aan te verbinden hetzij een collecte, of verkoop van een geschriftje of eventueel van loten of pr^mie-aandeelen, ten einde op deze wijze hij te dragen aan het doel van het comité, het houden van de Olym piade in Nederland, ondanks het. Kamer votum. De Senaat van het Delflsche Studenten corps meldt, dat thans reeds voor f 10.000 is toegezegd in het garantiefonds voor de Olympiade. Nogmaals doet de Senaat een beroep op de oud-leden om bijdragen oefenen. Door ongesteldheid van een dj roeiers zal de jonge vier voor de a s. wej strijden van Hollandia op 5 en 6 Juni vg moedelijk nog niet in conditie zijn. t heeft, pas eenige keeren geoefend. De hei ren Haaksma en Langen van der Valk zu| len als jonge twee B en wellicht ook al oude twee uitkomen. Voorts oefent zifl een dames-vier bestaande uit de dame Bosman (bg.), Hannivoort, Pel en Eerd mans (sl.) met mej. Chavannes ais stuuj vrouw. Op de wedstrijden te Amsterdam en De venter hoopt de vereeniging dan ook me een jonge vier uit te komen. WIELRENNEN. Recordpoging. De wielrenner Höhle uit Amsterdan heeft op den weg NijmegenVenlo een po ging gedaan tot verbetering van het 101 ft.M. wielerreeord op den weg achter auto mobiel, dat G. J. van Leeuwen op 15 Maar 1923 had gebracht op 1 uur 53 min. 1 sec., daarmede toen het oude record van Höhk met 15 min. 1 sec. verbeterende. Höhle i« niet geslaagd. Hij heeft uitstekend gereden, doch is over de tramrails gevallen, waar bij hij vrij ernstig aan schouder en been werd gewond, zoodat hij zijn poging moesi opgeven. POSTDUIVEN „De Vooruitgang". De Nieuwkoopsche postduivenvereenl- ging hield Zondag twee wedvluchten. Vlucht Mons, afstand 180 K.M. De dui ven werd te 10 uur losgelaten. Aankomst; le duif 13449 H. van Zanten lo prijs; 2e duif 33615 K. v. d. Bosch 2e prijs; 3e duif 4935 H. van Zanten. De ove rigen achtereenvolgens. Vlucht Dordrecht. Losgelaten te 8 uur. Aankomst le duif 85253 van F. v. d. Tol, le prijs: 2e duif 85310 A van Varik, 2e prijs; 3e duif 85424 A. van Berkestein; 4e duif 85440 A. van Va- rik: 5e duif 9242 G, Voorsluis D& laatste duif TG810 „Oe Zwaluw.' Zondag hield de Hillegomsche Postdui- venvereeniging „De Zwaluw" haar vierde wedvlucht vanaf Noyon (Frankrijk), af stand 342 K.M. Voor deze wedvlucht was door een sportliefhebber een Eereprijs be schikbaar gesteld, n.l. een fraai kunstvoor werp voor de snelste vlieger. De loslating geschiedde te 7 uur v.m. De eerste duif, tevens de snelste vlieger be reikte haar hok met een snelheid van 1410 M. per minuut ta 12 u. 6 m. 46 s.f eigenaar S. Warmerdam. De verdere aan komst was als volgt: 2e duif 12.8.50 van v. d. Aar, 3e duif te 12.26.27 van Berk hout, 4e 12.32.9 van Zwaneveld, 5e 12.35.9 van dezelfde, 6e 12.43.30 van v. Etten, 7e 12.45.17 van Koek, 8e 12.46.27 van Warmerdam, 9e 12.49.57 van War merdam, 10e 12.51.32 van Zwaneveld. Zondag wordt geen wedvlucht gehouden, doch een vrije vlucht vanaf Mechelen in België RE Zweden en de Olympische Spelen Teneinde de voorbereidingen van Zwe den voor de Olympische Spelen in Am sterdam te kunnen bekostigen hebben 200 Zweden zich verkonden, gedurende de vier jaar voor de Olympische Spelen elk jaar ieder 100 kronen aan den Zweed- schen Athleliek Bond te schenken. Op die manier krijgt men de beschikking over 80.000 kronen. Voor dit bedrag heeft men thans een aantal oefenmeesters in dienst gesteld, di^, elk in een afzonderlijk deel van Zweden v. un zullen zijn LAWNTEKNIS AmerikaDuitschlandNederland De pogingen van het bestuur van den N. L. T. B. om een wedstrijd Amerika DuitschlandNederland te Noordwijk te organiseeren, in de week na Wimbledon (412 Juli) gaan niet door. De Duit- schers hadden zich reeds in principe tot dezen wedstrijd bereid verklaard, doch van den Amerikaanschen L. T. B. Is be richt ingekomen, dat de ploeg, die naar Europa komt, geen gelegenheid heeft ook in Nederland een wedstrijd te spelen. SCHAKEN. Leidsche Studenten Schaakclub Leidsch Schaakgen. II. De uitslag van de return-match, gister avond gehouden tusschen bovenstaande clubs was de volgende: 1. JongenburgerM. M. Sega ar XX 2. A. QuartelH. N. Frangois XYi 3. JonkergouwA. W. Jongepier 01 4. D. P. KarninA Th. Gahen 10 5. J. GrüschkeM. Bloem 01 6. J. P. MuntingDs. Rijnenberg 10 7. J. L. ter HaarG. Schoppen YtY 8. L. v. HoepenF. Nieiwold 01 9. N. N.W. A. A. v. Otterlo YYj 10. Coppoolsede Laat de Kan Ier 01 Totaal 3Y5Y zoodat het L. Schaakgen. II met 5 Y tegen 3 Y en 1 afgebroken partij in de meerder heid bleef. Do vorige match eindigde met 55 in ge!ijk spel. Tournooi te Baden-Baden In het schaak tournooi te Baden-Baden heeft Aljechin den eersten prijs gewonnen ROEIEN. „Die Leythe". Hef mooie weer heeft wederom ten ge volge, dat door talloozo roeiers en roeistërs van de Roeivereeniging „Die Leythe" van het goede materieel der vereeniging een druk gebruik gemaakt wordt. Kleine toe ren en grootere tochten worden dagelijks ondernomen. Ook voor het naderende wedstrijd-sei zoen zijn zich wederom ploegen aan het HILLEGOM. Een processie. De Zeereerw. heer pastoor van Leeuwen denkt er ernstig over, met H. Sacramentsdag processie te j houden in de open lucht, zij het ook op afgesloten, eigen terrein. Het mooie, rui me plein voor de pas verbouwde Meisjes school biedt hiervoor een uitmuntende ge legenheid; daar kan een expositietroox worden opgericht en de Zegen met hex Allerheiligste worden gegeven. Groots kosten worden daarvoor niet gevraagd. Indien eenige jongelui in de avonduren gezamenlijk de handen aan den ploejj slaan, komt het in orde. Gaarne wekken we onze- Roomsche jongelui op. een tijde lijke vereeniging te vormen, die b.v. zou genoemd kunnen worden „Altaargilde" en zich even bij den Pastoor te melden, dan komt het zeker in orde. Kerkveiling. Door Notaris A. Golden- berg alhier werd een Bloembollenvciüng gehouden te Zilk, ten hate van Kerk en armen dier parochie De opbrengst was ruim 5000. KATWIJK AAN DEN RIJN. OnderY/ijs. De heer F M.. vroeger al hier, die naar Ned.-Oos'.-Indië zou ver trekken, heeft thans bericht ontvangen van zijn benoeming bij het R K. Bijzonder Onderwijs te Magelang, Midden-Java. Wit-Gele Kruis. We kunnen mededee- len dat het ledental van de pas opgerichte vereeniging „Het Wit-Gele Kruis' nog steeds vooruitgaande is. Behoudens heel enkele uitzonderingen zijn allen, die hier voor inaanmerking kvrnnen komen, thans a's lid toeere'->'P'lfin LEIDSCH END AM. Propaganda-ayond. Zondagavond had op verzoek van tallooze bewoners van en om Leidschendam nogmaals een Pro- paganda-avond plaats van de Mandoline club „Psallimus Cithara." Om pl.m. 8 uur opent de Patronaatsdi recteur, kap. Schretlen, den avond en heet alle aanwezigen van harte welkom; hij is ten zeerste verheugd over het welslagen van dezen 2en avond, daar wederom zoo- velen zijn opgekomen, dat hij reeds van het succes overtuigd is. In een kort woord wijst Zijneerw op het nut en het genoegen der muziek; hij zou zoo gaarne willen, dat zich meerdere leden, ook grootere, opga ven, daar de club nog te klein is, opdat zoodoende een groote vereeniging tot stand zou komen; hij doet daarom hieromtrent een beroep op aller medewerking en wenscht ten slotte allen een genoeglijken avond. Wij krijgen dan een herhaling van den len avond. Allereerst eenige stukjes mu ziek van de Mandolineclub onder de keu rige leiding van den beer Krans; deze werd door kap. Schrotlen eon prachtig* krans om de schouders gehangen, terwö»

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6