Je leiitt Courant" Tweede Blad N.V. I.E.M.C.O. Zaterdag 9 Mei 1925 STATEN-GËN ËRA JUT TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren. BAKKERSNACHTARBEID. Aan de orde is de voortzetting der be handeling van het wetsontwerp tot wijzi ging van de bepalingen der Arbeidswet 1919 betreffende den arbeid in broodbak kerijen. Tevens is aan de orde de motie van or? 'de van den heer Staalman c.s. omtrent de indiening van een wetsontwerp betreffende de vrijheid der bakkerspatroons om te wer ken in de eigen werkplaats. Minister Aalberse betoogt dat de bewering, als zouden door het ontwerp 'de nachtarbeid en de Zondagsarbeld we der worden ingevoerd, onjuist is. In het concept-contract, te behandelen op de eerstvolgende Arbeids-Conferentie. wordt voorgesteld den bakcrsnachtarbeid af te schaffen, met een overgangsuur van vijf uur, hetzelfde uur dat thans voor ons land als norm wordt voorgesteld. Bovendien is thans reeds voor 85 pet. der gezellen een aanvangsuur van 5 uur mogelijk. De agitatie tegen het ontwerp 1 sdan ook on waardig en onwaar. Van afbreken van eigen werk is bij den Minister geen sprake. Zicli tumpassen aan de omstandigheden is niet afbreken maar ophouwen. Als de Minister de oogen had gesloten voor economische noodzakelijkhe den zou de storm tegen de Arbeidswet een orkaan zijn geworden, die veel zou ofit# worteld hebben van hetgeen thans nog is blijven staan. Spr. behandelt achtereenvolgens de be zwaren, tegen het ontwerp ingebracht, en daarbij eerst de opvatting van den heer Staalman, dat het ontwerp niet ver ge noeg zou gaan ten aanzien van de vrij heid voor de patroons. Hij is er van over tuigd, dat de groote meerderheid der pa-- troons de onbeperkte vrijheid niet zou wil len. omdat die zou worden een dwang om nachtarbeid te verrichten in verband met de concurrentie. De beperking der vrij heid van de patroons in het bakprsbe- drijf is noodig om voor de gezellen de af schaffing van den nachtarbeid mogelijk te maken. Als de motie-Staalman "zou wor den aangenomen, zou de Minister haar nief uitvoeren. Ton aanzien der opmerking van de hee- ren Bakker en Oud, dat het ontwerp te ver zou gaan ten opzichte van de vrijheid voor de patroons, merkt spr. op, dat in ille bedrijven de patroons de vrijheid heb ben om te arbeiden als zij willen, en dat in rhand daarmede de patroonsvrijheid in hel bakkersbedrijf niet meer moet beperkt worden dan noodig is. Dat de bakkersnaeh (arbeid weer zon op komen door aandrang van het Grootbe drijf, om nu om 4 uur te mogen beginnen, kan de Minister niet voorzien. De aan drang zou niet worden ingewilligd omdat liet redelijke er van niet zou kunnen wor den aangetoond, wijl een aanvangsuur van jvijf uur voldoende is in verband met het I verkoopuur van tien uur. Een algemeen aanvangsuur van zes uur zou de productie kostbaarder en dus het [brood duurder maken omdat tusschen 6 en 10 uur het brood niet op de meest pconomische wijze is te bereiden en ver in ting van bet verkoopuur de distributie, [in de war zou brengen. Voor een regeling bij collectief contract, 'door den heer Kuiper voorgestaan, is de tijd niet rijp. In het bakkersbedrijf zijn velen niet georganiseerd. Daarbij is in gpen ander bedrijf de tegenstelling tus schen groot- en kleinbedrijf en daarmede do moeilijkheid eener collectieve regeling, zoo groot. Het verwijt van den heer Oud. dat het voorgestelde geen arbeidersbeschcrming, maar concurrentieregelen zou beoogen, wijst de Minister af. Hij houdt slechts re iken ing met de concurentie. Verwerping van het ontwerp zou doo- dond zijn voor het middenstands-bakkers bedrijf. De heer Schaper CS. D. repliceert. Evenals de heeren Z ij 1 s t r a CA. R.), Smeonk CA. R.), Staalman CV. B.), die zijn motie handhaaft en Kuiper (R. K.) Nadat ook de heeren Snoeck Hen- hnuns CC. H.) en Fr u y t i e r CR. K.) hebben gerepliceerd, dupliceert de M i- n i s t e r. De algemeene beschouwingen worden gesloten. De motie-Staalman wordt verworpen met 48 tegen 9 stemmen. Alleen de Vrij heidsbond is er voor. De heer Staalman CV. B.) licht een amendement toe om het wetsontwerp ten aanzien van de vrijheid van voorarbeid voor de broodbakkerspatroons weer te 'doen houden zooals het oorspronkelijk werd ingediend, dus niet een uur maar twee uur vrijheid te geven tot voorarbeid voor de patroons in de broodbakkerijen. Do heer Smeenk CA. R.) verdedigt zijn amendement om de voorgestelde ver ruiming van de mogelijkheid tot Zondags- arbeid, behoudens het geval van art. 42, Hd 8, weer te doen vervallen en om een algemeen aanvangsuur van 6 uur in te voeren in verband met een verkoopuur van 11 uur Cin plaats van half 11, zooals hei amendement aanvankelijk voorstelde.) De heer Schaper CS. D.) heeft tegen Mi amendement-Smeenk het onoverkome lijk bezwaar, dat een verkoopuur van 11 uur de distributie onmogelijk zou maken. Evenwel gevoelt hij voor een algemeen aanvangsuur van 6 uur. Daarom dient hij een sub-amendement in om hot verkoop uur op 10 uur te handhaven. De heer Staalman CV. B.) bestrijdt het amendement-Smeenk en het sub-amen dement als onpractisch en onbillijk. De heer Snoeck Henkemans (G.- H.) betuigt instemming met het amende ment-Staalman, doch verklaart zich togen het amendement-Smeenk. De heer Fruvtier CR. K.) is hel eens met den heer Snoeck Henkemans, dat liet amendement-Smeenk het onmogelijke vraagt. De Minister bestrijdt de amende menten. Eén uur voorarbeid is voor de kleine bedrijven voldoende. Wat het amen dement-Smeenk aangaat, de Minister heeft zijn bezwaren daartegen reeds ont wikkeld. Het sub-amendement-Schaper maakt het amendement nog bedenkelijker. Het amendement-Staalman wordt ver worpen met 41 tegen 16 stemmeh. Voor" het sub-amendement van den heer Schaper verklaren zich 34 leden, er tegen 23; het sub-amenHement is dus aangeno men. Het amendement-Smeenk wordt aan genomen met 29 tegen 28 stemmen. De Minister vraagt naar aanleiding van deze beslissing schorsing der beraadsla gingen. Van het gesub-amendeerde amen dement-Smeenk zou een algeheele ont wrichting van het grootbedrijf het gevolg zijn. De vergadering wordt gesloten. UIT DE OKtftEVIftG ALKEMADE. Geboren: Theodorus Gornolis, z. van J. van der Meer en H. G. Disseldorp. Franciscus Petrus, z. van J. F. van Eeden en G. J. van Steyn. Geertruida Johanna Golumba, d. van C. J. van Amsterdam en G. Koot. Theodorus Erasmus, z. van H. Akerboom en J. M. van Hameren. Ondertrouwd: IJ. Para jm. 27 j. en G. G. M. de Geus jd. 25 j. A. J; Hogen- boom jm. 25 j. en B. A. Huigsloot jd. 26 j. Gehuwd: J. van Grootveld jm. 27 j. met W. Spaargaren jd. 20 j. HILLEGOM. R. K. Onderwijzersvereen. Het Pa troonsfeest der Afd. Hillegom en Omstre ken der Dioc. Ver. „St. Joannes Baptist de la Salie (10 Mei) zal dit jaar in het Ge bouw Bavo te Noordwijkerhout plechtig worden gevierd. De Geestelijke Adviseur der Afd., Rector Jansen Schmiidt, is de ontwerpen van dit idee. We hopen op de feestviering nog nader terug te komen. Personalia. Bij het te Den Haag ge houden examen Cvakoxamen) in den Tele graafdienst slaagde onze plaatsgenoot, de heer H. J. van Bemmel. HOOFDDORP R.-K. Kieskring. De R.-K. Kiesver- eeniging „Recht en Orde" hield Woens dagavond een groote, uitnemend geslaag de propaganda-vergadering onder leiding van den voorzitter, den lieer P. Heilker, die in zijn openingswoord er o.a. op wees, dat Haarlemmermeer meer dan het dub bel aantal stemmen had uitgebracht van de groote stad Haarlem en dat het toch maar de steden zijn, die het hooge woord iD de politiek spreken. Als sprekers waren uitgenoodigd de Kamerleden Van de Bilt en Surlng. De eerste zette in een uitnemend gedocumen teerd betoog uiteen, wat het zittend Kabi net en de rechtsche meerderheid tot stand hadden gebracht, erkennende, dat er cok fouten zijn begaan; spreker toonde de on mogelijkheid van een linkscho regeering aan, mocht onverhoopt de linkerzijde in de meerderheid geraken, en wekte in een mooie peroratie tot de grootst mogelijke eenheid op. De heer Suring sprak op de hem eigen temperamentvolle wijze over de program punten voor de komende periode en zette in het licht, dat men alleen in de R.-K. partij de meest werkelijke democratie aan treft, getuige het ontstaan van het actie program en de beslissing over do volgor de der candidaten, iets wat een andere partij niet zou aandurven. Bij de komen de stembus moest onze partij millionair worden in stemmental, opdat do meerder heid behouden blijve en de richting in het beleid der regeering blijve gehandhaafd. Beide sprekers kregen veel dankbaar applaus. KATWIJK. Schietoefening. De jaarlijksche schiet oefening, die Z. K. H. Prins Hendrik hier steeds houdt, zal Ihans plaats hebben op 22 Mei a.s. op de banen bij de Tol. KATWIJK AAN DEN RIJN. Encycliek-Meeting. Wij zijn betreffen de de te houden Meeling van de R. K. Volksbond op Hemelvaartsdag nog in de gelegenheid het volgende mede te deelen. Ais sprekers zullen op de Meeling optre den Pater Vrijmoed! uit Delft en de heer Jos. Maanen uit Heerlen. Door 14 afdee- lingen uit het gewest Leiden zal aan de meeling worden deelgenomen, welke alle hun vaandels meebrengen. Twee muziek korpsen zullen de feestelijkheid opluiste ren. Volgende week is er gelegenheid om zich van kaarten te voorzien. De Propa- gandaclub aal zich met de verkoop belas ten. Het lijkt ons wel gewenscht zich tijdig van kaarten te voorzien. Een zeer groote deelname wordt verwacht. Centrale Volksbank. Het bestuur van den R. K. V. B. wenscht er de aandacht op te vestigen dat gedurende de maand Mei zitting wordt gehouden in de kamer der bibliotheek na het Lof. Vanaf 1 Juni na 8 uur. Personalia. Met ingang van 15 Mei e.k. is tot agent van Politie benoemd de heer Joh. van Dijk. y. Dijk was leerling van den Rijksveldwachter Th te Brake alhier. Jubileum. Op "Woensdag a.s., 13 Mei zal het 25 jaar geleden zijn dat ds. Meijcring alhier bij de Gereformeerde Ingezonden Mededeeling. UITSLUITEND IN KOHSCHULTE's BEDDEN- EN TAPIJTMAGAZIJNEN U ZULT TEVREDEN ZIJN OVER KWALITEIT EN 11788 LAGE PRIJS. Kerk zijn intrede deed. Z. Eerw. studeer de te Kampen, werd na zijn candidaats- examen beroepen te Loppersum, werd daarna benoemd te Winsum, waar hij in 1895, in Juni, zijn intrede deed. Aldaar werd Z.Eerw. beroepen te Katwijk a. d. Rijn. Op 13 Mei 1900,, werd hij door ds. M. Meijering van Delftzijl bevestigd. Be halve dat Z.Eorw. op kerkelijk gebied geen onbekende is, is hij secretaris van de Katwijksche Ziekenverpleging, bestuurs lid van „Het Groene Kruis", id. van de Vereen, tot bestrijding der T.B.G., Voor zitter van het Gerei Schoolbestuur. Z. Eorw. wordt niet alleen door zijn geloofs- genoooten, doch door alle ingezetenen zeer hoog goacht. LISSE Goh oren: Theodorus z. van A. Wit- tenian en A. Hoogervorst Johanna Cornelia d. van H. Warmerdam en A. de Vos Gerrit Willem z. van W. van Hars kamp en J. Spaargaren Gatharina Ma ria d. van J. H. Vaars en E. v. d. Zalm. Ondertrouwd: A. van Egmond en G. P. Aangeenbrug. Gehuwd: G. J. Verburg en H. J. Nigten. ROELOFARENDSVEEN. Winkelzaak. Vrijdagavond had de of ficieoio opening plaats van het door de R. K. Verbruiksvcreeniging „Ons Belang" al hier aangekochte en geheel gerestaureerde paud. Bij die gelegenheid waren aanwezig de geestelijke adviseur der vereeniging, de weleerw. heer E. Mathot, het dagelijksoh bestuur, de 'eden van den Baad van Toe zicht, hef bestuur der arbeidersvereeniging, de edelachlb. heer Burgemeesler, de heer W. De voorzitter der vereeniging, do lieer W Ri of broek, heette de aanwezigen van harte welkom en sprak zijn voldoening erover uit, dat allen aan de uitnood'iging van het bestuur om bij deze opening tegenwoordig te zijn hadden gevolg gegeven. Spr. ver zocht den geestelijk adviseur om den zegen van God over deze onderneming af te smee- ken. De geestelijk adviseur, alvorens hier toe over te gaan, wees het bestuur erop, dat deze vereeniging arIeen stoffelijke wel vaart beoogt en men dus vooral de deugden van rechtvaardigheid en naastenliefde had te beoefenen. Daarna ging zijneerw. over tot de inzegening van woon- en winkel huis. Na wederom in de ontvangkamer te zijn teruggekeerd,, dank'e de voorzitter don weleerw. heer Mathot, daarbij den wenseh uitsprekende, dat vrede, liefde en voor spoed in deze nieuwe onderneming mogen lijklieden, waarmede bet bestuur van de oprichting af te kampen had gehad, en de primitieve wijze waarop het hare leden bediende in een huisje aan het Bras&mer mee r. Hoewel de zorgen en lasten nu nog niet van de baan zijn, verheugt het spr. toch, ilat het bestuur beslag heeft weten te leggen op dit pand, zoodat thans meer prijsregelend kan worden opgetreden, cn de leden bierdoor dus ten zeerste zullen zijn gebaat. Spr bracht nog een woord van dank aan den heer Burgemeester voor ziin mede werking en sympathie tijdens den bouw ondervonden, en verzocht hem namens het besIuur om dit pand voor geopend te ver klaren. De Burgemeester, het woord ver krijgende, wees op de prachtige resultaten, die het bestuur thans had bereikt. Spr. wenschte bestuur en leden van harte geluk met hunne onderneming en prees de keu rig ingerichte winkel. Spr. gaf nog enkele nuttige wenken en hoopte, dat de leden schouder aan schouder zouden staan om hunne vereeniging op een hoog peil te brengen, waardoor hifn succes des te meer zou verzekerd zijn. Spr sprak den wenseh uit, dat de zegen, door den eerw. kapelan van God over deze zaak afgesmeekt in rui me male op deze nog jonge vereeniging zou nederdalen, waarna hij de zaak voor offi cieel geopend verklaarde. De voorz. dankte hierna den Burgemeester voor zijn sym pathieke woorden. Do aanwezigen werden hierna onthaald op een glas wün van HoBandsch fabrikaat merk „Cultura" van de firma Woldrmg en Idema uit Groningen, welke wijn als re clame door genoemde firma was aangebo den. Deze wijn is van zeer goede kwaliteit en verd'ent allo aanbeveling. Een kijkje in den winkel deed ons zien dat kosten noch moeite gespaard zijn. om het geheel zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. Twee flinke étala.geramen geven een ruimen blik op den grooten voorraad en de vers: hei- donheid der winkelwaren. Een dezer éta lages is speciaal ingericht voor reclame voor het HoBandsch fabrikaat „Cultura" van bovengenoemde firma, bovendien kan Zaterdag iedere kooper doze wijn gratis keuren. Tot slot dient nog vermeld, dat de ver bouwing is geschied door de Gebrs. van Amsterdam, het schilderwerk door J. J. do Prie en P. van Beek, het metselwerk door J. van Borkel, het granietwerk door M. Hoogenboom en de electrischo installa tie door L. Bakker, allen van hier. Wij wenschen „Ons Belang" van harte een blijvend en steeds toenemend succes. Ingezonden Mededeeling. NATIONALEBANKVEREENIGING Alphen a d. Rijn - Roelofarendsveen SAfE-LOKElIfTranaTf 6.- per jaar. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De op den koudon grond staande tulpenbloemen, vooral de darwintulpen, hebben van het slechte weer zeer veel geleden. Hierdoor zijn do'vroegst blocienden voor den handel zoowat onge schikt. Dat nog eenigszins goed is brengt daardoor goede prijzon op, b.v. darwinnen mot één blad van 1.10—1.25 por 100. Ook de koude kasdarwinnen gaan hier door In prijs naar boven en varieeren van 57.20 per 100 voor lsle soort Mar grieten tot 0.52 per 100, Muurbloemen tot 9 per 100 bos. De handel is vlug. SASSENHEIM. „St. Barbara". Donderdagavond hield dö R. K. Begrafenis-Voreeniging „St. Bar bara" haar eerste jaarvergadering in een der zalen van het K. 8, A.-gebouw. De voorz. opende de vergadering en be sprak met tevredenheid de 16 maanden, welko sedert de oprichting verloopcn zijn. Spr. kan constateeren, dat het streven der vereeniging met succes is bekroond. Spr. herdacht liet overleden bestuurslid, don heor Jac. Up'hoff en ook den eere-voorzi t- ter, de heer Th. G. Mens, wiens gezond heid derm a ten is geschokt, dat hem do Laalslo H.H. Sacramenten zijn toege diend. Door den secr., do heer Ammerlaan, werd een keurig uitgebreid verslag uitge bracht, waaruit bleek, dat begraven waren 8 kindoren, 11 mannen en 10 vrouwen. Do ponningm., de heer van Dijk, bracht verslag uit over de financiën, welke bij een jong opgerichte vereeniging veelal niet rooskleurig zijn. Hierover mag men tevre den zijn. Er viol een klein winst-cijfer te boeken. Tot voorz. en penningra. werden herkozen do heeren H. J. v. d. Berk en P. v. Dijk Pzn. Nog werd besloten, dat aan de aandeel houders als bewijs van waardeeriug do rente over het afgeloopen jaar- zal worden thuisbezorgd. Na nor verschillende bespre kingen van ondergeschikten aard, sloot de voorz. deze eerste jaarvergadering met een aanmoediging. TER AAR Polderbestuur. De vergadering van Stemgerechtigde ingelanden van den Noord Eind en Geerpolder zal Zaterdag 23 Mei in het Café Hoogendijk worden go- houden. Geboron Adriana Cornelia Maria, d. van J. P. Koeleman en M. Vis. Leonardus, z. van H. van Tol en A. M. Lenting. Agatha Maria, d. van F. Vermeulen en E. M. van Smoorenburg. Hendrikus, z. van G. Frausen en M. M. Ollo. Gehuwd: M. v. d. Hoorn, 23 j. en M. A. Holscher, 22 j. P. J. v. d. Zwet, 28 j. en P. G. Levarth, 25 j. Th. G. v. d .Hoorn, 25 j. en. G. P. v. d. Laan, 21 j. A. de Jong, 29 j. en E. M. Vermeulen, 27 j. Overleden: T. van Leeuwen, wed. 62 j. ZEGWAART Geboren: Jannetje d. van A. J. Luy- Gehuv 1 .1, wit 27 j. en A. G. Schol"*" G. den Hond 23 j. en W. J. D trn, ^ERMEER. senteraad. •iju gezondheidscommissie. Subsidie R. K. Bewaar school. Herstelling Dorps- brug. Verlaging belasting wordt aangehouden. Alle leden waren aanwezig, ook dus de heer Duinisveld, die langen tijd ziek was. De notulen werden na lezing onveran derd vastgesteld. Mededeelingen. Kasopname ontvanger. In kas was en moest zijn 13500. De heer Schaeffer is verwonderd, dat zooveel geld nutteloos in de brandkast ligt. Als ééndags geld, zou de opbrengst nog 1.per dag zijn. Waarom wordt het niet rentegevend belegd. Do Voorz. geeft de noodigc inlichtingen. In de instructie van don ontvanger moeten veranderingen worden aangebracht; hieraan wordt go- werkt. Zoodra een en ander is goedge keurd kan het overtollige geld belegd worden. Mededeeling van de gemeente Berg- pchenhoek, dat men tot de reeds bestaan de walerleidingcombinatie toetreedt. Verslag gezondheidscommissie. De heer Schaeffer heeft het verslag gelezen en is tot de conclusie gekomen, dat de gezond heidscommissie voor de gemeente Zoeter- meer van nul en £eenerlei waarde is. Het geheele verslag gaat over spouwmuren. Een hoop geschrijf waaraan je niets hebt. Over hygiënische zaken wordt niet gespro ken, waar de Commissie toch voor is. In Zoetermeer had b.v. gedacht kunnen wor den aan vervuilde sloten en dergelijke za ken. Het geld, dat do commissieleden i.z. de voorzitter en secretaris verdienen, Is dan ook weggesmeten geld; het is zonde. De voorzitter ontvangt 450, de secreta ris 750 plus 145 voor reis on onkos ten. Hiervoor wordt niets, totaal niets ge presteerd. De Voorz. zegt als secretaris der gezond heidscommissie wel een en ander te kun nen mededeelen. Wanneer de heer Schaef fer klachten heeft moet hij zich wendon tot do commissie. Dat het verslag melding maakt van spouwmuren heeft zijn nut en is goed. Omdat or geen klachten zijn ge uit wordt er in het verslag over hygiëne weinig gevonden. Komen er klachten, dan doet spr. als Burgemeester moeite hierin te voorzien vóórdat men zich wondt tot do commissie. Het rijk betaalt 400 en de verschillende gemeenten 350, voor spr. salaris als secretaris. In hoeverre het juist is, dat het weggesmeten geld is, laat spr. over aan een ieder die het verslag leest. Subsidie R. K. Bewaarschool. B. en W. brengen opnieuw in stemming hun voor stel om 7.50 subsidie per kind te ge ven. Zooals men weet slaakten de slem- 685 020 6.45 6.Ö0 400 M. VrooHjke UIT DE RADIO-WERELD. Wat er vanavond fe henren is. 5.20 uur: Hamburg 395 M. Hi :'j sclie liederen. 5.30 Hilversum 1050 M. Vóór? avondconcert. 1. Marche Rus? se (Ganne). 2. Egniont (ouver ture) Beethoven. 3. Les Sirenes (wals) Waldteufel 4. Spani- scher Tanz no. 8 (Sarcsatc). 5. Faust (opera fantaisie) Gou nod. Pauze. 6. The Belle of New York (potpourri 1 Kerker. 7. Dutch Fishergirls (Fresco). 8, Polocko Mazurka (Chopin). 0 There is Yes Yes in voitr fv" (foxtrot) Sanity 10 Fi nn.' e, Eirfclte-cn 2600 M. Concert. Aile Bri'lsche stat-'ons: T-ijd- sein Big Ben en nieuws. Londen 365 M. Muziek. Miinohen 485 M. Synmliotiie? concert. 7.20 Chelmsford 1600 M. en Man* Chester 375 M. Muziek van oude meetors. March, „Sei- pio" (Handel); Overture „Go? riolauus" (Beethoven); „The Wanderer", „Who is Sylvia?* (Schubert); „Military March in D," Op. 51 (Schubert); Im promptu in B Flat, Op. 142, No. 3 (Schubert); Impromptu iu A Flat, Op. 90. No. 4 (Schu? bert); „The Unfinished Sym phony (Schubert); „Thou Art Renese", „Lay of the Imprisoned Huntsman" (Schu-. bort); „Slumber Song" (Schu? mann); „PapiHons" (Schn? mann); „I Wept as I Lay -Dreaming", „The Rose and the Lily", „Devotion", „The Wanderer's Song" (Schu mann); Suite (1st Movement) (Schumann). 7.20 Londpn 365 M. Zang. 7.20 Birmingham 475 M. Operotte? muziek. 7.20 0 Bournemouth 385 M. A revue from revues. 7.20 0 Hamburg 395 M. „Die Kirche in der Oper." 7.85 Brussel 265 M. Concei t 7.50 Berlijn 500 M. Gedichten van Schiller. 7.50 Frankfurt 470 M. Vroo'ijke avond. 7.50 M Newcastle muziek. 7.50 Rome 425 M. Nieuwe en con? cert. 7.50 Ziirich 515 M. Duetten-avond!. 8.50 Hilversum 1050 M. Fragmen? ton nit de opera „De Troubo- dour" (Verdi). 8.05 Radio-Paris 1780 M. Galacon? cert van de „Matin". 8.05 Miinsfer 410 M. Dansmuziek. 8.05 Petit Parisien 345 M Dans muziek. muziek van het Sa^oy Hotel U Londen. Voor Zondan. 2.20 uur: Bournemouth 385 M. Concert. 3.20 Londen 865 M. Chelmsford 1600 M. e.a.: Sohumann-pro- gramma. 3.20 Birmingham 475 M. Orkest muziek. Cardiff 350 M. Concert. branchester 375 M Concert en zang Minister 410 M. Volksconcert. Londen 365 M en Chelmsford 1600 M Godsdienstoefening. Miinatcr 410 M. ..Die Hoch? zeitsreiso". Frankfurt 470 M Concert. Rome 425 M. Concert. Ziirich 515 M Concert. Hilversum 1050 M Frans la Cou'tre ale sollsl met orkest begeleiding. Alle Rrifsche stations; Co-^rt Programma: Overture. ..The Marriage oT Figaro" '"Mozart); Va'so. .JVolfrnen" LSI muss); /Black Roses'" rims);' „The Dove" (Eric Fogg); ..Th& Shepherd's Song" (F,'"ar); Nocturne in F Sharp Minor, Sludy in E Flat, Sludv 'u G* Flat. Valse in D Flat pp Valss in E Minor, alle van Chopin;' „Break, Break", „Mislreas Mine", „Marriage Morning" on ..Heyl Hoi For the Wind and the Rain", alle van Richard Waltliew; „The Peal field Wea ries" (Dorothy Hoghen); ./A. Swon" (Grieg); ..A Song of Midsummer" (Sigurd Lie); Po lonaise Brillante (Vieuxtemps)' Nieuws. Voorzelting van het concert to 9.35 uur. Reverie d* Amour" (York Rowen); .aVigger Dance" (Ascber); Sohorrzo. in B Flat Minor (Cho? pin); Three Indian Songs (T. Llourance): „Lu'lahy": „Love Song"; ..The Weavers". Ex>- ccrpts from „La Bohème'* (Puccini). 3.20 3.20 3.20 7.35 7.50 750 7.50 7.50 810 lngezonden Mededeeling RADIO Wenscht U een goed Radio-toestel? Wendt U tot ons. Grootste sorteering Onderdeelen, etc Vraagt onze nieuw verschenen geïllustreerde Catalogus. 11901 v.h. GE ERA ERTS-RED TF.R LEIDEN - MARE 70 - TEL. I1K

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3