ui r i sssi— IE HAWIlfM, Kleine Houlstr. 118, INGEZONDEN MEDEDEEL8ÜG. [..■■■■■in mi■■mm Adviesbureau voor Belastingen, - H. M. VERHULST Co., Accountants WAARSCHUWING Hierbij meld ik, dat ik in geen enkele relatie sta met een in deze streken werkend Bureau uit 's-Gravenhage, waar een bediende werkzaam is met een ongeveer gelijk- luidenden naam (n.l. J. B. Verhulst) als ondergetcekende. U gelieve, teneinde mis verstand te voorkomen, hiervan goede nota te nemen. Mijn otficieol adres is: Accountants-Bureau H. RH. VERHULST Co., Hooyewoerd 123, Leiden. Vraagt nadere inlichtingen ten mijne kantore. 12213 Hoooachtend, H. 88. VERHULST, Accountant Ingezonden Mededeeling. IHI B» a Je fijnste üimonatle !5a I f L'MONADE GAZEUZE 8 BsLaïnH A,,een °P Kroontlesch. Je meest zindelijke verpakking. W. A. ELSHOF ZOON HflARL.STRAAT - LEIOEN 1-141 oen weinig anders geweest, dan men uit de voorstelling in ,.De Resb." zou afleiden. „Prof. Veraart heeft. n.l. bet Bondsbe- sluru gepolst, of bel mogelijk zou zijn, dat aan den heer Feber de plaals vóór die van den lieer Veraart kon worden ingeruimd op da Zuid-Hollandscbe lijst. Het Bondsbe- stuur heeft geen oogenblik dit polsen ern stig genomen of er ook maar over beraad slaagd, daar een voorstel in dien geest geen zin 'zou hebben, omdat de naam van den koer Feber op de bedoelde lijst in bet ge heel niet voorkomt en het kiesreglement dus de uitvoering der gedachte van prof. Veraart volstrekt onmogelijk maakt. Ook is de voorstelling van „De Refrden- liebodo", dat prof. Veraart door zijn voor stel is voorgegaan in edelmoedigheid, wel een beetje overdreven." Vragen van Kamerleden. De mollen. De Minister van Binnen!. Zaken en Landbouw heeft ten vervolge op de beant woording van vragen van den beer Braat betreffende wijziging van de Mollen- en Kïkvorschenwet 1917, met het oog op de groote bemoeilijking van bet vangen van mollen, en vrijlating van den verkoop van mollenvellen, medegedeeld, dat bet hem niet bekend is, dat art. 1 van de Mollen-, Egels- en Kikvorschenwet bel den ge bruiker der landerijen moeilijk maakt om de voor hem dikwijls schadelijke mol len te laten vangen en hem te veel in de goede uitoefening van zijn bedrijf beperkt, en hij ziet ook niet in hoe dit mogelijk is, aangezien dit artikel dien gebruiker en diens gezin en do personen, die zich bij hem in dienst bevinden, volkomen vrijlaat in het vangen en dooden van mollen. Dat art. 2 van diezelfde wet schadelij ke gevolgen voor de maatschappij veroor zaakt, omdat daardoor dikwijls de waar devolle mollenvellen aan vernietiging moe ten worden prijsgegeven, is in zooverre minder juist, aangezien die schadelijke ge volgen veeleer liet gevolg zijn van bet niet toepassen door de Commissarissen der Koningin van de hun bij dat artikel gegeven bevoegdheid. Het standpunt, om van deze bevoegdheid niet of in zeer be perkte mate gebruik le maken, is in Sept. 1920 op verzoek van den toenmaligen minister van Landbouw ingenomen, nadat overtuigend gebleken was, dat alleen door ken, een 'einde kon worden gemaakt aan den groeten overlast en de schade, die de landbouwers in zeer vele doelen vaD het land van mollonvangers ondervonden en aan de schadelijke gevolgen, die voor de maatschappij ontstaan indien zooals toen het geval was de mol in sommige streken bijna geheel wordt uitgeroeid; opk de minister meende' in dit conflict van be langen de kleinere* voor de grootere te moeten doen wijken. De minister is niet bereid een wijziging in voornoemde wel voor te stellen, volgens welke in art. 1 de woorden „van Onzen Commissaris in de Provincie, waar de gronden gelegen zijn, en met schriftelijke toestemming" komen te vervallen en art 2 geheel uit de wet gelicht wordt, aange zien deze wijziging voor den landbouwer en den landbouw in vele streken hoogst nadeelig zijn, en den landbouw in andere streken, waar de mol te overvloedig voor komt, geen voordeel zou brengen, aange zien, zooals in het eerste gedeelte van dit antwoord is opgemerkt, de gebruiker van den grond geenerlei belemmering onder vindt in de door hem 'gewenschte oprui ming van den mol, maar alleen aan dien gebruiker uit den verkoop van de vellen een geringe nevenbate zou doen toevloeien ten koste van den laódbouw in het alge meen. Daar echter bet onderzoek, bedoeld in de voorloopige beantwoording van deze vragen, beeft aangewzen, dat ten gevolge van de heilzame werking van do tot nu toe gevolgde gedragslijn de mollens tand zich in ons land over het algemeen op bevredigende wijze herstelt, wordt over wogen op welke wijze het mogelijk zou kunnen worden gemaakt den handel in mollenvellen eenigszins toe te laten en te vens herhaling van de vroegere misbrui ken te voorkomen. - Uilvoering der Veewet. Wijziging der districts- i n d e e 1 i n g. Bij Kon. besl. van 4 April j.l. (Slbl. J34) is bepaald, dat de districtsgewijze indee ling van ons land, welke bij Kon. besl. van 30 Dee. 1924, ten behoeve van den Vee- artsenijkundigen Dienst, in verband met de uitvoering van de Veewet, word vast gesteld, en welke tot April j.l. van kracht zou blijven, ook na dien datum te laten golden, nadat de samenstelling der onder staande districten gewijzigd en aange vuld is. Distriet Noordelijk Zuid-Holland Westelijk Utrecht wordt aangevuld met de gemeente Zegveld. Hef „Groene Kruis". Md et Jaarboekje. Verschenen is bot jaarboekje van de Zuid-Hollandscbe Vereeniging „Het Groene Kruis". l)a,arin is opgenomen liet jaarverslag over 1924, waaraan wij het «olgende ont kenen: Het bestuur werd aangevuld met den heer P. Greup, arts te Ouddorp. Hot aantftl afdeelingen vermeerderde met één door de oprichting van de afdee- ling R ij n s a t e r w o u d e. Er zijn thans 123 vereenigingen aange sloten bij do prov. vereeniging. Wijkverpleging bestaat thans in 69 af deelingen. Do financieele cijfers betreffende den ontsmettingsdienst worden bevredigend genoemd, liet totaalcijfer der bijdragen van de tot dezen dienst toegetreden en dus cent per inwoners per jaar afdra gende gemeenten bedroeg J 1974 tegen 1800 in 1923. Het nadeelig slot was ge slonken van ƒ550 tot ƒ255.14. Het voor 1925 geraamde tekort is 228.55. Hot ziekentransport is thans in alle ressorten geregeld. Van 15 Sept. 1923 lot 15 Sept. 1924 zijn door mej. Wijgaarden vanwege de com missie voor kraamvrouwenverzorging en zuigelingenbcscherming en voor de hy giëne van het kind 16 moedercursussen gegeven, waaraan 627 vrouwen deelnamen Dr. Oosterbaan werd bereid gevouden een benoeming te aanvaarden van genees kundig-inspecteur voor de zuigelingenbe- scherming ten platte lande en in de klei nere gemeenten. Door zijn medewerking is al een consultatiebureau te Voorburg tot stand gekomen. Wijkbakerdiensten beslaan in 5 afdee lingen, huiszorgdienslen werden in 3 af deelingen gesticht; deze laatste bestonden reeds in 11 afdeelingen. Jubileum. Op bet 1 en 2 Sept. te Utrecht te hou den congres, ter gelegenheid van de her denking der 25-jarige Groene-Kruisbewe- ging in Nederland, zullen de volgende onderwerpen worden ingeleid: lo. Geor ganiseerde armenzorg en ziekenzorg en de plaats daarbij voor Groene en Witte Kruis; 2o. Huisverzorging, een eisch van den tijd en een taak voor Witte en Groene Kruis; 3o. De opleiding van wijkverpleeg sters, mede in verband met de huiselijke verzorging van zenuw- en zielszieken en zwakzinnigen en 4o. Zuigelingenbescher ming en zorg voor het geestelijk en licha melijk misdeelde kind ten plattelande, oen taak van bet Groene en Witte Kruis. Het Kamerlid Kuiper vijftig jaar. Heden is het Kamerlid Kuiper vijftig jaar geworden. Ofschoon dit geen jubilé in den eigen lijken zin van bet woord is (er worden trouwens wel wat overmatig veel jubilé's gevierd) is het do moeite waard even stil te staan bij dezen uit de Arbeidersbe weging voortgekomen afgevaardigde, die èn als bestuurder der Vakbeweging, én als Kamerlid, èn als journalist lot de man nen van verdienste mag worden gerekend Van dezen werkzamen man met helder hoofd en bezonken oordeel is voor de ka tholieke zaak, met name voor de katho lieke Arbeidersbeweging nog veel te ver wachten. ,.Hsgz," Op de Karei I fabrieken le Eind ho ven zijn 'n 50-(al arbeiders ontslagen. Dit ontslag werd eerst in verband gebracht met de jongste staking, doch thans deelt de directie mede, dat de hooge prijzen dei- tabakken en de zware mededinging oor zaak van de personeelsvermindering zijn. Wegens slapte zijn bij drie wolfa- ^brieken te Veenendaal 140 man ontslagen. Na een langdurige ongesteldheid is in het Si Anthoniusgesticht te Utrecht overleden mr. A. A. Pit, een zeer bekend advocaat aldaar. De heer Jos. Klijberg te Waalwijk heeft tegen 15 September bedankt als voorzitter van den Nedofl. Bond van Schoen fabrikanten. Door de mij. „De GeldeVlander", dag blad te Nijmegen, wordt over 1924 aan aandeelhouders 20 pCt. uitgekeerd. Volgens „De Stand." is de heer Van der Voort van Zijp niet meer lid van do Antirevolutionaire Knmerclub. LANB-TN TUIMBOÜ»! Intern. Bloemer.ieu'oonsteHing te Heemslede. Het aantal bezoekers op de bloemen ten toonstelling to Heemstede beeft gisteren de 300.000 overschreden. Gisteren werd de tentoonstelling bezocht door don Minister van Onderwijs, K en W dr. J. Th. de Viseer. Inaezonden Mededeeling OPENDEN wij heden ons tweede Costuumhuis en Magazijn van Feestartikelen „ERATO". 12244 SPORT CRICKET. Oefenwedstrijd Ajax (L.) Morgen heeft op het terrein aan dé De Kempenaerstr. een oefenwedstrijd plaats van twee Ajax' teams. Oorspronkelijk stond eer wedstrijd Ajax I tegen „Rest van Ajax" op het program, maar aange zien de rest, al lelde ze twintig spelers, nog te zwak zou zijn voor Ajax I, heeft men besloten, twee even sterke combina ties samen te stellen en die tegen elkaar te laten spelen. Het veld is al heelemaal in orde voor cricket, alleen moet er meer gras komen en is het nog évat zacht na den overvloedigen regenval. Aangezien het enthousiasme véor cricket in Ajax op het oogenblik grooter is dan ooit te voren, zal morgen gespeeld worden; als gold het de competitie, en als het weer meewerkt, zullen we zeker goed cricket te zien krijgen. Mogen vele voet bal-enthousiasten thans bet cricketvold eens opzoeken, om van bun belangstelling blijk te geven. De toegangsprijs is juist boog genoeg om de lastige Oegstgeestsche jeugd van het veld te houden, dus voor ieder sportliefhebber bestaat de gelegen heid op goedkoope wijze de cricketwed strijden te volgen. Heeft men eenige ma len gekeken, dan begrijpt men bet spel spoedig en wij twijfelen niet, of bet aan tal „vaste klanten" zal dozen zomer weer vermeerderen. ATHLETIEK. Oefenenl Bij bet bestuur van den Leidsch.-n Alhletiekkring is een schrijven ingekomen van de Leidscke Gymnastiekvereniging „Donar", waarin zij alle bij den kring aan gesloten vereeniging uitnoodigt, om op haar terrein achter Pomona gezamenlijk te komen oefenen. Het bestuur stelt genoemd aanbod op hoogen prijs, en noodigt a'le vereen'gin gen uit om van deze aanbieding gebrirk te maken Dat een en ander zeer bevorder lijk is voor een goede, verstandhouding tus- schen de aangesloten vereenigingen be hoeft geen betoog De vereenigingen, die hiervan gebruik wenschen te maken, verzoekt het bestuur zich in verbinding te stellen met den hoer Ph. van der Lof, secretaris van genoemde gymnastiekveveeniging, Oude Singel 62, te Leiden. AGADEE911È-N8EUISS LEIDEN. Geslaagd voor het: Doctoraal examen rechten de keeren G. den Duik (Scheveningen) en A. Bos Azn., (Dordrecht), en S. Roest Crollius (Den Haag) Doctoraal examen Scheikunde de beer L. d'Emmény (Boedapest.) Doctoraal examen in de rechten Mej: A. A. Poortenaar (Kampen) en Mej. O. E. Lcijdensdorf (Meppel.> OTÉ5 BC 388 Kdfl Wö S. A. N. T. O. S. Morgen is bet bloemendag. Bloemendag voor Santos. Eenige tientallen jonge da mes zullen dan het Leidsch publiek keuri ge bloempjes te koop aanbieden, 0111 de op brengst ervan af te dragen aan het Santos fonds. Heerlijk fonds! Prachtig fonds! Onmis baar fonds! Het biedt immers Steun Aan Nelevlandsche Tuberculeuze Onbemiddelde Standgenooten, die tot de R K. Midden- standsvereeniging behooreu Het bindt dus den strijd aan tegen de „witte pest", die zoovele» ook onder den middenstand ten grave sleept; togen de akelige tubercu lose, die zoovele jonge levens bespringt en vernielt. O lieve Leidscke Burgers, wijst daarom morgen de ijverige verkoopsters niet af maai- koopt bloempjes van haar zonder tal en tegen behoorlijken prijs, opdat zij een rijken buit vóór liet selioone Santos-fonds binnenhalen. Dat vraagt en smeekt van U ter liefde Gods PATER VAN DEN DONK, Voorz. v. d. PI. Santos-Commissie. R. K. Int. Ver. tot Bescherming van Meisjes. Morgen zal in de kerk aan de Hartebrug door Pater Borroniaeus do Groeve een lief- dadiglieidspredikatie worden gehouden voor de afd. Leiden der R. K. Int. Ver. tol Bescherming van Meisjes. Laar zijn er nóg altijd, die onbekend met het veelomvattend werk der Meisjesbe- scherming, die of door onjuist ge- rir.d oordeel, of door het gedrag van een of an dere beschermelinge voor deze vereeniging minder .sympathiek gestemd zijn. Wij zijn er zeker van, dat een hetere kennis, een juister oordeel die stemming heel wat zou doen veranderen. Do verecnigintr tot bescherm'nc van meisjes is een internationale vereeniging, d w z over ganseli de wereld verspreid en ten doel hebbend de reinheid te bescher men, de gevaren af Ie wenden van de R. K. meisjes, die door welk? omstandig! eden dan ook to huis. in hare omgeving, op reis alleen slaan, of aan gevaren voor hare onschuld zijn blootgesteld Laten wij toch niet vergeten, dat die ge varen niet den dag grooter worden, laten wij niet alle schuld schuiven op haar, die in gevaren verkeeren, maar gedenken, dat, dat de diepere oorzaak van zoove'o varen gelegen is in onze tegewoordige maat schappelijke toestand0- dat velen aan d:e toestanden op schuldige wijze hebben medegewerkt, maar zich terugtrekken van do slachtoffers, door hun voorbeeld ver zwakt. Laten wij toch medewerken aan een heerlijk werk van waarachtige naastenlief de, laten wij medewerken aan het waar achtig zielenheil van zoo velen, door dat gene te steunen, wat gedaan wovdt. 0111 zooveel mogelijk'de gevaren te beperken. Met vertrouwen komen wij tot u en doen een beroem op aller barmkartitrheid, op die der rijken, 011 die der gedode bur gers. ja op» de barmhartigheid der armen voor de armsten der armen, wier ziel in gevaar is ten gronde te gaan. Laten wij niet moede worden het goede te doen maar verwinnen wij het kwade door het goede. Hier moge volgen een mooi versje, dat wij vonder onder een afbee'ding van de kindertjes in de Corlonastichting ver pleegd: „Een groot gezin", zoo zult u zeggen, Ik zal 't u even uit gaan leegen: "Weet u, we zijn Gortonakindjes, We hebben maar heel we'nig vrindjes, Geen vader en een moeder, ach, Die ons met zorgen komen zag! We kijken vroeg-wijs in het leven, Wat zal liet óns voor heerlijks geven? Wie zal het speelgoed ons verblijden? Wie laat ons ot>it eens paard'e-rijden? Wie zingt voor ons een wiegelied? En lacht als men ons groeien ziet? Toch als we later kunnen praten, Zullen we 't niet b'j k'agen laten, Maar dankbaar denken aan de jaren, Dat wij Covtonakindie.s waren; Toen rust en liefderijke zorg Voor 's werelds hardheid ons verborg. Die eerste zorgen ons gegeven Maken ons sterk voor 't heele leven. Daarom is onze vuur'ge bede: Och, werkt u 'aan ous welzijn mede! Een gift voor ON!?, 't zij. groot of klein, Ze zal UW kind ten zegen zijn! R.-K. Metaalbewerkersbond. Gisteravond hield de R.-K. Metaalbe werkersbond een buitengewone ledenver gadering in het St. Pancratius-Patronaat Na opening der vergadering door den Voorz., den lieer J. v. Giezen, en lezing der notulen, werd liet woord verleend aan den Geest. Adv. der afd., kapelaan H. Brouwers. Kap. Brouwers wil nu eens over een ander dan een sociaal onderwerp spreken en wel over de ontwikkeling onzer R00111- sclie pers in: Nederland. -Tij ,1-innige wisselwer king bestaat tusschen liet Katholieke le ven in een land en zijn Pers, wat spr. bewijst met een overzicht te geven van de ontwikkeling der Pers in andere landen: Duitscbland, Zwitserland, Frankrijk, Bel- gië en Engeland. Het Kath. leven is echter niet de eenige factor. De Pers op zichzelf beeft in de .laatste halve eeuw een ontzaglijke vlucht genomen door de ontwikkeling der tech niek, Als belangrijke jaartallen voor de ont wikkeling der Kath. pers in Nederland noemt spr. 1813, 1830, 1848, 1854 (herstel bissch. hiërarchie), 1868 (onderwijsman dement der bisschoppen) en 1891 („Re- rum Novarum"). In 1813 bij de onafhankelijkheid des lands bestoud er geen Katholieke krant. De Kath. achtten zichzelf nog tot te wei nig in staat. Als grondlegger der Kath. Pers kan beschouwd worden Joachim G. Le Sage ten Broek, de groote leeke-apos- tel, die in J818 „De Godsdienstvriend" oprichtte en in 1822 „De ..R.-K. Krant". Het doel van deze bladen was geen twist geschrijf, zooals hij zelf zeide,.maar het bekend maken aan zijn landgénooten van de zegeningen der Kath. Kerk. Achtereenvolgens verschenen onder zijn leiding de Nederl. Kath. Courant, die een jaar later werd omgedoopt in Noord-Nederl. Krant, omdat de eerste titel „te erg" was voor dien tijd; de hotel houders moffelden de krant weg als een anders-denkende binnenkwam. De krant heeft het niet lang volgehouden. Met Le Sage ten Broek is Jean Bapt. v. Son een groot strijder geweest, voor de Kath. pers in dien tijd tevens een in vloedrijk regeeringspersoon. Hij leidde langen tijd de Kath. politieke beweging in de „Noord-Brabander", dat tenslotte aan concurrentie in eigen kamp onderging. Boven den Moerdijk verspreidde Jan v. d. Biezen in Amsterdam in 1825 maande lijks een circulaire met de prijzen 'der handelswaren. Daarbij schreef hij nu en dan stukjes over komische zaken. In 1828 werd als uitvloeisel daarvan hel Alg. Handelsblad opgericht, langen tijd door den Kaib. v. d. Biezen geredigeerd. Het had destijds dus een andere kleur dan te genwoordig. Het meeste invloed op de Kath. ont plooiing in Nederland heeft wel „De Tijd" uitgeoefend, in 1846 opgericht on der den naam „De Noord-Hollandsche Courant"; in 1848 als „De Tijd". Dit dag blad heeft steeds op de bres gestaan om dc Kath. moer bewegingsvrijheid te ge ven. Om dien tijd werden ook opgericht „De Limburger Koerier" en „De Katho liek" (Sludia Catliolica). Omstreeks 1868, na bet onderwijs mandement der bisschoppen, waarin bet goed recht van het Katholiek kind op Ka tholiek onderwijs, werd uiteengezet, en in 1870. de ontbranding van de „Kultur- kampf' in Duitscbland, en de afkondiging van liet dogma der onfeilbaarheid, ver schenen weer een heele rij nieuwe bladen, o.a. „De Maasbode", aan welk blad GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN B. en W. van Leiden; Gezien bet verzoek van de Continental Petroleum Company te Rotterdam, om vergunning tot oprichting van een onder- grondsche bewaarplaats voor 2000 Liter benzine, met aftapinrichting, op dc Pie terskerkgracht vóór het perceel Pieters kerkgracht No. 4, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie G. No. 1758. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij dezen kennis aan het publick, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd is; alsmede dat op Zaterdag, den 23 Mei e.k. des voormiddags te half elf uren op bet Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 dot Hinderwet voor het gemeentebestuur of' een zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te Heb I en. Katholieke Agenda LEIDEN. Woensdag. Ledenvergadering Overheids personeel „St. Paulus" Bondsge- bouw, te 8uur. ZOETERWOUDE (Dorp). Woensdag. R. K. Volksbond, Patronaat, te 8 uur. Van Zaterdagavond 8 11 tot Maandag morgen 8 uur nemen de volgende huis artsen den dienst waar: Dr. Hovens Greve, Rijn en Scbiekade 104, Tel. 1681. Dr. Overwater, Maresingel 56, Tel 2259 Dr. Rassers, Rapenburg 46, Tel. 1469. Dr. v. Voorthuijsen, Heerengracht 38, Telef. 7. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der Apotheken wordt van Maandag 4 tof en met Zondag 10 Mei waargenomen door de apotheken van de hoeren G K. BLANKEN, Hoogewoerd 171, telef. 502 en P. DU CROIX, Rapenburg 9, telef. 807 De Geneeskundige Zondagsdienst te. Oegstgeest wordt waargenomen door dr Timmermans, Tel. 390. Thompson, vader en zoon, hun krachten gaven. „Het Centrum" verscheen in 1884 als goedkoop volksblad, in 1887 „De Volks krant". Sindsdien zijn nog een groot aan tal bladen verschenen, zooals in 1909 „De Leidsche Courant". In Oost-Indië trachtte pater Jonck- bloedt de Kath. Pers te ontwikkelen Na veel moeilijkheden werd in 1903 „l)e Ja- vapost" opgericht. I11 Suriname ver schijnt „De Surinamer". Bij elkaar zijn er, volgens spr., in Ne derland 269 bladen, w.o. 32 dagbladen, 25 meermalen per week verschijnend, 91 weekbladen, 96 tijdschriften en 25 vak organen. Spr. besloot met eerbied le vragen .voor het werk van onze voorouders, waarte genover onze jongeren zoo onverschillig staan en steeds de Katholieke per te steu nen. Na een dankwoord van den Voorz, tot den spreker, werd de vergadering gesloten DE LEIDSCHE WINKELSTAND. Dezen keer brengen we onze lezers(essen) eens buiten de stad, doch op een punt, waar vele stadsmenscben in de komende] dagen een kijkje zullen gaan nemen, nl. aan bet Haagsche Schouw. Ruim tachtig jaar geleden werd daar door den beer van Cassel, grootvader van den heer N. P. van Cassel en Zonen, aan het Haagsche Schouw een broodbakkerij begonnen, die ook in de stad vooral een goeden naam had. Zooals het altijd gaat, als het getij ver loopt, dienen de bakens verzet te worden. Dat dacht ook de beer N. P. van Cassel. Met het oog op komende verbeteringen aan de brug aan bet Haagsche Schouw kocht hij- reeds in 1913 een flink stuk grond aan den rechterkant van $en Rijndijk, tegeu de nieuwe brug aan. Toen nu de plannen tot aanleg van dol tram en van de nieuwe brug rijper werden, aarzelde de heer v. Cassel niet, 0111 zijn zaak daarheen over te brengen. In bet vo rig jaar reeds verrees op den hoek een flinke winkel en lunchroom met bakkerij- benevens een geheel woonhuis en een bo venhuis. Doordat de oprit voor de nieuwe brug nogal hoog geworden is, kwam het complex gebouwen eenigszins in de diep te te liggen, maar ontegenzeggelijk is het voor winkel en lunchroom een zeer mooi punt, waar gedurende den a.s. zomer me nigeen een heerlijk zitje zal vinden. Reeds vanaf half December is de bakke rij bier in werking. Er is een flinke, mo-j derjie driedubbele heetelucbtoven met dej stookplaats aan den achterkant, hetgeen! dc hygiëne zeker ten goede zal komen. De bouw van een en ander is geschied door den. heer Willem Meijer, aannemer te Voorschoten (Rijndijk), die al het werk in uitvoering heeft gehad, terwijl hot scliil-l der werk is verricht door den heer Schrij vers uit Oegstgeest. De winkel zoovel al' de lunchroom zien er keurig uit en d. winkel-installatie, als etalages, toonbank kasten enz., geleverd door den heer J Ilaasdijk uit Rotterdam sieren hel ge heel. In de étalages vindt men behalve broods koek- en banket ook diverse ohocolade-ari tikelen, w. 0. oen knap stuk werk van den lieer v. Cassel- die eenige jaren in bel banketbakkersbedrijf is werkzaam geweest Kortom, liet geheel ziet er keurig uit wat deze nieuwe omgeving zeer ten goed» komt.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2