A necdoten. wa.irumhebt ge niel op mij gewacht? riep hij snikkend. f'.r. weeklag.-nd wierp liij zicli op lict be- lichaam. Hó' gelaat van oer. tribuun stond strak: kei sviieen. dat bij in zijn binnenste een horigen strijd streed tusschen zijn haat en zijn bewondering voor zóóveel wils kracht, zóóveel oergevoel bij een kind. Op eens schreeuwt hij met oen ruwe stem:" Fusileer hem! Ken twintigvoudige knal deed de lucht- '•«•ii trillen. Het was geschied, het lichaam, door twintig kogels doorboord zet>g ineen, terwijl de moed, do kracht en fie oer, «lie in deze reine jonge ziel hun troon hadden opgeslagen, naar den Hemel opstegen, naar oen Almachtige. Weinige ©ogenblikken later kwamen de officieren uit de herberg Als door een plotselinge ingeving gedrongen, richtte do kolonel zioli lot den tribuun. Is ?l kind teruggekomen? vroeg hij. .1,1. Teruggekomen? riep de kolonel ver- ÏM.-t-d uit. Eu wat heb je gedaan? Het bevel left uitvoer gebracht, wij bobben hem gefusilleerd. Do kolonel sprong achteruit, alsof hem ren adder gebeten had en ine*, een heesche stem siste hij: Ellendeling! Tegelijk gaf hij den Rumcniür een ver- schrikkelijken slag met zijn karwats, zoo dat zich oen bloedige streep op diens ge laat af toekende. Dus die man, dien ik daar zag, was de tribuun? vroeg ik aan mijn zegsman. Neen, daar is hij te jong voor. Dat begrijp ik niet. 't Is de zoon van den tribuun. Maar dat litlecken van dien zweep slag op z'n gezicht dan? Daar is hij mee geboren: Een huivering liep mij door de leden en met bevende stem zei ik: Dat is de hand van den Almaclitigen Wreker; hij draagt het teeken van het bloed van dien kleinen martelaar. „Centr." Goede soort „Wat, geef jij man sigaren op zijn verjaardag? En ik dacht, dat je hem liet rooken wou afloeren „Daarom juist krijgt hij deze sigaren" Uit de geneeskundige praktijk Dokter: „Maar, beste vrouw, waarom hebt gij mij niet eerder laten roepen? Uw man is reeds geheel buiten kennis. Vrouw: „Ja, ziet u. Dokter, zoolang mijn man zijn verstand had, wilde hij nooit iets van dokters welen." Goed geantwoord In een wagen-, tweede klas, van den spoortrein zaten verschillende personen. Onder hen was een geestelijke, die door een heer zeer vriendelijk aangesproken werd. Toon de geestelijke was uitge stapt. zeide een ongcloovig liberaal al spottend: „Nu, het schijnt wel dat gij ook al tot die zwarten behoort". „Inder daad", was liet antwoord, „hier behoor ik tot cle zwarten: zorg jij maar dat je hiernamaals niet tot de zwarten behoort" Net eender. ..Hoe is 'I met je nieuwe auto?" HceUgoed, maar kostbaar!" ..Ja, dat gaat zoo. En hoe gaat hel met je vrouw en je dochters?" „Nel eender." Al te gedienstig. Een caféhouder hier tor st6dc bad een paar vrienden bij zicli, cn toon het klok je van sluiten sloeg, inviteerde hij zo bin nen, cn er werd nog lustig nagedronken. Om half drie eindelijk brak het gezel schap op. en de caféhouder zeide tot den nieuwen kellner, die ook opgebleven was: „Kees. doe eens voorzichtig de deur open en kijk of er een agent in do straat is!" Kees verdween, maar het. duurde wel vijf minuten voor-ie terugkwam, 'hijgend en moe. „Nee, meneer, d'r was in de lieelc straat geen agent te zien." zeide hij, .,on toen ben ik maar naar de Markt geloo- pen en heb den inspecteur gehaald. En do banscho inspecteur kwam op dat moment naar binnen en haalde z'n op schrijfboekje uit z'n zak. Hij wist 't wel. De cudo^ jichtige heer was bovendien nog erg verkouden, en z'n humeur werd er dus niet beter op. Mevrouw was al drie koer bij hem boven geweest, maar op 't laatst bleef ze maar weg en zc liet den huisknecht brengen wat. noocfig was. Tegen den avond kwam hij weer, met 'n boodschap: „De complimenten van mevrouw, meneer, en 'I zou wel goed wezen als u een glas heote melk zoud-1 willen gebruiken met een- scheut je dit dat erin.-' „Wat zeg je", bulderde do ouwe boot „heete melk? Geef hier, dan zal ik 'I gla en al naar je kop smijten!" ..Dat voorzag ik wel. meneer." zeid de huisknecht bedaard: „ik heb dan oo de melk maar beneden gelaten en allooi het scheutje dit of dal meegebracht." De verstrooide professor. Professor X. zou met zijn vrouw naa een tooneelvoorstelling in den Scbouwbur] gaan. Tegen half ach! kwam-ie beneden, te! wijl zijn vrouw al ongeduldig heen c weer liep te wachten. „Wat is dat nou!" zoi mevrouw: „je hebt niet eens een schoon boordje om gedaan man! Toe, ga nog eens gauw naai boven en doe er een om met jo zwarte das hoor je!" Professor ging naar boven, 't Wei kwart voor acht, tien minuten vóór acht, vijf minuten mevrouw stond op heollt kolen. Ze vloog eindelijk zelf de trapper op, naar professors kamer.,.. Daar von. ze den hooggeleerde in .slaaphij had z'n boord uitgedaan, maar toon ook 1 der zich uitgekleed en was" in bed kropen. UITSLAG RAADSELWEDSTRIJD. Lieve Kinderen, Nu zal ik jullie eens eventjes komen ver tellen hoe hot dezen koer met onzen wed- f-lrijd is afgoloopen cn wat ik zooal op te mei-kon heb. Over het algemeen hen ik tevreden Andere koeren had ik meer buit enk inde- ren, «li" aan don wedstrijd deelnamen. Kijk 4 hs! Wij geven die raadsels niet alleen voor de kinderen uit Leiden, maar ook •w-or de kinderen van buiten Leiden. En i /.ijn er nog heel wat. Onze courant vordf verspreid in alle omliggende plant s' n van Leiden en waar zij komt, daar zijn o«ik over het algemeen kinderen, die onze rubriek lozen en die dus ook aan den wedstrijd hadden kunnen meedoen. Nu was hel. waar, dat cle opgaven voor di Genuien niet voor cle jp.oes waren. Maar iiad ik clan niet gezegd: -vader of moeder, groot moed "I- mag gerust-een hand je hcl- 1 ii u had il; ook niet gezegd: „wie er u-aar vier kent of desnoods drie, stuur de rondsels toch in, er blijft altijd nog een la' n.-ie"? Kijk! wie daar aan gedacht had, had bel wol klaar gespeeld, en had mitsdien meegedaan. Ook is mij opgevallen, dat er dezen keer minder meisjes zijn geweest, dan anders, N/eer liet gevolg van de vacantia en van d- moeilijkheden der opgaven. Onze jongens van school Rapenburg ver dienen een pluimpje. Uit dien hoek kwa men ze bjj bosjes opdagen. Dat is flink! Zoo hoort het ook. Aan zoo'n wedstrijd mee doen is niet alleen een gezellig werkje en als het lukt een „voordeelig zaakje" maar en bier denk.ik aan aftl. C., ook een idI.stekende taal- en stijloefening. Niet waar? is het maken van een mooi stol: een leuk versje: een aardig sprook je. een geestig verhaaltje niet een bewijs, dat men lot iets in slaat is- waar anderen wed eens kunnen naar kijken, maar afblij ven moeti-n Is dat niet zoo Ellen cn Her man en Emile en Robbedoes en al do an ti ren. die mij zoo trouw ter zijde slaan en 111ij helpen om van ons Jeugdboekje iets „goeds" te maken? Daar'ligt weer een licele stapel copy M.ur me van mijn vriendjes: copy zooals ik dal verlangde ouder afd. G. en dat succes sievelijk een plaatsje zal vinden; want weet wel, die voor is, voor maalt. Dat spreekt immers vanzelf, nietwaar? Zou ik dat volkje dadelijk moeien te woord staan, "die zich nog niet eens een 1" el je moeite willen getroosten, om cle raad sels mee op te lossen, wat toch ook is een stuk van onze rubriek. Neon, neen, zoo zal liet niet gaan. Wij zullen ter dege reke ning houden mei hen, die niet, en hen, die wel aan den wedstrijd hebben deelgeno men. Als we nu na de groole vacant ie weer raadsels geven, waaraan prijzen verbon den zijn- dan hoop ik, dat ook de velen, die ozen keer niet meegedaan hebben- ook van de pwl'i zullen zijn. Et }u zal ik jullie eens met een paar woorden gaan zeggen, hoeveel kinderen ilc ii, lig. zin op visite gehad heb. Voor Afd. A waren er 75; hiervan vielen er 5 uit: bleven er 70. Voor Afd. B waren er 102; hiervan vie len er 0 uit; bleven er 93. Voor Afd. G. waren e r 27: hiervan viel niemand uit; bleven er alzoo 27. Er hebben dus meegeloot: 70 plus 93 plus 27 of 190 kinderen. Dat is een respectabel getal en al had dit nu wel een beetje grooter kunnen zijn, toch zullen we maar tevreden zijn en voor ee n volgenden keer op „Nog meer" hopen. Waarom die 14 uitvielen? Wel, wie het werk met potlood schreef- of op een vies stuk papier of er maar wat van maakte, die vond zijn werk al heel gauw in de papiermand. Dergelijke kinde ren moeten eerst nog leeren hoe het hoort, en clan aan een wedstrijd meedoen. Ik had van te voren gezegd, hoe ik het wou, dus had men naar dat woord moeten luis teren. Alle kinderen, die hij hun werk een spe ciaal briefje schreven, kregen een antwoord 'terug, zooals jullie wel gezien zult hebben. Het laatste lijstje met mijn briefjes, gaat hierbij en dan geloof ik, dat ik niemand .vergeten heb. En nu kinderen, zullen we het lijstje van de gelukkigen gaan geven, zooals /lat hij loting geschiedde door de hoeven r Redactie van de „Leidsche Cour-ni" Ita- pijenburg, alhier. De Prijzen. Ie prijs Toilelgarnituur Antoinette Pier rot. Maarsmanssteeg li, Leiden. 2e prijs. Koperen Rozenbowl. Cornel is van Dieren, Juvenist, Haastrecht. 3e prijs. Ecm paar vaasjes. Keetje van Niekerk, Overtocht, Bodegraven. ie prijs. Doos luxe postpapier, Piet Kocsom. Wasstraat 3, Leiden. 5c prijs. Spaarpot. Oijs Langezaal, Hooi gracht '110, Leiden.. 7e prijs. Een boek. Lot! Nelissen- Spa er ne IT, Haarlem. Se prijs. Een boek. Ellen Boer tóe, Plant soen G5, Leiden. 9e prijs. Een boek. Louïè Simons, Wijn straat 121, Dordrecht. Zictdaar cle gelukkigen! Ik feliciteer mijn v r.i endjes en vriendinnetjes allen zeer en ik hoop dat cle ónderen, die dezen keer niets kregen, den moed hebben voort te gaan en met evenveel lust en ijver den volgenden keer weer van de partij zullen zijn. Zoo hoort hel! De prijzen kunnen worden afgehaald aanstaande Maandag tusschen vier uur er. half vijf, bureau Rapenburg, in den namiddag en voor zoover de gelukkigen wonen buiten cle stad, zullen de prijzen aan het juiste.adres worden gezonden. De Oplossingen waren: Voor Groep A. No. 1. Aan de vruchten kent men den boom. No. 2. Blank en Zwart. Een heel klein ncgerinnetje, Kwam uit het warme land. Een blond en blank klein kereltje Kwam van bet Noordorstrand. Zij. spraken elk hun eigen taal. Die cl' ander niet verstond. Verlegen stak cle negerin Haar vinger in den mond. Zij dacht vast in haar negertaal: Wat babbel jij toch zeg? Het blanke blonde kereltje Stak beide handjes weg. Hij hield ze heel stiif in zijn zak, Dacht zeker in zijn taal. Als ik dat meisje een bandje gaf, Werd Jk ook zwart, lieelemaalt Zoo blijven clan cle negerin, En 't blonde ventje staan. Geen die een woord meer zeggen durft Elk kijkt de ander aan. De moeder van den kleinen baas, Ziet 't tweetal om den hoek. Wacht! denkt zii ik geef Blank en Zwart Een lekker dik stuk koek. Weg is nu alle „vreemdigboid", Het tweetal lacht en straalt, Geen wonder ook. als je zoo opeens, Zoo heerlijk wordt onthaald. Het ijs is nu gebroken en Zij spelen saam nog lang, Begrijpen doen z' elkaar toch wol- Niet één is er meer hang. No. 3. 37 V* cent. No. 4. Het paard is groot en sterk. De koe is nuttig en tam. De hond is waakzaam en trouw. De kat is valsch en vlug. No. 5. Overjas regenbui bloemen geur orgelspel maneschijn. Voor Groep B. No. 1. Kokosnoot. No. 2. Klip, ik, lip, kip, pil, kil No. 3. Paramaribo. No. 4. 30 weken. No. 5. Frederik; tafel, April, Breda, leder, leeuw, merel, vlieg, pekel. En nu le lijsten der deelnemers en deel neemsters. A. Kleintjes van 6 tot 11 jaar. Jacques Boertée, Plantsoen, Leiden To Goddijn, Maredijk 1.41, Leiden Wies- je Goddijn, idem Jan Sinioriis, Haar lemmerstraat 138, Leiden - Wim .Simons, Wijnstraat "124, Dordrecht Huukjc N-ie- mcr- Stationsweg 37 Leiden Rudi Nic- rner, idem Antoon Omtzigt, Oude Rijn 144. beiden Dirk Omtzigt, idem Groefje Sluis. Hoogewoerd 12a. Leiden Pietje van Leeuwen, Roclofa rends veen Theo van Leeuwen, idem Jean Pierrot, Maarsmanssteeg, Leiden Gini Pierrot, idem Antoinette Pierrot, idem Hans Bokern, Schelpenkade 58, Leiden Ilar- rie Dieben- Hooge Rijndijk 48. Leiden - Wim Langezaal. Hooigracht 100. Leiden Pim Verhulst,* Witte Singel 0, Leiden Tom van Borgen Henegouwen. Oude Rijn 5. Leiden Wim Berlels, Hoerenstr. 118, Leiden -Tohan van Leeuwen, Mei- doornstraat 53, Leiden Jan Timmer- rnann, de Laat cle Kanterstraat 13. Lei den Bernard v. Halderen, Hooge Rijn dijk 152, Leiden Désiré Kromhout- Wil- helminapark 16, Oegstgoest Jan Eps- l.amp. Koordeinde "23, Leiden Kees Gas pers. Witte Singel 108, Leiden Carl, van Winning. Noordeiiiclsplein 8a. Leiden Jan van Velzen, Jan van Houtkade 15. Lei den Bas Schermer, Zoeterwoudscheweg 13, Leiden Nico Molenkamp. Rijnziclits- weg 6, Oegstgeest Wim Bonnet- Oude Rijn 172a, Leiden Emanuel Bernard, Witte Singel 47. Leiden Louis Gussen- hove, Oude Rijn 2, Leiden Jo Streef land L P. K. Koorsteeg 19. Leiden Joop Du- erót, Koninginneïa.an 29, Leiden Piet Keesom, Wasstraat 3, Leiden Herman Rölirey,'Oude Vest 191, Leiden Lous Steijger, Oude Singel 52- Leiden Anna Timmermans, Voorweg G 100, Hazersvvou- de Wim Looving, Ringkade 60, Leiden Mina van Kampen. Valkenburgsclieweg 12. Voorschoten Jan Plouvier. Hooge Rijndijk 23, Leiden Cilv Plouvier, idem Jan Plouvier, Witte Singel 89, Leiden Anna van Wissen, Schoolstraat 19, Voorschoten Henk Goddijn- Gasstraat 76, Leiden Lena Weslerman, N Rijn 36 T eiden Adriaan van Noort, Hoogewoerd 31. Loiden Mientje Mulder, Timorstraat 4, Kooi park Johan Mulder, idem Henk Mulder, idem Peter Mulder, idem Gor Bos, Hazerswoude, Rijndijk 155B Corrie Vrins, 3 Octoberslraat, Leiden Henri Duyn, Kooipark 10- Loiden An toon Tonus, Botermarkt 18. Leiden Piet van Kampen, Valkenburgsclieweg J2. Voor scholen Cornells v. cl. Tol, Kor.stoekster- weg 43. Alpben aan den Rijn Johanna v d. Tol. idem Geerlruida v. d. Tol, idem Adrianus v. cl. Tol, idem Neel- l.io Heemskerk, Noordwijkerhout, Lange- wlderwog D5 Bobby Becker, H Rijn- el iik 66, Leiden Alphen aan den Rijn- Wijk Hoorn No. 286 Letta Stadhouder, Hooigracht. Leiden Jo Krabbel Cor nelius v!»n Dieren, Pieter de la Courlstraat 61. Leiden Dina Pöhrev, Oucle Vest 191, T eiden Lou Nelissen, Spaarne II, Haar lem Gerard Griindemann, Witte Singel 88, Leiden. B. Grooten van 11 iaar en ouder. Frans van Hal, Oucle Rijn 37, Leiden Herman van Hal, idem Louis Simons, ■Wijnstraat 124, Dordrecht Ella Simons- idem Jan Piet Nelissen, Spaarne II, Haarlem Miep Grimbergen, Katwijk aan den Riin Annie Godij'n, Katwijk aan den Riin Gerard Martein, Groenesteeg 32, Leiden Kees van Dieren, Han'sestr. 10, Loiden Garl Westerman, Nieuwe Rijn 36, Leiden Bets.v Sluis, Hoogewoerd, 12a, Loiden Piet Schrijvers, Nieuwe Rijn 36- Leiden Louise Schramm, Maarsmanssteeg 14, Leiden Marie Pier rot. idem Ellen Boertée. Plantsoen 65, l eiden Kittv Boertée, idem Ody Boertée, idem Marietje Beens, Maars manssteeg, Leiden Hendrik Hombergen Mauritssfraat 56. Leiden Henri Jansen, Koninginnelaan 33, Leiden Jan Meijer Jacszn Katwijk aan den Rijn. Voorstraat 50 Giis Langezaal. Hooigracht 110. Lei den Bart Rijnhout. Heerenstraat 115, leiden Hendrik Groene wegen. Rapen burg 55, T,eiden Joop Bonnet, Oude Rijn 172, Leiden Jan van Schie, Lange Raamsteeg 31, Leiden Jan Rölirey, Oude' Vest 19.1, Leiden Piet Vrins, 3 October slraat 35a, Leiden Nico Breedeveld, Alexanderstraat 16- Leiden Joop Schef- fer, Heerenslraat, Leiden Josephine Scbcrmer-Voest. Zoeterwoudscheweg 13, Leiden Boy Houtman. Boulevard, Kat wijk aan Zee Jeanne Simonis, Haarlem merstraat 138, Leiden Jaap Grün, 3 Oc- toberstraat 68, Leiden Jan Knijnenburg Rijngeesterstraalwog 26, Oegstgoest Jac. van Schie, Kraaierstraat 34a, Leiden Johan Bader, Dorpsstraat B 200- War mond Jan de Jong Pzn., Roelofarends- veen B 399 Jae. Scheerder, Station straat 21, Alphen aan den Rijn Frits Taverne, Don kers teeg 17, Leiden Jan Schlatinann, Geverstraaf 34, Oegstgoest Piet v. d. Steen, Hooge Rijndijk 35, Leiden Louis van der Boog, Mni-esingel 38, Lei den Antoon van Kampenhout, Haar lemmerstraat 125, Leiden Jan Elshof- Haarlemmerstraat 139a, Leiden Bernard Vrind, N. Rijn 92, Leiden Wim Verberg Kaaierslraat, J^eiden I Theo Loovjng. Ringkade 6a, Leiden Jaap Pierrot, Maarsmanssteeg 21, Leiden Stientje? de Jong, Roelofarendsvcen B 400 Jan Thijssen, li rees (raat 23, Leiden Joop Pierrot, Maarsmanssteeg 14, Leiden Wim Pierrot- idem Felix Soupart, Hoo ge Rijndijk 31, Leiden Leon Schuld, Hecrenwog 126F, Warmond Abraham Gastelein, Oucle Rijn 30. Leiden Nico- laas Bosch, -Tohan de Witstraat 3, Leiden Gato van Wissen, Schoolstraat 19, Voor scholen Antoon Jongmans. Rapenburg 6, Leiden Mien Goddijn, Gasstraat 76, Leiden Julia Westormann, N. Rijn 36- Leiden Antoon Brommer, Broekwog 5, Oegstgoest Robbedoes Gretha Bos, Hazerswoude, Rijndijk B 155 Theo Brelring, Maredijk 86, Leiden Johanna Breuring. idem Loon Vrins, 3 October slraat, Leiden Betsy Vrins, idem Sisca Vrins, idem Willem Muller, Heerenslraat 138, Leiden Gerard Floer- kamp- Hoogewoerd 136, Leiden Emile Duvra Jr., Kooipark 10, Leiden Piet v. d Staak, Sophiast raat 43, Leiden Re- gina Schermer- Voost, Zoeterwoudscheweg .13, Leiden Wim van Noort. Roezastra.at Leiden Wim Noordman. Haagweg 59, Leiden Bart Rooyakkers, Jan v. Goyon- kade 10, Leiden Keetje van Nfökcrk, Overtocht, Bodegraven Gré 1 r-'n co Poll. Overtocht C63- Bodegraven Dirk Hop- penhrouwer, Alphen aan den Rijn No. 286, Wijk Hoorn Arnold Duindam, Euc-rn- hrugsteeg 3, Leiden Alida van Dieren, Pieter de la Courlstraat 61, Leiden -- Piet Plouvier, Hooge Rijndijk 23, Leiden Anny Bisschop. Alexanderstraat 42, Leiden Tiny Bisschop, idem Petrus Oostdam, Lange P. K. Koor.steeg 17, Lei den Hcndrleus Oostdam, idem Cor nelia Oostdam- idem Wiek ie Oostdam, idem Annie Knaap, Hecrenstraat 05, leiden Bctsie van Schie. Kraaierstraat 34a, Leiden. Groep C. Emil Duvm, Kooipark 10, f.ei den Tó Goddijn, Maredijk 141, 'Leiden Miep, Leiden - Gerard Marlijn, 2e Groenesteeg 32 -- G-irnelis van Dieren, Juvenist, Haas trecht Jan Rölirey, Oude Vest 191 Josephine Se^-rmcr. Zo;6-rwoudsclic weg 13. Leiden Mi: van 1 unpen, Vblken- hurgschewc:: 12. V xxeho'en -•'nop Pierrot, Maarsman:- eg 14, Leiden Wim Pierrot, idem Gato van Wi 'U, Voorscholen Fc-lix .Soupari, Hooge Rijn dijk 31, Leiden Miep Goddijn, Leiden, Gasstraat 76, Leiden --- Hen!; Goddijn, idem Adriaan v. Noort. Hoogewoerd 37, Leiden - Robbedoes Gornelis Bos, Ha zerswoude- Rijndijk B 155 Johanna- Breuring, Mared iik 86. Leiden Emile Duym, Kooipark 10, Leiden Neeltjc Heemskerk, Noordwijkerhout, Langerelder weg D 5 Arnold Duindam, Koornbrug- sleeg 2, Leiden - Jo Krabbel Alida van Dieren, Pieter de ia Courtstraat 61, Lei den Anny Bisschop, Alexanderstraat 42 T.eiden Rika Heir, Dorpsstraat 23, Aar- lanclervecn Dina Rölirey; Oude Vest 191 Leiden Ella Boertée- Plantsoen 65. Lei den. Ziezoo mijn Vriendjes, nu ben ik aan 't eind van mijn taak. Ik bedank jullie allen zeer en.... na cle groole vacantia hoop ik jullie allen weer te zien en dan ook de vele anderen, die dezen keer niet van de partij waren. Do Redacteur. CORRESPONDENTIE. L e 11 a Stadhouder, Hooigracht. Dat mag gerust boor Lelfa. Vader en moe der mogen helpen, temeer omdat do raadsel tjes zoo erg gemakkelijk niet waren. Moe der had volkomen gelijk: traag was goed en sta m was ook goed. Veel groetjes thuis Letta! Ik hoop ook dat je een prijsje winnen zult en is dit niet het geval, dan volhouden en denken met Uilespiegel: „Hierna beter". Keetje van Niekerk, Bodegraven. Ja Keetje: wij kunnen niet allemaal winnen nietwaar. Het geluk is nu eenmaal yoor de gelukkigen, daar is niets aan te veranderen. Zoo en zit jij al in de 7de klas. Wel, dan ben jij al een geleerde meid boor! Maak mij wederkêerig ook de groeten aan alle huisgenoolen en jij krijgt de stevige vijf van me. Dag Keetje! Arnold Duindam, Leiden. Ja Arnold; bet was laat, maar niet te laat. Het verhaaltje is ook goed gelukt maar je zult toch nog een beetje geduld moeten hebben. Dat hoop Ik ook, dat Tonnie dan meedoen zal, want weet wel hij ons is het; „hoe meer zielen, hoe meer vreugd". Vee; groetjes aan vader en moeder en alia broertjes en zusjes! Dag Arnold! Jo Krabbel. Ik dacht al: „zou Jo ziek zijn"! Jij bent altijd van de partij, dus rekende ik vast op jou. Eu je opstol- l"tje zal wel z'n plaatsje vinden. Dag Jri Gru'-I alle huiogcnoolen van me! Het v i e V lal O o s t cl a m. Nu snap ik het. Jullie hebben gedacht: dc laatster, zullen cle eersten zijn. Daarom nu eens ge probeerd, of geen prijs te balen is, on il ze manier. Ik hoop liet voor jullie. Toch volhouden vriendjes! Eens lukt liet toch. Dag jongens! Groeten aan moeder. Rika Heri'. Aarlanderveen. Vind jij het zoo gezellig ons „JeiTgdhoekjc"! Ja kind, dat vinden alle kinderen die Iron ouzo rubriek lezen. En clan.als jouw stuk d'r eens in staat? Wat zal Rika dan blij wezen! Willy verwacht ik met d groole vacantio; de kleine Harry en Theo moéten nog een paar jaartjes wachten Veel 'groetjes ook aan Willy. De volgende week gaan we door mei liet. beantwoorden der vragen en brieven Do Rode cl on r. Een yeidmuis gaat uit wandelen. Een veldmuis ging eens bij een stads muis op visite. Dat had de stadsmuis ge vraagd. Om daar te komen moest zij over een langen stillen weg. Daar zag zij een verrekijker liggen. Wat vond zij het ding mooi. Zij had wel eens op het veld ge zien, dat de menschen er door hoon keken.. Nu wou zij dat ook wel eens graag doen. 'Zij keek er -clus door heen. Wat kon je daardoortoch ver kijken. Daar zag ze een paar kinderen. Wat waren ze groot Maar de kinderen kwamen hoe langer hoc dichter bij. Daardoor werden zc nog gron- i ter. 't Leken op het laatst wel reuzen I Van schrik liet ze het ding vallen, en l:,-: zoo hard zc kon weg. Maar dc veldmui# liep juist c'ten verkeerden kant uit, wan' zij moest immers naar do stadsmuis? Toer zij een beetje van de schrik bekomen was ging zo maar weer terug, naar den-verre kijker. Maar daar kwamen de dieren weer aan op de houten voelen en daar achter liep juist een groole kaler, die heel scherp op de veldmuis loerde. Maar de veldmuis, had haar ook al lang in het oog. Ze- liep hard weg, en smeet het ding weer van Zich af. Maar nu zou ze niet meer terug gaan Zc moest toch naar de stadsmuis toe. Bij de stadsmuis gekomen, was deze net uitgegaan om eten-te zoeken. Maar liet was ook al zoo laat geworden. Had ze die verrekijker ook maar stil laten lig gen. Nu was cle stadsmuis niet meer thuis, én was zij dus voor niets gegaan. Nu ging zij terug door het bosch. Maar wat was dat? Wat hoorde ze toch een •piepen. Zij ging op het geluid af, en.... daar zag zc de stadsmuis. Wat was deze toch bedroefd. Want ze dacht er juist aan, dat zc niet op de veldmuis gewacht had. Nu schreide zo nog harder dan zooeven. Maar nu niet van droefheid, maar van blijdschap. Zc vroeg of de veld muis niet boos op baar wou zijn. En of ze nu mee naar huis wou gaau. Dat wou ze wel. Toen ze thuis waren gekomen, smulden ze heerlijk van lekkere insecten. Nu was het al heel laat geworden. Een poosje later ging zij weer terug naar huis en had veel plezier gehad. Gerard. De Paaschvacanlic. De Paaschvacantie is gekomen. Wij zijn nu vrij van school Een groene tint kleurt weer dc hoornen Jongen, jongen, wat hebben wij een jool. Ook gaan wij nu spelevaren, Stoeien, klauteren, wat genot Gaan wij mooie bloemen garen, In de schoonc natuur van God. En buiten in de groene weiden Waar wij genieten vrij en blij Waar de koeien grazen, weiden, Daar klinkt luid bet lied van Mei. E, v. Dieren, Haastrecht. Een Grapje. Een mees zat op een takje Toen zag zij een bakje, Toen zag zij een kooi, Wat vond ze die mooi. Zc sprong van het takje, Ze keek naar het hakje, Ze koek naar liet graan Dat stond haar wel aan. Ze sprong in het hokje, Ze pikte een brokje, Ze pikte wat graan Toen was het gedaan! Mina van Kampen. Voor-.ljoee»

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 16