m - Ingezonden Mededeeling. MIJNHARDT's Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. Zenuw-Tabletten. 75 ct, Laxeer-Tabletten. 60 ct, Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. 12149 Bij Apoth. en Drogisten. UIT DE PERS BUITEN ALLE PARTIJEN! De Maasbode schrijft: Van den Nationalen Bond (voor bezuini- ffin -1 kregen wij bet Program van Actie toegeeondén. Voorop gaat de verklaring, dat deze „partij" eullen we maar zeggen „buiten alle partijen" staart en uitsluitend beoogt bevor dering van het algemeen belang. Een aoort organisatie due, die vóór alles «peurt naar mogelijkheden, om door bezui niging hier en bezuiniging daar de belan gen der gemeenschap fo dienen? Het zou watl Op het program prijkt 'n heele waschlijat van politieke wenschen, waarvan het verband met bezuiniging toch wel heel moeilijk is te ontdekken; als daar zijn: meer invloed aan „voorkeurstemmen"; invoering van het referendum; intrekking van de zakelijke bedrijfsbelasting door de gemeenten te heffen: geen belemmering van handel en scheepvaart; geen overheidsbe drijven; voorzichtige toekenning van zelfhe ef uur aan Indië; gelijk loon voor mannen en vrouwen. Daarmeven vinden we desiderata, die misschien met versobering van het publie ke leven zouden in verband te brengen zijn, doch in het kader van het geheel hun ware beleekeni8 doen raden. B.v. volledige ar- beidsvrijheid voor volwassenen; beperking van scholenbouw; geheel overlaten aan bet particulier initiatief van de woningbouw; beperking van allerlei overheidsbemoeiing. Voeg daarbij, dart ook de financieele en de defensie-paragraaf op het program niet gemist worden, waarbij belastingver laging en het streven naar internationale ontwapening als bezuinigings-vormen para deeren en men zal ons moeten toegeven, dat het geheel nog al stevige verwantschap vertoont met wat de Liberale Staatspartij In haar vaandel heeft geschreven. Dat „buiten alle partijen" dient natuur lijk, om voor een of ander détail van het program gegadigden te winnen, die in naam van het algemeen belang dan dienst baar worden gemaakt aan de onpartijdige partij. We mogen verwachten, daJt althans aan Katholieke zijde geen kiezers met mogelijk sterk ontwikkelden zin voor bezuiniging in deze fuik zullen loopen. DE KAMER-CANDIDAAT DR. MOLLER. De Nieuwe Tilburgsche Cou rant wijst er op, dat de Michaëlistische candidaat der Zuidergroep, dr. Moller lid is van het „Genootschap van Opbouwen de Staatkunde", blijkens de ledenlijst des tijds (Mei 1924) gepubliceerd door het weekblad „Opbouwende Staatkunde", het vroegere „Katholieke.Staatkunde" van dr. Verviers, en waarvan dr. Moller ook me degewerkt heeft. „Wij hebben hier dus, aldus het blad, „het wel ongewone feit, dat de Michaëlis- ten, die toch in ieder geval, wat zij dan ook mogen zijn of beoogen, zich zelf als de democraten der R-K. Staatspartij heb ben aangediend een anti-democraat tot hun candidaat hebben gemaakt en aan de kiezers aanbevolen als een democraat „in den goeden zin". Wij voor ons trekken daaruit voor het oogenblik deze conclusie, dat in de ,,hoo- ge" politiek niet alleen veel mogelijk is, maar dat, niettegenstaande alle kracht kwalificaties, de verschillende politieke groepen dichter bijeenstaan dan het schijnen mag en dat het dus niet zoo moeilijk en zeker niet onmogelijk moet zijn hen allen, als het er op aan komt en noodig is, onder een politiek hoedje te vangen". SPORT VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Overzicht. Onze beschouwingen voor de komende wedstrijden kunnen thans kort zijn. Er resten nog enkele wedstrijden voor het kampioenschap, voor de promotie en voor de competitie, maar binnen enkele weken zijn al die officieele wedstrijden afgeloo- pen, hoewel daarna geenszins gezegd is, dat de voetbal dan opgeborgen wordt. Intusschen is Zondag het internationale programma beëindigd, dat voor de Hol- landsche ploeg werkelijk niet zoo bijzon der slecht is, wijl van de vier wedstrijden er drie gewonnen werden. Morgen wordt op Houtrust de groote strijd om het kampioenschap van Neder land gespeeld. Het zal daar een interes sante strijd worden tusschen H. B. S. en N. A. C., wijl van dezen wedstrijd wellicht zal afhangen of H. B. S. dan wel N. A. C. het kampioenschap zal behalen. Als H. B. S. wint heeft zij een prachtigen voor sprong van vier punten op N. A. C. en Sparta en behoeft zij dus nog slechts één punt uit de beide overige wedstrijden te halen om meester van den titel te zijn. We gelooven, dat de Hagenaars daartoe wel in staat zijn en rekenen we dus morgen op een overwinning van de thuisclub. In Amsterdam wordt de laatste promo tiewedstrijd van Spartaan tegen Ouick ge speeld. Een gelijk spel is voor Spartaan voldoende om in de eerste klasse te komen en dus moeten de Hagenaars winnen om zich te redden. Morgen valt dus tevens de beslissing of Amsterdam dan wel den Haag drie eerste klassers zal hebben. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Kampioenschap van Nederland. Den Haag: H. B. S.—N. A. C. AFDEELING I. Promotiecompetitie 2e klas. Amsterdam: SpartaanQuick. AFDEELING II Pro mot i e c o ni p p I i I i r 3 e s. Alphen: AlphenVriendenschaar. AFDEELING IV Roermond: RoermondV. V. V. Middelburg: MiddelburgAlliance. Buiten de Competitie. R'dam: R'damsch XIClub National. Rotterdam—Uruguay. Zooals gemeld, speelt morgen een Rot- terdamsch elftal tegen de Club National uit Montevideo. Het spelen van dezen wedstrijd heeft bij velen verwondering gewekt, wijl men na de Olympiade te Parijs besloten had niet meer tegen Uruguay te spelen. De aanvoerder van het Ned. elftal, Harry Denis, schrijft dan ook in de „Sportkroniek": „Het heeft mij ten zeerste verwonderd te vernemen, dat as. Zondag te Rotter dam een wedstrijd gespeeld wordt tegen Uruguay. Na het voorgevallene te Parijs in den wedstrijd HollandUruguay, Is door alle spelers de afspraak gemaakt nooit meer tegen Uruguay te spelen. De geheele Hol- landsche pers schreeuwde moord en brand en het N.V.B.-bestuur zou geen toestem ming geven voor wedstrijden tegen Uru guay. En nu binnen het jaar roepen een paar officials weer een elftal bijeen en a.s Zondag zullen èn officials én spelers too- nen, dat ze er absoluut lak aan hebben, dat elf landgenooten geblesseerd en ge kraakt uit Parijs terugkwamen. Ik weet zeker, dat ik spreek mede na mens Van Linge,Van der Meulen, De Natri8, Tetzner, om maar enkelen te noe men, als ik schrijf dat ik het meer dan schande vind!" Naar wij vernemen, heeft de Groosjo- han inmiddels voor zijn plaats in het elf tal bedankt, terwijl ook Steeman niet zal uitkomen. In hun plaats spelen nu Van der Marek en De Haas. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. L o t i n g 4e ronde L. V. B.-b e k e r. D. V. S. IQuick Boys I 2i uur L. F. C. II vrijgeloot. Competitie. L. F. C. m—D. L. V. I 2i uur U. V. S. n—A. S. C. m 2 uur Raceel ILugdunum III 2 uur Lugdunum VD. L. V. II 2i uur Raceel IVLugdunum VII 11 uur Leldsche Boys IIL. F. C. V 2 uur R. K. FEDERATIE Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Kampioenschap R. K. F. H. B. C.—P V. C F. v. Veen EindhoviaM. U. L. O. H. v. d. Brandt Eerste klassp R. A. P. I. D.Kimbria P. Scheeren Valkenburg—T. A. C. H. Becht R. K. S. V. „Lelden." Het le elftal van „Leiden" speelt mor gen den eerewedstrijd, ter opening der 9e- riowedstrijden van D. O. S 8. te Amster dam, tegen diens eerste elftal, dat ook uitkomt in een andere afdeeling der 2e kl. R. K. F. Vertrek 11 uur per autobus van de Papengracht. DIOC. HAARL. BOND Voorhout ILeiden III (terr. Teylingen) C. v. d. Klugt. Nederlaagwedstrijden S.J.C. Morgen speelt S.J.C. I haar tweeden wedstrijd voor de nederlaagwedstriidcn tegen D.H.T.. II uit Delft, op het Sport park te 2.30 uur. R. K. V. V.—E. M. S. Zondag a.s. heeft E. M. S. een belang rijk program. Dan zal om 1 uur een wed strijd plaats hebben tusschen E. M. S. II en Teylingen I en 2.30 uur zullen E. M. S. ILisse I elkaar ontmoeten Vooral de laatste wedstrijd belooft spannend te wor den. Als E. M. S. zoo speelt als wij in de laatste wedstrijden gezien hebben zal Lisse een zware strijd te wachten staan, hoewel Lisse niet te onderschatten is en bekend staat als een sterke tegenstander. Daar voor beide wedstrijden een medaille be schikbaar gesteld is zullen allen Zondag hun best wel doen, zoodat een kijkje op het E. M. S.-terrein gerust aan te raden is. VoorhoutLeiden III. De spelers van het 3e elftal vertrekken per fiets om 1 uur van de Haarlemmer- trekvaart. ZWEMMEN. Jaarvergadering Leidsche Zwemclub. Gisteravond te half negen hield de Leid sche Zwemclub in café restaurant „In den Vergulden Turk" de jaarlijkse he aügemcene vergadering, die gepresideerd werd door den heer J. W. IJdo Ezn. In zijn openingswoord deelde deze mede. dat het eenige bevreemding moge wekken voor de vergadering hem op de voorzitters- plaats te .zien. doch 6pr deelde mede. dat de voorz., de heer it. J. C. van Hoolwerff, wegens vertrek uit de stad had bedankt als bestuurslid, terwijl mede de heer ir. A. M. Overeynder als bestuurslid ontslag had genomen. Bij de bestuursverkiezing zal hierover meer gesproken worden. De notulen der vorige vergadering wer den door den eecr., den heer B. Planjer, gelezen en daarna onveranderd vastgesteld. Aan het jaarverslag is het volgende ont leend. Hert afgeloopen jaar mag niet on gunstig genoemd worden. De secretaris noemt het afgeloopen jaar gunstig, omdat lo. he<t eersrte polo-zevental naar de le klasse der N. Z. B.-competitie promoveer de, 2o wegens de hernieuwde aertie voor het schoolzwemmen. 3o. wegens de slijtring van het ledental Dit steeg van 219 tot 256 Het nanta' adspirantleden daalde echter van 36 op 24. hoofd zakelijk doordat ver schillenden van hen den leeftijd van wer kend lid bereikten. Het. eerste polo-zevental heeft de L. Z. O. gebracht onder de vooraanstaande sport- vereenigingen hier ter stede en onder de beste zwem vereen i gingen in het land. Met één wedstrijd verloren eindigde dit zeven tal als no. één van de 2e klasse afd. Na do promotiewedstrijden werd de le klasse be reikt. Het tweede zevental gaf minder re den tot verheugen wijl geen enkele wed- 1 strijd werd gewonnen. Ook bij het wed- strijdzwemmen werd menig succes ge boekt. De sehoonspringers behaalden één eerste, vier tweede en twee derde prijzen. Jammer genoeg, moest de vereeniging den heer Hetzel aan Indië afstaan. De baan- zwemmers behaalden twee eerste, zes twee de en rijf derde prijzen De nationale wed strijden, gehouden op 6 Juli, waren spor tief een succes. De post prijzen voor deze wedstrijden blijft steeds een groot onder deel vormen van de wedstrijduitgaven. De Van Spall-beker en de L. Z. C.-beker voor de beste algemeene prestatie werden door den heer J. Segaar gewonnen. Het bezoek aan de wedstrijden laat nog steeds te wen schen over, waarom de secr. aanspoort ieder in zijn omgeving propaganda te ma ken voor de zwemsport. Te Bodegraven maakte de L. Z. C. propaganda op het zwemfeest der Bodegraafsche zwemver- eeniging. Voor de proef, af te leggen om het dliploma als geoefend zwemmer te ver krijgen, bestond veel belangstelling. Aan 38 zwemsters en 14 zwemmers werd het diploma uitgereikt. Van de gelegenheid om in den winter te oefenen in de Regentes te 'e-Gravenhage maakten 24 leden gebruik. Op het verzoek aan B. en W. om het zwem on derrie lit op enkele scholen in te voeren werd een afwijzend antwoord ont vangen. Opnieuw echter is aan B. en W. geadresseerd in denzelfden geest. Aan de heeren Kennedie en I. Blazer werd de reddingsmedaille verleend voor het redden van drenkelingen. De onderhandelingen met de Leidsche Reddingsbrigade hebben een zeer langdu rig verloop. Vermoedelijk is binnen niet al te langen tijd de beslissing in deze kwestie te wachten Aan het eind van zijn verslag spreekt de secretaris den wensch-uit, dat de leden bel bestuur krachtig terzijde staan om te helpen de verschillende voor- oordeelen, welke nog steeds bestaan tegen de zwemsport. het schoolzwemmen en zelfs tegen hert zwemmen in 't algemeen, te over winnen. Onder applaus der vergadering en na. een dankwoord van den Voorz. werd het keurig samengesteld verslag vastgesteld. Het finantiee' verslag, hierna uitge bracht door den heer W. v. Deventer, geeft de volgende cijfers weer. De inkomsten bedroegen f 871.46, de uitgaven f 1182.53, zoodart er een tekort is van f 311.07. De kascommissie brengt bij monde van den heer Vink gunstig rapport uit, waar na den penningmeester dank wordt ge bracht voor zijn gehouden beheer. De Voorz. deelt hierbij voorts mede, dat in dit tekort is begrepen een nadeelig saldo van het vorig jaar ad f 180, terwijl de Zwemclub tevens is verblijd door een gift van f 150. geschonken door een zwem en thousi ast, die onbekend wenscht te blij ven. De Voorz. bracht namens de vergade ring dezen milden gever dank. Hierna had de bestuursverkiezing plaats De aftredende loden de heeren W. v. d. Reijden en B Planjer worden herkowi. In de vacature-van Hoolwerff werd ge kozen de heer J. Segaar. De vacature- Ororeijnder word niet vervuld. Tot kasnazionors werden benoemd de heeren Th van Leeuwen en J. Buys, tot plaatsvervangers de hoeren W. Verbrugge en E. Kooreman. Bij de mededeelingen van hel bestuur brengt do Voorz allereerst dank aan den heer v. Hoolwerff voor a'les wat hij voor de L Z. C heeft gedaan. Spr beireurt hot. dat de hepr v. Hoolwerff bericht van ver hindering had gezonden om op de vergade ring tegenwoordig te zijn. Wegens zijn groote verdiensten voor de vereen:ging heeft, het bestuur gemeend niet beter te kunnen doen dan den heer v. Hoohverff tot lid van verdienste te benoemen Dirt voorstel wordt met acclamatie aan genomen. Het zwemfpest der Leidsche Zwemclub zal dit jaar gehouden worden op Zondag 28 Juni. Er zullen echter geen nationale wedstrijden gehouden worden, doch onder linge, zulks om de leden te gerieven en het programma te vereenvoudigen, zoodat de onkosten niet zoo groot zullen z ju Wat hert programma zelf betreft, deelt de voorz. mede, dat er een tweetal polo- wedstrijden gehouden zullen worden. Wat den van Spall-beker betreft, herinnert de voorz. er aan, dat deze beker is uitgeloofd voor den winnaar van het nummer 100 M. snelzwemmen ,lid der L. Z. C. Waar Lei den nu een tweede zwemvereeniging is Ingezonden Mededeelinq REEMTSMA- CIGARETTE; SIRES SAMSOUN SWANEMÓtN SENOUSSI - KNOWN THE WORID OVER rijker geworden, had het bestuur gemeen ook de leden van „de Zijl" hieraan doen deelnemen. De schenker van den b ker echter de heer van Spall deelde c aanvraag hierover mede, dat hij den bekt voor de L. Z. C. bad uitgeloofd en dat b daaraan geen andere bestemming wensc! te geven. Echter verklaarde hij zich herei een nieuwen wisselbeker beschikbaar stellen voor het kampioenschap van Le den. De vergadering ontving deze mededot ling met luid applaus, waarop den seerp taris werd opgedragen den heer v. Sna den dank der vereeniging over te brengen Langdurig werd nog gesproken ove mogelijke aantrekkelijkheden voor ht zwemfeest, waarhij eenige voorstellen <e tafel werden gebracht, die nader schril telijk ingediend zullen worden. Bij ee voorstel om een K.M.-wedstrijd te boude in open water, deelde de voorz. mede, da dit punt op het programma staat voor he volgend jaar. wanneer het veertigjari bestaan der vpreeniging zal worden ge vierd. Verder kwam het schoolzwemmen wee ter sprake. Op het opnieuw door het he stuur bij B. en W. van Leiden ingediend voorstel is afwijzend beschikt. Hoi. bestuu betreurt zulks ten zeerste, doch zal in di opzicht diligent blijven. Vervolgens deelt de voorz. mede, dat d secretaris, om de zwemsport meer aan trekkelijk te maken, een plan heeft he dacht om schoolwedstrijden te houden indien daarvoor de medewerking van di reeteuren of hoofden van scholen verze kerd is. Dit plan is in handen gesteld vai den heer M. A. A. Steiins. Verder heeft het bestuur het plan opgfl vat om een fotowedstrijd te organiseeren - Op welke wijze znlks zal geschieden za nader uitgewerkt worden. Tenslo.tte deelt de voorz. mede. da door de zwemvereniging te Alphen aan den Rijn de medewerking dpr L. Z. C. ii gevraagd hij de opening van de niemvi zweminrichting aldaar op Zaterdag 31 Mei. De voorzitter zegt te vertrouwen, dat een genoegzaam aantal lednn aan deze uitnoodiging gehoor zal willen geven opdat het optreden der T. Z. C. een succes nmge werden Ten slotte doet de secretaris voorlezing van een uitvoerig schrijven van den boei Post Uiterweer, waarin de T. 7 G. wordt aangespoord de actie voor de Olympische Spelen in 192* krachtig aan'te pakken om de henoodigdp gelden binnen fo krijgen De voorzitter zegt naar aanleiding hier van, dat het niet op den we"- der T, Z C. ligt hiertoe liet initiatief te n^mep. Daar voor zijn 't N O G. en de subcommissies 't aangewezen centrum. Gaarno zal alle mo gelijke steun verleend worden hij e.v. voor stellen, doch een verplichte hiidrage van alle leden zou slechts nadeplig werken voor" de vereeniging zelf, daar het leden aantal daardoor in gevaar wordt ge bracht. Na uitvoerige besprekingen gaf de vergadering het bestuur volmacht naar bevind van zaken te handeren. Rij de rondvraag vestigde een der le den nogmaals de aandachï op het feit, 'dat ook de geahonneerden in de rij moe ten staan om een toegangsbewijs tof de zweminrichting. Zulks is zeer onaange naam, hetgeen door het bestuur wordt toe gegeven, doch hieraan is niet veel te ver anderen zonder grootere exnloitatiekos- ten. Het bestuur hield zich voor een mo gelijke oplossing ten zeerste aanbevolen. Hierna volgde sluiting dor \i"-"adoring. De adjunct, die dit getelefoneer al beu was, bracht den rechter van instructie ver der op de hoogte. Overleden? Dat is zonderling, zei de magistraat, die zich hevig begon te inte- resseeren voor deze complicatie in de aan gelegenheid. Wees zoo vriendelijk en in formeer naar de oorzaak van dat overlij den en laat 't me weten. De adjunct wierp woedend de hoorn van de telefoon neer. 't Was nog al de moeite waard om naar den doodsoorzaak te infor- meeren. Hij drukte op do schelknop en een politieagent verscheen. Ga onmiddellijk naar het bureau van den Burgerlijken Stand en vraag of het verlof voor de begrafenis van den beer fiidoine Loriot al afgegeven is. In dat ge val moet je naar den d.okter gaan en hem vragen hier te komen. Het is dringend. Goed, zei de brigadier. Maar wat ik U nog zeggen wou: Er is een gauwdief, dien de agent Trépied heeft gearresteerd. Laat hem hier komen. Men haalde Sidolne en bracht hem in gezelschap van Trépied, die hem gevan gen genomen had, ln de kamer van den adjunct. Je naam? vroeg deze streng. SIdoine Loriot De adjunct sprong op van verbazing. Je papieren? SIdoine haelde zijn portefeuille te voor schijn en wilde er de bewijsstukken uit Hemen. Geef hier, oommandeerde de adjunct. De agent Trépied ontrukte de porte feuille aan de handen van SIdoine en ieikte haar over aan zijn ehef, die snel 4« papieren doorzag, welke ze bevatte. Hoe kom je aa* die papieren? Sidoine kon 6lechts antwoorden door een stom verbaasden blik. 't Is goed. Breng hem terug naar zijn cel en bewaak hem goed. 't Is een ge vaarlijk sujet. Terwijl men den ongelukkigen Sidoine naar zijn cachot terugbracht, liet het bu reau van den Burgerlijken Stand aan den adjunct weten, dat het verlof tot begraven nog niet was gegeven, maar dat, aange zien de heer Ripincelli de aangifte had gedaan, zijn lijk nog hoogstwaarschijnlijk in de Morgue lag. Met koortsachtige haast want dit werd een prachtzaak telefoneerde de adjunct-commissaris aan den rechter van instructie: Het lijk van Sidoine Loriot ligt in de Morgue. En we hebben een gauwdief gearresteerd die de papieren van den doode bij zich had Wat moeten we doen? Wacht op mijn nadere orders, zei de rechter. De man moest noodzakelijk even nadenken, want de heele geschiedenis be gon er zonderling uit te zien. vn. Nauwelijks had de agent Trépied Si doine weggeleid, of Julot Casque d'Or dacht er over om tegelijk het gebouw te verlaten, dat hem tot asyl was geweest in de uniform die hem gevrijwaard had voor elke achterdocht. Natuurlijk had hij er ontzettend veel ple zier in de politie, als den eerste den beste bij den neus te hebben gehad. Maar als iemand van het personeel van de Morgue binnen kwam, dan zou zijn costuum hem niet meer baten. Het lawaai dat meneer Tringle maakte, dien hij op een geweldige manier hoorde te keer gaan in zijn kan toor, deed hem vreezen dat zijn veronder stelling heel gauw bewaarheid zou kunnen worden. Julot trok dus zijn plecht-gewaad uit,dat hij als den drommel had aangetrokken en stak met een achteloos gebaar de ketting van den doodbidder in zijn zak. Heel veel was 't ding wel niet waard, maar je moet tevreden zijn met hetgeen de voorzienig heid op je weg zendt. Vervolgens ging hij naar de stellage en bukte zich om zijn jas en zijn pet op te rapen. Op dit oogenblik hoorde hij dat de deur van de directeurskamer openging en ru moerige stemmen in het portaal. De menschen, die weggingen, moesten voorbij de glasdeuren, waardoor men het lijkenhuis in zijn geheel kon overzien. Als zij hem dus daar zoo zagen in zijn henuls- mouwen, moest het verkeerd voor hem af- loopen. In een oogwenk had Julot zich op de stellage gewerkt en trok het laken over zich heen. Hij had zich nauwelijks in zijn volle lengte uitgestrekt of de stemmen klonken vlak bij hem. De heer Tringle, oom Schutz en mevrouw Pruneau hielden stil voor de glasdeuren en overlegden in de gang. U moet de zaak met den commissaris van politie maar in het reine brengen, zei de heer Tringle. Intusschen, nu U allebei toch hier bent, moet u me het pleizier doen het lijk nog eens te bekijken. Waar is dat goed voor? weerde oom Schutz af. Het is nog geen kwartier ge leden, dat ik het gezien heb. Dat weet ik wel. Maar deze confron tatie zal u waarschijnlijk tot nadenken brengen, vooral met het oog op ons bezoek aan den commissaris, die voor ons de zaak zal moeten ophelderen. Oom Schutz kon slechts zijn schouders ophalen bij zooveel ironie. Enfin, zei hij. Na u mevrouw. Met hun drieën traden ze de Morgue binnen, vooraf liep mevrouw Pruneau met knikkende knieën. De directeur trok het laken weg.. Voor de verbaasde oogen van mevrouw Pruneau en oom Schutz vertoonde zich het leelijke gezicht van Julot, die juist op tijd zijn oogen sloot. Mevrouw Pruneau deed een sprong ach teruit en zette het op een gillen. Dat is alweer een andere, riep oom Schutz uit. Toen meneer Tringle met de doodbidder gesproken had, had hij heel vaag lijk no. 5 opgenomen. Zonder nu precies diens trekken in zijn geheugen te'hebben gegrift, kreeg hij toch den indruk, dat het gezicht, dat hij thans zag een ander was dan daar juist. En inderdaad, de leelijke .tronie van Julot Casque d'Or was van dien aard, dat je het nooit meer vergat, als je het eens had gezien. Bij zijn verbazing voegde zich thans de vrees, dat hij het slachtoffer werd van een nieuwe grap. Weshalve de heer Trin gle terug ging naar den uitgang en aan madame Pruneau en oom Schutz een tee- ken gaf met hem mee te gaan. Hij verliet haastig met hen den kelder en begaf zich naar het commissariaat van politie on danks de protesten van oom Schutz. 't Is goed, 't is goed. We zullen wel eens kijken. JNanwelijks w&rw W mb %i l*ir I lot sprong van de stellage, begrijpend dat hij zonder het te willen een of andere ver gissing met de lijken gecomplieeorder had gemaakt. Hij raapte zijn buis en zijn pet op. ver kleedde zich snel en ging naar de ves'ibule Daar bedacht hij zich even en trad d ka mer van den directeur binnen. In de hand doek, die daar hing en die de directeur na het volbrengen van zijn dagtaak ge bruikte, pakte Julot de pendult en nog en kele kleinigheden van waarde, die hij voor de hand vond. Hij maakte er een keurig pakje van, dat hij meenam om zich scha deloos te stellen voor de emoties van de zen morgen en het verlies van de hand- tasch. Vervolgens schreef hij 'n paar re geltjes op een stukje papier, dat hij op de plaats legde van lijk no. 5 en vertrok* waarlangs hij gekomen was. Inmiddels waren meneer Tringle en zijn metgezellen op het politiebureau aange komen. De adjunct was nog altijd aan het telefoneeren met den rechter van instruc tie. De heer Tringle vertrouwde mevrouw Pruneau en oom Schutz toe aan een poli tieagent, die hen verzocht op een bank plaats te nemen, terwijl de directeur naar zijn bureau terugkeerde om er Ripincelli en mevrouw Loriot af te wachten. Toen hij naar zijn kantoor terugging, zag hij een man. die erg verlegen leek bij. den ingang van de lijkenzaal. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 12