\'on Noorden dor tegenwoordige spoorbrug woonde do jager Maarten de Graaf. Zijn woning had tot opschrift: „Ik ben een jager Iaaga de vaart, „Mijn brood verdien ik met mijn paard. „En als dit niet voldoende is, „Verkoop ik drank tot lafenis'*. Wij Jiebben dan ook wel eens hooren be weren, dat op de kruising van Rijn, flouwe en Aar de gohcolonthoudingsbewe- ging geboren is. Wie zal er na het boven staande aan twijfelen! ALPHEN AAN DEN RIJN. R.-K. Huisvestingscomité. Gisteren avond hield het Ned. R.-K Huisvesting- comité, kring Alpben a. d. Rijn, de jaar vergadering, welke tevens do laatste ver gadering was van hot Comité. Op deze bijeenkomst waren tegenwoordig afge vaardigden uit de kringplnatsen Niouw- veen, Zevenhoven, Langeraar en Aarlan- derveen. Na de behandeling van de huishoudelij ke punten der agenda deed het bestuur mededeelingen dat in verband met de re organisatie van hot R.-K. Huisvesting- comité de oude stichting ophoudt te be staan. Volgende week Woensdag zal we der een bijeenkomst worden gehouden, om alsdan te geraken tot de oprichting eener afdeeling van het georganiseerd R.-K. Huisvesting-comité, hetwelk zich hoofd zakelijk ten doel zal stellen de uitzending van het zwakke Hollandsche kind naar buiten. Do Deken bracht in welgekozen woor den de aanwezigen dank voor hetgeen zij ten bate van de arme buitenlandsche kin deren hadden verricht. De Atphensche winkelweek. Naar wij vernemen gaat de Alphonsche winkelweek niet door, en wordt deze in. 1920 gehouden NIEUWKOOP Vergunning. Door B. en W. van Nieuwkoop is vergunning verleend aan P Bodegraven, timmerman, voor het op nieuw bouwen van een boerenwoning voor rekening van den heer L. van Leeuwen Jz., te Noorden. Geboren: Maria Adriana d. van J. Mourits en M. P. de Groot Gijsje Noel- tje Annigjo d van Alb. van Leeuwen en P Angenent. Overleden: Huberlus Splinter 64 J. ec.htg. van H. J. van Vliet. Getrouwd: A. Teunissen 35 j. wedr. van Th. A. T.igtvoet en Jac. den Hollan der 30 j wed. van Joh. Voorn. Ondertrouwd: H. de Pater 38 J. wonende te Alphen a. d. Rijn en E. Schel- lingorhout 20 j. wonende te Nieuwkoop. WOERDEN. Personalia. Aan de Landbouwhooge- school te Wageningen is geslaagd voor het condidaats-exnmcn Nederlandscho Landbouw de heer F. M. van dor Vring, geboren te Woerden. LAMB- EM TUIGBOUW R. K. Diocesane Land- en Tuinbouwbond. Een ledenvergadering. Dinsdagmorgen om 11 uur had in go- bouw „St Havo" OQn algcmeene ledenver gadering plants van den R. K. Diocesane Land- en Tuinbouwbond, Bisdom Haar lem, nadat door den Rondsadviseur, Rec tor Kok, om half tien een H. Mis in do Parochiekerk van don H. Joseph was opgedragen voor de levende en overledene leden van don Bond. Aanwezig wnreu 38 afdeelingen. Hierna had de behandeling plaats van de voorstellen van de afdeelingen. Als eerste punt werd behandeld con voorste] van verschillende gemeenten in Noord-Holland om gelijkstelling van de heomraadslasten voor bebouwde en onbe bouwde eigendommen. Het hesiuur adviseerde dit voorstel met de betreffende andere organisaties te wil len hespreken. Op verzoek van den hoer T.akeman, zet te do voorzitter uiteen hoe de Gedeputeerde Slaton tof de bedoelde regeling zijn geko men en terecht zijn gekomen. De verschil lende motieven van God. Staten werden nog eens opgesomd. De heer T.akeman had eigenlijk de opinie van het hoofdbestuur willen weten en niet van den voorzitter alleen. De vergadering sloot zich aan hij het praeadvies van het bestuur. Dan kwam een voorstel van dezelfde afdeelingen, evenals van de afd. Pijnac- ker, om zich niet te vereenigen met het voorstel van Braat om een compromis aan te gaan cmtrent den Zomertij$L Het bestuur adviseerde werkzaam te zijn in den geest van de voorstellers, daar de kari% op algoheele afschaffing van don zomertijd geheel zou zijn verkoken. Aldus besloot de vergadering. Het derde voorstel van dezelfde afdee lingen over de regeling van het 7de leer jaar werd door het bestuur toegelicht. Besloten word dit punt nader te bespre ken bij de Centrale Organisatie'". Omtrent een voorstel van Nieuwor-Am- Btel over een nieuw kouringsstelsel voor paarden, werd eveneens besloten tot na dere bespreking. Verschillende ingekomen stukken wer den hierna behandeld, waaronder een klacht van de afdeeling Boskoop over de gunning van tuinaanleg van Roomsche instellingen aan andersdenkende personen Een schrijven aan don Bisschop had geen resultaat. Toch moet er op gehamerd wor den, dat do Katholieke tuiniers hier niet achtergesteld mogen worden. Aan de verlies- en winstrekening ont- leenen wij hot volgende: Ontvangsten 66759.03 en uitgaven 65.169.69i Het nadeelig saldo is aldus 1589.33». Do begrooting voor het volgende jaar luidt: Ontvangsten 17475 en uitgaven f. 16.975, terwijl een bedrag van 500 wordt afgeschreven van het verlies van 1924. Voor propaganda is eveneens een be drag van 500 "uitgetrokken. Dd heer Kok maakte bezwaar tegen do heffing van f 50 in de kapitaalverzeke ring, temeer daar deze verzekering nog zoo jong is. Breedvoerig werd dit punt nog bespro ken. De heer v. d. Sande uit Poeldijk maakt bezwaar tegen den grooten post voor 't orgaan. Spr. zeide dat of het orgaan moet verdwijnen of het orgaan moet voor elke categorie geschikt zijn. En dat is niet het geval. Do voorzitter lichtte dit nader toe. Er is op het oogenblik geen geld genoeg om het blad uit te breiden, doch als een ieder meewerkt, dan zal in de toekomst het blad zeker aan een ieder plaatsruimte bieden. In elk goval zal rekening gehouden wor den met den wensch van de tuiniers. Door den heer J. Bruin uit Langendijk werd gevraagd, waarom liet bedrag aan contributio ad 500 van de Land- en Tuinbouw Onderlinge niet meer op de be grooting voorkwam. De voorzitter noemde de bezwaren, daar het dubieus is of deze post zal bin nenkomen. Getracht zal worden toch 500 binnen te krijgen. De vergadering was van meening, dat de Onderlinge dat bedrag fatsoenshalve zal moeten betalen, daar het toch een in stelling is van den L. T. B. De begrooting werd hierna in zijn ge heel goedgekeurd. Rector Kok, het woord verkrijgende, hoopte, dat de R. K. tuiniers zouden mo gen gaan inzien, dat zij in den R. K. D. L. T. B. thuis bebooren. De Bond behartigd behalve do godsdien stige en zedelijke belangen van de leden ook de maatsóhappelijke. Spr. hoopte ,dat er liefde zou komen voor de organisatie, ook onder de meerge- goeden. Een ieder moet de groote betee- kenis der R.K. organisatie begrijpen. Nie mand moet voor moeilijkheden uit den weg gaan. Er moet meer bekendheid ko men mot onze Roomsche organisatie. De groote, rijke boeren en tuinders, die buiten onze organisatie staan, zijn per slot van rekening groote klaploopers. Voorts is het noodzakelijk het vakblad te lezen. Van nu af aan moet gij allen propagandisten zijn om allen abonné ta maken van het blad. Allen moeten, abonné worden. Als het zoover is dan behoeven wij niet langer de menschen achterna te loopen voor advertenties, doch dan loopt men ons na, als alle 75000 leden geabon neerd zijn. Brengt de menschen in onze organisatie en abonneert u op het blad. Oreaniseerd verder de jonge boeren en tuinders. Jonge, frissche kerels moeten niet achter de kachel blijven zitten of zit ten te kaarten. "Waarom kunnen onze jon ge jongens er niet op uit gaan om ver schillende werkzaamheden te verrichten, waardoor zij langzamerhand geheel in het organisatieleven worden ingewijd. Vervolgens wekte spr. nog eens op tot huisbezoek. Geen beter werk bestaat om goede resultaten te verkrijgen. Hierna werd gepauzeerd tot kwart over twee. Onderlinge Brandverzekering L. T. B. Bovenstaande Onderlinge Brandwaar borg-Maatschappij, gevestigd te Leiden, hield Woensdag 6 Mei j 1. haro Jaarverga dering in het Hotel „Het Gulden Vlies", te Alkmaar. De voorzitter, do heer J. G. Bonkeboom te Weesperkarspel, herinnerde er in z;jn openingswoord aan, dat de Maatschappij in het afgeloopen boekjaar n.l. 1 Septem ber 1924, haar 25-jarig bestaan heeft her dacht. Ofschoon er voor onze bloeiende instel ling alle reden was voor een feestelijke her denking, werd toch besloten om de kosten daarvan af te zien en aan alle verzekerden voor het boekjaar 1925 een reductie van 10 pet. op de premie te geven, waardoor allen als 't ware aan de herdenking deelnamen. Spreker bracht een woord van dank aan alle Vertegenwoordigers d;e hadden bijge dragen, om op den feestdag het College van Commissarissen met. een stoffelijk blijk van erkentelijkheid to verrassen. Spr. uitte de boste wenschen voot de in stelling en hoopte dat aller samenwerking mag blijven, zooals deze steeds bij ons is De secretaris, de heer S. P. Kapteyn te Alkmaar, las daarna de notulen, welke on veranderd worden vastgesteld. Na afhande'ing van enkele mededeebn- gen en ingekomen stukken, bracht de Di recteur. de heer Nico van Ommen te Lei den, zijn jaarverslag uit en gaf daarbij uit voerige toelichting op de Balans en Ver lies- en Winstrekening. Het verzekerd kapitaal bleek vooruitge gaan lot rond 20 millioon. Het boekjaar sloot inet eon netto voordeelig saldo van f 14 340.55 (hot vorig jaar f 8715.57) welk bedrag, evenals het vorig jaar, geheel aan hot Reservefonds kan worden toegevoegd. Het rapport der Fin Commissie was vol lof over het geroerde beheer en adviseerde tot volledige décharge. Do vergadering hechtte onder app aus hare goedkeuring aan de rekening. Tot lid van het College van Commissa rissen werd herkozen, de heer J. W. v. d. Berg, te Zuid-Schalkwijk, die de benoeming onder dankzegging weder aannam. Benoemd werd tot nieuw lid dor Fin. Commissie, de heer D. de Jong Ie Purme- rend. Na de geanimeerde rondvraag, sloot de voorzitter met een woord van dank en den chr. groet do vergadering. Veiling te Voorhout op 6 Mei, on der Directie van Holland's Bloembollen huis, van Hyacinthen per bod van 3 R.R. Arentine Arendsen 80, Cardinal Wie- seman f 74, Corregio 68.. Dr. Liebar 80, Eloctra 08, Hein Roozen 80, Johann 56, Lord Balfour 84, Mad. Kruger 76, Moreno f 98, Sophie Camp bell 82, Yellow Hammer 60. ONDERWIJS Mgr. Dr. Seipcl op het R.-K. Centraal Bureau voor Ond. en Opv. G'SterenochlQnd, 11 uur, bezocht Mgr. Dr. Seipel, veraezeld van den Oostenrijkschen Gezant, het R.-K. Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding. De ontvangst had plaats in do groote zaal, waar het bureau personeel zich to voren vereenigd had. De Directeur, Dr. Verhoeven, hield een korte welkomst rede. Dat de gewezen Bonds kanselier geheel uit eigen beweging het Bu reau wilde bezoeken, was niet al oen een hooge onderscheiding, maar ook een reden tot blijdschap, daar men hier nog altijd aan do ontvangst der Ho landers te Wee- nen in September 1923 de aangenaamste herinneringen bewaarde. Spreker hoopte, dat Katholiek Oostenrijk onder Gods bij stand eenmaal zou komen tot een oplossing van zijn schoolvraagstuk, minstens even be vredigend als d e, waartoe Katholiek Hol land na honderdjarigen strijd gekomen was en zegde daartoe gaarne allo ge wensch te modowerking toe. Mgr. Seipel antwoordde in een vrij uit voerige rede. Na een inleiding, waarin hij hu'de bracht aan het Bureau en deszelfs Directeur, die hij gelukkig prees, dat zij aan een der gewichtigste werken, de vor- min? der jeu^V hunne krachten moehien wijden, zei «preker ongeveer het volgende. De honderdjarigen strijd heeft de Katholie ken van Holland niet alleen een glansrijke eindoverwinning gebracht, maar heeft er ook toegeleid, dat zij de hooge waarde van 't bereikte resultaat thans diep kunnen besef fen. Schatten van blijvende waarde ver overt een volk nooit zemder strijd. Al vraagt in Oostenrijk het oeconomisch her stel nog de volle aandacht, ook de culfu- reele ophouw komt aan de orde. Wij heb ben in Oostenrijk drie partijen, de Chris tel ijk-Soc: ale, de Socialistische en de Vrij zinnige. Onze partij, de Christelijk-Soolale, vormt niet de meerderheid. Kunnen wij in oeconomisch opzicht veel met de andere sa menwerken. reeds nu valt te bespeuren, dat, zoodra do schoolkwestie in het geding komf, de verdeeldhe'd tusschen de politie ke nartijen aan den dag treedt. Nog is in Oostenrijk het Katholiek gods dienstonderwijs verplichtend op alle scho len, ook in de gemengde, de interconfessio- neele. Dat willen wij vooralsnog niet. prijs geven, om ons te gaan benerken tot het be dingen van de f:nanci'eele gelijkstelling voor onze Katholieke confc«rioTicele scho len, welke op heden nog niet doort den Staat bekostigd worden. A's de Oostenrijk- scho scholen """-Mst we'den. - -''c in Holland, in openbare en bijzondere, dan zou daarvan het gevolg zijn, dat het gods dienstonderwijs op de dan zeer talrijke openbare, niet meer verplicht gesteld zou kunnen worden D:t zoudpr» wij niet mogen riskeeren. zoolang wij ons niet terug kun nen trekken op de tweede gevechtslinie, waardoor dan pen toes^rd eaoehapen zal worden, als thans in Holland bestaat en wij zullen dan zeer dankbaar zijn wanneer wij eenzelfde resn'taat bere'ken als TT. De toegezegde hulp. waarvan Oostenrijk reeds mocht profiteerer. wordt gaarne aan vaard en het kranige Hol'andsche voor hoed zal ons blijven bemoedigen. Mgr. Se'pel ï;et zich thans de leden van het personeel voorstellen maakte een rond gang door het gebouw, nadat het personeel weer aan het werk was getrokken en ve<r- -mi. voldaan het Bureau Watenschappelijke Berichten De reis van de „Buckau" naar Engeland. Mededeelingen van Flettner Flettner heeft aan een vertegenwoordi ger van het ..Berliner Tageblatt" het vol gende medegedeeld: De reis van de „Buc kau" naar Engeland heeft aan alle ver wachtingen beantwoord. Dé orkaan, die het schip te doorstaan had en welke zes trappen en een reddings boot kapot sloeg, was een prachtige gele genheid het vaartuig onder ongunstige omstandigheden te beproeven. Het schip is stabiel en $e rotoren we gen veel minder dan zeilen. Dat' is vooral het groote voordeel. Binnenkort zullen een aantal rotor- schepen van veel grootere afmetingen dan de ,3uckau" op stapel staan. Het rijk heeft er een van 3000 ton besteld, dat 85 M. lang wordt en in vele opzichten van de „Buckau" afwijkt. Het zal slechts con rotor krijgen en wel midscheeps, met de commandobrug en het stuurhuis er omheen gebouwd. Verder zijn er nog plan nen betreffende eenige schepen van 5000 lot 10.000 ton. Eerst met het van stapel loopen van zulke groote schepen zullende voordeelen van de rotoren duidelijk aan den dag treden. Bij een zeilschip van 2500 ton weegt de takelage 250 ton, bij een rotorschip van do zelfde afmetingen slechts 25 ton. Een 500 tons zeilschip heeft masten van 60 M hoogte noodig, terwijl een rotor in dat geval slechts 40 M. behoeft te zijn. De „Buckau" heeft getoond zeer goed met 18 A 20 graden in den wind te kun nen loopen, terwijl een zeilschip 50 A 60 graden noodig heeft. Hierdoor worden wegen geopend, welke tot nu toe voor de zeilvaart gesloten waren, als b.v. de straat van Magellaau en eventueel ook het ka naal van Panama. Wat de Engelsche bladen over da fi- nancicele resultaten van de „Buckuii'-reis over de Noordzee vertellen, houdt in zoo verre gjjen steek, dat deze tocht niet als een financieele operatie, maar als een ge wone proefneming bedoeld was. Het eerste rotorjacht zal over drie we ken op de Wannsee bij Berlijn te zieD zijn. In Bremen bestaan er ook al reeds en bovendien staat er een groot aantal op stapel. Buitenlandsche zeilclubs, zooals b.v. de Belgische, hebben bestellingen voor rotor- •jachts geplaatst. Ton slotte zal de rotor- i kracht toren in Berlijn in drie maanden klaar zijn. Het is een soort vierwiekige molen, die alleen als proef dient. Hot vol gend jaar zal een reusachtige toren ge bouwd worden, in staat 1000 Kilowatt elcctrische kracht te leveren. Er worden ook nog andere proeven gonomen, waar over echter, met het oog op de patenten, voorloopig gezwegen moet worden Stalen huizen. In Engeland is 't met de woningvoorzie ning nog maar allesbehalve schitterend ge steld. In 1919 had eerst oen commissie uit gerekend, dat er een rnillioen huizen te kort was. Daar is men toen van geschrokken en later is men met schattingen gekomen, die op gegevens der gemeente-besturen geba seerd waren-en die tot een tekort van 5 a 800 000 kwamen. Sindsdien was het tekort jaai\ijks mot 40 A 50 000 huizen vergroot, hoewel anderen, een toename van het tekort met 70 A 80.000 aannemen, dat wil dus zeggen, dat ondanks het bouwen telken jare het tekort nog steeg. Het publiek word ongerust En de regeering kwam in 1928 met nieuwe maatregelen, waarin de bouw van volkswoningen werd aangemoedigd. De kosten voor den Slaat worden daarbij op f 140.per huis ge schat. Maar toch, ook nu gaat het nog niet. Het kabinet Baldwin wil evenals de regee ring MacDonald gedurende ten minste 10, maar misschien zelfs 15 jaar, 200.000 hui zen per jaar bouwen. Maar men komt niet aan dit getal. Het vorige jaar werden 110.000 huizen gebouwd en dit schijnt het maximum te zijn Balsleenen zijn er genoeg te maken, daar de capaciteit van de steenovens sinds het vorig jaar verdubbeld is. Maar bet aantal bouwvakarbeiders is blijkbaar te klein en in Engeland schijnt het vak-egoïsme zoo sterk te zijn, dat er geen sprake van kan zijn, noodsoholen voor bouwvakarbeiders op te richten. Bovendien zou dan het aantal •bouwvakarbeiders ongeveer verdubbeld moeten worden. Nu ie men van een anderen kant op het probleem aangekomen: de staal-indnstrie, drie een nu niet heel schitterenden tijd door maakt, heeft hier de mogelijkheid van een nieuw afzetgebied gezien. En in de Man chester Guardian Commercial zit de corres pondent uit dezen industrietak al uit te re kenen, -hoe al dat staal te leveren zal zijn. Hij rekent al, dat voor ieder huis 3 ton stalen platen noodig zijn, zit uit te kijken, waar de platen op de verdachte dikte kun nen gebracht worden en heeft de huid van dit beertje al tot een bontjas gefatsoeneerd, voor het dier te zien, laat staan gescho ten is. Er worden intusschen en dat is voor loopig de hoofdzaak proeven genomen. Er zijn verschillende typen. Bij een dezer typen bestaan de muren uit stalen platen van 1.07 M. (3.5 Eng. voet) in het vierkant, die zoo geperst zijn, dat zzij gemakkelijk aaneensluiten en dan een muur met een spouw van 6 inch (15 c.M.) vormen. Aan den buitenkant worden die platen in een warme steenkleur geverfd en met zand bespoten, terwijl de verf nog nat is. De binnenkant wordt ter voorkoming van inwerking der vochtbcstanddeelen, met asbestplaten bekleed, terwijl geverfde of ge beitst eiken latten de verbindingen bedek ken. Ook het dak en de vensterkozijnen zijn van staal. De trap is van geperst staal met houten treden erop geschroefd. Het deur kozijn en de deur zijn van hout. Het voordeel van dit systeem is, dat het geraamte en de muren in een minimum van tijd klaar zijn, dan het dak erop kan en de afwerking dus onafhankelijk van het weer kan geschieden. Het huis wordt vastgezet op oen vloer van beton. In de woonkamers kunnen dan houten vloeren of vloeren van houtgraniet of iets dergelijks op den beton vloer gelegd wor den. De schoorsteenpijpen zijn van gego ten ijzer in stalen kassen opgesloten. De heote lucht circuleert ook in de holten tus schen de muren en draagt op deze wijze er toe bij, het huis droog en warai te houden. Stalen pijpen voor water, gas en elcctrische leidingen zijn al van te wren op de ver- eischte plaatsen aangebracht en behoeven alleen aan elkaar geschroefd te worden. Een ander type heeft een geraamte van staal, van buiten met kunststeen bekleed, terwijl de binnenkant en de vloeren van houtpaneelen zijn en het dak uit asbest- tegels op houten onderlaag bestaat. Weer andere typen bestaan uit houten geraamten met stalen platen van een acht ste of drie zestiende inch dikte bekleed, die aan beide zijden geverfd zijn en waaT van binnen met een spouw hout graniet tegenaan gebracht wordt Men ziet, er is nu al keus genoeg. Blijkens een interview acht de directeur van den gemeentelijken wonringdienst te Amsterdam, de heer Keppler, het ge- wenscht, in Amsterdam eens een proef te nemen. Stooiravaar'tberichten STOOMV. MIJ. NEDERLAND. SOEMBA vertr. 6 Mei van Amsterdam naar Java. KON. NED. STB. MIJ. IRIS arr. 6 Moi te Amsterdam. NERO arr. 5 Moi to Stettin ORPHEUS arr. 5 Mei to Koponhagen. RHEA arr. 6 Moi te Amsterdam. KON. WEST-IND. MAILDIENST. ARES (uitr.) arr. 5 Mei te Loma. HOLLAND—AFRIKA LIJN. BOEROE vertr. 6 Mei van Rotterdam naar Oost-Afrika. JAGERSFONTEIN arr. 6 Mei van Oost- Afrika te Rotterdam. SPRINGFONTEIN (uitr.) arr 5 Mei te Port Soedan. HOLLAND—AMERIK A-LIJN. DINTELDIJK arr. 6 Mei te Rotterdam. NIEUW AMSTERDAM vertr. 5 Mei van Piot lord,Tin naar New York. HOLL. BRITSCH-INDIE LIJN. MEERKERK (uitr.) arr. 0 Mei te Ma dras. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. GEMMA arr. 6 Mei te Rotterdam SALABANGKA (uitr.) vertr. 5 Mei van Suez. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DJEMBER (uitr.) vertr. 6 Mei van Sa- bang. KERTOSONO vertr. 6 Mei van Rotter-* dam naar Hamburg. MERAUKE vertr. 6 Mei van Hamburg naar Roftordam. MODJOKERTO (uitr.) vertr. 5 Mei van Suez. SOEKABOEMI (thuisr.) arr. 6 Mei 7 uur voorm. te Marseille. LEIDEN. Gevestigde personen. Mw. E. J. M. C. v. Nijburg, ambt. D. B. Lombokslraat 20 M. C. Snijders en ge zin, manufacturier, v. Limb. Stirumstraat 28 Mw. J. v. d. Broek, hulp in de huis houding, Witte Singel 34 W. A. D. de Koning en gezin, reiziger, H. de Grootstr. 1.2 Mw. C. M. P. Daverveldt,Hooigracht 58 Mw. J. J. v. Hoorn, werkster, Haver zaklaan 10 G. van Rees, werkmeester, Aloëlaan 20 M. A. W. E. Elshof, ban ketbakker, Haarl.str. 139a Mw. A M. Berendsen v. d. Zwaan, Rijndijkstraat 80 Mw W. J. P. Kriek, Haarl.weg 8 J. C. de Jaeger en gezin, machinebankwerker L. Mare 2 Mw. K. G. v. Mourik, dienst bode, Breestraat 29 N. Schaft en gezin, huisschilder, Koddesteeg 28 Mw M. Berger, P.-K. Choorsteeg 14 P. J. H v. d. Pluym en gezin, koopman, Groenesteeg 26 Mw. C. Dijkstra, dienstbode, Acad. Ziekenhuis Mw. J. G. M. Stormv. Halderen en gezin, Gasstraat 52 J Kat en gezin, Sergeant, Wasstraat 7 P. J. Böggeman, winkelbediende, Haarl.str 85a P. Dekker en gezin, broodbakker, P. HeinstrAat 1 Mw. M. AnnardBakker Boerhaavpstraat 82b Mw. wed. L. v. HattemBreesnee, Langebrug 60 A J. W. Holswilder, kantoorbediende, Hooge- woerd 111 Mw. wed. S. BlijKorenstra Bethlehcmshof 14 H. Pauls, werkmees ter, Botermarkt 8 P. Koopman en ge zin, winkelchef, Botermarkt 19 F. F de Jong, verpleegster, v. Speykstr. 11 G. J. Zeldenrijk, Sergeant, Morschp.kaz A. Geerlings en gezin, melkslijter, Mare- dijk 92 W. J. Biessels, da Gostastr 14 Mw. H. G. J. Raar, Middelweg 1 Mw. J. H. P. v. d. Burgh, dienstbode, Mid delstegracht 21 Th. W. J. v d. Wee, reiziger, Oude Rijn 15 A. Plomp, arboi- dpr, Haagweg 70 M. L. Sweris, reizi ger, N. Rijn 23 Mw. M. W. H. Derksen, dienstbode, Haarl.str. 23 Mw A. C. Rohrman, dienstbode, Rijnsb.weg 33 J. Buitenhuis, sigarenmaker, v. Speijkstr 11 W. F. Pardon en gezin,constructeur, W. Rozenstraat 64 C. P. de Witte. Steenstr. 55a H. Pauls, koopman. Bo termarkt 8 W. v. Hoeve, boekhandelaar Breestr 156a A. W. Gras, onderwijzer, Plantsoen 7. Vertrokken personen. P. A. Clerc.x, Utrecht, Hoogstraat 7 J. M. Hoogenboomv. d. Veen, Den Haag A. v. Saxenstr. 38 J. Tiel, Den Haag, Rijswijksche weg 440 Mej. E. Th. de Groot, Warmond, Milsdam 68 G. Mie- remet, Aalsmeer, Oosteinde Machinevoer Th. J. f Schroote, Schoten, Gen. Gronjé- straat 123 rood Mej. A. J. v. Bommel, Delft, St Joris Gasthuis Baas Beching Berkhout, Oegstgeest, Warmondenvog 34 TT. C. J. Koppens, Valkenswaard, Markt 30 K. Fr. Peters, Den -Haag, Rijswijksche straat 30 Mej. A. Thies- meijer, Pije Osnabrück. G. W J. Drewes, Amsterdam. Keizersgr. 41 A. van der Bijl, Koudekerk, A 105 Mej. kt. HarpmanLa Lau. Ceeckeren bij Ant werpen G. G Choufour. Voorburg, Mauritsstr. 32 Mej. F. Kooistra, Noordwijk aan Zee. De Ruyterstraat 2b 19 G. M. W. v. Emmerik. Heemstede, v. Posthuisstr. 8 Fr .H. Heuzenkamp, Den Haag, Iristr. 28 D. v. Wijck, Soest- dijk, W. Pvrmontlaan 13 H. C. Zindel Hilversum, Zon en Maanstr. 41 P. Poe- f<TB, Noordwijk, St. Jeroen H. J. v. Klaveren, Den Haag, K. Houtstr. 35 A. Brak, Den Haag, Hoefkade 21 »Mej. O. P. v. Veldhuizen, Nieuwkoop, Zuideindo H. J. Geenjaar, Den Haag, Trekweg 80 N. Nichot, Rotterdam, T, Dijkstr 30b L. de Bléeourt. Haarlem, Niêuwcgrarht 37 Mevr. W. A. J. v Bosse, Helder, Paleis H. J. do Bok, Den Haag, N. Beetsstr. 159 Pis. Smits, Den Haag, N. Beetsstr. 159 J. v. Booma, Oegst geest, Emmalaan 45 J. de Groot,, Den Haag, Ketelstr. 150 M. Woelders, Nieuwkoop, Noorden Mej. C. Zwaan •Zaalberg, Katwijk'a. d. Rijn, Peperstee? 9 Mej. A. de Jong, Alphen a. d. Rijn, Woubrugseheweg 42 Mej. A. Vrugteman Rotterdam. Ziekenhuis Bergweg - Mej. J. C. M. Evers, Rotterdam, S -hiekade 114 Mej. TT. T. Schenk, Den Haag, Riouw- straat 185 F. Westerbaan, Den Haag, Riouwstr. 185 Mej. J. v. GriekcD— Wielckamp, Amsterdam, Utrechtschestr. 96 TT ten Napel. Kampen, Vecnestr. 26 Mej, G. v. Mourik, Voorschoten, Voorstr, 01 N. Hernwout, Noordw.hout Pf°t Gijzonbrug Y. Alterna, Den Haag, Irisstr. 08 J. J. M. A. Snijer3, Noord wijk, Willi.str. 8 P. J. Breunner, Lei derdorp, Jaagpad 33 W. J. v. Stra len, Vlissingen, H. M. Wachtschip L. Th. Menken, Oegstgeest, v Assendelfstr. 2 Moj. B. M. v. d. Voort, Sassenheim, Hoofdstr. A. v. d. Steen, Noordwijk, Moler.str. 40 N. Ar. Roel man, Haar lem, Wagenweg 29 D. Klijn, Doorn, Wilh.weg M. N. T. Monde, Amsterdam, Hcuitrfjksc.he str. 126TTT Mej. H. C. ATent Fiers Smeding. Don Haag, Wasse- naarsche weg 25 Moj. BoekkooiBoot, Oegstgeest, Rhiingeesferstr.weg 16 - Wed. v. DamCüno, Oegstgeest, de Kem- penaersfr. 48 ,T. P. krank, Rotterdam, Lusthofstr. 54 Moj. G. A. v. Seggelen, Warmond, Warmunda G 31 Mej. S. Th Dunnewijk, LTtrecbt, Oraujestr. 10.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6