DelniernationaleVoorjaars-Bloemenientoonstellinn schop legen het Hoofd, waardoor het rech teroog totaal werd vernield. De getroffene werd in bet ooglijdorsgosticht opgenomen. J)e zeeman werd, kort voor zijn vertrek met de „Nieuw-Amsterdam" naar Ameri ka, Dinsdagavond door do politie gearres teerd. Ontvoering van een minderjarige. Nederlandscho en Belgische politie heb ben te Antwerpen opgespoord en aange houden een meerderjarigen gehuwden man, die een minderjarig meisje had ge schaakt en meegenomen naar Antwerpen, waar dit meisje eveneens werd aangehou den. Bolden werden uitgeleverd aan de 1 marócbaussóe te Roosendaal, die het avon tuurlijk paar naar de woonplaats Beek en Donk overbracht. Tegen den man zal een .vervolging worden ingesteld. Brandstichting In een schip? Te Zwarfemeer is gisternacht brand 'Ontstaan In het met turf geladen schip van IJ Boikea. Toen de schipper den brand ontdekte, viel er aan blusschen niet meer te denken. Met moeite heeft de schipper Vrouw en kinderen weten te redden. Vermoedelijk moet het onheil in ver band worden gebracht met de nog steeds Voortdurende staking, u. Jeugdige dieven. Do politie te Harlingen heeft een zestal Jongens en meisjes aldaar aangehouden, 'die onder aanvoering van den elfjarigen K van M. jl. Zondag uit de achterroof van een schip een geldkist met f 50 aan geldswaarde hebben ontvreemd. De kinde ren hadden het geld versnoept. Er In geloopcn. Tc Markelo reed dezer dagen een auto tegen een boom, werd nogal beschadigd en bleef zoodoende eenigen tiid onbeheerd staan. Een troepje opgeschoten jongens maakte hiervan gebruik om don auto nog meer te vernielen. Daar naderde per fiets een heer, die al les uit de verte had gezien, en het leuk vond als eenlge van do jongens op de auto blommen om er zoo een foto van te nemen. Dit. viel In goede aarde, fluks zaten er menige hoven op en do kiek werd genomen. Na het kieken ontpopte zich echter de heer als eigenaar die in het bezit van deze foto van do zaak wel verder woTk zou maken. M- ■AiJES' ij Smokkelen van spiritus. Dinsdag zijn beambten van invoerrech ten cn accijnzen een ouderwetsche smok- kelaffaire op hot spoor gekomen, meldt de .v-Tol.In de loods van de firma Brasch i Vn Rothenstein, te Amsterdam, kwamen luit Duitschland per snoer acht ijzeren fus ten aan, waarvan de inhoud was aange geven als olie. De vaten werden vervol gens op karren geladen om vervoerd te Worden naar een pakhuis hier ter stede, 'toen plotseling eenige heamhten van de z.g. aceijnestirveillance kwamen nanloopen en 'do karren aanhielden. Er word beslag op 'de partij gelegd en deze werd naar het Oost-Indische huis vervoerd. De beamb ten hadden er namelijk lucht van gekre gen, dat deze vaten behalve een klein ge deelte olie ook spiritus van 06 pet. inhiel- 'den. De afzenders haddon de vaten door middel van twee wanden in drieën ver doold en (Ie buitenste vakken mei, spiritus gevuld. Tiet middelste vak hield olie in. Maakte men het koperen spongat los, dan v. erd de indruk gewekt, alsof de geheele fus' olie inhield. Op deze wijze worden 300 Hectoliter spiritus waarvan een hoog invoerrecht zou zijn geheven, indien do parfij normaal in gevoerd was over do grens gesmokkeld Buitenl. Berichten Grootc brand te Frankfort. Te Frankfort ontstond gisternacht een groote brand, die zoo snel om zich heen groep- dat de bewoners van de bovenste verdioping van het in brand gevlogen per- icoel in levensgevaar verkeerden. De brand weer moest zich aanvankelijk beperken tot l.et redden van de bedreigde bewoners, wat geschiedde door middel van twee Magirus- ïfidders en springzeilen. Daarbij werden twee personen zwaar on 13 andere licht gewond. Allen moesten in het ziekenhuis worden opgenonpen. De brand moet het ge- ,voIg zijn van onvoorzichtigheid. Reliekschrijn terecht. Na enkele jaren is een gouden kistje met beenderen van zeven heiligen en mar telaren ,dat uit de verwoesting van Péron- ne werd gered en gedurende eenigen tijd ln een Engelsche bank heeft gelegen, te recht gekomen. De relikwie, die het zegel draagt van Paus Clemens XII was gevonden door een Engelsch soldaat onder de puinhoopen ivan de kapel der Clarissen te Péronne. - Rij de demobilisatie nam de soldaat het kistje mede naar huis on gaf het bij een bonk in bewaring. Toen de hooge Fransche kerkelijke auto riteiten vernamen, wat er van het kost bare kistje geworden was, zond de aarts- bisschop van Parijs een bijzonderen gevol machtigde naar Engeland, om het schrijn weer ln handen te krijgen. Eerst weigerde ide soldaat die verklaarde, dat hij het kistje met levensgevaar had gered en met verlof Van zijn oversten had meegenomen. De bisschop van Amiens riep dan de hulp in ,Van de Fransche regeoring en door tus- fchenkomst ook van Engelsche autoritel- len waren de moeilijkheden spoedig over wonnen. Door een bijzonderen koerier van het Pransohe gezantschap te Londen ia de lohrijn thans naar Amiens teruggebraoht. J Em „gravliT-toldster esner tnbrekers- 'T bende. Voor het strafgerecht te Berlijn is op bet oogenbllk een inbrekers-affaire aan bangig, die van meer dan gewone betee- loirfn wegens de kwaliteit van perso- A6Q, die er bij betrokken zijn, alsmede door het eigenaardig licht, dat ze werpt op zekere Berlijnsche zeden. De Duilsche „diva" Else Stutz, eertijds een beroemdheid in de Berlijnsche opera wereld, leidde een dubbel leven. Zij verwisselde haar plebejischen naam voor den meer aristocratischen van gra vin Golonna en etelde zich aan het hoofd van een bende inbrekers, ip vereenlging met haar vriend junker Joachim von Bocttischer. In éón geval wist zij op sluwe wijze het hof te maken aan een fabrikant, hem zijn sleutels af te troggelen en die uit het raam te werpen, waarvóór de junker op post stond. Dit heerschap toog met „betrouwbare" mannetjes naar 'a fabrikanten rijke wo ning en stal deze geheel leeg. Deze Inbraak bracht de politie op het spoor van een heele reeks andere inbra ken, waarvan „gravin" Colonna de orga nisatrice was. De „gravin" is inmiddels gevlucht. Men heeft slechts haar medeplichtigen achter slot en grendel kunnen zetten. Behalve de 20-jarige junker behooren tot die mede plichtigen verscheidene individuen, die tot de geregelde bezoekers van een zeker soort danshuizen behoorden. De tocht van Amundsen. Naar uit*Oslo d.d. 5 Mei geseind wordt, zouden de schepen met de vliegtuigen van Amundsen zich Woensdag (6 Mei) naar het Noorden begeven. Behalve de zes vliegers gaan nog vijf lieden mee naar het Noorden, naar de plaats, vanwaar de vliegtuigen zullen op gaan. Deze vijf mannen zijn Schulte, Green en Zinsmeyer, die de motoren zullen na kijken, verder de filmer en fotograaf Ber ge, en ten slotte Rönne, een man die van alle markten thuis is, en die bij het laden van de vliegtuigen allerlei werkjes zal op knappen. Slechts het allernoodzakelijkste wordt meegenomen. Zoo wordt meegevoerd wat noodig is in het vliegtuig, en verder wat bènoodigd zou zijn voor een mogelijken marsch van de Pool naar Kaap Golum- bië, op Grant-land, te weten slaapzakken, 8ledotuig, ski's en rugzakken. Behalve de wetenschappelijke instrumenten, draagt leder vliegtuig een slede, een tent, rook bommen, een bijl, een sneeuwschop, een ijsanker, een jachtgeweer met 200 hagel- patronen, een ander geweer met 200 ko gels en een colt-revolver met 25 patronen, deze laatste voor het schieten op ijsberen, indien deze zich te dicht bij de tenten zou den mogen wagen op den eventueelen te rugtocht van de Pool per slede naar een kust, iets dat niet zeldzaam zou wezen Ook is een film-camera met 600 M. film aan boord, voorts zijn er kaarten van het Poolgebied. De vliegtuigen zullen naast elkaar vlie gen, met een afstand van 100 M. tusschen zich. Dit is een betere methode dan dat het éón vóór, het ander achter zou vlie gen; men kan elkaar dan beter in hel oog houden. Wanneer bij het vertrek de vliegtuigen met volle lading belast zijn, verwacht men op een hoogte van 6 k 700 M. te zullen vliegen, op den terugtocht, als de vliegtui gen veel lichter beladen zullen zijn, hoopt men óp een hoogte van 1500 1600 M. te vliegen, teneinde Spitsbergen spoediger te kunnen in het zicht krijgen. Inqezonden Mededeelinq Overspannen Zenuwen vragen een Kalmeerend en Zenuwsterkend Middel. Mijnbardt's Zenuwtabletten beant woorden volkomen aan dit doel. 7177 Prijs 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. UIT DE (IMSEUR&IG WASSENAAR Gemeenteraad. Verschillende schenkingen voor Huize „De Paauw". Woensdagmorgen vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig de heeren Drop, Prins en J. C. Vogels. De notulen der vorige vergadering wor den onveranderd vastgesteld. Medegedeeld werd, dat het besluit tot aankoop van het stalgebouw bij de Paauw ia goedgekeurd. Ingekomen is: 1. Het proces-verbaal van opneming der boeken en kas bij den Gemeenteont vanger en den Kassier van het Gasbedrijf Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 2. Rekening en verantwoording der Ge zondheidscommissie; 8. Verslag der Ge zondheidscommissie; 4. Verslag van den Keuringsdienst van Waren; 5. Verslag van het Correspondentschap der Arbeids bemiddeling. Besloten werd deze stukken bij de léden rond te zenden. Vervolgens doet de Voorz. modedeeling van een ingekomen stuk, waarbij de hee ren S. v. d. Bergh Jr., W. J. Jochems, F. H. M. Koch, Jhr. H. Loudon, E. P. de Monchy Mzn., Mr. R. van Rees, D. Obreen, Phs. van Ommeren Jr., W. F. Piek, G. *A. van Putten, D. T. Ruys, Ir. M. Sanders, O. F. Weise en Th. M. R. Wentgea mede- deelen, dat zij met voldoening hebben kennis genomen van het feit, dat huize „De Paauw" apoedig als Gemeentehuis in gebruik zal worden genomen. Verder ge ven deze heeren te kennen, dat zij hebben gemeend dit heugelijk feit niet onopge merkt te moeten laten voorbijgaan, om welke reden zij in vereenlging hebben be sloten, als bÜJk van belangstelling, de in- rlohttng der Raadszaal aan de gemeente ten geschenke aan te bieden. De Voorz. sprak zijn vreugde uit over dit blijk van sympathie en mocht met ge noegen constateeren dat onder de schen kers Waren trowel oude ingezetenen als nieuwe inwoners. Aan B. en W. werd op dracht verstrekt, om de schenkers harte lijk dank te betuigen. Vervolgens deelt de Voorz. mede, dat van den heer A. Capadose een schrijven was ingekomen, waarbij een bedrag van 100 werd aangeboden voor het nieuwe Raadhuis. Ook dit geschenk werd dank baar aanvaard, terwijl den heer Capadu,-< insgelijks de dank der gemeente zal wor den overgebracht. Tenslotte deelde de Voorz. medp, dat zijn schoonmoeder, mevrouw van Steijn Dorrepaal, de burgem.kamer wenschte in te riohten en dat de burgemeester met zijn eohtgenoote de kleine trouwzaal voor hun ne rekening wenschen te doen schilderen en behangen, met gebruikmaking van de meubelen, uit de tegenwoordige raadzaal, die echter eerst in een betere oonditie zul len worden gebracht. Al deze mededeelingen werden door de leden met applaus begroet. Aan B. en W. werd overgelaten een bestemming te geven aan de door den heer Capadose gedane gift. Hierna deelde de Voorz. nog mede, dat de door de Ver- eeniging „Wassenaar Vooruit" aangebo den gebrandschilderde ramen, zullen wor den geplaatst in den hoofdingang van het Raadhuis, tusschen hall en secretarie. Nog werd medegedeeld, dat B. en W. besloten hebben tot aankoop van een mo to rvu 11 n i s w agen Vervolgens bracht de Voorz. ter tafel oen voorstel van B. en W. tot het verhar den van de voetpaden langs den Schouw- wog, over een oppervlakte van 4000 M2. en van den Buurtweg over een oppervlak te van 3000 M2. met koolasch, en de leve ring van het materiaal en de uitvoering van het werk op te dragen aan den heer J. P. TTunor alhier voor 8190. De Voorz. deelde mede, dat naar zijn oordoel, de paden wel wat breed zullen worden aangelegd. Hij was van meening, dat zulks niet noodig was, zoodat hij de vergadering voorstelde, het gevraagde crediet te verstrekken en nan B. en W. op te dragen om in overleg met de Commis sie van Openbare Werken te onderzoeken, of het werk niet op wat bescheidener schaal zou kunnen worden uitgevoerd Aldus werd besloten. Hierna deed de Voorz. modedeeling van een bericht van den raadsman der gemeente in de procedure contra den heer Knight, dat in de kort-geding zaak de vordering der gemeente was afgewezen, op grond dat voor onmiddelijk ingrijpen geen ronleiding bestond, daar hot wegno men der galgen voor do voetgangers eer der gevaarlijker dan minder gevaarlijk wenl geacht. De Voorz. zeide, dat de plaatsing der galgen dus geen gevaar voor het verkeer oplevert, maar dat het voornaamste nog zal moeten worden uitgemaakt n.l. of de grond, waarop de galgen staan al of niet openbare weg is. Modedeeling werd vervolgens gedaan van den uitslag der aanbesteding van de Konijnenlaan. .Aanvankelijk lag het in de bedoeling alleen de Konijnenlaan te repa- reeren, maar aangezien het noodig bleek ook een deel van de Stoeplaan te verbete ren, werd dit deel in de aanbesteding be trokken. Uit de inschrijvingssommen is gebleken dat het laagste bedrag nog minder is dan het bedrag waarop indertijd de restau ratie van do Konijnenlaan alleen werd 4 begroot, zoodat B. en W. voorstellen het werk aan den laagsten inschrijver op te dragen. Hiertoe werd zonder hoofdelijke stemming besloten. Ingekomen is voorts een request van bewoners der Zijllaan om verbreeding van de verharding met het oog op het drukker geworden verkeer. Uit de gehouden discussie bleek, dat de Raad niet overtuigd is van het zooveel drukker verkeer, dat verbreeding noodza kelijk is, zoodat besloten werd aan het verzoek geen gehoor te geven. In behandeling kwam vervolgens een adres van de N.V. Expl. Maatschappij Kievietsduin alhier, waarbij werd ge vraagd om voor een gedeelte van haar ter reinen ontheffing te willen vorleenen van het voorschrift, dat geen gebouwen mo gen worden opgericht, wanneer daarbij niet minstens V\ Hectare grond behoort. Adressante wenschte te lezen in plaats van 2500 M2. terrein bij elk gebouw 1000 M2. De Voorz. was van meening, dat op dit request afwijzend moest worden beschikt en dat het beter was om in afwachting van de vaststelling der bebouwingsveror dening, in het ontwerp, waarvan als de meest ruime openbebouwing wordt toege laten, een afstand van 20 Meter tusschen de te stichten gehouwen onderling en een afstand van 10 Meter van den weg, reeds nu in zooverre aan het verzoek van adres sante tegemoet te komen, dat met de nieu we voorwaarden kan worden rekening ge houden. De heer Versteeg meende aan de schoonheidszin van den heer Mutlers te mogen twijfelen. Spr. was van oordeel dat 1000 Meter grond van de duinstreek zeer-weinig kan worden genoemd. De Voorz. merkte op, dat al reeds eer der concessies werden gedaan. De Raad was er echter voor, om een al- gemeene b'in te volgen en wilde in dien est met den heer Mutters onderhandelen Aan de Muziekvereenldng „Excelsior" werd op haar verzoek een subsidie toege kend van 200. Ter tafel kwam vervolgons een verzoek van den heer van der Loo, om toestem ming voor flatwoningbouw en opgave van eventueele voorwaarden. B. en W. wezen een dergelijk verzoek reeds af en ook thans bij uitvoerig gemotiveerd voorstel in overweging, om op het verzoek afwij zend te beschikken. Hiertoe werd besloten Aan de Waasenaarsche Bouwvereeni- Ing werd een subsidie toegestaan, groot 281.75 ter dekking van het nadeelig saldo in de exploitatie van het badhuis over 1024. Aan L. A. v. d. Berg werd een perceel grond aan de Haven verhuurd voor op slagplaats van materialen, en aan W. Vo- Bloemenschik en Sierkunst. Er is heel wat te bewonderen en heel wat te leerenl Toch beantwoordt deze Be tentoonstelling niet aan veler verwachting. Wie gisteren het uitvoerig programma in ons blad las, heeft van sommige afdee- lingen dezer tentoonstelling een te groot denkbeeld. Met name afd. III (etalage- versiering) en V (Zomerfeest en Water sport) de eerste werd „iets geheel nieuws" genoemd en no. V „zeer decora tief" kunnen slechts als welgeslaagde reclame's voor de betrokken firma's gel den. Laten wij eerst deze Inzendingen gaan bekijken om daarna onafgeleid bij de eigenlijke tentoonstelling te blijven. Een enorme opgezette os in een hoek van het gebouw maakt reclame voor Lle- big-bouillon. Deze inzending heeft met bloemschik of sierkunst niets uit te staan, wat van de volgende niet gezegd kan wor den. Tn zes stands wordt hier aangetoond, dat de winkeliers hun uitstallingen (van allerlei aard) levendiger en aantrekkelij ker kunnen maken door bloemen. Het ge lukkigst ia de Plateelbakkerij „Gouda" hieriu geslaagd. Andere minder gelukkig en sommige bewijzen het tegengestelde. Het geheele middenvak wordt ingeno men door de weinig-zakelijke voorstel ling van oen Zomerfeest en Watersport. De zaal bleek Ie groot voor het aantal inzen dingen daarvoor waren deze hreed-he- handelde onderwerpen een uitkomst! Aar dig was de met rose rozen omkranste bont in water van blauwe Vergeef-mij-niet. Fr tussehen in staan nok een versierde Mail- coaek en Citroen naast elkander smaakrijk, niet overladen, versierd door Th;m uit Amst^-H^m. De geel-zwarte post wagen is opgei ï"<i met steenroode aza lea's en gele Rhododendrons: de Citroen met lila Lathyrus. Nu de ei' rnlijke tentoonstelling van bind- en sierkunst, waarbij de eerste in druk de beste is. Zoodra men zijn neus in de zaal heeft gestoken en de weldoende bloemengeur opgesnoven, staat men voor een rij fraaie inzendingen, van Lamfers, Bokkor, Henrv, Dandey e.a. Het is natuur lijk onmogelijk een beschrijving te geven van al het schnone bindwerk. De versie ring der spiegels vinden wij vooral hier mooi en kunstig uitgewerkt. Maar er zijn ook hruidsbonquetten van Anjelieren, or chideeën en Lelietjes van Dalen Daar naast weer grafkunst hiizonder mooi een krans van donker-paarse violen. Ta felversieringen volgen, welke menigeen voor een feestje in gedachte zal houden. In den hoek verrijst hot molentje van Groenendaal, omslingerd met strnikrozen. Het twpode aanfrekkingspunt der ten toonstelling volgt hierop: de rij gemeubel de vprtrekken. „Moeders verjaardag" stelt hpt. eersfp voor Hpf ziet er feestelijk uit met paars op de tafel en paars overal. In „Boudoir" vinden wij vooral de bou quet rozen op de schrijftafel mooi geschikt. De artisten-kamor met haar bizar ge kleurde bloem-stukken kon ons minder be koren omdat wij geen artisten zijn. Het aantrekkelijkst waren nog de paarse en roode tulpen in een vaas. De rij v.ertrekken wordt even onderbro ken, door een opstelling nieuwe vajieteiten Hortensia's van Baardse uit Aólsmeer, een versierde cabine van een vliegmachine en een aardige wildernis van rotsplanten en Cactus. Daarna zien wij het vertrek, betiteld „50-jarig kantoorjubileum" (het ding moet een naam hebben). Een reusachtig boek van witte en paarse bloemnageltjes ligt vooraan opgeslagen. De mand met roode rozen op den hoek leek ons hier het fijnste de rozen op zich waren mooi. In het volgende vertrek wo/dt een ko peren bruiloft gevierd. Gele anjers staan op tafel. Maar u doet beter te 'letten op de koperen potten Hortensia's en Theerozen en het bakje oranje violen in den hoek. Het meest van alle zes bekoorde ons de Oud-Hollandsche Kamer met haar groote „boeren"-ruikers her en der neergezet. De tafel is beladen'met een stilleven, zooals onze oude meesters het graag zagen. Al leen de doode konijnen ontbreken. Een kunstzinnige hand is hier aan het werk geweest! Let ook op de tinnen kan gele en paarse tulpen op de schouw en op het bakje muur- en dotterbloemen op den vloer! Een huifkar, waaruit van de wielen tot de huif korenaren, margrieten en koren bloemen puilen, verplaatst ons naar de Brabantsche hei. Jammer dat het een re- clamekar is. De reclame lijkt ons de zwak ke plek dezer tentoonstelling. Naast de huifkar is een grafversiering uitgewerkt. Ons inziens veel te druk van kleuren. Prachtig is de inzending der Rotter- damsche bloemist-patroons. Op de eerste plaats een met Anthuriums en Orchidceëu versierd scherm op Japansche wijze Ei verder een rouwkrans van donker-paara anemonen. Andere kransen waren we® te overladen. Eenigo krafkruisen dedei ons denken aan plakplaatjes uit „Poëzie albums." Een aantrekkelijke inzending is de ver gelijking van J. C. Hoogeveen tusschen d< bloemschikkunst voorheen en thans, Dai zijn wij er toch op vooruit gegaan! He mandje Gyprepediums beviel ons het beste Tusschen de reclame-stands zijq noj eenige inzendingen. Van het door ziji kleuren de aandacht trekkende Haagsclu wapen vinden wij de omringende ruikert fijner dan het schild zelve. Een eenvoudigi tafelversiering met vleeschkleurige Lathy, rus besluit de tentoonstelling. Er is natuurlijk veel meer te zien, dai hier beschreven. Men heeft allerlei voor- werpen boeken, vlinders, waaiers enz. ge. tracht me', bloemen na te bootsen. Tegen» over dezo kunst hoort men- even afwijzend te staan als tegenover hot vorknippen van heesters. Oe r.^nirs. Bij gelegenheid van de opening dei „Vijfde Tijdelijke" gistermiddag voerde hel woord de heer G. Thim, voorzitter van den Kring bloemist-winkeliers van de groer Bloemisterij uit den Ned. Tuinbouwraad, die zijn dank betuigde aan het hoofdbe stuur der Algemeene Vereeniging Bloembollencultuur, inzonderheid aan den voorzitter, den heer E. H. Krelage en dei secretaris, den heer n. J. Voors. Het moeilijk, zei de heer Thim, een dergelijke tentoonstelling te organiseeren. Vrees vooi namaak weerhoudt menigeen van mede werking en ook ik was destijds huiverif mee te doen. Toch mag de tentoonstellinj geslaagd heeten, en de heer Thim brach dank aan het geheele Koninklijke huil voor de geschonken medailles, dank ooS aan den secretaris, den heer D. Admiraal die de groote stuwkracht voor deze ten toonstelling is geweest. Ten slotte t zoekt de heer Thim den heer Krelage deze n-v'ijiti;. oen enkel woord te willen sprefteri Naasf een zoo ruim mogelijk gebodei gelegenheid om gedurende twee voorjaars maanden bloem en plant als zoodanig demonsfreeren, mocht, zei de heer Krola ge, de toegepaste bloemschikkunst nie achterwege blijven. De over geheel het land vertakte kri bloemenwinkeliers van de groep Blocmis lerij uit den Nederlandschen Tuinbouw raad was aanstonds bereid het denkbeeld iiit to werken en zïoh met do uitvoering b'plasteD Aanvankelijk ond-r leiding n den heei Verhoop, die inmiddels als voorzitter pe riodiek moest, aftreden en niet herkiesbaa: was. daarna onder die van den te^en woordigon energieken voorzitter van dei kring, den lieer Thim, is, vooral dank den nimmer verflauwenden ijver van der secretaris, den heer Admiraal, de Kri er in geslaagd, een tentoonstelling bloemwerken in den ruimsten zin van hei woord tot stand te brengen, zooals er nim mer een gehouden is. alfharts niet in on! land. Ik wenseh hun met dit succes geluk. He is inderdaad een gelukwensch waard, om dat hier telkens nieuwe, onverwacht moeilijkheden waren te overwinnen, waar van bij onze andere tijdelijke tentoonstel lingen de mogelijkheid zelfs niet kon wor den vermoed Een bloemschikkunst-tento istelling, oi> gevat als die, welke lieden geopend wordt heeft cultuur-historische beteekenis. Zj geeft ons een overzicht van de ontwikko ling, die in het kader van het maatschap pelijk leven, als uiting van smaak of all eisch van mode, het gebruik van bloeniPi heeft bereikt Zij bepaalt zich niet tot he vertoonen van ruikers of grafkransen van bloemenmanden en lauwerkransen maar zij demonstreert in het kader, waar in zij gebruikt worden, de onmisbaarheii van bloemen in verschillende omstandig heden, bij bepaalde gebeurtenissen in he dagelijksch leven. En zoo levert ook der- ten toonstelling een cultuurbeeld van reeks, die op het gebruik van bloemen be trekking heeft en reeds bij Toet-ank-Amei begon, in wiens graf immers ook reed bloemen werden aangetroffen. Met den wenseh voor het welslagen de tentoonstelling verklaarde spr. haar voo geopend. Driehonderd Volendammers! Gisteren heeft een gezelschap van on ge veer 300 Volendammers (vrouwen, man nen, meisjes en jongens) een bezoek aai de Tentoonstelling afgestoken om tufi schen de bloemen gefilmd te worden doo de Amerikaansche firma Granfield ei Clarke uit New York. Het doel is de film in Amerika af te draaien als een propa ganda voor Holland. gels en W. G. van der Hulst een perceel grasland. Vastgesteld werd een besluit, regelende de pensioensgrondslagen van enkele amb tenaren. De verordening op de heffing van schoolgeld, die maar voor één jaar werd goedgekeurd, werd opnieuw vastgesteld. Op een beroepschrift van den heer Benthem Sypkens tegen de weigering van een vergunning voor bouwen van twee vil la's werd afwijzend beschikt, op grond, dat de weigering geenszins genomen is in strijd met de Wet, dat het uitbreidings plan nog wel niet is goedgekeurd, maar dat het ontwerp aan adressant volkomen bekend was, toen hij liet verzoek deed, en dus door B. en W. in het algemeen belang werd gehandeld door te beletten, dat ge bruik werd gemaakt van omstandigheden die toestanden in het leven zouden roe pen, welke het uitbreidingsplan juist wil voorkomen. Ter tafel kwam weder een adres vin den heer Ph. Goemans om subsidie in de exploitatie van het ziekcuvorvoor le' plaatse. De Voorz. aeide, dat het nie! ge* wenseht is, een onderneming op te zet!'1' en dan later als het geil kost, vóór sub sidie aan te kloppen Door het Grocid Kruis wordt voorzien ia het vervoer val zieken en in Leiden en Den Haag kv men steerds over auto's beschikken togci 40 cent per K.M. Meerdere leden vod het van gewicht, dat de onderneming ko: blijven bestaan en wilden we! steun ^er* leenen. Over het vóór en tegen werd lang durig beraadslaagd. De exploitatie wpp' uit, dat maar 500 ontvangen was vooi ziekenvervoer, zoodat wanneer de ?c rneente allo zieken zou nebben ver voce slechts 500 was uitgegeven. Do ondef

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4