.BR UN ING SALONWIEGEN KINDERWAGENS Witte KiÉisdorta Mm Seiierljes ingezonden Mededeeling. RUIME KEUZE vanaf f 10.'° Wij ontvingen een groote sorteering Merk „PA TRIA" IN ALLE KLEUREN EN MODELLEN vanaf I36.50 NIEUWE RUN 8-IO HOOGSTRAAT f.2 het Tooifitel eon bedankje toot hun steun en de bestrijders een pluimpje voor de wijze, waarop zij critiek hadden geleverd- behalve de heer Bulten, over wiens per soonlijke aanvallen inzake de onderwijs- bezuiniging de minister zich blijkbaar zeer gegriefd govoelde. En niet geheel ten on- rochto. De heer Bulten mocht de onder- wijsbezuiniging betreuren maar bet was onbillijk minister De Visser daarvan een grief te maken. De besnoeiingen op bet on derwijs toch waren hem opgetogd door den dwang der omstandigheden eu wij Katho lieken vooral moeten den minister dank baar zijn, dat hij ziju aanvankelijke plan nen geheel heeft laten varen en die van Roomse he zijde waren voorgesteld geheel beeft overgenomen." En verder: „Wij voor ons kunnen de prolestantsche exegese van de H. Sehrift gevoegelijk bui ten beschouwing laten. ADeen moeien wij weer eens d£ droevige verdeeldheid onder de proteslantsche richtingen con stateeren en ons zelf gelukkig prijzen in het geloof pan een onfeilbaar leergezag.'* De Kameroverzichtsehriivev van Het Handelsblad wil van het Kamervo tum bij de Kamerverkiezingen profiteered „Hot Millioen" zal bij de verkiezingen waarschijnlijk een rol spelen. Wie het wetsontwerp hielpen verwerpen zullen zich waarschijnlijk op die daad te genover de niet nadenkende massa der kiezers kunnen beroepen als een daad van wijs zuinigheidsbeleid. Men kan bij onont wikkelde» geen begrip verwachten voor de mogelijkheden, die zouden worden ver zuimd indien men deze kans onze deur voorbij liet gaan. Wie evenwel in den prikkel tot inspan ning en doorzetting in Olympische Spelen gelegen een aansporing ziet, voor een volk om ook op ander terrein volhardend te ijveren en te streven naar hel eenmaal ge stelde doel, wie begrüpt welke kansen voor ons land en ons volk de meerderheid van beden heelt willen weggooien, zal zich be wust zijn, dat ook op hem de taak rust- do parlementaire meerderheid van thans te helpen verzwakken. Rede van baron van Wijnbergen. Als inzet van de^verkiezings-aetio heeft 'de Katholieke Garde te 's-Gravenhage gis teravond eon propaganda-vergadering ge houden In den Dierentuin aldaar, waar als spreker optrad Mr. A. baron van Wijn bergen. De zaal was ongeveer voor do helft be zet. De vergadering werd opgeluisterd door muziek van de harmonie ,,St. Gre- gorius de Groote" van den R.-K. Volks bond. Na een kort openingswoord van den Voorzitter, mr. v. d Oever, ving baron van Wijnbergen, die met applaus begroet werd, zijn redo aan. Spr. verdeelde het verkiezingswerk in twee deelen: de candidaatstelling en oen aansporing tot de kiezers om Katholiek to stemmen. Lang heeft spr. geaarzeld of hij hier een terugblik zou geven of de toekomst zou bespreken. Spr. heeft het eerste gekozen, want het is zijn overtuiging dat uit hetgeen achter ons ligt vele nuttige lessen kunnen wor den getrokken. Als spr. vraagt: Was het stroven der R.-K. kiezers in de laatste maanden uit sluitend op het belang van partij en land gericht? dan moet hij als eerlijk man ant woorden: Neen. Til de laatste .maanden was het werke lijk wel wat al te erg in de R.-K. Staats partij. Het schouwspel, dat men daar to zien kreeg, was niet verheffend. Over persoonlijke aanvallen wil spr. niet spre ken: hij laat ze voor wat zo zijn. Spr. citeert do Standaard, waarin ge zegd is, dat het schijnt alsof er in de Ka tholieke Partij een actie gevoerd wordt voor personen, die goon Kamerlid zijn, maar die hot wel schijnen te willen wor den, Spr. heoft den indruk gekregen dat, indien ooit de democratie niet beoefend is, dit het geval is geweest in den laat- Iten tijd.. Wanneer zoo vraagt spr. zal ons volk dat inzien? Wanneer zal categorisch de vraag gesteld worden aan de verschil lende persoonlijkheden: Gij, die u aan dient als democraten, op welken staat van dienst kunt gij bogen? Wat hebt gij voor hol volk opgeofferd en gedaan? Met verwijzing naar hetgeen er gebeurd is en naar de welsprekende cijfers uit den laatstcn tijd, vraagt spreker aan Katho liek Nederland: Wordt eens wakker en let op wp zaak. Help ons in do toekomst voorkomen, dat een kleine groep zou ver nielen wat door verschillende generaties in het belang van Staat en Kerk werd verwezenlijkt. Gaarne brengt spr. hulde aqn prof. Geurls, om diens moed om de waarheid te zeggen en om zijn juist politiek inzicht, Hadden wij een vijftigtal mannen als hij, over ons land en over de verschillende redactichureaux verdeeld, de zaken zou den veel beter gaan dan nu. De voorzitter der Ghr.-Hfsl. Unie heeft in aijn rede gezegd: Het gist in de Katho lieke Staatspartij. Dit is niet waar. Het Katholieke volk in zijn geheel is best en spr. vreest de democratie niet, als het ge- heele volk mee doet en niet enkele groep jes, dio bij den dag meer tonnen, dat zij leiding behoeven in plaats van leiding te kunnen geven. Niettegenstaande alle moeilijkheden is or nog steeds een Katholieke partij. En als spr. den uitslag van het politiek advies beziet, is er reden tot tevredenheid want van de 32 plaatsen zijn er slechts 3 niet aanvaard. Deze wijziging betreurt spr. ten zeer ste. Er hadden wijzigingen aangebracht kunnen worden, die minder zwaar gevoeld werden dan dio thans aangebracht aijn. Niemand heeft tot heden toe beweerd, dat do Katholieke zaak door deze veran-# dering gediend is. Ook de drie personen zelf niet! Het kiesreglement heeft goed voldaan, maar het is daarom wel T©«jr verbetering vatbaar. Voor alles moet echter verbeterd worden de mentaliteit der uvensehen. Er is toch gevraagd: Zullen wij vrije lijsten bezigen? Spr. begrijpt er niets van, dat zóó iets gevraagd kan worden nu de officieel lijst is vastgesteld. Het Bondsbestuur vertrouwt, dat men op de candidate» van de officieels lijst zal stemmen. Deae woorden zdjn niet door het Bondshesluiur, maar door den aartsbis schop op den Nijnieegsehen Katholieken dag gesproken. Spr. hoopt, dat het ver- Irouwen in de Katholieke kiezers gesteld, niet beseiiaamd zal worden (Applaus). Maar er moet propaganda gevoerd wor den, er moet belangstelling gewekt wor den voor do politiek. De lijn van Schaep- raan moet worden doorgetrokken. Zoo lang spr. leiding geeft aan de Katholieke Staatspartij, zal de samen werking met de andere rechtsche groepen niet verbroken worden. De o vergroe te meerderheid van ons volk wil dit ook niet Er is echter wel oen kleine minderheid, die hierop aanstuurt en daarom uog eens: wordt wakker. Door aan te sturen op de verbreking der coalitie, ondermijnt men Kerk en Staat. Wij lubben veel verlangens, maar wH hebben ook veel verkregen. Zouden an dere landen zich niet gelukkig achten, in dien daar op Katholieke vergaderingen gesproken kon worden als in ons land?' Vergelijk eens de toestanden in België en Frankrijk! Wij moeten vooral niet spelen in de kaart van hen, die begrijpen, dat voor al les do rechtsche samenwerking verbroken moet worden. De instandhouding der coalitie is het middel om 200 dieht mogelijk te naderen tot liet ideaal in den Christelijken Staat. Dat moet nu eindelijk eens ingezien worden. Spr. wekt allen op om 1 Juli a.s. te stemmen op de offieieele lijst. Spr. besloot met uiteen te zetten op welke gronden men Katholiek moet stem men. De afschaffing der Staatsloterij. Memorie van antwoord. In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer betreffende hef wetsontwerp tot afschaffing van de Staatsloterij herhaalt de minister zijn meening, dat ïn de speel zucht een zedelijk en maatschappelijk kwaad te zien is, en dat het niet op den weg van de overheid kan liggen, zich tot bevordering van die speelzucht Ie leenen. Hot exploiteeren door den Staat zelf van bet bedrijf, waaraan zedelijke gevaren en maatschappelijke nadeelen verbonden zijn, berooft de overheid van de kracht om op te treden tegen vormen van da! kwaad, welke gevaarlijker zijn dan die, aldus wordt ge zegd, welke met de S>laalsloterij zijn ver bonden. Een vergelijking lussehen het deelnemen in een loterij en de speculatie ter beurze gaat. naar de meenfng van den mimster, in alle opzichtpn mank, omdat wat speculatie ter beurze wordt genoemd, niet anders is dan een burgerrechtelijke daad van koop en verkoop. De toestand van 's Rijks schatkist gedoogt do geleidelijke afschaffing der Staatsloterij stellig wel. Zoodra die afschaffing is be reikt, zal de Slaat een opbrengst vr.~ plus minus 1600.000 nvssen, maar de wijze, waarop de afschaffing wordt voorgeste'd, maakt het waarschijnlijk, dat in de eerste jaren het geldelijk nadeel zich nog weinig zal doen gevoelen. De vraag, of alle leden van het kabinet inderdaad overtuigd zijn, dat de afschaf fing van de Staatsloterij om de zaak zelve gewenseht is, beantwoordt de nvnister met do mededeeling. dat geen der leden van het kabinet tegen de indiening van bet ontwerp bezwaren heeft ingebracht. Het kan niet worden ontkend, dat de voorgestelde wijze van afschaffing min of meer op een compromis berust, n.l. op de overweging, om naast de bèlanpen van de maatschappij, ook die van de collecteurs te behartigen. Een dadelijke afschaffing zou den minister zeer welkom zijn geweest, maar dan zou hij zich verplicht hebben ge acht, maatregelen voor te bereiden, waar- Ingezonden Mededeeling. geheel geplooid met breede Kraag van prima Zwitserseh Borduursel, nq„ Lengte 50 W I» Stijging per 6 cM. 7'/, ct. Zeer nieuw en aardig model met afwisse lende Biesjes en fraai Borduursel. «r Lengte 48 I.UO Stijging per 6 cM. 71/, ct. Pijzonder fraaie collectie in Wiener Jumper Casague en andere fapons Q-j, vanaf '2 prima Graslinnen, 2.00-1.751 door die personen geldelijk werden schade loos gesteld. Premieleeuingcn mogen in zekeren zin, aan loterijen herinneren, in haar wezen verschillen ze daarvan toch aanmerkelijk, zegt tie minister. Ze zijn in de eerste eu voornaamste plaats geJdleeniugen, waarbij tot vergoeding van rentegernis aan den schuldeiseher de mogelijkheid wordt ver schaft, om binnen '-nrferen of langoren tijd, dat nadeei-vergolden te zien. Overigens is er, naar het oordeel van den minister, ver schil tusschen het toelaten van een pvomie- 1 eeniiig en het daadwerkelijk aetf doem. aeo- als dat in de Staatsloterij tot uiting komt. He? wetsvoorstel van rocj. West» r man. Hel bestuur van'de Yereeniging van rec toren en conrectoren in Nederland heeft aan de Tweede Kamer verzocht, het wets voorstel van mej. Joh. Westerman, be- oogende wijziging van het art. 3 der Lagcr- onderwijswet 1920,, aan te nemen. Het be stuur houdt zich overtuigd, dat aanneming van dit wetsontwerp niet alleen ten zeerste itn het belang te achten is van het onderwijs in het algemeen, maai* ook zal kuunen hij- dragen tot vermindering van. de zeer ern stige bezwaren, vooral in de laatste jaren aan den dag getreden bij den ovbrgang van de leerlingen der lagere school naar de in richtingen van voorbereidend hooger en middelbaar ouderwijs. 438e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 7 MeL 4e Klasse 4e LUst. Hooge prizen: 15900 100. Prijzen van 65: 4 533 1161 1244 1268 1468 1489 1831 221)1 2370 2436 2629 2662 2954 2995 3203 3258 3674 4062 4110 4177 4332 5009 5320 5370 5o79 5699 6183 6323 701S 7056 7130 8162 5771 8792 8855 9136 9158 9358 9373 9380 9435 9496 9756 9982 10801 11092 11746 11891 12052 12133 12413 12627 12904 12993 13327 13698 13731 13790 13976 14057 14062 14396 14613 14039 14870 15030 15453 15497 15804 16370 i 6576 16687 16905 17042 17522 17569 17724 18003 18691 18205 18528 18648 1873S 19162 19168 19263 19480 19522 19557 19662 19723 20261 20307 20501 20642 20857 20940 20941 20992 UIT DE OMGEVING HILLE60M. Kerkveiling. Gisteren werd door no taris A. Goldeoberg een bloembollenvei- ling gehouden ten bate der St. Martinus- kerk en de Armen. Deze geschiedde op den tuin van den heer Goemans-Prins. De opbrengst voor kerk en armen be droeg/4184, vn.u- de St. KVin&hctbver- eeniging 943. Ycor kerk en armen was het bedrag 95*0 hooger dan het vorig jaar, voor de St. Elisabelhver. 120 meer dan het vorig jaar. KATWIJK AAN ZEE. Verdronken. Tijdens het binnenko- meu te IJmuiden is bij het inhalen van het zeil de 30-jarige stuurman van de K.W. 105, A. van Beelen, overboord ge slagen en verdronken. Pogingen om hem te redden, faalden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Schade. Do bloembollen, inzonder de tulpen, hebben door het slechte weer der laat.sten tijd veel geleden. Op veel plaat sen is het vuur in 4e plan'en. Vooral de hagelbuien van Woensdag waren zeer onwelkom. N00RDWIJKERH0UT. Aanbesteding. Door de heeren J. P. Zonderwijk en A. J. Koudijs is aaube- steed het bouwen van twee woonhuizen aan den Hecrenweg. Ingeschreven was als volgt: J. T. Vlasveld voor 7120, P. La- ros voor 7100, J. Westrik voor 7098. Het werk werd aan den laagsten inschrij ver gegund. Bloembollenveiling. Ten bate der armen van de St. Victorparochie had al hier Dinsdagavond een bloembollenveiling plaats, welke niet minder dan 1500 op bracht. 0UDE-WETERING Personalia De rijksveldwachter L. Zijlstra alhier is in gelijke functie over- geplaatst naar De Rijp. 0EGSTGEEST. Buis gesprongen. Gisterenmiddag on geveer 3 uur, sprong ter hoogte van Ende geest in de richting van de Driesprong een buis der Leidsche Duinwater Maatschappij. Een groote hoeveelheid waler ging hierbij verloren. Bet rekkelijk spoedig was door personeel der Maatschappij de buis gerepa reerd. ROELOFARENDSVEEN Aanbesteding. Bij de gehouden aan besteding van het bouwen van een woon huis, voor rekening van den heer B H. Stockmann alhier is ingeschreven als volgt: G. Wessebnan en Zonen alhier voor 6110; J. Van Berkel Pz. voor ƒ6150; L. van Amsterdam voor 7500 en S. Strijk te Rijp wetering voor 7700. Het werk is gegund aan den laaesten inschrijver. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het is thans weer aanmerkelijk vhigger in den bloemenhan del dan vorige weken. Vroege tulpen ko men weinig meer en varieeren in prijs van 1.70 tot 3.20 doch voor Darwin- tulpen uit de koude kassen, waarvan de aanvoer nog wel Yan beteekenis is, worden beste prijzen betaald, n.l. varieerende van 4.50 tot 7.20 per 100 voor le soort. Er is op heden .echter nogal afwijking. Margrieten gaan van f 0.25 tot 0.50 per 100. Ook de laatste Poeticussoorten gaan goed weg, Glorie of Lisse tot 0.90 per honderd. RIJPWETERING Personalia. De heer H. Bon, rijks veldwachter alhier is in gelijke functie overgeplaatst naar Amsterdam. SASSENHEIM. Leger en Vloot. De aangekondigde filmavond van „Leger en Vloot", welke gisteravond zou worden gehouden in het K. S. A.-gebouw is niet doorgegaau. De oorzaak hiervan was, dat de kaj.iiteiu, die deze film zou vertonnen, niet is komen op dagen. Do lieer Warnaar vertegenwoord ialo den Voorzitter en richtte eeniee onwekken- de woorden tot de aanwezigen en stelde voor deze avond uit te stellen tot volgende week. Vervolgens richtte luit. L. v. Pelt, secretaris van dit gewest.'zich tot de aan wezigen en uitte ziju spijt dat deze avond voer de aanwezigen oji niets was uitge- loopen. Spr. beloofde zijn volle medewer king tot het slagen der film de volgende weck. Dit zal bekend gemaakt worden aan hel gemeentehuis. Hierna trok men weer huiswaarts. VOORHOUT. „Vader Kotping." Dinsdag j.t. vevga- devdo de tooneelvereeniging „Vader Kol- ping'v onderafd. van de St. Jozefgezellen- ereentging in het Patronaatsgebouw. De regisseur opende de vergadering en sprak de leden een hartelijk welkom toe. Hij me moreerde in het kort het werken van de veveeniging in de afgeloopen winteravon den o-EQ. de gvmnastiekuitvoering in No vember, de deelname aan de tooneelwed- strijden te Zoeterwoude. de uitvoering ter gelegenheid van de jaarvergadering van de ouders en donateurs van het Patro naat, de liefdadigheidsuitvoering ten kite van ..Herwouuen Levenskracht." Hierna werd overgegaan tot punt 2 n l bestuursverkiezing. De uitslag der stem ming was: H. van Dam Sr., Voorz., Ant. d. Lans Pan., penn., H. van Dam Jr., commissaris v. materiaal en G J. v. d. Laan, secretaris. Hierna was aan de orde punt 3 n.l. het programma voor het volgende seizoen. Hierover werd breedvoerig gesproken, en werd besloten in het a.s. seizoen weder aan de gymnastiek-nitvoering deel te ne men. Alle aanwezige leden namen weder op zich, de rollen die hun worden toege- ichf, te vervullen. Punt 4. Contrib. en boeten. Voorstel van het bestuur om in het vervolg de contri- butieën en boeten, welke bet batig saldo an de kas vormen .nief meer terug te be talen, maar te bestemmen voor abonne ment op do Tooneelgids, en eventueel aan te brengen verbeteringen aan het tooneel. Wordt mei algemeene stemmen aangeno men. Van de rondvraag maakte de regisseur gebruik om de leden te danken voor hun betoonde medewerking in de afgeloopen winter, die uitblinkt boven alle vorigen. De Voorz. dankte de regisseur voor de ijver, waarmede hij in den afgeloopen winter de repetities en uitvoeringen geleid heeft en sloot hierna de goed bezochte ver gadering. LISSE. Gemeenteraad. v Geen Zondagssluiting Gisteravond te half acht kwam de raad n openbare vergadering bijeen. Afwezig met kennisgeving de heer A. Verduijn. Voorzitter was de Burgemeester. Na opening en vaststelling der notulen is aan de orde punt 1: Voorstel van B. en W. om voor de verbreeding van den Loos- terweg een strook grond aan te koopen van de minderjarigen P. E. en N. A. Da mes. Dit voorstel wordt na ampele bespre king aangenomen. Punt 2 is een voorstel van B. en W. om voor de verbloeding van de Julianastraat gemeentegrond te ruilen tegen grond, in eigendom toebehoorendc aan den heer J. Slotje alhier, hetwelk mede z. b. st. wordt aangenomen. Punt 3. A&vhtf <~fi meerderheid van StttLEMTELUKE AANKOt»ülGlf«GEl GEMEENTEL iJK 6 VlSCHVEftKOÜP. Aao den uemeeniWlJ^rti Vlach wit Visclimarkl 18. TeM !22r, VRIJ] verkrijgbaar SCHELVISCH 4 0 14 0 28, SCHOL 4/011, 0.25, GEH KABELJAUW A 1 0.25 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgom Leiden, 7 Mei 1925. Katholieke Agenda LEIOEN. Donderdag. „Paus en Valicaan'% Stadsge-» hoorzaal, te 8 uur Vrijdag. R. K. Bouwvakarbeidersbond, Bondsgebouw, te 8 uur. Vrijdag. R. K. Metaalbewerkers, Patro naatsgebouw* Hooigracht 18, tj 8 uur. Vrijdag. Jaarvergadering Kruisverbond. St.-Pancratiuspatronaai, Hooi gracht, te 8Ts uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der Apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Mei waargenomen door de apotheken van de heeren G. H. BLANKEN, Hoogewoerd 171, telef. 502 en P. DU CROIX, Rapenburg 9, telef 80? B. en W. inzake het vaslstellen van cent verordening op Zondagssluiling. Deze meerderheid deelde aan den raad mede, dat zij deze aangelegenheid ernstig under de oogen hadden gezien en om een roüe* dig inzicht in deze zaak te verkrijgen ad vies ingewonnen bij de R. K. Midden- standsvereeniging >vDe Hanze", afd l.iss» en de vereeniging van den Chr. Han-M- drijvenden Middenstand afd. Lisse en ..ia- streken. Het advies van eerstgenoemde or ganisatie draagt duidelijk de kemeekouea dat hot het nut van een dergelijke verorde ning niet inziet. Zij deed don raad oen re geling aan de hand voor het geval, dat er van den raad een regeling zou uitman. Volgens deze regeling zou (le zaak feite- Hik moeten blijven zooals ze op l! oogen- blik is met dit verschil, dat de verplich ting in de plaats zou komen van het eigon initiatief. Van geheel anderen aard is het advies van de Chr. Midnen- standsvereeniging. Deze organisatie ver klaart zich voorstandster van een al echec! streng doorgevoerd verbod van winkel nering op Zondag, gegroud op godsdien stige overwegingen De hoogst nnodige uit zondering wil zij in acht nemen voor zie ken en hnnofide reizigers. In de rij dei ui'zonderingen moeten evengoed d htn- kt'lhakkers geplaatst worden als de lunch rooms ter zake voor het vreemdelingen verkeer. Even zoo ook de sï,rarenhande-. laars. Als men beide adviezen b^sehouwi met de noodige aanvullingen van R co W. voor de uitzonderingen dan on»hrccV| wederom ten eenenmalc de urgentie om voor de overige bedrijven een voror '1 ning in het leven te roepen. Bovendien is een algeheel verb#d van melk verkoop on on Zondag niet veel uit te vaardigen In het kort saamgevat komen de bezwaren en h> rdevheid van het college van Tl en W. tegen een verordening tin de winkelsluiting op Zondagen hierop neer: te De bedrijven, welko buiten het ver keer staan, sluiten vrijwillig en is het der halve niet wensehelijk de lofwaardige eigen initiatief hij verordening te ver plichten; 2e. Het belangrijke vreemdelingenver keer, hetwelk nu eenmaal in onze gemeente plaats heeft, vraagt de openstelling van die, bedrijven, welke daarmee in verhard staan; 3e. De geografische lisgür* van l -sse tusschen llillegom en Sassenheim, noojït Lisse ook de toestanden en die plaatsen in het oog te houden en zijn gedragslijn daardoor een weinig te laten beïnvloeden. Orn deze redenen meent de meerderheid van B. en "W. de vaststelling van een ver ordening 'op de Zondagswinkeïsïuiting to moeten ontraden. Wolb Tmum zegt <ot de meerderheid van B en \Y. niet te he- h oor en. omdat hij hem een Zondagswet wel geldt en dnt een verordening op Zon- dagswinkelsshi iing op grond van Gods ge boden een gebiedende eiscb is. Do heer Kuiper sloot zich hierbij aan. De heer v. Kesteren doet uitkomen dat de „Hanze" reeds in deze geest werkt. De hoer Lange- veld ziet geen Zondagsheiliging in het feit van open winkels op Zondag. De heer Sogers ziet ook de urgentie niet in van een verordening omdat dit reeds is geregeld door de Zondagswet. De heer Sobols kan zich niet vereenigen met het advies vai» B en "W. De heer Warmerdam besprak Je moeilijkheid van een dergelijke verorde ning. Onder de besprekingen bleek dat enkele leden de melk verkoop langs de huizen des Zondags na 'smorgens 9 uur le verbieden hetgeen de heer Segers ge heel wil verbieden doch de verkoop dan toe te staan bij de melkslijters aana huis. Dit zal door B. en W. nader worden over wogen. Voor een verordening als boven bedoeld bleek geen meerderheid. Punt 4 is een voorstel van B. en W. tol wijziging van de Alg. Politieverordening voor de gemeente en wel om art. 22 lette? a te lezen als volgt: ieder, die voor hel openbaar verkeer openstaande verhoogde voetpaden, die door een opstaande klinker- rand of trottoirband van het aongTenzende gedeelte van den openbaren weg zijn afge scheiden, berijdt met rij- of voertuigen, kruiwagens, handkarren of vierwieln oi daarop vee drijft, kinderwagens, zijn hier onder niet begrepen. De beer Kuipers wil er aan toevoegen dat van winkelramen geen bogen met scherpe punten mogei worden aangebracht omdat daardoor de veiligheid van het publiek in gevaar wordf gebracht. De Voorz. merkt op dat hierin et do kinderen uit de rainen worden gehou den. De heer A. Schrama wi) ook voor dt café's geen fietsen meer geplaatst zien

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2