A. WAALS, Ichool te Geesteren (Borcuïo) wegens Set ivoorkonien van een besmettelijke huidziek te onder de leerlingen gedurende enkele weken gesloten. Uit „liefde". Men meldt ons uit Amsterdams Reeds geruimen tijd had de 22-Jarige los werkman H. de H. met de 17-jarige A. v. D. verkeering. Do verloving was ecnter yeeds korten tijd verbroken, waarover de jlonge man niet al te best te spreken was. 'Herhaaldelijk stelde hij pogingen in 't werk om met hot meisje in aanraking te komen. Zoo wachtte hij Zaterdagavond om 12 uur aan do West Zeedijk op haar. Het duurde niet lang of een woordenwisseling ontstond en voordat het meisje er op verdacht was, trok de man een scheermes en bracht haar een snede in de hals toe. Het meisje werd naar het ziekenhuis vervoerd, doch be hoefde niet opgenomen te worden. De da der is gearresteerd. Ontvlucht. De 20-jarige arbeider O. H., een Belgi sche deserteur, to Schoondijke woonachtig die wegens diefstal van geld en kleeren in bet arrestantenlokaal aldaar was opgeslo ten, is .Zaterdag daaruit ontvlucht. Een nachtelijke klopjacht. In den nacht van Zaterdag op Zondag "Is door rechercheurs aangehouden op het terrein van De Bijenkorf aan do Wagen straat te 's-Gravenhage, de 29-jarige Am- jterdamsche koopman A. H.. verblijf hou dende in een hotel te 's-Gravenhage. Men vermoedde, dat hij 's avonds te vo ren in een perceel aan de Princessegracht ingebroken had en een koffer met bont meegenomen. Toen eenige rechercheurs hem Zaterdagavond laat ip de Wagen straat ontmoetten en hem wilden arrestee ren, zag hij kans te ontsnappen en vlucht te het terrein van de Bijenkorf op. De rechercheurs achtervolgden hem echter. Maar zij zouden niet veel moeite meer be hoeven te doen, want de achtervolgde viel op een gegeven oogenblik waarschijnlijk door do duisternis in een ongeveer 4 me ter diepon put. Toen de politiemannen hem ei uit gehaald hadden, bleek, dat hij een arm gebroken had en eenige verwondin gen aan zijn hoofd had bekomen. Tijdens de achtervolging losten de re chercheurs zeven schoteu uit hun revol vers op den vluchteling, zonder hem ech ter te raken. In het hotel waar H. verblijf hield, is het gestolen bont in beslag geno men. Later zijn nog op het Bijenkorf-ter rein eenige sleutels en een bos loopers ge- Vonden. De man is naar het ziekenhuis overgebracht. Een zonderlinge brief. Tn een urinoir aan den Zwarten Weg in Den Haag, heeft iemand een brief gevon den, waarin jongens van 1015 jaar, die kist hadden zicli aan to sluiten bij een in ternationale dievenbendo, uitgenoodigd werden, op een bepaalden dag bij elkaar te komen in de Scheveningsche Boschjes, nabij do waterpartij. De brief is bij de po litie "odeponeerd. Een polster. Te Finster.wolde stierf oen vrouw, die, naar men vast meende- ergens geld had begraven. Men zocht en vond ten slotte in een schuur eep pot vol kwartjes en dub beltjes, in rolletjes verpakt. Cnveilig strand. Hot strand zal Vrijdag a.s. onveilig zijn ïot liet Wassenaarsche Slag, wegens het schieten met mitrailleurs, van 9 uur vm. tot half 3 uur nam. De aandacht wordt er op gevestigd, dat bet strand slechts dan wodcr voor het pu bliek toegankelijk is. wanneer de vlaggen, waardoor de onveiligheid van het strand Wordt aangeduid, zijn ingehaald. Buitenl. Berichten Opnieuw winter in het Zwarte Woud. Naar gemeld wordt, is na een hevigen filorm in het Zwarte Woud de temperatuur zere gedaald. Op 700 a 900 meier hoogte is sneeuw gevallen, zoodat do geheele om geving wederom met een witte wade is be dekt. Op den Feldberg ligt de sneeuw 40 c.M. dik. Overal zijn goede ski-banen. Hevige onweders boven Hongarije. Boven Boedapest en andere plaatsen van Hongarije hebben in den nacht van 3 op 4 Mei hevige on wed ers gewoed. In verschil lende steden is groote schade aangericht. In Hoedapest moesten vele bewoners wegens schade aan hun hulzen bij andere personen hun intrek nemen. Door het regenachtige weer Is de stand der gewassen echter bij- ronder gunstig geworden. Ketelontploffing. In de mijn Glanzenberg bij Silberberg iBiegen zijn door een ketolontploffing twee itokers gedood, een chef-machinist zwaar .in twee arbeidsters licht gewond. Vier zeelleden verdronken. Ten gevolge van het omslaan van een klein Amerikaansch stoomschip hij zware ree in het Eriemeer, in de buurt van larnington (Canada), verdronken vier jeelieden. Schepen, die zich in de buurt bevonden, redden zeven leden der beman ning. Een leeraar vermoord. Het parket van Belfort is te Beaucourt aangekomen waar het lijk werd gevonden van M .Perrotet, Zwitschers leeraar, ver- 'dronken in een beek. Het lichaam droeg Tal van wonden. Twee mijnwerkers hadden gevolgd, mishandeld, beroofd en in het Water geworpen, waar ratten hem gedeel telijk verslonden. Een verschrikkelijke dood. Op do weverij van Pungs en Erk'erfS Te Hheijdt heeft 'n verschrikkelijk ongoluk Waals gehad. De 56-jarige arbeider Bchunck was staande op een ladder bezig het drijfwerk na te zien, plotseling werd hij door een riem gegrepen en verscheide ne keeren rond geslingerd. Door uit den muur stekende stukken ijzer werd hem den schedel verpletterd terwijl zijn armen en beenen letterlijk uit het lichaam waren gescheurd. De ongelukkige die getrouwd is en vader van vier kinderen, was ter stond dood Door een vliegtuig vermorzeld. Op het vliegterrein OrV waar de Fran- acho vliegeniersclub gisteren een feestelijke bijeenkomst liiefld, is een ernstig ongöiuk gebeurd. Een operateur van de firma Pa- thó, die opnamen voor den bioscoop maak te, werd door een landend vliegtuig gegre pen en voor de oogen van zijn vrouw in stukken gescheurd. Amok in een Italiaansche kazerne. Een afschuwelijke massa-moord is in een kazerne te Pistoja gepleegd. In een ka- zemekamer sliepen 13 soldaten. Een van hen, een zekere Peter Lorenzen, stond plot seling op. laadde z:m geweer en vuurde niet minder dan 7 schpten op zijn slapende kameraden af. Eén soldaat was onmiddel lijk dood; twee andere overleden den vol genden morgen aan hun verwondingen, terwijl nog vier andere eveneens zwaar ge wond werden. De moordenaar, die goed ge mikt had, en met eflk schot een slachtoffer had gemaakt, werd gearresteerd. Men veronderstelt te doen te hebben met do daad van een krankzinnige, maar het is niet uitgesloten, dat het hier een wraak neming 'betreft. Treinaanslag. Aan de spoorlijn BottropOstcrfcld in Weslfalen is een aanslag gepleegd op een passagierstrein. Dicht bij een overweg was op do rails een wagen met steenen ge plaatst. Het misdadige oogmerk bleek ook uit het feit, dat de wagen met touwen aan de rails was bevestigd. De machinist heeft echter een botsing door tijdig remmen weten te voorkomen: 20 M. voor de hinder nis stond de trein stil. Een bandieten-bende in België gearresteerd Verleden nacht zijn te Brussel door de Fransche veiligheidspolitie, gehnlncn door do Brusselsche recherche, zeven Polen aangehouden, onder wie een vrouw. Zij vormden eèn beruchte bandieten-ben de, die in Frankrijk elf misdaden op baar reke ning heeft Tot haar slachtoffers behoo- ron vier gendarmes, twee politieagenten en een boerin. Pola Negri aangehouden. De douane-ambtenaren hebben Pola Negri, de bekende filmactrice, aangehou den op beschuldiging dat zij bij aankomst te New York uit het buitenland in gebreke was gebleven haar juweelen, ter waarde van 800.000 francs, aan te geven. Ook wordt zij beschuldigd van een poging tot het binnensmokkelen van zestien flesschen sterken drank. UIT HF ALKEMADE. Aanbesteding. Bij de gehouden aan besteding ten Raadhuizc alhier voor het schilderen van het Raadhuis en Secreta riswoning, burgemeesters- en conciërge woning is ingeschreven als volgt; G. M. Vesseur to Roelofarendsveen voor de som van 520; J. H. Vesseur te Oudewete ring voor de som van f 545; N. Koot te Rijpwetering voor 549 en P.. van der Velden te Oudewetering voor f 558.60. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Personalia. De heer A. Raadsen, commies-dienstgeleider bij de Rijksbelas tingen alhier is met ingang van 1 Juni a.s. in gelijke functie overgeplaatst naar de gemeente Zandvoort. Lezing. De weleerw. pater Zoetemelk zal Vrijdagavond in cafó Zoetemelk alhier een lezing houden over zijne werkzaamhe den in de Missie. Aangezien de eerw. pa ter ruim 14 jaren in de Missie heeft ver- i toefd belooft het een interessante avond te worden. LISSE. Gemeenteraad. Morgenavond te half acht'komt de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. De agenda luidt: 1. Voorstel van B. en W. om voor de verbreeding van den Loosterweg een strook grond aan te koopen van de min derjarigen P. E. en N. A. Dames. 2. idem om voor do verbreeding van de Julianastraat gemeentegrond te ruilen tegen grond, in eigendom toebehoorende aan den heer J. Slottje alhier. 3. Advies van de meerderheid van B. en W. inzake het vaststellen van een ver ordening op Zondagswinkelsluiting. 4. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Algemeene Politieverordening voor de gemeente Lisse. 5. Schrijven van God. Staten dezer provincie, waarin het oordeel van den Raad wordt gevraagd over eene door hen ontworpen nieuwe regeling voor de cumu latieaftrek welke op de jaarwedden van den burgemeester, secretarissen en ontvan gers wordt toegepast. Alhoewel op de functionarissen dezer gemeente niet van toepassing, kunnen B. en W. zich met deze regeling wel verëeni- gen. 6. Advies van B. en W. inzake den bouw van 18 arbeiderswoningen door de woningbouwvereeniging „Volksbelang". 7. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. Statuten. Met Stcrt. no. 85 zijn ver zonden de Koninklijk goedgekeurde statu ten der N. V. Bloembollenmaatschappij, voorheen H. de Graaff Zonen, alhier. NOORDWIJK. Gemeenteraad. Do Raad dezer ge meente komt op Donderdag 7 Mei, des middags om 2 uur bijeen, ter behandeling i van de volgende punten: Ingezonden Mededeeling. HULPGEBOUW Haariemmerstr. 64. Prima gebloemd geruit Madras 36 ct. per el. Landhuisstoffen 49 ct. per el. Gekleurde RibstofFen 431)2 ct. per el. Prima Pluchette 1.25 per el. Mysteres, 120.200, per stuk 1.65 Madras Gordijnen, In moderne uitvoeringen, 2374 per stel 7.85 1. Ingekomen stukken. 2. a. Benoeming Commissaris Spaar bank. b. Benoeming personeel Stemdistric- ten. 3. Verslagen over 1924: a. Vleeschkeu- ringsdienst. b. Spaarbank, c. Arbeidsbe middeling en Werkloosheidsverzekering, d. Plaatselijke Schoolcommissie. 4. Bestrating standplaats autobussen 5. Wijziging verordening stêmdistricten. 6. Verzoek tot betaling van 2 zoekge raakte coupons. 7. Vaststelling percentage Inkomsten belasting voor het belastingjaar 1925'26. 8. Vaststelling schoolgeldverordeningen. 9. Voorstel tot het verleenen van mede werking tot het stichten van 2 plaatsjes ingevolge de Landarbeiderswet. 10. Wijzigingen begrooting 1924 en 1925 11. %Voorstel tot het in eigendom af staan van 2 lokalen en het in bruikleen geven van 1 lokaal der 0, L. school te Noordwijk aan Zee ten behoeve der verg. voor Chr. U. L. O. 12. Overneming van eenige straten van „do Maatschappij de Toekomst". 18. Verordening op woonverblijven. 14. Wijziging Politie-verordening. 15. Kosten van Reclame. 16. Verlenging overeenkomst gebruik van het strand. De gasfabriek. Naar wij vernemen is na onderhandsche inschrijving het maken van een betonnenring met kelder onderden derden gashouder bij de gemeentelijke gasfabriek gegund aan de N. V. voorheen Van Waning.Co te Rotterdam. Een vergaderlokaal. Door het ge meentebestuur is een bouwvergunning verleend aan het bestuur der gereformeer de kerk te Noordwijk aan Zee voor het bouwen van een vergaderlokaal en aan de N. V., Huis ter Duin, voor het bouwen van een cabine-bad aan den voet van den Zuid- Boulevard. Aangespoeld lijk. Het voor ongeveer 14 dagen op het strand onder onze ge meente aangespoelde lijk is naar Maassluis overgebracht, waar gebleken is, dat het 't lijk is van den 21-jarigen J. van der Plas, omgekomen bij gelegenheid van de Soera- karta-ramp. OEGSTGEEST: Boerenleenbank. Vrijdagavond werd in „St. Willibrord" de jaarlijksche alge meene vergadering der Boerenleenbank gehouden. De Directeur, de heer J. J. Nijssen, opende de vergadering. De opkomst was niettegenstaande het buitengewoon ongunstige weder vrij goed. De secretaris-kassier, do heer A. H. v. d Hicht, memoreerde in het jaarverslag dat het jaar 1924 wederom gunstig mag ge noemd worden. Aan spaargelden was ont- vangen 50671.81. Terugbetaalde voor schotten 19420.Ontvangsten in loo- pende *koning 277.130.86, Rente en provisie 7160.13. Buitengewone ont vangsten f 16.85. Terugbetaalde spaargel den 27004.57. Gegeven voorschotten f 55700.Uitgaven in loopende rekening 265764.Betaalde rente en provisie 2811.32. Dit jaar kon een zuivere winst van 663.62 worden geboekt, welke bij het re servefonds zal worden gevoegd. Ook werd nog gememoreerd het overlij den van den geest. Adviseur, Pastoor Roo- sen- de medeoprichter der Bank, aan wien ook veel der verdere ontwikkeling is to danken geweest. Met bijna algemeene stemmen werd de Directeur, de heer J. J. Nijssen, herkozen, die deze benoeming wederom aannam. Ook de kassier, de heer A. H. v. d. Hicht werd als zoodanig met bijna algemeene stemmen herkozen. De heer A. Olsthoorn, lid van den Raad van Toezicht, zag zich ook wederom voor deze functie aangewezen. Het salaris van den kassier werd met 200 verhoogd. De pastoor, die inmiddels ter vergade ring was gekomen, werd toegesproken door bet lid van 't Bestuur, den heer G. P. J. Paardekooper. Spreker heetto hem als geestelijk adviseur van harte welkom en hoopte dat de Boerenleenbank ook met de zen adviseur zich gestadig mag blijven ont wikkelen. De pastoor antwoordde, dat het voor hem een aangename taak zal zijn- deze vereeniging, welke door zijn voorganger is opgericht en reeds tot zoo hoogen bloei is gekomen, zoo mogelijk tot nog verdere ontwikkeling te helpen brengen. Spreker constateerde dat, gehoord de verschillende oijfers en getallen, deze in stelling alhier, zeker reden van bestaan heeft, en het zal hem aangenaam zijn, ge zien de prettige geest welke er heerscht, het Bestuur met raad en daad bij te staan, zoo deze mocht noodig zijn. De rentestand kon wederom voor 1925 ongewijzigd worden vastgesteld. Bij de rondvraag sprak de kassier den herbenoemden Directeur, den heer J. J. Nijssen, eenige woorden toe van dank voor de prettige samenwerking en bereidwillig heid, waarmede hij altijd de belangen der Bank heeft behartigd. De heer Paardekooper besprak namens bet Bestuur het feit, dat de Bank volgend jaar 12 H jaar zal bestaan en maakt be kend, dat deze gebeurtenis niet ongemerkt zon voorbijgaan. Daarvoor werd de verga dering gevraagd het Bestuur een blanco crediet toe te staan om dit lustrum op eenigszins feestelijke wijze te kunnen her denken. Hiertoe werd met algemeene stemmen besloten. Na nog eenige gezellige gedachtenwisse- ling- werd de vergadering onder dank zegging gesloten. OUDEWETERING. Te water. Zaterdagmorgen geraakte de 85-jarige heer A. R. toen hij de kerk verliet te water. Do heer R. is zeer slecht van gezicht, zoodat hij den weg niet meer kon onderscheiden van het water. De heer H. K., die het ongeluk zag gebeuren mocht het genoegen smaken den drenkeling weer op het droge te brengen. SASSENHEIM. Bloemenveiling. Gistermiddag te 5 uur had ten overstaan van Notaris 0. G. ten Bruggencato alhier de jaarlijksche bloemenveiling plaats ten bate van Kerk, St. Bernardusgesticht en Armen. De op brengst voor de kerk is 3300.voor het St.-Bernardusgesticht en Armen te za- men 2878. sr&?ST VOETBAL. HOLLAND—BELGIE. Hoe er gespeeld Is. De bladen, Belgiische zoowel als Neder landsche zijn het er natuurlijk alle over eens, dat Holland verdiend gewonnen heeft. Aan de uitvoerige commentaren der di verse bladen willen we hier in het kort een en ander ontleenen. Nederlandsche perstemmen. De Msb. Op dezen wedstrijd terug blikkend, kunnen we, met uitzondering van een korte periode na het tweede doelpunt in de eerste helft, niet anders getuigen dan dat ons elftal een voortreffelijken wed strijd heeft gespeeld. Dit getuigenis geldt voor de geheele ploeg. Wellicht zullen we straks bij een meer individueele beoordee ling op dezen of genen een aanmerking moeten maken, maar dan stellen we er prijs op dat het geschiede tegen den achtergrond onzer bewondering voor de prestaties van ons elftal fn dezen wedstrijd als geheel. We hebben dezen wedstrijd ditmaal niet alleen gewonnen, maar we kebl>en deze voetbal-zege ook volkomen verdiend. Dit is een reden tot verheugenis temeer, omdat het de beste revanche is welke we op onze Antwerpsoke overwinning, die een neder laag had behooren te zijn, konden nemen. Onze Oranje-hemden hebben de superioriteit van hun spel hoven dat hunner tegenstan ders met zoo sprekende cijfers uitgedrukt, dat het, waar onze rivalen do Belgen wa ren, bijna moeilijk valt niet ook aan geluk te gelooven. Maar het geluk moge ditmaal dan al tegen de Belgen zijn geweest, die ongetwijfeld wel een doelpunt hadden ver diend, vóór ons was het, wat betreft, de ge maakte goals, zeker niet. Ieder doelpunt, dat in dezen wedstrijd is gemaakt, was het resultaat van uitstekend samenspel tus- öc-hen onze spelers, van goede voetbaltech niek en van schot vaardigheid op het welge kozen oogenblik. De N. R. Cr t.: Typisch Hol'landsch! F n ploeg, in welke niemand vertrouwen had, zélfs zij die de ploeg gekozen hadden, wa ren er niet enthousiast over, konden er niét enthousiast over zijn, omdat zo gegrepen hadden, hadden moeten grijpen in het duister. Van begin tot einde hebben de on zen met een groote liefde om te winnen gespeeld. Het was hier de beheerschte en volkomen weloverwogen superioriteit, die het Nederlandsch elftal heeft doen winnen. Bij de beoordeeling der spelers zegt het blad; Deze wedstrijd zal in de geschiedenis blijven leven als de wedstrijd van Buiten weg. Niet alleen om de drie doelpunten die hij maakte, maar óok om zijn verdeelings- factiek van den aanval; zooals hij de Nabis en Gielens voedde, was subliem; hij maakte het spel open en het was. naar de schrijver in het blad, meent, een A'damsch wethou der in een loge. echter de perstribune, die guitig opmerkte: Die Buitenweg ge§ft al les naar bui-ten weg!" Het Handelsblad: Dit Nederlandsch elftal heeft dezen wedstrijd gespeeld met een élan, een durf en een uithoudingsver mogen, die ons aller .groote bewondering ten volle verdient. En het heeft daarmede bewezen, dat inderdaad Nederland op voet- baJgebied nog altijd staat mee in de rij der toonaangevende naties op het vaste land van Europa. De Sportkroniek: De overwinning te Antwerpen na het v. Dijke-incident had een nadere bevestiging van onze superiori teit noodig, doch bovenal bad hot dnor de nederlaag te Zurich geknakte zelfvertrou wen behoefte aan een mooie overwinning. Aan dat verlangen heeft de Holl. ploeg schitterend voldaan. Deze wedstrijd is het keerpunt. Over de Nederl. ploeg zegt hot blad: v. d Meulen hebben wij nog niet eerder zóó zien spelen. Tetzner begon niet al te best, doch na de rust behaerschte hij den rechtervleu gel der Belgen volkomen. Denis heeft schit terend gespeeld. Hij stelde Tetzner. doch ook de beide geduchte Belgische backs ver re in de schaduw. In de middenlinie bleek v. Daalen de zwakste, maar niettemin heeft hij goed gedebuteerd. Lefèvre en van Heel kunnen op een uils'd-enden wedstrijd te-i rugzien. De jonee v. Heel overtrof Lefèvre over den geheelen wedstrijd, hij is een aan winst voor ons internationale voetbal. De voorhoede is sedert vele jaren zon goo<l geweest en dat komt eenvoudig, op' 1 we eindelijk weer eens me', een werkelijken aanvalsleider uitkwamen. Wout Buiten weg was de man van de overwinning Hij is een midvoor gebleken, dien we in core moeten houden. Wal zouden de vele wed strijden der laatste jaren heel anders ver- loopen zijn ails men Buitenweg in eere li ad gehouden. Do vleugelspelers hebben host voldaan. De grootste verdienste van de Na bis was, dat hij voortdurend Swnr'rvn- broecks en dikwiils ook Prismaoker tot ziclï bok, wat aan Baer en Buitenweg meer be-? wegingsvrijheid gaf. Het zwakste waren de binnenspelers, waarvan Kuchlin beter was dan Baer, ondanks zijn twee oei-» punten. Belgisch© persstemmen. Les Sports geeft als algemeen over- zicht van den wedstrijd: onze ploeg werd niet verpletterd, niet overklast, zoools de scoor het schijnt aan te duiden; onze spe lers maakten zichtbaar gelijk spel met hun tegenstrevers, even talrijk aanvallend en' zich even "handig toonend. Maar op het ge bied van de strategie waren de onzen do minderen en daarom slaagden zij er niet in door de verdediging der tegenstrevers een enkele maal op doeltreffende wiiv - te dringen. Verder looft het blad de gansche Neder landsche ploeg zonder een bepaalden uit-; blinker te noemen. Sportwereld vindt 41 of 3t oen juistere spelverhouding en noemt het oen rampvolle dag, die slechts hij Golombcs (da Belgische verplettering in de laatste Olym piade) kan vergeleken worden. Van de Ne-: derlaudsche verdediging, die geen enkels fout maakte, verdient Denis een bijzondere vermelding; bij do halfs Lefèvre en daarna van Daalen. Neptune wijt deze nederlaag aan de geringere snelheid der Belgen aan da twee onvergeeflijke fouten van de Bie, aan het gemis aan eindschot en aan den te genslag! 41 was de juiste spelverhouding geweest. De beste Nederlanders waren van der Meulen, Denis, Lefèvre, van Daalèn en de vijf forwards met Baer van Slangenburgh en Buitenweg als uitblinkers. Le Soir noemt de nederlaag ,,un de< sastro". De onzen werden Üebeerscht op al de lijnen en alleen De Mol stond op gewoon peil. De beste Nederlander was van der Meu len. Baer deed een geweldig werk eu de N-atris was ook buitengewoon. Het Handelsblad van A n t w o r- pen schrijft de nederlaag toe aan de groo te fout van het Belgische voetbalspel: het gemis aan eindschot! Van de Nederlanders zegt men; Het elf tal der Hollanders telde verschillende ons onbekende spelers en de Hollandsehe lei ding heeftjuist op do nieuwelingen in Oranjeshirt gerekend om te winnen Het beloop van do match heeft haar gelijk ge- geven. Het team had enthousiasme en soms te veel, want de scheidsrechter moest wel eens meer dan wenschelijk was ingrijpen, al moeten wij daar dadelijk aan toevoegen; dat er zeker niet le hard is gespeeld. Van der Meulen redde do moeilijkste situaties; Denis was de back, dien we sinds jaren kpnneu; Teizner was heler dan van Dijko. De Hollandsehe middenlinie was verras-' send en in de voorhoede was het binnen- bio uitstekend. Kuchlin is een speler met enorme kwaliteiten, Slangenburgh speelde gewoon en de Natris, al speelde hij goed', was geen uitblinker. La Libre Belgique meentWe moe ten het Nederlandsche elftal zonder voorbe houd gelukwenschen om de prachtige over winning. De Belgische nederlaag is euke'; ie wijten aan de buitengewone conditie van den tegenstrever; ze is zonder verzachtend* omstandigheden, hoewel de twee fouten van de Bie op de moraal van onze jongens slecht gewerkt hebben. La Nation Beige noemt den wed strijd: „une portie desastreus© voor onze kleuren"! L' a'M t r o p o 1 e spréékt van 'n brut al en uitslag, die volstrekt regulier is. De over winning was zuiver onbetwistbaar en we* kunnen niet anders dan de overwinnaars geluk werisohen met bun schitterende prestatie. DeSc helde wijt de nederlaag aan het feit, dat onze jongens te schoon voetbal wilden spelen, wat op de nooit zoo enthou siaste en vurig alles-gevende Holland©; geen vat had. Bij Holland kati heel de ploeg geroemd, met een bijzondere ver melding voor doelman van der Meul"n, Denis, van Daalen, Buitenweg en Slangen burgh. De (Brusselsche) Standaard zegt o.a..- Het is onbetwis'baar dat het bliksem snelle succes der Hollanders erg ontmoedi gend op onze spelers gewerkt heeft. Langs den anderen kant hebben de Hollanders alleen regelmatige doelen aange'teekend, hetgeen echter niet belet dat de scoor ge vleid is. Een 31 uitslag hadde beter cle verhouding van het spel weergegeven De overwinnaars hebben hunne zege zoo wel aan hunne snelheid, ais aan hunne be slistheid om naar doel te schieten le dan ken. De voorlijn was beslist het beste dcri van het elftal met den linker vleu en Buitenweg als uitblinkers De halflijn scheen eerder zwak. maar de verded-eng was van de bovenste plank, met een uit stekend doelverdediger, die oneindig veel ballen te verwerken kreeg. De Volksgazet: ..Het is om n et i« gelooven. Niemand had zooiets durven voorspellen en zeker niet verwacht. De Bel gische ploeg gaf vertrouweD; de Hollan* ders waren eerder niet te spreken. Vóótf de match, op papier dus. moesten de rood- hemden winnen. In het speelveld is het gansch anders ge worden. De Hollanders waren ons de b ias in snelheid. Deze groole qualiteit d e de Belgen zoo beroemd maakte, was uu bij de tegenstrevers."

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4