men do gevraagde vergoeding over do ja ren 1923 on 1024 nil lo keeron. Gcdoputcor- de Staten maken hiertegen bezwaren on wel op grond van Bijvoegsel van Provin ciaal blad 110. 72 van 1024. Deze bedragen mogen niet eerder worden uitgekeerd, na dat de betrokken Gemeenterekeningen zijn goedgekeurd.' Nu kan wol het bedrag bij wijze van voorschot worden uitgekeerd lot een bedrag van 80 pet. in totaal 320. Burgemeester en "Wethouders stellen thans voor het betrokken Raadsbesluit van 20 Maart in te trekken, en te bestuiten tot uit betaling van een voorschot, groot f 320. Be Raad kan zich hiermede volkomen vereenigen. Punt 5 van de agenda Bespreking ont worpen jaarwedde regeling voor de cu mulatie-aftrek, welke op de jaarwedden van do Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers wordt toegepast. Na voorlezing van 'toze ontworpen nieu we regeling door Gedeputeerd<i Staten de zer provincie, deelt de Voorziter mede. dat hieromtrent bei gevoelen van den Baad moet worden ingewonnen. Be Voorzitter deelt mede, dat deze rege ling voor deze gemeente op bef, oogeublik gren belang beeft, maar de Baad moet zijn gevoelen doen kennen. Hoewel de ont worpen regeling nu niet zoo heel duidelijk is zou de beer Bietdirk de oude regeling gehandhaafd willen houden. Be Baad besluit daarna zonder hoofde lijke stemming Gedeputeerde Staten in overweging Ie geven de oude regeling Ie handhaven. Punt 6 van de agenda. Comptabele be sluiten. Be Voorzitter deelt mede. dat op de Ge- meentebegrootine, dienst 1924, nog een be drag van 35.14 moet worden uitgetrok ken, als pensioensbijdrage voor de Secre taris der Gezondheidcommissie zetelende te Alpben aan den Rijn, over de jaren 1922 en 1923. Bit bedrag kan bestreden v/orden uit den post „Onvoorziene uitga ven". Ook moet nog de wedde-verhooeiug van den Gemeenteontvanger, groot 50 vastgesteld bij Koninklijk besluit van 24 Januari 1925 no. 20 on de gemeentebcgroo- ling voor den dienst 1924 gebracht wor den, omdat die verhooging moet geacht worden tc gijn ingegaan on I Januari 1924 Bit bedrag kan ook nog bestreden worden uit volgnummer 22 der gemeenlobegroo- ting, dienst 1924. Reidp comptabele besluiten worden goed- geJr*Md Aangezien niets meer aan de orde is en niemand meer hot woord verlangt sluit de Voorzitter de vergadering. OEGSTGEEST. Veiling, Be gisteren gehouden vor- kooiiin" van bloembollen voor Kerk-armen en wijkverpleging heeft 1113.50 opgo-, bracht. Tooneel-uitvoeririg. Wij mogen zeker wel weer eens uw aandacht vragen voor de uitvoering der R K. Tooneelvereenigiiv.f die a.s. Zondagavond in ..SfWillibvord" zal gehouden worden en waarvan wij gis teren reeds met een kort woord melding maakten. Wie zie.h nog herinnert do prachtig geslaagde openingsvoorstelling met de opvoering van „Meneer Klaproos"' en de succesvolle vastenavond-uitvoering, kan deze inededeeling niet anders, dan met vreugde begroeten Opgevoerd zal thans worden hof groole tooneelspol van Gerard Nielen „Jim de Schrijver" in 4 bedrijven, een op hoog peil staand stuk met prachtige verhande ling en zeer spannenden inhoud. Werke lijk iets extra en de opvoering een groote durf van „St. Lucas". Wij hebben gister avond een repetitie mogen hijwonen, en kunnen consfateeren, dat vele spelers de zeer moeilijke rol keurig wisten te verwer ken en hevelen het bezoeken dezer uit voering, do laatste van dit speelseizoen, dan ook met warmte aan. Voor de paro chianen, die nog nimmer een voorstelling van „St. Lucas" bijwoonden kunnen wij een kennismaking nu aanraden. Boeren Spaar- en Leenbank. Heden avond houdt do Boeren Spaar- en Leen bank haar jaarlijksche algemeene verga dering. WASSENAAR. Botsingen. Op den Rijksstraatweg kwam een motorwielrijder door de duis ternis misleid, in botsing met een voertuig van den lieer van der L. alhier Be motor rijder werd over den weg geslingerd en la ter naar l)r. de Maas vervoerd Deze con stateerde oen s'c'iK'lbeeiifraclunr en liet don verwonde naar een z'ckenhuis in den Haag overbrengen. Een colporteur van het Leger .les Iïoüs, die zich huiswaarts begaf, liet zich op zijn rijwiel voorttrekken door een vrachtauto. Doordat do ketting van hel rij wiel liep, rankte hij zijn stuur kwijt en botste tegen een auto uil tegengestelde rich ting komend op. Hij zelf kwam er wonder boven wonder zonder letsel af, maar hel rijwiel was totaal vernield. Op donzrKden dag reed een vracht auto tegen een boom op. Hot voertuig be kwam wc uig letsel, maar de boom moest h«>f hevi.r ontgelden. Herijk. Op 8 en tl Mei a e zal in deze gemeente herijk van maten en gewichten worden gehouden in de voormalige school ONDERWIJS De examens Handelscorrespondentie in de moderne falen van L. I. T. E. IL, Vor- ceniging Leeraren In Talen En Handels correspondentie, worden in verschillende plaatsen van ons land gehouden op 1(5 en 17 Juni a.8 Prospectus met inschrijvingsformulier gratis verkrijgbaar bij den Administrateur R. van Westen, Elisabeth Wolffs!raat 79, Amsterdam. DE RIJNSTREEK. ALPHEN AAN DEN RIJN WEEKPRAATJE Goede dag! Wal mankeerde je van morgen, dat je zoo vroeg uit de voeren was? Mij niets, ik hen eens een koer op rois geweest. Zoo, dat gebeurt je ook niet ieder on dag. Zeg dat wel, maar je weet net zoo goed als ik: een menscli loeft bij veran dering, vandaag het eene, morgen bet andere. Ja! Ja! Zondag is er nog stemming geweest voor de groslijst. Je bent toci ze ker gaan stemmen? Wel neen! 't Blijft mij eender, wie candidaat gesteld wordt, want als de hoe ren tot Kamerlid zijn gekoben, betaal je er toch geen cent minder belasting om. Ho! ho! alsjeblieft niet zoo onver schillig. Wat dat belasting-betalen betreft ben ik met je eens: betalen moet je! Doch er slaan nog andere, veel hoogere belan gen op bet spel. De wijze waarop bet land geregeerd zal worden mag niemand on verschillig zijn en zeker ons, Katholieken, niet. Ja, eigenlijk gezegd, hel) ik daar niet zoo diep over nagedacht, doch nu jo me dat uitlegt, moet ik wel lot het besluit ko men, dat liet mijn plicht was geweest te gaan stemmen. Enfin, met 1 Juli a.s. be ter! Alles kan niet, in eens. Wat zeg je van dat trbttoir in de Emmalaan, een pracht verbetering 'hè? Jongen, ja. Wanneer men nu, wan neer dit gereed is, in de Prins-Hendrik straat hel trottoir ook eens doortrok, bij voorbeeld tot aan de betonfabriek van Van Dijk. Ook daar is het, in verband met het drukke auto-verkeer, voor het publiek be paald gevaarlijk. Ik voor mij geloof, dat belgeen je daar zegt, in de toekomst wel kans heeft om werkelijkheid te worden. Maar nog iets, was er Zaterdag in de Julianastraat iets bijzonders aan de hand, dat de Har- monie-vereeniging Leo XIII oi) straat mu ziek gaf. Niks hoor! Die lui maken viel' Zater dagen achtereen, een muzikale rondgang door de gemeente, om de kas een vroolij- ker aanzien te geven. Daarvoor hebben zij toestemming verkregen van B. en W. Dal is een goed idée. Als liet nu maar wat geeft. Kom, kom! Niet zoo somber. Wie zal nu die lui voorbij sturen. Zij doen toch hun best een flink korps te worden, en dat zal tocli elk weldenkend inwoner weten te waard èeren. Waardeering! goed gesproken, maar waar blijft tegenwoordig voor liet meeren- deel de verwezenlijking er van. Herinner je maar eens de uitvoering ten bate van het Patronaat, de vorige week. Wal heeft, onze kapelaan er niet voor opgeofferd en gewerkt, om de uilvoering goed le doen slagen en als jo <lan vraagt: was de be langstelling naar evenredigheid, dan kan je niet anders dan ontkennend antwoor den. Volkomen waar. Ondank is 's werelds loon. Dat ondervindt je bijna dagelijks Ik las, dal de kaasmarkt deze week, ook weer heropend is. Ik ben er wel weer eenigszins naar benieuwd op welke wijze de markt zich zal ontwikkelen. Ja, ik ook. Zij komt voorloopig weer op de oude plaats. Daar is al heel wat over gekibbeld! Er is anders, dunkt mij, voor oen marktterrein gelegenheid te over, doch de een wil hel hier. en een ander weer daar hebben en zoo blijf je aan den gang. Hoofd zaak is evenwel dat hel marktwezen zich gunstig zal ontwikkelen en daarvoor be slaat m.i. wel eenige kans. Dat weet ik nog niet! Kom. ik zou niet weten waarom niet. Als onze landbouwers uil de naaste omgeving wat medewerken en hunne pro ducten te Alphen markten, dan kan het niet uitblijven, of de markt is alhier ver zekerd. Een factor van beteekenis is bo vendien de algeheele medewerking van bet Gemeentebestuur om deze zaak te doen slagen. Zeker! «lot ben ik met je eens. Wat doet o.a. de burgemester niet zijn best om do belangen van onze landbouwers le bev Zoo is bet! Maar ik ga or van door en wensch je smakelijk eten. Tol ziens! BODEGRAVEN OP DEN HOEK. Goeie middag. Van "l zelfde. Kom je weer je weke lijkse!) partijtje kletsen? Och ja, waarom niet! Groot gelijk, hoor. Zeg, jij weet nog al veel! Weet je waarom een kieviet stapt en een spreeuw huppelt? Nee! Wel man. zoo eenvoudig mogelijk: om vooruit te komen Anders hieven ze zitten O, bedoel je dal.... Maar laten we nu eens ter zake komen. Heb je nog ge stemd Zondag? Natuurlijk. Wat een drukte anders met die Kamerverkiezingen. In deze week. en nu is het lang nog geen 1 Juli. toch al drie sprekers in ons stille dorp. Waar moet do', heen als de maand Juni eenmaal in :t land is? Ja man, dat hou je natuurlijk. Iedere partij probeert, zooveel mogelijk eandi- daten in de Kamer le krijgen, en met dat doel wordt je door iedereen, een hemeltje op aarde beloofd, of worden er schrikbeel den opgehangen van de vreeselijko toe standen. welke ontslaan, als de tegen partij aan 't roer zit. Enfin, een verstandig mensi-h laat al die praatjes voor wal ze zijn en kiest dengene, die hom het best naar zijn zin is. Hoe bedoel je? Be meeste menschen kennen toch geen mensch van degenen, die op de lijst slaan. Nou ja, ze worden ingelicht In bun Roomsche krant en op hun kiesvereenï- ging en wéten dan wel vanzelf wie ze stem men moeten. Op zoo'n manier. Maar nog wat an ders, zeg. Er schijnen hier in Bodegraven verborgen genieën te zitten. Hoe bedoel je? Dichters! Zoo ongeveer iedere week lees je in het wekclijksche krantje een paar el rijm. O ja. Nou, vorige week was het. voor zoover ik bet kon begrijpen, nog al on schuldig, maar een poos geleden stond er onder dat hoofd een gemeene schimp scheut op den Burgemeester. Met die waterleiding geschiedenis? Juist. Ja, zonder cenig bewijs. Alleen om dat zoo'n slimmerd nou niet inziet, dal het voor z'n eigen bestwil is, worden daar maar dingetjes gezegd, die nergens op lijken. Een tijd geleden heeft iemand een dergelijk stuk in proza f 100 gekost. Deze loert zeker op herhaling. Hij is tenminste niet bang om namen te noemen. Maar nou nog eens wat: Zaterdag zal het een heel feest zijn bier, is 't niet? Ja, ik geloof, dat ze heel wat van plan zijn. Ik heb geboord van een ronde gang door 't dorp en een défilé van alle vereenigingen. Ik geloof ook wel, dat bet een klein beetje overdreven wordt Aan den anderen kant moet ik zeggen: het spreekt er voor, dat men sympatiseert met den heer van Dobben de Bruijn. Want ik weet nog goed, dat, toen bet bekend werd, dat deze kwam, ei* allerlei schrikbeelden opgehangen wer den. We zouden een soort Alva II krijgen! Ja, de meeningen zijn wel veranderd op dat punt. Enfin, het is voor den Bur gervader ook prettiger werken zoo. Als 't fnaar zoo blijft! Dat zal de tijd leeren. Een feit is, dat hij tot nu toe hard heeft gewerkt in 't be lang van Bodegraven. O zeker, dat is zoo. Hoe was de raadsvergadering Maau- dagP Nou, ik kreeg den indruk van een bosch, waar een stormwind door was ge gaan: drie open plaatsen. Ja, de menschen kunnen er toch niets aan doen, dat ze ziek zijn? O zeker niet. En tweedens, terwijl anders om bet perstafeltje een man. of vier zitten, was er nu één. Hoe kwam dat? Ja, dat moet je aan mij vragen. Ik weel niet, waar die menschen waren. Misschien niet geweien, misschien voor deze agenda geen interesse! Weet je wat me opvalt? Je leest wel eens van andere plaatsen, dat ze elkaar iu do gemeenteraad uilmaken voor alles wat mooi en leelijk is. Van dergelijke inci denten hoor je bier'toch niet, Neen. Maar noU moot je niet denken, dal zulks een gewoonte is van de meeste plaatsen! Ja, oen enkele keer op een en kele plaats. Maar .het gros der menschen weet hun gemak wel té houden. In de steden, daar komt het nog al druk voor, maar daar zijn ook zooveel menschen bij elkaar, die van meening verschillen, daar moeten soms vanzelf wel harde woorden vallen. Dat is ook wel zoo. Dus de markt wordt nu vlak bestraat, hè, zonder trot toirs? Ja. dal werd heter geoordeeld in verhand met de ruimte, die men had. Een trottoir rondom zou altijd nog boel wat wegnemen Goed. Maar ze kunnen met de wa gens toch niet langs den kant gaan staan, vlak legen de huizen, die daar gebouwd worden. Er moet in elk geval eenige ruim te zijn. En, dan was een trottoir een mooi gezicht. Een gewoon vlak plein zonder iets is ook erg eentonig. Daar is wel iets van waar. Enfin, liet besluit is nu gevallen en er is niets meer aan te veranderen. En de gasfa briek? Die kwestie is nog steeds niet opge lost. De raadsleden zijn druk bezig, met dat onderwerp le bestudeeren. Dan wordt bet eerst in geheime vergadering behan deld. en dan ten laatste "ïal je er wel een en ander van hoorei). Dus geheimzinnigheid? Neen Men wil er eens op zijn gemak over praten, zoo dat zij niemand er iels van behoeven le zeggen. Sommige leden moeien bepaalde personen naar de oogen zien. en kunnen dus niet zeggen, wat ze willen. In een geheime vergadering kan dab wel, want daar heeft hot publiek niets mee van noode. Jawel, ik snap 't. Zeg, hoe zit dat mol de uitvoering van 't patronaat. Komt daar nog wat van? Neon. Uitgesteld lot de kapelaan te rugkom I. En wanneer is dat? "Waarschijnlijk over een maand of twee. Mij is tenminste ter" oore gekomen, dat hij er niet 4 maanden rust bovenop zou zijn Bijna twee maanden i -ie non weg. Reken zelf maar uil. Best Bonsoir. Adieu. ALPHEN AAN DEN RIJN. V'r.rer afoekneid. Gisterenmiddag kreeg d werkman W. L., tijdens zijn werkzaamheden in een schip aan de scheepswerf der firma Bool een zware ijze ren ketel op zijn hand, waardoor een zij ner vingers werd afgckneld. Rectificatie. Onder Mnrktbericli'en in ons b'ad van gisteren werd abus:evelijk de aanvoer ter kaasmarkt op 37 wagens ver meld. Dit moet 57 zijn Gevestigd: N. van Heïjningeu en gezin, koopman, van Boskoop G. N. van Kijk en gezin. Brigadier Majoor der Rijks- vcldw., van Rotterdam Kinderen Vcr- sluijs, zonder beroep, van Rotterdam J. Koot, zonder beroep, van Hazerswoude C J. M. Peters, bakkersknecht, van Am sterdam J. Boer, smidsknecht, van Hol ten Aletta van Zanten, dienstbode, van Woerden N. Scliultink eclitgenoote van K. de Jong, zonder beroep, van Gorinchem B. J. Zweekhorst en gezin, arbeider, van Epe Kinderen Westerweel, zonder beroep, van Rotterdam D. van der Helm winkelbediende, van Wassenaar. Vertrokken: Adr. van de Mark, dienstbode, naar Katwijk Mej. H. M. Wolmerstett, zonder beroep, naar Valken burg (Z.-H.) Mej. E. Th. Vergeer, zon der beroep, naar Zoeterwoude Mej. A. J Rijlaarsdam, zonder beroep, naar Oegst- geest Mej. G. van Dijk, zonder beroep, naar Waddinxveen Mej. A. van Leeu wen. zonder beroep, naar Benthuizen Mej. J. Hoogendoorn, zonder beroep, naar Reeuwijk A. F. Redegeld, arbeider, naar Waddinxveen Mej. M. Speckenbach, dienstbode, naar Oelchon (Dl.) Mej. H. J Zuidervaart, zonder beroep, naar Dor drecht Singel 30 C. den Horder, zonder beroep, naar Woubrugge H. Riechers, monteur, naar Amersfoort Utrecjitscbestr - Mej. Ida Gunning, zonder beroep, naar Rheden, Tromnlaan te Velp G. W Onderwater, veehoudersknecht, naar Voor hout Mej. Adr. Visser, wed. L. v. Wiik, zonder beroep, naar Voorburg L. M. Klomp, zonder broep. naar Oeestgeest' A Reijneveld, veehoudersknecht, naar Hil- legom P. de Héij, veehoudersknecht naar Hazerswoude J. Kijne, onderwij zer, naar Hillegom Falkena, kantoor bediende, naar Groningen Paterswoldsche weg 72c A. van Wagen ingen, zonder be roep naaj' Ooslzaan. hazerswoude. Geboren: Wd'emina, d. van J. Wind- horst en E. Driebergen Overleden: J Plomp, echtg van J. de Kort. 60 j G. C. Heinrich Rodenburg 9 m. J. Rodenburg, eerder Wednwnr. van A. M Fi'lekens, daarna geh. met H. W. M idled, 73 j. nieuwkoop. Dinhteritis. Door Dr. J. Vogelenzang is een geval van dinhteritis geconstateerd ten huize van B. Kalshoven, alhier. Geboren r Hendrik, zoon van J. Stoof en P. Rademaker. Overleden: Arie Vonk. 4 maanden Ondertrouwd Hendrik de Pater te Alpben aan den Rijn. 38 jaar en Elisa beth Schellingerhout. 26 jaar. LEIDERDORP. Gemeenteraad. Herziening bouw- en wo- ninciverordenin". Verla ging van een der bruggen in den Lanen Rijndijk. Weg- verbeteringen. Be Raad dezer gemeente kwam Woens dagavond in openbare vergadering bijeer Tegenwoordig alle leden, Na opening met gebed worden de no tulen der vorige zitting gelezen en onge wijd gd goedgekeurd. B. en W. van Leiden doelen mede, dat opdracht is gegeven aan bel brngwachlers- huisje een eenvoudige electrische lantaarn aan te brengen. Kennisgeving van de beo ven H. P. Koning. N. van Oosterhout, A Roest. A. Spek en G v. d. Zwef, dat zij bun benoeming tot lid van de "Commissie tot Wering van Schoolverzuim aannemen Het proces-verbaal van de opneming der kas en boeken van den ontvanger, waan.it blijkt, dat 24 Februari 1925 in kas was en moest zijn 12.652.88-. Al deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Be rekening van bet bestuur der Chris telijke Bewaarschool over 1924, waaruit blijkt dat er een nadeeb'g saldo is van f 770 05, in verband waarmede op voor stel van B. en W. wordt besloten het uit getrokken subsidie, ad i 400, toe te ken nen. Op een verzoek van bet Hoofdbestuur dor Ned. Middornachtzcndingvereeniging, om subsidie wordt afwijzend beschikt. Eon missive van Ged. Staten, waarbij 's Raads oordeel wordt gevraagd omtrent een ontworpen nieuwe regeling voor den cumulatie-aftrek, welke op de jaarwedden van de burgemeesters, secretarissen en ontvangers zal worden toegepast, waar deze nieuwe regeling eerst van kracht is, na do Koninklijke goedkeuring, op nieuwe betrekkingen en dus uiet van toepassing op den tegenwoordigen burgemeester-secreta ris, geven B en W. in overweging te be richten. dat geen bezwaar tegen deze re geling bestaat. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten; alleen heeft wethouder Be Bruij- nc als zijn oordeel medegedeeld, dat de be paling omtrent den aftrek, bij bet niet- wonon in de gemeente lot eenige onbillijk heid aanleiding kan geven. Vervolgens komt in behandeling 'hel. voorstel van B. en Wom aan de ge- meen'.e Zoeterwoude, voor de verbetering van. de Bruegestraat, die in allertreurig- sten toestand verkeert, een bijdrage te ver loeren van 1/3 der kosten, die voor reke ning van Zoeterwifhde Mijven, en wel tot een maximum van 1000. Be Voorz licht, namens T en W., dil voorstel toe er op wijzende, dat het vol strekt niet te doen is om Zoeterwoude fi- nancieel te luilp tc komen, doch alléén om aan Leiderdorp een behoorlijken toegangs weg le bezorgen. Niemand heeft legen het denkbeeld bezwaar, alléén zou do heer Klaver de voorwaarde willen maken dat lu i gebouwtje, vóór de te dempen sloot gelegen, wordt weggebroken. Het stellen van deze voorwaarden wordt ontraden, daarna wordt met algemeene stemmen liet voorstel aangenomen. Hierna komt in behandeling een verzoek van mej. J. Yellekoop voor wijziging van de voorgeschreven verbetering van hare woningen, op de wijze zooals zij aangeeft. Be Voorz. deelt mede, dat een der wethou ders zich van den toestand dier woningen op de hoogte heeft gesteld en deze, met i den opzichter, heeft bezocht. Naar aanlei ding daarvan stellen B. en W. voor, oof- met het oog op de bewoners van die buis jes, genoegen te nemen met de door mej. Vcllekoop aangegeven verbeteringen. Be beer Klaver wenscht nog een bepaaldo voorwaarde op te leggen, docli vindt van alle kanten bestrijding, waarna bet voor stel wordt aangenomen. Herziening bouw- en woningverorde ning. Be voornaamste punten o.a. het plaat-' sen van privaten aan buitenmuren, geven aanleiding lot breedvoerige besprekingen. In tegenstelling van het gevoelen der Ge zond heidscommissie acht de gehcele Raad bet gewenscht, dat B. en W. de bevoegd- beid hebben om, in bijzondere gevallen speciale voorwaarden toe te staan, dat een privaat niet aan een buitenmuur wordt ge plaatst, een bepaling omtrent alkoven wordt gehandhaafd. Zij moeten echter voorzien zijn van een luchtkoker, die recht streeks in verbinding staat met de buiten lucht. Ten slotte wordt de verordening mei algemeene stemmen vastgesteld. In de begrooting voor 1924 en 1923 worden eenige wijzigingen aangebracht er: de betrekkelijke besluiten, model D, vast gesteld. De Voorz biedt daarna aan het berede neerd verslag van den toestand der ge meente over bet jaar 1924 en het verslag van betgeen, met betrekking tot verbete ring der volkshuisvesting, gedurende dal jaar, alhier is verricht. Hij doet daaruit eenige mededeelingen. Vervolgens is aan de orde een verzoek van den heer W. Kamp, om een bijdrage in de kosten van de verdaging van een der bruggen in den Lagen Rijndijk, die nood zakelijk moet worden hersteld. De Voorz. deelt mede, dat voor zulko verlagingen, noodig in hef belang van hel verkeer, meermalen subsidie is verleend. B. en \V stellen dan ook voor om thans een bijdrage van 150 te verleenen, waar toe wordt besloten, terwijl een der leden tevens den wensch kenbaar maakt tot ver laging van de brug, bij „Ouderzorg" in onderhoud. De Voorz. zegt, dat wanneer ook van die zijde een verzoek, om een bij drage van de verlaging, mocht inkomen, B. en W. zeker alleszins geneigd zullen zijn ook dit te steunen. Voor do doortrekking van een riool wordt een bijdrage verleend van 60 en voor het verleggen van een riool en ma ken van een zinkput, nabij de Doesbrng, wordt een crediet van 100 toegestaan. De lieer Klaver klaagt ook over <!en min gunstigen toestand waarin de weg verkeert nabij de Doesbrug, ten gevohro van opgravingen voor de electriciteiLsvoor- ziening, terwijl de beer Vorvark zegt dat de weg en voetpad nabij de Kalkovens in onzindelijken toestand wordt gebracht, wat vooral des Zondags voor de kerkgan gers onaangenaam is. Dé Voorz. zal den opzichter op een en ander wijzen. Be heer Groenendijk vraagt of hot niet gewenscht is, dat ook de straat voor het Raadhuis wordt verbeterd, desnoods rnet een bijdrage uit de gemeentekas van Lei den, welke gemeente met hol onderhoud is belast. De Voorz. deelt mede, dal deze zaak reeds meermalen ter sprake is ge bracht, doch tot heden zonder resultaat. Waar verbetering echter dringend noodig is zuilen B. en W. nogmaals trachten lol een bevredigende oplossing le komen. In verband met deze bespreking •.■•.nil tevens besloten om met de verbetering van den weg nabij de Doesbrug, waarvoor gel den op de begrooting 1525 zijn gebracht, niet al te lang le wachten. De heer De Graaf brengt ter sprak.- een stratenplan vast te stellen. B. en W. zullen deze ingrijpende en vcor het oogenblik niet dringende aangelegen heid met al den ernst, die deze zaak ver- eisclit, overwegen. Hierna wordt de vergadering gesloten. RECHTZAKEN De Apoldro-leeningen. Het gerechtshof te Arnhem heeft bij ver vroeging gister uitspraak gedaan in de zaak tegen J. en G. Kraak en H. C. Uilen burg, allen te Den Haag en hen alle drie. daar het Hof bet ten laste gelegde niet wet tig en overtuigend bewezen achtte, vrijge sproken met last tol onmiddellijke invrij-» i.eids tel ling van bekl. J. Kraak, die zich in preventieve hechtenis bevindt Het be trof hier de Apoldro-zank 68 water bij de melk gedaan! Een landbouwer te Vnerendanl, die maar even 68 water bij de melk had gevoegd, werd door den kantonrechter te Heerlen veroordeeld tot 200 boete of vier dagen hechteuis. Nog eens de petroleumkachels van de firma Jamin. Voor den Kantonrechter te Hoorn dien de Woensdag een. zaak tegen de Gebrs. Jainin, wien ten lasle werd gelogd dal in hun filiaal te Hoorn op 26 Januari arti kelen waren verkocht in don met een pe troleumkachel verwarmden winkel. Br W B. Huddleslon Snater, hy giënisch deskundige bij de firma Jamin, verklaarde, dat het gebruik van petroleum kachels, mits goed owb rhomh ii. in goed ingerichte vertrekken, onschadelijk is voor de gezondheid. De ambt van het O. M. concludeerde na gewezen le hebben op de ongeoorloofde delegatie in verband met de toepassing van arl. 59 sub c. van hol Arbeidsbesluit, dat aan den inspecteur van den arbeid van elk dislrict de bevoegdheid toekende iu deze kwestie naar willekeur op Ie (re den, tot het ontslaan van alle rechtsver volging. Mr. A. L. Hermans verzoohl den kan tonrechter er rekening mee te houden, dal het hier oen principieel kwestie gold. De ambtenaar van het 0. M stelde voor, in lmt belang van de rechtszekerheid van het neringdoende Nederlandse lie publiek, de zaak iii liooger beroep te doen uilma ken. Uitspraak 13 Mei.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 8