„Be Leidsclie Courant" Tweede Biad LIJK Ho. V. Vrijdag I Mei 1925 UIT DE PERS HET KIESREGLEMENT IN DE PRACTIJK. Het Centrum zegt over do verki<s zing in de Kath. Riesvereenigingen o.a.: „Er zijn eenigc candidaten tusschen ge- echoven, waardoor hier en daar een. an dere plaats is ten deel gevallen aan hen, die waren geadviseerd. Voor .sommige der niet-geadviseerden was een ijverige propaganda gevoerd en, naar thans blijkt, met succes. Bewezen is daardoor, dat de invloed der kiezers op do uitkomst bij deze stemming geenszins zoo gering was, als wel eens ,werd beweerd. Natuurlijk zou er over het resultaat der stemming wel iets to zeggen zijn. En eveneens zou do vraag kunnen wor den gesteld, of en in hoeverre gebleken is, dat het kiesreglement onder '/igeur waar van deze voorbereiding van den stembus strijd heeft plaat-s gevonden, aan de daar op gebaseerde verwachtingen beantwoordt en bevredigend is te noemen. Men heeft er thans de ervaring van op gedaan en kan dus oordeelcn over de prac- t:schc toepassing. Toch meenen wij, dat voor zulk een be oordeeling en bespreking nu nog niet hel juiste oogenblik gekomen is. Men stelle die uit tot na de verkiezin gen. In de rustiger dagen, die dan weer ko men, zal men bet kiesreglement en zijno werking met meer kalmte en onbevangen heid kunnen metsen aan de practijk. Men zal kunnen vragen wat er al dan :Q.'2l aan ontbreekt, te weinig of te veel iloli is'' De Morgen maakt de volgende op merking: „Tengevolge van bet inschuiven zullen nu reeds de koloniale specialiteit, de mili eu re specialiteit en de middenstaudscandi- 'aat uit de Tweede Kamer verdwijnen. Jaarenlegen wordt de landbouw, extra dub bel vertegenwoordigd, doordat de boeren Vos en Loc-rakker een -vaste plaats verkrij gen en de hoeren Knigge in Utrecht nog ..en zeer goede kans maakt. Dit komt omdat hel kiesreglement dc ten- denz beeft plaatsciijke acties sterk te 4>e- voordeelcn en landelijke acties te^ bemoei lijken Over liet geheele land verspreide s.ommen komen niet tot haar recht, in een of anderen kieskring bijeengegaarde leggen onevenredig veel gewicht in de schaal. Daardoor bevordert het kiesreglement de kle.ne politiek, de vriendjesmakelij, do po litiek van den kerktoren en dringt net den invloed van politieke denkbeelden, die het eerst de meer nadenkende elementen, in bet gehec'e land verspreid, beïnvloeden, op den achtergrond." Gemeaagde Berichten Ontploffing. Toen op de Tadamasingel te Zutphen renige spelende kinderen een bus in liet yator schopten, ontstond een geweldige i'xplosin. Door do eenigc meters boog op laaiende vlam kreeg een jongetje van 0 laren Van Kastermans uit De Laanstraal zulke ernstige brandwonden, dat li ij in «orgwekkenden toestand in hel zieken huis opgenomen moest worden. Men ver moedt dat de bus natrium bevatte. Een drama te Venray. Te Yonra y werd gearresteerd zekere v wegt ns mishandeling van zijn stief- aoon VY die (en gevolge dier mishande ling krankzinnig is geworden. Bij de con sole in de cel van hel politic-bureau vond men v. L den dader, den volgenden mor gen dood op den grond. Ilij had zicli door ophanging aan zijn buikriem van bet le- U-I beroofd. FEUILLETON. 16) Kom, kom, mevrouw! Zulke dingen gebeuren nu eenmaal. Tegen de mannen, die beter hun gevoe lens kunnen bekeerschen en overmeeste ren, sprak hij heel wijsgeerig: Wat wilt gij! Het staat ons allemaal te wachten! De één een beetje vroeger, de ander een' beetje later! Hier op aarde krijgt ieder zijn beurt. Hij richtte tot oom Sehutz troostwoor den, die een geestelijke hem niet zouden verbeteren. De bewaker, geïmponeerd door het flin ke uiterlijk van oom Sehutz en denkend aan de mooie kist, die hij zou mogen be stellen, nam een boel deelnemende hou ding aan en betuigde met hoofdknikken zijn goedkeuring voor de troostwoorden van den directeur. Angezien deze oom Sehutz verzocht er nau to denken dat hij een man was, her kreeg de brave man zijn koelbloedigheid en vroeg welke officieel formaliteiten dienden Vervuld te worden. Wat moet ik doen? vroeg hij aan den directeur. U moet, antwoordde de lieer Tringle, ons eenige stukken bezorgen, die ik u ga opgeven. Doch beginnen wij met het begin Welk lijk is het? Dat daar, zei oom Sehutz. Brand in een mijn. Tn dc Domaniale Mijn te Kcrhrade is door bet ra smeulen van sintels brand ont slaan in de onderaardsr'ne gang naat den Beerenboseli. Dc schade aan de betimme ring is zeer aanzienlijk. Kind verdronken. "Woensdagmiddag ongeveer 4 uur speel den eenige jongens van acht en negen jaar op een zolderschuit in den Amstel tegenover de Van Ostadestraat te Am sterdam. Bij lien was een ventje van vijf jaar. De jongens hebben dit knaapje spe lenderwijze in den Amstel geduwd. Daar zij geen kans zagen het ventje te redden en blijkbaar verschrokken waren door hun onvoorzichtigheid, hebben zij bet op een loopen gezet en niets van bet geval ver teld. De ouders van bet vijfjarig jongetje, die niet wisten waar bun kind bleef, rie pen de hulp van de politie in, die op on derzoek uittrok. Eerst gistermorgen ver telden de negenjarige knapen wat met het kereltje was gebeurd. De politie is toen gaan dreggen en haalde bet lijkje op. Dc Burgemeester van Bennebroek geschorst. Ged. Staten van Noord-Holland heb ben den beer Tilman, burgemeester van Bonnebroek, die ontslag heeft aange vraagd, inmiddels wegens wangedrag ge schorst. De heer Tilman is reeds naar liet buitenland vertrokken. Inbraken. Op zijn surveillance hoeft de nachtwacht te Bennekom gisternacht een persoon ont dekt met een groot pak op bet erf bij den manufacturer H. te Bennekom, gom. Ede. De man nam haasti» de vlucht, doch werd spoedig gegrepen. Hij Rad reeds eenige goe deren en geld, ter waarde van pl.m. f 400, naar buiten gedragen. Door liet uitsnijden van een ruit had hij de deur weten open te maken. Het bleek een 25-jarige Amster dammer, B., te zijn, die sinds kort uit de gevangenis ontslagen was. Te IJmuiden is gisternacht ingebro ken in het pakhuis van den goederen dienst Voorwaarts aan de haven. Kisten waren opengebroken, maar men kon nog niet opgeven wat er vermist wordt. Zekere J. van V., die deze week door de politic te IJmuiden is aangehouden wegens diefstal van visch, bleek ook de dader te zijn van een twee weken geleden ,gep! ede inbraak in hel pakhirs van gebr. B. aldaar, waarbij een heorencostuum is gestolen. Toe.n v. V. gearresteerd werd, had hij het cosluum aan. Fraude. Eenigen tijd geleden ontdekte de directie van de N. V. Zuid-Hollandsclie Plettorjen voorheen D. A. Hamburger te Rotterdam, dat in de boeken fraude was gepleegd. U t een accountantsonderzoek bleek, dat de boekhouder F. v. Z. in den loop d( r jaren verschillende bedragen, totaal ruim f i-000, niet bad verantwoord en ten eigen bate aangewend. Hij is aangehouden enbeeft bekend, 8000 gulden verloren. De heer G. te Tilburg deed bij do poli tie aangifte, dat hij een bedrag bad verlo ren van 7400 aan Nederlandsch bank papier en levens een biljet van 1000 goudmark. Een vuurbol. De correspondent van ..Het Volk" te Wartena schrijft: Nadat Dinsdagnamiddag onophoudelijk een onweer had gewoed, gepaard gaande met plasregen en hagelsteenen, vei heen in den laten avond ten Zuiden van ons dorp een schitterend licht tan wit-blauwe kleur, dat in wijden omtrek werd gezien. Het verschijnsel werd waargenomen bo ven een der 45 meter hooge hoogspannings torens der electrisclie geleiding bii het Kruiswaler en duurde eenige minuten lang, waarna liet schijnbaar uiteen putte. Volgens sommigen moet bet verschijnsel een „vuurbol" geweest zijn. Die heeft wat te doen! De nieuwe agent van politie in liet Frie- schc stadje Sloten is benoemd tot concier ge in bet stadhuis, bode, klokluider, gaar der der penningen voor de opslagplaatsen en ophaler van geld voor liet electrisch licht De heer Tringle meende, dat bij de vin gerwijzing niet goed gevolgd had. Dat daar? herhaalde hij,nummer vijf? Ja, nummer 5. O, zei hij, is dat '1? Dan hoeft u ver der geen moeite te doen. Alles.is reeds geregeld. Men beeft hem zooeven herkend Oom Sehutz was naturlijk uiterst ver wonderd. Wie mocht dan toch Sidoine herkend hebben? Mag ik welen, vroeg hij, wie hem herkend heeft. Het was zijn vrouw. Zijn vrouw? De arme man keek of hij het in Keulen hoorde donderen. Zijn vrouw! herhaalde, bij. een ver standsverbijstering nabij. Zijn vrouw! Maar dit is niet mogelijk. Wacht even! zei tie lieer Tringle, die de historie beu werd, ik zul u haar verklaring laten zien. Hij ging in zijn kantoor en kwam terug met een ingevuld formulier. Ziehier, zei hij, ziet u wel! Oom Sehutz las. Al lezende mompelde hij en zijn verwondering werd steeds groo- ter. Gustaaf Pruneau; Aglaë Vizette, we duwe Pruneau.... Neen, dit is 't niet. Hoe, is het deze niet? Neen. Dit is een horkennin rklu- ring van het lijk van Gustaaf Pruneau. 't Is een andere. Hoe, een andere!. Ja, een andere, Mijn neef. dien ik zooeven daar gezien heb, daar en hij wees naar 't lijk nummer vijf heette Si doine Loriot. De heer Tringle stond paf. TT.-t oogen- Buitenl. Berichten Mijnontphffjng te Winterslag in België. Drie slachtoffers. Te Winterslag had gisteren een mijnont- ploffing plaats. Twee mijnwerkers werden afzichtelijk verwond hoven gebracht. Een derde arbeider wordt nog vermist. Plotselinge sneeuwval in Noord-Engeland. In liet Noorden van Engeland viel gis ternacht, bij mooi lenteweer, plotseling 80 c.M. sneeuw. Goed afgp.loopen. Gistermorgen- om drie uur geraakte van een huis in liet Westen van Londen een balcon dor tweede étage los en stortte neer op hel balkon van de eerste verdieping, dat meegesleurd werd. Er hadden geen per soonlijke ongelukken plaats, daar er in ver band met bet nachtelijke uur geen menscli op straat was. Contrabande in beslag genomen. De „Nation Beige" meldt, (lat leden der intergeallieerdé commissie, belast met bet toezicht op, de Rijnvaart, aan boord van 'n schip, komend uit Holland, 17 ton licht ko gels en vuurkogels in beslag hebben geno men, die niet gedeclareerd waren uls belioorcndc tot de lading. Toen den Duilschers, die voor het ver voer verantwoordelijk waren, om ophelde ring werd gevraagd, beweerden zij, dat zij het materiaal voor oud-ijzerafval hadden aangezien. „Gewroken". Jaren geleden was tusschen twee Ara bieren in een dorpje van het verre Algiers een veete ontstaan, welke het bloed van een der partijen&ischle. Dc wrok word stil gekoesterd, wraakplannen beraamd, totdat zich nu de gelegenheid voordeed om vol doening te smaken. Te Parijs in de industrieele wijk van Belville waar talrijke Algerijnen wonen, vlak voor een café, is het pleit beslecht Een groot aantal van hen, o.a. de twee Arabieren hadden den geheclen avond in kroegen doorgebracht. Toen zij tegen twee uur in den morgen uit liet laatste café ver wijderd waren, was ieder van de veete op de hoogte en hadden zich reeds twee par tijen gevormd. Er ontstond oen samenscholing een ge vecht, dan verspreidde zich plotseling de groep en liet een man dood op straal ach ter met verscheidene meswonden in het hart. Toen de politie verscheen en haar on derzoek begon, vond zij op den muur een woord in Arabische letters, blijkbaar met een in bloed gedoopt mes daar ingegrift. Het woord boleekerde gewroken. Conflict over imitatie-Perzische tapijten. De ingenieur Arm in Breurer te Weenen beeft logen den ingenieur Moritz Danyai i een aanklacht ingediend wegens bedrog. Banyai heeft een tapijtknoopmaohino uitgevonden, lol liet producoercn van imi tatie-Perzische tapijten. Dg vervaardiging 'hiervan wordt door een groot concern, waarb,ij ook ia Neder land gevestigde banken betrokken zijn, ge financierd. Tc Weenen en Botterdam zijn met groot succes fabrieken opgericht. Breuer beweert thans, dat Banyai hem listiglijk door valschc verklaringen uit de onderneming heeft weggewerkt en hem voor vele milliardon heeft benadeeld. 9»ITOMGEVING LEI MUI DEN Gemeenteraad. Verhoogde zokerheidsste!li:ig ge meenteontvanger. Draaibrug over de Drechi. Een stembureau meer? Vergadering van den Raad, gehouden op Woensdag jl., des namiddags N uur. Aanwezig alle leden. Er is een vacature. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen. Bur gemeester. De Voorzitter opent de vergadering met geheel. Naar aanleiding van een ledige plaats in den Raad wijdt de Voorzitter nog eenige v.oorden ter nagedachtenis van liet over leden Raadslid wijlen den lieer C. van den Akker. Ook verheugt bel spreker wederom een blik was gekomen om voor zich zelf de troostwoorden te wenscben, die bij soms aan zijn evenaasten uitdeelde, want hij zou woedend opgevlogen zijn, als hij zich niet herinnerd had, dat zulke dingen, in zijn vak kunnen gebeuren. Helaas ja, .Meer dan eens gebeurt het dal men zich vergist bij do herkenning van oen lijk, want de identificecring is soms erg moei lijk. Dit zijn onaangename dingen, zei hij. Tenminste, is u zeker dat dit het lijk van uw neef is? Bij de eerste ontroering kan men zich vergissen. In t' geheel niet, antwoordde oom Sehutz. Ik hen or helaas maar al te zeker van. Wilt u nog eens kijken? Als het noodig is.... En oom Sehutz ging naar liet lijk, verwijderde opnieuw het laken, wierp een hartverseheureiiden blik op liet krijtwitte gelaat van Sidoine en weeklaagde: Helaas! Zeker, hij is led. Hier be staat niet de minste twijfel. Weder liet hij de lijkwade vallen. Dal is erg vervelend! zei de lieer Tringle. llad hij niet een bijzonder ken- leeken Bij mijn weten geen enkel. Welnu, dan moet u, met twee getui gen. terugkomen meneer. Ilij bekeek zijn ingevuld formulier niet twijfelenden blik en een wanhopig gebaar en zei tot den bewaker: Mijnheer Ripincelli! Weet u niet wanneer de weduwe Pruneau moei terug komen? .Wen, mijnheer de directeur. Zij is élukkcn gaan helen, mijnheér do directeur raider lid van den Raad te zien en wel den heer issor, die na pene ernstige on gesteld beid weer ter Raadszitting is. Spr ■hoopt, dat de heer Visser nog vele jaren voor ons gespaard moge blijven. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen, goedgekeurd en onder dank zegging aan den Secretaris, geteekend. I)e Voorzitter deelt mede, dat do ver hoogde zekerheidstelling door den Gemeen teontvanger gesteld is en wel op 22 April jl ten kantore van Notaris Fecnstra te Oud o-Wetering. Ook is gehouden de openbare aanbeste ding van het gedeeltelijk afbreken en ver nieuwen van een draaibrug over do rivier di Drecht in de Dorpsstraat. Vijf insclirij- vingsbiljetten waren ingekomen en hot werk is gegund aan den laagslen inschrij ver F. 11. Muller te Loimuidcn voor een bedrag van 7794.Het bedrag is ge bleven beneden de begrooting van den Ge- meentoopzicliter. Het bovendek van de brug is onderbands opgedragen aan de N V. Machinefabriek „Overrijn" te Leidon Do Voorzitter doet mededeel jug van de navolgende ingekomen stukken: Een schrijven van Ged. Staten dezer provincie, il.d. 142L April jl., waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het Raadsbesluit, d.d. 20 Maart jl., betreffen de. verlenging van den pachttijd der Ge meentelijke rietlanden. Alsvoron, d.d. 22 April jl. waarbij wordt teruggezonden bet goedgekeurde Raadsbe sluit, d.d. 20 Maart jl., betreffende overna me van den Nieuwenwog. Bovengenoemde stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Aan do orde konil punt 1 van de agenda en wel het aangaan van oono geldieening, gioot 12.000 voor uitbreiding van het electriciteitsnet en eene goldlocniog, groot 10.000 voor vernieuwing brug in de Dorpstraat. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor beide geldleeningen aan te gaan bij do Bank voor Nodorlandsclio ge meenten Ie 's-Gravenhagc tegen een rente van 51 - pet. en een koers van 100 pet., onder boding dat gedurende de eerste vijf jaren van don looptijd der leoning niet tol algeheelc of versterkte aflossing mag wor den overgegaan. Dc Voorzitter doelt nog mede nog enkele andere lichamen te hebben aangeschreven Van de Directie van do Pensioenfondsen voor do Koloniale Landsdienaren en locale Ambtenaren te 's-Gravonhage is ook be richt ingekomen de leoning te willen slui ten tegen een rente van 554 pet. hij een koers van 98 pel. Een bedrag van 440 zouden wij dan direct moeten laten vallen Do Raad besluit daarna zonder hoofde lijke stemming de beide geldleeningen aan te gaan bij de Bank voor Nodorlandxcho gemeenten te ^g-Gravenhago. Punt 2 varf do agenda. Voorstel lot bet treffen oonor overeenkomst met de ge meente Nieuwvoon, inzake hulpvcrleening bii brand in do Buurt Tolhui- m Kuilen burg. Do Voorzitter leest pen-schri iv<>n voor van liet Gemeentebestuur van Nieuwvoon, waarin de voorwaarden zijn neergelegd óm bii oventneelo brand mol de motorspuil hulp te verleenen. De Voorzitter deelt mode, dal door hem deze zaak onder de oogen is gezien en Kal- tenbrug en Tolhuis bij bet uitbreken van brand aldaar ver van de motorbrundspuit alhier gelogen is en de gemeente Niouw- veen aan die buurtschappen grenst en di rect hulp kan verleenen. De Voorzitter stelt voor met de gemeen te Nieuwvoon een contract aan te gaan onder door hem voorgelezen voorwaar den. Is de l.eimuidensche motorbrandspuit op bel terrein aanwezig, dan vertrekt do iiiolorbrandspuit uit Nieuwvoon. De Raad besluit daarna zonder hoofde lijke stemming met de gemeente Niouw- veoii een overeenkomst aan te gaan. Punt 3 van de agenda. Adres van P. J. Wijfie o.a. betreffende oprichting van een stembureau in de Bilderdammerbiiurt. Do Voorzitter leest hel adres mot de me morie van toelichting voor Burgemeester en Wethouders zün van oordeel, dat aan den wenscli van de ingezetenen moot wor den tegemoet gekomen. Maar bet is niet zoo makkelijk en eenvoudig, zooals zij dat in het adres voorstellen. De Kieswet stelt eiselieii. Een van do hoofdbezwaren is ook. dat de kiezerslijst voor liet jaar 700 VCM'lof.pi'r js vast Welnu, als zij er mee terugkomt, stuur ze naar mij toe. En de boer Tringle, zonder zich nog vorder om Gom Sehutz to bekommeren, keerde terug naar zijn werkkamer. Hot document betreffende lijk no. 5 lag daar op zijn bureau. Neer gevallen op straat, zonder uitwen dig ziekteverschijnsel, opgenomen door voorbijgangers en in'con apotheek gedra gen. Kunstmatige ademhaling, verricht door den apotheker, bad niet kunnen ba len. Gok dn ontboden geneesheer had onkel den dood kunnen vaststellen, to wijlen aan een hartverlamming. De man had geen papieren bij zich, waaruit men zijn iden titeit kon vaststellen. De inventaris van do op den overledene gevonden voorwerpen lagen daar voor hem: sleutels, een lucifersdoosje, een pot lood, een zakdoek, een trouwring, een verguld zakuurwerk met ketting, een bankje van twintig en veertig centiem, Do lieer Tringle herlas deze inlichtingen met de grootste aandacht in de hoop er iets in te kunnen vinden, dat zou pleiten ten voordode van mevrouw Pruneau of van oom Sehutz. Terwijl dat bij zijn hoofd kwelde met de zorgen van zijn beroep, onderhield oom Sehutz zich op droeven toon niet den be waker. Wat een historie! zei mr. Ripincelli. Ja. zei oom, die dacht aan mevrouw Pruneau. Sidoine hield er toch nog niet een vrouw op na? Maar zoo kon hij do boel toch ook niet laten, zei hij op bes] is ton toon. Wat moeten we doen. De directeur beeft het u gezegd: ton,"komen met twee getuigen. UIT DE RADIO WERELD Wal er vanavond te hooren Is. 5 30 uur Hilversum 1050 \J YWt vond concert: 1. The Scorer (Marscli) Rosey. 2 Pitjuo ai (ouverture) Suppé. 3 Tont P.-nii (Wals) Waldtcufcl. 4 Jap schor Lnternenlanz (Yo.-vm- mo). 5. Manon (opera fnninisie) Massenet. Pauze. G. Die Fa- schingsfee (operette potpourri) Kalman. 7. Solveg's lid (Grieg). S. Red Hot Mamma (foxtrot) Rose. 9. Roses du Mi di (Wals) Strauss. '0. Finale. 5.35 M Eiffel toren 2000 M. Concert 5.50 Miincbon 485 M. Concert. 6.20 Allo Brilsche stations: Tijdsein Big Bon en nieuws. 0.45 Londen 305 M. Muziek 7.20 Londen 805 M. on Chelmsford 1000 M. Novelty Night. „Lifo's a Bumper" (Wnin- wright). ..In Solemn Strains" (Percy Fletcher). Devon Dialect Sketch. „Take Your Pick" (Mandell). „Do You Forget" (Batten and Konyuw). „Old South" (Ferry). An Hour in Spring: „Romance" (Elgar). „Not That Sort of Per son" („Our Miss Gibbs" Monck- ton). „The Old Sun-Dial" (Er nest Crampton). „Soldiers' Cho rus" („Faust" Gounod). „Rosa- in undo" (Schubert). „Slap Bang" (Ashby). Voortzetting le 9.55 uur: „The Kissing Duet" („The Geisha", Sidney Jones). „Trot Here and v There" („Véronhpio", Mexsagor) „Tarantella" (Sirallon). Fnn- taisie, ..Pngnrde" Waltz in G Sharp Minor (Chopin'). ..The Wooden Soldiers' March" (Pier- ïió). „Gipsy" (Codollmn) 7SO Berlijn BOO M Toonettl ..Alt Heidelberg." 7.20 Birmingham 475 M. Concert. 7.20 Bournemouth 385 M. Muziek en tooneol. 7.20 Hamburg 395 M. Een drama „Poggershank." 7.20 Manchester 375 M. Concert. 7.20 Miilichen 4-85 M. Militaire mu ziek. 7.20 Newcastle 400 M Concert. 7.30 Brussel 265 M. Concert. 7.50 Frankfurt 470 M. Symphonic- concert. 7.50 Aliinstcr 410 Af. Liederen, waar na orkestmuziek. 7.50 Rome 425 M. Nieuws en con cert. 7.50 Zurich 515 M. Dniwivoml. 8.Hilversum 1050 M Rode van prof. Casirnir. 8.05%, Radio-Paris 1780 M. Fragmen ten uit „Hoffmann's K zïliluu- gen". 9.-— Hilversum 1050 AT. Concert. 9.20 Frankfurt 470 M, Opera .mind, slrld. Gm nu do verdeoling van twee sh in - bureaux links over kop to maken zou niet verstandig zijn. Voor do to houden ver kiezing op 1 Juli a.s. voor do .leden var. de Tweede Kamer kan deze kwestie na tuurlijk niet voor elkaar gezel worden Wij moeien de zaak rustig onder do oogen zien en Burgemeester en Wethouders zijn van mooning hieromtrent voorstellen aan den Raad in te dienen. De lieer Koot merkt op dal bot veleoudi-n van dagen moeilijk vult naar Lcimuidou lc komen stemmen. De Voorzitter deelt mede, dat de wenscli cok niet onbillijk is, maar dc zaak moet* goed voorbereid worden. Do lieer Rietdijk voelt er veel voor maar kou gaarne een kostenberekening willen zien. Ook acht hij het lokaal niet geschikt en zou gaarne vernemen hoeveel kiezers van dit slembureau kunnen profiloerer. Do Voorzittdt deelt mede, dot met na dere gegevens een voorste! aan don Raad te zijner tijd zal worden ingediend. Punt 4 van de agenda. Annvrago R K. Schoolbestuur betreffende vergoeding arti kel 101. 9de lid d r Omlcrwijswo' '920 De V - iI1 if -!•• rl.il in de v.v - Getuigen? -Ja maar. ik 'ken lu i i ie mand. 01 AJanr «li! is hiel.maal i moei lijk! Hier dichtbij, op liet pleintje vindt u verschillende cafe's, die u wel aan ge tuigen zullen helpen, zoowol voor sterfge vallen als voor gcbootlen. Dat kost Iweo frank per man. Neen, dank u, antwoordde ooir Sehutz, want hij dacht aan madame Eululio en haar slungel van een zoon, dio wel getuigen zouden kunnen, welke Si doine gekend hadden. Intusscbcii zinspeelde mr. Ripincelli. die het zaakje dal er aan vast zat niet uit liet oog verloor, kunt u wel do noodinu schikkingen nemen om het lijk weg te ha len, daar u er toch zeker van bont, dat hij het is. Heel juist, beaamde oom Sehutz Hij wilde inderdaad zoo gauw mogelijk le t lijk van zijn ongclukkigen neef uit dit akelig oord verwijderen. Gaat ti naar den begrafenisonderne mer, hier tegenover. Xrjn werkplaatsen zijn dichtbij liet oude doodonhuis; maar aangezien hij weet hoelang „voorloopig" in de ambtenaarswereld beteekent en Ripincelli lachte in 't geniep heeft hij hier dichtbij een kantoor geopend. Ik nad u aan 'n eiken ki-t met looden binnenliet to nemen. Dal L zijn specialiteit en wordt voel genomen. Zeg dat u van mij komt en dan zal hij ii spoediger helpen, 't I op numm -r vijftién. bier op de groole markt. Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 7