Tweede Blad Zaterdag 25 April 1925 UIT DE PER MERKWAARDIG. Het Gentrum schrijft: Het vorige Fransche Kabinet nn-cude met het gezantschap bij den H. Stoel korte metten te kunnen maken. Het wenschte zonder meer tot afschaf fing over te gaan. En het meende daarbij te kunnen reke nen op de meerderheid, welke het bij de verkiezingen van verleden jaar in de Ka mer verkregen had. Met anti-clericale leuzen althans voor een groot deel met zulke leuzen was toen bij de stembus de overwinning beliaald en de afschaffing van het gezant schap stond daarbij o.m. op het program. Daartoe zou dus worden overgegaan met „bekwamen spoed". Het is echter eenigszins anders geloo- pen, dan do anti-clericale drijvers het hadden gewild en gehoopt. Hun Kabinet is er wel in geslaagd, zijn voorganger aan de min is terstaf el tot heen gaan te dwingen en zelfs een presidentieele crisis uit te lokken en het toenmalige hobfd van den Staat te nopen, op zijn hoo- gen post voor een ander plaats te toaken. Maar de relaties met het vaticaan heeft hot niet kunnen verbreken. Zelfs personen, die allerminst als „cle- ricalen" ziju aan te merken, kwamen daar tegen met alle kracht in verzet. En de regeering zag zich ook in de Ka nier, waar zij toch over de meerderheid beschikte, voor de noodzakelijkheid ge stold, op dit stuk in te binden. Een algeheele opheffing van de betrek kingen met Rome durfde zij niet voorstel len. Er werd naar een tusschenweg gezocht, maar de Senaat bleek dit niet voldoende tc achten. En in het nieuwe Kabinet heeft Briand itting, die, hoewel geenszins een katho liek staatsman, tegenover Herriot met na-' druk voor de handhaving van het gezant schap pleitte. De regeeringsverklaring, waarmee het Kabinet is opgetreden, spreekt dan ook van een vertegenwoordiging bij bet Vati caan. De groote boteekenis van het onderhou den van diplomatieke betrekkingen met den H. Stoel komt hier weer zeer sterk uit En zoo is dit een leerrijk geval, flat ook don anti-clericalen en feilen Rome-besto kers buiten Frankrijk iets te denken kan geven. DE AMSTERDAMSCHE WETHOUDERS CRISIS. D e (Chr.-Hist.) Ned e*r lander schrijft over den uitslag der Wethouders- crisis: Nu was in den Raad een votum uitge bracht, dat zeer kennelijk trof het beleid van één der socialistische wethouders, den lieer De Miranda. Volkomen begrijpelijk was daarom het streven van de rechtsche en liberale raadsfracties thans aan de be staande machtsoverschrijding een eind te maken en de sociaaldemocraten terug te brengen tot datgene, waarop zij .aan spraak kunnen doen gelden, te weten twee vvot houderszetels. Maar de 16 sociaaldemocraten wisten hunne bestaande machtspositie met talent te benutten en te handhaven. Zij eischten alles of niets, drie wethoudersplaatsen of geen plaats, en dan in de oppositie. En ziet. hunne macht deed ben zegevieren. Zij behielden alles wat zij hadden, d.i. een ze tel meer, dan hun toekomt-; hunne drie weihouders werden herkozen, ook de heer De Miranda, tegen wiens beleid de Raad zich had uitgesproken. Het eenig resul taat van de crisis is, dat de Roomsch-Ka- tholiek, de heer Wierdels, die in den loop flor crisis enkele zwakke oogenblikken had, werd vervangen door een partijgenoot. De 16 brutalen behielden het veld: hun ne macht zegevierde; zij lieten den Raad ,van Amsterdam voor zich knielen. Hoe kon dit gelukken? Uitsluitend doordat de 3 Anti-revolutionaire leden van /den Raad geen ruggegraat hadden. Toen AVibaut volhield was hun weinigje kracht 'verdwenen. De drie zonder kracht bogen voor de macht van de 16 en zóó werd "voor den heer De Miranda ecno meerderheid g( vonden. Wij aarzelen niet dezen afloop van de crisis, die principieel ging om zeer belang rijke dingen, zeer bedenkelijk te noemen. Dat een partij van 16 eenvoudig haren wil oplegt aan den Amsterdamschen Raad ls ernstig. Dat deze partij langs dien weg een machtspositie verkrijgt, welke de kie zers haar hadden onthouden, is zeer ern stig. Maar dat dit gelukte door de krachtc- looze houding van de anti-revolutionairen I» het allerergst. Deze machtspolitiek is voor de sociaal democraten niet nieuw. Zij is in andere ge meenten, met afwisselend succes in practijk gebracht. Dit succes kan echter voor onze (groote gemeenten een ernstig gevaar wor sen. En de A.-R., die dit gevaar blijkbaar fhiet inzien, staan op deze wijze te graven aan hun eigen graf. WONINGBOUW IN NEDERLAND. Wat Nederland op het gebied van wo ningbouw presteert, maakt de bewonde ring van den vreemdeling gaande, schrijft be (A.-R.) Rotterdammer: De opgetogen woorden van den Fran- fchen minister van arbeid, Godart, zijn Cog niet vergeten. r De indruk, dien hel bezoek aan de ar chitectonische scheppingen der hoofdstad bij hem achterliet, heeft hij willen vastleg gen in het geschenk van de gouden me daille voor „prevoyance sociale", .sociale voorzorg", die burgemeester De Vlagt de zer dagen zal worden ter hand gesteld. Daarin wordt gesymboliseerd de vvaar- deering voor het grootsche werk in het be lang der volkshuisvesting gewrocht. Die waardeering werd ook wel zeer warm uitgesproken bij het bezoek dat de Engelsche stedenbouwers deze wek aan Nederland brachten. Tijdens de samenkomst in Den Haag hield de secretaris van den House-Plan ning Council, Henry R. Aldridge, een geestdriftige lofspraak op de verheffende bemoeiingen van de Nederlandsche rogee- ring, die andere landen tot jaloerschheid moeten prikkelen. Nederland staat met de woningvoorzie ning vooraan do waarheid wordt door kenners in den vreemde, telkens verkon digd. Voor sommige Nederlanders, die zich kenners wanen en vol grieven tegen Mi nister Aalberse fitten, beschamendI BI^WflgaLAMD Vragen van Kamerleden. De zomert ij d en de spoor wegen. Op de vragen van het Eerste Kamerlid Polak betreffende de nieuwe dienstregeling van de Nederlandsche Spoorwegen heeft de minister van Waterstaat geantwoord: Overeenkomstig een in November 1924 in de internationale dienstregelingconfe rentie te Napels getroffen regeling begint de dienstregeling 1925/1926 in Europa en dus ook in Nederland op 5 Juni a.s. Ton gevolge van de onzekerheid omtrent de invoering van zomertijd in Nederland, kon voor de op dien datum in te voeren dienstregeling niet, evenals in 1924, vol staan worden met het ontwerpen van een treinenloop, gegrond op zomertijd, maar moest daarnaast een geheel daarvan afwij kend ontwerp in Amsterdamschen tijd wor den uitgewerkt. Voor dit ontwerp moest opnieuw overleg met do aansluitende b«i- tenlandsche spoorwegen worden gevoerd. JBphalve dat dubbele werk moest ook nog, in verband met invoering van zomertijd in België en Frankrijk van 5 April, de loop der internationale treinen naar en van die landen gewijzigd worden. Wanneer nu ook nog rekening, gehouden had moeten worden met de mogelijkheid van invoering van zomertijd in Nederland vóór 5 Juni, zou dit beteokend hebben, dat bovendien nog een vierde dienstregeling uitgewerkt had moeten worden: waarbij alle volgens do thans geldende dienstregeling rfaar en van Duitschland en verder en de sedert 5 April één uur vervroegde naar en van België en Frankrijk loopendo treinen ongeveer één uur later gesteld en dienten- gevolg ook binnenlandsche personen- en goederentreinen gewijzigd moesten worden. Deze dienstregeling had geheel uitgewerkt en voor publiek en personeel in druk ge reed moeten zijn vóór don datum, waarop vóór 5 Juni tot invoering van zomertijd in Nederland zou worden overgegaan, met de kans, dat in geva! vert "«nnomine van het wetsontwem tot afschaffing van (len zo mertijd ook deze dienstregeling geheel waardeloos zou zijn geworden en alleen aan spoorweggidsen een bedrag van meer dan ƒ50.000 nutteloos zou zijn besteed. De Nederlandsche spoorwegen hebben dus wel rekening gehouden met de moge lijkheid van verwerping van het wetsvoor stel, en om dit to kunnen doen» werd van het personeel, dat aan de dienstregeling werkt, reeds het alleruiterste gevergd. Voor hen, die voldoende inzicht hebben in de groote hoeveelheid arbeid, welke voor het ontwerpen van een nieuwe dienstregeling, het maken van de locomotief-, conducteurs- en materieeldienstcn, het zetten en afdruk ken van de spoorweggidsen, de groote dienstbil.ietten en de voor 't personeel noo- dige bescheiden vereischt wordt, zal het duidelijk zijn, dat er geen sprake van kon zijn om bovendien nog tijdig vóór een vroe- geren datum dan 5 Juni een tusschontijd- scho dienstregeling, gegrond op zomertijd, gereed te maken. Dat men in hel Britscho rijk, na vaststel ling van den datum van invoering van zo mertijd, welk© vaststelling op 27 Maart plaats had, kans ziet de op zomertijd ge grond© dienstregeling reeds op 19 April in to voeren, kan eenvoudig verklaard worden uit het feit, dat het Britsche spoorwegndt bij invoering van zomertijd een nagenoeg ongewijzigden treinenloop behoudt, omdat het slechts enkele overzeescho verbindingen wijzigt, voor zoover Londen betreft, en zelfs dezo wijzigingen zeer gering zijn. De boottreinen tusschen Harwich en Londen kunnen ongewijzigd blijven, doordat de booten van Hoek van Holland sneller en die naar Hoek van Holland langzamer gaan varen. Voor de verbinding Vlissingen Londen blijft de boottrein naar Folkesto ne ongewijzigd en wordt slechts de trein van Folkestone naar Londen ongeveer één uur later gelegd. In Nederland daarentegen moet in ver hand met zijn internationale verbindingen naar drie zijden, de treinenloop op lange en zeer belangrijke baanvakken als van Am sterdam. Den Haag, Rotterdam, Hoek van Holland en Vlissingen lot Oldenzaal, Zeve naar, Grancnburg en Venlo aanmerkelijk gewijzigd worden. Gemengde Berichten De moordaanslag te 's-Gravenhage De Roterdamsche koopman H., die in den nacht van 14 op 15-April j.l. in de Poeldijkschestraat te 's-Gravenhage door den bloemenkoopman S. met eenige revol verschoten levensgevaarlijk werd verwond, is thans aan de bekomen verwondingen in liet ziekenhuis, waarheen hij direct na den moordaanslag werd vervoerd, overle den. Het lijk is voor de gerechtelijke schouwing in beslag genomen. De autoval te Ede. De politie to Ede heeft proces-verhaal opgemaakt tegen iemand die een ander waarschuwde, dat de politie bezig was de snelheid der auto's te controleoren waar door hij een ambtenaar in de uitoefening zijner functie belemmerde. Zijn geheugen verloren. Uit Erinelo vertrok Maandagmorgen een werkmati naar Borculo om aldaar land arbeid te verrichten Dinsdagmorgen vroeg vonden zijn vrouw en schoonouders bij het openen der deur hel rijwiel van den jongen man op het erf, mei het pak kleeren daar aan bevosligd. Van den man was evenwel geen spoor te vinden, ondanks al het ijverig Zoeken. Desondanks is men met speurhon den begonnen de bossehen te doorzoeken. Eerst laat in den avond is hij gevonden in overspannen toestand, niet wetend wat er met hem gebeurd was. Hij was door een fietstocht van tien uur en door den zwaren arbeid in zoodanige oonditie, dat hij eenige weken rust zal moeten nemen. Het geheimzinnige pakket. Het pakket, dat zoo geheimzinnig uit don trein in do Dieze werd geworpen, heeft de gemoederen lieel wat in beroering ge bracht. Do meest fantastischo verhalen de den de ronde. De Bossehen recherche was direct ijverig in de weer om het raadsel achtige geval tot klaarheid te brengen. Ten slotte had men in zoover zekerheid gekregen, (lat de bewuste persoon zich op hield te Zalt-Bommcl en daar met beeldjes langs de huizen leurde. Deze beeldjeskoop- man, een Italiaan, was, na te Zalt-Roimnol eenieen tijd met z'n beeldjes te hebben rondgegaan, weer naar het slation terug gekeerd. Toen hij van het perron in (le wachtkamor kwam werd hij gevat. De man koek verwonderd. Zoo goed en zoo kwaad als het ging trachtte hij zich ver staanbaar le maken en toon bleek, dat het pak niets anders bevatte dan een. beeld je zonder hoofd. Hij had het beeldje, een vrouwenfiguur, weggeworpen, omdat het hem zonder kop maar tot hallast diende De becldjeskoopman zette welgemoed ziin reis voort, verbluft over de acthit Hollandsche politie. Een dierenbeul Iemand te Lemelerveld kocht dat niet wilde trokken. Hij hond Ihos sen stroo aan de achterpooten van het dier en stak die in brand. Het paard kreeg zulke hevige brandwonden, dat het aan een paardenslachter alhier moest worden verkocht. De politie heeft den dierenbeul T e- melerveld gearresteerd. Brandstichting? Omtrent de vermoedelijke po tol brandstichting in hot perceel aan de Berg straat te Deventer, vernemen wij nog, (lat de bezwarende omstandigheden togen de verdachten V. en M. B. zich dermate op stapelen, dat hun bekentenis wel spoedig zal moeten volgen. Bij hot door de politie ingestelde onder zoek is gebleken, dat de verdachten her haaldelijk 's avonds laat een bezoek brach ten aan den zolder van het perceel om daar zoogenaamd reparaties te verrichten. Bij hot ontdekken van den brand vond men er echter alles als 't ware gedrenkt in benzine, o.a. een tusschen den dubbe len zolder aangebrachte laag turfmolm en cm den schoorsteen heen. Indien do toeleg gelukt was in dit ver regaand overbevolkte perceel, zou de ramp niet te overzieiwzijn geweest. Jeugdige boefjes. Reeds meermalen vermiste de heer Gie- rum te Ierseke des Zondags, als aile huis- genooten naar de kerk geweest waren, eenig geld. Ook hij andere inwoners der Noordzandstraat werd nu en dan geld ver mist. Zondag vermiste genoemde heer G. weer pl m. f 40 en bleek, dat men door in klimming ingebroken had. Het gelukte nu de politie de daders op te sporen. Het ble ken te zijn twee knapen van 13 en 15 jaar. Ze zullen ter beschikking der justitie ge steld worden. Tegen den vader der knapen werd procea-verlxaal wegens heling opge maakt. Landverhuizers aangehouden Do politie te Amersfoort ontving Don- derdagmidag telefonisch bericht uit De venter, waarbij aanhouding werd verzocht Aan een tiental Poolsche landverhuizers, terzake diefstal van geld ten nadeele van den stntionsboekhandel te Deventer. Toen om kwart over drie bedoelde trein binnen kwam, werd het geheole gezelschap, be staande u it twee vrouwen, cenige jonge mannen van omstreeks twintig jaar en een paar oudere mannen van omstreeks twin tig jaar en een paar oudere mannen, be nevens een paar kinderen door (le politie afgehaald. Per auto-vrachtwagen word de politie afgehaald. Per auto-vrachtwagen werd de troep onder geleide van een in specteur naar het politiebureau gebracht, waar commissaris Nijhoff het gezelschap allervriendelijkst ontving. Hoewel het ge sprek aanvankelijk niet vlot ging kwamen toch al spoedig de twee te Deventer ont vreemde bankbiljetten van 10 voor den dag. Daarna werd de familie weer op transport gesteld naar Rotterdam, van waar de reis naar Amerika zou worden voortgezet. Baitenl. Berichten Nachtelijk drama in Henegouwen. Inbrekers dooden drie p c r s o n en. Niet ver van Ath (Henegouwen in Bel gië), heeft zich gisternacht een afschuwe lijk drama afgespeeld. Kort na één uur drongen drie manen een boerderij binnen en schoten den eigenaar, Carion, in zijn bed dood. Het zevenjarig dochtertje, dat luid schreide, werd eveneens afgemaakt. Hierna dwongen de onverlaten, de vrouw, de brandkast te openen. De boeven, vermoedelijk Polen, roofden een aanzien- UIT DE RADIO-WERELD. Wat er vanavond te hooren is. 5.20 uur: lLuuburg 395 M. Concert. 5.25 Ei Heitoren 2000 Al. Concert. 5.50 Londen 305 AI. Muziek. 5.50 Müiu.hm 485 M. Concert. Ü.00 UiRersum 1050 Al. Vuór- uvond-Goncerl. 6.20 Alle 'Br.ische stations: Tijdsei.i 11.g Ben eu nieuws. 0.45 Londen 305 Al. Concert. 7.20 Londen 305 M. en Chcinisiord 1000 Al. Popmair Programma. Alurch, „The Guarilsmuu" (Alorgan); Overture „Oliver Cromwell" (Geehl); „The Can ny Scot". Entertaining. Pur.- an Sketches, „Demoiselle Chic" G.Bul Alasqué" F.ci ther); Cornet Som, „Irene" Bulgood), Old English Song.-.; „The Pretty Creature"; „Phyl lis Has Such Charming Gra tes." „Spring's Awakening" ^Percy Fletcher); „Daffodils are Blowing" (Edward Ger man). Humour and Harmony: ..Humoresque" (Dvorak); Scotch Romance, „A Piper's Wedding" (Thayne); „Love's Coronation" (Aylward); „Good Ale(Pelor Waiaock); „Si mes vers avaieul des ailos" (Halm); ..Sing, Joyous Bird" (Montague Phillips); Trombone Solo, „My Dreams" (Tosti); Selection, „Sanderson's Songs". Aloro Humour and Harmony. Duet for Two Cornels, „Ida and Dot" (Ltssey); Selection, „The Arcadians" (Monckton and Talbot). 7.2U Birm.ngham 475 M. Populaire muziek. 7.20 Bournemouth 385 Al. Concert. 7.20 Hamburg 395 AI. Uitzending van de opera „Oberon" (We ber). 7.20 Manchester 375 M. Concert. 7.20 Newcastle 400 AI. Populair concert. 7.35 Brussel 265 At. Concert. 7.35 Zürich 515 AI. Tooneel, Zang en Declamatie. 7.50 Berlijn 500 M. Fragm. uit de „Faust". 7.50 Frankfurt 470 M. Concert. 7.50 München 485 Al. Operette- avoud. 7.50 Rome 425 M. Nieuws en con cert. 8.05 Radio-Paris 1780 M. Gala-con cert van de „Mat in". 8.10 Hilversum 1050 M. Strijk orkest. 8.50 Petit Parisien 345 M. Dansmu ziek. 9.50 Alle Britscho stations: Dans- muz.ek van het Savoy Hotel te Londen. Voor Zondag. 3.20 uur: Londen 365 Al. en Glu -rd 1600 M. Springtime Pro gramma. 3.20 Birmingham 475 M. Concert, hoofdzakelijk muzöek van Grieg. 3.20 Bournemouth 385 AL Concert. 3.20 Manchester 375 M. Vocaal en instrumentaal Concert. 3.50 uur: Cardiff 351) ,\t r,,-, i 3.20 Newcastle 400 M i i 4110 Boiirnemoj h 385 >i .s fc- orkest. 7.50 Londen 365 Af e; C c-h •- r,| 16'/O Al. Uodsil-enslocfon v!5 H.lversum 1050 M. Uitzending van de „Mcqu em" van Verdi, door Je Kyit. Orator.m W-r en uil het Concert geu uw te Amsterdam Londen 3l»5 M. en Cli>' nr lord 1600 M stations: De Groot and the Piccadilly Orkest: ..Sp leet.on, „The Gipsy Princess" (Kalman); „Om la Voce'' Puritani". Bellini). Scherzo („A Midsummer N'ghl'a Dream", Mendelssohn); „Song uf tbc Nightingale" (A Word less Song Saml-Saën*); Sym phonic Poem, „Fitilnndia" (Si belius). Voortzetting te 9.35 uur: „Air de Balk»! en „Ange lus" uit „Scènes Pi'o «pi. s" van Maasenof. 8 20 Newcastle 400 Al. Ooi tem 1. De Etna per radio. .Senator Marconi, die thans te Lomleu teruggekeerd is, heeft verklaard, dat de eerstvolgende erupt» van dc Etna duur middel van do radio gehoord zal km nou worden in geheel Europa en Amerika. Mar coni zal een nieuw radiostation bouwen bij den krater van den Etna, ten ertulc de uit barstingen te kuuiuii n u»' il #ij" Een R. K. Radio tW .u ln een te Amsterdam uiulc. aanmoedi ging van liet Doorluchtig Ep.scopaul eu onder leiding van dr. II. van Koeverdyu, gehouden bijeenkomst van do besturen der bestaande R. K. Radio-Vereonigifigeri in Nederland, is besloten tot stichting van een Ned. R. K. Radio-Bond. Ei werd een voor- loopig comité benoemd, dat de plannen na der zal uitwerken. A's voorzitter werd aan gewezen de hoer Al. J. van den Biggolnar uit Amsterdam en als secretaris de heer F. C. H. Meeuwseu uit den Haag. Het run té besloot tot alle radio-bolaugstelleude den oproep te richton om zich aan te s u ien bij de beslaande R. K. Radio-vereenigiugmi, on waar deze uiet bestaan tot hot opr clilen eener dergelijke verconiging over Ie c i.m. Voor inlichtingen, den bond belre'fende kan men zich wenden tot voormelde be stuursleden; voor Amsterdam Saxen Wol- marlaan 42 en voor 's-Gravenhage Banaan- straat 98. Tevens kunnen e r I Mei a.s. zal verschijnen hel 14-daagsch officieel orgaan der vereenigingeu, dat gratis aan haar leden zal worden toegezonden. Ingezonden Mededeelipg. RADI 0 Grootste sorteerinr i> ceelen, eto 29"" Vraagt onze n i e u \v verschenen geïllustreerde Catalogus. 11901 N.V. I.E.M.C.O. v.h. GEERAERT8-REOTER LEIDEN - MARE 70 - TEL. 1118 lijk bedrag en vuurden, alvorens do wo ning te verlaten, hun revolvers op de on gelukkige vrouw af, die kort daarop den geest gaf. Een koewachter, die mot een revolver gewapend, do roovers nazette, werd door drie kogels getroffen en moest, gevaarlijk gewond, naar een ziekenhuis worden overgebracht. De maréchaussécs begonnen terstond hun onderzoek naar het spoor der moor denaars, die, naar do getuigenis van den koewachter, hun fietsen in een nabijzijnd boschjo hadden geplaatst. Het parket van Doornik kwam gister morgen ter plaatso en heeft een nauwkeu rig onderzoek ingesteld, hetwelk met be hulp van speurhonden den geheelen dag werd voorgezet. Vernomen wordt, dat twee der vermoe delijke daders te 's-Gravenhage zijn aangehouden. Zij zijn met den koewachter geconfronteerd en worden in verzekerde bewaring gehouden. Vreeselijke mijnramp in Amerika. 17 m ij n werkers afgesloten van do buitenwereld. Uit Wallace (Staat Idaho, V. S.) wordt geseind: In do Ilecla-mijn zijn zeventien mijnwerkers 2000 voet onder den grond van do buitenwereld afgesloten. Alle kans op redding is uitgesloten, daar de mijn gangen vol vergiftige gassen zijn. Het ponton-ongeluk bij Deltmold. Een Wolff-te leg ram uit Berlijn meldt: Naar de bladen uit Bielefeld vernemen, heeft het onderzoek der justitie te Biele feld' inzake het ponton-ongeluk op de Wo- ser, tot een aanklacht wegens het veroor zaken van den dood door nalatigheid tegen den eersten luitenant Jordan van het pio- nicrsbataljon geleid. Aardverschuiving. Donderdagavond heeft bij de Schicfellial detunnel nabij Frioberg in Baden een aardverschuiving plaats gehad, tengevol ge waarvan de ingang van de tunnel go- beel is versperd. Het verkeer moest over andore lijnen worden gelegd en wordt ge deeltelijk met autobussen in stand gehou den. Brand bij de A. E. G. Donderdagavond is te Berlijn in de fa briek der A. E. G. een ernstige brand uit gebroken. De brandweer, die met veel ma teriaal uitrukte, was het vuur eerst van nacht om 3 uur meester. Er zijr\ o.a. 30.000 electromotoren, die een aanzienlijke waarde vertegenwoordi gen vernield. De schade, aan de gehouwen toegebracht woardl op 100.000 mark ge raamd. SPORT VOETBAL. NEDERLANDSCUE VOETBALBOND Overzicht. De aandacht wordt morgen nagenoeg ge heel in beslag genomen door de kaïnpioens- en promotie- en degradatiewedstrijden, die nog ettelijke Zondagen van do lente zullen vragen. In dun strijd om het landsk&mpiucn- schap gaat het er meer en meer naar uit zien, dat de eindbeslissing zal moeten val len tusschen H. B. S. en N. A. C. en na morgenmiddag is zulks met vrij groote ze kerheid te zeggen We nemen daarbij aan, dat de groote concurrenten voor de ccre- plaats morgen winnen. Ondank» alles zul len H. B. S. zoowel als N. A. C. er voor weten te zorgen, dat hun aanhangers niet teleurgesteld zullen worden, 't Is waar Frisia geeft zich niet gauw gewonnen, maar de Residentiebewonors zijn toch tech nisch de meerdere van de Noorderlingen, die, het heeft er allen schijn van, in deze competitie wellicht geen punt binnen zullen halen. Moer spanning nog zal de wedstrijd in Breda brengen, omdat door een nederlaag van N. A. C. de kansen van H. B. S. weer gunstiger worden, torwijl Sparta door een nederlaag nagenoeg zeker uitgeschakeld ia. De Rotterdammers hebben togen Go Ahead bewezen hun kans op de oereploata niet gaarne te verliezen. We houden hel er echter toch op, dat de Rredanaars morgen winnen. In Zandvoort valt morgen wellicht de beslissing, wie van de tweede klaskampioe- ncn voor promotie naar de eerste klas in aanmerking zal blijven komen. Het elftal, dat morgen verliest is zijn kans kwijt. Im mers Spartaan heeft twee, Zandvoort drie punten. Wint nu Spartaan dan stijgt h t puntenaantal tot vier, wint Zandvoort dan heeft deze club de leiding met vijf pun ten. Als Zandvoort wint, dan moet Quick in Amsterdam van Spartaan winnen mn gelijk te komen met Zandvoort, in wolk ge val een beslissingswedstrijd noodig ir Als Spartaan wint behoeven de Amsterdam mers slechts een gelijk spel met Quick te spelen om in de eerste klasse terug le koe ren.» Zoo men ziet zijn er nog verschillende mogelijkheden, maar we willen maar niet op de dingen vooruitloopen en eerst den uitslag van morgen afwachten In afdeeling IT valt morgen defin f Ie beslissing wie een plaats in de eend»* klasse zal veroveren V.O.C. of A DO. Ondanks do

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3