Internat.Voorjaarsbioemententoonsteliiny te Heemstede diet 281 toegenomen, waartegenover 317 le den om verschillende redenon moesten wor den afgeschreven. Door bemiddeling van de instelling „rechtskundige bijstand" kon een bedrag van 20.000 voor leden gered wor den. Blijkens bet financieel verslag bedroegen de bezittingen op 1 Januari 1025 ƒ59.826. Prof. Heyden hield hierna een rede over de rechtspositie van den handelsreiziger en den handelsagent. Een te houden buitengewone vergaderin; werd op hedenmorgen bepaald. Coöperatieve Inkoopvereeniging „St.-Homobonus". Donderdag werd de algemeenc jaarver gadering gehouden der Manufacturen-In- koopvereeniging St. Homobonus te Rotter dam, in de bovenzalen van Het Gouden Hoofd, aan de Zcevischmarkt. De vergadering was druk bezocht en had, zooals dit bij St. Ilomobouus gebruikelijk is een vlot en prettig verloop. De balans en exploitatie-rekening wer den toegelicht door den heer B. I. Eelkema, accountant, en onveranderd goedgekeurd. Periodiek afredend waren de bestuurs led en Ferd Meyer, voorzitter, en B. de Mol, commissaris, welke beide beeren met alg. stommen herkozen werden, terwijl in de plaats van den heer G. H. Bokeloh, com missaris, gekozen werd do heer J. van der Hart te Rotterdam. De alcemeene jaarvergadering werd be sloten door een feestelijken, gemeenschap- pelriken maaltiid, die zich kenmerkte door jolijt en vroolijkheid. Prijsvraag van „Sl.-Lucas". Door den Nederl. R. K. Bond van Sohil- dorspatroons St. Lucas, wordt de volgen- do priisvraag uitgeschreven: 1. Gevraagd wordt eene muurbeschilde- rin<7 voor vestibule, met deur en lambri seering. 2. Hoogte van den wand 3.50 M., breedte 5 M., de deurhoogte en brecdlo naar verkiezing. 3. Tn de toepassing der versiering en klouronkeuze is men geheel vrij. 4. Verplichtend is, een gekleurd ont werp op 1/10 der ware grootte en een de tail uitgevoerd in kleur, op ware grootte. 5. De ontwerpen moeten franco inge zonden worden v«Sór September aan (hot adres zal nader worden bekend ge maakt). 6 De Inzendingen moeien met een motto worden gemerkt, terwijl in een bijgevoegde verzegelde enveloppe, voorzien van het zelfde motto, de naam en adres *van den inzender vermeld worden. 7. De goedgeslaao-do en bekroonde ont werpen zullen worden gereproduceerd. 8 De Jury zal 14 dagen voor de beoor- doeling worden kenbaar gemaakt. 0 Er worden uitgeloofd: Eerste prijs rf 60.tweede prijs 40.derde priis 'f 20.met diploma en voorts zooveel di ploma's als de Jury waardig keurt. 10. De prijsvraag staat voor ieder, dus ook voor piot-leden open. 11 Meerdere ontwerpen mogen door Mn persoon worden ingezonden, met dien verstande, dat men maar een geldprijs kan bekomen, bij dubbele bekroning vervalt do geldnrfis aan don opvolgenden inzender. 12. Toden van Sf. Lucas welke voor een bekroning in aanmerking komen, ontvan gen een extra berinnering van bet Hoofd bestuur. Mar. Seipel. Gistermorgen ruim 10 uur is mgr. dr. Seipel van bet Centraal station te Utrecht afgehaald door den heer P. Serrarens, secretaris van het Intern. Christ. Vakver bond en vertegenwoordiger van het bureau van bel R. K. Werkliedenverbond. Dr. Seine], die vergezeld was van dr. Duffok, zaakgelastigde van Oostenrijk bij ons bof, werd mede verwelkomd door de beeren 'Jos. Koning en pater Van der Veer, S. T namens Geloof en Wetenschap. Per auto werd onmiddellijk naar het burfeau van bet R. K. Werkliedenverbond gereden. Tn 'de versierde bestuurskamer werd kennis gemaakt met de overige bestunrderen van 'dit verbond, waarna een bezoek werd ge bracht aan bet zielkundig beroepskanloor. Vervolgens werd er koffie geserveerd. Ora half twaalf begaf men zich naar het Jaar beursgebouw, waar pen vergndermg plaats had van het R. K. Werkliedenverbond. De voorzitter van bet Verbond, de heer A. C. de Bruyn, sprak een welkomstwoord, en vervolgens hield mgr. Seipel een rede. In de middaguren word een bezoek ge bracht aan het aartsbisschoppelijk paleis in de Maliebaan. Gisteren sprak mgr. Seipel voor Geloof en Wetenschap. EEIM PAKKENDE VERKIEZINGSACTI E. Door het bestuur der Centrale R.-K. Pmpagandaeommissie in den rükskies- kring Utrecht is aan alle R.-K. kiesver- eenigingen en propagandaelubs in dien kring een circulaire gericht, waarin ge vraagd wordt om steun, ten einde de weife lende broeders, de katholieken, van wie ge vreesd moet worden of zij wel op de katho lieke lijst zullen stemmen, te bewegen hun plicht te doen. Daartoe moeten zij in de laatste 4 a 5 weken voor de verkiezingen in de gezinnen van die katholieken iederen dag oen ka tholiek dagblad op tafel brengen. De kosten daarvan zijn geraamd op ongeveer J 3000, wat J 60 per kiesvereeniging zou beteekenen. Als deze actie inderdaad kan en wordt ingezet en. waarom niet? moet ze prachlitr resultaat opleveren, ook voor de toekomst. Het middel om voor te lichten betref fende, en te doordringen van de taak, die do Katholieken op het terrein van het openbare leven hebben te verrichten, is de Katholieke pers! De Belgische Floralieën. Boven den ingang van het Bloemenpa- leis wappert de zwart-geel-roodo vlag van België! Met groote moeiten en kosten hebben de Belgische tuinbouwers uit de omgeving van Gent en Antwerpen het beste uit hun kassen naar Nederland vervoerd, om nu eens aan alle Nederlanders (en niet aan enkele bevoorrechten) to looncn wat de Gentsche Floraliën zijn. Laten wij openhartig zeggen, dat, wat het hoofdgebouw betreft, het ons is tegen gevallen. Maar liet is mogelijk, dat wij ons teveel ervan hadedn voorgesteld. Do inzending op de Je tijdelijke tentoonstel ling van Bier en Ankersmit uit Melle gaf echter aanleiding tot deze hooggespannen verwachting. De Gentsche Floraliën hebben de Paaschtentoonstelling niet kunnen evena ren. Het kampioensschap in tentoonstellen blijft dus alsnog bij Boskoop en Aalsmeer en daarmede bij Nederland! Hiermede is niet beweerd, dat de gister geopeude tentoonstelling op zichzelf niet wonderschoon is, zooals uit een rondwan deling zal blijken. De groole zaal wordt in hoofdzaak in genomen door Azalea's en Pahnen; de galerij staat van voor tot achter vol Orchideeën. Bij het binnenkomen valt onmiddellijk de stijvige opstelling der bloemen en pal men op. Zoo de inzending der N.V. Flandria te Brugge. Een dubbele rij prachtige Azalea's, waarvan de stammen gemaskeerd zijn door een rij Phoenix Roebelüni, een fijne palmsoort en waarachter grootere palmen oprijzen. Een zeer nuchtere rangschikking dus. Maar de Azalea's en de palmen zijn zoowel in vorm als kleur bewonderens- waard. Tegenover den ingang staat een ge mengde inzending van Broeckaert te Gent- brugge en de Gal uwe uit Meirelbeke, waar boven een reusachtige Kentia van Spae uit Melle de geheele groep overschaduwt. Do groep zelve wordt gevormd door Clivia's op een ach tergrond van lagere palmsoor ten en Araucaria's. Ook verder op en langs bijna de ge beele rechterwand treffen wij palm soorten en vaste planten aan van ver schillende inzenders. Bij den uitgang naar het verwarmingstoestel is een interessante inzending bladplanten, Bromeliaceëen, in roode en paarse kleuren. Er zijn hier buitengewoon mooie palmen en vaste planten op te merken, zooals de Latonia Berbonica en de sierlijk-geblader- de Phytotemum Lindeni. Het geheel had in de handen van onze Hollandsche sier kunstenaars één welig oerwoud kunnen worden. De geheele dwarswand wordt ingenomen door de gemeenschappelijke inzending der Antwerpsehe kweekers, de eenige groep, die in landschapsstijl is ontworpen. Op den voorgrond een ruim mos-veld, met daar achter een hoog opgaand palmen- bosch Tusschen het mos staan allerlei planten, viooltjes, madelieven, cineraria's, sleutelbloemen, genista's, die to zamen een drukken, maar in ieder geval vroolij- ken ondergrond vormen. Onder de palmen vinden wij mooie Hor tensia's en Azalea's. Op den voorgrond zijn anjelieren in manden geplaatst in donkerrood# tot citroen-gele kleuren. De inzending als schoon geheel wordt echter totaal bedorven door een groot schilderdock in het midden tusschen do palmen, voorstellende in fletse tinten: Va der Schelde, met een ruiker in zijn hand, uitkijkend op zijn Antwerpen. Dat is geen Hollandsche smaak! Men doet het beste, er weinig op te let ten, want overigens is het een aardige gi'Qep. Langs de vierde wand kunnen wij weer palmen en vaste planten bewonderen. Roodgebladerde Dracaena's en Anthu- rium's geven een kleurige afwisseling tus schen do Kentia's, Rapliis en Gocos-pal- men. Vooral de inzending van Van Houtlo Sr. te De Pintc muntte door prachtige soorten uit. Bij den uitgang staal nog een groepje Bromdiaceën van Gijselinek en Zoon uit Meirelbeke. Het eerste middenperk wordt door Aza lea's ingenomen, het tweede ook en in het derde zijn eveneens Azalea's geplant. Bo planten zijn meestal zonder meer in potten of kuipen op den grond neergezet, in vast- aaneengesloten bedden. Het lijkt ons on- noodig een gedetailleerde beschrijving te geven. De ingezonden soorten en haar hoe danigheid kunt ge vinden In de lijst der bekroningen. Opvallend mooi was b.v. de rose-roode Mad. Pétrick van Achille de Coster, die op eenige afstand van elkaar in groene kuipen zijn tentoongesteld, een heel bed van de steenroode „Apollo". ingezonden door Th. Piens en de rose „Mad. v. d. Cruyssen" door V. v. d. Weghc uit Loo- christy. Prachtig is ook „Paul Schame" n Adriaenssen uit Loochristy. Door Haerens en Wille uit Somergheiu wordt de laatste nieuwigheid „Albert Eli sabeth", rose met donkerroode randen, vertoond gezamenlijk in een groot-perk, waardoor zij minder goed tot hun recht komen. In het 3e middenperk trok reeds bij het binnenkomen de aandacht de groep Aza lea Violacea Multiflora,van een stralend paarse kleur. Er naast staat een booin- (1 van in pyramide-vorm gesnoeide roode en witte Azalea's. Er komen nu nog drie inzendingen, die tof de mooiste der tentoonstelling behoo- Op rle eerste plaats: August Haerens uit Somergheiu met een onovertroffen collec tie Azalea's, waaronder zeer sierlijke en losse struiken. De kroon wordt gedragen door de rootle Etoile de Belgiquo niet daar naast de witte „Mej. Susanna Haerens' „White Lady" en „Vlaamscho Percl." Verder dringen zich aan ieder op de reusachtige rose-roode struiken van Sou venir W. Edgard en Amabilis. Ook in de inzending van G. en M. Maon- hout uit St. Amaudsbcrg minder ge lukkig gerangschikt vallen prachtige soorten op te merken als „Herme" en de geel-wifte „Niobo". Tenslotte wijzen wij op do groep Aza lea's van de N.V. te St. Amandsbcrgen. Bij deze inzending maakten wij de aantee- kening „mooi opgesteld". Achteraf hoor den wij echter, dat de Belgen aan die sier lijke opstelling geen schuld hebben; het plan eenvoudig maar smaakrijk was bedacht door Koper uit Bennebroek. De effen-rose „Daybreak" is een van de mooisten hier; wat kleur betreft. De Orchideeën. In de galerij zijn de Orehideëen tentoon gesteld. Van voor tot achter is bijna de geheele lengte er door ingenomen. Aan het begin zien wij eerst eenige rijen An- thuriums, met roode, gespikkelde en witte bladsc lieden. Dan komen de Orchideën. Er zijn drie groote inzendingen: van Firmin Lambeau oit Brussel, Th. Pauwels uit Meirelbeke en E. Praet uit St. Amandsberg; die allo drie vereerd werden met ecreprjjzen. Hot heeft, dunkt ons, geen nut wat vreemde namen hier op te disschen en aan een beschrijving deze grillige bloemen wa gen wij ons niet. Cymbidiurns, Cyprepe- diuiii (Vrouwenschooltjes), Oncidium, Caltleya, Odontoglossnm, bijna alle ge slachten dezer bewoners der Braziliaan- sche oerwouden zijn hier vertegenwoor digd. Men komt er bijna niet uitgekeken aan den pracht van lijn, kleur en teeke- ning, die iedere bloera ten toon spreidt. Orchideën zien er teer uit, maar toch hebben zij een lang leven. Men deelde ons mede, dat enkel nu meezonden bloemen reeds in Januari op een tentoonstelling stonden en toch zijn zij friscli, alsof zij pas ontloken waren. Tenslotte nog een aardige inzending Ja pan sclie miniatuur-tuintjes in steenen bakken. In elke bak is een dwergsoort van een of andere Japansche boom geplant waar onder kleinere bosschages. Daartusschon staan bruggetjes, poppetjes, en kraanvo geltjes. Het is een echt mode-artikel! Slechts weinige van al deze Vlaamscbe inzenders hebben het gewaagd de op schriften en aanbevelingen in hun moeder taal te stellen. Door de anderen werd oot moedig hulde gebracht aan de Superiori teit hunner Fransche landgenooten. v De Opening. De heer E. H. Kreiage, voorzitter der Algemeene Verceniging voor Bloembollen cultuur, heeft gistermiddag bij de opening van de Belgische Floraliën do volgende toespraak gehouden: Het is voor de Algemeene Verceniging voor Bloembollencultuur een groote voldoe ning, het welkom te mogen toeroepen aan do Belgische tuinbouwers, die hebben wil len gevolg geven aan onze uitnoodiging tot het inrichten van Belgische Floraliën in het kader van ons groote bloemenfeesL In de reeds ver achter ons liggende ja ren, toen onze vereeniging elke vijf jaar een, thans zeer klein lijkende, tentoonstel ling van slechts enkele dagen hield in een zaal van vrij beperkte afmetingen, hield mijn vader, de toenmalige voorzitter, her haaldelijk zijn vak- en landgenooten als een lichtend en bezielend voorbeeld de Gentsche Floraliën voor. Steeds opnieuw spoorde hij hen aan de Haarlemsche ten toonstellingen o]) te voeren tot de hoogte, die toen d. w. z. thans veertig jaar ge leden, reeds door de Gentsche bloemen- feesten was bereikt. Hoezeer ook in denkbeelden en inzich ten verre zijn tijd vooruit, heeft mijn va der zich nimmer de ontwikkeling van de tegenwoordige» omvang kunnen voorstel len. Nog veel minder zal hij ooit hebben vermoed, dat eenmaal een ware Belgische tentoonstelling groot en luister zou bijzet ten aan een door de Algemeene Vereeni ging voor Bloembollencultuur gehouden bloemenfeesL Het was de Syndikale Kamer der Bel gische Hofbouwers, in samenwerking met de Koninklijke Maatschappij van Land bouw en Kruidkunde te Gent, de Koninklij ke Antwerpsehe Maatschappij van Tuin bouw. den Belgischen Orchidophilenkring en den Bond van Azaleakweekers en Ex porteurs beschoren, dit schitterend resul taat te bereiken. Aan onze bewondering voor hetgeen zij tot stand brachten, paart zich onze dieps erkentelijkheid voor hun medewerking Vervolgens begroette spreker de autori teiten in de Fransche taal, in 't bijzonder den Belgischen gezant, prins Albert de Ligne, en de officieele delegatie van de Belgische regiering. Spr. achtte hel voor de tentoonstelling een bijzondere eer, dat aan bet hoofd dezer afvaardiging ge plaatst was graaf André de Kerckove de Denferehem, niet alleen wegens de hooge ambtelijke positie, die hij bekleerdf, maar omdat zijn naam de herinnering opwekt van twee voortreffelijke voorzitters dor Gentsche Tuinbouwmaatschappij. Zoon van graaf Oswald de Kerehove, die in zich vereenigde de zeldzame gaven van geleer de. politicus, litterator, organisator en redenaar, kleinzoon van een bekend bur gemeester van Gent, hebt gij, aldus sprak de heer Kreiage den heer De Kerehove toe waardig de familietra ditie voortgezet, toen gij lief voorzitter schap der Gentsche verceniging aanvaard de, aan welke niet alleen de Belgische tuinbouw, maar die der geheele wereld zoo veel verplicht is. Wij achten het dus een bijzonder voor recht, dat gij. graaf De Kerehove, zijl aangewezen als de vertegenwoordiger van uw gouvernement en het schijnt ons een gunstig voorteeken, dat gij u bereid bobt verklaard deze Belgische Floraliën te openen, waartoe spr. hem thans verzocht over te gaan. De redo van den heer Kreiage werd beantwoord dooi- graaf De Kerehove. Aanwezig waren o.a. de Belgische ge zant, prins de Ligne, en de burgemeester van Heemslede, jhr. J. P. W. van Doorn. Na de opening werd het Belgische volks lied gespeeld. Vervolgens heeft het gemeentebestuur van Heemstede een noenmaal aangeboden Bekroningen. Azalea's. a. gouden medaille; b. verguld zilveren medaille; c. zilveren medaille; d. bronzen medaille. Soc. anon. te St. Amandsberg (bij Gent) Day Break. Blushing bride. Zaailing d J 25, met gelukwenschen der Jury. De Smet Duvivier, te St. Amandsberg, Violacea (stam) a met gelukwenschen der Jury. Gebrs. Maenhouf, te St. Amandsberg, Verscheidenheden, Vervaeneana, Pink pearl, buissons, Eereprijs ter waarde van 100, met gelukwenschen der Jury. Aug. Haerens, te St. Amandsberg, Nieu wigheden a. Van de "Weglie, te Loocbrisly, Madame Van der Cruyssen a. Leopold van Acker, te Loochristy, Ver vaeneana alba b. BeystMoreau, te Loochristy, Vervae neana c. Adriaenssens, te Loochristy, Paul Scha me b 5, met gelukwenschen der Jury. E. Delaruye, te Ledeberg, Hexe (pyra- mide) a. Achille de C'oster, Madame Pétrick a Francois - Spae, te Melle, M. Era. Eek- hout b 5. De Coster de Vos, te Melle, Hexe (buis- aon) a. Th. Piens, te Melle,Apollo d, met ge lukwenschen der Jury. Oct. De Koker, te Melle, Président Os wald de Kerehove b 5. Francois Vervaet, te Meirelbeke, Ver vaeneana (pyramiden) b. Haerens en Wille, te Somerghem, Al bert-Elisabeth. Nieuwigheden. Eereprijs ter waarde van 125, met gelukwenschen en toe j inching der Jury. De Somer De Loore, te St. Amandsberg, Temperance, Mr. Karl Hanssman b 5.-. Gebrs. De Reuse, te Saffelaere, Perle de Saffelaere (buissons) b. Alois De Letter, te Saffelaere, Vervae neana c. A. van Heeke, te Saffelaere, Hexe (py- ramide) b. F. Tollenaere, te Saffelaere, Hexe (buissons), Vervaeneana a, met geluk wenschen der Jury. N.V. Flandria, te Brugge, 50 Verschei denheden (op stam) a 25. met geluk wenschen en toejuiching der Jury. Palmen. Francois Spae, te Melle, Verzameling Palmen, Kentia, Raphia flahelliformis, Phoenix canariensis, Eereprijs ter waarde van 400, met gelukwenschen der Jury. De Cosier Vcrstraeten, te Melle, Phoe nix Roebelini b. Th. Piens, te Melle, Fientia Forsteria- na e. Gebrs. Maenliout te St. Amandsberg, Kentia's b 5. Plant Export, te St. Amandsberg, Ken tia Forsteriana, Phoenix Canariensis c. J. Broeckaert te Gentbrugge, Gocos Woddelliana b. N.V. Louis van Houtte Sr. te De Pintc, Verzameling Palmen a f 25. N.V. Flandria, te Brugge, Verzameling Palmen, Eereprijs ter waarde van 150, beschikbaar gesteld door de gemeente Katwijk. Van Dillewijn en Thiel, te Meirelbeke, Kentia, Raphis b f 5. F. Tollenaere, te Saffelaere, Kentia For steriana b 20. Gebrs. De Reuse, te Saffelaere, Ken tia d. Niet bloeiende planten. Firma A. Ballièrc, te Ledeberg, Groep verschillende planten b 5. Francois Spae, te Melle, Verzameling ierplanten, Verzameling Bromeliaceeën, Eereprijs ter waarde van 100, beschik baar gesteld door de gemeente Katwijk. Alph. De Coster, te Melle. Dracaena Pa- rei, idem Bruanti. idem Prince Albert, Ophiopogon b 5. De Coster Vcrstraeten. te Melle, Dra caena in soorten c J. A. Binof, te Meirelbeke, Dracaena de Serre chaude varies d. Beyst Boreau, te Loochristy, Dracaena indivisa c. Plant Export, te St. Amandsberg, Arau- caria excolsa, Dracaena Parei c. J. Broeckaert, te Gentbrugge, Araucaria b 5. Soc. an. Flandria, te Brugge, Groep Eureva latifolia. Laurieren a. Firma Draps-Doin, te Brussel, Japan- 8ohe planten a. Gebr. Vincke. te Brugge, Laurieren, Dracaena Demerensis a. Em. Praet, te St. Amandsberg, Diverse varens. Eereprijs ter waarde van 100. Bloeiende planten. Firma A. Dallière, te Ledeberg, Groep verschillende planten e. G. Gijselinek, tc Meirelbeke, Bromelia ceeën c. J. van de Putte, te Meirelbeke, Verza meling Anthnrium a. De Caluwe, te Meirelbeke, Verzameling Clivia h. "ed. J. Lossy, te Deslelbergen, Hor tensia b 15. Firma Draps-Dom, te Brussel, Hor tensia's b 25. Orchideeën. Firmin Lambe^i, te Brussel, Groep GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN BUREAU GEMEENTELIJKE GENEESKUNDIGE DIENST Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat het Bureau van den Gemeentelijken Genees kundigen Dienst, niet ingang van Maan dag, 27 April, wordt verplaatst van het Raadhuis naar het perceel Breestraat 119. N. C. DE GIJSELAAR, Burgcm. VAM STRIJEN, Secretaris. Leiden, 25 April 1925. B. en W. van Leiden brengen ter alge meene keunis, dat door W. J. v. d. Heydt, te Leiden, een verzoek is ingediend, om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop iu perceel Stationsweg 51 Katholieke Agenda Zondag. R. K. Kiesvereeniging 102 uur stemmen, St. Pancratiuspatro- naat. Zondag. ,,De Hanze", 2.304 uur recep- tie in „In den Vergulden Turk", bestuur gn geest. Adviseur. Maandag. „De Hanze". Feestavond, Stads gehoorzaal, te 8 uur. Dinsdag. R. K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, Bonds- gebouw, te 8.15 uur. Woensdag. Propagaudaclub „St. Cathari- na", te 7 uur H. Mis Hartebrugs- kerk; 's avonds te 8 uur gezellig samenzijn, Volksbond. ALGEMEENE AGENDA LEIDEN. Deze week.' Meubilecringstentoonsfelling. Javastraat, Kooipark, geopend 25 uur. Zaterdag. „Litteris Sacrum", Schouwburg, te 8 ttur. Zondag. „Jacob Cats", Schouwburg, te 8 u. Dinsdag. L. O. V. Concert Stadsgehoor zaal, te 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 20 lot en met Zondag 26 April waargenomen door de apotheken van de H.H.: D. J. v. Drie- sum, Mare 76, Telef. 406 en W Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594. Van Zaterdagavord 8 n tot Maandag morgen 8 uur nemen de volgende huis artsen den dienst waar: Dr. J. Bruning, Rapenburg 59, Tel 605. Dr. Schreuder, Plantsoen, Tel 301 Dr. Veldhuyzen, Hooigracht 84, Tel 617 Dr Weebers, Hooigracht 31, Tel 360 De Geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door Dr. Timmermans, Telef. 390. Orchideeën, Kunstvoorwerp met geluk wenschen der Jury. Th. Pauwels, te Meirelbeke, Groep Or chideeën, Eereprijs ter waarde van 300, met gelukwensch der Jury. Emile Praet, te St. Amandsberg, Gro^p Orchideeën, Eereprijs ter waarde van 100 Aan de gezamenlijke inzendingen van Antwerpen en Omstreken is een Eereprijs ter waarde van 400 toegekend, met ge lukwenschen en toejuiching der Jury. Aan het jaarverslag over 1924 der Leidsche Vereeniging voor Kinderborst e'- lingskolonies, Afdeeling Leiden van het Centraal Genootschap voor Kinderherstel- lings- en Vacantiekolonies is het volgende ontleend: „In het bestuur van d ifd. Leiden kwam dit jaar geen verandering. Hot ledental, dat op 31 December 1923, 208 leden bedroeg, was op 31 Decern h 1923 afgenomen mot 21 leden, dus totaal 187 Op eei» -U..UW 'jinsubsidic aan de ge meente werd wederom gunstig beschik», onder dezelfde voorwaarde als het vorig jaar, n.l. 0.50 cent per kind en per dog tot een maximum van 410.. Het eigenaardige van deze subsidieering is dat het bedrag er van rijst, naarmate er meer leden zijn. dus ook meer geld in kas komt, d.w.z. om het geheele bedrag te krijgen, moeten er ongeveer 26 kinderen worden uitgestuurd en daar hel ledental helaas weer was verminderd, kon de ver eeniging ook maar 20 kinderen uitzenden met te zamen 682 verpleegdagen. De meeste kinderen gaan bijna geleel voor rekening van de kas, terwijl nog dik wijls bijvulling der noodige kleedingstuk ken moet plaats hebben. Deze worden dan in bruikleen gegeven. De kinderen werden verpleegd in de ko- lonichui/"n. De Steeg, Wijk aan Zee en tc - Egmond aan Zee De verzorging in de koloniehuizen liet niets te wonsehen over ,de kind-ren kwa- 1 men opgewekt en verbeterd en in- gewicht toegenomen terug. Naar de vacantie-kolonie werden alleen die kinderen heengesluurd, welke geduren de wen winter, hetzij door acute infectie ziekte, o.a. kinkhoest, mazelen, roodvonk enz, hetzij door zwakte of door andere oorzaken wat achterop zijn geraakt. Deze kinderen komen gewoonlijk door een ver blijf van een week of vijf buiten weer op hun verhaal." Wij spreken de beste wenschen uit voor den verderen bloei dezer verceniging. Congres van de Int. Ver. van Beroeps- tuinbouwers. De tweede dag. Gistermorgen is de tweede zitting van de Fédération Hortieole Professionelle In ternationale voortgezet. De heer Leak, van de Engelschc dedega- tie, zette zijn inzichten betreffende arbi trage uiteen. Besloten werd dit punt nog aan te bou->

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2