t T«U«rafi*cl> WMrtartaM volgens waarnemingen verricht in den morgen van 23 April 1925, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 705.7 Breslau. Laagste Barometerst.: 729.0 Thorshavn. Verwachting tot den avond van 21 April: Matige tot krachtige Zuid-Westelijke tot Westelijken wind, betrokken tot zwaar bewolkt, aanvankelijk regenbuien, iets kouder. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aan gegeven door den groofen wijzer. Het dnn- ne lijntje beduidt den stand van gister middag 3 uur LUCHTTEMPERATUUR. 8.9 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagnam. 7.39 tol. Vrijdag voormiddag 4.15. vereeniging zonder veel aan den weg te timmeren weer nuttig werk heeft verlicht Het meeste werk geschiedde weer door liet Informatiebureau, waar mej. Schuyt Best opnieuw velen van voorlichting diende. Het aantal ingewonnen informaties bedroeg niet minder dan 5759, t. w. aan Leidenaren j077, aan Nederlanders 384(5. aan Engel- sclien 221, aan Amerikanen 231, aan Duit- scliers 297, aan Franscben 16, aan Indiërs 57, aan Belgen 9, aan Japanners, Noren, Denen, Italianen en Zwitsers ieder 1. Verkocht werden 712 gidsen van Leiden, plattegronden van Leiden en andere ste den, benevens kaarten, spoorgidsen, plaats bewijzen Mij. Zeeland, buitonlandsené gid sen enz. Door het uitvoerend comité voor de Amerikaansche Studcntenweek, gehouden van 1215 Juli, werden verschillende plannen met V. V. V. besproken, terwijl een boottocht werd gemaakt naar het Kager- meer. Aan de organisatie der 3-0etoberfeesten, die zooveel duizenden vreemdelingen naar leiden lokten, heeft V. V. V. uit den aard der zaak geen deel genomen. Echter ver tegenwoordigde de beer A. P. v. d. Heide de vereeniging in de algemeene versierings en verlichtingscommissic. De vereeniging besloot tijdens de feesten de molen de Valk, daarvoor welwillend door den heer v. Rijn ter beschikking ge steld, te verlichten en de secretaris brengt alle hulde aan het electrotechnisch bureau van den heer Tobé voor de wijze, waarop de gegeven opdracht ten uitvoer is ge bracht. In bet bestuur kwam verandering door dat de heer Ch. van Spall gemeend had wegens drukke werkzaamheden te moeten bedanken als voorzitter en als bestuurslid Na vee] moeite slaagde het bestuur er echter in den lieer Van Snall als bestuurs lid te behouden, doch hij werd als voor zitter opgevolgd door den heer A'. \V. Frent- zen, ten opzichte van wien de secr. de hoop uitspreekt, dal hij vele jaren voorzit ter der vereeniging moge zijn. De secr. brengt voorts hartelijk dank aan den heer Van Spall voor zijn alzijdig werk voor V. V.V. gedaan en herinnert eraan dat de wijze waarop hij de vergaderingen en de debat ten leidde, slechts een aangenamon indruk kan nalaten. Het verslag besluit voorts met een beroep op aller medewerking om de vereeniging weer een nieuwe periode van bloei te doen beginnen. De voorz. sprak hierna eenige hartelijke woorden van dank tol don heer Van Spall en zeide, dat bet hem heel wat moeite zou kosten zijn voorganger le evenaren. Voorts Verzocht spr. den secretaris aan zijn ver slag toe te voegen, dal de Vereeniging ter gelegenheid van de Am. Studenlenweek een Amerikaansche vlag was aangeboden, die bij e.v. gelegenheden gebruikt zal wor den. De heer Van Spall dankte vervolgens den voorzitter en den secretaris voor bun sym pathieke woorden en zegde toe zijn krach ten, waar noodig, aan dc vereeniging tc zullen blijven geven. De penningmeester, de lieer A. J. den Hollander, bracht hierna liet financieel verslag uit. Het ledental bedroeg op i Ja nuari 1924 366 gewone leden, 12 donateurs en 1 lid voor het leven: 3 nieuwe leden tra den tot de vereeniging toe, 12 gewone le den weigerden contributiebetaling en 13 leden bedankten wegens vertrek, zoodat bet aantal gew. leden thans 344 bedraagt. Aan contributie werd in totaal ontvan gen 404.50, aan diversen van het Inf. Bureau 729,70, terwijl de uitgaven be droegen de som van 3517.11. Het tekort op de rekening werd gedekt uit de exploi tatie van de rijwielloods. De balans geeft een saldo aan van 50. Op verzoek van den heer Romanesko geeft de penningmeester vervolgens een overzicht van de exploitatie der rijwielbe waarplaats, terwijl de secretaris een en ander mededeelt over de werkwijze der Controle op de ontvangsten en uitgaven der bewaarplaats. De voorz. deelt hierna mode, dat het be stuur in zijn vergadering middelen bespro ken heeft om tc komen tot uitbreiding van bet ledental, wijl dit voor een stad als Lei den veel te gering is. Het bestuur is in onderhandeling getreden Aiet den heer v. Deventer, lid van hel hoofdbestuur van V. V. V., die zich bereid verklaarde tot liet honden van een lezing met lichtbeel den over hel doel der vereeniging. Hei be stuur is thans van plan in overleg Ie tre den met de Middenslandsvereenigingen om belangstelling voor deze vergadering te wekken. Hoewel ook anderen vanzelf 1 welkom zullen zijn wil het bestuur nauwer contact zoeken met den Middenstand, om dat deze van een druk vreemdelingen- bezoek in de allereerste plaats voordeel heeft. De secretaris deelt voorts nog mede, dat 't bestuur in bespreking is met den nieu wen exploitant van Zomerzorg, om den le den der Vereeniging voor de dezen zomer te houden concerten reductie te geven op do toegangsbewijzen. Op deze wijze hoopt het bestuur het lidmaatschap meer aan trekkelijk te maken. Tot commissie voor controle werden vervolgens benoemd de lieeren J. G. F Kriens, A. J. Stallinga en G. H. Pol en tot plaatsvervangers de lieeren F. G. Rosier, J F. la Rivière en D. van Li tb. De bestuursverkiezing bracht geen ver andering, wijl de aftredende leden, de lieeren A. P. v. d. Heide, N. G. F. v. Gin- kel en J. Oppelaar bij acclamatie werden herkozen. Waar van deze drie alleen de lieer Oppelaar aanwezig was, wonschl de voorz. hem geluk met zijn herbenoeming. Bij de rondvraag vestigde een der aan wezigen do aandacht op de ontsiering van bet voorplein van den Burcht, waar de eerste dagen der week een massa artikelen ter bezichtiging worden uitgestald, wat voor den vreemdeling, die den Burcht be zoek!, een onsmakelijken indruk moet maken. Hierover was door den heer Bac- ker, gérant van den Burcht, reeds een schrijven aan de vereeniging gezonden, niet verzoek te trachten daarin verbete ring te brengen. Dc voorz. deelde naar aanleiding hiervan mede, dat dit punt reeds door bet bestuur was bpsprokeri en dat hierover, alsmede over de slechte be straling der stad, een onderhoud zal wor den aangevraagd bij. den burgemeester. Na nog een enkele bespreking van on dergeschikt belang, sloot de voorz. de ver gadering. Prof. dr. P. J .Blok Bij Kon. Besluit is met ingang van 21 Sept. e.Ic. aan dr. P. J. Blok, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als hoog- lceraav aan de rijks-universiteit alhier, met dankbetuiging voor de langdurige den lande bewezen diensten. Tuirsders-oneenfloheid. Gisteren was er in „Zomerlust" een ver gadering van de Tuiodprsleenlwink onder voorzitterschap van den heer W. R'nk, op welke vergadering zoowel loden van „Ons Be'ang" als van „De Leidsche Groen ten- veiling" aanwezig waren, en voor de Tin'n- dersleenba.nk de boeren mr. Briëf, mr. Ge- zelle Meerburg en mr. Verloop. Ook waren vele niet-'eden tuinders aanwezig. Er werden „warme" discussies gevoerd, die het kookpunt bereikten, toen aan de leden van „De Leidsc.he Groenlenveiling" werd toegevoegd, dat zij verduistering luid den gepleegd. Het tumult werd toen zoo danig, dal 't veilig werd geacht, de poli lie op te bellen; toen de politie was gekomen was de rust teruggekeerd, maar de vrede bleef nog verre. Door de leden van ..De Lo-dsche Groen lenveiling" is een aanklacht ingediend we gens beleediging. Hoe groot de onderlinge verbetering is, blijkt wel uil een schrijven, dat wij van daag ontvingen van de Veilingver. „Ons Belang", waarin ons bericht wordt, dat wij, omdat wij van beide veilingen de noteerin gen plaatsen dus omdat w:j in deze een neutraal standpunt innemen de 110- feeringen van genoemde vereeniging niet meer zullen ontvangen, tenzij wij die van de andere niet meer opnemen. Hoopt men zóó z'n doel te bereiken? De Leidsche Winkelstand In perceel Botermarkt 25, waarin voor heen gevestigd de zaak van den heer Broomans, wordt morgenavond geopend een zaak in comestibles, delicatessen, fijne vleeseliwaren en fruit, door de Wed. S Plalteel. Deze naam is in onze stad lang geen onbekende, wijl hij verhonden is aan de kapperszaak, die eenige jaren geleden be stond in de Lokhorststraat en waarvan de dames-afdeeling sdp bet Gerecht thans nog bestaat. De zaak is niet grootsch opgezet, maar we mogen verwachten, dat ook hier de eenvoud bel kenmerk van bel ware zal zijn, en dan gelooven we. dat zij wel re den van bestaan zal hebben. Het interieur van den winkel hoeft eenige veranderingen ondergaan, aange bracht door den heer M. Koert, terwijl bet schilderwerk, voor zoover noodig, werd verzorgd door de lieeren Lezwijn en Veerman. De voorraad artikelen is, zooals de eer ste aanblik reeds doet zien. van de meest bekende fabrieken, zoodat goede kwalitei ten gewaarborgd zijn. De machines, een snelweger en een vleesch-snijmacliine, zijn van de fa. Nier- strasz uit Amsterdam. Gisteren is in het vroegere magazijn der firma Kreymborg op dc Botermarkt een winkel geopend van den heer J. v. d. Slok. De zaak aan de Haarlemmerstraat, welke daar gedurende ruim veertig jaren door zoovelen uit Leiden en Omstreken begun stigd werd, is naar de Botermarkt overge plaatst. In dezen nieuwen winkel zijn vooral de huishoudelijke artikelen ondergebracht en de keuze er in is tegelijkertijd nog meer uitgebreid, dan zij reeds was, zoodat de huisvrouwen er zeker al het noodigc zullen vinden. In den nieuwen winkel wordt zoowel op de boven- als op do benedenverdieping verkocht. Aan bet inwendige is weinig in grijpends veranderd Van onder tof boven is de winkel geveld met de meest varieeren- de artikelen in dc branche der firma het zal niet kunnen voorkomen, dat een bezoekster hier haar keus niet doen kan. De beide groote etalages geven een idee van de groote verscheidenheid en goede hoeda nigheid dev aangeboden artikelen. net bestemmen van den winkel op do Botermarkt voor de huishoudelijke artike len heeft tol gevolg, dat in het magazijn aan de Breestraat de bezoekers meer uit sluitend luxe-waren zullen aantreffen, welke reeds zoo rijk-gesorteerde afdeeling eveneens wederom een uitbreiding heeft ondergaan. (Herplaatst wegens misstelling.) Autouarage „Den Burcht" Wij hebben gisteren reeds een en ander medegedeeld omtrent de nieuwe autoga- ragp, die den Burcht thans gekregen hoeft, maar geheel volledig zijn we nog niet ge weest. Immers, de oude toestand aan don Burcht was voor velen een onaangenaam iets. De pachter had van jaren her vergun ning om in het koetshuis auto's le stal len. Door de nieuwe eischen, die vooral de brandweer stelde aan de inrichting van autogarages, sliet de commandant steeds op liet bezwaar, dat er een vergun ning was voor het autostallen, terwijl hem van den anderen kant werd verwe ten. eenzijdig te handelen, waarbij men steeds opnieuw verweet: Waarom wij wel en de Burcht niet? Zulks is nu uit en heeft de oplossing dezer kwestie voor den heer Backer '"•ar aangename zijde, voor don comm nt #der brandweer, den lieer P. J. V ig, heeft zij hel eveneens. Wij meldden gisteren reeds, dal de bur gemeester gistermorgen reeds een bezoek aan de auto-garage bracht. Gistermiddag kwam de commissie van fabricage, beslaande uit de hoeren Mul der, wethouder, Splinter en Oostdam, een kijkje nemen en te half vijf had de offi- cieele opening plaats. Daarbij waren o.m. tegenwoordig de lieeren J. A. Verboog, hoofdopzichter van gemeentewerken, G. 1. de Goederen, opzichter der gemeentege bouwen, P. J. Verhoog, commandant der brandweer, enkele aannemers en verdere genoodigden. In het clublokaal van de kegelbaan werden de genoodigden ontvangen en toe gesproken door den sfoeren burchtgraaf, den heer A. Backer, die er in zijn inlei ding op wees, dat hij steeds getracht heeft de zaak tot bloei te brengen en daarvoor geen middelen onbeproefd beeft gelaten. In zijn pogingen is bij grootendeels ge slaagd, dank zij de medewerking en steun van verschillende zijden ondervonden. Spr. brengt daarbij hartelijk dank in de allereerste plaats aan den burgemeester, verder aan de commissie van Fabricage, aan den heer P. J. Verhoog, commandant der brandweer, die den grooten sloot tot de totstandkoming heeft gegeven, den di recteur van gemeentewerken, ir. G. L. Driessen, den hoofdopzichter .T. A. Ver hoog en den opzichter de Goederen. Spr. wijst er vervolgens op, -dat do nieu we garage is bedoeld niet als bedrijfs- garage, doch om de klanten, die hun auto willen stallen, te kunnen bedienen. Verder brengt spr. dank aan de uitvoerders van het werk, die o.a. bij, de drukte dor rij tuig- en paardenslalling op Vrijdag en Za terdag hem zooveel mogelijk zijn tegemoet' gekomen. Ook de overige genoodigden dankt spr. voor hun belangstelling, waarna eonigen hunner in korter of langer speeches den heer Backer beantwoordden en hem geluk wenschten met de opening der garage, die hierna werd bezichtigd. Met een gezellig „onder-onsje", in de Koepelkamer, waarbij de beer Backer zich als altijd de gulle gastheer betoonde, en waarbij bef aan toespraken over en weer niet ontbrak, werd dit feit, voor den lieer Backer van zoo groot belang, op de alleraangenaamste wijze in de herinne ring vastgelegd. Dinsdag 28 April e.k. hoopt P. IJzer man, wonende Leepe Werfsteeg 11, den dag te herdenken, dat bij voor 25 jaar in dienst trad bij de firma J. J Krantz en Zn. MUZIEK. Maatschappij tot Bevordering van Toonkunst. Het tweede gewone -concert van de af deeling Lpiden deed ons in monioriam Bernard Zweers, den onlangs overleden Nederlandschen componist diens reien bij Vondel's treurspel „Gijsbvecht van Aem- slel" liooren. Zonder twijfel beeft Zwcprs vereering gehad voor de ongeëvenaarde letterkundige grootheid van Vondel's ver zen. Hiervan getuigt de schoonheid en de juiste metriek, waarin hij de mooie stro- plien verklankt, en de hoogstaande weder gave van den vromen tekst in zijn muzipk, die een nationaal karakter draagt. Vondel heeft nauw verband gebracht tusscben den hoofdinhoud van zijn tooneelwerk en bet Kerstfeest, dat liet motief geeft voor zijn reien, en waaruit zijn devote geest spreekt. Na 't geboortefeest van 't Godde lijk kind. 't vreugdefeest der verwachting, gebeurt de moord op de onnoozele kinde ren van Israël. Zoo volgt in Vondel's werk op de verwachting, gewekt door de bevrij ding, voor de belegerde stad, de zekerheid van ten onder gaan en verraad. Met wél- overwogen voordracht beeft de dirigent, Anton Tieric, met het afdeelingskoor de stijlvolle muziek met baar mooie verzen vertolkt. Eendrachtig is er gepoogd èn door den leider èn door liet zangkoor, door de solisten (de dames Mia Pelten- hurg, v. d. Bilt, de Flines, Johanna Bak ker en de beerfen Brouwer en Max Kloos, die zich in mooi geacheveerde ensembles deden hooren), en door het orkest de schoonheid van de muziek zoo mogelijk nog te verlioogen. De belichting van 't werk was heel bijzonder; de opvatting er van was zoo mooi aangevoeld; voornaam was de klank- en wnordaccentuaiie. Het Deufsches Requiem van Brahms, dat daar op ten gehoorc werd gebracht, is voor de meesten onzer een bekend werk. 't Is 't grootste kodrwerk, dat Bralnns compo neerde. De tekst is een samenvatting van Bijbelspreuken, die betrekking hebben op dood. vergankelijkheid en eeuwigheid zoo als ..Deun alles Fleisch es ist wie Gras". Met grooten jubel wil hij ons 't rijk Gods afschilderen in: ..Ewigc Freude wird über ihrem Haupte sein.". Troostend is 't woord van den Heiland „Selig sind, die da Leid tragen." Dc verschrikking van 't oordeel geeft hij in „Deun is wird die Posaune schal len". Rust is er wel in dit werk aanwezig, melodie zingt zich eveneens uit, en toch treft ons een zekere dorheid. De verwach ting van do „Eeuwige Vreugde" doet grooler exaltatie verwachten in beant woording aan den tekst, dan Brahms ze geeft. De uitvoering was in alles uitmun tend verzorgd. Het koor, vooral hel sopra nen koor had bewonderenswaardige mo menten, prachtig subtiele inzetten, terwijl technisch de koorzang af was. Mia Pel- tenburg vertolkte in samenwerking met Max KJooe de solopartijen van sopraan en baryton. Deze zangeres is bevoorrecht met een briljante stem, oen kleurrijke voordracht, waaruit haar ziel spreekt. Zij heeft een vurig temperament, glansgevend aan haar zingen, en geenszins zijn uitwer king missend. Zij weet haar geestelijke gewaarwordingen op den hoorder over te brengen cn boeit steeds door haar over tuigende dictie Max Kloos imponeert daarom zoozeer, omdat ook hij zingt met heel zijn ziel. Hij uit zijn gevoelens soms heel teer, in verpuurde uitvloeiing van klanken. Telkens treft ons zijn belichting. Zijn uitingen zijn van binnen uit, door de macht van zijn gevoelens gedwongen. Hij is een zanger met stijlbegrip, juiste woord- zegging en zeker van zijn willen; redenen waarom hij met groote onderscheiding zingt. Zooals hierboven gezegd: 't orkest ('t Residentie-orkest) heeft zijn sporen verdiend, medewerkend aan een perfecte vertolking van de beide composities. On getwijfeld zullen dirigent en koor de satis factie gevoelen, velen aan zich verplicht m hebben door de hoogstaande interpretatie- der heide werken. J. K. TELEGRAMMEN (VAN ONZER ORAAOLOOZEN OIENST). De strijd om het rijkspresidentschap. Amerika en Hindenburg. BERLIJN 23 April (V. D.) De „Lok. Anz." meldt, dat Kellogg verklaard heeft, dat de Amer. regeering er volkomen ver van staat, om Duifschland met een cre- diefboycot te bestrijden als Hindenburg gekozen wordt. Stresemann bestrijdt in de „Zeit" dc meening van liet „Berl. Ta- gebl." als zou de verkiezing van Hinden burg het nieUon (ruimen van het Roerge bied heteekenen. .Stresemann zegt, dat de Franschc re geering zich in ieder geval aan de over eenkomst van Londen zal houden. Briand heeft de Duifsche regeering er van in ken nis gesteld, dat hij de huidige Franseho politiek tegenover Duifschland zal voort zetten. BERLIJN 23 April (V. D.) Het Bijks- blok heeft voor hedenavond in het Ber- lijnsche. Sportpalast een groote demonstra tie georganiseerd voor de verkiezing van Hindenburg waar dr. Jarres zal spreken. Het Voïksblok heeft overal groote ver gaderingen georganiseerd, waar Wirth en Marx zullen spreken. De toestand in Bulgarije. Agrarische leiders doodgeslagen. SOFIA 23 April (V. D Proetkin, de vroegere prefect van Sofia, en Moerawjef, de minister van oorlog in hel kabinet Stamboelinski, twee vooraanstaande lei ders van de agrarische beweging, zijn gis teren doodgeslagen Een bedreiging van Joeg o-S 1 a v i LONDEN 23 April (V. D.) Het Gen tral News Agentschap seint uit Belgrado, dat de Jocgo-Slavische regeering volledige geuoegdoening zal eisefien voor de jongste beschuldigingen der Bulgaarsche minister over de verhouding van Joego-SJaviii tol den bomaanslag in de kathedraal. Indien deze. genoegdoening geweigerd wordt, zon den de diplomatieke betrekkingen tus scben Joego-Slavië en Bulgarije afgebro ken worden. Benesj te Warschau PARIJS 23 April (V. D.) De Tsjechi sche minister Benesj vertopft momenteel te Warschau. In Fransehe politieke krin gen worden deze Tsjechisch-Poolse!) c on derhandelingen levendig begroet cn men verklaart, dat in verband met de moei lijkheden bij de bespreking over liet Vei ligheidspact tusscben dc geallieerden en Duitscllleïid een Podlsch-Tsjechiflch6 toe nadering wenschelijk is. MARKTBERICHTEN LEIDF.N. 22 April. „L. Grccntcnveiling Bloemkool 21f 32; Radijs 4.50— 5.50; Raapstelen J.201.80; Rabar ber 1.60—2.—; Selderij 2.80—3.20: prei 5—6.70. salade 7—/ 9.20, alles per 100; postelein 50 -ƒ 56; spi nazie J 5J 8: lof 34- J 37;_ roode kool IJ11.40; gek. kroten J 4.20 4 70. alles per 100 K.G.; stoofsla 0.5(5 0.92, zuring 0.901.10, beide per kist. „Ons Belang". Loof 2837, spina zie 78.50, gek kroten 7.607.90. postelein 3857, waspeen IJ 14, al les per 100 K.G.; bloemkool I 2636, idem II 16—20, sla J 6.50—8.90, radijs 67.40, pieterselie 1.201.80, savoye kool 21—26. kervel 2.60—3.40, selde rie 2.904.80, raapstelen 1.902.50, komkommers 3857, prei 5.407.80 alles per 100 stuks; aardbeien 1.25 1.40 per pond: boerenkool 2247 cl., stoofsla 28-F-36 ct. per kist. DELFT, 23 April. Boter. Aanvoer 150 8 en 1416 wegende samen 2910 kilo. Prijs per kilo J 1.902,35. Vee. Vette Koeien 200—475; Kalf- koeien J 225500: Vaarkoeien 15040G Magere Varkens 1654; Nuchtere Kal veren 723; Weilammeren 1825; Biggen 816; Paarden 150—375; Bundvlecsch per kilo 1.201.050 90. Aangevoerd: 539 Runderen, 17 Paarden, 2 Vette Kalveren, 428 Magere Kalveren, 910 Schapen of Lammeren, 485 Varkens, 971 Biggen en 4 Geiten of Bekken. GOUDA, 23 April. Kaas. Aangevoerd 176 kaasp ar tijen, le kwal. 4345, 2e kwal. 3642, met rijksmerk 1e kwal. 47—51, 2r kwal. 42—46. Boter. Goeboter 0.851.Wcibo- tor 0.650.75. Eieren. J 5.506.per 100 stuks. Vee. Vette Varkens 3536 cent por pond; Magere Varkens 353714 per pornl; Magere Biggen 1020 per stuk; Lam meren 2226; Nuchtere Kalveren 275 400; Fokkiilveren J' 1621. Wisselnoleeringen (AmstordnnD Berlijn 59.5r New-York 2.501/. Parris 12.97% Brussel 12.(V> Zürich 48.45 Rome 0 t H».28 Oslo 40. SO Kopenhagen 40.25 Stockholm 67.45 Weenen iK-oas»/. Praag i 7.'A Madrid 36.bö BEURSOVERZICHT. De belangstelling bepaalde zich lot en kele specialiteiten. Een groote hoek vorm de zich in Mackubee's, de nieuwe kunst- zijde-aandeelen, waarvoor flinke vraag bestond. Voor Olie werd veel interesse betoond, klaarblijkelijk voor huitenland- sclie rekening werd veel materiaal uit de inarkt genomen, zoodat Kon. eenige pels. konden avanceeren. Gee. behaalden even eens een avance. In Rubbers scheen cenig aanbod te bestaan, waardoor het koers- peil een kleine verlaging onderging. Tft- liakken vast, speciaal Suinatra-soorten die hij kal men handel honger kwamen. Ir Suikers ging weinig om, doch zij golden eerder iels lager. Scheepv. stil en weinij. veranderd. Ned. Industrieelen weinig attentie. Prolongatie 214 pet. 138c NLD. STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 23 Aorll. 3e Klasse 4e l.iist. tiooee oriiz.cn: 5108 1000. Prijzen van 45: 15 66 372 386 158 1381 1703 1832 2002 2251 2882 3117 3135 3107 3458 3632 3081 3788 4186 5200 5939 6004 6363 669U 7602 7988 8249 8272 8416 8791 9182 92i tl» 8272 8416 8791 10692 11450 11560 11718 11719 12188 12815 13045 13143 13470 13050 14116 14204 11100 11755 15357 15103 15462 155.38 16042 16949 17266 17446 17509 17621 18269 18312 183:37 18633 18760 10002 19631 19814 19873 200.31 3c 8118 !U7 8110. Advertentiën. Heden overleed, voor zien van de II.H. Sacra menten der Stervenden, onzen besten Vriend cn Collega, dc Heer NKtUÜS strengs, in den ouderdom van 53 jaar. I.eiden, 21 April 1925. Het gezamenlijk Per soneel van de leidsche Tapijt- cn Matlcn- 7103b fabriek Op 29 April a.s. hopen onze geliefde Ouders TH. ZOETEMELK cn A. J. v. d. MEER hun 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen 7097 en Kleinkinderen. 11 oog made, 23 April 1925. MELKGEREEDSCHAPPEr. Ruime voorraad: Transport- kannen, melkemmers. Koel vaten, Melkteston, Melkmalen, Theemscl*. NVeihakken. Ton- emnier Kaasvaten, Kaarfkui- Iion Untervloten, Karns, enz. Uit.luitend prima kwaliteit, billijke prijzen. A. J. 1IART- WIJK .Ir IJzer- en Touwban- del, Leiden Nieuwe Beesten markt, Ynorpebolen Schooletr. 7094b PAAP.CL!. DtK LN Paardendekken en dekens in verschillen* e maten en k'citr» n Wagenstrengen. Kop: ouwen, dekkentntiw. Haren cn kope ren melk teemden Alle poor- ten Landb'onvarti kelen. Fimia WOLFF. H: ven «6 Leiden Geen standplaats op dc markt 927 1067 2477 2504 3480 3509 5374 5o37 7752 787t 8926 9015 8926 9045 11752 11834 13038 13703 147SI 15156 16.388 16306 I760U 18079 18880 18979 2Q052 20785

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 7