Zachte Huid PUROL fende gevoerde onderhandelingen doen B. en W. aan den Raad de volgende voorstel len: I. te verklaren, dat het schoolgebouw aan het Plantsoen niet meer voor den openbaren dienst bestemd is; II. medewerking te verleenen aan het bestuur der Vereeniging voor Christelijk Onderwijs tot het verkrijgen van andere localiteit voor zijne school voor gewoon lager onderwijs aan de PieterskerkgracKt; JU. in verband met het sub II bepaalde, de beide vleugels van het schoolgebouw aan het Plantsoen, alsmede het in dat ge bouw aanwezige gymnastieklokaal en de helft van de bij dat gebouw behoorende speelplaats ter beschikking van het sub II genoemde schoolbestuur te stellen; IV. het gebouw op de Pieterskerkgracht, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie G, No. 1301, in eigendom en onderhoud te aanvaarden op de volgende voorwaarden: a. de gemeente neemt de verplichting op zich om na de overdracht van het boven genoemd gebouw voortdurend voor behoor lijke en doelmatige huisvesting van de in dat gebouw gevestigde vereenigingen, ge vestigd in de stichting „Het gebouw op de Pieterskerkgracht",", n.l. de Leidsche Schilder- en Teeken-Academie „Ars Aemula Naturae" en de afdeeling Leiden van de Zuidhollandsche Vereeniging „Het Groene Kruis" zorg te dragen, hetzij in hare tegenwoordige lokalen, hetzij elders, tegen een vergoeding van 100 per jaar dat voor elke dier vereenigingen en met dien verstande, dat de vereenigingen de thans bij haar in gebruik zijnde lokalen niet behoeven te verlaten, alvorens de ge meente andore localiteit (voor het Groene Kruis concierge-woning inbegrepen), wel ke localiteit gehel te haren genoegen moet zijn, te harer beschikking heef! gesteld: b. de gemeente belooft den geheelon voor gevel van het gebouw als zoodanig in stand te houden; c. de gemeente draagt in eigendom en onderhand aan de Vereeniging voor Christelijk onderwijs "over het gedeelte van het schoolgebouw aan het Plantsoen niet genoemd onder punt III van deze con clusie, alsmede de helft van de hij dat ge* bouw behoorende speelplaats; d. het bestuur van de Vereeniging voor Christelijk Onderwijs stort bij de aanvaar ding van het sub c genoemde gedeello van het gebouw aan het Plantsoen een bedrag van 2850 in de gemeentekas. Speelterrein Hooge Rijndijk. Bij Raadsbesluit van 25 Juni 1923 werd van de provincie Zuid-Holland, met in gang van 1 Januari 1925, voor den tijd van 10 jaren gehuurd hot terrein aan den Hooge Rijndijk, nabij de Wilhelminabrug, ten einde dit te doen bezigen voor speel terrein. Een gedeelte van dit terrein had de ge meente met toestemming van Gedeputeerde Staten intusschen reeds van 14 Mei 1923 af in onderhuur. Nu de gemeente met 1 Januari j.1. ook de beschikking over hot andere, Zuidelijke gedeelte, ter grootte van 1.8 H.A. heeft verkregen, is door B. en W, overwogen of er. alhoewel hieraan in deze gemeente geen dringende behoefte be staat. aanleiding is, ter bestrijding van de werkloosheid, bedoeld stuk land door werkloozen geschikt te doen maken als speelveld ten dienste van volkssportclubs. De bedoeling zou dan zijn dit gedeelte van hel terrein alleen voor het meer geregle menteerde spel open te stellen. Om het land tot een bruikbaar speelveld te maken, zullen de navolgende werk zaamheden moeten worden verricht, als ontzoden, vlak maken en bijwerken en op nieuw bezoden, terwijl bovendien op onder lingen afstand van 10 Meter jleuven van geringe diepte ge graven zullen moeten worden, welke ge vuld met takkenbosschen, puin, enz., het water zijn weg naar do omringende pol- dorslooten zal doen vinden. Een 29-tal werklooze niet-vaklieden zou den gedurende 20 weken te werk kunnen worden gesteld onder leiding van een voor man, terwijl een gemeenteopzichter, of zoo deze niet ter beschikking is, een tijdelijke werklooze opzichter, met de hoofdleiding zou kunnen worden belast. De kosten van het in orde maken van bovengenoemd terrein worden geraamd oj) 15300, waarvan 10500 voor arbeidsloon, 2000 voor afrastering van het terrein en 2800 aan materialen. Het Rijk is bereid 40% d.i. ƒ4200 ln de kosten der loonen bij te dragen, mits In de eerste plaats werkloozen, behoorend tot die categorieën, waarvoor het Rijk subsidie in de steunverleening bijdraagt, te werk worden gesteld en een loon van 85 cent per uur, hetwelk in tarief met 25% kan worden verhoofd en derhalve dan 44 cent kan bedragen, wordt betaald. Dit voorstel wijkt op twee punten af van bet advies der Commissie voor Sociale Zaken in haar hierbij gevoegd rapport, n.l. de kinderbijslag is overeenkomstig den wensch van den Minister vervallen, ter wijl het tariefloon met 5 is verhoogd. De voor rekening van de gemeente blij vende kosten bedragen dus 15300 74200 - 11.100. DE HOOFDELIJKE OMSLAG Verlaging met 1/10. Met het oog op den aanvang van het nieuwe belastingjaar (1925/26) op 1 Mei ♦.k., behoort thans door den Raad te wor den overgegaan tot vaststelling van het vermenlgvuldigingscijfer, hetwelk benoo- digd is om de vereischte opbrengst van de Inkomstenbelasting te verkrijgen. Dit cijfer kan, aldus B. en W., alleen door raming worden verkregen, waarvoor de gegevens sleohts kunnen worden ont leend eenerzijds aan hetgeen op de begroo ting voor 1025 als opbrengst van de in komstenbelasting is uitgetrokken en an derzijds aan hetgeen in de eerste drie piaanden van 1925 aan uitkeeringen van het Rijk reeds werd ontvangen, te ver- jneerderen met de naar raming nog te ont vangen uitkeeringen. Bij de raming van laatstbedoelde uitkeeringen kan uit den aard der zaak sleohts worden gesteund op de cijfers, welke in het overeenkomstige tijdvak van het jaar 1924 als uitkeerin gen aan de gemeente ten goede kwamen. Op de begrooting voor 1925 werd als opbrengst van de belasting naar het inko men geraamd ƒ1.900.000, zijnde 100.000 minder dan voor 1924, toen een bedrag van ƒ2.000.000 werd uitgetrokken; het vermenigvuldigingscijfer behoort derhalve zóó te worden gekozen, dat de voor 1925 geraamde opbrengst wordt verkregen. Over de maanden Januari, Februari en Maart 1925 werd, hoewel blijkens de toe lichting tot de begrooting voor 1925 over die maanden een ontvangst werd verwacht van 550.000, slechts ontvangen 525.645.17 of rond 625.000, zijnde 26.000 minder. In Augustus e.k. kan worden tegemoet gezien de afrekening van de over het be lastingjaar 1924/25 genoten 9 uitkeerin gen tot een bedrag van naar raming rond 400.000, terwijl de slotuilkeering in de maand April 1926, welke nog ten voor- deele van dienst 1925 komt, op ƒ225.000 kan worden geraamd. Omtrent hetgeen vermoedelijk zal wor den ontvangen wegens de 6 uitkeeringen over de maanden Juli tol en met Decem ber 1925 van het belastingjaar 1925/26, kan worden medegedeeld, dat deswege over gelijk tijdvak in 1924 werd ontvangen rond 803.000. Indien evenwel, zooals bij de vaststelling van de begrooting werd becij ferd, hel vermenigvuldïgngscijfer.dat door den Raad voor 1924/25 op 1 werd vastge steld, met 1/10 wordt verminderd, moet dit bedrag ook 1/tO lager worden gesteld en kan het dus slechts op rond 720.000 worden geraamd. De totale opbrengst zal derhalve naar raming bedragen: ƒ525.000 400.000 ƒ225.000 ƒ720.000 1.870.000, d. i. 30.000 minder dan op de begrooting werd uitgetrokken. Volgens deze berekning zal de geraam de opbrengst dus niet ten volle worden be reikt. Niettemin achlon B. en W. do reeds in het vooruitzicht gestelde belastingverla ging niet onmogelijk. In aanmerking moet toch worden genomen, dat de uitkeeringen die in 1924 uit de opbrengst van het be lastingjaar 1924/25 werden ontvangen en welke hiervoor als maatstaf werden aan genomen, werden gedrukt door oninbaar verklaring van velerlei posten, die tenge volge van den achterstand bij de invorde ring door de Rijksbelastingadministratie niet meer verhaalbaar waren gebleken. Nu mag worden verwacht, dat de Invordering meer regelmatig zal geschieden, zullen do over het tijdvak Juli tot en met December van dit jaar te ontvangen uitkeeringen meer normaal zijn. Intusschen is groote voorzichtigheid ge raden. Sinds de heffing en invordering van de gemeen til ij ke inkomstenbelasting buiten de bemoeienis van de gemeente wer den gesteld, kunnen zich, zooals hiervoor reeds bleek, verschillende omstandigheden voordoen, die van beteekenenilen invloed zijn op de opbrengst van de belasting en waarop bij de vastselling van liet verme- nigvuldigngscijfer met geen mogelijkheid kan worden gerekend. B. en W. denken hierbij o.a. aan de voorgenomen wijziging van de Avet op do Rijksinkomstenhelasting. Op grond van een en ander zijn B en W. van oordeel, dat voor het belastingjaar 1925/26 met een vermenigvuldigngsQijfer van 0.9 kan worden volstaan. Mocht bet ontwerp tot wijziging van de wet op de Rijksinkomstenhelasting tot wet worden verheven, dan is liet, afgezien nog van verdere onvoorziene omstandigheden, naar hunne meening aan ernstign twijfel onder hevig, of dit vermenigvuldigingscijfer ook voor volgende jaren zal kunnen worden ge handhaafd. Gemengde Beriohten Vervalsching van postwissels. Twee personen aangehouden In den laafston tijd is in verschillende plaatsen in ons land fraude ontdekt, door het doen uitbetalen aan postkantoren van postwissels welke later vervalscht bleken te zijn. door dien het bedrag, daarop aan vankelijk voorkomende, door wijziging of toevoeging valschelijk was vergroot. Bank zij de oplettendheid van een ambtenares aan het hijkantoor van de Ven Limburg Stirumstraat te 's-Gravenhago is men er gisterenochtend in geslaagd de hand te leggen op één der personen die zich aan deze vervalschingen hebben schuldig ge maakt. want voor de politie heeft hij reeds een bekentenis dienaangaande afgelegd Bedoelde persoon, de 32-jarige zeeman J J. van R zonder vaste woonplaats, die thans tijdelijk verblijf hield in een loge ment aan de Ammunitiehaven vervoegde zich glsferenochtend aan het loket van bo vengemeld bijkantoor, waar hij ter uitbe taling aanbood, een postwissel ten bedrage oogenschijnlijk van 18. De ambtenaris, die den postwissel in ontvangst nam, be merkte. dat dpze vervalscht was. doordien het bedrag was vergroot. Onmiddellijk be gaf de juffrouw, in stede van aan den pprsoon. die den wissel aanbood het be drag van 18 uit te betalen, zich naar haar chef om aan deze haar bevinding mee te deelen. Dit trok de aandacht van v R die lont ruikende, de plaat poetste. Een dor ambtenaren snelde den man na, maar buiten gekomen bemerkte hij dien niet meer. Evenwel wist iemand, die ook in bot postkantoor was geweest., aan te geven in welke richting v. R verdwenen was en. zoo mocht het den ambtenaar gelukken v. R op den Parallelweg staande te houden en hem daarna met behulp van enige voor bijgangers naar het kantoor terug te voe ren. Inmiddels was de politie gewaar- sohuwd en deze bracht v. R. over naar het hoofdcommissariaat, waar de man in den loop van het verhoor, bekende dat hij zich in verschillende plaatsen van ons land aan vervalsching van postwissels heeft schul dig gemaakt. Te Rotterdam werd gisteren nog een ka meraad van v. R. aangehouden, die zich Ingezonden Mededeeling. Voor Behoud van een Gave en van Handen en Gelaat gebruik ik altijd aan soortgelijk misdrijf moet hebhen Bchuldig gemaakt. Inbraak. Te Linden bij Cuyk is ingebroken in de stoomzuivel fabriek aldaar. Ontvreemd is 300 gulden Aangehouden. Naar het „Hbld. van Antwerpen" meldt, ls de 40-jarlge H. de Gstationschef te Dongen, te Antwerpen aangehouden. Hij was er met de kas. ongeveer 2000 van door gegaan. De Nederlandsche justitie zal zijn uitlevering vragen. Ernstige trambotsing. Gisterenmiddag, omstreeks half 3, is na bij het kasteel Gulpen een 190 tons zware goederentrein der Limhurgsche Trnmweg- rnaatschappij, bestaande uit een locomo tief en 10 wagons, 'óp een personentrein dezer Mij. geloopen. De botsing geschiedde op enkel spoor in het. vrije veld, zoodat de machinisten der beide trams elkaar had den kunren zien, aldus meldt de „Msb De goederentrein, die uit de richting Gul pen de helling afkwam, kon wegens deze helling door den machinist bezwaarlijk tot stilstand worden gebracht, de personen trein, die bestond uit locomotief en een rij tuig, echter wel. Of er schuld ls bij den machinist van dozen tram wordt nader onderzocht. Er is nog gepoogd te stoppen, doch vergeefs. Bij do botsing werd bet voorste gedeelte van beide locomotieven zwaar beschadigd en in elkaar gedrukt Beide locomotieven derailleerden, terwijl het achtergedeelte van hef personenrijtuig van den spoordijk gleed en in het weiland terecht kwam. De belde haleons werden vrijwel versplinterd. De machinist van den personentrein werd met gebroken knieschijf opgenomen, terwijl een der beide passagiers, de apothe kers-assistente. mej. S.. een hoofdwonde bekwam Reide gewonden werden door dokter Dirksen verbonden en naar het zie kenhuis overgebracht. De materieele scha de is nog al aanzienlijk. Het verkeer op dit verbindingslijntie tusschen de lijnen Maas trichtVaals en MaastrichtAken is ver sperd. Mei behulp van personeel en materiaal der Ned. Spoorwegen wordt gewerkt aan de vrijmaking der lijn. Ontsporing. Gisterennamiddag Is de locomotief van trein 1510 uit Boxtel op het stationsempla- cement te 's-Hertogenbosch ontspoord en in het zand geloopen. terwijl ze een sein paal tegen den grond sloeg. Be tender drong in een bagagewaren en een derde klasse-rijtuig werd door den schok ver nield. Een reiziger en twee spoorwegman- nen, die zich daarin bevonden bleven on gedeerd De treinenloop moest over één lijn geleid worden en ondervond vertra ging. Bloedvergiftiging Een werkman in de zuivelfabriek to Westslellingwerf, zekere K., kreeg eee puistje in zijn gezicht. Hij krabde bet open. kreeg bloedvergiftiging en overleed na vreeselijke pijnen. Noodlottige val Te Leeuwen is Zondag de 99-jarige G. Hommersom van een trap gevallen, met het gevolg dat hij zijn been brak. Dinsdag is hij aan de gevolgen overleden. Verdronken Te Leeuwen (gem. Wamel) verdronk Dinsdag de 15-jarige dochter van den landbouwer v. O. Op een wagen,, met een paard bespannen, ging zij met haar va der naar de uiterwaarden om daar de koeien te melken. Toen het paard een eindweegs door het water moest viel zij, waarschijnlijk door een schok van den wa gen, in het water. Verbrand Een vierjarig meisje te Maastricht ging in een onbewaakt oogenblik op een gloei end kacheldeksel zitten, wat de moeder juist op den grond had gelegd. Do arme kleine kreeg hevige brandwonden, welke bij den G. G. D. werden verbonden. Ongeval. Gistermorgen geraakte een werkman, die bezig was aan het graven van een funda ment aan de fabriek van de firma Nes te Wychen onder een kar, geladen met zand. Ernstig gewond werd de m'nn naar 'l R.-K. Ziekenhuis te Nijmegen vervoerd. Hij is- voorzien van de laatste H.H.-Sacramenten. De opgclukklee is vader van 5 kinderen. Noodlottige achtervolging. De agent van de motorbrigade te Rotter dam, G. van den Berg, achtervolgde gister avond op den straatweg nabij Overschie 'n auto. Hij had daarbij het ongeluk, dat zijn motorrijwiel over den kop sloeg, zoodat hij in een sloot neerkwam. Per auto van den Geneeskundigen dienst werd hij naar het ziekenhuis op den" Bcrgwpg vervoerd, al waar fracturen van enkel en pols, bene vens hoofdwonden zijn geconstateerd. Bijtijds gered Woensdagmiddag raakte te Gulpen een tweetal kinderen van den heer R., resp. 6 en 4 jaren oud, in een modderkuil. Een der kleinen zonk tot aan de kiu weg. Het an dere kind, dat hulp wilde bieden, zakte zoover in het sijlk, dat enkel nog zijn hand je er boven uitstak. Terstond toegeschoten hulp kon de kleinen nog uit hun hachelijke toestand redden. Op zijn schoonzoon geschoten Dinsdagmiddag kwam de schoonvader van den landbouwer G. K., te Veendam, bij zijn schoonzoon om deze te onderhou den over de wijze, waarop bij zich gedroeg tegenover zijn vrouw. G. K. sloot zich ech ter in een kamer op en trachtte door het venster naar buiten te klimmen. De schoonvader werd hierover zoo woedend, dat hij twee schoten loste. Het eene miste, doch het andere trof in het gezicht. Er kwamen niet minder dan 29 hagelkorrels in zijn linkerwang. Beide zijn daarop naar het politie bureau gebracht. K. is niet erg gewond. „Tel." De onbewaakte overwegen. Toen Dinsdagmiddag de koopman Van Ieperen, uit Enspijk, den onbewaakten overweg aan het Laageinde met paard en wagen wilde oversteken, werd het voertuig door den sneltrein uit 's-Hertogenbosch aangereden. De trein stopte onmiddellijk Zwaar gewond werd de bestuurder opge nomen. Twee geneesheeren, die zich in den trein bevonden, verleenden de eerste hulp, waarna de getroffene huiswaarts werd vervoerd. Zijn toestand is zeer zorgwek kend. De wagen werd geheel verbrijzeld, het paard evenwel kreeg geen letsel. Jacht op een deserteur. De politie te Beverwijk bemerkte in een der straten zekeren v. d. W. wiens aan houding wegens desertie in het Alg. Poli tieblad werd verzocht. Toen de agent van politie echter tot arrestatie zou overgaan zette de deserteur het op een loopen, ach tervolgd door den politieman. De jacht," welke aldus ontstond voerde over hekken en dwars de landerijen, totdat de vluchte ling terecht kwam in een tuin, waar hij zich achter eenige tonnen verschool. De politie ontdekte zijn schuilplaats echter spoedig, waarna hij geboeid naar het po- piliticbureau werd overgebracht. Op weg daarheen echter ontmoette men den vader van den jongeling, die in een stortvloed van scheldwoorden aan zijn ontstemming jegens den politieman lucht gaf. Ook do vader werd even later daarom gearresteerd en kreeg voor zijn vriendelijke bemoeiingen proces-verbaal wegens beleediging van een ambtenaar in functie. De deserteur werd op transport gesteld. Go straat gezet. Te Ouder-AmsteJ beeft dezer dagen een deurwaarder een gezin op straat gezet we gens huurschuld. Nadat het huisboeltje een dag en nacht op straat had gestaan, heb ben man, vrouw en kinderen thans hun intrek genomen in oen der arrestantmiloka- len. waar zij zich thans zoo geriefliik mo gelijk hebhen ingericht. OngewenscHe fjasten. Do politie te Venlo hoeft bericht ont vangen, dat ér in dp omstreken van Keve laar een groote bende zigeuners rondzwerft, die tracht de Nederlandsche grens over te steken. r De grens wordt door marechaussees en politie scherp bewaakt Duinbrand bij Zandvoort. Nauwelijks zijn er eenige mooie dagen geweest, of menschen, dip niet oppassen met brandende lucifers, veroorzaken weer schade en gevaar in het droge duin. Gis termorgen om ongeveer half negen ont stond een duinbrand achter de Haarlem merstraat, nabij de halte Tol te Zandvoort De jachtopziener B. Bol blujschte met enkele burgers het vuur Ongeveer 606 M2 (iuin is kaalgebrand. „Tel Gelukkige Gemeente De gemeente Geervliet (Geervliet-Si- monshaven en Biert) zal over het belas tingjaar 19251926 geen hoofdelijken om slag heffen, wat mogelijk is geworden door het overschot van het vorig belastingjaar en het nauwkeurig beheer der gemeentefi- nanciën. De Betuwe in bloei De Betuwe prijkt weer in voorjaars kleed. Pruimen en krozen bloeien rijk en tegen a.s. Zondag zullen ook de kersen op hun mooist zijn. Als hot weer maar een weinig meewerkt en de nachtvorsten niet den bloei tegenhouden, is binnen weinige dagen de Betuwe en in bet land van Maas en Waal een héérlijke bloemenweelde. De peren beloven dit jaar veel minder bloei dan in de vorige lente. „,Msb." Een drijvend café-Restaurant Een Amsterdatnsche combinatie heeft het voornemen dezen zomer te Arnhem op den Rijn bij Onderlangs oen drijvend café- Restaurant te openen. Naar de N. Arnb. Crt. meldt, zullen op de boot tafels en stoe len worden geplaatst op bet dek en in een deel van de kajuit. Er zal ruimte zijn voor ongeveer 400 bezoekers. Ook zal een z.g koude keuken worden ingericht. Van gemeentewege is reeds vergunning verleend voor de opening van dit origi neel café-restaurant. Aan boord zal muziek worden gegeven, terwijl 's avonds de boot geheel verlicht zal zijn. Gerofabrlek Zeist Men schrijft ons: De Gorofabriek te Zeist, die het bekende Gero-zilvor, Gero-Alpacca en Gero-fin le vert. herdenkt deze maand baar 12'4-jarig bestaan. Hoewel een koneren jubileum geen groot evenement is. bestaat er voor de Gorofabriek toch alle reden voor een terugblik op de afgeloopen twaalf en een half jaar, gezien hef feit. dat zij in dien korten tijd Aan een bescheiden werkplaats is uitgegroeid tot de huidige omvangrijke fabriek, die meetelt onder de groote in- dustrieele ondernemingen van Nederland Gezien de huidige gezonde basis dezer onderneming en do activiteit, welke zij aan den dag legt, biedt de toekomst aan de Gerofabriek groote mogelijkheden. Buitenl. Berichten Ernstige brand In Mexico. 2000 personen, dakloos. Uit Douglas (Arizona) wordt gemeld; Door een brand, welke Dinsdagmorgen to Cananea (Mexico, dicht bij de Amerikaan- sche grens), uitbrak, zijn meer dan twee duizend personen dakloos geworden. Het grootste gedeelte van de plaats ligt in puin. De schade wordt op een kwart millioen dollar geschat. Volgens de laatste berich ten vallen Ader menschelevens te betreus ren. Grondverschuiving in Noorwegen Nabij den mond van de rivier de Glom men heeft een ernstige aardverschuiving plaats gehad, Avelke veel bomvland heeft verwoest en de scheepvaart belemmert. Ongeveer 400.000 ton grond is verschoven. In de ri\ier is een dam ontstaan, welko ongeveer 15000 meter lang is en de diepte van het water van 86 tot 21 en op meer ondiepe plaatsen tot 12 voet is verminderd. Het baggerwerk zal verscheidene jaren duren en millioenen kronen kosten. Auto-ongeluk. Gisterenmiddag heeft in het dorp Land- wehrhagen een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een auto van een fabriek te Cassel reed in matige vaart over den weg, doch week plotseling door nog onbekende oorzaak uit, en reed op een groep kinderen in, waar van er twee gedood en twee andere zwaar gewond werden. De chauffeur is gearresteerd en naar Cassel overgebracht. SPORT VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND Junioren-Competitie. District Leiden. Programma voor Zondag 26 April a.s. 2 uur: LeidenE. M. S. 1' (terrein O. V. V., Oegstgeest.). De Competitieleider. NederlandBelgië. De Aniwerpsche sport-journalisten zul len op 3 Mei per vliegtuig naar Amsterdam reizen. Dan kunnen zij om 12 uur vertrek ken en reeds om zes uur 's avonds op hun courant terug zijn. De promtie in 't Westen. De Sport maakt aanmerking op de Avij- ze, waarop de promotie naar de eerste klas in 't Westen is geregeld. Het blad schrijt o.m.: Nu de promotie naar de eerste klas nog in vollen gang is, moet ons een opmerking van het hart en wel deze, dat de thans ge volgde manier van spe'en niet de juiste is. We zullen zeggen Avaarom. De afdeelingen van de tweede klas wor den vrijwel geografisch ingedeeld om de vereenigingen geen te lange reizen te la!en maken De eerste klas echter wordt inge deeld volgens loling of volgens Avillekeuri- ge methode, maar in elk geval niet-aard- rijkskundig. Ja. we hebben zelfs gezien, dat er elk jaar een eenigszins andere indeeling kwam, om de aantrekekHjkheid van de wedstrij den n:et verloren te doen gaan. De kans, dat alle sterke vereenigingen in één afdeeling komen en juist alle minder sterke in de andere, is niet aan te nemen, en alleen indien bij een van' do hekkeslni ters een inz:nking Ie constatceren A'alt. zul len ook de nummers laalst niet te vee! in kracht verschillen. Anders gaat hel met de viei kampioenen van de afdeelingen tweede klas. De geogra fische indeeling maakt, dat hel heel goed mogelijk is, dat Noord sterker is dan Zuid, of omgekeerd. Toch wordt met deze moge lijkheid geen rekening gehouden en moeten de twee kampioenen Noord mot den ecnen hekkesl ui ter en de kampioenen Zuid met den anderen spelen. Hierin nu zit iets onbillijks. Is, om roti A'oorbeeld Aan dit seizoen te nemen. Zar l- voorl sterker dan D.H.C. of Spartaan zav k- ker dan A. D. O.? Het ia moeilijk een anIwoord te geven, vooral als wij denken aan de muurvaste be wering, dat Spartaan zwakker was dau Zandvoort. wat in den eersten wedsfrid ook werkelijk bleek, doch wat moor omvaar-« schijnilijk gaat worden, aks Ave denken aan den uitslag van Ouick-Spartaan. Zou bet daarom niet bil'ijkcr zijn om eerst de v'ev kampmenen van de tweede klas te la-en spelen om twee plaatsen in de promtie-coTTipetit'e en de liekk^sluiters in die competitie'ook legen elkander te kt'en spelen? Hei gaat dan om de bovenste twee plaatsen en de bond blijft vrij om die Uvoe in to doelen naar verkiez'ng. Het systeem, dat thans gevolgd Avordt, bvoncl tr'efr 6» rokerheid dat werkeli V da sterkste tweede-k'ns ers kans op pronv-Le hebben Leldsch ElftalFe.benoord. De wedstrijd tusschen bet Leidsel) Elf tal en Eeijenoord. die op bet Lugdununv terrpin gespeeld Avordt, is niet om den L. V. B.-heker, doch om den Lugdunum-beker BILJARTEN. Om het wereldkampioenschap. Gisteren werd het tournooi voor' met de volgende partijen: pot. brt. h.s. Domoring 400 23 66 Agassiz 252 22 <6 Corty 286 25 83 v Belle 400 26 55 De stand is thans volgens de „Tel. gesp.gew. pnt, brt. h.s. Moons 4 3 1562 68 134 Dommering 5 3 1804 110 133 v. Belle5 3 1774 111 130 Soussa 4 2 1211 70 85 Corty 4 2 1371 88 116 Agassiz 4 0 781 71 100 17 39 11.45 11 44' 15 38 gom. 22 97 16 10 15.98 17 3d 1557 11.-»

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4