Tal«fnfi«eb WawbsriaM volgens waarnemingen verricht in den morgén van 22 April 1925, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 767.6 C'oruna. Laagste Barometerst.733.1 Isaafjord. Verwachting tot den avond van 23 April: Zwakke tot matige Westelijke tot Zuide lijken wind, gedeeltelijk bewolkt, waar- ichijnlijk droog weer, kans op nachtvorst, iets zachter.- Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aan gegeven door den grooten wijzer. Het dun ne lijntje beduidt den stand van gister middag 3 uur LUCHTTEMPERATUUR. 10.2 gr. G. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagnamiddag 7.37 tot Donder de-^voormiddag 4.17. tikt, bevindt zich een groole pers met lin nengoed. Tenslotte vindt men aan den voorkant van het gebouw een gezellig zitje, dat in het groote patriciërshuis zoo goed tot zijn recht komt en waar den bezoeksters thee geschonken kan worden. Zoo men ziet, de tentoonstelling biedt veel in degelijk werk. Zij is een bezoek ruimschoots waard en de lage toegangs prijs van 10 cent oVerdag en 5 cent 's avonds zal, daarvan zijn wij overtuigd, niemand weerhouden eens een kijkje te gaan nemen. De tentoonstelling is het, én om haar zelf én ohi den ijver, waarmede directrice, leeraressen en leerlingen zich van haar taak gekweten hebben, ten volle waard. De opening. Onder de talrijke aanwezigen merkten we o.m. op den burgemeester van Leiden, Jhr. mr. dr. N. G. de Gijselaar en zijn echtgenoote, de heeren J. Meijnen, wethou der van Onderwijs en J. F. X. Sanders, terwijl weth. Reuneringer bericht van ver hindering had gezonden. Verder de Zeer- Ecrw. heer Pastoor Beukers, enkele raads leden, dr. Leesberg, en afgevaardigden van verschillende Katholieke Vereen i gingen, w.o. van de Hanze, den R. K. Vrouwen bond en besturen der verschillende afdee- hngen van de Zita-Vereeniging. Do WelEerw. Pater R. Boulers heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder den burgemeester. „Ik bewonder u." aldus spr., „omdat wij hij zoovele ge legenheden u altijd even trouw zien ver schijnen. U komt overal en moet meerma len dingen zien en bewonderen, die u wel licht minder interesseeren en woorden lioo- ren, dit u niet altijd even sympathiek in de ooren klinken, doch ondanks aFes geeft u steeds blijk van uw belangstelling." Spr. wijde tevens van deze gelegenheid gebruik maken, aan den burgervader toe te wen- schen.nog zeer veel jaren in den besten welstand hoofd der gemeente te zijn. Spr. hoopt, dat de burgemeester nog vele ja ren zal mogen dragen niet alleen officieel, maar ook in werkelijkheid de hartelijke, spontane, eerlijke toegenegenheid van de burgerij. Ook mevr. de Gijselaar verwelkomt spr. en ZijnEerw. wijst erop, dat zij tijdens de ziekte van haar echtgenoot meermalen zijn plaatsvervanger is geweest, doch niet alleen toen maar altijd geeft mevr. de Gijselaar blijk van haar belangstelling. Spr. uit daarom den wensch, dat zij nog vele jaren, de Irouwo gezellin van den burgemeester moge zijn, om zijn taak te helpen verlich ten. Ook den wethouder van Onderwijs heet spr. hartelijk welkom, den wensch uitspre kend, dat het tentoongestelde zijn belang stelling in het werk der school moge ver- li oogen. Tenslotte verwelkomt spr. den ZeerEerw. heer Pastoor Beukers, die altijd en overal zijn belangstelling betuigt voor 'net waar achtig welzijn van zijn parochianen en alle katholieken en uit don wensch, dat hij nog vele jaren aan hel hoofd van zijn parochie mogo staan. Na een welkom aan de afgevaardigden der diverse vereenigingen, wijst spr. in korte trekken op het nut der tentoonstel ling en het doel van de school en besluit met de hoop uit te spreken, dat deze ten toonstelling moge strekken tpt .grooteren bloei der R. K. Vakschool. Hierna maakte de genoodigden een rond gang door het gebouw om het tentoonge stelde te bezichtigen. Banket- en luxebrood-tsntuonstelling. Een overzicht. Evenals het vorig jaar is ook in den af- geloopen winter weer voor banket- en bak kersgezellen een cursus georganiseerd door den R. K. Bond van Bakkersgezellen „St. Hubrecht" en den Chr. Bond „Ons Begin sel. Het resultaat van dezen cursus, waar- fean door tal van personen is deelgenomen, drukt zich uit in de werken door de leer lingen vervaardigd en tentoongesteld in het gebouw van den R. K. Volksbond, ekmsclmur 15. In de groole zaal is deze tentoonstelling weer heel netjes gearrangeerd. Langs den linkerwand bevindt zich de afdeeling luxe brood, die een geheele ver zameling diverse broodsoorten bevat, als zacht en hard XVeener brood, Haagscb ontbijt, botervlindcrs, bolermaantjes, diner- in lint, Weihnachtstollen, amandelbroodjos koffiebroodjes, camelia's, tulbanden en nog meer andere soorten, die wel een be wijs zijn, dat er met animo gewerkt is en dal een bekwame leermeester hierbij van voorlichting heeft gediend. Bij de Galles zijn verschillende fraaie exemplaren, w.o. een van 1 Meter lengte, vervaardigd door een 17-jnrigen leerling. De leeraar zelf, de heer W. H. Roskam, uit Den Haag, ver vaardigde voor deze tentoonstelling het Leidsche wanen op een veld van gevloch ten brood, omslingerd door een gordel van uit deeg getrokken rozen, een werk, dat de eerste de beste bakker niet gemakkelijk zal nadoen. Verder zaeen we van den heer Roskam geëxposeerd een van deeg vervaardigd broodmandje, gevuld met broodjes. In dragantwerk is een fraai stuk werk aanwezig van den leider van dezen cursus, den beer J. Jasperse, chef dor Leidsche Broodfabriek. Het is een uit vloeibare sui ker gespoten kolom met een tweetal ro tondes, waarop heerlijke gebakjes, terwijl het geheel gedragen wordt door enkele poppetjes. De heer G. Hekelaar, chef der fa. Krul uit Den Haag, maakte eveneens eenige fraaie voorwerpen. O.m. een Oostersche kiosk met chocolade, een ehncolade-vaas met rozen, kunstig getrokken uit suiker benevens oen schaal met fruit van marse- pain, in hef midden waarvan een bloem vaas met rozen. Van de leerlingen is hier ook voortref felijk werk aanwezig en naast de verschil lende masten van marsepain en fonda.Hi trekt bijzonder de aandacht bet Zwit- sersch landhuisje met fijn hekwerk door een 16-jarigen leerling -vervaardigd. Jam mer voor den inzender was het, dat een gedeelte van het hekwerk hij het afwerken werd vernield, waardoor de lasch voor de jury niet onopgemerkt bleef. Ook in garneering is weer heel aardig werk geleverd, al wordt hieraan niet mem- zulke aandacht gewijd als vroeger. De rechterwand der zaal wordt verder geheel in beslag genomen door een expo sitie van den heer J. Sehoondergang van de Mare. hoofdagent der Gist- en Spiritus fabrieken te Delft, die in een beperkte ruimte laat zien, wat in een brood- of banketbakkerij noodig is aan artikelen, als vormen voor brood en kook, pannen, ma chines, glaswerk enz enz. De bekroningen luiden als volgt: Gedecoreerde taarten: Ie prijs H. Korswagen, 2e J. Hoogeveen, 3e H. Korswagen, 4e J. Hoogeveen. Dragantwerk: le pr. G. P. Hooge veen, 2e M. v. d. Berg. Garneer en (verplicht voorbeeld)le pr. A. Schouten, 2e C. v. Bijn, 3e A. Beuk, 4e A. Baars. Vrije wedstrijd: le py. A. Schou ten, 2e J. Hoogeveen, 3e A. Baars, 4e Tb. Stijnman. Marsepainwerk: le pr. A. Beuk, 2e A. G. v. d. Lijst, 3c H. Korswagen', 4e J. Hoogeveen. De opening. Gisteravond te zes uur had in de be stuurskamer de opening der tentoonstel ling plaats door den voorzitter van „Ons Beginsel" den heer Chr. van .Venetië. Deze deed allereerst mededecling, dat de heer Cannegieter, l?.d van het hoofdbe stuur van den Chr. Bond, telegrafisch be richt van verhindering gezonden had. (De heer v. Tol van den R. K. Bond kwam later.) Spr. heette de aanwozVen hartelijk welkom en herinnerde er aan, dat door enkele organisaties sedert een paar jaren wintercursussen worden gehouden, omdat het voor een gezel een vereisehte is zich te bekwamen voor zijn vak en hem de ge schikte gelegenheid daarvoor ontbrak. Die pogingen zijn hier zoowel als elders met succes bekroond en met voldoening consta teert spr., dat dit werk der organisaties door de werkgevers ook op prijs gesteld wordt, getuige de belangstelling van deze zijde, waarvoor spr. dankbaar is. Eveneens is spr. zulks -ten opzichte van de leeraren voor het onderwijs gedurende den cursus, die thans bekroond wordt door deze tentoonstelling. Ten slotte brengt spr. een woord van dank aan de cursisten en verklaarde do tentoonstelling hierna geopend. Vervolgens sprak de heer Jasperse, voorz. der regelingscommissie, een woord van dank tot den lieer v. Venetië voor zijn woorden Spr. wees er op, hoe groot de belangstelling voor dezen cursus is. l it Lcimuiden en Noordwijk zelfs gaven" zich deelnemers op. Den bezoekers verzocht spr. er rekening mee te willen houden, dat het hier geen bakkerijtentoonstelling in den eigenlijken zin betrof, maar een leerlingencursus. De lieer Roskam dankte tenslotte al de genen, die hun medewerking voor deze tentoonstelling bobben verleend. Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Lezing met lichtbeelden over het luchtverkeer. Voor het Dep. Leiden van genoemde Maatschappij hield de heer G. Spit, chef van don technischen dienst der K. L. M., gisteravond in de Nutszaal een lezing met lichtbeelden over het luchtverkeer. Spr. ving aan met een bespreking van de grondprincipe», waarop het vliegen be rust. Aan de hand van eenige bordleoke- ningen werd aangetoond welken invloed platte en gebogen vlakken ondergaan, wan neer zij aan den wind worden blootgesteld. Van den gewonen vlieger, als speelgoed gebruikt kwam spr. tenslotte, na het doel en de werkwijze van verschillende vlieg- tuigonderdeelen te hebben aangetoond lot de behandeling van do eerste eigenlijke vliegmachine. Alvorens over te gaan tot bet verloonon van lichtbeelden, wees spr. nog in 't kort op een onderneming op luchtvaartgebied uit het jongste verleden, n.l. op den vlieg tocht HollandIndië. Weliswaar, aldus spr., zijn in den laat ste» tijd door versi-billendo buitenlandsche vliegers groolere trajecten afgelegd, doch het eigenaavdigc van den HollandIndië- tocht in afwijking met andere tochten is wel gelegen in het feit, (lat voor deze on derneming gebruikt is een gewoon ver keersvliegtuig van den dienst Amsterdam- Londen, dat zonder belangrijke wijzigin gen, uit genoemde dienst genomen, voor het aflegen van bet groote traject Amster damBatavia gebruikt is. Het eerste plaatje vertoonde vervolgens een der eerste vliegtuigen, zonder wielen, doch in plaats daarvan vcrorzien van schaatsen, waarmede het op een lorrie ge plaatst werd .Vervolgens werden te zien gegeven en besproken eenige. oorlogsvlieg tuigen en moderne verkeersvliegtuigen o.a. het Snad-verke»-rsvliegtuig en eenige Fokkertypen. Ook de motoren en de inbouw'der ma chines werden aan de baud van enkele zeer duidelijke platen besproken. Na de pauze, welke hierop volgde, maakte de organisatie van de luchtlijnen het voornaamste punt van behandeling uit, waarbij spr. wees op de maatregelen, welke genomen worden voor de veiligheid in de lucht o.a. de diensten van de radio telefonie. Als voorbeeld ter verduidelijking dezer veiligheidsmaatregelen diende hel traject AmsterdamLonden via Rotter damVüssingon en Ostende. Bijna alle verkeersvliegtuigen zijn voorzien van een radio-telefonie-installatie, waardoor zij voor alle mogelijke mededeelingon, in 't bijzonder voor weerberichten, met de vlieg- havens verbonden zijn. Elk vliegtuig heeft daartoe zijn éigen naam (tevens oproep- letter.) Deze naam vindt men ook op den romp van bet vliegtuig geschilderd. De Fokker VII II N. A A. C., waarbij H. beteekent „Holland." Do Franschg vlieg tuigen dragen een F. op den romp, de En- gelsche een E. en de Belgische een 0. Ver der het draadloos peilen om te onderzoe ken op welke plaats een verdwaald vlieg tuig zich bevindt. Hierdoor is 't mogelijk binnen den tijd van 21 minuut een vlieger le melden op welk punt hij vliegt. Nadat spr. vervolgens nog -besproken had de luchtvaardigheidspapieren en do controle op de vliegtuigen, en eenige vra gen beantwoord had, werd de bijeenkomst onder dank van den voorz. aan den ge- achten spr. door den voorz. gesloten. Uitreiking Reddingsmedaille In de gisterenavond gehouden vergade ring van het bestuur der L. Z. G. word aan den heer I. Blazer een medaille- uit gereikt voor de door hem verrichte ver dienstelijke redding van een man uit de Nieuwe Rijn op 25 April j.l. De voorz. de heer Ir. J. G. v. Hool- werff, deed deze uitreiking gepaard gaan met eeuige hartelijke woorden,, waarin hij hulde bracht aan de mensëhlievend- heid en de tegenwoordigheid van geest van den wakkeren redder, daar ft ij er aan herinnerend, dat de waarde van de me daille zit in de zeldzaamheid, waarmode deze uitgereikt werd. Slechts, indien na ernstig onderzoek blijkt, dat een redding den naam van verdienstelijk mag dragen, wordt tol uitreiking overgegaan. Autogarage „Dsn Burcht" Zooals men zich wellicht zal herinne ren, besloot de gemeenteraad in zijn ver gadering van 23 September van het vorig jaar om liet. bestaande koetshuis van „Ben Burolit" te verhouwen, om er, althans gedeeltelijk, een autogarage van te maken. Zulks is (hans geschied en ook de heer Backer, gerant van den Burcht, zal thans de auto's een behoorlijke stalling kunnen geven. Voorheen was zulks niet liet geval, wijl in liet oude koetshuis eeen auto's ge stald mochten worden en deze dus of bui ten moesten blijven staan óf in een andere garage moesten ondergebracht worden. Aan dit ongerief is dus zeer ten genoe gen van den lieer Backer een einde geko men. De garage beslaat een oppervlakte van 130 M2. en is gebouwd onder toezicht van Gemeentewerken, door den aannemer en metselaar P. L. Neuloboom. De vloer is van cement, de plafond is bezet met as- best-plnlon, om brandgevaar te •voorko men. Het slucadoorswerk werd uitgevoerd door de N.V. Stueadoorsbedrijf. v.h Joh.- de Best, het schilderwerk werd verricht door den lieer P. v. d. Wijngaard Jr., ter wijl de eleetrische verlichting in handen was van den heer Swaak. Hel geheel ziet er goed uit en door bel aanbrengen van verschillende ramen is bet licht aanmerkelijk verbeterd, terwijl voor de veiligheid is gezorgd door bet aanbrengen van twee achtovuifeaneen, één in de nieuwe garage, de. ander in den ouden neardenstal, die links vau de garage ligt. Hedenmiddag te half vijf beeft in tegen woordigheid van een beperkt aantal sro- r.oodigden de opening der garage plaats Be burgemeester, jhr. pir. dr. N. G. de Giisolaar, nam hedenmorgen reeds een kijkie en gaf ziin voldoening over hef werk in harleliike bewoordingen tegen over den lieer Backer Ie kennen. De L aulschc Winkelstand. Heden is in bel vroegere magazijn der firma'Krevmborg op de Botermarkt een winkel geopend van den lieer J. v. d. Stok. Be zaak aan de Haarlemmerstraat, welke daar gedurende ruim veertig jaren door zoovelen uit Leiden en Omstreken begun stigd werd, is naar de Botermarkt overgo plaatst. In dezen nieuwen winkel zün vooral de huishoudelijke artikelen ondergebracht en de keuze er in is tegelijkertijd nog meer uitgebreid, dan zij joods was, zoodal welke reeds zoo rijk-gesorteerde afdeeling eveneens wederom een uitbreiding beeft i ondergaan. In den nieuwen winkel wordt zoowel op de boven- als op do benedenverdieping verkocht. Aan hot inwendige is weinig in grijpends veranderd. Van onder lot boven is de winkel gevuld met de moest varieeren- de artikelen in de branche der firma het zal niet kunnen voorkomen, dat een bezoekster hier haar keus niet doen kan. De beide groote etalages geven een idee van de groote verscheidenheid en goede boeda nigheid der aangeboden artikelen. Be voordracht van dr. Jean Comandon ever het leven der microscopische wezens in liet Luxor Theater te houden, zal niet Viijdag, doch Maandag a.s. plaats hebben, buisvrouwen er zeker al het noodige zullen vinden. Het bestemmen van den winkel op do Botermarkt voor de huishoudelijke artike len heeft lot gevolg, dat in het magazijn aan de Breestraat de bezoekers meer uit sluitend luxe-waren zullen aantreffen, MUZIEK. Finis Coronat Opus. „Die Heilige Caoili a". De eerste uitvoering van bovengenoemde zangvereeniging heelt gisteravond in den Schouwburg plaatsgehad en met voldoening kan zij terugzien op bèar uitvoering. Te oordeelen naar de resultaten is er in den korten lijd van haar beslaan hard gewerkt door den dirigent en de dames en hoeren van het zangkoor. Wat er gepraesteerd werd verdient aller achting. Er werd met animo gezongen, er werd flink geatta queerd en de noten zaten er goed in. Een jong koor van meet of aan op te leiden vereiseht zorg en inspanning en deze heeft dirigent Theelen zich niet ontzegd, waar door het koor zich verdienstelijk heeft ge handhaafd, niet schromend voor do poly- phonie in Wiltberger's oratorium „Die Heilige Caeilia". Al is de muziek van dit werkje veelal melodieus een werk zonder moeilijkhe den bestaat niet, zoodat moeilijkheden voor toon treffen of ligging ook hier niet zullen ontbroken hebben. Evenwel zooals ge zegd de koren zaten er ferm in. Het mannenkoor is naar evenredigheid sterker dan dal der dames. Om geheel geövenre- digd te kunnen klinken zullen de boeren iets minder toon moeten ontwikkelen, waardoor bet vrouwenkoor ten le beter tol zijn recht komt en ten 2e de kwaliteit van den toon fraaier zal worden wanneer vol staan kan worden met liet geven van min der volume. Dit betreft hoofdzakelijk het timbre van bet altenkooP; de laak van de sopranen „het houden van de hooge too- nen" zal verlicht worden. Dirigent Theelen is nog werkende aan de opvoeding van zijn jong koor. Mijn onmerkingen zijn geenszins bedoeld als onderschatting daarvan. De soli zijn dezen avond gezongen door krachten uit 't eigen koor. Mejuffrouw de Hosson fungeerde als Sinte Ciicilia. Zonder twijfel heeft deze jonge dame een mooie stem, overwaard gecultiveerd Ie worden. Haar vodrdracht was jeugdig-bekoorlijk en devoot. Toch zou meer techniek in uit spraak en loonvorming wonderen doen aan baar fraai apfimbreerd geluid. Dirigent Theelen heeft mooi materiaal in zijn klein koor. De beer Hik, de tenor- solist, vertolkte de Valerian-parlij. De heer Edelaar als bas zong de partij van Paus Urbanus. Beide zangers hebben mooie na tuurstemmen en hebben niet veel toewij ding gezongen in solo of ensemble. De be geleiding werd door een klein orkest van dilettanten verzorgd. Er werd gestreefd naar eenheid en. hoewel niet* smetteloos, valt er toch veel te waardceren in de praesfaties van 't orkest. Mejuffrouw M. Swart verzorgde de re gie dor tableaux. De keuzo der personen, de opstelling*der verschillende groepen, de wanne kleurschakeering tegen hef stem mige achterdoek getuigen voor haar arfis- tieken smaakt en vinding. Bekoorlijk was de jeugdige Cacila in haar mat-groen kleed met als tegenstelling de forsche gestalte van Valeriaan en dan was de massa régie niet voortreffelijk? Het moeilijkst te voldoen is aan de eiscli der „Christus-figuur". Wij stellen ons deze figuur zoo ideaal voor, dat menschelijk po gen hierin te kort schiet. Alle lof aan de regisseuse voor baar fijne smaak en aan de medewerkenden voor hun toewijding. De firma v. d. Pijl had op uitstekende wiize voor de grime gezorgd. Met een forscb slotkoor eindigde 't Ora torium. Een groole climax werd bereikt- De stemming onder do fnlrijke aanwezigen was dankbaar en opgewekt. Voor 't slot koor inzelfe bedankte de voorzitter allen die medegewerkt hadden en worden diri gent. regisseuse en sopraan-soliste gelau werd en begiftigd met bloemen en fruit mand. Do dankbaarheid uitte zich in bet zingen van ..T.an" Vullen zo leven" Moor een gnppje jongeluidjes ingezet). Hoewel gopd bedoeld nam 't toch even de slorn- ming weg en zou de huldiging misschien een andermaal beter aan 't eind van den avond kunnen gebeuren. Ten slotte wensch ik groei en bloei aan do jonve vovoonieing tod en een flink ba tig saldo, ton hohoovo van hot orgelfonds van de Hartebrugskerk. J. K. SPORT VOETBAL. Om den L. V. B-béker. Naar wij vernemen zal de wedstrijd om den L V. B.-beker gespeeld worden op 10 Mei.'De houdster van den beker, Ff ven- oord, zal mei een sterk elftal uitkomen. Laatste Berichten Brandwonden. Een 4-jaa-i" meisje to Maastricht ging in oen onbewaakt ongenbllk op een gloeiend kacheldeksel zitten wat de moeder jirsl op den grond had* gelegd. De armo kleine kreeg hevige brandwonden. Brand Men bericht ons uit Zwolle: De boerderij van den landbouwer J. H. Meyer te Radewijk, gemeente Ambt Uar- denberg, is door onbekende oorzaak i Dtaal afgebrand. Een varken mot 9 biggen en al bet huisraad verbrandde. TELEGRAMMEN (VAN ONZEN ORAAOLOOZEN DIENST). De strijd om het rijkspresidentschap. BERLIJN 22 April (V. D.) Marx be gon Dinsdag zijn vcrkiezingsveldtocht in hel Rijnland met een rede te Coblenz, waarin hij de verwachting uitsprak, dat binnenkort niet alleen liet Noordelijke Rijnland, doch levens ook het Rocrgeb< id ontruimd zal zijn. Voor Hindenburg sprak Dinsdag te München groot-admiraal von Tirpitz, (e Hannover de rijksdagafgevaardigde *Hergt. Daarbij nam Hindenburg ook zelf het woord. Opnieuw legde hij er den nadruk op, dat hij in geval zijner verkiezing slechts arbeiden zal voor de eenheid, vrij heid en voor bet recht van het Duitseke volk. De opstand in Koerdistan. Er hebben nog gevechten plaats. LONDEN 22 April. (V. D.) I)o „Ti mes" meldt uit Constantinopel: Ondanks de officieele verklaring, dat do opstand in Koerdistan geëindigd is, hebben er toch nog sporadisch gevechten plaats. Een aan tal opstandelingen is naar do bergen ge vlucht. Hoewel de kans op een ernstige tegenstand gering is, heeft do Volkvpailij verschillende maatregelen voorgesteld, wel ke onmiddellijk in de Nationale Vergade ring behandeld zullen worden. O.m. wordt voorgesteld de krijgswet in de Oostelijke vilajets opnieuw voor 7 maanden van kracht te doen zij», d.w.z. tot de herope ning van de vergadering. Tevens wordt voorgesteld, de rechtbank te Angora de zelfde'bevoegdheid -te geven, als do recht banken in de Oostelijke vilajets. Sjeik Saïd, de gevangen genomen leider der re bellen, zal terechtstaan te Diarbekir. Groo te waarde wordt gehecht aan de documen ten, die in beslag zijn genomen. Gemeld wordt, dat zij bet bewijs 1 /al len, dat van de zijde van Groot-Brittunnië wapenen geleverd zijn aan de Ncslorians en dat deze langs de Turksche grens zijn opgesteld De gisting in Bulgarije. BERLIJN 22 April. (V. D De Bul- gaarsche regeering heeft liet regeering-de creet betreffende den staat van beleg goedgekeurd. Volgens een bericht uit Belgrado ont vangen heerscht in Bulgarije thans de mi litaire partij, die zelfs ook den koning ge in terneerd zou hebben T ij d e 1 ij k e legeruitbreiding LONDEN, 22 April (V. D.). Venu.m n wordt, dat de Britsclie regeering bereid i-, in overeenstemming met de Franscbe en Italiaansche regeeringen bet verzoek van de Bulga&rscbe regeering, betreffende u tijdelijke vergrooting van de militaire krach ten in verband mei de binneland>eha on rust, in te willigen. Do „Daily Tel." meldt, dut dr. Zmikoff en zijn collega's waarborgen gegeven heb ben aan de buitenlandsche diplomaten, dat. do grootst mogelijke zelfbeheerscbing zul worden genomen bij hot beschermen van den Staat. Ernstige brand. PARIJS, 22 April. (V. DA. ru stige brand heeft gewoed in de b< kende con certzaal „Alhamhra". Het geheide toom-el en het achtergedeelte van het tlioab-i- zijn uitgebrand In de zaal is belangrijke de aangericht De brand 1 1 rm jk ontslaan door kortsluiting HaBKTBEBSCHTEfl AMSTERDAM, 22 pril Veemarkt vette kalveren Ie kw. 1.20—1.30, 2e kw ƒ1.10—1.20, 3e kw. ƒ0.90—1.10 17 nuchtere kalveren 1223. 594 vette vei kens Holl. Je kw. f 0.93—0.94, 2e f o p i d.pj. Bijzondere soort 0.88 Overz.ee-cl.e en I ieldersrlie 0.93- 0 V. WOERDEN, 22 April. Kaasmarkt Aanvoer 315 ka.i-partijen, le kw. A f 2e kw. 3740, met rijUmerk A I Handel redelijk. Louis Bcuwmees'er. Men meldt ons uil Amsterdam: De toestand van Louis Bouwmeester is thans snel achteruitgaande. Verdronken. Te Baarn is Donderdagmiddag de 14- jarige dochter van den café-houder J. H Kuyer bij het overzetveer in de rivier (h Eem gevallen en verdronken. Wisselnoieeringen (Amstordam» Berlijn 00.54 Londen .12 New-Vork Parijs18.09 Brussel 12.01 Zürich 18.45 Rome j .28 Oslo 40.05 Kopenhagen. 4U.2» Stockholm 87.4 Weenen O.l'U.iu'/f Praag7.4 J/2 Madrid36.77», y BEURSOVERZICHT. De situatie was hoegenaamd niet ver anderd, de* handel was uiterst gering n de meeste koersen verschillen weinig Dij gisteren. Kon. en Goe. op ongeveer de vorige prijzen. De schommelingen peu rende het beur-verloop waren Z'-er kb in. Suikers hier en daar eerder iels Imogvr, waartoe de -nge prij.- iijging in Ameri ka mi-schien d< aanleiding wa- Rubl i prijshoudend. Voor Tabakken geen te la nggtellinu. Sumalra-soorten op peil, zon der meer. .Scheep- m Ned. Indnsfriceb n minimale aandacht. Amerikanen verlaten. Prolongatie 3 pet.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 7