A. WAALS, DIRECTOIRES, Ingezonden Mededeeling. Spiegels en Schilderijen. De laatste week van onze Opruiming geven wij 20 °/o korting voor het om lijsten van Plaatwerk, Foto's enz. Kaarlemiiierstraal 62,1.0. Hel Volkshuis. SiTJL 4110b wielen gingen hem over de borst; de onge lukkige was bijna onmiddellijk dood Het driejarig zoontje van M. H., te Ginneken, werd door een vcermanswagen overreden en stierf aan de gevolgen ervan. Ongelukken bij het voetballen Een der spelers in den voetbalwedstrijd Spatram IINoptrina II, de 19-jarige S. N te Arnhem, kreeg een hard geschoten bal tegen het onderlijf. Hij verliet een oogenblik het veld, doch keerde spoedig terug en speelde toen gewoon door. 's Avonds echter werd hij plotseling be wusteloos. Zonder nog bij kennis te zijn gekomen is hij in den nacht overleden. In 't Groot Ziekengasthuis te 's-Her- togenbosch is overleden de 15-jarige G. uit Heesch, die Zondag der vorige week bij het voetbalspel ernstig aan het hoofd werd verwond. Doodelijk ongeval. Bij den bouw eener locomotiefloods op het emplacement der Spoorwegen te Gro ningen, is de 33-jarige arbeider J. Booij, uit Rotterdam, in een z.g. asohgat geraakt, waarbij hij 15 M. rail op zich kreeg. Hij werd op slag gedood. Doodelijke val Te Roermond viel Maandagavond de typograaf W. van de trap, tengevolge waarvan hij eenige uren later overleed. Kind verbrand. Tn het ziekenhuis te Coevorden is over leden het 4-jarig dochtertje van den land bouwer R., uit Steenwijksmoer, dat eenige dagen geleden in een pot. kokend water was gevallen en daarbij ernstige brandwonden had opgeloopen. Verbrand. Een 18-jarig meisje uit Blitterswijk. dat bij het stoken hevige brandwonden opliep, is in het ziekenhuis aan de gevolgen over leden. Trap van een paard Te Koudekerke kreeg een landbouwer een trap van een paard. Na enkele dagen is hij aan do gevolgen overleden. Auto te water. Te Spaarndam geraakte een visohauto van W. de Jong, uit Volendam, in het ka naal, gelegen achter fort Zuid aan den Nieuwen Rijweg. De 13 inzittenden werden allen gered Van de vracht ging een ge deelte verloren. Een ongeluk, geen misdaad. TTIt een nader bericht van den consul te Adana bij de familie te Almelo ingeko men blijkt, dat de landbouwkundige S. Gorter, wiens lijk in Aziatisch Turkije is gevonden, niet het slachtoffer van een misdaad js geworden. Het is gevonden in een ravijn. Papieren en geldswaarden zijn er op bevonden. De onbewaakte overwegen. Toon gisterenmorgen do landbouwer D. Y. D., met paard en kar don onbewaakten overweg bij wachtpost 89 te Mierlo-Houl passeerde, werd diens paard en kar door een juist passeerenden trein gegrepen. De kar werd geheel versplinterd, terwijl hel paard onmiddellijk moest worden afge maakt. Van D zelf kwam er ongedeerd af De ramp van de Soerakarta. Gisterenmiddag is nabij de Noorderpier te Hoek van Holland het lijk opgehaald van den kok Hofman uit Maassluis, die onlangs van boord van de Soerakarla ge vallen en vedronken is. De brand te Waalwijk. Omtrent den gTOolen brand in de Minis- ïer Loefstraat te Waalwijk, deelt de cor respondent van de „Msb." aldaar nog me de, dat hij is ontstaan In de boerenschuur van L. Brok door het. spelen met lucifers 'door een knaapje van 8 jaren. Door de rietbedekking en den sterken wind greep bet vuur zeer snel om zich heen, en sloeg spoedig over op de boerenbehuizing van J Schoenmakers waar de woning met schuur een prooi der vlammen werden Achtereenvolgens werden aangetast de landbouwschuur van H. Pullens, de wo ning met schuur van J. A. van Woensel en nog een kleine schuur. In 't geheel dus 2 woningen en 4 schuren. De brandweer met moforspuit was ©ogenblikkelijk ter plaatse, doch vermocht iegon de woedende elementen niet veel. Het vee werd gered, landbouwwerktui gen en inboedels gedeeltelijk. Alle panden rijn verzekerd. Een pannenwerper. In de Doelenstraat te Haarlem heeft een razende dronkeman Maandagavond een paar uur lang honderden menschen en do politie bezig gehouden. Er was een vecht partij uitgebroken, die duurde totdat, de politie de strijdenden uit elkaar dreef. Een van dezen liep toen een huis binnen, waar van de deur openstond, klauterde naar hel dak en begon met dakpannen te kogo'en. Tn een oogenblik was een groote menigte •amengeloopen, waarvoor weer een aantal politiemannen noodtg was om de orde to handhaven. De pannenwerper ging intus- •chen rijn gang. Hij wierp een paar ruiten in van huizen aan de overzijde, maar ver wondde niemand. De politie liet hem uit razen; toen htj beneden kwam werd hij Ingerekend en de menigte kon rich terug- betten. („Hdb.") De verdwenen postbeambte. Uh de Schelde Is te Antwerpen opge haald het lijk van den Nederlandschen postbeambte v. H., uit Oostburg, die tij dens zijn reis naar Antwerpen om den voetbalwedstrijd BelgiëNederland bij te wonen, spoorloos was verdwenen. Inbraak. Te Nuenen hebJ>en dieven het heele huis van den heer Raessens onderste boven gehaald, kasten en laden doorsnuffeld, en circa f 50 huishoudgeld meegenomen. Een briefje van f 10 lieten zij echter liggen, al hoewel het bij hetzelfde geld lag. Ook op de slaapkamer van den bestolene rijn ze geweest, doch niet ver genoeg om diens gouden horloge en ring van het nachtkastje te kunnen pakken. In denzelfden nacht heb ben waarschijnlijk dezelfden ook nog in gebroken bij den buurman De Groot, waar ze echter, na een bureau opengebroken te hebben in hun bedrijf werden gestoord en de vlucht moesten nemen. De inbraak in de kerk te Westervoort. Het onderzoek in den kerkdiefstal te Woslervoort duurt voort. Hoewel de aan gehouden Pool steeds alle schuld blijft ontkennen, stapelen de bewijsgronden zich legen hem op. In do cel van don kerktoren waar de arrestant eerst eon paar uren heeft door gebracht is een gedeelte van een kerksie raad gevonden en een gouden slotje dat vermoedelijk afkomstig is van de gestolen monstrans. Waarschijnlijk heeft de Pool de diaman tjes, die in de monstrans waren aange bracht ingeslikt. Dit vermoeden wordt ver sterkt door het feit, dat de arrestant Zon dagmiddag zich ongesteld voelde en klaag de over pijn in de maag zoodat dokters- hulp werd ingeroepen. „Tel." De visschersramp op 18 Juli 192^. Volgens de eind rekening van het VI is- singschArnemuidsch comité voor steun aan de nagelaten betrekkingen van de slachtoffers van de visschersramp van 18 Juli 1924, is in totaal aan giften met de gekweekte rente ontvangen 51.659.13. Uitgekeerd is 5640.12. Het resteerende ad groot 46.019.01 is overgeschreven op het Provinciaal Watersnoodcomité te Mid delburg, dat de verdere uitkeering ter hand heeft genomen. Als men bruiloft viert Terwijl bij do familie P. te Et ten bruiloft werd gevierd, werd de auto, waarmede het buwelijkspaar naar de kerk was ge reden vóór de woning neergezet. Toen men 's avonds wilde vertrekken, was de auto verdwenen. Onbekenden haden zich daarvan meester gemaakt, maar doordien men in de richting van Zedden een ver keerden weg had ingeslagen, was men bij den molen met den auto blijven steken zoodat men den auto daar later onbeheerd vond. „Tel." Wel een gedenkdag. In Zijpe (N.-H.) is een paartje in on dertrouw opgenomen waarvan 27 dezer het, huwelijk zal worden voltrokken. Op dien datum zullen de ouders van den bruidegom hun zilveren huwelijksfeest vie ren en zijn grootouders hun gouden Bij deze merkwaardigheid komt nog dat 25 en 50 jaar geleden in de rechte lijn van de zelfde familie ook zoodanige drievoudige huwelijksfeesten zijn gevierd. „Vad." Een zwerver-model. In het ziekenhuis te Haarlem ls 35 jaar oud de zwerver R hekend als ..de harre winter", overleden Het was een Haar- lemsch straattype, die vele schilders als model gediend heeft. Voortvluchtin snnnrwegbeambte gearresteerd. Te Antwerpen is, naar de ..Tel." meldt, aangehouden de Nerïerlandsehe spoorweg beambte H. de O., uit Dordrecht, die met een bedrag van f 2000 was gevlucht en wiens uitlevering was gevraagd Buiten!. Barichten Japansch stoomschip gezonken. Vermoedelijk alle opvarenden omgekomen. Het Japansche s.s. „Raifoekoe Maroo" is ter hoogte van Cape Sable Island (Nieuw-Schotlapd) gezonken. Het schip had 48 man aan boord. Por radio had het schip in den ochtend aan het Amerikaansche marine-station geseind, dat het in zinkenden toestand verkeerde. De „Homeric", die 120 K.M. van de aangegeven plek verwijderd was, ving het noodsignaal ook op en snelde de Japansche boot te hulp. Twee uur later meldde de „Raifoekoe Maroe" dat al haar reddingsbooten ver nield waren en zij zond een draadloos te legram in gebrekkig Engelsch, luidende: „Nu ernstig gevaar; kom spoedig". Alle schepen in een radius van 32 K.M. van het zinkende schip snelden ter hulp en sleepbooten werden uitgezonden uit de ha ven van Cando (N -SrhotlandV De „Homeric" loerde den afstand, welke zij van de betreffende plek verwijderd was, af met een vaart van 20 knoopen per uur en bereikte het eerst het door de „Rai foekoe" opgegeven punt, doch kon schip noch bemanning vinden. Men vreest, dat tengevolge van de ruwe zee en het feit, dat de reddingsbooten ver nield waren, niemand van do bpmanning van 48 koppen de ramp heeft overleefd. Reuter meldt no^, dat alle 48, opvaren den verdronken zijn. Trein ondergesneeuwd. Nabij Irkoetsk, de hoofdstad van Sibe rië, ls een trein door een sneeuwjacht overvallen en geheel onder do witte massa begraven. Een zevenvoudige vergiftiging Naar uit St. Paul wordt gemeld, was een zekeren mrs. Deela Sorensen, 28 jaar oud, aangeklaagd van verscheidene perso nen vergiftigd te hebben. Ingezonden Mededeeling. HHHUHH MH BREESTRAAT 31. prima prima Makko, In vele kleuren, Wit, Beige, Bleu, Lila, Marine, Zwart, Leeftijd 3-4 jaar 40 cl. Stijging 5 ct. per 5 oM. 2124 Damesmaten 82*12, 921/,,, 102^2 Thans heeft zij bekend over een periode van zeven jaar acht personen, o.w. drie van haar eigen familie, door vergiftiging om het leven te hebben gebracht. De „Daily Mail" zegt nog in een bericht over de vergiftiging: Mrs. Sorensen, de weduwe van een spoorwegambtenaar, vergiftigde haar man, haar schoonmoeder, drie van haar kinde ren en de nicht, neef en een dochtertje van een kennis. De vrouw is, na haar bekentenis, naar een krankzinnigengesticht overgebracht. Zij wenschte te vergiftigen, en vooral kin deren uit een innerlijken aandrang, wel ken zij niet kon beheerscheu, verklaarde de vrouw aan den rechter. Verscheidene kinderen, wien mrs. So rensen ook vergift had toegediend, konden nog genezen worden. Een vrceselijke misdaad nabij Hamburg. Op het landgoed Birkenhof to Hamburg, heeft eon afschuwelijke misdaad plaats gehad. De pachter Max Neumann begaf zich, nadat hij zijn personeel, beslaande uit 5 man naar Wansbeck en Neu-Miin- ster had gezonden, naar de weide en dood de daar 5 kostbare paarden. Daarna ging hij naar de stallen en schoot 20 melkkoeien en 40 varkens dood. In de slaapkamer schoot hij vervolgens zijn vrouw en zijn 70-jarige schoonmoeder neer. Nadat Neu mann het landgoed met benzine had over goten, stak bij bet huis aan, en schoot zichzolf dood. Men vermoedt, dat Neu mann zijn verschrikkelijke daad heeft be gaan uit vertwijfeling over zijn ongunsti- gen financieelen toestand en bovendien den eigenaar van het ,landgoed schade heeft willen berokkenen. Tsjechische staatstabaksfabrlek afgebrand. In do staatstabaksfabrieken te Kaschau (Tsjechoslovakije) brak gisteren een brand uit, welko het geheele bedrijf ver nielde Groote voorraden sigaren en ta bak zijn verbrand. De pchade wordt op tien millioen Tsjechische kronen (pl.m. 742.000 gulden) geraamd. De oorzaak van den brand is onbekend. De snelheidskocrls Het departement van handel en verkeer te Washington deelt mede, dat gedurende het afgeloopen jaar meer dan 25.000 per sonen, o.w. 10.000 kinderen in de Ver- eenigdo Staten tengevolge van verkeers ongevallen om het leven gekomen zijn. Voorts werden er 700.000 personen ge wond, terwijl 500 millioen dollar schade werd aangericht. Hoover leidt thans een nationale veilig heidscampagne en roept gedelegeerden uit alel deelen des lands tezamen voor een conferentie, die dezen zomer gehouden zal worden en plannen zal ontwerpen om de ongelukken zooveel mogelijk te beperken. De krachtigste vuurtoren. De krachtigste vuurtoren ter wereld op do Mont Afrique bij Dijon, heeft gisteren voor het eerst geschenen. Het licht heeft een sterkte van 874 millioen kaarsen en is bij helder weer op een afstand van 300, bij mist op een afstand van 100 mijl zicht baar. De toren heeft ten doel een lichtbaken te zijn op den vliegweg ParijsAlgiers. Rookwedstrijden te Belleville. Onder auspiciën van de Société des Cent Kilos te Parijs is j.l. Zondag te Bel leville het grootste rookconcours gehou den, dat ooit in het domein van de Fran- sche regie heeft plaats gevonden. De uitslagen waren: 1. Snelrooken groote pijn. Winnaar Bi bend um (pseudoniem) in 2 min. 10 sec. De zegevierende rookcr, die aan het einde lichtelijk bleek zag, werd luide toegejuicht door het publiek, grootendeels bestaande uit jonge bewoners van Belleville, die nog slechts in het verborgene rooken. 2. Langzaam pijprooken (30 mededin gers). Winnaar: Lenoble in 51 min. 11 3/5 sec (nieuw wereldrecord.) 3. Snelrooken 10 sigaretten. Deadheat tusschen twee mededingers. 4. Damesrooken. De mededingsters de den het zóó charmant, dat de kamprech ters vergaten op hun chronometers te kij ken en zelfs hun pijpen lieten uitgaan. De cent kilos kunnen met voldoening op dezo welgeslaagde wedstrijden terugzien. RLCHTZft&EH AMSTERDAMSCHE RECHTBANK Oplichting Voor de vierde kamer dezer rechtbank heeft gisteren terecht gestaan de 28-jarige kantoorbediende bij de posterijen J. B. J. G., te L i s s e, thans gedetineerd in het huis van bewaring te Amsterdam. Beklaagde heeft zich in het tijdvak Augustus 1924 tot -en met Januari 1925 schuldig gemaakt aan verschillende op lichtingen en in verschillende postkanto ren ambtenaren, -werkzaam bij de Rijks- posïspaarbank, bewogen tot afgifte van geldsbedragen van honderd gulden. Bij zijn oplichting "te Amsterdam ging beklaagde als volgt te werk: Op 19 Augustus heeft hij opzettelijk be drieglijk op het hoofdkantoor te Amster dam op een aanvraagformulier om inleg ger te worden in de Rijkspostspaarbank valschelijk als aanvrager en inlegger aan gegeven of doen aangeven een geheel ge- fingeerden naam, „Wilhelmus Markus van Baaien", terwijl hij tevens een gefingeerd adres opgaf. Nadat bij dit valschelijk had onderteekend heeft hij het stuk aan den betrokken postambtenaar overgegeven. Op zettelijk bedrieglijk heeft beklaagde op dienzelfden dag op gemeld kantoor op de z.g. stamkaart betreffende het hem uit te reiken spaarbankboekje een valsche üand- teekening gesteld. Nadat hij op dit boekje dienzelfden dag één gulden had ingelegd, heeft bij opzettelijk in Augustus of Sep tember als nieuwe inlage valschelijk en in strijd met de waarheid geboekt een bedrag van één honderd gulden, een gefingeerde handteekening geschreven als handtecke- ning van den betrokken postambtenaar, die deze inlage zou hebben ontvangen en geboekt en als dagteekeningsstempel van het kantoor van inlage gesteld en door hem beklaagde, voor dat doel onrechtmatig gebezigd poststempel in de daarvoor be stemde kolommen van het boekje. Op 18 September heeft bij zich met ge meld boekje weder vervoegd aan het hoofdpostkantoor te Amsterdam. Opzette lijk bedrieglijk heeft hij zich tegenover den betrokken postambtenaar voorgedaan als te zijn van Baaien en hem verzocht één honderd gulden uit te betalen. Tevens heeft hij op verzoek van den ambtenaar twee maal valschelijk geteekend het daarvoor bestemde kwitantieformulier betreffende de terugbetaling. Nadat de betrokken amb tenaar de twee handteekeningen van de kwitantie had vergeleken met de handtee kening van de stamkaart, heeft hij aan bekl. het geld uitbetaald. Bij de andere oplichtingen ging beklaag de op nagenoeg gelijke wijze te werk. In het geheel pleegde hij deze oplichtingen 47 keer. De zaak kwam door het werk van den rechercheur G. B. do Boer aan het licht. De officier mr. Reilingh, achtte het ten laste gelegde door de getuigenverklaringen en door beklaagde's bekentenis wettig en overtuigend bewezen. Bekl. is met zeer veel overleg te werk gegaan en heeft niet min der dan 47 keeren het rijk voor 100 bena #deeld. Spr. meende echter, dat rekening moest worden gehouden met de jeugd van beklaagde. Het tractement, dat bekl. ge noot, was zeer laag en spr. schrok er van, toen hij er van kennis nam, nat bekl. maar 80 permaand verdiende. Spr. meende dat voort rekening moest worden gehou den met de straf, welke door de rechtbank zeer korten tijd geleden is opgelegd aan een rijksamtbenaar, die ook tal van op lichtingen ten nadeele van het rijk had ge ploegd. Het verduisterde bedroeg toen 10.000 en dat werd grootendeels besteed aan vertering. Aan dien ambtenaar werd toen door de rechtbank 1 jaar gevangenis straf opgelegd. Rekening daarmede houdende en tevens met het feit, dat deze beklaagde onder slechten invloed stond, verzocht spr. de rechtbank beklaagde te veroordeelen tot 8 maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. G. J. C. H. Claes- sens, er op wijzende, -clat bekl. de talrijke oplichtingen pleegde in een roes en vooral onder den invloed van J. van K., die straks wegens heling zal terecht staan, bepleitte clementie. SPORT - VOETBAL. NederlandBelgië, Naar het „Hbld." verneemt hebben de onderhandelingen met den Deenschen Voetbalbond omtrent het aanwijzen van een scheidsrechter voor den Nederland België-wedstrijd op 8 Mei a.s. tot geen re sultaat geleid. Het is nu zeer waarschijnlijk, dat de leiding van dien wedstrijd zal worden op gedragen aan den Zwitser F. A. Herren. LEIDSCHE VOETBALBOND. Om den L. V. B.-beker. De loling voor de 2e ronde van den L. V. B.-Beker beeft het volgende resultaat gehad: Programma voor Zondag 26 April: 12 uur: V. S. II—L. F. G. I 10,30 uur: D. V. S. I—L. F. C. II 10.30 uur: A. S. C. II—V. S. I terrein de Kempenaerstraat. 10.30 uur: Raced IQuick Boys I L. M. C. I vrijgeloot. Men verzoekt ons mede te willen deelen, dat de'Secretaris-Penningmeester van den L. V. B. Woensdagavond geen spreekuur heeft, maar deze week a.s. Vrijdag 910 uur n.m. BILJARTEN. Om he! wereldkampioenschap. Gisteren werden slechts twee partijen gespeeld, nl. SoussaVan Belle en Dom- moringMoons. De uitslag was als volgt: pnt. brt; h.s. gom Soussa 400 20 77 20.— Van Bello 244 20 65 12.20 Dommering 400 22 57 18.18 Moons 362 21 50 1724 De stand luidt thans: gw. p. pnt. brt. h.s gem 8 1562 68 134 22.97 2 1211 70 85 17 30 2 1085 63 116 17.22 2 1374 85 130 16 16 2 1404 87 138 16.14 520 49 100 10.79 KRACHTSPORT. Vier nieuwe Nederl. records. Te Amsterdam heeft H. de Wolf (Haar lem) het Ned. record tweehandig drukken - - Ingezonden Mededeeling Een onwelriekenden adem is vaak het gevolg van onregelmatigen stoelgang. Mijnhardt's Laxeertabletten repe len den stoelgang zonder kramp of pijn.' Doos 60 ct. Bij apoth. en drogisten. 4084 (banlamgewicht) van 65 op 70 K.G. ge bracht; Scheffer (Haarlem) bracht in middengewicht A, dit record op 90 K G. en het record tweehandig trekken verbe terde hij ook tot 90 K.G. J. Tijman (Ani-i sterdam) verbeterde het record tweehandig trekken (vedergewicht) van 67.5 K.G. op 72.5 K.G. WATERSPORT Kon. Nederl. Verbonden Watersport verenigingen. Te Amsterdam werd Zaterdagmiddag de voorjaarsvergadering van do Kon.; Nederl. Verbonden Watersportverenigin gen gehouden. De voorzitter, de heer P. li, Lucassen opende de bijeenkomst met het aanbieden van gelukwenschen aan de zeilvereniging Het IJ en aan den heer Hoffman, voor zitter van de Maas, in verband met gevier-* de jubilea. Met algemeene stemmen werden daar na als lid aangenomen, de zeilvereniging Brasemermeer te Roelofarendsveen 1 Hierna kwam in behandeling een voor stel der Kon. Ned. Zeil- en Roeivereni ging als voortzitlondo vereniging oniwij- zigng te brengen in de voorschriften-voor do 75 en 45 kwadraad meterklasse inzake de vrijboordhoogte. De vrijboordhoogte zal onbeperkt worden toegestaan, teneinde het Nederlandsch voorschrift te dien opzichte in overeen-*- stemming te brengen met de Vermessungs- Bestimmungen van het Deutscher Segler Verband 1924. Zonder bespreking werd dit voorstel aangenomen. Bij de bespreking van de voorschriften voor de nieuwe wedstrijdklasse maakte de heer Bremer (Haarl. Jachtclub) bezwaar tegen de benaming Vogelklasse. Hij wenschte de benaming vrij te laten. Na eenige discussie werd de naam vastge steld van 16 kwadraat meterklasse. De bemanning-vraag bracht ook eenig debat. Het voorstel was dat do bemanning moet "bestaan uit twee personen. Jacl#ciub bepleitte een vrijlaten voor den tweedon man. Tenslotte werd besloten de eisch van do amateur-bemanning te handhaven met dien verstande. dat één betaalde kracht medegenomen kan worden, indien zulks in de aankondiging van wedstrijden uitdrukkelijk wordt bepaald. De voorzitter bracht daarna dank aan de Haarlemsche Jachtclub voor de instel ling van deze nieuwe klasse en hij sprak ft hoop uit, dat deze klasse een succes zal zijn. Vervolgens kwam hot voorstel van de Haarlemsche Jachtclub in bespreking, het welk op de jaarlijksche vergadering werd uitgeèleld. Het voorstel luidde als volgt: Senior zeiler is hij, die gedurende het sei zoen en de twee daaraan voorafgaande seizoenen 2 (eerste of tweede) prijzen be haald heeft in een nationalen of interna tionalen zeilwedstrijd, hetzij in Neder land, hetzij in het buitenland, of die heeft deelgenomen aan de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland in twaalf- voets jollen. De voorzitter deelde mede, dat in de technische commissie niet veel gevoeld werd voor het voorstel. De heer Burger (Haarl. Ja: htclub) be pleitte het voorgestelde. De heeren ITool- werff en Doedes (de Kaag) vonden de benaming juniores en seniores niet geluk kig gekozen. Een verdeeling in afd. A en B ware wenschelijker. De Haarlemsche Jachtclub kon zich daarmede vereenigen. Uit uitvoerige besprekingen bleek evenwel, dat het advies der technische commissie werd ondersteund. Het besluit werd ten slotte genomen om de vereenigingen vrij te laten eventueel beperkende bepalingen te dien opzichte te maken, waardoor het voorstel der Haarlemsche Jachtclub kwam te vervallen. De heer Revers (Loosdrocht) lichtte ver volgens het voorstel toe der watersport^ vereeniging Loosdrecht, luidende: wed strijden in twaalfvoetsjollen, gestuurd door dames, worden door Verbonden AVater- sportvereenigingen als officioele (open)1 wedstrijden beschouwd en zullen worden gehouden onder dezelfde reglementen als' de gewone jollenwedstrïjden, met dien ver-, sfande, dat hierbij een bepaling worde <>pj> genomen, dat de dames in dezen wedstrijd^ alleen mogen worden bijgestaan door da mes, of door jongens, die op 1 Januari van' het volgend jaar rmg 16 jaar oud zijn. De voorzitter, de h-eer Lucassen, was er niet voor om zulks vast te leggen. Do lieer Schoen (Zaanl. Zeilvpreen.) vond het voorstel in strijd met de'praktiik. De lirvr^ v. Hoolwerff (De Kaag) achtte liet voor-del wel aantrekkelijk, doch meende dat het de' dames-wedstrijden niet ten goede zou ko-j men. Verder is de deelneming, een enk-je uitzondering uitgesloten, uiterst gering cn> daarom achtte spreker hot beter om let' mede,nemen van hoeren te handhaven. v Aangezien bleek, dat het voorstel niet wvid^ ondersteund, werd het teruggenomen. Tenslotte werd het voorstel van ,,A\' -f- end" ter sprake gebracht inzake de orva-, nisatie van de One ton cup wedstrijden do AVesteinderpl issen. De voorzitter ie' uiteen, dat de Koninklijke gehouden iv deze wedstrijden op de Zuiderzee te k a-} den. Do heer AVe storm an nam daarop ketj voorstel terug, doch deelde daarbij nv de,, dat AVestend hot niet eerder had willen in-i trekken omdat bij alleen reeds in Jiet unnr-J stel zulk een uitsi'-konde propaganda voor de plassen. Ojj verzoek van den hvcrj Westerman zegde de heer Lucassen zijcqi medewerking toe in te trachten buitenlandscho -'nemers met h i nieters naar Aalsmeer Ij krijgen voor het^ Moons Soussa Cortv v Belle Dommering Agassiz

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4