Tweede Blad LIJK No- ¥- 1 de Bisschoppelijke goedkeuring verkregen was, de organisatie van de Stichting der mate herzien, dat zij zich geheel aan die regelen aanpaste. Met angstvallige zorg vuldigheid hebben wij er daarbij voor ge waakt, dat overeenkomstig de vfenschen van het Doorl. Episcopaat niet op de ge ringste wijze zou geraakt worden aan de zelfstandigheid en heit zelfbosliasingsrecht der verschillende vereenigingen in het land en is er naar gestreefd om voor die ver eenigingen de grootst mogelijke voordee- len te behalen bij gebruikmaking van het genoemde bureau en daarbij hare verplich tingen tot de kleinst mogelijke te beperken. Voor dit doel ia eene nieuwe Stichting onder denzelfden naam opgericht, waarvan de statuten het doel duidelijker omschrij ven en de rechten der samenwerkende ver eenigingen uitdrukkelijk vastleggen. In een huishoudelijk reglement is een en an der nader uitgewerkt. Dat die statuien de mogelijkheid laten om ook antlcre liefde werken te beoefenen zooals hulpacties voor buitenlandsche kinderen, het lenigen van nood bij rampen e. d. kan ik hier veilig laten rusten. De daaruit voort vloeiende verplichtingen worden niet opge legd aan alle vereenigingen, doch alleen aan dezulke, welke deze vrijwillig willen aanvaarden. De inrichting van de organisatie is zoo democratisch mogelijk gedacht. Alle ver eenigingen, die zich tot samenwerking be reid verklarentreden als geüjkberechtig- den in onze Stichting, maken deel uit van het hoofdbestuur en kunnen mede beslissen over alles wat de Stichting zal onderne men. Daarnaast blijven zij geheel zichzelf, behouden alle rechten waarover a j op dit oogenblik beschikken, boeten niets van hare zelfstandigheid an, kunnen zelf over de uitzending van kindoren beslissen, blij ven zelf hare financiën ook voor dit doel beheeren en kunnen door eigen werkzaam heid, daarbij gesteund door onze Slichting, de mate vaststellen, waarin zij zich op het terrein van de uilzending van zwakke kin deren harer leden bewegen willen. Alleen verlangen wij onderlinge samen werking binnen de grenzen van onze Stich ting en van die samenwerking stellen wij ons de schitterendste resultaten voor. Wij wenschen alle liefdadigheids- en alle sociale vereenigingen ln het werk der hulp verleening aan zwakke kinderen van Nederland te betrekken en niet alleen die organisaties, doch heel het Katholieke volk van Nederland. Daarover wil ik in een volgend artikeltje nog het een en ander zeggen. J. P. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt in vergadering bijeen mor genmiddag om 2.30 uur. Onderwerpen ter behandeling: lo. Vaststelling van het percentage Hoofdelijke Omslag voor het belastingjaar 1925/1926; 2o. Vaststelling raadsbesluit tot verlenging van den ontruimingstermijn van de woning gemerkt D 164 en bewoond door het gezin P. Zoetemelk; 3o. Benoeming leden stembureaus; 4o. Wijziging begroo ting dienst 1924 on 1925; 5o. Reclame schoolgeld 1924; 6o. Vaststelling staat nog te verhalen en oninbare posten; 7o. Inge komen stukken en mededeelingen. KATWIJK AAN ZEE. Personalia. Geslaagd te Den Haag als schipper op zeilzeevisscliersvaartuigen J. de Mol en als stuurman op zeilzeevis- schersvaartuigen G. Haasnoot, A. de Jong, J. v. Duyvenbode en K. Groets. allen wo nende alhier. KATWIJK. Gemeenteraad. Vergadering van den R.aad dezer gemeente op Vrijdag 24 April, v.m. 10 uur. Agenda: Ingekomen stukken: Benoeming leden stembureaux; Benoeming commissaris Gemeente Spaarbank; Voor stellen tot verhuur van gemeentegrond; Voorstellen tot verkoop van gemeente grond; Voorstel tot aankoop van grond; Voorstel tot beschikbaarstelling van grond voor opslagplaats gasfabriek; Voorstel tot aanvulling der verordening op de Straat- politie; Voorstel met betrekking tot art. 4, lid 2 der Drankwet; Voorstel betreffende plaatsing nieuwe leerlingen op de Open bare Lagere School te Katwijk aan Zee; Voorstel inzake het „Callao" Belasting reclames en staat oninbare posten; Rond vraag. LEIDSCHENDAM Prijsuitdeeling Teekenschool. Maan dagavond had in het Patrona-tsgebouw do prijsuitdeeling plaats aan de jongens van de Teeken3cho:ol „Do Hanze'' over den afgeloopen cursus 19241923. De heer Scholtes opende deze bijeen komst en heette alle aanwezigen van harte wolkom. Hot verheugt hem ton zeerste, dat zoovele ouders zijn gekomen en door hunne tegenwoordigheid toonen beiang te stellen in het werk hunner jongons en waardeeren datgene, wat het bestuur en de leeraren der Teekenschool doen voor de jongens. Hij memoreert in het kort de vele werkzaamheden, enz., die godaan moeten worden om dan allen aan te spo ren steeds hun medewerking te verleunen om deze zoo nuttige instelling in stand te houden en nog tot hooger bloei te brengen. De directeur der school, de heer A. Kroon, brengt alsdan een keurig verslag uit, waaruit bleek, dat er dit jaar weder om een verbetering is, wat betreft het aantal verzuim-avonden, welke veel min der waren dan vorige jaren, terwijl ook het gedrag en den ijver der leerlingen zeer te prijzen was. De Voorz. dankte den di recteur voor zijn keurig verslag. De Geest. Adviseur der Hanzé, kap. Bekkers, reikte hierna met eenlge toepas selijke woorden de prijzen aan de win naars uit en spoorde allen aan een vol gend jaar nog beter te doen; de niet- prijswinners moedigde hij aan hun uiter ste best te doen om ook een volgend jaar een prijs te bemachtigen. De heer Scholtes richtte dan eenige woorden van hartelijken dank aan de heeren leeraren, die zoo onvermoeid en vol ijver hun taak hebben volbracht; in het bijzonder richtte spr. zich tót den heer Loeber, die thans de school gaat ver laten om van zijn welverdiende rust te gaan genieten; gedurende 12 jaren heeft de heer Loeber zijn taak met ded grootst mogelijken ijver vervuld en spr. sprak dan ook de hoop uit, dat hij nog vele jaren van zijn rust zal mogen genieten. Vervolgens bracht spr. zijn dank aan het bestuur der school, aan het Gemeen tebestuur van beide gemeenten en aan al len, die hadden medegewerkt dezen cursus zoo schitterend te doen slagen en hij spoor de allen nogmaals aan steeds te blijven medewerken om de school tot nog grooter bloei te brengen. De heer Loeber brengt zijn dank voor de vereerende woorden tot hem gespro ken; hij verklaart steeds met het grootste genoegen te hebben gewerkt en hoopt, dat de school steeds in groei en bloei zal toe nemen. Hierna brengen 't Bestuur en de ouders gezamenlijk een bezoek aan de tentoon stellingszaal, waarna men nog eenigen tijd bijeen bleef, waarbij de heer "Willemse namens de ouders zijn welgemeenden dank brengt aan bestuur en leeraren voor alles, wat zij voor de jongens gedaan hebben. En hiermede behoorde deze zoo welgeslaag de cursus 1924/1925 wederom tot het ver leden. Propaganda-avond. Zondag 26 April des avonds half acht, zal in het Patro naatsgebouw een propaganda-avond gege ven worden van de Mandolineclub „Psal- limus Githara". Nog slechts enkele jaren bestaande, heb ben de leden der club, bijna allen Patro- naatsjongens, een Ijver aan den dag ge legd, waarvan een ieder verbaasd staat, doch nooit had zij zooveel kunnen pres- tecren, als de club niet gestaan had onder de eminente leiding van den heer Krans. Het aantal leden is echter nog te klein en overal, waar groei ln zit, daar moet uit breiding komen en zoo zal er getracht wor den meerdere instrumenten aan te schaf fen, vandaar deze propaganda-avond, en dat deze wel zal slagen, daarvan zijn wij overtuigd. Het programma ziet er aanlok kelijk uit; muziek en tooneel wisselen el kaar af, terwijl er nog tal van verrassin gen zijn. De entrée is vrij; alleen het programma kost 25 cent. Als de jongens hiermede bij u zullen komen, stuurt hen dan niet weg, doch steunt met uw 25 cent het Patronaat Het Patronnatsbestuur verwacht dan Wosnsdag 22 April 1925 Voor het Nederlandsche zwakke kind. n. De reorganisatie van het R. K. Huisvesiings-Comité. Uitzending van Katholieke kinderen dus door Katholieke organisaties naar Katho lieke inrichtingen en Katholieke gezinnen. Naar die regelen zal onze Stickling in de toekomst blijven werken. Reeds in 1919, toen onze Stichting hoofd zakelijk Nederlandsche zwakke kinderen in gezinnen onderbracht, werd na ondor- vonden moeilijkheden met een neutraal plaatselijk comité onze Stichting bij schrijven van 11 Juli gemachtigd om be kend te maken, dat het de wensoh wan van het Doorl. Nederlamdsch Episcopaat, dat alle R. K. kinderen alleen door het R. K. Huiavestings-Comité zouden verzorgd worden. Wij mochten uit naam van het Doorl. Episcopaat alle Katholieke ver zoeken de kinderen, die zij uit te zenden hadden, uitsluitend door onze comité's te doen uitzenden en de adressen, die zij ons konden verschaffen voor opneming van kinderen in gezinnen, alleen aan onze af- deelingen op to geven. Van deze uitspraak van het Doorl Episcopaat werd aan de Centrale Commissie voor uitzending van Nederlandsche kinderen naar buiten in Den Haa<? bij welke Commissie onze Stichting aangesloten was en aangesloten mocht blijven modedeeling gedaan en ook Z.Exc. Minister Aalberse gaf aan die commissie den wensch te kennen, dat met deze uitspraak van het Episcopaat reke ning zou worden gehouden en dus uit zending van Katholieke kinderen door de Centrale Commissie zon geschieden via onze Stichting, hetgeen sedert dien gere- gpld geschied is. Eenzelfde regeling voor de uitzending nlar inrichtingen was natuurlijk niet te be reiken, daar een centraal lichaam ontbrak. Het bleek onze Stichting in den loop der jaren, dat de Katholieken op het gebied der kinderuitzending nog verre bij anderen ten achter stonden, dat ongewcnschfe toestan den waren ontstaan en dat zelfs een zekere onderlinge naijver tusschen verschillende comité's aan die uitzending niet ten goede kwam Op grond van deze ervaringen overwoog ons hoofdbestuur de mogelijk heid of niet eene poging kon worden gedaan om in dien toestand wijziging te brengen, door de kinderuitzending meer te centrali- seeren en daardoor eene groolere eenheid en meer samenwerking te bereiken. Er werd eene oommissie van onderzoek inge steld, die zich op het standpunt plaatste, dat niet het R. K. Huisvestings-Comité het orgaan behoefde te zijn, waarin de kinder uitzending zioh centralieeeren zou. Het resultaat van haar werk was dan ook, dat zij met een voorstel kwam om eene geheel op zich zelf staande organisatie te stich ten onder den naam St. Nicolaasvereeni- ging, welk voorstel wel de goedkeuring van het hoofdbestuur verwierf, doch niet de be williging kon verkrijgen van het Doorl. Episcopaat. Dit wenschte voor dat doel geen nieuwe vereeniging gesticht te zien Het wenschte alle vereenigingen vrij te laten hare actie op dit terrein te ontplooien, wil de niet aan hare zelfstandigheid op eenïger- lei wijze getornd zien, maar keurde goed, dat een R. K. Bureau tot plaatsing van R. K Nederlandsche kinderen zou worden ge sticht en in stand gehouden en gaf daarbij te kennen, dat de leiding daarvan behoorde te komen aan onze Stichting. Hiermede was dus aan ons R. K. Huis vestings-Comité eene opdracht gegeven, met welker vervulling het bestuur onmid dellijk is begonnen. Het heeft allereerst de regelen vastgesteld, naar welke het be doelde bureau zal werken en. nadat daarop FEUILLETON. e) Helaas, oom! Wat gaan wij nu beginnen. Je zult toch niet blijven lamen- teeren zonder het juiste van de zaak te weten. Toch wel, zeide zij zwakjes. Welnu, heelemaal niet. Ja, ik weet wel: er is in die historie iets wat we gezien en gehoord hebben, maar het juiste we ten wij er niet van. Ik denk dat alles op een misverstand berust, waarvan de op lossing misschien heel eenvoudig is, zoo als alles wat men niet begrijpt. Waar is SidoineP Jeanne moest bekennen dat zij er niets van wist. Zij vertelde zoo goed mogelijk hun vertrek naar het station, het verdwij nen van haar echtgenoot, waarvan zij geen nieuws meer had. Toch moest hij hier geweest zijn, want de brief was verdwe nen. Een brief? Had jij hem dan ge schreven?, En oom Schulz begon te lachen, den kende aan den boozen brief, dien hij zelf voor zijn neef had achtergelaten. AJs hij ia teruggekeerd zal de huis bewaarster misschien weten waar hij heen gegaan is. Voor het geval zij niets weet, zal ik naar het station gaan. Op zijn bellen kwam juffrouw Eulaile aangewaggeld, vast besloten alles te lie gen, om het gevaar van zich af te wen den, maar zij behoefde daartoe niet haar toevlucht te nemen. Neen. Zij wist niet waar mijnheer Loriot was heengegaan. Hij was twee maal naar huis gekomen, de tweede maal vooral was hij zeer zenuwachtig en sprak hij onsamenhangende woorden. Zij had hem iets van dood hooren zeggen, dat was alles, maar zeker was het, dat er iets ge beurd was, zij wist echter niet wat, omdat zij zich nooit met zaken van anderen be moeide. Oom Schutz brak haar redevoering af en stuurde haar heen. En zich omkeerende zag hij het ontstel de gelaat van zijn nicht. Hij heeft van den dood gesproken mompelde zij. Zij stelde zich Sidoine voormis schien onschuldig en wanhopig door haar brief. Gek van verdriet? Had hij misschien aan zelfmoord gedacht? Kom, sprak oom Schutz, verschrikt door de nieuwe ontsteltenis die in de trek ken van zijn nicht te lezen was, zot derge lijke gedachten uit je hoofd Ik zal naar het station gaan, het kan niet anders of ik zal hem daar vinden. Maar Jeanne wilde niet alleen blijven. Na rijpe overweging vond oom Schutz een oplossing. Wel, als jij -niet wilt hierblijven, zal ik je naar mijn hotel brengen, het Is bier vlak bij. Ik beschouw Je nu als mijn doch ter en ik zal over je waken. U is wel erg lief, zei Jeanne met een glimlach van verluchting. Zijn aandoening onderdrukkende zei oom Schutz: Laat ons gaan, ik breng je naar mijn hotel en bezorg je Sidoine in levende lijve terug. Wacht een oogenblikje oom, dat ik een voile voordoe. Deze voorzorg was wel noodig, want het gezicht van Jeanne zag er erg ver hui ld uit. Hij bracht haar naar zijn hotel en liet haar daar tusschen vrees en hoop de te rugkomst van Sidoine afwachten. IX Maar Sidoine was niet aan hot sta- tino. Sidoine was op het politiebureau, waar hij, na een half uur op den commis saris gewacht te hebben en nadat het ver hoor van Gregorius en Boubou l'Equerre was afgeloopen, ter goeder trouw zoo goed mogelijk aan den commissaris uitlegde het geen hij van de misdaad afwist. Het verhoor der beschuldigden had niet lang geduurd. Zij hadden zich opge wonden en luidkeels hun onschuld uit geroepen, zooals alle misdadigers. Zij ver klaarden een woning gehuurd te hebben ip het huis waar zij aangehouden waren. Maar de commissaris kende deze kne pen en streken al lang. Dat was de truo van de hotelrallen en de inbrekers. Toen zij verzocht werden te verhalen, waarom zij gevlucht waren hadden zij van „brand" gesproken. Belachelijke uitlegging, want er was geen brand in huis. Indien er brand was, zouden de agenten dit wel bemerkt heb ben. De commissaris trok de schouders om hoog, zich verheugende met zulke weinig gewikste dieven te doen te hebben. ook allen om dozen gezelligen avond met veel succes te doen slagen. Helpt allen me de aan dit zoo nuttige jeugdwerk en moe digt door uw bezoek de jongens aan. Allen dus Zondagavond half acht naar het Patronaat. NIEUWE-WETERING. Drankwet. Aan de wed. J. v. d. Knijff-Cuvelier is vergunning verleend voor den verkoop van sterken drank in het klein, alhier, in perceel O 84. NOORDWIJK. Personalia. Geslaagd als stuurman op zeilzeevisachersvaartuigan A. d. Wiel en C Duindam, wonende te Noordwijk aan Zee. NOORDWIJKERHOUT Aanbesteding Recontructle Gooweg. Ten gemeentehuize had gisterenmorgen door Burg.en Weth. te half twaalf de aan besteding plaats van het opruimen van de grondverharding met verhard paardenpad en liet aanleggen van de nieuwe weg verharding, bestaande uit een ge- walsd steenslagdek met bitumineuse vul ling op een fundeering en een vak-herbe strating op zandbed op den Gooweg ln deze gemeente tusschen de grens van Noordwijk en de bebouwde kom van Noordwijkerhout, over een lengto van 2730 M. Ingeschreven was als volgt: Jan Boeren, te Sliedrecht voor f98.848. volgens penetratie-methode; J. P. Huner.v te Wassenaar, voor f 100.500.volgens penetratie-methode; N. V. Hollandsche Ba- salthandel, te Rotterdam, f87.824,vol gens penetratie-methode; Firma N. Cobo- lens en Zonen, te Schoten, f98.000.vol gens penetratie-methode; Technisch- en Handelsbureau „Nederland" te 's-Graven- liage, f 80.620.volgens penetratie-me thode; T. G. Sterkenburg, te Gorinchem, f 99.500.volgens penetratie-methode; Hollandsche Mij. tot het maken van gewa pend beton-Werken, te 's-Gravenhage: a. fundeering in den vorm van een paklaag van prima Duitsche hoogovenslakkon, ter dikte van 15 c.M., blijvend werk, waarop een 7 c.M. dikke laag van uit de bestaan de wegverharding afkomstige materialen als tuaschenlaag, afgedekt door een laag asphalt-beton, totaal 8 c.M. dik, na afwal- sen, voor f 102.200.b. idem paklaag 20 c.M., tusschenlaag 2 c.M., voor f 109.200.o. i4em paklaag 25 c.M tus schenlaag 2 c.M., voor f 117.300.d. als onder a, doch met toepassing van basalt- krotzen, f 109.700.e. als onder b, doch met toep. van basaltkrotzen, f118.600. f. als onder C, doch met toepassing van basallkrotzen, f 127.600.Nederlandsche Basalt-Mij., te Zaandam, volgens systeem: a. vlijlaag 15 c.M. puin na walsen 4 cM. basalt na walsen en 6 cM. Topeka na wal sen voor 106.000, b. als onder a. doch met Binder voor 123.000, c. vlijlaag 20 c.M. hoogovenslakken na walsen en 5 c.M. Tope ka na walsen 106.500, d. als genoemd on der c. doch met Binder voor 123500, e. paklaag 20 c.M. na walsen, 8 c.M. deklaag basaltslag 2/3 na walsen en 5 cM. Topeka voor 106.500, f. als ander e. doch met Binder 123.500; volgens penetratie methode voor 92.400; in plaats van pene tratie-methode volgens samenstelling der gemeente Den Haag f 123.00; asphaltbe- ton voor 109.00; systeem Den Haag uit gevoerd met Millars-asphalt-machino voor 106.000; H. P. Vall en firma wed. J. G. Jaarsveld te Arnhem en Silvoldt, volgens penotartie-methode voor f 97300; volgen- do mengmethode voor ƒ107890, en ƒ114890, Maatschappij Wegenbouw te Utrecht vol gens penetratie-methode voor ƒ91700; id. volgens de bepalingen van het bestek der gemeAte Amsterdam voor 1925 voor 95985 en voor 96370. De gunning werd aangehouden. Er was veel belangstelling. Polltle-verordenlng. De Rand heeft in zijne vergadering van 18 Maart j.l. do algemeene politieverordening aangevuld en gewijzigd en deze aanvullingen en wijzigin gen zijn thans afgekondigd, zoodat de inge zetenen er voortaan rekening mede zullen moeten houden waarom we het nuttig ach ten enkele van de vooraanste bepalingen in het kort te vermelden. 1. In autobussen is het verboden te rooken, 2. Autobussen mogen zonder vergunning van B. en W. op dep openbaren weg peon vaste standplaats innemen, noch personen opnemen of uitlaten. 8. Het ls verboden honden te laten los lophen on d< n om i1 n weg, En de handkoffer, die zij medegeno men hadden, die hen niet toebehoorde? Do arme Gregorius erkende, dat dezen koffer niet zijn eigendom was, hij had zich vergist. En de huisbewaarster, die daar voor dood nederlag? Gregorius wist daar niets van, on Bou bou l'Equerre ook niet. Het was de huis bewaarster, die brand geroepen had. Nogmaals die huisbewaarster? Neen, maar, waren zij nog langer van plan do justitie voor den gek te houden? Zij wisten niets van de bujslx'waarster af. Zij had zich misschien gozdfmnord. De brave man grijslachte, bij dit domme systeem van verdediging der beschuldig den. Wel, het was voldoende. Het overige was zaak van den rechter van. instructie. In afwachting dat men hen naar de ge vangenis zou brengen, werden zij voor- loopig in den politiepost opgesloten. Terwijl zij zich daar van woede verbe ten, nam de commissaris Sidoino een ver hoor af, want hij achtte het belangrijk hem te verhoeren alvorens zijn nasporin-. gen betreffende een moord van de huis bewaarster te bespoedigen. Sidoine, in de meening goed te hande len, trachtte eerst de lotgevallen van zijn reis, met hindernissen te vertellen, doch de commissaris verzocht hem kort te zijn en zich te houden aan ,,de aanleidonde feiten". Hiermede bedoelde hij de mis daad der echtgenooten Grobsky. Hoirdoor kon Sidoino enkel herhalen, hetgeen hij aan den inspecteur bekend had: hij had een menschelijke stem vanuit UIT DB RADIO-WERECÜ. Wat er vanavond te hooren (f. 5 20 uur Hamburg 895 M. PlatdultjoKfl ^Volkssprookjes. 5.85 EiffeltoreA 2600 M. Concert 5.50 München 485 1L Concert 6 00 Hilversum 1050 M. Vóór-avond- conoert Programma 1. Uns ere Garde (Marsch) Forster; 2. Zau- berflöte (Ouverture) Mozart; 8. Du und Du (Wals), Strauss; 4. Sylvia Ballet, Delibes; 5. Gull- laume Teil (Opera F&ntaisio), Rossini. Pauze. 0. Die Rose von Stamboul (Operette potpourri). Fall; 7. Monte Christo (Valse tzigane), Kotlar; 8. D&nse Ma cabre, Saint-Saöns; 9. Ideate, Tosti; 10. Marsch finAle. 0.20 Alle Britsche stations: Tijdsein Big Ben en nieuws. 6.50 Londen 865 M. en Chelmsluid 1600 M. Concert ten bate van het Westminster Hospitaal, uit gezonden vanuit The Royal Al- bert Hall. 7._0 Birmingham 475 M. Shakespea re Feestuitvoering: „The Ta ming of the Shrew." 7.20 Cardiff 850 M. Concert. 7.20 Hamburg 895 M. Concert en zang. 7.20 Manchester 375 M. Operette muziek. 7.20 München 485 M. Noorscho avond. 7.20 Newcastle 400 M. Wagnor-pro- gramma 7.86 Brussel 265 M. Selectie uit „Les dragons de Villars." 7.60 Berlijn 500 M. Madrigale und Volkslieder. 7.50 Frankfurt 470 M. Drie satyreu van Lucianus. 7.50 Munster 410 M. Symphonio- concert. 7.50 Rome 425 M. Nieuws en concert. 7.50 M Zürich 515 M. Concert. 8.05 Radio-Paris 1780 M. Fragmen ten uit „Rol d'Ys", opera. 9.55 Alle Britsche stations: Dansmu ziek van hot Snvnv lintei te I nnrlra tenzij men door B. en W. d. t ipc schrifte lijk is gemachtigd. 4. In de Scbippers- vaart en in de Guldemondervaart het verboden te varen met sto m- en m '>»r- vaartuigen on eigen kracht voorthowo"on- de. 5. Houtgewas, dat gevaar of hinder op levert voor het publiek verkc—moot door de eigenaars of beheerders op annsrhrij- ving van B. on W. worden verwijderd op eene bepaalde hoo en brer-hp v n gebracht en gehouden. Speciaal zouden we de aaicbwht willen vestigen op Jiet niet Intra loslonnen van honden, daar tecra deze hranh'ng nog wel eens zal worden gezondigd. ZOETERMEER—ZEGWAARD. Schapen verkooping. De Kerkschepen hebben bij do onlangs gehouden verkoop gemiddeld 01 50 op-'ej.rnrhf Gemengde Ber3cüi£eij Verdronken To Iji'.'.o Zwaluwe is het bijn.i 4-jarig dochtertje van den metselaar v. Moei ver dronken. De scharensliiper J. Deneker 'e War- fum (Gr.) is verdronken. De 24-jarige dienstbode A. W. to Groningen is in het Verbindingskanaal verdronken De schippersknecht W. V. te Mij drecht geraakte in de Keulsche Vaart al daar en verdronk. De ongelukkige laat vrouw en kinderen na. Overreden en gedood. Maandagmor"en werd de 62-iari -o wed. v d. B. in de Roodestraat te Vonlo, door een vracht-auto overreden Zij was onmid dellijk dood. Volgens ooggetuigen treft den chauffeur geen schuld. De bejaarde landarbeider van Dien te Schipluiden, in dienst bij den landbou wer R viel M '.-inde - onder het werk op het land v-n De de aangrenzende kamer over *n lade e- hoord, die men niet vermocht te openen Vontre a ter re was hij de trap afge daald en hij had do huisbewaarster uit gestrekt en levenloos op den grond zien liggen. Geen enkele bloedvlek had hij ech ter bespeurd. Daarna was hij uaar hot politie-commissariaat geloopen. Gelukkig had men de dieven kunnen aanhouden juist op het oogenblik toen zij het hazen pad met zijn reiskoffer kozen. Doch het lijk van do huisbewaarster was er niet moer. De commissaris luisterde met veel aan dacht naar het verhaal, dat het kenmerk dor waarheid scheen te dragen, 't Leek inderdaad een mooi zaakje. Wellicht leg de hij do hand op twee gevaarlijke inter nationale brandstichters Grobsky Hier moosl een nauwlettend onder/', k ingesteld worden naar hun geboorte. t hun indenliteit, hun handel en wand l. Werkelijk, de zaak leek een zeer verdach ten kant to hebben. Hij liet een agent van de r<- hei 'i bin nenkomen, wion hij met veel omhaal v woorden do zaak uil! (do. Deze slimn rel luisterde met veel aandacht en kn o beteekenisvol met zijn denkenden kop els- of hij het heele gevalletje rc-ds door schouwd had. Begrijp je me goed? Eer 'uoi a we de huisbewaarster vinden. V.- ker Ij .t liet lijk nog in het huis. Nooit hebben zij den tijd gehad om het op te ruimen Begrepen, zei de agent. Dat zal op gehelderd worden en 't lijk zal gauw go- vonden zijn. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 3