tfolgons de jongste officieele berichten zijn inboorlingen gedood, 5 ernstig gewond en 7 lieht gewond, o m. één gekleurde po litieagent Tien blanke politieagenten wer den gewond. BI,-f' ILfèND Koninklijke Besluiten. Bij Kon. besluit van 1G April is aan mr. F. F. baron de Smcth, op zijn verzoek, met ingang van 1 Juli, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Schoonho ven. J. J. G. Baron van Voorst tot Voorst. De viering van zijn gouden huwelijksfeest. Bij gelegenheid van het gouden huwelijks feest van Z.Exc. J. J. G. baron van Voorst Voorst, voorzitter der Eerste Kamer, en* Baronesse van Voorst tot Voorst geboren Cremers, werd gistermorgen in de paro chie „St.-Walburgis" te Arnhem een plech tig gezongen II Mis gecelebreerd. Bet H. Misoffer-werd opgedragen door den jongsten, zoon van het gouden echt paar, den Weleerw. Pater J. baron van Voorst tot Voorst S.J., geassisteerd door den Hoogeerw. heer deken F. L. Stock- maun, pastoor der parochie als presbyter assisten8 en de Weleerw. heeren A. B. Schenk en G. H. L. Waanders, kapelaans der parochie, resp. als diaken en subdia ken. Door den Hoogeerw. deken werd een toe spraak gehouden, waarin hij er op wees, welk een goed voorbeeld de familie van Voorst tot Voorst gaf voor een Christelijk huisgezin. Vijftig kinderen en klein-kinderen van het gouden echtpaar woonden het H. Mis offer bij. Ten huize van den jubilaris waren reeds vroeT gistermorgen telegrammen aange komen van H. M. de Koningin en H. M. de Koningin-Moeder. De cbef van den Gene- ralnn Staf, generaal M. A. D. Forbes Wels en de commandant van het veldleger, luite nant-generaal T. F. J. Muller Massis, kwa men persoonlijk gistermorgen hun geluk- wenschen aanbieden. Tezamen met de oud-generaals Block en* de Ridder hebben zij namens officieren en oud-officieren van het Nederlandsche leger een huldeblijk aangeboden, bestaande uit een aantal fraaie aardewerk-horden met de familie wapens. Generaal de Ridder hield daarbij een toespraak. Op de receptie kwamen hunne gelukweu- schen aanbieden de Pauselijke Internun tius mgr. Orsenigo en Z. D. H. mgr. Henri- cus v d. Wetering. Talrijke deputaties en autoriteiten ver schenen verder in den loop van den middag ter recepüe o.a. het kapittel van de afdee ling Nederland van de Souvereine orde van 'Malta, een deputatie van de Sacraments- voreeniging, burgemeester van Arnhem mr. S. J. R de Moncliy en mevr. de Monehy en vele anderen. Omstreeks halfviif kwam Z. K. H. Prins Hendrik, commanrlaleur van do Commcn- dery Nederland der Johanniter Orde, ter receptie. De Prins had zich gistermorgen van Den Haag, alvorens naar Het Loo te rug te keeren, met verschillende leden der Johanniter orde naar Arnhem hegeven, teD- einde baron Van Voorst tot Voorst, die Bal juw ia van het Kapittel der Souvereine- orde van Malta en mevrouw baronesse Van Voorst tot Voorst op hun feestdag te com plimenteeren. Z. K. H. was omstreeks vier uur in Arnhem aangekomen en had zich begeven naar de woning van den oud-Com missaris der Koningin, jhr. S. van Git Iers, bij wien do Prins do thee gebruikte. Met den Prins kwamen ter receptie de coadjulatoren van de JohanniteT Orde ba ron Van Hardenbroek, de werkmeester der Orde baron Röell van Hazerswoude, Graaf *an Rech'eren Limpurg en baron van 01de- neel tot Oldenzeel. Talrijke autoriteiten kwamen nog hun opwaebtig maken, o.w. vele officieren, o.a. de commandant der 2e divisie generaal jhr. Wittert, een deputatie van het officiercorps der rijdende artillerie bestaaudo uit den majoor-commandant Rambonnet en de ka piteins Storm Buysing en Maas. Voorts vorscheen nog de oud-commissaris der Ko ningin jhr. S. Van Citters. Uit de steenindustrie. De onderhandeling. De Bond van Waalsteenfabrikanten heeft in verband met het conflict in de steenin dustrie aan den Rijksbemiddelaar de vol gende voorstellen gedaan: 1. B pet. loonsverhooging over de ge heels linie; 2. f 1.15 per dagwerk van 8400 sfioenen voor sieenmakers; 3. verhooging d»r uurloonen van 30 op 32 en van 32 op Si cent; 4 dagarbeid 9 uur, wee kar beid 48 uttr, eventueel verzuim in te halen binnen dtj grenzen der wet; 5. geen uitkeei'ing voor feestdagen; 6. verhooging met f 1 van de basisloonen der ovenstoókers; 7. 5 pet. loonsverhoogiug van de stokers echter zoo, dat de door de arbeiders gegeven bedragen van 21.25 met en 23 gulden zonder emolu menten niet overschreden worden; 8. einde der overeenkomst 31 Maart 1926; 9. het contract gaat in op den datum, waarop overeenstemming verkregen wordt. Opzeg gingstermijn 15 JanuaTi 1926. Alleen voor het steenmaken zal het contract terugwer kende kracht bezitten, voor het veldoven- stoken zullen de fabrikanten en do arbei ders-organisaties rechtstreeks regeling treffen. Uit het schildersbedrijf. Dreigende uitsluiting. De besturen der Nationale Werkgevers organisaties in 't schildersbedrijf hebben aan de Arbeidersorganisaties bericht gezon den, dat zij alsnog bereid zijn de tot nu toe geldende arbeidsvoorwaarden in to voerou. De werkgevers verzochten hierop voor 24 April antwoord. Mochten de arbeidersor ganisaties hierop niet ingaan, dan zullen de werkgevers do uitsluiting loepassen. To Wageningen hebben Maandag de •schilders het werk gestaakt. Zij eischen een verhooging van het loon, thans 58 cent, tot 63 cent per uur, en een contract voor een jaar. Voorts bij n euwbouw 70 cent per M2. De staking omvat 25 arbeiders, werkzaam bij 6 patroons, 4 kleine patroons hebben toegegeven. De samenwerkende Gezellenhonden in hot Schildersbedrijf hebben gisteren in een vergadering besloten, een brief te zenden aan de hoofdbesturen van de patroons bonden in het Schildersbedrijf, waarin nogmaals een uiteenzetting wordt gegeven van de oorzaken van het conflict. Uitdruk kelijk wordt verklaard, dat de gezellen- bonden onder geen beding bereid zijn de stakingen zonder meer op te heffen. Wan neer de patroonsbonden tegenover de sta kingen de uitsluiting willen toepassen, dan zal zulks slechts leiden tot buitengewone verscherping van 't conflict. Het lijkt den gezellenhonden verstandiger tot overeen stemming te geraken. De bonden verklaren zich derhalve bereid met de patroonsbon den in overleg te treden, teneinde tot af sluiting van een landelijk collectief con tract te geraken. Uit de bouwvakken. Collectief contract. In de Vechtstreek is het bestaande col lectief contract voor de bouwvakken weder om met een jaar vernieuwd. Onder het con tract vallen de plaatsen: Wilnis, Abcoude, Baambrugge, Loener, Loenersloot, Acht tienhoven, Nieuwersluis, Tienhoven, Breu- ke!en, Vreeland, Kortenboef, Zeulen, Var- scheveen, Nederhorst den Berg, Nigtevecht, ter Aa, Weesperkarspel en Maarssen. Georyan. Overleg Overheidspersoneel. De R. K. Centrale van burgerlijke over heidspersoneel heeft aangewezen in de bij zondere commissie voor Georganiseerd Overleg in zaken, rakende de ambtenaren van de Rijkspostspaarbank, als lid den heer P. J. Nuwenhuis, commies ter direc tie van de Rijkspostspaarbank, ter vervan ging van het lid den-heer J. Kaijen. Geen bezoek van het Britsche Koninklijke Echtpaar. Een Reu ter-tel egrairi uit Londen meldt: Het bericht, dat de Koning en de Konin gin dezen zomer een bezoek zullen bren gen aan Koningin Wilhelmma, wordt offi cieel tegengesproken. Een dergelijk bezoek wordt niet voorbereid. Wit-Gele Kruis. De Diocesane Federatie van het Wit-Gele Kruis in het Bisdom Haarlem zal haar al- gemeene vergadering (jaarvergadering) hou den te Haarlem op Dinsdag 28 April n.m. 1 uur in het gebouw „St -Bavo", Sme denstraat. Na afh^ideling der huishoude lijke aangelegenheden zal de weelerw. hoer J. Ritselaar, secretaris der Nationale Fe deratie, het doel en streven van de Dioce sane- en Nationale federatie van het Wit- Gele Kruis uiteenzetten. Scheuring in de Katholieke Staatspartij? Vas Diaz meldt ons uit Nijmegen: Do komende actie tot vorming der R. K. Democratische Staatspartij, welke het pro gram onderschrijft der R. K. Staatspartij, in welk program een mim deel der wen- schen van St. Michaël zijn opgenomen, is in krachtige voorbereiding. Nu vanwege de R K. Staatspartij op alle stembiljetten het politiek advies-hokje behouden wordt, waartegen in alle kieskringen steeds ern stig verzet is geweest Red. L. Crt en nu door de leiding krachtig propaganda wordt gemaakt voor het politiek advies, verwachten de democraten de nederlaag en willen, indien op 26 April zal gebleken zijn, dat openlijko en eerlijke strijd tot be hoorlijke vertegenwoordiging der democra tische strooming met het bestaande kiesre glement en de tegenwerking der leiduig niet te bereiken is, niet langer hopeloos met do conservatieven optrekken Aan tal van bekende Katholieke democraten werd inmiddels reeds verzocht, een candidatuur te willen anvaarden ter afvaardiging van wege do R. K. Democratische Staatspartij, op wier welslagen ten volle wordt ver trouwd. Wij willen vertrouwen, dat in dit bericht door het Correspondentiebureau V. D. verstrekt wel eenige overdrijving schuilt. Voordat men onze eenheid op politiek ter rein breekt zal men zich toch nog wel 'ds denken over de gevolgen van zulk een bedenken over de gevolgen van zulk een daad! En wie zijn de vaders van dit bericht? De audiëntie van den minister van waterstaat zal Vrijdag 24 dezer niet plaats hebben. STADSNIEUWS TIENDE GRQOT-NEDERLANDSCH STUDENTENCONGRES Dinsdag. Gisteren was het de laatste izitting van het Groot-Nederlandsch Studentencongres. Do voorzitter van het Algemeen Ned er- land sch Verbond, de heer mr. P. J. de Kanter, hield een rede over doel en wezen van het A. N. V. Spr. wist, dat het A. N. V. aan veel ori- tiek blootstaat, critiek van rechts zoowel als van links. De een veroordeelt haar om haar lauwheid en lafhartigheid, de ander spreekt er over alsof het een bolsjewisti sche organisatie was. Waar do meeningen zoo uiteen loopen, maakt spreker zich niet al te ongerust. Wat de extremisten betreft, moet spreker er op wijzen, dat het A. N. V., wil het werkelijk algemeen zijn, zich van elke politieke richting vrij moet hou den. Het is haar doel de geestelijke wis- Ingezonden Mededeelino. Gratis leggen van Vloerzeil maken van Overgordijnen en Loopers zonder prtysvorhooging, bronqt ieder kooper een groot voordeel. INFORMEER EENS Bil KENNISSEN! 4lllU selwerking te bevorderen tusschen de dee- len van den Ncderlandschen stam. Tegenover Vlaanderen is Nederland tot nu toe te kort geschoten. Men wil zich al teveel onthouden. Het spijt spreker te moeten zeggen, dat het A. N. V. in Vlaan deren te weinig bekend is. Als men wil, dat het A. N. V. krachtig zij en wat berei ken kan, dient men het in de eerste plaats te steunen. Wat Afrika betreft; ook claar is strijd, doch mem is er in ontwikkeling een étap pe verder dan in Vlaanderen. Men streeft er naar een eigen taal, doch is zich wel bewust, dat deze, wil zij levenskrachtig blijken, zich niet al te ver van het Netfer- landsch verwijderen mag. Tenslotte heeft het A. N. V. in Indië een nieuwe taak gekregen. Al is het verbond in de eerste plaats een stambond, toch is het van belang, dat een gebied als Indië met Nederland samenwerkt. Bij het streven van het A. N. V. is ook de hulp van de studentenwereld noodig en gewen.scht, en in dat opzicht zijn er bemoe digende verschijnselen. Hoe staat het A. N. V. echter tegenover de politiek? Men kan volgens spreker ge rust zeggen, dat het grootste deel der Vlamingen pacifist is. Daarnaast beslaat een sterke strooming, die streeft naar zelf bestuur. De uitersten willen zelfs afschei ding en aansluiting bij Nederland. Mag Nederland zich, in belang van eigen stam, met dezen politieken strijd in laten? Doet het dit niet, dan scheldt men het voor onverschillig. Men dient zich echter volgens spreker, ondanks dergelij ke verwijten, op het standpunt te stellen, dat ieder land zijn eigen politiek moet voe ren. De heer C. J. M. Verhoef dankte den spreker en in den spreker liet Af N. V., dat baanbrekend werk verricht heeft. De heer L. L. W. van Soest, voorzitter van het hoofdbestuur van het D. S V., sprak tot slot nog eenige woorden over het nu afgeloopon congres en eindigde met een hartelijk woord van dank aan den heer C. J. M. Veïhoef, voorzitter van het congresbestuur, voor diens toegewijde en nimmer verflauwende werkzaamheid Hierpp sloot de heer C. J. M. Verhoef het congres. Vervolgenswaren dames en heeren con gressisten de gasten van de V.V.S.L., die in haar clubgebouw de congressisten op de thee noodigde. Daar werden nog eenige woorden van wederzijdsche waardeering gewisseld tusschen de presidente van de V. V. S. L., moj. Lasondcr, en den hper C. J. M. Verhoef, voorzitter van het congres- bestuur. Gisteravond heeft een banket en bal plaats gehad in de Graanbeurs. In de algemeene vergadering van het Dietsch Studenten Verbond, onder leiding van den voorzitter, den heer L. L. W. van Soest, werd in de plaats van den heer H. J. M. W. de Qnartel gekozen tot' secretaris de lieer A. .T. O. Relïinfante (Leiden). Prof. J. J. Smith (Stellenbosch) werd benoemd tot adviseerend lid van het hoofd bestuur, ter aanknooping van banden met de studenten in Zuid-Afrika. De vergadering besloot voorts niet toe te treden tot den Bond van Groot Nederland sche vereenigingen en nam een motie aan, waarin de wenseli werd uitgesproken naar samenwerking met alle Groot Nederland sche vereenigingen. Bepaald werd, dat het elfde Groot Ne- derlandsch Studentencongres in 1926 te Gent zal worden gehouden. R.-K. KI ES VER EEN 1 GING. Gisteravond heeft de R.-K Kiesv. een vrij goed bezochte vergadering gehouden in het St.-Antoninspatronaat Het onderwerp van de agenda was: be spreking Politiek Advies en stemming daarover op a s. Zondag. Naar aanleiding van eenige vragen en opmerkingen werd door den voorzitter der vergadering uiteengezet, hoe het Politiek Advies is tot stand gekomen en hoe men a.s. Zondag zal kunnen stommen. Er zijn drie manieren om zijn stem uit te bren gen: óf men stemt op het Politiek Advies in zijn geheel en maakt dan het hokje vóór liet Politiek Advies zwart; óf men stemt op een bepaalden candidaat van het Politiek Advies en maakt dan het hokje vóór den naam van dien candidaat zwart; óf men stemt op één der alfabetische can- didaten en maakt dan het hokje voor diens naam zwart. De stemming voor het Politiek Advies zal worden gehouden in het St.-Pancratius- patrenaat, Hooigracht, van 102 uur. De voorzitter wekte alle ledeu op, om aan de stemming deel te nemen. Niet al leen zij, die het niet eens zijn met het Poli tiek Advies, moeien komen stemmen, doch óók zij, die zich er mede vereenigen, hetzij om het advies zelf hetzij omdat zij vertrou wen stellen in hen, die liet advies hebben samengesteld. Vanuit de vergadering werd door een der leden een aanbeveling gegeven voor de candidatuur-l.oerakker. terwijl een ander propageerde den heer Guit, als zijnde voor den Kieskring Leiden de candidaat van „St-Michaël". Na de bespreking van het Politiek Ad vies en stemming daarover doelde de voor- ziter mede, dat gebleken is, dat de Katho lieke Garde geen voldoende leven meer heeft om de propaganda voor de a.s. ver kiezingen te voeren. Toch is propaganda, bezien uit nationaal en uit Katholiek oog punt, gewenscht en noodzakelijk. Het be stuur van de R.-K. Kiesv. beeft daarom gemeend er naar te moeten streven drie parochiale propagandaclubs te moeten op richten, die onder leiding van genoemd be stuur de propaganda voor de a.s. verkie zingen zullen voeren. Het bestuur is be reids daartoe in overleg getreden met de zeereerw. heeren pastoors en vertrouwt dat deze clubs zeer spoedig gevormd zullen zijn. Er zullen geen jongelui onder de 18 jaar als lid tot deze propagandaclubs kun nen toetreden. Aangedrongen werd zich als lid voor de propagandaclubs op te ge ven, waaraan eenige aanwezigen voldeden. Er bestaat verder daartoe nog gelegenheid hij den secretaris van de Kiesvereeniging den heer Horikx of een der andere be stuursleden. Bij de rondvraag kwam nog in bespre- kiug het belang der eenheid van de Ka tholieken op politiek terrein. TENTOONSTELLING R.-K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES Evenals ieder jaar aan het eind van het winterseizoen is ook nu in de R.-K. Vak school voor Meisjes, Noordeinde 50, weer een tentoonstelling gearrangeerd van het werk der leerlingen. Een tentoonstelling, die er wezen mag en die opnieuw een indruk geeft van het voortreffelijke onderwijs, dat aan onze R.-K. Vakschool gegeven wordt. Wij hebben hedenmorgen een kijkje ge nomen in de verschillende lokalen, daarbij evenals altijd voorgelicht door de ijveri ge directrice mevr. van OerleNipper, die onze lang niet gemakkelijke taak we derom aanmerkelijk heeft verlicht, en aan wie wij daarvoor dan ook onzen hartelij- ken dank beluigen. In het handwerklokaal zagen we op de allereerste plaats tal van practische en smaakvolle vrije handwerken, te begin nen met het eenvoudige hoerenkatoen, op gesierd met wollen Smyrnadraad, jute kussens met wollen randversiering, daar- neven weer mooiere met moderne lijn- applicatie, diverse lampjes, waarvan de leerlingen zelf rle kapjes hebben vervaar digd door het dooreenwerken van wollen draden in moderne kleuren, waardoor met niet te veel kosten een aardig sche merlichtje wordt verkregen. Onder de ver scheidenheid van exemplaren zagen we o. m. een oud antiek lampje, omgewerkt van petroleumlampje tot eleetrisch. Verder merkten we op een beeldig tafelkleedje, hoogst eenvoudig, doch tevens smaakvol versierd door inknipping van het laken en aanbrenging van modern wollen haak werk. In liet moderne raffiawerk, dat door soepelheid en prachtkleuren uitstekend geschikt is om er allerlei voorwerpen van te maken, zagen we tafelmatjes, boekom slagen, bonbonmandjes, taschjes, pa arden- leidsels voor kinderspeelgoed, verder di verse? oenvoudig-gezelligo eierwarmers, kinderslabjes met eenvoudige steekversie- ring enz. Weer een andere afdeeling stelt mooi hand Smyrna-werk ten toon, diverse mo derne schoorsleenkleeden, theemutsen, al les gerangschikt tot een aardig geheel. In de lingeries vinden we een speciaal hoekje met baby-uitzet, alles keurig en fijn afgewerkt met goed gekozen kleuren en vervaardigd met weinig middelen. Verder fraaie veiligheidsspeldenkussens, waar uit een kanten blad een baby komt kijken. De luiermand en .verdere benoodigdheden zijn welwillend afgestaan door de firma Brü- ning. Daarnaast bevindt zich keurig lingerie- werk als homden, nachthemden enz., aar dige gehaakte kinderjurkjes met eenvou dige wollen randversiering, jasjes en schortjes. Ten laatste zien we hier een afdeeling leermiddelen, passende hij de warenken nis, gewenscht voor den aankoop van on der- en bovenklceding, tusschen de grond stoffen, als katoen, wol en zijde in een wordingsrij tot en met d ete spinnen ve zel en verder doorgewerkt tot aan het weefsel. Tenslotte enkele onderdeden van de machines, die gebruikt worden hij het weven van de verschillende stoffen en de daarbij behoorende leerboeken met mon sters' In een apart hoekje zien yre voorts een tafel met werk, vervaardigd door meisjes, die overdag werkzaam zijn in het gezin of in de fabriek en die door vlug huiselijk werk een halve uitzet hebben vervaardigd. In het tweede handwerk-lokaal bevindt zich een collectie fraai kunstbreiwerk, waarvan beeldig witte kleedjes zijn ver vaardigd, maar ook prachtige gekleurd zijden kleedjes, die een sieraad zullen zijn in elke omgeving. Verder zien we er ge breide overtrekken voor theemutspu in goed gekozen kleuren, weef Smyrna-werk en gobelins. Heel aardig is hier een hoekje met een oud spinnewiel en een handweefgetouw, •dat tegenwoordig weer een plaats gaaf in nemen in de gezinnen, voor het weven van allerlei kunstweefwerk. Daar bevinden zich tenslotte verschillende overtrekken voor kussens, een boekenkaslkleedje, ter wijl een prachtig tulle donrgestopte sprei bijzonder de aandacht trekt. In het lokaal voor huishoudelijke arti kelen is een tafel aangericht, waar op bij zonder aardige wijze witte en zwarte vak kon elkander afwisselen en waar op het witte vak het vuile en op het zwarte vak het schoongemaakte voorwerp is te vin den. Op een ander tafel is verschillend car- tonnagewerk geëxposeerd, daarnaast fraai koper- en zilverwerk op een mooien on- dergond. Weer een ander tafel bevat een collo- tie Oud-Hollandsche voorwerpen, bij zonder mooie dingen, die door de meer modernere nog niet verdrongen kunnen worden. Verder zien we hier weer de leer- middelon-afdeeling, waar verschillende grond toffen te vinden zijn, gebruikt,voor bereiding en schoonmaken van diverse voorwerpen. De Gero-fabriek te Zeist stond voor dit doel welwillend af de mota- GEftliiENTELIJKE AANKONDIGINGEN GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkeL Vischmarkt 18, tel. 1225 is DONDERDAG verkrijgbaar: SCHEI VISCH a f 0.14- f 0.33; SCHOL a f 0.08—f0.12—f 0.26. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 22 April 1925 B. en W. van Leiden brengen ter alge meene kennis, dat W. Wassing te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den vprkoop van alcohol vrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Houtmarkt 8. Katholieke Agenda LEIDEN. Woensdag en Donderdag. Tentoonstelling banket- en luxe-broodbakkerij. Bondsgebouw 25 en 711 uur. Woensdag. Vergadering Jongensbond Kruis verbond. St-Pancratius-patronaat te 7 en 81/4 uur. Woensdag. Aanvang triduum van „De Hanze" in kapel St. Franciscus Liefdewerk te 8*4 uur. Woensdag. „Geloof en Wetenschap", „In den Vergulden Turk", te 8 uur Woensdag. Tentoonstelling R. K. Vak school, Noordeindo 45, 79 Donderdag. Tentoonstelling R. K. Vak school, Noordeinde 1012, 2/4 5, 79 uur. Donderdag. Feest- en Huldigingsavo^d R.-K. Volksbond, Stadsgehoor zaal te 8 uur. Donderdag. R.-K. Reisvereeniging, op richtingsvergadering. In „Den Burcht", te 81/4 uur. Donderdag. R. K. Vrouwenhond. Kleine Stadszaal te 8 uur Vrijdag. R K. Bouwvakarbeidsbond, Bondsgebouw, te 8 uur. Vrijdag. Repetitie „Ons Tooneel", te 8 1/4 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN. Vrijdag. R.-K. Kiesvereeniging, te 7.30 uur. HAZERSWOUDE. Woensdag. Bijenkomst comité-Loei'akker café Verhaar, te IVn uur ZOETERWOUDE. Donderdag.* Actie-comité candidatuur Loerakker. Patronaat.sephou w. éZuidhnurO. j 8 unr. ALGEMEENE AGENDA pinpN» Woensda" Uitvoering Mij. >f Bevorde ring der Toonkunst, Stadsgehoor zaal, te 8 uur. Wcensdan. „Vreemdelingenverkeer", Café Neuf, te 8 30 uur. Deze weeh. Meuhilporinestentoon.stelling Javastraat, Kooipark, geopend 25 uur. De avond-, nacht- cv Zon dagdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tof en niet Zondag 26 April waargenomen dnnr de apotheken van de TT U D J v Orie- sum, Ara re 76, Tolef 406 on W Polle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594. len vanaf hun oorsprong, bewerkt tot le pel en zeefje. Tn het midden van dit lokaal is een tcfpl metl unchhereehten opgesteld, o.a. een ha ring-, lever- en garnalenschotel, leuke sandwiches, enz. In een aparte eetkamer is een dinertafel gedekt voor vier personen smaakvol gear rangeerd met bloemenversiering, evenals het gedekte buffet met dessert Een wel gekozen collectie tafelzilver, welwillend af gestaan door de fa. J. P. Driossen, ver hoogt het aspect van de tafel ton zeerste. De keuken biedt natuurlijk weer iets rro- heel bijzonders en als steeds is deze af deeling bijzonder aantrekkelijk. Geheel in afwijking met vroeger vinden we hier een volledig koud buffet, een pracht Hors cl' oeuvre vooraf en diverse vlcesch- en vi.schschotels naast een afdeeling zoete ge rechten, als puddingen, taarten en derge lijke. terwijl ook de koffie daarbij niet is vergeten. Op twee aparte tafels is. in banen uit gelegd, een geheel weekmenu opgenomen, waarbij de menu's zelf op smaakvolle wire zijn aangegeven. Verder bevindt zich in den hoek een tafeltje met Paaseheerechten en in den .anderen hoek een ander met diverse inmaak-producten. Evenals in (le andere afdeelingen zijn ook hier de leer middelen niet vergeten Tn het teekenlokaal zijn de wanden ver sierd niet diverse ontwerpen voor japon versiering enz. tafelkleeden met modern Chablone-werk in laken, fluweel en tulle. Verder verschillende schoorst<v»nklooden, shawls en tal van andere voorwerpen Tn de costuum-afdeeling vinden we de eenvoudigste zoowel als de fijnste japon, versierd met het eenvoudige bandje tot de moderne struisveerversiering. Verder wordt de aandacht getrokken door kpurig filet-werk in moderne uitvoe ring, kleedjes in modern gekleurd genre, alles zelf geknoopt en doorgestopt. In de afdeeling waschbehanrleling val' bijzonder op de oud-Hollandsche linnen kast, gevuld met een ouderwetschen voor raad linnen, waarbij bovendien ouderwet- sche opschriften en spreuken niet vergeten zijn. Op de tafels bevinden zich verschillende opgemaakte stukken, als kindertruitjes, manteltjes en beddengoed: verder een een voudig opgemaakte wieg mot daarbij pas sende baby-tafel, waarhij baby zelf iQ doopjurk niet ontbreekt. Naast do talrijke japonnen in zijde, tulle en fluweel, gewas- schen weer opgemaakt, geverfd en geba--

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2