KOHSCHULTE's Ingezonden Mededeeling. MIJNHARDT'S Zenuw-Tabletten .T5* Laxeer-Tabletten 60<* Hoofdpijn-Tabletten 60 Bil Apoth. en DtoglslML. Gemengde Berichten De scheepsramp In de Wielingen Zooals men weet heeft in den vroegen morgen van 9 April door een aanvaring Let Nedeilandsch stoomschip „De Jongo Catberina" bij kalm weer in de Wielingen schipbreuk geleden en Is bijna onmiddel lijk op de plaats van aanvaring gezonken. Het wrak is nu Donderdag j.l. geteisterd door den hevigen storm, tengevolge waar van de luiken zijn weggeslagen en de la ding, voor zoover zij drijven kan, wegdrijft en wel voor het grootste deel naar de Zeouwsch-Vlaamsche kust, waar reeds zijn aangespoeld pakken duur boxsleer, kisten sinaasappelen, cacaoboter, schapen pol en veel rubber. Do jutters zijn res nacht in groote getale aanwezig om te trachten van dit alles iets te bemachtigen, maar ook rijksveldwachter en marechaus- eees surveilleeren om te trachten dit on rechtmatige toeöigenen te voorkomen. Do visschers uit Breskens treffen op zee tel kens tot de lading belioorende artikelen aan, die zij dan trachten op te visschen, om ze aan den strandvonder te Breskens over te geven. Van de lijken dor vier nog vermiste per sonen van de bemanning is nog niets ver nomen. Zelfmoord. Te Strijp heeft zich Zaterdagmiddag Iemand in een vlaag van zwaarmoedigheid den hals afgesneden. De man, die don laat- sten tijd drie volwassen kinderen door den dood vorloren had, ging daafonder zeer gedrukt. Doodelijke ongelukken. Te Diepenveen is de 61-jarige landbou wer G. K. door het z.g. slop op de deel ge tallen, met het gevolg, dat hij kort daarna ls overleden. Gisterenmiddag is de 29-jarige go- huwde werkman E., tile in de machinehal der centrale van de P. G. E. M. te Nijme gen bezig was een muur te schilderen, van gToote hoogte met een takel neergekomen. De ongelukkige werd zwaar aan het hoofd gekneusd en was onmiddellijk dood. Het lijk werd naar het Canisius-ziekenhuis overgebracht. Woensdagavond reed de landbouwer E uit Almen, met zijn vrouw en vier kleinkinderen op den Almenschen weg te Laren (G.). Hij wilde daar uitwijken voor ©en auto en reed toen over een steenhoop, waardoor de wagen omsloeg en allen er uit vielen. De vrouw verwondde zich daar bij zoo ernstig, dat zij tn het ziekenhuis te Zutphen, waarheen zij vervoerd werd, is overleden. 4000 kuikens verbrand. Te Kampen is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag de bliksem geslagen ln een der nachthokken van het groote hoender park onder T.Tsselmuiden der firma Van Oorschot, waarhij 4000 kuikens in de vlammen omkwamen. Brandstichtsïer. Te Stadskanaal is do huishoudster T,. B gearresteerd, als verdacht van brand stichting in het logement Moesker, dat de vorige week aldaar afbrandde. Diefstallen. Te Eindhoven is ten nadeele van een persoon op den Broekschenweg uit een kast 000 gestolen; van iemand uit Gestel 50, door een minderjarigen zoon. Nagemaakte rijv/ielplaatjcs. Te Medemhlik zijn eenige valsche rij- wielplaatjes in beslag genomen. Door de ijverige nasporingen dor politie zijn in verhand hiermede aangehouden twee knechts van het motorbeurtschip „De On derneming" (MedemhlikRotterdam); zij bekenden de bedoelde plaatjes te hebben verkocht k. i 1.50 per stuk. Buffet als brandkast. De restaurateur S. te Eindhoven op hei Stationsplein, had zijn buffet verkocht aan zekeren L. te zolfder plaatse. Het buffet werd opgeladen en bij L. geplaatst; des avonds echter kwam een kellner van S. informeeren, of er niet een bedrag van pl.m. 2000, naar men zegt, in een der laden was blijven liggen. Men had de la den nog niet geopend, en snuffelde deze nu door, waarbij het bedrag spoedig intact te voorschijn kwam. Een liefdedaad Men schrijft aan de „Opr. Haarl. Crt.: Te IJmuiden zakte Donderdag aan do Visschershaven een reiziger uit Den Haag, de heer J. d. L. in elkaar. De man vroeg een der omstanders hem naar het station te willen begeleiden. Deze voldeed dade lijk daaraan, maar daar de stationschef en een te hulp geroepen dokter bezwaar maakten om den patiënt per trein te doen vervoeren, werd de heer d. L. per zieken auto naar Den Haag gebracht. Een hoofd agent van politie en genoemde zeeman fincen als geleiders mee. Men bracht den reiziger thuis en uit dankbaarheid wilde de familie den zee man een belooning geven. Deze woigerdo dit echter beslist, met do opmerking, dat •en liefdedaad een liefdedaad moest blij ven en dus niet beloond moest worden. De familie respecteerde dit standpunt, maar ze zou zeker verwonderd geweest rijn, als ze even later had kunnen zJon, Idat de zeeman aan den politieagent een kwartje ter leen vroeg, om wat brood to koopen. Want de zeeman was werkloos. Het is wel heerlijk in een tijd van •goïsme zulk een staaltje te kunnen ver melden. Buitenl. Berichten Een waterreservoir uiteengesprongen. Een viertal slaohtoffeds. Te Skelmorlie nabij Greenock in Enge land is ten gevolge van den abnormalen regenval een waterreservoir uiteengespron gen, waardoor een huis volkomen werd vernield en minstens vier personen om het leven zijn gekomen. Men vreest, dat er nog meer slachtoffers zijn. De materieele schade is groot. Een ge deelte van het dorp is overstroomd. Hevige ontploffing. Men verneemt uit Melbourne, dat aldaar een hevige ontploffing heeft plaats gehad vermoedelijk veroorzaakt door petroleum. Een winkel in electrasche artikelen te Rich mond werd vernield. De eigenaar, diens vrouw en 3 kinderen worden vermist. Vijf tig winkels zijn ernstig beschadigd. Het gespuis begon te plunderen tot de aankomst der politie er een einde aan maakte. De schade wordt geschat op vele duizenden pond sterling. Ernstig bootongeluk. Te Lubeck had op de Travo een ernstig bootongeluk plaaJts dat drie menschenlevens kostte. De metselaar Schlieper had 12 kin deren nitgenoodigd met hem een pleizier tochtje te maken. Op het punt waar de Trave in het Elbe-Travekanaal komt ken terde het overladen bootje, tengevolge van de golfslag van een motorboot die passeer de. SohJiepor, een meisje van 14 jaar en een jongen van acht jaar verdronken en de overige kanderen konden door de motor boot gered worden. De drie lijken zijn reeds geborgen. 130 pond valsche bankbiljetten. In verband met de enorme hoeveelheil- valsche bankbiljetten, welke, bijna niet van de echte te onderscheiden, in Portugal in cmloop zijn, zijn verschillende types aan de circulatie onttrokken.. Even buiten Lissabon heeft de politie in een smederij een drukpers en 130 pond valsche bankbiljetten in beslag genomen. Een prins Von Hohenlohe klopt aan bij 't armbestuur. Bij het armbestuur te Frankfort heeft zich, volgens een bericht in de bladen een der prinsen Von Hohenlohe aangemeld en om steun gevraagd, daar hij onvermogend en dakloos is. Daar men eerst geen geloof kon schenken aan zijn mededeelingen, werd hij naar het Polizeipraesidium over gebracht, waar hij kon aantoonen, dat hij inderdaad een prins Von Hohenlohe was. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN OEN RIJN. Bloemboilen. De oppervlakte te veld staande bloembollen welke dit seizoen ter veiling zullen komen zal aanmerkelijk grooter zijn dan voorgaande jaren. Zoo zal b.v. van een kweeker pl.m. 800 R R. worden aangeboden ter veiling. Ook de collectie van de R. K. Kerk le wel van befeekenis. KATWIJK AAN ZEE. Zeehospitium. Aan het verslag van het Zeehospitium over 1924 ontleenen wij het volgende: Door het overlijden van den penningm., den heer A. van Reede, werd de heer A. Veder als lid1 van het bestuur benoemd en tot penningmeester gekozen. Dat jaar werd besloten aan den wensch van de geneeskundige-Directrioe, aanschaffing van een goed functioneerende en bednijfs- zekere Röntgen-installatie, gehoor te ge ven. De aanschaffing van deze installatie werd aan de stichting ten geschenke gege ven door den heer Veder. Aan het verslag van de geneeskundige Directrice wordt het volgende ontleend: Op 1 Januari waren in het Zeehospitium aanwezig 184 kinderen, n.l. 96 jongens en 88 meisjes (op dien da tum in 1923 176 patiënten). Van 1 Jan. 1924 tot 31 Dec. 1924 werden opgenomen 240 kinderen, n 1 131 jongens en 109 meisjes. Vertrokken 264 kinderen, 135 jongens en 129 medsjes. 1 jongen overleed. Het totaal aantal verpleegde patiëntjes bedroeg in 1924 424, 7i.l. 227 jongens en 197 meis jes. Op 1 Jan. 1925 waren aanwezig 159 kinderen, n.l. 91 jongens en 68 meisjes. Het totaal aantal verpleegdagen bedroeg 66126 tegen 66999 in 1923. Per dag waren er dus gem iddenld 180.7 kinderen tegen 183.6 in 1923. Resultaten der behandeling zijn dat van 424 gevallen 65 genezen zijn, bijna genezen 43, veel verbeterd 291, iets verbeterd 11, geliijk gebleven 5, achteruit gegaan 5, te kort voor beoordeeling 4. De exploitatierekening wijst aan Inkomsten en uitgaven aan een bedrag van f 187.006.5654 KATWIJK. Arbeidsbeurs. Aan het gemeentelijk arbeidsbureau staan thans ingeschreven 20 personen waarvan 13 visschers, 2 losse ar beiders, 2 opperlieden, 1 grondwerker, 2 kuipers. Een aanzienlijke vermindering dus van werkloozen. LISSE. Post en Telegrafie. De directeur van het post- en telegraafkantoor alhier, de heer W. Koezen, is in gelijke betrekking benoemd te Breda. Ongeluk. Een 9-jarig meisje M. V., wonende te Rotterdam, werd gistermiddag aan ae Engelenbmig door de tram een been geheel afgereden. Door een auto werd het meisje naar het St. Bernardusgesticht te Sassenhedm overgebracht Door dr. Le Grand werd een voorloopig verband gelegd. Bediening word noodzakelijk geacht. Daar na werd het kind naar het Acad. Zieken huis te Leidon vervoerd. Haar toestand is zorgwekkend. SASSENHEIM. Ongelukken. Mej. G. G., afkomstig uit Rotterdam, had gistermorgen het ongeluk met haar fiets onder een auto te geraken. Zij kwam zoodanig te vallen dat zij moest worden opgenomen en bij den heer A. R. worden binnengedragen, waarna dT. Juant de eerste hulp verleende en overbrenging naar het St. Bernardusgesticlit noodig Ingezonden Mededeeling. BEHANGSELPAPIEREN DE NIEUWSTE PATRONEN. DE VOORDEELIGSTE PRIJZEN. VANAF 6y2 Cts. 2264 achtte. Er bestaat vrees voor hersenschud ding. De fiets werd totaal vernield. TER-AAR. Gemeenteraad. Verschillende verzoeken van Gem. Belang. Voorzitter de burgemeester. De vergadering werd met gebed geopend. De notulen worden onveranderd vastgesteld Naar aanleiding van het besluit der vorige vergadering, te verzoeken de middagbuslichling, welke is opgeheven, te herstellen, is bericht dat wegens onvol doende verzending van poststukken dit niet kon worden toegestaan. De kosten dienstjaar 1926 van de ge zondheidscommissie bedragen 112.50. Re kening en verantwoording van de Gezond heidscommissie over dienstjaar 1924 be dragen 124.53. Goedkeuring van Ged. Staten op het Raadsbesluit, aau te gaan een geldleening van 11000 ter bestrijding van de schoolbouw. De Voorz. deelt mede, dat zoodra de lee ning is afgesloten, de bouw aan het school bestuur zal worden betaald. Schrijven van Ged. Staten dat goedkeuring is onthouden voor de leening van 81000, tegen rente van 6 pCt., wijl de rente te hoog wordt ge acht. De Voorz. deelt mede, dat de bestaan de leening eerst Nov. kan worden afge lost. De heer Kammeraad acht het een mooie gelegenheid naar een goedkoopere aanbieding uit te zien. De voorziler vraagt machtiging, dat B. en W. op zoo voordeelig mogelijke wijze een conversieleening van 81000 aangaan tegen ten hoogste 6 pet., met afsluitprovisie tot 6 pet. Wethou der v. d. Hoorn acht het ook mogelijk de afsluitprovisie op 1 pet. te bepalen, en dan zoo mogelijk een leening te sluiten tegen 5 pet. Met alg. stemmen worden B. en W. gemachtigd stappen te doen. Schrijven van den heer Jos. Mank om verlaging school geld. De heer Kroon meent, dat door den inzender is bedoeld het eerste en tweede k war tal 1924; Door den raad ls besloten het tweede kwartaal te verbeteren. Missive van Ged. Staten, dat het salaris van den gemeente-ontvanger wordt ver hoogd met 250, fnet inbegrip verwarming en kantoorhuur. Schrijven van de Bijz. Scholen om het wettelijk voorschot over 1924. De uitkeering bedraagt 8.10 per kind. Voor de Katholieke school bedraagt de uitkeering over 299 kinderen (80 pet.) 1937,52, de Ned. Herv. school 132 kinde ren 855.36, de Chr. school 473,04. De voorschotten worden toegestaan. Schrijven van het bestuur der R.-K. school om het ongebruikte klasse lokaal, dat thans in ge bruik zal worden genomen, met schoolmeu- belen te voorzien. De Voorz. heeft overleg gepleegd met het schoolbestuur. De kosten bedragen ten hoogste f 1100. Wordt toege staan. Een advies is ingekomen van Gem. Belang om de politie, tot opname van snel verkeer, te doen voorzien van een chrono meter. De voorzitter acht de aanschaffing was kostbaar doch wenscht dat de kom der gemeente bij het aanschaffen van borden tegen het snelverkeer zal worden bepaald. Wethouder v. d. Hoorn acht het van be lang de politie van een chrono-meter te voorzien. De Voorz. wenscht eerst de kom te bepalen, terwijl later in de andere be hoeften zal worden voorzien. Nog een ver zoek van Gem. Belang om houden tusschen zonsop- en zonsondergang, niet dan onder geleide te laten loopen; en op te nemen in de verordening dat overtreding gestraft wordt met een boete van ten hoogste f 25. De heer Kammeraad vindt het practisch onuitvoerbaar. De heer Kroon acht het ver bod van groot belang. De Voorzitter vraagt of de raad zich met de voorgestelde veror dening kan vereenigen. Aangenomen. Nog een ander schrijven van Gem. Belang, dat in het vorig jaar het laten rondzwemmen van eenden ln zomermaanden, bij uitzonde ring, bij de tuinders nog schade heeft veroorzaakt., hoewel het algemeen verbod uitstekend heeft gewerkt. De voorz. zegt dat in uitzonderingSTevallen het laten rond zwemmen van eenden was toegestaan, Nochtans bleek het den Voorz. dat ook deze nog schade hebben veroorzaakt. B. en W. stellen voor zoo gering mogelijk toestem ming tot het laten rondzwemmen van een den te geven. Wethonder Hartveld zetrt dat niemand kan verbieden dat eenden in eigen water of land rondloo nen, doch gebleken is dat deze dieren wegtrekken, waardoor ook in de korenvelden sehade werd veroor zaakt. Volgt verslag wat tot verbetering der volkshuisvesting in de gem. Ter Aar ge schiedt. Tn 't ofgelonpen jaar hadden 3 ver bouw, 10 nieuwbouw en 5 onbewoonbaar verklaringen plaats. Volgt voorstel van den gemeente-ont vanger 15 posten dienst 1922 gemeente- inkomstenbelasting oninbaar te verklaren. 6 posten werden hiervan oninbaar ver klaard, terwijl £Dg een post werd aange houden. Voorstel wijziging begrooting, waarop verschillende wijzigingen werden aange bracht o.a. postwoning brievengaarder 125, in verband met den bouw. De heer Kammeraad informeert of soms onnoodige uitgaven zijn gedaan. De Voorz. zegt dat afschutting noodig is gebleken. Ook het ophoogen van terrein was noodzakelijk en is in overleg met B. en W. geschied. Ver der is in het postkantoor gebleken, dat door de architect alles behoorlijk is afge werkt, en alles practisch is uitgevoerd. Al leen hebben B. en W. gewezen op den in gang. De inspecteur wees er op, dat het heel juist is, dat de deur open staat. Dan is het publiek overtuigd dat het kantoor geopend is, wat ook in alle plaatsen ge schied, terwijl de ingang nader door een tochtdeur zal vervangen worden. De heer Kammeraad wijst nog op de gemaakte schieing en ophooging van den tuin. De beer Kroon vindt, waar de belastingbeta lende burgers zelf zoo veel moeten zorgen, het gewenscht was, dat niet zooveel aan verfraaiing was aangebracht. Anders zou bet zijn als er een hoogere huur kon wor den bedongen. Weth. v. d. Hoorn vindt dat er dan wat zuiniger met den bouw had moeten worden omgegaan. Spr. was er tegen en toch moest het gebeuren. De Vcorz. zegt dat zulks noodig is gebleken en daarom is het geschied. Volgen nog meerdere posten met tot slot een post de premie Brandspuit te verhoo- gen op 200. Daarna stelt de Voorz. aan de orde her ziening brandweer. De heer Kammeraad is er voor een verplichte brandweer in het leven te roepen. Den lieer Kroon is geble ken, dat de verantwoordelijkheid van het personeel, die met de bediening der spuit is belast van de een op de ander wordt geschoven en wenscht bij het herzien vooral te lelten, wie machinist is of andere functies te vervullen heeft. Met een en ander zal rekening worden gehouden. Nog volgen enkele wijzigingen begroo ting 1925. Aan de orde is vaststelling maximum aantal vergunningen tot verkoop van ster ken drank. De Voorz. zegt, dat' er 14 ver gunningen mogen zijn. Deze worden om de 5 jaar herzien .Spr. stelt voor het aan tal weer te stellen op 8, waarbij 1 slij tersvergunning is inbegrepen. Wordt aan genomen. Volgt benoeming lid stembureau ln de vacature-Visser. Uitgebracht werden 11 stemmen. Na stemming en herstemming werd gekozen de heer Kroon met 7 stem men, Hölscher 3 en 1 blanco. Volgt voorstel B. en W. ln de Alg. Po litieverordening op te nemen een gedeelte van de gemeente tot kom te maken vanaf bet huis van den heer Verboom ,over de brug tot den heer Stigter. en tot en met Esveld tot aan den Aardammerbrug. Over dezen afstand zal nader een maximumsnel heid worden bepaald. De heer v. d. Geest wenscht dat door middel van een bord op de gevaarlijke bocht bij Schreuder wordt gewezen. Daarna werd aan 4 personen -gedeelte lijke afschrijving hondenbelasting ver leend. Het kohier Hondenbelasting op 688, wordt aangenomen. Daarna volgt voorstel B. en W. een lo kaal van de Openbare school af te staan voor ontvanger, commissievergaderingen enz. waardoor de Raadszaal hiervoor niet meer in gebruik zal worden genomen. Voor gebruik zal een kleine vergoeding worden gevraagd, te bepalen door B. en W. Bij de rondvraag zegt de heer Kroon gaarne meer kijk te willen hebben op het electriciteilsbedrijf en de woningbouwver- eeniginc. Spr. weet wel dat nadeelig saldo's op de begrooting worden gebracht, doch had gemend dat nadere verantwoording tegenover den i'aad zou geschieden. Spr. verwacht in den Raad een meer uitvoeri ger verslag in deze zaken. Nadat dit dooi den Voorz. is toegezegd, sluit de Voorz. de vergadering. VOORHOUT. Uitvoering. Op Zondag 26 April a.s., des avonds 7 uur, zal in het Patronaatsge bouw, de reeds eerder aangekondigde uit voering gegeven worden, door de Tooneel- vereenigmg „Vader Kolpmg" ten bate van „Herwonnen Levenskracht". Volgens een verspreide circulaire zal bij voldoende ani mo, de uitvoering op Maandag 27 April des avonds acht uur herhaald worden. Het doe! van Herwonnen Levenskracht" achten vrij voldoende bekend, zoodat wij daar veilig over zwijgen kunnen en zij, d e reeds eerder konden aanschouwen, wat „Vader Kolping" ten tooneele ru-esteert, koopt of heeft reeds gekocht, een toegangs bewijs. De prijzen zijn met te hoog, n 1. le rang f 0.75, 2e rang f 0.50, zoodat men zich h erdoor niet behoeft te laten af schrikken. Oneevoerd zal worden allereerst „Spel van den Sleutel", tooneelspel in 4 bedrijven. "W j mochten reeds eerder met dit. stuk kennis maken en wanneer hel stuk goed ingestudeerd is, (want het is een zwaar stuk) is alléén dit -stuk voldoend" om het publiek te vo'doen. Rovendien worden nog eenige klucht- en blijspelen vertoond. Men zorge dus. dat men voor Zondag van een toegangsbewijs voorzien is. want op den avond der utivoering, zijn deze n et meer verkrijgbaar DE RSJM^TREEK WEEKOVERZICHT KAASHANDEL. (Verslag van de vorige week). Na de, over 't algemeen terugloopende prijzen van verleden week, is deze week de teruggang vrijwel tot staan gekomen. Men kon 't aan het verloop der diverse markten wel aanzien, dat op deze verlaag de prijzen een veel levendiger handel was gevolgd. Dit is misschien wel op den han del van de komende week zooveel van in vloed dat de prijzen weer eenigszins aa:i- trekken en dat door betere afzet betere prijzen zijn te bedingen. Het is trouwens een zeer veel voorkomend verschijnsel dat na een zeer terugloopende markt deze hierna weer 'n beetje op verademing komt en weer vluggere tendenz heeft. En zoo was 't ook deze week. Op de betrekkelijk lage noteering van verleden week zal hier- overeenkomstig ook naar het buitenland zijn geoffreerd en het buitenland. dat in langen tijd zulke lage offerte van de Goud- sche kaas niet ontving, zal hierop in niet onbelangrijke mate hebben besteld. Van daar is de vluggere handel gemakkelijk te verklaren. Het is echter nog lang niet ze ker dat het buitenland, wanneer zij een maal deze kaas eens heeft geproefd, hier op nog zal nabestellen, zoodat wij wat een heropleving der prijzen betreft niet al te optimistisch mogen zijn. Aan de jonge hooikaas is trouwens ni< i veei smaak en ze zullen niet anders worden gekocht dan om den lagen prijs. Het weer der laatste dagen speelt hierin ook nog een belang rijke rol. Blijft het zoo onguur nis op dit moment dan zal de productie yaii hooi kaas sterk aangroeien. Komt er heel veel van dit goedje dan kan dc consumptie het niet verzwelgen en dan zullen zo voor alle prijzen ten slotte worden verkocht. Af wachten is hier de boodschap. De hoogste noteeringen liepen deze week wel eenige centen terug, maar dit zegt niet. heel veel. Over het algemeen was de prijs niet min der dan verleden week. De anvoeren worden steeds grooter en op verschillende markten, waar tot nog toe geen of bijna geen aanvoer was, werden toch ook deze week al verschillende partijen aangeboden. Zoo was to Utrecht de aan voer Zaterdag weer eenigszins van betee- kenis, pl.m. 50 wagens, hoogste noteering J 48, wat voor deze markt niet hoog to noemen is. Op deze markt worden veel exportjes aangevoerd en wanneer er vraag is in dit soort worden daar beste prijzen voor gegeven. Op het oogenblik echter schijnt daar echter niet veel in to doen to zijn en dan moeten deze exportkaasjes, omdat ze klein van stuk zijn, veelal onder den prijs door. Nu is dit zuivel van hooi kaas niet bij uitstek geschikt voor de eischen aan exportkaas gesteld, maar, als er gebrek aan is, worden ze er toch voor gebruikt. Te Bodegraven was do aanvoer deze week reeds de 200 gepasseerd en ito hoogste noteering J 53, met vluggen han del. De roomboter was in het begin van do week flauwer gestemd, doch de laatste helft was ze prijshoudend, zoodat Leeuwarden weer met 1.95 afkwam. BOSKOOP Bloemenhandel De vorige week was het heel goed merkbaar, dat de aanvoer aan de veiling grooter wordt; er komen ge regeld ook al prachtige afgesnedn rozen, waarvoor hooge prijzen werden besteed, met name voor Hadley zelf tot 3 per 10 stuks. Geboren: Petrus Adrianus z. van J. van Schaik en G. M. Ravestein Jacobus Johannes z. van H. H. Verbeij en M. J. Kerkvliet Andreas "Wilhelmus z. van J. P. Heemelaar en M. J. Bunnik Pieter z. van J. Boer en H. Adema. Ondertrouwd: B. Nederlof en J. J G. Vermeul. Getrouwd: J. A. Wolmerslett 27 j. en J. H. de Groot 24 j. WOERDEN. Post en Telegrofie. Tot directeur van het post- en telegraafkantoor alhier is be noemd de heer F. Leinweber, thans in ge lijke functie te Zaandam. ZOETERWOUDE. Aly. Poliiie-verordening. De nieuwe Alg. Politieverordening is een dezer dagen afgekondigd en dus van kracht geworden. In verband hiermede wijzen w'j er op dat het voortaan o.a. verboden is in autobus sen te rooken enz.; met dergelijke voertui gen zonder vergunning van B. en W. op den openbaren weg eene vaste standplaats in te nemen. Verder mag men voortaan met fietsen op liet Watertje rijden; voor motorrijtuigen blijft het evenwel verboden. Vee-ziekten. Waren de boereu voor enke'e dagen blij dat ze hun vee de wei in konden sturen, thans hebben velen er spijt van. Tengevolge toch van het koude weer hebben verschillende dieren „kopziekte" gekregen. Enkele werden tengevolge daar van dood in het land gevonden: anderen moesten warden afgemaakt. Wel een schadepost voor de belrokker-u LUCHTVAART. He; E .gelsche luchtschip „R. 33'. De prachtige prestatie van het lucht schip „R. 33" wordt ten zeerste gehuldigd door de deskundigen, niet alleen in Enge land, maar ook in het buitenland. Telegrammen van ge'ukwensch werden in groot aantal ontvangen door luitenant Booth, die het bevel over het luchtschip voerde. Slechts nadat men in de loods de schade had opgenomen, d'ie het luchtschip heeft geleden, kon men de-prestatie in haar vol len omvang beseffen en sir John Sa'mond, tot wiens departement het studiewerk voor de luchtschepen behoort, beschouwt de vlucht als een der meest wonderbaarlijke in de geschiedenis der luchtschepon. De belemmeringen, bij deze gedwongen v'uchl, de beschadigde neus, het niet vol tallig zijn der bemanning en do tocht te gen het ongustige weer in gedurende de ee- heele reis, al deze bezwaren werden over wonnen en de prestatie zelf heeft ongetwij feld de openbare belangstelling geprikke'd, en het geloof in de luchtschepen vecsteikt. Het logboek van de „R, 33" is gepubli ceerd. Daaruit blijkt, dat twee minuien nadat het schip van den mast was losgesla gen één der motoren reeds werkte. Twee minuten later uerkte ook de tweede motor en had men het schip onder contro'e. Twaalf minuien nadat het schip was losge slagen, had men draadloos gemeenschap mot Pul ham. Bij de aankomst had de .,R. 33" nog vol doende olie voor een vlucht van 5 uur, ter wijl er ook overvloed proviand aan booid was. Tragisch vliegongeluk. Een jachtvliegtuig van het Belgische leger heeft boven Hasselt vuur gevat en isS te pletter geval'en op slechts een honderd tal meters afstand van de plaats, waar de moeder van den piloot, den 23-j aria en ser geant Holm, woont. Het was de broeder van den totaal ver branden loods, die het eerst op de plaats van het ongeval verscheen. Een hoogtévlucht vah 62G0 M. fu Indië. Uit Batavia wordt gese:nd: De vlieger "Wat ïin heeft met tut Fokker- toestel een hoogtévlucht van 6209 »I ge maakt. Toen li ij daalde, za en er ijspegels aan den radiator.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4