VAN SCHlE's Slagerij P. BflfiENOflDRNl FIJNE WORSTSOORTEN, HAM, ROOKVLEESCH, enz. Evenals Rund-, Kalfs- en Varkensvleescli. ZWARE DIKKE 30 GRAHS REEPEN 5CENT PER REEP PLUS CADEAUX. Geiestigd 1880 Haarlemmerstraat 150 Grootste Speciaalzaak. Doet Ow Inkoopen bij ken, die In dit lilad a^gilscreii 'dat hot zou worden afgehaald. Bekl. wist ook niet eens wat .hot bevatte. De getuige-keurmecster zegt dat hot zoo o.i n de keuring onttrokken kan worden. Eisch 4 of 4 dagen hechtenis. •T. Th. A. P., slager te Leiden, heeft hij het verlaten van een perceel eveneens bedorven vleeschrosten achtergelaten, wat de keurmeester (beklaagde was niet pohenen) meende dat hij gedaan had om do rommel zoo groot mogelijk te maken Eisch 40 of 20 dagen hechtenis. J. G.; F. C. Dr.; G. A. J H. W C. ÏT en W .T. A. J i9 ten laste gelegd, een verloflokaal op het Kort Rapeubn zich te hebben opgehouden, na sluitingstijd n.l na 1 uur voorin. Verschenen is alleen beklaagde G A. J., die vertelt, dat zij wel zich daar hebben opgehouden, doch weer op een hoogere verdieping gelegen huiskamer, die niet met de zaak in verbinding stond en niet voor publiek toegankelijk was. Er was ponen aangehouden. Getuige Verver, agent van politie, heeft van buitenaf gezien, dat consumptie ge schonken werd en naar boven gebracht en betaald werd, en heeft bij vertrek do per sonen angehouden. De Ambtenaar meende dat al eerder uit gemaakt is, dat dit niet geoorloofd is, en eischte 2 of 2 dagen hechtenis voor elk H. Th., verlofhouder te Leiden, stond terecht dat hij aan bovenbedoelde personen na sluitingstijd zou hebben geschonken Bekl. ontkende dit; de kellner, die nog san het schoonmaken was, had het ge daan. Bekl. was met de heeren uit de Turk gekomen van een diner en hen toen om „af te vioren" uitgenoodigd in huiselijken kring. Hij wenschte geen betaling, doch men had toch betaald. Hij was hier nog niet Ian" en had hun verzocht tot nadere kennismaking. Eisch 4 of 4 dagen hechtenis. L. v. d. H., slager te Zoeterwoude, te bekeurd, omdat hij een drie 'tal varkens geslacht heeft zonder te bedwelmen Bok! heeft gppn varkens geslacht, en dat bewijst dat slecht 1 keurloon is betaald, dus waren het.biggen. De Kantonrechter heeft ook al eens ge hoord van varkens en biggen, doch er moot bedwelmd worden. Bekl. is er niet erg mee op de hoogte Hii had ze nu gedood met kopslag. Eisch 4 of 4 dagen hechtenis. W. van D., schipper op de Katwijk 65 van de Mij. Nederland te Katwijk, heo£t de dekdienst' overgelaten aan twee jongens, en tijdens dit toezicht is er een aanvaring geweest. Bekl was maar even weg gewest, en de aanvaring was zeer gering, terwijl die jongens goed uitkeken, en reeds vier jaar govnren hadden. De nanvaring was ook niet zijn schuld. Van deze jongens J Jansen en Buys v Vclz^n werd de laatste gehoord, die reep schieter was, en verklaarde, dat toen de aanvaring in zicht was, hij twee matrozen op d^k geroepen had. Eisch 20 of 10 dagen hechtenis. Bekl merkte op, dat hij al was gcstrafl door d«rt Raad van Scheepvaart, dus nu gaarne oen clement vonnis tegemoet zag. M. H. Br., smid te Sassenheim, heeft een jongen to lang laten werken, en een Ta «oh toestel niet op de juiste plaats aangebracht. Bekl. heeft het werken niet gelast Do jongen was pas in dienst en meende ver dienstelijk te zijn, door zijn werk af te ma ken Bekl. was niet thuis en het was niet noodig. Het autogeen laschtoestel stond 'a win ters nog gevaarlijker buiten dan binnen, want dan moest het warm gemaakt wor den. Het is echter voorschrift en de Ambte naar eischte 2 maal 5 of 2 maal 5 dagen hechtenis. J. Th. K., koopman te Katwijk, heeft een te kleine hond voor zijn kar gespan nen. Beklaagde heeft 40 jaar op zee gevaren en van honden geen verstand. Hij heeft een bewijs dat de hond 60 c.M. was De Kantonrechter ziet in het „bewijs" dat de hond 60 c.M. moet wezen, doch dat is iets anders dan zijn. Eisch 5 of 5 dagen hechtenis. Jac. H., koopman te Leiden, heeft ongekeurd vleeschafval vervoerd. Bekl. bad het van zijn broertje, en die had het ergens gevonden. Het was bestemd voor hondenkost. Zij hebben 3 honden. Eisch 5 of 5 dagen hechtenis. Hierna volgde een aantal leerplichtwet overtredingen van Leiden en uit de om liggende gemeenten HAARLEMSCHE RECHTBANK De Haarlemsche Hanzebanh Volstorting aandeelon De Haarlemsche Rechtbank deed Dins dag uitspraak inzake de vordering dor Haarlemsche Hanzebank tegen de heer C., uit Schoten, betreffende de volstorting van aandeden der Bank. De rechtbank wees de vordering der Bank toe. Moordaanslag op zijn moeder. Voor de rechtbank te Leeuwarden is be handeld de zaak tegen Jan van Gapelle, te Peperga. beschuldigd opzettelijk en mot voorbedachten rade zijn moeder. Aaltje ten Berge, van het leven te hebben be roofd, door haar met een houten hamer of een hard voorwerp tegen het hoofd ge slagen en daarna voorover in een ten deele met water gevulden put geworpen te heb ben. De vrouw is ten slotte overleden. Geëischt is tegen den moordenaar een gevangenisstraf van 20 jaar. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken." J. de Nijs, tuinier en koopman in aardappelen, Burgemeester Wentholtstraat 4 te H i 11 e g o ra; cur. Mr. R. G. Bakhuizen van den Brink te Haarlem. Dansgenootschappen. De Z.E. Pater P. Vekem%ns verleil in de Annalen def Afrikaansche Missiën uit de Missie van Boekoembi: Dansen, dat is hier de gevaarlijkste vijand voor de ongetrouwde jongelui, voor al de nachtelijke danspartijen. Ze worden bijna gedwongen er naar toe te gaan; 's nachts trekt men door het dorp van hut tot hut en men roept de jongelui bij hun naam. Maar het blijft niet bij een uitnoo- diging; als ze niet komen willen, dan wor den ze bedreigd met uitsluiting van alle onderlinge hulpbetoon, zij en hun onders. Niemand zal hen meer helpen om 't koren (sorgho) te dorschen; als hun huis bouw vallig wordt, zal men geen hand uitsteken om ze te helpen; zo worden uitgesloten van de gemeenschap en niemand wil nog iets met hen te maken hebben. Er zijn allerlei soort dansen, die ieder hun eigen dansmeester of ningi hebben. Om ningi te worden, moet men verschei dene jaren in dienst gaan bij zoo'n opper- dansmeester. Na dozen korleren of lange- ren oefentijd krijgt de leerling rijn be voegdheid om als ningi op te treden en zelf op zijn beurt weer aspiranten aan te nemen. In dien leertijd yfoi'den hem heel wat vernederende karweitjes opgedragen, zooals bijv. sorgho pletten, rijst malen, water putten, eten koken, enz. In gewone omstandigheden is geen jon gen daartoe te bewegen, maar om den ningi-graad te verkrijgen, onderwerpen ze er zich aan zonder tegenspraak. Nu, het is ook oen winstgevend baantje. Op vast gestelde tijden gaan ze dansen aan het hof dor naburige koninkjes en eortige voorname dorpshoofden, en ontvangen clan als be looning eenige stuks vee. Gedurende den oefentijd heeft de mees ter: „ise boehemha" voor zijn leerling alle mysteries der natuur ontsluierd. Hij heeft hem verschillende wortels van hoornen en planten leeren kennen, poeders van allerlei kleur; tot zelfs de hevigste vergiffen heeft hij hem leeren mengen. Zoo is de jonge man ingewijd in de geheimen der welen- schap en in staat om genezing of dood aan te brengen* al naAr het gebruik, dat hij van zijne kennis maken wil. Het volk vreest die geheimzinnige poeders, waarmee de ningi's zich altijd omringen, zoowel bij de danspartijen als thuis. Ze beweren poe ders te hebben, die vrijwaren voor ontel bare kwalen, weer andere worden gebruikt om iemand liefde in fe boezemen of een onoverwinnelijkèn afkeer voor bepaalde personen; nog andere verwekken zoo'n diepe slaap, dat men zoo iemand gerust uit zijn bed kan halen en uren ver weg bren gen, zonder dat hij iets merkt. Een geloof waardig christen heeft mij verteld, dat men tengevolge van een weddenschap, met hem zelf die streek had uitgehaald. Hij was 's avonds gewoon te bed gegaan en ontwaakte den volgenden morgen op een vlakte, ruim een üur gaans van rijn huis. Zelf heb ik twee zulke gevallen van ..slaap ziekte" beleefd, het ééne met doodelijken afloop, het andere verhand houdend met een diefstal op groote schaal. Z:e hier de 1 toedracht der zaak: Een vaza! van den koning van Boekoembi wilde weer betrek kingen aanknoopen met een van rijn vrou wen, die van hem was weggevlucht èn nu bij haar moeder woonde; maar wal bij ook deed zij weigerde beslist. Een tijdje later was er groote opschudding in liet land. Men had het lijk van de ongelukkige vrouw gevonden aan den oever van het meer, op twee uur afstands van haar woonplaats. Ze was 's avonds te voren naast haar moe der gaan slapen en niemand had 's nachts hulpgeroep of verdacht geluid gehoord: zelfs haar moeder niet, die vlak naast haar lag. De inboorlingen hadden al spoedig de oplossing van het raadsel govonden: Ze be weren, dat die moordenaars iemand zoo betoveren kunnen, dat het slachtoffer in een diepen slaap valt; waarna ze met hem doen kunneE, wat ze willen. Als men de negers gelooven inag, nioe er. die beruchte „bal ngi's" een poeder hbblxji, dut ze in een houten blaosroertje doen.*Nu o"cr'iii- gen ze rich van te voren nnuwWirlg van de slaapplaats van hun sluehtoLter, maken een opening in den rieten wand d?r hui, blazen het poeder in 't gelaat van dsn on gelukkige, die oogenbl'ikkoliji verdoofd is en dan kunnen ze ongestoord hun wraak koelen! Het tweede geval wat ik heb medege maakt, is de diefstal hij den sultan van Bwima. Er werd een fiets gestolen, eenige geweren, een groote som gelde, en een heele partij geweven stoffen. Toen de koning ons eenigen tijd later bezocht en wij hem onze deelneming betuigden, vertelde hij ons, dat hij het slachtoffer was geworden van de slaappoeders der balingi's! Alle leden van zoo'n dansgenoofschap staan in een bepaalde verhouding tot el kaar; er is onder hen een hiërarchische rangorde: de ningi's slaan ónder hun chef of Bagoema's en deze weer onder een op- perdanser of „Goema", die in Boehoengoe- kira woont. Al deze lui houden er precies dezelfde manier van danseu op na. Er heerscht onder hen een strenge tucht, die zonder onderscheid des persoons wordt gehandhaafd. Een districtshoofd wordt op dezelfde manier gestraft voor een overtre ding van het reglement als ieder ander. Die straf hes taal dan in het verrichten van arbeid in dienst van een meesier-dan ser. Trouwens iedere ningi wordt gehoor zaamd, wanneer hij rijn ondergeschik'cn of leerlingen op een bepaald tijdstip samen roept, onverschillig voor welk werk ook. 't Is opmerkelijk, hoe spoedig degenen, die lid worden van deze min of meer ge heime genootschappen, verwilderen, hun gelaatstrekken verdierlijken; rij schijnen iederen Europeaan als een vijand te be schouwen. De pasbekeerden, die er aan deelnemen laten spoedig alle godsdienst^ praefdjk varen, willen geen katholiek on- derscheidingsteeken, rozenkrans of me daille.'meer dr'agen en worden tenslotte lid van deze vereenig a igen, die alle zedelijk heid vernietigen en een voortdurende be dreiging vormen voor de goede orde. De stoutmoedigheid van de balingi's is werke lijk verregaand; zij leen en zich tot alle slechte dader, wel wetend dat rij door hun geheime organisatie toch gemakkelijk aan de justitie kunnen ontsnappen. Het gebeurt dan ook herhaaldelijk bij een moord, dat de schuldige niet ontdekt wordt. Wie wraak wil nemen op rijn vijand, neemt rijn toe vlucht tot zoo'n meester-danser, die er rich tegen vergoeding in geld of vee gaarne mee belast. Na zoo'n nachtelijke dans viert de on zedelijkheid hoogtij. De treurige gevolgen wijzen dat maar al te du:delijk uit, zooa's: schandelijke ziekten, onwettige geboorten, kindermoord Wél staat er volgons de inlandsche wetten een zware boete op. wan neer iemand zich vergrijpt aan een meisje, maar de leden van het dansgenoofschap helpen elkaar en zoo is de som spoedig bijeen. Deze nachtelijke dansen zijn als een kan ker, die zedelijkheid en volksgezondheid aantast, in dit schoone, vruchtbare en dichtbevolkte land. Laten we hopen, dat het Koloniaal Gouvernement er een einde aan maakt door een streng verbod, maar vooral verzoeken wij het gebed en de op offeringen van allen, die ons willen helpen, om dit arme volk te bevrijden van den daneduivel. Aan moeder toegewijd. De jongste Annalen der Missionarissen van Scheut bevatten een brief uit Oost- Mongolië, gedateerd Kerstdag 1924, waarin Pater Jos. van Eijgen o.m. schrijft: Ik schrijf u onder den indruk van een plechtigheid, die heden in alle kerken en kapellen van China heeft plaats gehad op voorschrift van den Apostolischen dcle- gaat in China, Mgr. C. Constantini, de plechtige toewijding van China aan onze Hemelscbe Moeder Maria. Die toewijding van China aan Maria, die op het einde der synode geschiedde door den mond van den Stedenhouder van Jezus Christus, bijgestaan door de Hoof den van alle Missies, die toewijding heeft vandaag plaats gehad in onze kerk en in alle kerken en kapellen van dit onmetelijke Rijk. Overal Is zij voorbereid door novenen of triduums door de Christenen, opdat zij het gewicht der gebeurtenis beter zouden besef feu en den zin der toewijding grijpen De tekst dier toewijding luidde: O Moeder van God en ook onze Moeder, nan Uwe beminnelijke liefde dragen wij ons zeif op, ome krachten en ons leven, onze werlaa cn tl wat wtj bezitten, en wijden wij met eeD vertrouwvol gemoed al de volkeren van Cblna toe. Wees Moedor van de priesters en van alle arbeiders van het Evangelie, opdat zij zich onderscheiden door onvermoeiba- ren ijver. Wees Moeder der loovigen, opdat zi, mogen aangroeien in heiligheid en aantal. Wees Moeder der ongeloovigen, opdat zij komen tot het licht van het ware ge loof. Moge door Uwe verdiensten en voorbe de alle volkoren van China, vrijgekocht door Jezus' dierbaar bloed, geleid worden tot het Heilig Hart van onzen Heiland bron van leven en heiligheid, opdat er maar één kudde weze en een Herder! Hulp der Christenen, bid voor ons. Maria, Moeder van Genade b. v. ons. O. L. Vrouw, Koningin van China bid voor ons. Die bescherming en bijstand hebben wij voor ons Missiewerk in China dubbel noo dig en nu zelfs meer dan ooit, zegt Pater van Eijgen. Zwaar was steeds de strijd in China tussehen christendom en heiden dom, tusschen den draak en het kruis. De omwentelingen zijn aan de orde van den dag. Met dat alles verslecht de geest bij de bevolking op onrustbarende, wijze en voor al het gezagsbeginsel gaat ontzettend ach teruit. Zelfs bij de gewone bevolking wordt rnen dat gewaari, maar hij de studoeren- de jeugd en in het leger is het treurig ge steld. Bij de studenten wordt het gezag onder mijnd door beginselloos, echt bolsjewis tisch onderwijs. De studenten brengen die leerstellingen voortdurend in toepassing, zoodat men aanhoudend in de Chineesehe kranten leest: Staking in die school elders verwijdering van dien leernar op eisch van de leerlingenop sommige scholen durft men ook apert-onkundigen geen certificaat weigeren enz. Openlijk wordt de godsdienst, hun heidensche zoowel al de christelijke, stelselmatig veracht. Ook het zoo zeer geprezen familieleven lijdt onder de tegenwoordige ordeloosheid ÏTet krioelt van soldaten en roovèrs. Tn families, waar ïnan daaraan nooit had durven denken, wordt men nu soldaat of mover, naar het 't beste uitkomt. Niet zel den worden jongens uit welhebbende fami lies roovor. niet zoo zeer om anderen te berooven, dan om zelf niet beroofd te wordenion klao ts'ing, men heeft er vrtendsriiap mee. Daarbij wordt de laatste maanden sinds den burgeroorlog en ten gevolge' van de regeeringloosheid in de groote steden door meefingen en vlugschriften een hevige campagne gevoerd voor het bolsje wisme. Het is verstommend, wat men te lez<m krijgt. Tltear.Moedor KYminmn. delijk. Onder de troepen in Engeland rijn van 1914 tot 1917 18 gevallen van anthraj voorgekomen, waarvan zeker 4 door scheerkwasten, en in Frankrijk en op zee 34, waarvan zeker 2, dooh waarschijnlijk meer, door scheerkwasten. Het verbod van invoer van scheerkwasten uit Japan en de vernietiging van een aanial \er- d ach te scheerkwasten hebben toen waar schijnlijk aan de kleine ep:demie een einde gemaakt. (N. T. v. G Waarschuwingsborden Aan de drie straatlantaarns voor de ge houwen van den Gemeentelijken Genees kundigen Dienst aan den Waldeck Pyr- raontkade te VGravenhage zijn door den Geneeskundigen Dienst horden geplaatst mti hei volgende opschrift. Rijd gerust wat l-M-mr We bobben al werk genoeg Ook de auto's van dien dienst dragen dal opschrift. Het herinnert ons aan de practische Amcrikaanscho waarschu wingsborden AANBESTEDINGEN De directie der Ncderlandsche Spoorwe gen te Utrecht heeft aanbesteed: het ma ken van een verhoogden los- en laadweg met bijkomende werken op de halte Bleis- wijkKruisweg in den spoorweg Gouda Den Haag. Laagste inschrijver J. Visser Dzn. te Sliodrecht met 42.500 met bijle- vering van zand en voor f 2S.500 met bij- levering ven m-nnd BURGERLIJKE STAND ALLERLEI Scheerkwast en miltvuur. Professor Ellerman te Kopenhagen is aan een kwaadaardige puist bezweken, teweeggebracht door een scheerkwast van Ohineesoh paardehaar, dat met miltvuur- sporen waa besmet. Hoewel terstond, toen dit ontdekt was, anthrax-serum word In gespoten, is de lijder na zeven dagen ziekte gestorven. Het Brit. med. Journ. herinnert er aan, dat een geval van besmetting met een scheerkwast in Engeland voor het eerst in 1915 werd waargenomen, en dat in de jaren 1915, 1916, 1919, 1920 en 1921 on der de burgerbevolking 50 van zulke ge- val'en zijn voorgekomen, waarvan 18 doo- LEIDEN. Geboren: Johanna Maria d. v. G. van Eijk en J. Bol. Jacob z. v. J. v. Wierin- gen en A. Vreeken. Jannetje d. v. A. G. Filippo en C. Kroesemeijer. Abraham Jacobus z. v. A. J. Bavelaar en S. M. Zeeuw. Cornelia Sophia d. v. J. P. v. d. Holst en A. M. Hoogeveen. Samuel Willem z. v. L. Freeke en J. van Leeuwen. Arie z. v. H. de Rooij en A. Heemskerk. Andrea Hendrika d. v. C. Bakker en G. Schutte. Cornells Gelenas z. v. J. J. Laman en J. Verhagen. Johanna d. H. J. van Eijgen en J. Vermont. Hendrik a. v. T. Groeneveld en A. de Klerk. Jo- han Hendrik z. v. W. C. Meiss en K. J. J. Lotsij. Johannes Marinus z. v. J. M. de Ru en E. J. Choufoer. Alida d. v. W. F. Filemon en L. Neuteboom. Dorothea Maria d. v. J. Verhoeeven en D. Tromm. Johanna Herwijntje d. v. J. de Hom en G. Zaal. ^Margaretha Jannetje d. v. A. v. d. Reijden en E. Lardee. - - Josina Adriana Theodora d. v. A. H. Rijsbergen en T. A. M. v. d. Zijden. Maria Catharina d. v- W. Rinkel en C. Nieboer. Cornelis Wil lem z. y. J. W. Roodenburg en J. A. v. Asperen Wernera Jacoba d. v. W. S. Hoogteyling en W. J. v. Ewijk. Anlonia Dirkje z. y. S. van Es en A. D. Lens. Johannes z. v. W. Bink en J. v. d. Heiden. Helena d. v. J. ten Haken en J. H. Boon. Lena Cornelia d. v. H. v. d. Ouweelen en C. Massaar. Anton Bernar- dus z. v, W. Kop en R. Imthorn. Alida d. v. A. v. d. Holst en M. C. Stikkelorum. Josephina Joanna Cospa. d. v. A. L. v. Berge Henegouwen pn A. Jansen. Wil lem Frederik z. v. W. F. Prevoo en K. A. Doorn. Johannes Theodorus Gors. z. v. P. J. Jansen en J. S. Klaverwijden. Erika d. v, N. Kling en M. H. Steppst. Hester d. v. C. Nieuwcnburg en II. Koppe- schaar. Johannes Philippus z. v. I. D. v. d. Bosch en M. G. v. Velzen. Maria Catharina d. v. A. Keijzcr en M. v. Hou ten. Alida d. v. H. Vogelenzang en J. de Graaf. Jacobus z. v. H. Schipper en Ti. v. Houten. Jan z. v. P. Burgerjon en J. H. Bekooij. Pieter Gijsbertus z. v. G. v. d. Sluis en F. W. Choufoer. Jan z. v. J. Teske en F. Overdijk. Gehuwd: A. J. de Tombe wedr. en E. Ferwerda jd. E. v Beynum jm. en B. E. Essen jd. .T P. la Lau jm. en M. E. v. Dam jd. A. Hoornweg geseh. en J. Lan ce! wed. W. Kraal gesch. en G. Wit haar jd. C. W. Huisman jm. en J. H. v. d. Ham gesch P. G. v. Ulden jm. en E. Choufoer jd. W. v. d. Reyden jm. en C. H. Hoogkamer jd. A. Stikvnort jm. en J. Vie'e jd. G. Wijling jm. cn L Volkerr jd. W. F. Zirkzee jm. en J. G. E. Laven jd. C. Bleyie jm eiriA. v. d Berg jd levert Haarlemmerstraat 218 Te?eS. 741 KAASVATEN. Goudsche en Leidsctie Kaas* vaten leveren wij U uit de bekende fabriek der Firma Blom (het beste). Alle gangbare nummers in voorraad. Firma WOLFF, Haven 36, Leiden Opgericht 1849- 7056b H.H. KAASMAKERS. Wij leveren U gereedschappen als: Boiervloten, Roomstaien, Wringtobben, Ronde Kaas- tobben, Kaaspersen, Weikuipen enz. Wy verkoopen alleen het fabrikaat Blom. Firma WOLFF Haven 86, Lelden. Geen stand plaats op de Markt. 7055b R. K. DIENSTBODE liefst van buiten, netjes kun nende werken en eenigszins koken, van goede getuigen voorzien. Zloh persoonlijk of schriftelijk te vervoegen Mevr. M.TEÜNIS3EN,9 Valkenbosch- plein, Den Haag. 7062b - Adverteeren doet verkoopon. EISCHT OEN NAAM „SICKESZ" OP DE VERPAKKING. De geldpremie van fl.per 100 Slokesz-reep-Etiketten is voor de Etiketten dezer 5 ets. reepen niel geldig. Behangerij Stoffeerderlj AXMINSTER KARPETTEN, 2X3 Meter. 19.50 TAPIS BELGE KARPETTEN, 3X4 9.60 KOEHAAR KARPETTEN, 3 X46.90 ZWAAR LINOLEUM, 2 Meter breed 2.25 VLOERZEIL, 183 cM. breed1.15 ALLOVERNETS, ETAMINE, FILET, enz. O.IS PLUCflETTE, dubbel breed1.09 Enorme voorraad Laagste prijzen

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 6